Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (191)Книжкові видання та компакт-диски (137)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>A=КРУГЛЯК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Кругляк П. А. 
Біотехнологічні методи раціонального використання бугаїв-поліпшувачів: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.01 / П. А. Кругляк ; НААН України, Ін-т розведення і генетики тварин. — с. Чубинське (Київ. обл.), 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Наведено результати досліджень впливу перерв різної тривалості у статевому використанні на відтворювальну здатність бугаїв, штучного вуглекислого гіпобіозу - на тривалість збереження розбавленими та декріоконсервованими сперматозоїдами біологічної повноцінності та ряду саніювальних препаратів на показники якості їх сперми. Встановлено вплив тривалих (120 діб і більше) перерв у статевому використанні на показники якості сперми, морфо- та гістологічну структуру статевих залоз, сперматогенез. Визначено концентрацію водневих іонів у спермі та вплив вуглекислотного гіпобіозу на фізіологічні показники якості сперми, запліднювальну здатність сперматозоїдів розрідженої та декріоконсервованої сперми бугаїв. Розроблено модель оптимального введення сперматозоїдів бугаїв у стан штучного вуглекислотного гіпобіозу. Встановлено вплив вітчизняного саніювального препарату "Декомсан" на показники якості сперми бугаїв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-334.33
Шифр НБУВ: РА380258 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Кругляк М. Е. 
Життя та побут студентства підросійської України другої половини XIX - початку XX ст.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / М. Е. Кругляк ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2010. — 16 с. — укp.

Досліджено особливості соціально-правового становища студентства підросійської України другої половини XIX - початку XX ст., проаналізовано матеріально-предметні структури його побуту та нематеріальні сфери повсякденності. Подано соціальну характеристику студентства через аналіз динаміки його чисельності, розподіл за становими, національно-релігійними, віковими, статевими ознаками. Простежено правовий статус студентства. Визначено зміни його матеріального становища впродовж досліджуваного періоду. Проаналізовано побутові умови життя студентства. Виділено ознаки навчально-дозвільної сфери студентської повсякденності. З'ясовано риси студентської ментальності. Висвітлено перспективні напрямки дослідження проблеми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)5-298
Шифр НБУВ: РА375757 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Круглякова О.В. 
Математичне моделювання процесів тепло- та масообміну в конденсаторі змішуючого типу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / О.В. Круглякова ; НАН України. Ін-т пробл. машинобуд. ім. А.М.Підгорного. — Х., 2002. — 18 с. — укp.

Розроблено методику розрахунку форсункових конденсаторів змішуючого типу за довільних геометричних і режимних характеристик апарата. Наведено опис математичної моделі, яка включає рівняння тепломасообміну, гідродинаміки та теплового балансу під час взаємодії пари з полідисперсною поверхнею краплин, а також плівок і тих частинок прикореневих ділянок факелу розпилювачів, що не розпалися. Сформовано математичну модель трансформації дисперсного складу краплин під час взаємодії факелу розпилювача з сітковими насадками. Проведено перевірку адекватності математичної моделі реальним процесам тепломасообміну в контактному конденсаторі Угорської фірми EGL. На основі методики планування числового експерименту з використанням методу Бокса та Бенкена одержано узагальнююче кореляційне рівняння для визначення робочої висоти конденсатора залежно від режимних і геометричних характеристик апарата. Висвітлено результати числових досліджень інтенсивності теплообміну із застосуванням запропонованої математичної моделі та проведено розрахунки локальних і середніх об'ємних коефіцієнтів теплообміну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З363-049.3-01с116
Шифр НБУВ: РА318705 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія:    
4.

Круглякова 
Математичне моделювання процесів тепло- та масообміну в конденсаторі змішуючого типу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / Ольга Володимирівна Круглякова ; НАН України; Інститут проблем машинобудування ім. А.М.Підгорного. — Х., 2002. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з363-049.3-01с116
Шифр НБУВ: РА318705

Рубрики:

      
5.

Кругляк Г.О. 
Перебіг та лікування розсіяного склерозу (енцефаломієліту) у хворих з персистенцією герпесвірусної інфекції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Г.О. Кругляк ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2006. — 16 с. — укp.

На підставі результатів комплексного та клініко-лабораторного обстеження досліджено особливості клінічного перебігу, імунного статусу, зокрема нейроспецифічних порушень, а також оптимізовано підходи до лікувальної тактики у хворих на розсіяний склероз (РС) з герпесвірусною персистенцією. Установлено, що клінічні особливості та зміни у цитотоксичному імунітеті у хворих на РС залежать від активності герпесвірусної персистенції. Комплекс противірусної терапії у хворих на РС з активною формою герпесвірусної персистенції позитивно впливає на регрес неврологічної симптоматики та стабілізації стану хворих. Використання препаратів антигомотоксичного ряду як підтримувальної терапії у хворих на РС без ознак активності зазначеної інфекції, а також після противірусної терапії активного вірусного процесу, призводить до зменшення неврологічного дефіциту, нормалізації імунологічних показників, а також показників серологічних і полімеразної ланцюгової реакції досліджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.016.25 + Р514.37 +
Шифр НБУВ: РА347763

Рубрики:

      
6.

Кругляк О.Я. 
Підготовка майбутніх учителів до реалізації міжпредметних зв'язків у процесі фізичного виховання молодших школярів: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / О.Я. Кругляк ; Терноп. нац. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. — Т., 2005. — 21 с. — укp.

Розроблено модель системи підготовки майбутніх учителів фізичної культури та вчителів початкових класів до реалізації міжпредметних зв'язків у процесі фізичного виховання молодших школярів, яка передбачає визначення мети, змісту, форм, етапів, компонентів підготовки. Визначено педагогічні умови впровадження розробленої системи підготовки майбутніх учителів до реалізації міжпредметних зв'язків у процесі фізичного виховання учнів початкових класів (забезпечення міждисциплінарних зв'язків та інтеграція зусиль викладачів різних дисциплін для підготовки майбутніх вчителів; навчально-методичне забезпечення та особистісно-орієнтований підхід до процесу підготовки; застосування комп'ютерних технологій; використання методу професійного самовдосконалення "Портфоліо"; систематичний контроль і оцінка досягнень студентів у даному аспекті). Розвинуто критерії та розглянуто рівні готовності майбутніх учителів до реалізації міжпредметних зв'язків у процесі фізичного виховання молодших школярів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч51 р30-211 + Ч51 р30-211 + Ч51 р30-211
Шифр НБУВ: РА340813

Рубрики:

      
7.

Кругляк М.І. 
Тенденція до єдності природничого та соціогуманітарного знання за доби постнекласичної науки: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.02 / М.І. Кругляк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Проаналізовано тенденції до єдності природничого та соціогуманітарного знання на сучасному етапі розвитку наукового пізнання. Висвітлено різноманітні підходи щодо питання співвідношення цих знань. Виявлено проблеми єдності природничих і соціогуманітарних наук. Показано можливості їх вирішення у контексті постнекласичної науки. Значну увагу приділено міждисциплінарності та взаємодії різних дисциплін у комплексних дослідженнях, що зумовлює можливість досягнення єдності природничого та соціогуманітарного знання. Зазначено, що в сучасній філософії науки методологічна єдність взаємопов'язується не з єдиним методологічним взірцем, а з взаємодоповнюваністю методів. На підставі аналізу моделей наукового знання, що претендують на універсальність, виявлено спільні риси у структурі даних знань. Відзначено, що тенденція до єдності природничих і соціогуманітарних наук поглиблюється у постнекласичній науці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю251.23 + Ю251.40 + Ю251.42 +
Шифр НБУВ: РА343195

Рубрики:

      
8.

Кругляк О.В. 
Формування лізингових відносин у племінному скотарстві: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / О.В. Кругляк ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні положення формування лізингових відносин у племінному тваринницті з метою їх застосування для стабілізації та розширеного відтворення стад на прикладі великої рогатої худоби (ВРХ). Розкрито суть лізингових відносин у племінному скотарстві. Обгрунтовано їх роль і місце в системі інвестування розширеного відтворення племінних стад ВРХ. Розроблено науково-методичні підходи до вивчення лізингових відносин племінному тваринництві. Визначено пріоритетні напрями їх впровадження. Вдосконалено комплексну експертизу лізингових проектів. Визначено критерії відбору племінної ВРХ у разі її придбання за лізингом і обгрунтовано термін лізингових угод для тварин різних статево-вікових груп на сучасному етапі розвитку скотарств України. Розроблено механізм формування та функціональну схему лізингу племінних тварин в Україні. Визначено форми державного регулювання та методичні підходи до забезпечення ефективності впровадження лізингових відносин у племінному танинництві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.250-562.31 +
Шифр НБУВ: РА364458

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Кругляк С.А. 
Функтори Кокстера для зображень колчанів, алгебр і категорій у гільбертових просторах: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.01.06 / С.А. Кругляк ; НАН України. Ін-т математики. — К., 2006. — 27 с. — укp.

Одержано критерій скінченності типу скінченновимірної алгебри, квадрат радикала якої дорівнює нулеві. Сконструйовано функтори віддзеркалень Кокстера для *-алгебр, породжених лінійно пов'язаними ортопроекторами, а також для категорій зображень графів у категорії гільбертових просторів. Для *-алгебр, породжених ортопроектами, сума яких кратна одиниці, описано множину параметрів, за яких категорія *-зображень алгебри не порожня, а також визначено розмірності та розроблено класифікацію нерозкладних зображень для дискретного спектра. Для локально-скалярних *-зображень графів доведено теорему, аналогічну теоремі Габрієля. Створено шкалу складності задач класифікації зображень *-категорій, одержано еталони *-дикості задач класифікації. Наведено конструкцію похідного колчана, яка використовується для розв'язання задач класифікації зображень *-алгебр і *-колчанів та доведення їх дикості. Продемонстровано можливості застосування одержаних результатів для розв'язання задач про спектр суми самоспряжених операторів та задачі про розклад самоспряженого оператора у суму ортопроекторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В152.57,0 +
Шифр НБУВ: РА342600

Рубрики:

      
10.

Кругляк Д. М. 
Становлення та розвиток інституту місцевого самоврядування в Україні (1990 – 2020 рр.): історичний аспект. / Д. М. Кругляк. — Б.м., 2021 — укp.

Місцеве самоврядування є одним із ключових інститутів громадянського суспільства, що забезпечує право та змогу суспільства безпосередньо та через представницькі органи місцевого самоврядування здійснювати управління суспільними справами в інтересах місцевого населення. Попри глибокі демократичні традиції, усталення сучасної моделі місцевого самоврядування в Україні тісно пов'язане з транзитивними процесами. На перехідному етапі державного будівництва радянська вертикаль державного управління поступово трансформувалась у сучасну демократичну систему органів влади та місцевого самоврядування. Разом із тим, в процесі демократизації держава успадкувала деякі елементи радянської системи, синкретично поєднавши їх із сучасними інститутами демократії. Відтак, динаміка інституціоналізації місцевого самоврядування в Україні виражає дихотомію централізаційних і децентралізаційних тенденцій у контексті переходу від тоталітаризму до демократії.Отримані результати дослідження демонструють становлення та розвиток інституту місцевого самоврядування в Україні у 1990 – 2020 рр. і взаємозв'язок специфіки формування національної моделі місцевого самоврядування та суспільно-політичного контексту державотворення у відповідний історичний період.В якості теоретичного підґрунтя роботи виступають концепти «транзитивного суспільства» та «транзитивної держави», що розкривають інституційний розвиток місцевого самоврядування у вигляді трансформації від тоталітарного соціалізму до становлення структур громадянського суспільства.^ULocal self-government is one of the key institutions of civil society, which ensures the right and opportunity of society directly and through representative bodies of local self-government to manage public affairs in the interests of the local population. Despite deep democratic traditions, the establishment of a modern model of local self-government in Ukraine is closely linked to transitional processes. During the transitional stage of state building, the Soviet vertical of public administration was gradually transformed into a modern democratic system of government and local self-government. At the same time, in the process of democratization, the state inherited some elements of the Soviet system, syncretically combining them with modern institutions of democracy. Thus, the dynamics of institutionalization of local self-government in Ukraine expresses the dichotomy of centralization and decentralization tendencies in the context of the transition from totalitarianism to democracy.The results of the study demonstrate the formation and development of the institution of local self-government in Ukraine in 1990-2020 and the relationship between the specifics of the national model of local self-government and the socio-political context of state formation in the relevant historical period.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського