Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (11)Реферативна база даних (241)Книжкові видання та компакт-диски (223)Журнали та продовжувані видання (46)
Пошуковий запит: (<.>A=КРУЛ$<.>+<.>A=ВОЛОДИМИР$<.>+<.>A=ПЕТРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 16
Представлено документи з 1 до 16

      
1.

Петрович Р.Й. 
Агрегативно-ітеративні алгоритми для лінійних рівнянь з обмеженими операторами: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.07 / Р.Й. Петрович ; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1999. — 19 с. — укp.

В дисертації побудовані і досліджені ітераційні алгоритми для лінійних рівнянь в скінченновимірному і банаховому просторах, названі багатократними агрегативно-ітеративними алгоритмами. Запропоновані агрегативно-ітеративні аналоги деяких числових методів, зокрема методу послідовної верхньої релаксації, методу найшвидшого спуску, чебишовського ітераційного методу, методу простих ітерацій. Отримані умови збіжності і оцінки похибок досліджених методів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В192.161.1,022

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Крулько Л. В. 
Амфібії заповідних екосистем Південно-західних мегасхилів східних Карпат: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.16 / Л. В. Крулько ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2010. — 24 с. — укp.

Вперше проведено комплексне дослідження стану батрахофауни регіону та порівняння його з даними попередніх досліджень. Проведено оцінку видового та таксономічного багатств і різноманітності батрахоценозів. Для Закарпаття проведено оцінку багатства батрахофауни. Вперше проведено інвентаризацію батрахофауни Ужанського національного природного парку та Національного природного парку "Синевир". Вивчено морфологічну мінливість видів надвидового комплексу R. temporaria у регіоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.341*80 + Е60*804*803.1
Шифр НБУВ: РА374573 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Володимирець В.О. 
Антропічна трансформація видового складу флори осушених територій у зв'язку з процесами її синантропізації: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / В.О. Володимирець ; Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка НАН України. — К., 2003. — 20 с.: табл. — укp.

Проведено оцінку трансформації видового складу флори вищих судинних рослин на осушених і прилеглих до них територіях у зв'язку з процесами її синантропізації. Для осушувальних систем на території Волинського Полісся та Західного Лісостепу з'ясовано видовий склад синантропної флори, проведено його аналіз за окремими показниками. Одержано дані про поширення синантропних видів на осушеній та прилеглій територіях, установлено їх фітоцентотичну роль та екологічні особливості. Уперше для оцінки трансформації флори-ізоляту запропоновано кількісний показник - синантропність і методику його обчислення. Проаналізовано вплив на цей показник різних екологічних факторів, на підставі його значень виділено окремі рівні антропічної трансформації флори-ізоляту, розроблено їх характеристику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*852.121.4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА326874

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Круль Г.Л. 
Благодійно-просвітницька діяльність сім'ї Романових у Криму в другій половині ХІХ на початку ХХ століття: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Г.Л. Круль ; Республ. вищ. навч. закл. "Крим. гуманіт. ун-т". — Ялта, 2008. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено історичний аспект благодійної діяльноті сім'ї Романових у другій половині XIX - на почтаку XX ст. на Півдні України, зокрема в Криму, як конкретно-історичного явища, що сприяло інтелектуально-духовному розвитку мешканців регіону. На базі широкого кола джерел, значну частину яких уперше введено до наукового обігу, розкрито мету, форми та зміст дослідженої діяльності сім'ї Романових. Вивчено механізм, засоби здійснення допомоги малозабезпеченим і незабезпеченим категоріям населення Криму під патронатом цієї сім'ї. Проаналізовано чинники, що вплинули на розвиток благодійно-просвітницької діяльності сім'ї Романових у другій половині XIX - на початку XX ст. в Криму, показано її роль. Систематизовано й узагальнено позитивний досвід цієї діяльності у контексті сучасних процесів створення держави та національного відродження освіти. Розкрито можливості творчого використання досвіду благодійно-просвітницької діяльності сім'ї Романових щодо організації виховної роботи у сучасних закладах освіти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР-6КРМ)52 + Ч34(4УКР-6КРМ)3 + Т3(4УКР-6КРМ)5-7 +
Шифр НБУВ: РА361601

Рубрики:

      
5.

Круль П.Ф. 
Генезис духового та ударного інструментального виконавства України: Автореф. дис... д-ра мистецтвознав.: 17.00.01 / П.Ф. Круль ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 2001. — 30 с. — укp.

Простежено генезу духового та ударного музичного мистецтва в Україні та узагальнено різноманітні фактологічні дані з рукописних і друкованих першоджерел, мемуарної літератури, досліджень і публікацій з історії побуту та культури українського народу, архівних документів, що поєднують велику кількість раніше невідомих фактів. Розглянуто етапи історичного становлення та розвитку духових та ударних інструментів. Опрацьовано світовий фонд духового інструментарію. Запропоновано методику археографічного опрацювання пам'яток.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.7-73(4Укр) + Щ315.8-73(4Укр)
Шифр НБУВ: РА316898 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Круль Г.Я. 
Географо-краєзнавча оцінка процесів заселення Північної Буковини: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.02 / Г.Я. Круль ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретичні та методичні засади географо-краєзнавчого дослідження процесів заселення історико-географічних територій. Уточнено визначення об'єкта географо-краєзнавчих досліджень. Показано місце та роль географічного краєзнавства у структурі українознавчих дисциплін. За кількісними та басейновими характеристиками виявлено часово-територіальні особливості утворення поселень і формування поселенської мережі Північної Буковини від часів палеоліту до XX ст. Проведено просторову структуризацію мережі первісних поселень у територіальні осередки їх концентрації. Виконано морфометричний аналіз розміщення населених пунктів сучасної та первісної мережі Північної Буковини за абсолютною та відносною висотами та за похилом схилів та їх експозицією. Відтворено організацію територіальної поселенської ретроспективно-сучасної мережі Північної Буковини. Показано рейтингове значення впливу морфометричних чинників на формування ретроспективно-сучасної структури населених пунктів. Виявлено залежність часової динаміки заселення поселень від опосердкованої сумарної поселенської енергії території.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-9БУК)2 + Т3(4УКР-337) +
Шифр НБУВ: РА346616

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Петрович 
Історична топографія міста Володимира X - XVIII ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / В.В. Петрович ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 19 с. — укp.

Досліджено історичну топографію одного з найдавніших і найбільших міст Волині - Володимира Х - ХVIII ст. На основі проаналізованих матеріалів з'ясовано основні етапи розвитку міста, наведено характеристику оборонних укріплень та цитаделей, окремих соціально-топографічних частин міста та пам'яток культової архітектури. Висвітлено деякі питання історичної демографії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ВОЛ)4-22 Володимир +
Шифр НБУВ: РА326540

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Петрович В.В. 
Корекція сагітального профілю постави дітей молодшого шкільного віку засобами фітбол-гімнастики: автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / В.В. Петрович ; Львів. держ. ун-т фіз. культури. — Л., 2010. — 19 с. — укp.

Вперше розроблено програму корекції сагітального профілю постави дітей молодшого шкільного віку засобами фітбол-гімнастики, специфічними ознаками якої є організація корекційних заходів з урахуванням особливостей функціональних порушень опорно-рухового апарату та рухової сфери молодших школярів і послідовність вирішення завдань фізичного удосконалення. Уточнено наукові уявлення про особливості формування сагітального профілю постави тіла дітей молодшого шкільного віку. Вперше визначено показники гоніометрії тіла дітей молодшого шкільного віку, що мають порушення постави, які дозволяють за допомогою фізичних вправ різної біомеханічної спрямованості вибірково впливати на порушення просторової організації біоланок тіла школярів. Розроблено спеціальні нормативні шкали оцінювання для контролю й оцінювання процесу формування сагітального профілю постави школярів. Проведено дослідження фізичного розвитку та моторики дітей молодшого шкільного віку Волині.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.491 + Ч516.517 +
Шифр НБУВ: РА370003 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
9.

Крулько І.В. 
Обмеження вірусних інфекцій в рослинах під дією порфіринів та генетичної трансформації: автореф. дис. ... канд. біол. наук: 03.00.06 / І.В. Крулько ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано антифітовірусну дію синтетичних металовмісних і неметаловмісних порфіринів-тритозилатів, тетратозилатів і порфіринів-хлоридів. Виявлено найбільш активні препарати, що проявляють антивірусну активність щодо вірусу мозаїки турнепсу (ВТМ). Встановлено, що за дії на віріони, порфірини зумовлюють агрегацію віріонів між собою та не впливають на електрофоретичну рухливість білка оболонки вірусу. Створено векторну конструкцію для генетичної трансформації рослин. Одержано трансгенні рослини тютюну з високим рівнем стійкості до потівірусу, трансформовані векторною конструкцією, що містить консервативну ділянку гена реплікази ВТМ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е303.3*725.112.2 + П478.2-5 +
Шифр НБУВ: РА369567 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Володимиренко 
Особливості росту та прогноз продуктивності штучних модальних ялинових деревостанів Українських Карпат: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.02 / Валентина Миколаївна Володимиренко ; Національний аграрний ун-т. — К., 2006. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.4(4УКР3)
Шифр НБУВ: РА346695

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Круль В.П. 
Ретроспективно-географічний аналіз поселень Західної України: Автореф. дис... д-ра геогр. наук: 11.00.02 / В.П. Круль ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 32 с. — укp.

Розглянуто науково-методологічну організацію ретроспективної географії та її складових. Визначено концепцію районування українських етнічних земель. Проведено детальний огляд природно-історичної динаміки території та ретроспективно-генетичний аналіз населення. Виявлено особливості зміни адміністративно-територіального устрою Західної України. Розглянуто поселення як базовий чинник системи розселення у контексті його суб'єктності у межах заселенсько-розселенських процесів. Здійснено ретроспективний огляд розвитку поселень та формування загальних рис поселенського освоєння регіону дослідження. Установлено територіально-часові особливості процесів поселеноутворення у межах Західної України. На підставі ретроспективно-екістичного аналізу визначено етапи виникнення й існування поселень адміністративних районів регіону та його часово-просторову поселенську наповнюваність, досліджено їх ретроспективний поселенський потенціал і сумарну поселенську енергію. Для поселенотвірних процесів розкрито територіально-чинникові особливості та простежено вплив первісного поселеноутворення на сучасну людність поселень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР3)2 +
Шифр НБУВ: РА341672

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Петрович С. Д. 
Формування професійної компетентності у майбутніх фахівців з обчислювальної техніки в процесі вивчення спеціальних дисциплін в технічних коледжах: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / С. Д. Петрович ; Вінниц. держ. пед. ун-т ім. М. Коцюбинського. — Вінниця, 2011. — 20 с.: табл., рис. — укp.

Розроблено й обгрунтовано організаційно-педагогічні умови підвищення професійної компетентності майбутніх фахівців з обчислювальної техніки. Побудовано модель формування такої компетентності у процесі вивчення спеціальних дисциплін у технічних коледжах засобами інформаційно-комунікаційних технологій. Визначено компоненти, критерії та рівні сформованості професійної компетентності майбутніх фахівців з обчислювальної техніки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970 р(4УКР)2
Шифр НБУВ: РА385046 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Годзінська І. Л. 
Географічні особливості формування та сучасний стан Багненської меліоративної системи / І. Л. Годзінська. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційне дослідження присвячено вивченню і комплексному аналізу географічних особливостей формування та сучасного стану Багненської ландшафтно-меліоративної системи. Розглянуто передісторію створення меліоративної системи та виділено чотири етапи її формування; виявлено вплив природних умов території на створення осушувальної системи в межах Багненської долини. Проаналізовані морфометричні показники рельєфу долини. Репрезентована загальна характеристика меліоративної осушувальної системи на даній території та її основні параметри. Охарактеризована динаміка основних форм природокористування впродовж 2004–2016 рр. в межах Багненської долини. Досліджено особливості сучасного стану природного середовища у Багненській долині та запропоновані деякі рекомендації щодо покращення екологічного стану в межах долини.^UThe dissertation research is devoted to the study and complex analysis of the geographical features of the formation and current state of the Bahna landscape reclamation system (LRS). The prehistory of reclamation system creation is considered and four stages of its formation are singled out; the influence of natural conditions of the territory on the creation of a reclamation system in the Bahna Valley is revealed. The morphometric indicators of the valley relief are analyzed. The general characteristics of the reclamation drainage system in this area and its main parameters are represented. The dynamics of the main forms of nature management during 2004–2016 within the Bahna Valley is characterized. The peculiarities of the current state of the natural environment in the Bahna Valley are studied and some recommendations for improving the ecological condition within the valley are offered.As a result of landscape reclamation, LRSs are formed, which consist of three blocks: natural, technical and managerial. The creation of optimal LRS is possible only on the basis of scientifically based design, which requires compliance with certain principles. The main elements of the LRS in the drained areas include: drainage system, water intake and hydraulic structures. Today in Ukraine the main way to drain wetlands is tile drainage.Important environmental measures that should be implemented to improve and maintain a stable ecological condition within the Bahna Valley may be: regulation of water and air regime of soils on drained lands; water protection, soil protection and forest protection measures; protection of flora and fauna.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Дячук А. І. 
Просторово-часова динаміка земельного фонду і людності фізико-географічних районів Чернівецької області / А. І. Дячук. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації розглянуті теоретико-методичні основи дослідження земельних ресурсів, їхньої структури та демогеографічних особливостей регіону. Виявлені територіально-часові особливості структури земель ф/г районів Чернівецької області. За основними видами земель здійснений просторовий аналіз їхньої забезпеченості.На основі встановлення концентрації людності та основних категорій земель узагальнені регіональні особливості зосередження населення та їхньої відповідності концентрації земельного фонду ф/г районів. Запропонована типізація останніх за демогеографічними показниками. Проведений порівняльний аналіз земельних і демогеографічних ресурсів ф/г районів.^UIn dissertation are used the theoretical and methodological bases of land resources research, their possibilities and demogeographic real factors. The essence of land resources and the characteristic features of their research are clarified. The research is focused to the methodological features of identifying their territorial organization. The author approaches to the analysis of relations in the system «earth-people».The second chapter is devoted to revealing the territorial and temporal features of the land structure of the agricultural districts in Chernivtsi region. It describes the chronological dynamics of the main six categories of land (agricultural, forest, built, open wetlands, without vegetation and water) on the territory of agricultural areas. The land fund is described in detail according to the six main types of land. Important research is given to elucidating the structure of the land fund within physic-geographical rayon through rating analysis.The important two stages in the dissertation was the implementation of a spatial analysis of the availability of land fund by major types of land. First the peculiarities of the concentration of land in the territory of the physic- geographical rayon were revealed. Also the territorial analysis of the concentration of the main land types was clarified. The total cross-sectional and total symmetric ratings analyzed as to the concentration of major categories of land. The next stage was already a direct study of the securement of the whole and rural population in 24 physic-geographical rayon by major six land categories. As a result, a summary aggregate securement rating for all and rural populations across different lands was proposed.The special research is focused on identifying regional peculiarities of people concentration and establishing their correspondence to the concentration of land fund. Thus, the degree of population concentration on the territory of physic- geographical rayon areas and their typing by demogeographic indicators were determined. One of the significant results of the dissertation was the comparative analysis of land and demogeographic resources of physic-geographical rayon with the identification of territorial features between concentrations of land and population. Also the typical characteristics of physic-geographical rayon were highlighted within concentrations of land and population.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Каплін Р. Б. 
Багатокритеріальна раціоналізація конструктивних параметрів сталезалізобетонних прольотних будов мостів при реконструкції / Р. Б. Каплін. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена раціоналізації конструктивних параметрів сталезалізобетонних прольотних будов мостів, що включають в себе перфоровані металеві блоки коробчастого перетину та ефективну залізобетонну плиту проїзної частини. В дисертації розглянуті питання вдосконалення конструкції сталезалізобетонної прогонової будови автомобільно-дорожнього мосту та її чисельного та експериментального дослідження, а також методів раціоналізації та управління її характеристиками. Для запропонованих систем обґрунтовано критерії раціоналізації і визначено внутрішні та зовнішні керуючі параметри. На базі отриманих теоретичних даних сформовано нове конструктивне рішення прогонової будови, в якому стисла частина представлена у вигляді полегшеної залізобетонної плити, а розтягнута – у вигляді металевої просторової частини, що складається з перфорованих пластин з нерегулярною топологією отворів. Проведено оцінку впливу ефективної залізобетонної плити на напруженодеформований стан перфорованої металевої балки та перерізу в цілому. Проведено натурні експериментальні дослідження сталезалізобетонного блоку прогонової будови. У ході експерименту було підтверджено факт надійної спільної роботи залізобетонної плити з металевою частиною. Аналіз отриманих результатів дозволяє судити про високу жорсткість системи і свідчить про пружну роботу матеріалів. Слід вказати, що характер деформування системи підтверджує коректність складеної теоретичної моделі, а отримані експериментальні дані збігаються з теоретичними з похибкою, що не перевищує 15%.^UThe thesis is devoted to the rationalization of the design parameters of steelreinforced concrete bridge spans, including perforated metal box-section blocks and an effective reinforced concrete slab of the roadway. The dissertation deals with the issues of improving the design of steel-reinforced concrete spans of an auto-road bridge and its numerical and experimental research, as well as methods for rationalizing and controlling its characteristics. For the proposed systems, rationalization criteria are justified and internal and external control parameters are determined. The classification, general characteristics and design features of the most common reinforced concrete girder structures of bridges are considered. The main advantages and disadvantages of these systems, as well as design features of the details of the combination of metal and reinforced concrete part of the structure are considered. The experience of application of lightweight effective metal and reinforced concrete elements in the form of perforated beams and reinforced concrete slab with hollow formers is also analyzed. On the basis of the obtained theoretical data, a new structural solution of the span was formed, in which the compressed part is presented in the form of a lightweight reinforced concrete slab, and the stretched part is presented in the form of a metal spatial part, which consists of perforated plates with an irregular topology of holes. The configuration of the perforated metal element under the conditions of multicriteria is obtained. A method of manufacturing of perforated elements with irregular topology and steps of holes is proposed. To determine the efficiency of the reinforced concrete slab, an algorithm for determining the optimal height of the cross section of the girder and the impact of the reinforced concrete slab on the height of the metal part of the structure is proposed within the framework of the specified design solution. A theoretical calculation model of the proposed reinforced concrete span structure is constructed, on the basis of which an analysis of the stress-strain state is performed. The theoretical study was carried out according to two calculation schemes of span structures, consisting of three blocks connected by high-strength bolts and a singlereinforced concrete slab. The first considered model is a span structure with metal perforated blocks having a regular pitch and width of holes. The second is represented by a span structure, with metal perforated blocks, have an irregular pitch and width of holes. In general, the analysis allows us to judge the positive impact of the use of perforated elements with irregular pitch and hole width, as it reduces the deflections of the structure, as well as minimize the values arising in the belts and elements, forces and stresses up to 40%. Full-scale experimental studies of the steel-reinforced concrete block of the superstructure have been carried out. During the experiment, the fact of reliable jointoperation of the reinforced concrete slab with the metal part of the model was confirmed. The analysis of the obtained results allows one to judge the high rigidity of the systemand testifies to the elastic work of materials. It should be noted that the nature of the deformation of the system confirms the correctness of the compiled theoretical model,and the obtained experimental data coincide with the theoretical ones, while the discrepancy does not exceed 15%.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Круль К. .. 
Моделі та методи протиризикового управління зацікавленими сторонами проектів агропромислового комплексу / К. .. Круль. — Б.м., 2022 — укp.

У дисертаційній роботі вирішене актуальне наукове завдання, яке полягало у розробці теоретичних і прикладних моделей та методів протиризикового управління зацікавленими сторонами проектів агропромислового комплексу для зменшення тривалості, вартості та ризиків проектів агропромислового комплексу, зокрема ризиків пов'язаних із зацікавленими сторонами проектів, що сприяє підвищенню ефективності управління проектами агропромислового комплексу. Проведено аналіз сучасного стану агропромислового комплексу України. Здійснено ідентифікацію зацікавлених сторін проектів агропромислового комплексу та визначено їх особливості, що допомогло класифікувати за їх розташуванням відносно до проекту, впливу на проект та за ступенем підтримки проекту. Застосовуючи карту зацікавлених сторін проектів агропромислового комплексу було оцінено ступінь підтримки та протидії кожною зацікавленою стороною проекту. Також, автором було проведено ідентифікацію ризиків пов'язаних із зацікавленими сторонами проектів агропромислового комплексу та розроблено контрзаходи з метою контролю визначених ризиків. Автором розроблено концептуальну модель ментального простору зацікавлених сторін проектів агропромислового комплексу протиризикового управління зацікавленими сторонами проектів агропромислового комплексу, яка дозволяє окреслити загальне та відмінне у ментальностях зацікавлених сторін проекту, що дає змогу розробити необхідні стратегії управління зацікавленими сторонами проектів агропромислового комплексу, з метою зменшення пов'язаних з ними ризиків.Розроблено метод планування реєстру зацікавлених сторін проектів агропромислового комплексу з урахуванням їхніх ризиків та ментальності, який є інструментом протиризикового управління зацікавленими сторонами агропромислових проектів, та, на основі попередньо проведених розрахунків, дозволяє здійснити вибір на користь комбінації зацікавлених сторін проекту з максимально спільною ментальністю та мінімальним ризиком, що забезпечує підвищення ефективності управління зацікавленими сторонами таких проектів та зменшення ризикових подій пов'язаних з ними, і, в результаті, призводить до зниження загального ризику проекту. Удосконалено математичну модель протиризикового управління зацікавленими сторонами проектів агропромислового комплексу, яка ґрунтується на визначені спільного та різного у ментальностях зацікавлених сторін проекту, з метою здійснення ефективного управління зацікавленими сторонами проектів агропромислового комплексу.Удосконалено метод визначення всіх повних шляхів сітьового графіку проектів агропромислового комплексу, який дозволяє визначити всі повні шляхи на сітьовому графіку робіт проекту з метою здійснення вибору оптимального шляху за необхідним критерієм. Рекомендовано застосовування методу визначення всіх повних шляхів сітьового графіку проектів агропромислового комплексу у якості одного з етапів методу протиризикового управління проектами агропромислового комплексу на основі критичного шляху.Дістав подальшого розвитку метод протиризикового управління проектами агропромислового комплексу на основі критичного шляху, який дозволяє з урахуванням часу проведення робіт і величини ризику проекту визначити критичний шлях сітьового графіку проекту, з метою розроблення відповідних заходів для зменшення ризиків на критичному шляху проекту та зниження рівня загального ризику агропромислового проекту.За допомогою використання методу планування реєстру зацікавлених сторін проектів агропромислового комплексу з урахуванням їхніх ризиків та ментальності проведено аналіз зацікавлених сторін проекту з урахуванням їхніх ризиків та ментальності. Зокрема, було отримано реєстр зацікавлених сторін означеного проекту, побудовано базу альтернатив їх ролей, а також проведено оцінку їх впливу на зазначений проект. Виходячи із конкретних ролей зацікавлених сторін була проведена ідентифікація та оцінка ризиків, які пов'язані із ними, а також було проведено оцінку їх показників ментальності. Такі дії, у свою чергу, дозволили виявити ролі, у яких є спільний ментальний простір зацікавлених сторін та обрати оптимальну комбінацію з мінімальним ризиком та максимальною ментальністю кожної ролі.Результати дисерт`аційного дослідження були впроваджені у процес протиризикового управління зацікавленими сторонами проектів агропромислового комплексу у приватному сільськогосподарському підприємстві «Олександрія» та товаристві із додатковою відповідальністю «Терезине».Застосування розроблених автором моделей та методів протиризикового управління зацікавленими сторонами проектів агропромислового дозволило знизити рівень непередбачених витрат на 8-12% порівняно з іншими подібними проектами.Ключові слова: управління проектами, управління ризиками, управління зацікавленими сторонами, проекти агропромислового комплексу, зацікавлені сторони проектів, ризики, ментальність, моделі та методи, протиризикове управління.^UThe actual scientific task was solved in the thesis research, which was performed in order to develop theoretical and applied models and methods of anti-risk management of agro-industrial complex projects' stakeholders to reduce the duration, cost and risks of agro-industrial complex projects, in particular, the risks associated with the stakeholders of the projects, which contributes to the effectiveness of management of agro-industrial complex projects.The analysis of the current state of the agro-industrial complex of Ukraine was carried out. The identification of the stakeholders in agro-industrial complex projects and their characteristics were identified, which helped to classify according to their location in relation to the project, the impact on the project and degree of support for the project. Applying the stakeholder map of agro-industrial complex projects, the degree of support and opposition by each stakeholder of the project was assessed. The author also carried out the identification of risks associated with the stakeholders of agro-industrial complex projects and developed the countermeasures to control certain risks.The author has developed a conceptual model of the mental space of the stakeholders of agro-industrial complex projects of anti-risk management of agro-industrial complex projects' stakeholders, which allows to identify common and different features in the mentality of the project stakeholders, which in turn allows to develop the necessary strategies for managing the stakeholders of agro-industrial complex projects in order to reduce the risks associated with them.The method of planning the register of stakeholders of agro-industrial complex projects, taking into account their risks and mentality, which is a tool of anti-risk management of agro-industrial complex projects' stakeholders and, based on the preliminary calculations, allows to make a choice in favor of the combination of project stakeholders with the maximum common mentality and minimum risk, which increases the effectiveness of stakeholder management of such projects, reduction of risk events associated with them, and, as a result, leads to the reduction in the overall risk of the project.The mathematical model of anti-risk management of agro-industrial complex projects' stakeholders has been improved based on determining the common and different features in the mentality of the project stakeholders, in order to implement effective stakeholder management of agro-industrial complex projects.The method of determining all the complete paths of the network schedule of agro-industrial complex projects has been improved, which allows to determine all the complete paths on the network schedule of project works in order to select the optimal path by the required criterion. It is recommended to use the method of determining all full paths of the network schedule of agro-industrial complex projects as one of the stages of the method of risk management of agro-industrial complex projects on the basis of the critical path.The method of risk management of agro-industrial complex projects based on the critical path has been further developed, allowing to determine the critical path of the network schedule of the project, taking into account the time of the work and the value of the risk of such project, in order to develop appropriate measures to reduce the risks on the critical path of the project and reduce the level of overall risk of the agro-industrial project. By using the method of planning the register of stakeholders of agro-industrial complex projects, taking into account their risks and mentality, the analysis of stakeholders of the project was carried out, taking into account their risks and mentality. In particular, the register of stakeholders of the project was obtained, the base of alternatives of their roles was built, as well as the assessment of their impact on the project was carried out. Based on the specific roles of stakeholders, the risks associated with them were identified and assessed, and their mentality indicators were evaluated. Such actions, in turn, made it possible to identify the roles in which there is a common stakeholder mental space, and to select the optimal combination with the minimum risk and maximum mentality of each role.The results of the thesis research were implemented in the process of anti-risk management of agro-industrial complex projects' stakeholders in the Private agricultural enterprise ”Oleksandriia” and the Additional liability company “Terezino”. The application of the models and methods of anti-risk management of agro-industrial complex projects' stakeholders developed by the author allowed to reduce the level of unexpected costs by 8-12% compared to other similar projects.Keywords: project management, risk management, stakeholder management, agro-industrial complex projects, project stakeholders, risks, mentality, models and methods, anti-risk management.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського