Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (12)Реферативна база даних (236)Книжкові видання та компакт-диски (204)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>A=КОСАР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Косар Н.С. 
Адаптація енергопостачальних компаній до ринкових умов функціонування на засадах маркетингу: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Н.С. Косар ; Держ. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням виробничо-господарської діяльності енергопостачальних компаній в умовах енергоринку. Встановлено необхідність і доцільність використання концепції маркетингу з метою адаптації цієї діяльності до ринкових умов з урахуванням впливу на неї факторів макро- та мікросередовища. Визначено передумови адаптації енергопостачальних компаній до умов територіальних роздрібних ринків електроенергії, які полягають в організаційному та інформаційному забезпеченні цієї адаптації. Розроблено методичні рекомендації щодо реалізації маркетингових технологій в аспекті складових комплексу маркетингу (проведення сегментозорієнтованих товарної, цінової, дистрибуційної та комунікаційної політики) з урахуванням необхідності здійснення політики управління попитом на електроенергію - демаркетингу та синхромаркетингу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)405.46

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
2.

Косарев О.В. 
Обгрунтування параметрів рушіїв механізму переміщення очисних комбайнів для тонких пластів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.06 / О.В. Косарев ; Держ. вищ. навч. закл. "Донец. нац. техн. ун-т". — Донецьк, 2009. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано параметри трохелементних рушіїв дворушійних механізмів переміщення з частотно-регульованим електроприводом очисних комбайнів для виїмки тонких пластів, що забезпечує підвищення продуктивності та ресурсу цих машин. Теоретично обгрунтовано й експериментально підтверджено формування у частотно-регульованих приводах дворушійних механізмів переміщення очисних комбайнів, незбіжних між собою за фазою коливань навантаження з періодом, рівним періоду зачеплення зуба приводної зірки з цівковою рейкою. Підтверджено, що підвищення теоретичної продуктивності очисного комбайна та розрахункового ресурсу редуктора механізму переміщення забезпечується зниженням амплітуд коливань навантаження у приводах механізму переміщення із частотно-регульованими електродвигунами, що досягається за рахунок забезпечення синфазного зачеплення зубів обох приводних зірок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И310.14-53 +
Шифр НБУВ: РА364669

Рубрики:

      
3.

Косаревська Н.В. 
Оцінки наближення та керування спектром в системах з післядією: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.04 / Н.В. Косаревська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 17 с. — укp.

Досліджено диференціально-різницеві системи з запізненням. Одержано конструктивні оцінки неузгодженості в лінійних диференціальних, різницевих і диференціально-різницевих системах зі сталими коефіцієнтами. Розв'язано задачу керування спектром у системах із запізненням. Одержано аналітичні залежності для коефіцієнтів оберненого зв'язку в системах канонічного та загального виглядів. Досліджено критичні випадки на площині та у тривимірному просторі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.4-016.5
Шифр НБУВ: РА313751 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Косарєва О.І. 
Педагогічні умови формування гармонійних взаємин батьків з дітьми старшого дошкільного віку: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.08 / О.І. Косарєва ; Ін-т пробл. виховання АПН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Проаналізовано наукові погляди на природу міжособистісних взаємин батьків і дітей. Розкрито психолого-педагогічну суть зазначених взаємин з дітьми дошкільного віку. Виокремлено істотні характеристики гармонійних батьківсько-дитячих взаємин і особливості їх порушень. Досліджено моделі психолого-педагогічної корекції цих взаємин, а також умови життя й особливості виховання дітей старшого дошкільного віку в сім'ї, відмінності у позиціях батька та матері щодо їх взаємин з дитиною та особливості поведінки батьків і дітей у конфліктних ситуаціях. Здійснено експериментальну перевірку педагогічних умов формування гармонійних взаємин батьків з дітьми старшого дошкільного віку. Охарактеризовано динаміку змін у даних взаєминах, здійснено оцінку ефективності розробленого корекційно-педагогічного комплексу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч491.331 +
Шифр НБУВ: РА346787

Рубрики:

      
5.

Косар У. Б. 
Професійна самосвідомість керівника як чинник успішності управлінської діяльності: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.05 / У. Б. Косар ; НАПН України, Ін-т психології ім. Г.С. Костюка. — К., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Вперше на теоретичному й експериментальному рівнях досліджено специфіку впливу професійної самосвідомості керівника на успішність управлінської діяльності. Обгрунтовано соціально-психологічну концептуальну модель структурно-функціональної організації професійної самосвідомості, проаналізовано психологічні чинники успішності управлінської діяльності керівника. Визначено роль структурних компонентів професійної самосвідомості керівника у процесі управління, провідні чинники розвитку й оптимального функціонування окремих її елементів та їх вплив на успішне здійснення управлінської діяльності. Набули подальшого розвитку уявлення про зміст, сутність, психологічні особливості успішної управлінської діяльності та професійної самосвідомості керівника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю959.181 + Ю952.2
Шифр НБУВ: РА383742 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
6.

Косар А.М. 
Розробка метода і технічних засобів забезпечення безпеки людей при пожежах у метрополітені: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.26.01 / А.М. Косар ; Макіїв. НДІ з безпеки робіт в гірн. пром-сті. — Макіївка, 2002. — 19 с. — укp.

Розкрито механізм формування перехідних процесів під час пожежі у метрополітені за рахунок примусової та вільної конвекції з урахуванням теплового опору та депресії інерційних сил, який полягає у зміні величини та спрямованості вентиляційних потоків. Доведено, що період стабілізації повітряного потоку під час пожежі становить не менше 600 с, що співрозмірно з тривалістю виведення пасажирів із зони ураження пожежею (ЗУП). Встановлено наявність сплеску вмісту токсичних компонентів у початковий період стабілізації повітряного потоку через те, що у вогнище пожежі повертаються продукти горіння. Розкрито умови переносу теплоти та токсичних компонентів у газоповітряному середовищі у разі горіння рухомого складу у тунелі метрополітену, які полягають у формуванні ЗУП за температурним і токсичним фактором. Проаналізовано залежність параметрів ЗУП від теплової потужності пожежі, місця розташування палаючого потягу, теплофізичних параметрів тунелю й аеродинамічних параметрів вентиляційної мережі. Встановлено, що після припинення пожежі виникає високотемпературна теплова хвиля. Експериментально доведено можливість порушення вентиляційного режиму, застосованого у разі пожежі у метрополітені, внаслідок дестабілізувальної дії вільної тяги, теплової депресії пожежі, вітрового напору, конвективних потоків тощо. Визначено, що забезпечити стійке провітрювання перегінних тунелів метрополітену внаслідок пожежі можливо, якщо в аварійному режимі швидкість руху повітря у тунелі становитиме 1,5 - 2,0 м/с і більше. Розглянуто умови низької ефективності діючих аварійних вентиляційних режимів, що полягають у непогодженості роботи вентиляційних установок. Обгрунтовано принцип забезпечення безпеки людей у разі гасіння пожеж у метрополітені, що базується на комплексному використанні параметрів ЗУП, аварійних вентиляційних режимів, технічних засобів регулювання вентиляційної системи, засобів захисту органів дихання, а також технічних рішень, спрямованих на зменшення зони ураження пожежею.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О81н68
Шифр НБУВ: РА320504 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Косаревська Р.О. 
Семіотика архітектурно-пейзажних формоутворень доби класицизму в Україні на прикладі білоцерківського парку "Олександрія": Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / Р.О. Косаревська ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості розвитку ландшафтної ахітектури доби класицизму в Україні. Висвітлено сучасний стан вивченості садово-паркового мистецтва. Розглянуто традиційні напрямки дослідження історичних об'єктів даного мистецтва. Відзначено, що специфічною ознакою паркобудування цього періоду є присвоєння ахітектурно-пейзажним формам символічної означеності, асоціативні проекції яких передавали зміст художнього образу парку. Загальна тематика символіки парків відображала тогочасні модні тенденції та духовні пориви і філософсько-естетичні уподобання їх володарів. З відходом від традиційних засад садово-паркового мистецтва, які базувались на зрозумілому для всіх членів культурної спільноти каноні (ціннісному культурологічному орієнтирі, міфопоетичному стереотипі), зникло адекватне розуміння глядачем "мови" парків. З метою розв'язання цієї проблеми запропоновано застосувати метод семіотичних досліджень. Для цього архітектурно-пейзажні форми розглянуто як знаки, а сам парк (як сукупність цих форм) - семіотичним текстом. Комунікативною моделлю парк - адресат пояснено етапи проведення екзегетики образів. На прикладі пам'ятки садово-паркового мистецтва кінця XVIII - початку XIX ст. парку "Олександрія" (м.Біла Церква Київської області) висвітлено його ідейно-художній задум, за яким період Римської імперії розглядався як міст між античністю та християнською ерою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ118.3(4УКР-4К-2Б)4-221 +
Шифр НБУВ: РА350983

Рубрики:

      
8.

Косаревич Р.Я. 
Структурно-інваріантні алгоритми опису та розпізнавання зображень: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Р.Я. Косаревич ; Нац. агентство з питань інформатизації при Президентові України, Держ. НДІ інформ. інфраструктури. — Л., 1999. — 17 с. — укp.

Теоретично та експериментально досліджено методи побудови формального опису та класифікації зображень на основі геометричної форми об'єктів. Запропоновані алгоритми належать до класу структурно-інваріантних методів, які використовують інформацію про точки локальних екстремумів кривизни на контурі об'єкта. Розроблені методи грунтуються на інваріантних властивостях таких точок і формують описи об'єктів та проводять класифікацію в результаті певних перетворень, застосованих до цих точок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.632

Рубрики:

      
9.

Косарєва Г.С. 
Художня рецепція давньоукраїнських літературних пам'яток у творчості Валерія Шевчука: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.01 / Г.С. Косарєва ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено специфіку художньої рецепції старовинних літературних пам'яток у творчості В. Шевчука. Розглянуто історичну белетристику прозаїка у контексті основних здобутків герменевтичної та рецептивної методології інтерпретації художнього твору. Виявлено жанрову належність роману В. Шевчука "На полі смиренному" до літературної обробки середньовічного твору - Києво-Печерського патерика. Проведено текстологічне зіставлення повісті В. Шевчука "Ілля Турчиновський" з "Автобіографією" І. Турчиновського, творами Г. Сковороди. Доведено, що міфологеми у творі "Ілля Турчиновський" - це основа моделі, за допомогою якої письменник створює особливий цілісний образ, синтезуючи умовно-метафоричний світ епохи бароко. Розкрито творчу лабораторію В. Шевчука-інтерпретатора та перекладача Літопису Самійла Величка. Вперше до літературного обігу введено ряд раніше недосліджуваних поетичних творів барокової епохи, зокрема збірки Д. Братковського "Світ, по частинах розглянутий".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)3-317 + Ш5(4УКР)4-317 + Ш5(4УКР)6-4 Шевчук В. О. 417
Шифр НБУВ: РА371570 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Косарук О. М. 
Професійна підготовка майбутніх фахівців інженерних спеціальностей на засадах інтеграції навчання з виробництвом / О. М. Косарук. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертації наведено комплексне теоретико-методологічне обґрунтування вирішення проблеми професійної підготовки майбутніх фахівців інженерних спеціальностей. Визначено критерії, показники та рівні готовності майбутніх фахівців інженерних спеціальностей до професійної діяльності в результаті освоєння робітничої професії на засадах інтеграції навчання з виробництвом. Визначено, обґрунтовано та експериментально перевірено організаційно-педагогічні умови професійної підготовки майбутніх фахівців інженерних спеціальностей на засадах інтеграції навчання з виробництвом. Розроблено математичну модель діагностики рівня кваліфікації, яку одержить кожний студент у результаті освоєння робітничої професії. Запропоновано практичні рекомендації для підвищення ефективності процесу формування готовності майбутніх фахівців інженерних спеціальностей до професійної діяльності.^UThe dissertation has been presented the ideology of improvement the quality of engineering education by simultaneous mastering working professions which correlate with the engineering ones, there have been presented the results of the realization of this ideology in higher technical educational institution with further demonstration that this ideology is one of the variants of dual education ideology.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського