Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (11)Реферативна база даних (256)Книжкові видання та компакт-диски (260)Журнали та продовжувані видання (49)
Пошуковий запит: (<.>A=КУКС$<.>+<.>A=ВОЛОДИМИР$<.>+<.>A=ПЕТРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
1.

Петрович Р.Й. 
Агрегативно-ітеративні алгоритми для лінійних рівнянь з обмеженими операторами: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.07 / Р.Й. Петрович ; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1999. — 19 с. — укp.

В дисертації побудовані і досліджені ітераційні алгоритми для лінійних рівнянь в скінченновимірному і банаховому просторах, названі багатократними агрегативно-ітеративними алгоритмами. Запропоновані агрегативно-ітеративні аналоги деяких числових методів, зокрема методу послідовної верхньої релаксації, методу найшвидшого спуску, чебишовського ітераційного методу, методу простих ітерацій. Отримані умови збіжності і оцінки похибок досліджених методів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В192.161.1,022

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Володимирець В.О. 
Антропічна трансформація видового складу флори осушених територій у зв'язку з процесами її синантропізації: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / В.О. Володимирець ; Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка НАН України. — К., 2003. — 20 с.: табл. — укp.

Проведено оцінку трансформації видового складу флори вищих судинних рослин на осушених і прилеглих до них територіях у зв'язку з процесами її синантропізації. Для осушувальних систем на території Волинського Полісся та Західного Лісостепу з'ясовано видовий склад синантропної флори, проведено його аналіз за окремими показниками. Одержано дані про поширення синантропних видів на осушеній та прилеглій територіях, установлено їх фітоцентотичну роль та екологічні особливості. Уперше для оцінки трансформації флори-ізоляту запропоновано кількісний показник - синантропність і методику його обчислення. Проаналізовано вплив на цей показник різних екологічних факторів, на підставі його значень виділено окремі рівні антропічної трансформації флори-ізоляту, розроблено їх характеристику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*852.121.4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА326874

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Петрович 
Історична топографія міста Володимира X - XVIII ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / В.В. Петрович ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 19 с. — укp.

Досліджено історичну топографію одного з найдавніших і найбільших міст Волині - Володимира Х - ХVIII ст. На основі проаналізованих матеріалів з'ясовано основні етапи розвитку міста, наведено характеристику оборонних укріплень та цитаделей, окремих соціально-топографічних частин міста та пам'яток культової архітектури. Висвітлено деякі питання історичної демографії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ВОЛ)4-22 Володимир +
Шифр НБУВ: РА326540

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Петрович В.В. 
Корекція сагітального профілю постави дітей молодшого шкільного віку засобами фітбол-гімнастики: автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / В.В. Петрович ; Львів. держ. ун-т фіз. культури. — Л., 2010. — 19 с. — укp.

Вперше розроблено програму корекції сагітального профілю постави дітей молодшого шкільного віку засобами фітбол-гімнастики, специфічними ознаками якої є організація корекційних заходів з урахуванням особливостей функціональних порушень опорно-рухового апарату та рухової сфери молодших школярів і послідовність вирішення завдань фізичного удосконалення. Уточнено наукові уявлення про особливості формування сагітального профілю постави тіла дітей молодшого шкільного віку. Вперше визначено показники гоніометрії тіла дітей молодшого шкільного віку, що мають порушення постави, які дозволяють за допомогою фізичних вправ різної біомеханічної спрямованості вибірково впливати на порушення просторової організації біоланок тіла школярів. Розроблено спеціальні нормативні шкали оцінювання для контролю й оцінювання процесу формування сагітального профілю постави школярів. Проведено дослідження фізичного розвитку та моторики дітей молодшого шкільного віку Волині.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.491 + Ч516.517 +
Шифр НБУВ: РА370003 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Кукса Н.Г. 
Культурно-освітній розвиток українського селянства в період українізації: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Н.Г. Кукса ; Черкас. нац. ун-т ім. Б.Хмельницького. — Черкаси, 2005. — 20 с. — укp.

На підставі всебічного аналізу широкого кола архівних матеріалів, статистичних джерел, наукових публікацій зроблено спробу комплексного вивчення суті та обумовленості політики українізації, її впливу на громадсько-суспільне та освітньо-культурне життя населення УСРР. Проаналізовано діяльність культурно-освітніх закладів на селі, форми та методи їх роботи, розкрито процес ліквідації неписемності серед селян, розвиток загальноосвітніх шкіл у сільській місцевості. Зроблено висновок, що у період українізації культурно-освітній розвиток українського селянства значною мірою підвищився та якісно змінився у порівнянні з дореволюційним.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-7 +
Шифр НБУВ: РА338758

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Куксенко В. І. 
Морфологія, тонка структура і властивості голчастого фериту при зміцнюванні будівельних сталей: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.02.01 / В. І. Куксенко ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено перспективу розширення виробництва в Україні зміцнених маловуглецевих сталей. Розглянуто закономірності структуроутворення та формування механічних показників за різних швидкостей охолодження аустеніту, низьковуглецевих мікролегованих сталей 09Г2С і 10Г2ФБ. Встановлено кількісне співвідношення продуктів дифузійного, зсувного та проміжного перетворень залежно від температури аустенітизації. Зазначено, що це керує структурою та властивостями таких сталей. Визначено, що переважним механізмом зародження голчастого фериту в низьковуглецевих мікролегованих сталях є зародження на межах початкових аустенітних зерен. Встановлено, що це керує кількісним співвідношенням структурних складових під час температурно-деформаційних обробок прокату та впливає на його механічні властивості. Розкрито ряд кристало-геометричних закономірностей між рейками голчастого фериту в маловуглецевих сталях. Запропоновано технологічну схему виробництва листової сталі 10Г2ФБ з регульованим охолодженням, яку апробовано за промислових умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.235.043
Шифр НБУВ: РА377536 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Володимиренко 
Особливості росту та прогноз продуктивності штучних модальних ялинових деревостанів Українських Карпат: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.02 / Валентина Миколаївна Володимиренко ; Національний аграрний ун-т. — К., 2006. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.4(4УКР3)
Шифр НБУВ: РА346695

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Кукса В.О. 
Професійна підготовка фахівців з фізичної реабілітації у вищих навчальних закладах: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / В.О. Кукса ; АПН України. Ін-т вищ. освіти. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Проаналізовано нову професійно-оздоровчу спеціалізацію "Фізична реабілітація". Визначено основні концепти професійної діяльності, розроблено описову модель змісту фізичної реабілітації, обгрунтовано сукупність підходів і принципів їх застосування в навчальному процесі. Досліджено комплекс засобів розвитку професійного самовизначення майбутнього спеціаліста з фізичної реабілітації за умов навчального процесу, спрямованого на виховання валеогенного мислення та фізреабілітаційної самосвідомості. За результатами методологічного аналізу визначено окремі положення та поняття, сконструйовано мультицентричну матрицю та інші аспекти, обговорено теоретико-методичне забезпечення, необхідне для подальшої розробки основ фізично-реабілітаційної освіти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р354.11р(4УКР)3-34
Шифр НБУВ: РА317757 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
9.

Кукса Н.В. 
Розвиток функціональних можливостей рук у дітей 5 - 10 років зі спастичними формами церебрального паралічу: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.03 / Н.В. Кукса ; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського. — О., 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано сучасний стан проблеми розвитку функцій рук у дітей з церебральним паралічем (ЦП). З'ясовано особливості показників стану функціональних можливостей рук у дітей віком 5 - 10-ти років зі спастичними формами ЦП. Визначено критерії та рівні готовності цих дітей до навчання рухових дій. За результатами констатувального етапу проведеного експерименту виявлено труднощі реалізації потенційних рухових можливостей у дітей зазначеного віку з ЦП. Обгрунтовано, розроблено й експериментально перевірено зміст і структуру комплексної методики розвитку функціональних можливостей рук у дітей віком 5 - 10-ти років зі спастичними формами ЦП та дидактичну модель її реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч439.6 +
Шифр НБУВ: РА365475

Рубрики:

      
10.

Кукса О. В. 
Розробка фізико-хімічних моделей для прогнозування розчинності газів і вуглецю в металургійних розплавах: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.16.02 / О. В. Кукса ; Ін-т чорної металургії ім. З. І. Некрасова НАН України. — Д., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено тісні кореляційні зв'язки розчинності водню, кисню, азоту в металах і сплавах з модельними параметрами ОЦК-структури розплавів. Вивчено закономірності насичення воднем інтерметалідів і інших сплавів-накопичувачів водню (СНВ). Одержано прогнозні моделі, що дозволяють розрахувати сорбційну місткість водню для основних класів СНВ. Запропоновано аналітичні залежності для прогнозування розчинності газів, а також активності та насиченого стану вуглецю в розплавах на основі фізико-хімічних моделей їх будови. Вивчено взаємозв'язок параметрів міжатомної взаємодії з розчинністю, активністю вуглецю і його насиченням в металевих розплавах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К303-14
Шифр НБУВ: РА375033 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Петрович С. Д. 
Формування професійної компетентності у майбутніх фахівців з обчислювальної техніки в процесі вивчення спеціальних дисциплін в технічних коледжах: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / С. Д. Петрович ; Вінниц. держ. пед. ун-т ім. М. Коцюбинського. — Вінниця, 2011. — 20 с.: табл., рис. — укp.

Розроблено й обгрунтовано організаційно-педагогічні умови підвищення професійної компетентності майбутніх фахівців з обчислювальної техніки. Побудовано модель формування такої компетентності у процесі вивчення спеціальних дисциплін у технічних коледжах засобами інформаційно-комунікаційних технологій. Визначено компоненти, критерії та рівні сформованості професійної компетентності майбутніх фахівців з обчислювальної техніки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970 р(4УКР)2
Шифр НБУВ: РА385046 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Сударкіна Л. Ю. 
Формування економічного механізму ресурсозбереження в сільському господарстві. / Л. Ю. Сударкіна. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертаційній роботі обґрунтовано теоретичні положення та запропоновано практичні рекомендації щодо формування економічного механізму ресурсозбереження в сільському господарстві в контексті управлінських аспектів. Поглиблено теоретичні основи менеджменту ресурсозбереження в сільському господарстві з метою визначення умов зниження антропогенного тиску на природні ресурси, що є можливим за умови інтеграції інноваційних рішень концепцій біологізації індустріальних систем. На основі аналізу тенденцій розвитку практики ресурсозбереження в сільському господарстві визначено основні шляхи вирішення проблем реалізації механізму раціонального ресурсоспоживання, зокрема: розвиток методів аналізу, прогнозування, оптимізації і стимулювання поліпшення використання ресурсів; розробка регіональних схем ефективного використання ресурсів в залежності від природних, економічних і соціальних особливостей території; створення регіональних незалежних центрів аудиту та моніторингу, запобігання забруднення навколишнього середовища на основі використання сучасних технологій тощо. Запропонований економічний механізм менеджменту ресурсозбереження в сільському господарстві ґрунтується на вдосконаленні елементів управління, зокрема тих, що сприяють гармонізації стратегічного управління суб'єктів господарювання. Аргументовані зміни щодо розвитку інновацій в практиці менеджменту ресурсозбереження та в ресурсокористування, взагалі, дозволили сформулювати умови забезпечення економічної, екологічної та енергетичної безпеки сільського господарства через активізацію інноваційного розвитку утилізаційної діяльності шляхом її переорієнтації на інфраструктурне забезпечення, що є важливою передумовою сталого розвитку галузі.^UThe dissertation substantiates the theoretical concepts and offers practical recommendations for the formation of the economic mechanism of resource saving in agriculture in the scope of management aspects. The theoretical foundations of resource saving management in agriculture have been made more profound in order to determine the conditions for the reduction of anthropogenic pressure on natural resources, which is possible providing the integration of innovative solutions to the conceptions of industrial systems biologization. Based on the analysis of development trends in resource saving practices in agriculture, there have been defined the main ways to solve the problems of implementing the mechanism of rational resource consumption, including in particular: development of methods of analysis, prediction, optimization and stimulation aimed at improving resource utilization; development of local patterns of resources efficient use depending on natural, economic and social distinctives of the territory; creation of regional independent audit and monitoring centers, prevention of environmental pollution by using modern technologies, etc. The proposed economic mechanism of resource saving in agriculture is based on the improvement of management elements, in particular those ones that contribute to the harmonization of strategic management of economic agents. Well–founded changes in the development of innovations in resource saving and resources consumption practice, in general, allowed to formulate conditions for economic, environmental and energy terms of security in agriculture through the intensification of innovative development of recycling by refocusing on infrastructural supply, which is an important prerequisite for sustainable development of agriculture.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Куксенко С. П. 
Конверсійні електроди та функціональні електроліти для літієвих джерел струму / С. П. Куксенко. — Б.м., 2021 — укp.

Робота присвячена розробці наукових принципів створення високоємних конверсійних електродів I типу і високооборотних конверсійних електродів II типу з великою навантажувальною ємністю та складання новітніх "формул" рідких органічних електролітів, які забезпечують формування механічно міцного й еластичного, хімічно та електрохімічно стабільного, нерозчинного, щільного та тонкого ізолюючого поліфункціонального шару з уніполярною Li+-провідністю й високою адгезією до електрода. Основний підхід полягає в системному керуванні процесами на межі «електрод | електроліт» із врахуванням взаємозв'язків між складовими компонентами і взаємозалежності електрохімічних параметрів електродів.Для протидії великим змінам об'єму конверсійних матеріалів при (де)літіюванні, усунення негативного впливу мікроструктурних перетворень та зведення небажаних побічних реакцій з електролітом до мінімального рівня пропонується модифікування поверхні, їхнє наноструктурування та розміщення у електрохімічно активній керамічній матриці зі збагаченого вуглецем оксикарбіду кремнію, застосування новітніх полімерних зв'язуючих, уведення добавок до електроліту. Одержано та охарактеризовано оборотний Li-електрод із модифікованою надстехіометричним сплавом Li1+xAl поверхнею, синтезовані ефективні електропровідні керамічні 3D-композити з високим вмістом нанокремнію, що побудовані на ідеї контролю за їх особливостями на атомарному, нано- та макрорівнях, об'єднані у «вуглець–вуглецевому» композиті переваги висококристалічних та високорозупорядкованих вуглеців, застосовані екологічно прийнятні полімерні зв'язуючі на водній основі, які сприяють формуванню міцних зв'язків активних матеріалів зі струмовідводом, запропонована заміна анода із нанесеного на мідну фольгу графіту самою Al-фольгою, що дозволяє не лише підвищити питому енергію літій–іонних акумуляторів, але й істотно здешевити та спростити іхнє виготовлення, розроблені ефективні склади апротонних електролітів для первинних та вторинних літієвих джерел струму.Встановлені межі застосування металевого літію одночасно як електрода порівняння та допоміжного електрода у напівелементах. Показано, що формування дендрітного літію при електроосадженні є процесом неминучим, незважаючи на природу електроліту та щільністі струму. Запропо-новані нові критерії, які не залежать від струму осадження–розчинення літію, для адекватного опису експериментальних даних і відображення фізичної природи процесів при його цикліюванні.Виявлена принципова роль силанольних груп на поверхні кремнію та запропоновані механізми процесів за їхньої участі у формуванні пасивуючого шару. Виявлено істотний вплив HF в апротонному електроліті на електрохімічні параметри гібридних електродів з нано-Si.Показана необхідність використання накопиченої необоротної ємності (яка є інтегральним показником необоротного "зв'язування" літію) досліджуваних у напівелементах електродів як ключового критерія оцінки їх практичної придатності.Ключові слова: інтеркаляція, конверсійні механізми, рідкі органічні електроліти, добавки до електроліту, металевий літій, алюмінієва фольга, синтетичні графіти, полімерні зв'язуючі, збагачений вуглецем оксикарбід кремнію, 0D- та 2D-нанокремній, силанольні функціональні групи, керамічні 3D-композити кремнію, ізолюючий поліфункціональний шар, побічні реакції, оборотність електродів, накопичена необоротна ємность, літій–іонні акумулятори, первинні літієві елементи^UThe work is devoted to the development of scientific principles for the creation of high-capacity conversion electrodes of the I type and highly reversible conversion electrodes of the II type with a large loading capacity and the construction of new "formulas" of liquid organic electrolytes (LOE), which provide the formation of mechanically strong and elastic, chemically and electrochemically stable, insoluble, dense and thin solid electrolyte interphase with unipolar Li+-conductivity and high adhesion to the electrode surface. It is shown that the use of trinity is the basis of a systematic approach in the selection of effective materials and optimization of physicochemical processes with their participation, taking into account the relationship of components and interdependence of electrochemical parameters of electrodes, and is the key to creating high energy and powerful lithium power sources (LPS). The principles of management of such processes are formulated and ways of practical use of the executed developments are offered.A reversible Li-electrode with a modified superstoichiometric alloy Li1+xAl surface is obtained and characterized, effective electrically conductive ceramic 3D-composites with high nano-silicon content are synthesized, which are based on the idea of controlling their features at atomic, nano- and macro-levels, combined in a "carbon–carbon" composite advantages of highly crystalline and highly dispersed carbons, environmentally friendly polymeric binders based on water are used, which promote the formation of strong bonds of active materials with current collector, proposed replacement of the anode from graphite deposited on copper foil by Al-foil not only to increase the specific energy of lithium–ion batteries (LIBs), but also to significantly reduce the cost and simplify their manufacture, developed effective compositions of aprotic electrolytes for primary and secondary LPS.The limits of application of lithium metal simultaneously as a reference electrode and an auxiliary electrode in half-cells are established. It is shown that the formation of dendritic lithium during electrodeposition is an inevitable process, despite the nature of the electrolyte and current density. New criteria that do not depend on the plating-stripping current of lithium are proposed to adequately describe the experimental data and reflect the physical nature of the processes during its cycling.The proposed new criteria for cycling the lithium electrode are convenient for rapid analysis of the effects of impurities in the electrolyte that cause lithium corrosion. The limitation of the use of lithium metal simultaneously as a reference electrode and an auxiliary electrode in half-cells is established. It is proposed to place Al-foil on lithium so that its surface is enriched in situ with a superstoichiometric alloy Li1+xAl. Such an electrode has a low polarization resistance and a homogeneous plating-stripping of lithium is observed on it.For the first time it is proposed to form a free volume of LOE in the cathode space of 1.5 V-cells of the system Li || CuO, which allows: to increase the volume of lithium in the anode and the mass of the cathode (reducing its porosity); avoid increasing the internal resistance of the elements until the end of the discharge; to reduce the time of output voltage of the cells to an acceptable operating level; reduce the swelling of the cells to acceptable limits. For the first time, a new design of 1.5 V-cells of the Li || CuO system was proposed for direct replacement of cells of the Zn || HgO system.A reliable express-method of quantitative assessment of the influence of active materials and binders of electrode layer, as well as electrolyte components on the service life of LIBs has been developed. For this purpose, it is proposed to perform coulometric measurements on laboratory half-cells with high accuracy and to calculate the value of the accumulated irreversible capacity Qairr (n) as a key characteristic parameter. With this approach, there is no need to conduct research using the equipment needed to manufacture commercial LIBs.The "carbon–carbon" composite combines the advantages of highly crystalline and highly disordered carbons, high-performance non-porous ceramic 3D-composites of 0D- and 2D-silicon with carbon-enriched silicon oxycarbide were synthesized for the first time.Key words: intercalation, conversion mechanisms, liquid organic electrolytes, electrolyte additives, metallic lithium, aluminum foil, synthetic graphites, polymer binders, carbon-rich silicon oxycarbide, 0D- and 2D-nanosilicon, silanol functional groups, ceramic 3D silicon composites, solid electrolyte interphase, side reactions, electrode reversibility, accumulated irreversible capacity, lithium–ion batteries, primary lithium cells.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського