Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (36)Реферативна база даних (314)Книжкові видання та компакт-диски (395)Журнали та продовжувані видання (18)
Пошуковий запит: (<.>A=КУДРЯВЦ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
1.

Кудрявцева В.В. 
Кодифікація інвестиційного законодавства України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.04 / В.В. Кудрявцева ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено питання правового регулювання інвестиційної сфери в Україні. Проаналізовано основні етапи розвитку національного інвестиційного законодавства (ІЗ), визначено позитивні та негативні риси. Увагу приділено системного аналізу поняття "інвестиційний ринок" і його структурним елементам. Висвітлено проблеми систематизації та вдосконалення ІЗ України, зокрема, розглянуто питання про потребу його якісного реформування шляхом проведення кодифікаційних робіт. Розкрито методологічні засади кодифікації законодавства у сфері інвестиційних відносин. Показано місце Інвестиційного кодексу України у загальній системі національного законодавства, наведено рекомендації щодо його структури та змісту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)921.25-31
Шифр НБУВ: РА372331 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Кудрявцева М.С. 
Моделі та інструментальні засоби задач контролю й управління електроенергетичним комплексом: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / М.С. Кудрявцева ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

мРозроблено моделі й інструментальні засоби для ефективного вирішення задач контролю й управління електроенергетичним комплексом, зокрема, оцінювання безвідмовності й безаварійності роботи виробничого обладання, визначення причин і наслідків порушень його функціонування, запобігання використанню аварійних режимів і ліквідації аварійних ситуацій, пов'язаних з вимиканням обладнання. На підставі запропонованих математичних моделей та інструментальних засобів створено прикладну інформаційну технологію автоматизації контролю та управління електроенергетичним комплексом для забезпечення безаварійності та безвідмовності його роботи. Встановлено, що впровадження програмної реалізації дозволяє за умов складного впливу визначальних параметрів, факторів і показників забезпечити надійну експлуатацію обладнання, своєчасно виявляти порушення, здійснювати ефективний контроль і діагностику стану обладнання, що сприяє скороченню витрат на ремонт і технічне забезпечення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З261-7с +
Шифр НБУВ: РА357321

Рубрики:

      
3.

Кудрявцев М.О. 
Обернені задачі для скінченнорізницевих операторів математичної фізики та їх застосування: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.03 / М.О. Кудрявцев ; НАН України. Фізико-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено прямим та оберненим спектральним задачам для самоспряжених скінченнорізницевих операторів другого та четвертого порядків. Розв'язано обернену задачу спектрального аналізу про відновлення матриці за її спектральною функцією для скінченних і напівскінченних п'ятидіагональних симетричних матриць. Доведено, що будь-яка монотонна матричнозначна функція другого порядку, в якої існують усі моменти - спектральна для окремої можливо виродженої п'ятидіагональної матриці. Знайдено необхідні та достатні умови, яким повинна відповідати спектральна матриця-функція з метою невиродження відповідної п'ятидіагональної матриці. Введено новий тип спектральних даних для якобієвих матриць з обмеженими елементами, у яких дворазовий спектр відокремлений від одноразового та містить сегмент дворазового абсолютно неперервного спектра. Отримано інтегральне рівняння, що дозволило відновити матрицю за одержаними даними. За допомогою даного рівняння розв'язано задачу Коші для ланцюжка Тоди з початковими даними, що не стабілізуються.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В162.4,022
Шифр НБУВ: РА311805 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Кудрявцев 
Оптичні властивості кристалів боратів стронцію SrB4O7, Sr4B14O25, Sr4B14O25:RE3+ (RE3+ = Pr3+, Nd3+, Eu3+): Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / Дмитро Петрович Кудрявцев ; Інститут фізичної оптики. — Л., 2003. — 17 с.: рис., табл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В374,022 + В375.147,022
Шифр НБУВ: РА328122

Рубрики:

      
5.

Кудрявцева Н.П. 
Організаційно-економічний механізм державного регулювання освіти (на прикладі післядипломної освіти): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Н.П. Кудрявцева ; Н.-д. екон. ін-т. — К., 2004. — 18 с.: табл. — укp.

Визначено кількість і структуру закладів післядипломної освіти України, форми її організації, тенденції розвитку за регіональною ознакою та напрямами перепідготовки, що дає змогу прогнозувати структуру підготовки фахівців у дослідженій сфері. Розроблено методику оцінки економічної та соціально-економічної ефективності діяльності даних закладів з використанням запропонованої системи показників, які застосовуються на мікро- (закладу освіти) і макрорівні та характеризують результативність і відповідність системи післядипломної освіти суспільним потребам. Обгрунтовано доцільність застосування коефіцієнту відповідності щодо планів навчального процесу спеціалістів різного профілю, економічний зміст якого полягає в оцінці ступеня сумісності планів навчального процесу. Висвітлено порядок фінансування післядипломної освіти та системи підготовки кадрів, який передбачає диверсифікацію джерел залучення коштів, а також визначення підходів щодо їх використання та посилення відповідальності державних закладів післядипломної освіти за результати своєї діяльності. Запропоновано економіко-математичну модель функціонування системи даної освіти на базі застосування балансового методу, яка дозволяє за умов ринку праці кваліфікованих кадрів оцінити гнучкість та ефективність процесу підготовки спеціалістів і прогнозувати економічні наслідки державного регулювання цієї сфери. Удосконалено структуру організаційно-економічного механізму державного регулювання післядипломної освіти на базі розробки концептуальних положень, законодавчо-нормативного, економічного та організаційного забезпечення з метою її ефективного функціонування. Визначено суть і співвідношення понять "професійна освіта", "підготовка кадрів", "післядипломна освіта". Відзначено, що професійною освітою є система надання загальноосвітніх та професійних знань у певному обсязі, підготовка кадрів передбачає надання знань з конкретної спеціальності, а післядипломна освіта є системою надання знань на базі періодичного додаткового навчння осіб, які вже мають спеціальність, з метою забезпечення відповідності рівня їх кваліфікації вимогам ринку праці. Розвинуто методику проведення соціологічного опитування слухачів та викладачів з питань діяльності закладів післядипломної освіти, практичне використання якої протягом 2001 - 2004 рр. дало зомгу сформулювати рекомендації щодо удосконалення системи стимулювання праці педагогічних працівників та підвищення ефективності роботи даних закладів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)49:Ч30/49 + Ч34(4УКР)78 +
Шифр НБУВ: РА334285

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Кудрявцев С.О. 
Основи технології бензинової фракції та етилену аерозольним нанокаталізом: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.07 / С.О. Кудрявцев ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 22 с. — укp.

Уточнено наукові засади аерозольного нанокаталізу у віброзрідженому шарі AnCVB. Виявлено деякі нові властивості каталітичної системи. Встановлено, що адгезійна ємність скляних кульок, які є компонентом каталітичної системи, щодо каталізатора змінює швидкість хімічної реакції до 3-х разів. З'ясовано, що коагуляція наночастинок впливає на активність каталізатора.Показано, що даний метод дозволяє виключити з технологічної схеми стадію регенерації та рециркуляції каталізатора, що суттєво зменшує матеріалоємність схеми та собівартість продукту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л540.33 +
Шифр НБУВ: РА351347

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
7.

Кудрявцева Вальдес С.В. 
Особливості впливу полімерів і поверхнево-активних добавок на адгезійні властивості бітумів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.05 / С.В. Кудрявцева Вальдес ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано особливості впливу полімерів і поверхнево-активних речовин (ПАР) на адгезійні властивості бітумів. Досліджено водостійкість плівок бітуму, модифікованого полімером (БМП), на поверхні кам'яних матеріалів і асфальтобетонів на основі БМП. Розглянуто вплив на зчеплення типів і видів полімерів, а також вмісту полімеру в БПМ на їх зчеплення з підложкою у водному середовищі. Досліджено поверхневі властивості БМП, як основи адсорбційно-адгезійних процесів на межі поділу фаз, що забезпечує зчеплення. Запропоновано механізми взаємодії в системах бітум - полімер - ПАР - підложка. Обгрунтовано та підтвержено, що сумісне використання полімеру та ПАР у бітумі призводить до складання індивідуальних ефектів від кожної застосованої домішки і раціонального використання обох домішок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О311.45-060.62-3
Шифр НБУВ: РА373329 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Кудрявцева І.Г. 
Пошук та вивчення потенційних протипухлинних засобів - похідних кислот фосфору (експериментальне дослідження): Автореф. дис... д-ра фармац. наук: 14.03.05 / І.Г. Кудрявцева ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2007. — 36 с. — укp.

Визначено фізіологічно активні речовини серед похідних гідразидів кислот фосфору, фосфорильованих похідних сечовини, уретану й урацилу, похідних фосфорної кислоти та фосфоранів, що мають виражену протипухлинну дію та є помірно токсичними, перспективними для подальшого вивчення та впровадження. Одержаний масив даних використано для вивчення залежності "структура - дія" з визначенням шляхів пошуку нових протипухлинних засобів. Уперше у межах доклінічного вивчення препарату "Мебіфон" установлено багатовекторний характер його впливу на пухлинний ріст, показано безпеку за короткочасного та тривалого застосування. Установлено, що новий цитостатичний препарат "Мебіфон" на відміну від існуючих цитостатиків не пригнічує систему кровотворення, не змінює адгезивних властивостей стовбурових клітин кісткового мозку, коригує онкогенні впливи на кісткову тканину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.82-1 +
Шифр НБУВ: РА352659

Рубрики:

      
9.

Кудрявцев Ю.М. 
Розробка методів збереження сексуальної функції після простатектомії з приводу доброякісної гіперплазії простати: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.06 / Ю.М. Кудрявцев ; Ін-т урології АМН України. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання оптимізації хірургічного лікування доброякісної гіперплазії передміхурової залози у сексуально активних пацієнтів. В результаті експериментального дослідження на собаках-самцях виявлено позитивний вплив перев'язки нижньої епігастральної артерії на морфофункціональний стан клітин Лейдіга. Запропоновано спосіб позадулонної простатектомії у поєднанні з двобічною перев'язкою нижньої епігастральної артерії, який дозволив зберегти сексуальну активність у 91 % пацієнтів. Доведено корелятивний взаємозв'язок між станом сексувальної функції та вираженістю дизуричного синдрому. Встановлено, що наявність вираженого запалення передміхурової залози погіршує відновлення функціонального стану нижніх сечових шляхів та сексуальної функції. Зазначено, що повне припинення сексуальної активності спостерігалося у 25 % випадків після черезміхурової простатектомії, 15 % - після позадулонної та у 9 % - після позадулонної простатектомії у власній модифікації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.620.42
Шифр НБУВ: РА330893

Рубрики:

      
10.

Кудрявцева О.Д. 
Семантика, сполучуваність і функціонування прийменників у сучасній німецькій мові (на матеріалі художнього, публіцистичного та наукового стилів): автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / О.Д. Кудрявцева ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2007. — 20 с. — укp.

Розкрито особливості семантики прийменників сучасної німецької мови на підставі результатів дослідження їх синтагматичних і парадигматичних властивостей у текстах художнього, публіцистичного та наукового стилів. За допомогою статистичних прийомів здійснено детальний комплексний аналіз основних параметрів, що характеризують самі прийменники сучасної німецької мови та їх взаємозв'язки з іменниками у художньому, публіцистичному та науковому стилях сучасної німецької мови. На підставі аналізу великої кількості фактичного матеріалу (вибірка кожного з трьох стилів містить близько 5 200 словосполучень) виділено, проаналізовано й описано найбільш частотні сполучення прийменників з іменниками у трьох функціональних стилях. Установлено умови та фактори, які уможливлюють, обмежують реалізацію сполучуваних потенцій прийменників у різних функціональних стилях. Досліджено парадигматичні зв'язки між прийменниками та логіко-семантичних груп прийменників у кожному функціональному стилі на підставі їх синтагматичних відношень. Здійснено порівняння особливостей синтагматичних і парадигматичних зв'язків прийменників у текстах різних стилів. Зазначено, що вивчення функціональних особливостей прийменників сприятиме розвитку теорії комунікації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-212.71*220 +
Шифр НБУВ: РА355143

Рубрики:

      
11.

Кудрявцева Н.С. 
Теорії суспільного договору в сучасній аналітичній філософії: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / Н.С. Кудрявцева ; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2008. — 24 с. — укp.

Розглянуто сучасні версії договірної доктрини, особливу увагу приділено вивченню способів вирішення проблеми раціонального обгрунтування моралі. Досліджено суспільно-договірну проблематику української, російської й англомовної філософських традицій. З'ясовано історичні й теоретичні передумови виникнення теорій суспільного договору у XVII - XVIII ст., встановлено причини відродження інтересу до їх вивчення у XX ст. Проаналізовано механізм реалізації суспільного договору, виявлено відмінності застосування даної філософської конструкції у класичних і сучасних варіантах контрактаріанізму. Розкрито особливості сучасних договірних концепцій. Визначено адекватність побудованої сучасним контрактаріанізмом аргументації поставленому ним завданню раціонального обгрунтування принципів соціальної справедливості. Проаналізовано "принципи справедливості", визначені у сучасних договірних концепціях як постулати суспільної моралі. Досліджено обраний контрактаріанізмом теоретичний апарат, визначено вірогідність побудованої за його допомогою аргументації. Зроблено висновок, що обгрунтування принципів справедливості виключно раціональними засобами є проблематичним.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*341.111 + Ю3(0)6-671 + Ю6*333.395.1 +
Шифр НБУВ: РА355837

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
12.

Філіпс Т. Ч. 
Перспективні технології переробки ізопропілового спирту в умовах аерозольного нанокаталізу / Т. Ч. Філіпс. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена розробці та вдосконаленню технологій міжмолекулярної дегідратації ізопропілового спирту в діізопропіловий етер і глибокого каталітичного окиснення ізопропанолу з використанням методу аерозольного нанокаталізу у віброзрідженому шарі каталітичної системи. Ізопропіловий спирт може виступати як самостійне екологічно чисте паливо, так і в суміші з іншими спиртами, а також як пускове паливо при роботі каталітичних генераторів тепла на вуглеводнях. Діізопропіловий етер може бути використаний як октанкоригуюча добавка до автомобільних бензинів. Глибоке каталітичне окиснення ізопропілового спирту може відбуватися із 100%-ми ступенем перетворення і селективністю за СО2, і даний процес може бути використаний при розробці каталітичних генераторів тепла з покращеними техніко-економічними та екологічними показниками. Оптимальною температурою процесу міжмолекулярної дегідратації ІПС в ДІПЕ в умовах аерозольного нанокаталізу при частоті коливань 1,4 Гц є 220°C, коли досягається селективність 78,1%, що в 1,17 разів вище, ніж в технології з використанням гетерогенного каталізу. Оптимальними умовами каталітичного окиснення є температура 400°C, частота коливань 3,0 Гц і концентрація каталізатора Fe2O3 5 г/м3 реактора, коли досягається 100% селективність перетворення ІПС в СО2. У роботі запропоновані технологічні схеми, що використовують принципи аерозольного нанокаталізу, для міжмолекулярної дегідратації ІПС в ДІПЕ та каталітичного генератора тепла із застосуванням ІПС як палива.^UThe dissertation is devoted to the development and improvement of technologies for the etherification of isopropyl alcohol into diisopropyl ether and deep catalytic oxidation of isopropanol using the aerosol nanocatalysis method in a vibro-fluidized bed of a catalytic system. Etherification processes are used to produce ethers, which are high-octane additives to motor fuels. Catalytic oxidation processes using alcohols as fuels will have improved environmental performance. Such catalytic heat generators are promising for the generation of thermal energy in cities where more stringent environmental standards exist. It was found that the introduction of acids to the pore structures of zeolite NaX using ammonium nitrate leads to an acceleration of conversion reaction of IPA to DIPE in the temperature range of 180-240°C at the investigated vibrational frequencies of 1.4 and 2.0 Hz and the catalyst concentration of 2.5 g/m3 of the reactor. For the process of etherification reactions by aerosol nanocatalysis there is an optimal temperature range (180-220°C), in which the maximum selectivity of the conversion of IPA to DIPE is observed. An increase in the oxidation temperature from 400 to 550°C leads to a decrease in the selectivity of the reactions of CO2 formation from 100% to 87% at a frequency of 3 Hz. The concentration of the Fe2O3 catalyst is 5 g/m3 of the reactor. A mathematical model of the process of deep catalytic oxidation of IPA is constructed, taking into account the influence of the vibration frequency of the catalytic system on the degree of conversion of IPA at a given temperature (440°C) and catalyst concentration (5 g/m3 reactor). Thе optimum temperature for DIPE etherification reaction using IPA as the feed, under conditions of aerosol nanocatalysis at an oscillation frequency of 1.4 Hz is 220°C, where selectivity of 78.1% is achieved, which is 1.17 times higher than in technology using heterogeneous catalysis. An increase in the acidity of NaX zeolite by the addition of ammonium nitrate is recommended, which leads to an acceleration of etherification reactions using this catalyst under conditions of mechanochemical activation. The high selectivity of the etherification reaction is maintained at a constant level by continuous mechanochemical activation, which is confirmed by the 60 hours of laboratory operation. The optimal conditions for catalytic oxidation are at a temperature of 400°C, an oscillation frequency of 3.0 Hz and a catalyst concentration of Fe2O3 of 5 g/m3 of the reactor. At these conditions, 100% selectivity of the conversion of IPA to CO2 is achieved. Technological schemes using the principles of aerosol nanocatalysis for etherification of DIPE and a catalytic heat generator using IPA as fuel are proposed. The involvement of isopropyl alcohol as a raw material in the etherification process and in the technology of a catalytic heat generator using aerosol nanocatalysis is a promising direction in the development of the chemical industry.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Кудрявцев В. Ю. 
Камерно-вокальна творчість Ж. Массне: жанрово-стильові домінанти / В. Ю. Кудрявцев. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертацію присвячено вивченню камерно-вокальної творчості Ж. Массне в аспекті її жанрово-стильової домінанти. Загальною тенденцією європейського, російського та вітчизняного музикознавства кінця ХХ – початку ХХІ століть є вивчення творчого спадку Ж. Массне як оперного композитора. Звичайно в дослідницьких працях камерна-вокальна творчість французького митця залишається мало опанованою як менш вартісна. Між тим, творчий спадок Ж. Массне досить об'ємний: до його складу входять різні музичні жанри, що формували розвиток жанрово-стильової системи музичного мистецтва другої половини ХІХ – початку ХХ століть. Камерно-вокальна творчість французького композитора представлена вокальними циклами, жанрами пісні й романсу, в цілому – понад 200 зразків. Саме в них найбільш системно проявилися ті риси стилю Майстра, а саме камерність, вишуканість, вкрадливість, що так високо цінував у спадку свого сучасника і співвітчизника К. Дебюссі. Довести значущість камерно-вокальної творчості Ж. Массне для музичної культури сучасності, й зокрема, для таких її сфер, як музичне виконавство, музична освіта, музикознавство – актуальне завдання сучасної вітчизняної науки. У дисертаційній роботі здійснено історико-теоретичне обґрунтування та запропоновано шляхи розв'язання проблеми визначення сутності жанрово-стильових домінант камерно-вокальної творчості Ж. Массне. Серед взірців композитора, котрі набувають значення призми, крізь яку можливо спостерігати характерні жанрово-стильові ознаки не тільки камерно-вокальної творчості Ж. Массне у цілому, а й знаходити образно-змістовні зв'язки з оперною спадщиною Майстра. На основі залучення об'ємних критичних і дослідницьких матеріалів, історичний обсяг яких охоплює більше ста років, у дисертаційній роботі обумовлені причини недооцінки камерно-вокальної творчості Ж. Массне в науковій літературі та виконавській традиції. У результаті вивчення історії розвитку масснезнавства стало можливим виокремити два нерівних за масштабами періодів: прижиттєвий (1907 – 1912) та післяжиттєвий – з 1912 року по теперішній час. Аналіз змін в оцінках особистості і творчості композитора у другому періоді масснезнавства дозволив вирізнити наступні етапи: 1950-і роки; 1960-ті роки; 1970-1980-ті роки; 1990-ті роки; два перших десятиліття ХХІ століття.^UThe dissertation is devoted to the study of chamber and vocal creativity of J. Massenet in the aspect of its genre and style dominant. The general trend of European, Russian and domestic musicology of the late XX early XXI centuries is the study of the creative heritage of J. Massenet as an opera composer, in research works the chamber-vocal work of French man of art remains poorly understood as less costly. Meanwhile, the creative legacy of J. Massenet is quite extensive: it includes various musical genres that shaped the development of genre and style system of musical art of the second half of ХІХ early XX centuries. The chamber and vocal works of the French composer are represented by genres of vocal cycle, song and romance, in total more than 200 samples. It was in them that those features of the Master's style were manifested most systematically, namely the chamberness, sophistication, and ingenuity that he so highly valued in the legacy of his contemporary and compatriot K. Debussy. To prove the importance of chamber-vocal creativity of J. Massenet for the musical culture of our time, and in particular for such areas as musical performance, education, musicology, is an urgent task of modern Russian science. In the dissertation work the historical-theoretical substantiation is carried out and the ways of the decision of a problem of definition of essence of genre and style dominants of chamber-vocal creativity of J. Massenet are offered. Among the samples of chamber-vocal creativity of French man of art, the main research attention is paid to vocal cycles as a cross-cutting genre in the composer's work, which acquire the value of a prism through which you can observe the characteristic genre and style features of not only J. Massenet's chamber-vocal creativity, but also to find figurative and meaningful connections with the opera heritage of the Master. Based on the involvement of voluminous critical and research materials, the historical volume of which covers more than a hundred years, the dissertation explains the reasons for the underestimation of chamber and vocal creativity of J. Massenet in the scientific literature and the performing tradition. As a result of studying the history of Massenet science, it became possible to distinguish two unequal periods: life (1907 - 1912) and posthumous (from 1912 to the present). The analysis of changes in assessments of the composer's personality and creativity in posthumous Massenet science allowed to distinguish the following stages: 1950s; 1960s; 1970s 1980s; 1990s; the first two decades of the XXI century.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського