Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (65)Книжкові видання та компакт-диски (100)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>A=Карпенко М$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Карпенко М.В. 
Концепція духовної реальності П.О.Флоренського: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.05 / М.В. Карпенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Досліджено проблему духовної реальності в "конкретній метафізиці" П.О.Флоренського. Визначено провідні складники "круглого мислення" П.О.Флоренського, що продукують таку форму містичного споглядання духовної реальності, як міфосимвол. Запропоновано методологію дослідження концепції духовної реальності П.О.Флоренського, яка грунтується на понятті міфосимволу. Представлено варіант комплексної реконструкції концепції духовної реальності П.О.Флоренського, який базується на методі міфосимволічного аналізу. Концепцію духовної реальносі реконструйовано шляхом розкриття ключових питань метафізики П.О.Флоренського, таких, як структура духовної реальності, антроподицея (христологія, релігійно-антропологічний аспект антроподицеї), культ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4РОС)6-678 + Э372.24-100 +
Шифр НБУВ: РА354349

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Карпенко М.І. 
Кримінальна відповідальність за порушення статутних правил взаємовідносин між військовослужбовцями за відсутності відносин підлеглості: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / М.І. Карпенко ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2010. — 16 с. — укp.

Вперше в Україні проведено комплексне та системне досліження проблем кримінально-правової охорони порушення статутних правил взаємовідносин між військовослужбовцями за відсутності відносин підлеглості. Проаналізовано витоки та генезис кримінально-правової охорони відносин, що стосуються статутних правил взаємовідносин між військовослужбовцями за відсутності відносин підлеглості. Розкрито сутність поняття, суспільну небезпечність, об'єктивні та суб'єктивні ознаки злочину, передбаченого ст. 406 КК України, виявлено недоліки чинного кримінального законодавства та практики його застосування. Розглянуто проблеми кримінально-правової кваліфікації даного злочину, висвітлено питання відмежування його від суміжних злочинів, наведено його порівняльно-правову характеристику за законодавством України та деяких зарубіжних держав. Сформульовано пропозиції щодо удосконалення ст. 401 та 406 КК України та практики їх застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)129 + Ц4,8(4УКР)276 +
Шифр НБУВ: РА370814 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Карпенко М.О. 
Маркетинг конкурентоспроможності підприємств по виробництву та переробці молока: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / М.О. Карпенко ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Висвітлено теоретичні та прикладні аспекти маркетингу конкурентоспроможності підприємств з виробництва та переробки молока. Визначено сутність маркетингу даних підприємств на основі узагальнення вітчизняного і зарубіжного досвіду. Проведено системне дослідження сучасного ринку молока і молочних продуктів за маркетинговим ланцюгом "виробництво - доставка на переробку - переробка - реалізація", що допомагає вивчити попит і пропозицію, ціни, кон'юнктуру ринку, оцінку його сегментації, конкурентоспроможність. Проаналізовано сучасний стан виробництва молока, його переробки і реалізації в Україні, а також стан світового ринку молока та молочних продуктів у контексті зовнішньоекономічної діяльності держави. Викладено перспективи розвитку підприємств з виробництва і переробки молока. Обгрунтовано шляхи підвищення конкурентоспроможності підприємств молочно-переробної підгалузі на основі вдосконалення організації та управління маркетингової служби. Визначено стратегічні напрями даних підприємств за умов вступу до Світової організації торгівлі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.353-13-211.1 +
Шифр НБУВ: РА352741

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Карпенко М.О. 
Особливості провадження в справах про злочини неповнолітніх: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / М.О. Карпенко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

З урахуванням вікових і психологічних особливостей неповнолітніх запропоновано додаткову систему обставин, що підлягають установленню у разі справ цієї категорії. Досліджено діяльність спеціаліста у галузі дитячої та юнацької психології у кримінальному процесі. Розглянуто проблемні ситуації, які мають місце у випадку порушення кримінальної справи, досудовому розслідуванні, на стадії попереднього та судового розгляду справ цієї категорії. Проаналізовано дієвість та ефективність видів покарання і примусових заходів виховного характеру, що застосовуються до неповнолітніх. Розроблено пропозиції до кримінального та кримінально-процесуального законодавства. Надано рекомендації органам, які ведуть процес, з метою підвищення ефективності судочинства по справах про злочини неповнолітніх.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)011.2 + Х893.9(4УКР)809 + Х884.9(4УКР)024 +
Шифр НБУВ: РА331179

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Чернобаєв С. І. 
Повноваження слідчого під час досудового розслідування. / С. І. Чернобаєв. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації досліджуються повноваження слідчого під час досудового розслідування. У ретроспективному плані здійснений аналіз розвитку та становлення інституту слідчого на всіх територіях, що входять до складу сучасної України.Досліджено зміст та співвідношення таких понять, як «функція», «компетенція», «повноваження». Зроблена їх трансформація на діяльність слідчого у кримінальному процесі.Охарактеризовані складові процесуальної незалежності слідчого. Виокремлені критерії ефективного досудового розслідування відповідно до практики ЄСПЛ.Крізь призму запропонованих у роботі класифікаційних ознак повноважень слідчого, а саме імперативних та дискреційних, здійсненний комплексний аналіз його повноважень під час досудового розслідування.Надані рекомендації, спрямовані на підвищення ефективності досудового розслідування шляхом удосконалення статусу слідчого у кримінальному провадженні.^UThe dissertation explores the powers of the investigator during the pre-trial investigation.In retrospect, an analysis of the development and formation of the institution of the investigator in all territories that are part of modern Ukraine. The content and correlation of such concepts as "function", "competence", "authority" are analyzed. Their transformation into the activity of an investigator in criminal proceedings has been made.The components of procedural independence of the investigator are characterized. Criteria for effective pre-trial investigation in accordance with the case law of the European Court of Human Rights are highlighted.Through the prism of the classification features of the investigator's powers proposed in the work, namely imperative and dispositive, a comprehensive analysis of the investigator's powers during the pre-trial investigation is carried out.Recommendations aimed at improving the efficiency of the pre-trial investigation by improving the status of the investigator in criminal proceedings are provided.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Фєрьєва Н. П. 
Кримінальна відповідальність за погрозу або насильство щодо начальника (стаття 405 Кримінального кодексу України): автореферат дис. ... д.філософ : 081 / Н. П. Фєрьєва. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертаційна робота спрямована на підготовку науково обґрунтованих пропозицій, що покликані удосконалити означені кримінально-правові норми (ст. 405 КК України) та суміжні правовідносини, а також підвищення ефективності кримінального права саме у сфері військових правовідносин, пов’язаних із порядком підлеглості та дотриманням військової дисципліни, що передбачають бездоганне і неухильне додержання всіма військовослужбовцями порядку і правил, встановлених статутами Збройних Сил України та іншим законодавством України. Зміст дисертаційної роботи ґрунтується на основі комплексної та системної кримінально-правової характеристики військового кримінального правопорушення, передбаченого ст. 405 КК України. Дослідження виконано у межах актуального на сьогодні для України періоду, коли Збройні Сили України, інші військові формування, утворені відповідно до законів України, увесь Український народ відстоюють своє право на існування бути суверенною, незалежною, демократичною, соціальною, правовою державою.У результаті здійсненого наукового аналізу теоретичного стану означеної проблеми, її законодавчого регулювання, а також практики застосування чинного законодавства, було надано важливі й істотні пропозиції для науки кримінального права, сформульовані нові положення та висновки. Під час проведеного дослідження проведено наскрізний огляд законодавчого матеріалу, у якому наявні вказівки на положення щодо військового кримінального правопорушення за ст. 405 КК України, проаналізовано усі 203 вироки, оприлюднені в Єдиному державному реєстрі судових рішень України, винесених з 2011 по 2022 рр. у частині кримінальної відповідальності за погрозу або насильство щодо начальника та опитано 277 респондентів щодо означеної проблеми. У ході дослідження встановлено витоки кримінальної відповідальності за військове кримінальне правопорушення – погроза або насильство щодо начальника та сучасний стан проблеми (розділ 1). Конкретизовано, що суспільна небезпечність військового злочину за ст. 405 КК України характеризується високим рівнем небезпеки, як для військового середовища, так і для воєнної безпеки держави в цілому, що має бути визначальним для посилення боротьби кримінально-правовими засобами із військовою злочинністю. Аналіз судової практики (2014-2021 р.) за вчинення злочинів за ч. 1-4 ст. 405 КК України свідчить, що в переважній більшості суди виносили покарання щодо більшості з 177 засуджених військовослужбовців, які були не співмірними із суспільною небезпекою погроз і насильства проти командирів/начальників і не враховували відповідним чином, що вказані злочини вчинялись під час дії на території держави особливого періоду, що є обставиною, яка обтяжує покарання, коли проти України нині здійснюється агресивна війна зі сторони російської федерації. Тому, кримінальна політика судів при розгляді військових кримінальних правопорушень (злочинів за ст. 405 КК) підлягає корегуванню в сторону суворості відбування винесених покарань, більшої їх ефективності (обвинувальних вироків) на запобігання кримінальним правопорушенням серед військовослужбовців.Одночасно практика застосування судами України вимог ст. 45-49 КК України свідчить, що зазначені підстави звільнення від кримінальної відповідальності військовослужбовців за вчинення злочинів, передбачених ч. 1-4 ст. 405 КК, не застосовувались, оскільки посягають на базовий принцип військової структури - єдиноначальність, який є, поряд з іншими, основою для військової дисципліни. Крім того, аналіз судової практики свідчить про необхідність підвищення мінімальної межі покарання у виді позбавлення волі на певний строк за ч. 4 ст. 405 КК України з 5-ти до 6-ти років за вчинення погрози або насильства щодо начальника, вчинені групою осіб, або повторно, або із застосуванням зброї чи боєприпасів, або спричинили тяжкі наслідки, або в умовах воєнного стану чи в бойовій обстановці. За характером й змістом дослідження дисертаційна робота є першою в Україні всебічною комплексною та системною науково-дослідною працею, що присвячена кримінальній відповідальності за погрозу або насильство щодо начальника за ст. 405 КК України. Конкретний внесок у наукове розроблення даної проблеми полягає у формулюванні науково обґрунтованих пропозицій, що спрямовані на удосконалення означених кримінально-правових норм (ст. 405 КК України), а також підвищення ефективності й регулятивної сутності кримінального права саме в означеній сфері.^UThis dissertation is aimed at preparing scientifically based proposals aimed at improving the said criminal law provisions (Article 405 of the CC of Ukraine) and related legal relations, and also at improving the efficiency of criminal law specifically in the area of military legal relations related to the chain of command and compliance with military discipline, which provide for impeccable and strict compliance by all servicemen with the procedure and rules established by the statutes of the Armed Forces of Ukraine and other legislation of Ukraine.The content of this dissertation is based on a comprehensive and systematic criminal law characterisation of the military criminal offence under Article 405 of the Criminal Code of Ukraine.The research was carried out within the framework of the current period for Ukraine, when the Armed Forces of Ukraine, other military formations established in accordance with the laws of Ukraine, and the entire Ukrainian people are defending their right to exist as a sovereign, independent, democratic, social, and legal state.As a result of the scientific analysis of the theoretical state of the issue, its legislative regulation, and the practice of application of current legislation, the author makes important and substantial proposals for the science of criminal law, and formulates new provisions and conclusions.In the course of the study, the author conducted a cross-cutting review of the legislative material containing references to the provisions on military criminal offences under Article 405 of the Criminal Code of Ukraine, analysed all 203 verdicts published in the Unified State Register of Court Decisions of Ukraine delivered between 2011 and 2022 in terms of criminal liability for threatening or violence against a superior, and interviewed 277 respondents on the issue.The analysis of court practice (2014-2021) for crimes under parts 1-4 of Art. 405 of the Criminal Code of Ukraine shows that, in the opinion of the thesis, the courts overwhelmingly sentenced the majority of 177 convicted servicemen to punishments that were disproportionate to the public danger of threats and violence against commanders/superiors and did not take into account that these crimes were committed during a special period on the territory of the state, which is a circumstance that aggravates punishment when the Russian Federation is currently waging an aggressive war against Ukraine. Therefore, the criminal policy of the courts when considering military criminal offences (crimes under Article 405 of the CCU) should be adjusted towards the severity of the sentences imposed, their greater effectiveness (convictions) in preventing criminal offences among military personnel.At the same time, the practice of application by the courts of Ukraine of the requirements of Articles 45-49 of the CC of Ukraine shows that these grounds for exemption from criminal liability of servicemen for committing crimes under Parts 1-4 of Article 405 of the CC have not been applied, as they encroach on the basic principle of the military structure - unity of command, which is, among other things, the basis for military discipline.In addition, the analysis of court practice shows the need to increase the minimum penalty of imprisonment for a fixed term under Part 4 of Article 405 of the CC of Ukraine from 5 to 6 years for threats or violence against a superior committed by a group of persons, or repeatedly, or with the use of weapons or ammunition, or which caused grave consequences, or in martial law or combat situations.By the nature and content of the study, the thesis is the first comprehensive and systematic research work in Ukraine on criminal liability for threatening or using violence against a superior under Article 405 of the Criminal Code of Ukraine. The specific contribution to the scientific development of this issue is the formulation of scientifically sound proposals aimed at improving the specified criminal law provisions (Article 405 of the CC of Ukraine), as well as at increasing the efficiency and regulatory nature of criminal law in this particular area.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського