Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (45)Реферативна база даних (1059)Книжкові видання та компакт-диски (1009)Журнали та продовжувані видання (62)
Пошуковий запит: (<.>A=КРИКУН$<.>+<.>A=ДМИТРИ$<.>+<.>A=ВИКТОРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 42
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Дмитришин М.І. 
Вектори експоненціального типу операторів із дискретним спектром над банаховими просторами: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.01 / М.І. Дмитришин ; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1999. — 16 с. — укp.

У дисертації для операторів із дискретним спектром встановлено ізоморфізм між просторами кореневих векторів і векторів експоненціального типу. Побудовано функціональне числення в інтерполяційних класах символів для повних операторів із дискретним спектром, зокрема, для генераторів аналітичних півгруп. Наведено застосування до теорії еліптичних диференціальних операторів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В162.4,022

Рубрики:

      
2.

Дмитриченко Л.І. 
Державне регулювання економіки (соціально-економічний аспект): Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.01.01 / Л.І. Дмитриченко ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2002. — 36 с. — укp.

Проведено комплексно-економічне дослідження природи, суті та системи державного управління економіки, особливостей його еволюції та оптимізації механізму за умов ринкової трансформації в Україні. Систематизовано методологію етимологічного дефінування та сутнісного аналізу основних понять теорії державного регулювання економіки. Розкрито структурно-функціональні зв'язки елементів механізму макроекономічного регулювання, внаслідок чого представлено авторську структурно-функціональну концептуальну модель державного регулювання трансформаційної економіки України, що грунтується на науковій методології дослідження основного та вихідного рішень трансформаційного періоду, а також аналізі суперечностей господарської системи даного періоду й економічних функцій держави. Наведено практичні рекомендації щодо удосконалення базових і пріоритетних напрямків державної економічної політики. Обгрунтовано доцільність використання трисекторної математичної моделі ринкової економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)21
Шифр НБУВ: РА318906 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Дмитришин Ю.Б. 
Динамічні крайові задачі без початкових умов для еволюційних рівнянь та включень : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.01.02 / Ю.Б. Дмитришин ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2010. — 24 с. — укp.

Вивчено динамічні крайові задачі (ДКЗ) без початкових умов для еволюційних рівнянь і включень. Встановлено умови коректності ДКЗ без початкових умов для сильно нелінійних еліптичних рівнянь з крайовою умовою у вигляді еволюційного рівняння або еволюційної варіаційної нерівності. Вивчено коректність задачі без початкових умов для абстрактних неявних еволюційних вироджених рівнянь. Встановлено умови існування та єдності розв'язку ДКЗ без початкових умов для лінійних і майже лінійних еліптико-параболічних рівнянь. Досліджено коректність ДКЗ без початкових умов для сильно нелінійних еліптико-параболічних рівнянь. Встановлено умови існування та єдності розв'язку задачі без початкових умов для абстрактних неявних еволюційних субдиференціальних включень. Досліджено умови існування єдиності розв'язку ДКЗ без початкових умов для сильно нелінійних параболічних включень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.62-3
Шифр НБУВ: РА370569 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Дмитриков В.П. 
Екологічний моніторинг мікродомішок поліциклічних сполук у повітряному середовищі за відсутності еталонів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 21.06.01 / В.П. Дмитриков ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2006. — 34 с. — укp.

На практичному рівні запропоновано вирішення важливої проблеми розширення можливостей екологічного моніторнигу поліциклічних сполук, які виявлють токсичні властивості, в повітряному середовищі шляхом підвищення достовірності аналітичного контролю забруднювачів на основі виявлення нових закономірностей і залежностей. Запропоновано методи удосконалення системи еколого-аналітичного контролю як головної складової екологічного моніторингу поліциклічних сполук шляхом розвитку високочутливих комп'ютерно-хроматографічних систем. Обгрунтовано доцільність спільного використання розрахованих хроматографічних індексів і фізико-хімічних характеристик для виявлення поліциклічних сполук у повітряному середовищі за відсутності еталонів методами високоефективної рідинної та газорідинної хроматографії високого ступеня розподілу речовин. З метою підвищення рівня надійності результатів визначень мікродомішок забруднювачів розроблено системи пригнічення перешкод сигналу детектора. Обгрунтовано способи корекції амплітудно-частотної характеристики фільтра сигналу детектора. Розглянуто склад поліциклічних ароматичних вуглеводнів, що містяться у повітряному середовищі підприємств металургійного комплексу. Показано можливість використання принципів хромато-спектрального аналізу забруднювачів повітряного середовища за відсутності еталонів для виявлення мікродомішок поліциклічних сполук, а також дослідження компонентного складу хімічних продуктів термічної переробки кам'яного вугілля як потенційних забруднювачів. Розроблено й апробовано методику флуоресцентного визначення бенз[а]пірену у повітряному середовищі, що базується на комп'ютерно-хроматографічній системі. Відзначено універсальний характер запропонованої методики, яку рекомендовано використовувати для проведення еколого-аналітичного контролю інших стійких органічних забруднювачів у природних середовищах. Обгрунтовано комплексний підхід щодо створення структури експертної системи екологічного моніторнигу для виявлення мікродомішок поліциклічних сполук у повітряному середовищі за відсутності еталонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР) с7,022 +
Шифр НБУВ: РА345641

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Крикунов І.В. 
Еколого-біологічне обгрунтування захисту яблуні від основних лускокрилих шкідників в умовах Правобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.09 / І.В. Крикунов ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Наведено результати досліджень особливостей становлення фауни садових листокруток і мінуючих молей у різних агроценозах яблуневого саду, закономірності динаміки чисельності домінуючих видів шкідників та факторів, що їх обумовлюють. Визначено видовий склад листокруток та мінуючих молей, еколого-біологічні особливості основних видів шкідників в умовах південної частини Правобережного Лісостепу України. Встановлено ефективність різних захисних заходів. Одержано дані щодо формування фауни зоофагів. Розроблено заходи щодо сприяння корисної ефективності ентомофагів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.551.06(4УКР-4ЧЕК),022 + П468.67-5(4УКР-4ЧЕК),022
Шифр НБУВ: РА308427 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Крикунов М.В. 
Електронна будова низьковимірних супряжених полімерних сполук та стопкових металоорганічних комплексів з переносом заряду: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / М.В. Крикунов ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Вивчено точний спектр решіткової моделі Кондо для металоорганічних феромагнетиків у перехідному інтервалі модельних параметрів, для якого неможна використовувати підхід, що базується на теорії збурень. Досліджено спектр низькоенергетичних станів моделі Хаббарда з нескінченним відштовхуванням на анізотропних решітках різної топології. Знайдено інтервали електронних параметрів моделі, для яких спін основного стану має максимальне значення. У випадку трикутної решітки у вигляді смуги та квазіодновимірної ромбічної решітки одержано розділення зарядових і спінових змінних, а також визначено точну аналітичну залежність між розміром решітки, за якого починається руйнування феромагнітного упорядкування, та параметрами гамільтоніана. Для квазідвовимірних решіток показано існування концентраційних переходів зі зміною повного спіну від максимального значення до мінімального.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г72 + В371,022
Шифр НБУВ: РА321039

Рубрики:

      
7.

Крикун В.Ю. 
Еристична проблематика в історії філософії: компаративістський аналіз: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.05 / В.Ю. Крикун ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 16 с. — укp.

Проведено логіко-філософське дослідження розвитку теоретичних і практичних положень еристики в історії філософської думки. Розкрито сутність суперечки, розглянуто стратегії та тактики її ведення, наведено прийоми досягнення перемоги. Проаналізовано основні етапи розвитку компаративістського методу. Здійснено теоретичну реконструкцію основних положень та особливостей еристичних концепцій представників Східної та Західної філософських традицій. Основну увагу у межах Західної філософської традиції приділено вивченню еристичних теорій таких дослідників, як Аристотель, Р.Декарт. А.Шопенгауер і Ф.Прокопович. У межах Східної філософії розглянуто давньоіндійську та давньотибетську філософські традиції. На підставі застосування компаративістського методу виявлено спільні та відмінні риси, притаманні розробці еристичної проблематики у межах Східної та Західної філософських традицій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4) + Ю3(5) + Ю424 +
Шифр НБУВ: РА352946

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Крикун Ю.С. 
Звичаєве право українців у наукових дослідженнях 1920-х - на початку 1930-х років: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.05 / Ю.С. Крикун ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проаналізовано наукові дослідження вітчизняних учених 1920-х - 1930-х рр., присвячені вивченню звичаєвого права українців. Розглянуто основні напрямки дослідження звичаїв, традицій щодо сімейно-шлюбних відносин, карного звичаєвого права. На підставі вивчення творчого доробку науковців Української Академії наук і діаспори відтворено окремі види давніх звичаїв, досліджено процеси трансформації у сімейній звичаєво-правовій культурі українців та становлення нових форм побуту. Розкрито специфіку окремих звичаїв, зокрема "жіночого права", інституту приймацтва, опіки над неповнолітніми сиротами, вдовами. Проаналізовано дослідження науковців з проблем функціонування традицій звичаєвого права, вивчення давніх історичних пам'яток, історії судочинства Київської Русі, Литовсько-Польської доби та періоду Гетьманщини. Зроблено критичне переосмислення творчого доробку учених 1920-х - 1930-х рр. і наведено рекомендації щодо його використання у сучасних наукових етнографічних дослідженнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(23=УКР)-513 + Т595.13 +
Шифр НБУВ: РА363086

Рубрики:

      
9.

Дмитрик О.О. 
Зміст та класифікація фінансових правовідносин: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.О. Дмитрик ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Проаналізовано суттєві та несуттєві ознаки фінансових правовідносин, розкрито зміст даних правових зв'язків. Визначено напрямки та зміст фінансової діяльності держави. Запропоновано визначення централізованих і децентралізованих фондів як об'єктів фінансових правовідносин. Розроблено пропозиції щодо конкретних змін нормативно-правових актів, зокрема, варіанти статей Бюджетного кодексу України, які закріплюють правовий режим функціонування фондів держави. Наведено обгрунтовану класифікацію фінансових правовідносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)-4 + Х819(4УКР)129 +
Шифр НБУВ: РА324554

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Крикун В.Б. 
Інститут банкрутства в системі державного регулювання ринкової економіки: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / В.Б. Крикун ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретико-методичні засади формування системи державного управління та регулювання інституту неплатоспроможності підприємницьких структур національної економіки за умов глибоких ринкових перетворень. Визначено зміст поняття, цілі та функції системи макроекономічного управління інститутом банкрутства. Проаналізовано форми та методи макроекономічного управління та методологію його формування. Запропоновано нові концептуальні моделі, на базі яких розроблено підходи щодо удосконалення інституту банкрутства в системі державного управління. Наведено приклади впровадження конкретних моделей систем управління суб'єктами корпоративних відносин у країнах з різним рівнем розвитку ринкових відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)920.92 + У9(4УКР)290-932.1 +
Шифр НБУВ: РА349764

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Крикунов Д.В. 
Математичні моделі для експлуатаційного моніторингу температурного стану деталей ГТД в системах обліку виробітку ресурсу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / Д.В. Крикунов ; НАН України. Ін-т пробл. машинобуд. ім. А.М.Підгорного. — Х., 2003. — 21 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено методи, математичні моделі та алгоритми для експлуатаційного моніторингу стаціонарного та нестаціонарного температурних станів (ТС) контрольованих деталей газотурбінних двигунів (ГТД), що використовує математичний апарат інтегральних рівнянь і дає змогу враховувати різні типи межових умов, внутрішню та зовнішню нелінійності задачі теплопровідності. За даними методами деталь розглядається як теплопередаюча система, входом якої є фактори теплового навантаження, а виходом - температура в критичних точках. Задачу сформульовано у вигляді інтегралів суперпозиції, ядрами яких є статичні чи динамічні характеристики теплової системи. Зазначені характеристики теплових систем у вигляді коефіцієнтів впливу та перехідних функцій запропоновано знаходити за допомогою числового експерименту на кінцево-елементних математичних моделях верхнього рівня. Проаналізовано трудомісткість і точність запропонованих моделей і алгоритмів моніторингу ТС деталей ГТД для автоматизованих систем обліку виробітку ресурсу авіаційних двигунів ЗМКБ "Прогрес".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З363.3-04-028.3 +
Шифр НБУВ: РА328412

Рубрики:

      
12.

Дмитришин Л.Я. 
Метафоричні структури у творчості поетів Празької школи: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Л.Я. Дмитришин ; НАН України. Ін-т укр. мови. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Описано семантику та структуру метафор, використаних у творах О.Лятуринської, Є.Маланюка, О.Ольжича, О.Стефановича, О.Теліги. Аналіз лексико-асоціативного поля ключових у творчості "пражан" образів показано, що метафори з базовим компонентом "вогонь" пронизані націєтворчим пафосом, вольові імперативи втілюють метафоричні перенесення ознак зброї, металу, каменю на емоційний та інтелектуальний стан людини, образи сонця, місяця, зір, осені представлені амбівалентно - відповідно до народних уявлень вони є елементом гармонійно створеного світу та супроводжуються конотаціями замилування або ж, навпаки, ототожнюються з потворою, звіром і характеризуються базовими компонентами "кров, пожежа". Ці типові особливості метафор об'єднують ідіостилі "пражан" в ідіолект. Аналіз формально-синтаксичної структури метафор "пражан" виявив поширеність у їх поезії двочленних і тричленних конструкцій, метафоричних ланцюжків, ускладнених конструкцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(УК=4ЧЕХ)-335 + Ш5(УК=4ЧЕХ)-335 + Ш5(УК=4ЧЕХ)-335
Шифр НБУВ: РА345785

Рубрики:

      
13.

Дмитришин Д.В. 
Методи робастного аналізу лінійних систем керування з післядією: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.03 / Д.В. Дмитришин ; НАН України. Нац. косм. агентство України, Ін-т косм. дослідж. — К., 2005. — 32 с. — укp.

Удосконалено методи дослідження стійкості систем автоматичного керування з параметричною невизначенністю, зокрема в запізненнях. Розроблено алогоритм побудови множин, цілком розміщених в області стійкості простору запізнень характеристичного квазіполінома, на базі якого одержано достатні умови стійкості деяких класів систем керування з параметричною невизначеністю в запізнювальних компонентах. Вперше введено у науковий обіг новий клас сімейств квазіполіномів з непараметричною невизначеністю для моделювання не повністю ідентифікованих систем. Розроблено методику одержання достатніх умов стійкості систем керування з декількома запізнювальними непараметрично невизначеними компонентами зворотного зв'язку. Досліджено випадки, за яких необхідно використовувати дані умови. Вперше розроблено алгоритми дослідження стійкості систем з однією не повністю ідентифікованою запізнювальною складовою зворотного зв'язку з відомими степеневими моментами перехідної функції. Введено поняття міри робастої стійкості сімейства систем керування та створено алгоритми обчислення даної величини. Розроблено нові методи одержання достатніх умов робастої стійкості деяких класів систем, заданих у просторі станів диференціально-різницевими рівняннями, у термінах коефіцієнтів і запізнень. Удосконалено методику визначення точних оцінок показників якості сімейств систем керування з післядією: критичного запізнення, часу перехідного процесу та коефіцієнта підсилення. Одержані результати рекомендовано використовувати для розв'язання задач робастного аналізу, а також синтезу та моделювання деяких класів систем різної природи за умов неповної інформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.4-16.4 +
Шифр НБУВ: РА337196

Рубрики:

      
14.

Дмитришин В.С. 
Набуття та передання авторських прав на комп'ютерні програми: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / В.С. Дмитришин ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено законодавство у сфері авторського права з метою одержання науково обгрунтованих і вірогідних результатів та рекомендацій щодо способів, форм, порядку й особливостей набуття та передання фізичними та юридичними особами немайнових і майнових прав на комп'ютерні програми. Установлено, що нормативно-правова база у цій сфері потребує вдосконалення в частині, що регулює правовідносини у сфері набуття та передавання прав на комп'ютерні програми. Наведено визначення поняття "комп'ютерна програма". Запропоновано розширити підстави набуття прав на твори та коло суб'єктів права інтелектуальної власності. Наголошено на необхідності посилити захист прав інвестора (роботодавця, замовника) на службові комп'ютерні програми, створені на замовлення. Уточнено зміст поняття ліцензії, передбачено можливість укладання письмового або електронного документа, зокрема, шляхом прийняття однією стороною умов, встановлених іншою. Наведено визначення понять "використання твору" та "вичерпання прав" за першого продажу чи іншого передання права власності на примірник твору. Наведено рекомендації щодо загальних положень і специфічних умов, які доцільно відображати в ліцензійних договорах на використання комп'ютерних програм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)331:З970 +
Шифр НБУВ: РА359749

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Дмитришина Н. М. 
Національне виховання в освітньо-виховних закладах українського чернецтва Галичини (кінець XIX - 30-ті роки XX століття): автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.01 / Н. М. Дмитришина ; Рівнен. держ. гуманіт. ун-т. — Рівне, 2011. — 20 с. — укp.

Проведено огляд системи національного виховання, з'ясовано його мету, завдання, засоби та шляхи реалізації. Розглянуто суспільно-політичну ситуацію на західноукраїнських землях, що стимулювала процес створення системи приватних навчально-виховних закладів греко-католицького чернецтва. Виявлено й охарактеризовано періоди становлення системи національного виховання у цих закладах, досліджено основні цілі, зміст, форми та методи педагогічної діяльності, з'ясовано їх ефективність у процесі формування національної свідомості та патріотизму молоді. Досліджено позитивний вплив молодіжних організацій на процес національного виховання учнів чернечих освітніх закладів. Обгрунтовано значущість педагогічного досвіду українського чернецтва та визначено перспективи його застосування у сучасній системі національного виховання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.352.13 + Ч33(4УКР3)5/6 + Э377.109(4УКР-9ГАЛ)-681
Шифр НБУВ: РА380510 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Крикун О. В. 
Нелінійні ефекти в елементах електродинамічних мікрострічкових пристроїв на основі високотемпературних напівпровідників: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.07 / О. В. Крикун ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2011. — 18 с. — укp.

На базі методу нелінійних інтегральних рівнянь (НІР) розроблено математичну модель електродинамічних пристроїв, у складі яких наявні нелінійні елементи з зосередженими та розподіленими параметрами. Модель враховує двовимірний характер розподілу густини струму на поверхні мікрострічкових провідників з нелінійними властивостями поверхневого імпедансу. Розроблено методику, алгоритм і програмні засоби її числової реалізації. Визначено умови існування й єдності сталого періодичного режиму електродинамічних пристроїв (умови конвергентності) й наведено вимоги до характеристик елементів пристроїв. Висвітлено результати дослідження конкретних типів мікрострічкових елементів з високотемпературних надпровідників, а саме: мікрострічкової лінії, резонаторів і фільтрів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З232.7 + З845.7
Шифр НБУВ: РА379798 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Дмитрик І.С. 
Основи проектування та синтезу тонкошарових склопокрить з використанням розчинової технології: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.11 / І.С. Дмитрик ; Держ. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2000. — 18 с. — укp.

Наведено результати теоретичних і експериментальних досліджень процесу синтезу тонкошарових скловидних покрить (ТСП) за розчиновою технологією на поверхні скла з метою надання поверхні заданих властивостей. Розроблено склади ТСП у різних системах, досліджено основні їх властивості. Розглянуто процеси склоутворення з водорозчинних сполук у тонкому шарі. Розраховано парціальні коефіцієнти для розрахунку температури синтезу ТСП заданого складу та його властивостей. Здійснено промислове впровадження забарвлення скла кольоровими ТСП, проведено розрахунок економічної ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л430.67
Шифр НБУВ: РА307839 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Крикунова В.Ю. 
Особливості агрегації пірену: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / В.Ю. Крикунова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

Проведено дослідження спектрів флуоресценції, поглинання, синхронного сканування флуоресценції, спектрів першої похідної інтенсивності флуоресценції за енергією для пірену у кристалічній фазі, в його рідких розчинах, піренвмісних полімерів. Розглянуто складний характер агрегації хромофора в основному стані. З'ясовано вплив мономер-димерної взаємодії на міжмолекулярний потенціал в димері. Визначено сольватохромні залежності у спектрах ексимерної флуоресценції пірену.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г252.142-2
Шифр НБУВ: РА308045 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Дмитришин Б.Я. 
Особливості перебігу та лікування харчової алергії у дітей раннього віку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Б.Я. Дмитришин ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 16 с. — укp.

На підставі комплексного дослідження з використанням специфічних алергологічних, імунологічних, бактеріологічних методик отримано нові дані про особливості розвитку та проявів харчової алергії у дітей віком від місяця до 3-х років. Визначено значимі алергени й основні клінічні еквіваленти даного захворювання. Доведено залежність важкості та гостроти проявів даної патології від дисбіотичних зсувів. Вперше створено математичну модель індивідуального прогнозування харчової алергії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.020-3
Шифр НБУВ: РА315846 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Дмитрик П.М. 
Особливості технології вирощування фенхеля звичайного в умовах Передкарпаття: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / П.М. Дмитрик ; Поділ. держ. аграр.-техн. ун-т. — Кам'янець-Поділ., 2007. — 22 с. — укp.

Визначено структуру, якісні та кількісні показники насіння. Охарактеризовано його схожість за лабораторних і польових умов. За балансом насіння та рослин теоретично обгрунтовано доцільність зниження норми висіву з 8 - 12 кг/га до 5 кг/га. Досліджено оптимальні умови для одержання повноцінного насіння. Проаналізовано фенологію, ріст і розвиток рослин. Значну увагу приділено біометричним показникам фотосинтетичного потенціалу та чистої продуктивності фотосинтезу як факторам, які визначають урожайність і якість зернової продукції. Досліджено врожайність і якість плодів фенхеля звичайного за різних строків, способів і глибини загортання насіння в грунт та його передпосівної підготовки. Запропоновано формулу врожайності. Розглянуто графічні моделі процесів формування продуктивності рослин. Виявлено основні варіанти програмування врожаю. У економічному аспекті найбільш доцільним шляхом удосконалення технології вирощування насіння фенхеля звичайного є сівба стратифікованим насінням (5 кг/га) у першій декаді квітня). Стратифікація забезпечує прибуток 4,32 тис. грн/га, а рання сівба - 2,45 тис. грн/га. За умов Передкарпаття фенхель звичайний необхідно сіяти у першій половині квітня широкорядним способом з міжряддям 45 см. За цих агротехнічних параметрів грунтово-кліматичні умови зони дозволяють мати стабільну врожайність насіння фенхеля на рівні 16 ц/га.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П219.3-4 фенхель +
Шифр НБУВ: РА354072

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського