Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (114)Книжкові видання та компакт-диски (179)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>A=Карпенко Ю$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Карпенко Ю.О. 
Диференціація рослинності нижньої частини межиріччя Десна-Сейм, її флористична та созологічна цінність: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / Ю.О. Карпенко ; Ін-т ботаніки ім. М.Г.Холодного НАН України. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Проведено вивчення рослинності і флори нижньої частини межиріччя Десна-Сейм (Чернігівське Полісся). Охарактеризовано розподіл рослинності в залежності від основних екологічних факторів, встановлені основні динамічні тенденції рослинного покриву. Визначено синтаксономічний склад рослинності, який включає 189 асоціацій з 59 формацій та 4 типів. Виділено 18 рідкісних синтаксонів. Флора регіону нараховує 786 видів, які належать до 425 родів, 105 родин. Виявлені місцезростання 54 рідкісних видів. На основі вивчення рослинного покриву нижньої частини межиріччя Десна-Сейм сформована природно-заповідна мережа регіону та проведена її оцінка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*852.29(237УК3-4ЧЕН),022

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Карпенко Ю.В. 
Екологічна характеристика мікроміцетів, що виявили ознаку позитивного радіотропізму: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.07 / Ю.В. Карпенко ; НАН України. Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Уперше для характеристики росту міцеліальних організмів застосовано поняття інтенсивності освоєння субстрату (I) на прикладі мікроскопічних грибів. Вивчено ростові параметри ряду мікроміцетів, виділених із зони відчуження ЧАЕС, що дало змогу виявити дві притаманні їм принципово різні стратегії освоєння субстрату: швидкий ріст зі слабким спороношенням та навпаки - досить повільний ріст з утворенням великої кількості дрібних конідій. За результатами дослідження властивості радіотропізму серед широкого кола грибів виявлено адаптивний характер цієї ознаки, яка притаманна лише штамам, виділеним з радіоактивних субстратів. Спостережено реакцію позитивного радіотропізму у меланінвмісних і світлозабарвлених видів, яка проявлялась у штамовому, а не на видовому рівні. Розроблено модельну систему для дослідження впливу слабкого освітлення (1 лк) білим світлом на розвиток грибів та показано їх високу чутливість до такої дії. Виявлено повне співпадання реакцій радіотропізму та фотостимуляції у досліджених грибів. Зроблено припущення щодо універсальності фото- та радіорецепторних систем у грибів. Розроблено та вперше використано оригінальну методику для вивчення впливу перекису водню на їх апікальний ріст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е521.5*738.211 +
Шифр НБУВ: РА327200

Рубрики:

      
3.

Карпенко Ю.І. 
Електрофізіологічні механізми, клініка, діагностика, хірургічне і медикаментозне лікування тріпотіння передсердь: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.04 / Ю.І. Карпенко ; Нац. ін-т серц.-судин. хірургії ім. М.М.Амосова АМН України. — К., 2007. — 36 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи покращання діагностики, результатів медикаментозного та немедикаментозного лікування хворих з різними формами тріпотіння передсердь (ТП), запропоновано способи оптимізації методів профілактики рецидивівів ТП, зниження числа ускладнень, покращання якості життя хворих з даною патологію. Розроблено методики електроанатомічного картування (ЕАК) з метою діагностики та катетерного лікування типових і атипових форм ТП. Наведено оцінку ефективності різних видів медикаментозного та немедикаментозного (тимчасової та постійної кардіостимуляції, електроімпульсної терапії) лікування пароксизмальної та персистуючої форм ТП. Розроблено методику катетерної радіочастотної аблації (КРА) типових і атипових форм ТП. Обстежено 628 хворих з різними варіантами ТП. Електрофізіологічний варіант ТП виявлено у 439-ти (69 %) пацієнтів, яким проведено внутрішньосерцеве дослідження; типове ТП - у 92,4 %, атипове - у 7,6 % випадків. Показано анатомічні й електрофізіологічні особливості персистуючих і пароксизмальних форм ТП. Встановлено, що антиаритмічна терапія (використання аміодарону, пропафенону, новокаїнаміду, соталолу) з метою відновлення синусного ритму (СР) і профілактики рецидивів є малоефективною. Показано, що найбільш ефективним методом відновлення СР (97,7 %) є електроімпульсна терапія. КРА проведено 439-ти хворим. Встановлено, що ефективність КРА для всіх електрофізіологічних варіантів ТП складає 95,67 %, кількість рецидивів - 10,95, а у разі типового ТП ефективність становить 98 %, а рецидиви зменшено з 15,8 % до 4,5 %. Доведено, що поєднання класичних електрофізіологічних підходів, ЕАК і використання охолоджуваних електродів є оптимальною стратегією КРА ТП. Виявлено достовірне покращання скоротливої здатності міокарда та якості життя хворих після усунення ТП методом КРА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.109-5 +
Шифр НБУВ: РА350803

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
4.

Карпенко Ю.В. 
Технологічне забезпечення точності геометричних параметрів конструкцій багатоповерхових каркасно-монолітних будівель: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.08 / Ю.В. Карпенко ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2008. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано технологічне забезпечення та нормування точності геометричних параметрів конструкцій багатоповерхових каркасно-монолітних будівель. З'ясовано, що основними опалубочними системами, які широко застосовуються під час будівництва багатоповерхових каркасно-монолітних будівель, є опалубні системи DOKA та PERI, високу ефективність яких підтверджено на підставі вивчення вітчизняного та зарубіжного досвіду. Встановлено, що побудовані за даними виконавчих геодезичних зйомок гістограми відхилень колон і стін від вертикальної осі підпорядковуються закону нормального розподілу, що свідчить про високу статичну однорідність і стабільність технологічного процесу зведення таких будівель. Доведено, що застосовані опалубні системи, методи геодезичного забезпечення та високоточні геодезичні прилади дають високу точність зведення монолітних конструкцій. Встановлено, що точність геометричних параметрів конструкцій не залежить від відмітки, на якій ведуться будівельно-монтажні роботи та геодезичні виміри. Обгрунтовано можливість використання визначених характеристик точності геометричних параметрів конструкцій для розробки Державних будівельних норм для визначення відхилень конструкцій, що допускаються, від проектного положення. Розроблено методику прогнозування питомої трудомісткості зведення констукцій багатоповерхових каркасно-монолітних будівель на підставі багатофакторної математичної моделі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н702.2 + Н706.2 +
Шифр НБУВ: РА358159

Рубрики:

      
5.

Карпенко Ю.М. 
Формування і реалізація маркетингових стратегій в кондитерській промисловості України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Ю.М. Карпенко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Проаналізовано сучасні концепції маркетингового стратегічного управління на підприємствах кондитерської галузі. Узагальнено й уточнено результати наукових досліджень в даній сфері. Досліджено ринок кондитерських виробів України, окреслено особливості маркетингового стратегічного набору та специфіку маркетингових стратегій виробників даної продукції. Запропоновано методи та прийоми вдосконалення формування та реалізації маркетингових стратегій на виробничих підприємствах галузі. Розроблено структуру та визначено зміст модулів стратегічного планування маркетингу для промислового підприємства. Визначено напрями реалізації маркетингової стратегії та наведено блок-схему показників оцінки її ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)306.751.7-211.1
Шифр НБУВ: РА318523 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Карпенко Ю. В. 
Формування системи внутрішньофірмового планування діяльності підприємств хлібопродуктів: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Ю. В. Карпенко ; Одес. держ. екон. ун-т. — О., 2011. — 20 с. — укp.

Розглянуто основні теоретичні положення щодо системи планування діяльності підприємства та визначено місце в ній внутрішньофірмового планування (ВФП). Обгрунтовано концептуальну модель формування системи ВФП. Досліджено сучасний стан і специфічні тенденції розвитку галузі хлібопродуктів. Проаналізовано практику планування поточної діяльності підприємств хлібопродуктів. Узагальнено наукові підходи щодо типології об'єктів ВФП. Розроблено систему директивних показників підприємств хлібопродуктів, структуровано за центрами відповідальності планові показники підприємств хлібопродуктів з лінійно-функціональною та дивізіональною структурою. Формалізовано процедури технології ВФП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.61-23
Шифр НБУВ: РА382692 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Карпенко Ю. В. 
Синтез і властивості нових 10-((1,3,4-оксадіазол-2-іл)метил)акридин-9(10Н)-онів / Ю. В. Карпенко. — Б.м., 2019 — укp.

Отримано результати кінетичних досліджень реакції рідкофазного гідразинолізу бутилових естерів, які дозволили встановити механізм реакції. Досліджено реакції гідразидів 2 (2-R-9-оксоакридин-10(9Н)-іл)ацетатної кислоти з хлорангідридами карбонових кислот і з подальшою їх гетероциклізацією, карбон дисульфідом, метановою кислотою, триетилформіатом. Розроблено способи отримання вихідних функціональних 1,2 діацилгідразинів при варіюванні розчинників та третинної основи, а також умов їх циклодегідратаціі. Розроблено препаративні методи синтезу функціональних похідних по другому положенню 1,3,4-оксадіазольного фрагменту. Досліджено тіон-тіольну таутомерію нових гібридів 1,3,4 оксадіазол-2(3H)-тіонів з акридин-9(10H)-оновим фрагментом в розчинниках з різною полярністю та діелектричною проникливістю. Вперше досліджено люмінесцентні характеристики синтезованих сполук. Запропоновано дослідження показника ліпофільності різними хроматографічними методами (тонкошаровою, газовою і високоефективною рідинною хроматографією), методом розподілення в бінарній системі н-октанол/вода та комп'ютерними методами, побудовані QSAR-моделі гострої токсичності. Хімічний синтез, ТШХ, ГХ, УФ-, ІЧ- та ЯМР-спектроскопія (1Н, 13С), хромато-мас-спектрометрія, елементний аналіз. Проведено первинні біологічні дослідження ряду синтезованих речовин. Знайдено речовини з високою афінністю до ДНК, низькою токсичністю та протимікробною і діуретичною дією. Сфера використання – біоорганічна хімія.^UThe results of kinetic studies of the reaction of liquid-phase hydrazinolysis of butyl ethers were obtained, which allowed us to establish the reaction mechanism. The reactions of hydrazides 2-(2-R-9-oxoacridine-10(9H)-yl)acetate acid with carboxylic acid chlorides and their subsequent heterocyclization, carbon disulfide, methanoic acid, trietilformiat are investigated. There have been developed methods for the preparation of initial functional 1,2-diacylhydrazines with varying solvents and the tertiary base, as well as the conditions for their cyclodehydration. There have been developed preparative methods for the synthesis of functional derivatives at the second position of the 1,3,4-oxadiazole moiety. Thione-thiol tautomerism of new hybrids of 1,3,4-oxadiazole-2(3H)-thiones with acridine-9(10H)-one fragment was studied in solvents with different polarity and dielectric perception. The luminescent characteristics of the synthesized compounds were studied for the first time. Studies of the lipophilicity index by various chromatographic methods (thin-layer, gas and high-performance liquid chromatography), the n-octanol/water distribution method in the binary system and computer-based methods are proposed, and QSAR-models of acute toxicity are constructed. Chemical synthesis, TLC, GC, UV-, IR- and NMR-spectroscopy (1H, 13C), chromatography-mass spectrometry, elemental analysis. Preliminary biological studies of a number of synthesized substances were performed. There were found substances with high affinity for DNA, low toxicity and antimicrobial and diuretic activities. Scope - bioorganic chemistry.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Карпенко Ю. М. 
Формування готовності майбутніх фахівців з фізичної терапії, ерготерапії до професійної діяльності в реабілітаційних центрах / Ю. М. Карпенко. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єкт дослідження – професійна підготовка майбутніх фахівців з фізичної терапії, ерготерапії у закладах вищої освіти. Мета дослідження полягає у розробці, теоретичному обґрунтуванні та експериментальній перевірці ефективності моделі формування готовності майбутніх фахівців з фізичної терапії, ерготерапії до професійної діяльності в реабілітаційних центрах. Наукова новизна і теоретичне значення одержаних результатів дослідження полягає у тому, що: вперше розроблено, теоретично обґрунтовано та експериментально перевірено модель формування готовності майбутніх фахівців з фізичної терапії, ерготерапії до професійної діяльності в реабілітаційних центрах, що складається з цільового, теоретико-методологічного, процесуального й критеріально-оцінювального блоків, базується на методологічних підходах та принципах, описує форми, методи, засоби й етапи; обґрунтовано педагогічні умови ефективної реалізації моделі формування готовності майбутніх фахівців з фізичної терапії, ерготерапії до професійної діяльності в реабілітаційних центрах (оновлення змісту професійно-орієнтовних дисциплін з урахуванням специфіки професійної діяльності в реабілітаційних центрах; використання інноваційних технологій в освітньому процесі; інтеграція теоретичної та практичної підготовки у процесі проведення практик у реабілітаційних центрах); визначено критерії (мотиваційний, інформаційно-когнітивний, операційний, професійно-особистісний), показники та рівні (низький, середній, високий) сформованості готовності майбутніх фахівців з фізичної терапії, ерготерапії до професійної діяльності в реабілітаційних центрах і розкрито діагностичний інструментарій їх вимірювання; уточнено сутність понять «реабілітаційний центр», «готовність майбутніх фахівців з фізичної терапії, ерготерапії до професійної діяльності в реабілітаційних центрах» та «формування готовності майбутніх фахівців з фізичної терапії, ерготерапії до професійної діяльності в реабілітаційних центрах»; виявлено структурні компоненти готовності майбутніх фахівців з фізичної терапії, ерготерапії до професійної діяльності в реабілітаційних центрах (мотиваційно-ціннісний, пізнавальний, діяльнісно-практичний, особистісний).^UObject of study – professional training of future specialists in physical therapy, occupational therapy in higher education institutions. The purpose of the study is to develop, theoretically substantiate and experimentally test the effectiveness of the model of forming the readiness of future specialists in physical therapy, occupational therapy for professional activities in rehabilitation centers. The scientific novelty and theoretical significance is that for the first time the model of formation of readiness of future specialists in physical therapy, occupational therapy for professional activity in rehabilitation centers is developed, theoretically substantiated and experimentally tested. This model consists of purpose, theoretical and methodological, procedural and criterion-evaluation blocks, is based on methodological approaches and principles, describes the forms, methods, means and stages. Pedagogical conditions of effective implementation of the model of formation of readiness of future specialists in physical therapy, occupational therapy for professional activity in rehabilitation centers (updating the content of professional-oriented disciplines taking into account the specifics of professional activity in rehabilitation centers; the using of innovative technologies in the educational process) level of higher education in the field of knowledge 22 "Health" specialty 227 "Physical therapy, occupational therapy"; integration of theoretical and practical training in the process of internships in rehabilitation centers) are justified. Criteria (motivational, information-cognitive, operational, professional-personal), indicators and levels (low, medium, high) of readiness of future specialists in physical therapy, occupational therapy for professional activity in rehabilitation centers and diagnostic tools for their measurement are revealed. The essence of the concepts «rehabilitation center», «readiness of future specialists in physical therapy, occupational therapy for professional activities in rehabilitation centers» and «the formation of readiness of future specialists in physical therapy, occupational therapy to professional activity in rehabilitation centers» is specified. The structural components of readiness of future specialists in physical therapy, occupational therapy for professional activity in rehabilitation centers (motivational-value, cognitive, activity-practical, personal) are revealed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського