Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (20)Реферативна база даних (974)Книжкові видання та компакт-диски (888)Журнали та продовжувані видання (67)
Пошуковий запит: (<.>A=КОНОНЕНК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 41
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Кононенко А. Г. 
Вивчення гепатопротекторної активності водного екстракту листків кукурудзи: автореф. дис. ... канд. фармац. наук : 14.03.05 / А. Г. Кононенко ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2010. — 18 с. — укp.

Доведено виражену гепатопротекторну активність водного екстракту листків кукурудзи на моделях гострого тетрахлорметанового, субхронічного алкогольного та хронічного тетрахлорметанового гепатиту. Даний екстракт в дозі 50 мг/кг чинить виразний гепатозахисний ефект. Результати з вивчення гострої токсичності водного екстракту листків кукурудзи дозволяє віднести його до класу практично нешкідливих сполук. Встановлено, що досліджуваний екстракт в дозі 50 мг/кг не чинить ульцерогенной дії та не впливає на рухову активність шлунково-кишкового тракту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.112 + Р282.113
Шифр НБУВ: РА373343 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Кононенко Н.М. 
Гемостатичні властивості сукцифенату (експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / Н.М. Кононенко ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 2004. — 22 с.: рис., табл. — укp.

З використанням фармакологічних, біохімічних, мікробіологічних, гематологічних та гістморфологічних методів досліджено гемостатичну активність та механізми дії сукцинату на різних моделях паренхіматозних і капілярних кровотеч та вивчено супутні види фармакологічної активності препарату. Показано, що сукцинат прискорює утворення тромбопластину, викликає гіперкоагуляцію в стадії генерації протромбінази, активує конверсію протромбіну в тромбін та прискорює перетворення фібриногенезу у фібрин під дією тромбіну. У дослідах in vitro встановлено, що препарат блокує активатори профібринолізину - стрептокіназу й урокіназу та пригнічує дію фібринолізину. Ці ефекти зумовлюють зменшення часу кровотечі з різаних ран печінки, нирок, легень і апоневрозу черевного м'яза. З'ясовано, що застосування сукцифенату у разі лікування кровотечі з виразки шлунка сприяє зупинці кровотечі вже після одноразового застосування. За результатами дослідження антирадикальної активності сукцифенату показано його здатність перехоплювати гідроксильні та супероксидні радикали на рівні препаратів порівняння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9 сукцифенат +
Шифр НБУВ: РА330186

Рубрики:

      
3.

Кононенко 
Гігієнічна оцінка комплексу гліцинатів мікроелементів та його вплив на кліничний стан, метаболічний статус та резистентність організму курей: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.06 / Руслан Володимирович Кононенко ; Національний ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П682-451.232 + П811.4
Шифр НБУВ: РА366079

Рубрики:

      
4.

Кононенко О.С. 
Динамічна теорія Лауе-дифракції рентгенівських променів у тороїдально вигнутих кристалах з мікродефектами: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / О.С. Кононенко ; НАН України. Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Побудовано динамічну теорію розсіяння рентгенівських променів для геометрії дифракції за Лауе у випадку тороїдального вигину кристала за наявності у ньому флуктуаційного поля статичних заміщень атомів від випадково розподілених мікродефектів. Одержано аналітичні вирази для коефіцієнтів відбиття когерентних, квазідифузних і дифузних хвиль, проведено їх асимптотичне оцінювання. Показано, що вплив вигину помітніший для від'ємної кривизни, а збільшення кривизни вигину призводить до уширення всіх компонент кривої дифракційного відбиття. За сильних вигинів з'являються додаткові максимуми й осциляції кривої відбиття. За таких вигинів виявлено зміщення когерентної компоненти кривої відбиття відносно точного бреггівського положення, напрямок якого залежить від знаку параметра деформації. Таке заміщення супроводжується зменшенням висоти центрального піку. Виялено також виникнення ефекту фокусування дифрагованого випромінювання за певних комбінацій радіусів вигину. Проаналізовано вплив макроскопічної деформації на розподіл інтенсивності дифузного розсіяння від мікродефектів двох типів (сферично-симетричних кластерів і дислокаційних петель) і показано, що вплив вигину помітніший для більших радіусів дефектів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.134,022 + В371.236,022 +
Шифр НБУВ: РА355739

Рубрики:

      
5.

Кононенко Т.В. 
Екзистенціальний вибір і любов як аксіологічні функції особистості: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.04 / Т.В. Кононенко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Здійснено комплексний аналіз у межах феноменологічної методології базових цінностей особистості, свободи і любові на матеріалі західноєвропейської екзистенціальної та російської релігійної філософії XIX - XX ст. Досліджено категорію екзистенціального вибору, систематизовано матеріал про психологічні типажі, запропоновані західноєвропейськими екзистенціалістами. Розглянуто динаміку розвитку філософії любові, зокрема, концепції андрогінізму в західноєвропейській і російській філософських традиціях. Акцентовано увагу на проблемі сублімації особистих цінностей, показано багатоступеневість процесу сублімації. Розроблено ідею взаємодоповнюваності ціннісних систем західноєвропейської екзистенціальної філософії, екзистенціальної психології та російської релігійної філософії, що породжує ідею інтегрування культур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216.2 + Ю217.2 + Ю3,232
Шифр НБУВ: РА311261 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Кононенко О.Г. 
Економіко-математичне моделювання діяльності багатопрофільних фірм: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / О.Г. Кононенко ; НАН України. МОН України. Міжнар. наук.-навч. центр інформ. технологій та систем. — К., 2004. — 21 с.: рис., табл. — укp.

Проаналізовано економічні передумови виникнення багатопрофільних фірм. Розроблено та досліджено економіко-математичні моделі, які адекватно описують та імітують основні виробничі процеси, що відбуваються у багатопрофільній фірмі. На основі методів системного аналізу визначено її внутрішнє та зовнішнє середовище, встановлено чинники впливу на рівень доходів. Запропоновано автоматну модель, що дозволяє досліджувати зміну запасів продукції на складі за трьома сценаріями: ігнорування, врахування та попередження незадоволеного попиту споживачів. Зазначено, що автоматна модель складається з основної частини та індикаторів. Для надання користувачеві можливості аналізу впливу різних факторів, до моделі введено керуючі змінні, зокрема, імовірнісні показники моментів виникнення попиту споживачів на різні позиції товарних груп.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)29 в611 + У9(4УКР)29 в611
Шифр НБУВ: РА329732

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Кононенко Н.М. 
Еритроцитарна і лейкоцитарна ланки системи гемостазу в нормі та механізми їх порушень при гастральних виразках: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.04 / Н.М. Кононенко ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2009. — 40 с. — укp.

Досліджено участь еритроцитів і лейкоцитів у згортанні крові за норми й у разі виразкової хвороби шлунка. Виявлено, що цілі еритроцити здатні активізувати внутрішнє тромбопластиноутворення за рахунок наявності в них тромбопластинового фактора еритроцитів, який є глікопопротеїдом з молекулярною масою 17 540 - 22 590, зосереджений у стромі еритроцитів у фракції D і має властивості фактора 3 тромбоцитів. Установлено механізм включення тромбопластинового фактора еритроцитів у процес тромбопластиноутворення, який полягає у збереженні сіалопротеїду зовнішнього шару мембрани клітини, що відіграє роль своєрідного посередника між тромбопластиновим фактором еритроцитів і активованими факторами згортання плазми. В стромі еритроцитів у фракції A виявлено високомолекулярні стромальні білки (167 900), які прискорюють перетворення фібриногену на фібрин і за біологічною дією нагадують фактор 2 тромбоцитів. Показано, що лейкоцити беруть участь у реакціях клітинної агрегації та входять до складу первинної гомостатичної пробки, здатні активізувати коагуляційний гемостаз за рахунок наявності в них тромбопластичного, антигепаринового фібринстабілізувального факторів. Установлено, що активація перекисного окиснення ліпідів в еритроцитах і зниження активності антиоксидантних ферментів еритроцитів зумовлюють підвищення агрегаційної активності, зниження пероксидної резистентності, здатності еритроцитів до деформування, збільшення в'язкості еритроцитарної суспензії у разі виразки шлунка, що призводить до порушення мікроциркуляції та гіпоксії слизової оболонки шлунка. Патогенетично обгрунтовано застосування антиоксидантів у комплексній схемі лікування хворих на виразкову хворобу шлунка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-2 +
Шифр НБУВ: РА365006

Рубрики:

      
8.

Кононенко О.В. 
Життєвий та творчий шлях Луіша де Фрейташа Бранку в контексті розвитку португальської музичної культури кінця ХІХ - початку ХХ століття: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / О.В. Кононенко ; Харк. держ. ун-т мистец. ім. І.П.Котляревського. — Х., 2007. — 17 с. — укp.

Розглянуто життєвий і творчий шлях одного з засновників професійної композиторської школи Португалії - Луішу де Фрейташу Бранку. На підставі аналізу еволюції стилю та жанрових пошуків композитора визначено етапи його діяльності, проаналізовано найважливіші твори, виявлено взаємозв'язки творчих пошуків майстра зі змінами його філософсько-естетичних поглядів. Творчість Луіша де Фрейташа Бранку розглянуто у контексті формування професійної музичної школи Португалії (композиторської та музикознавчої). Значну увагу приділено його педагогічній, публіцистичній та науковій діяльності. Розглянуто життя та творчість одного з найвизначніших потругальських майстрів, а також надано стислу характеристику історії становлення музичної освіти в країні, розвитку концертних тоариств, досягнень інших композиторів на межі XIX - XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4Пор)6-81 Л. де Фрейташ Бранку +
Шифр НБУВ: РА352250

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Кононенко В.П. 
Звичаєва природа прецедентного характеру рішень Європейського суду з прав людини: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / В.П. Кононенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Розглянуто особливості діяльності міжнародних судів. Комплексно проналізовано практику Міжнародного Суду ОН, Суду ЄС, Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ). Розкрито специфічність тлумачення Європейської конвенції про захист прав людини та засадничих свобод 1950 р. ЄСПЛ. Розглянуто процес формування міжнародного звичаю вважати рішення цього Суду прецедентами та застосовувати їх у цій якості. Зроблено висновок, що практика ЄСПЛ є джерелом тлумачення Конвенції 1950 р., а рішення Суду - прецедентами її тлумачення, і суди України повинні застосовувати практику ЄСПЛ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х91-383 + Х915.232.44-383 +
Шифр НБУВ: РА363563

Рубрики:

      
10.

Кононенко Л.М. 
Культурно-інформаційна діяльність України за кордоном: тенденції та шляхи оптимізації (1991 - 1999 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 17.00.01 / Л.М. Кононенко ; Держ. акад. кер. кадрів культури і мистец. — К., 2000. — 17 с. — укp.

Запропоновано науково-обгрунтоване визначення змісту поняття "культурно-інформаційна діяльність за кордоном". Розкрито досвід культурно-інформаційної діяльності зарубіжних країн у нашій державі. Розглянуто принципи структурної побудови культурно-інформаційного центру як основної ланки реалізації даної діяльності за кордоном, сформульовано його "місію" та розроблено "ідеальну" модель типологічних інституцій. Визначено тенденції культурно-інформаційної діяльності України за кордоном, охарактеризовано шляхи її оптимізації, запропоновано концепцію та організаційні підходи щодо формування мережі культурно-інформаційних центрів нашої держави в інших країнах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-67
Шифр НБУВ: РА312836 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Кононенко І.В. 
Лексико-синтаксичний потенціал прикметника у слов'янських мовах: автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.02.03 / І.В. Кононенко ; НАН України ; Ін-т мовознав. ім. О. О. Потебні. — К., 2009. — 38 с. — укp.

Вперше в лінгвістичній теорії здійснено комплексний аналіз лексичних властивостей і синтаксичних функцій прикметників у слов'янських мовах. Досліджено відмінності в системі значень прикметників, наявність у них семантики оцінки та згорнутої пропозиції на матеріалі різних мов, передусім, української, російської та польської. З'ясовано, що ад'єктив вступає в синтаксичні зв'язки й семантичні відношення з компонентами словосполучення як залежне слово субстантивної групи або як грунтівний компонент ад'єктивного комплексу. Установлено, що природа прикметників дає змогу реалізувати в реченні дві функціонально полярні синтаксичні функції - атрибутивну та предикативну. В позиції атрибута або предиката ад'єктив розвиває семантико-синтаксичні відношення з різними компонентами речення. Визначено, що аналіз неоднорідних, однорідних і предикативних означень демонструє широку шкалу їх різноплавного вживання. Доведено, що вивчення функціонування ад'єктивів створило можливість певною мірою показати близкість і розходження лексичних і граматичних систем слов'янських мов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141-212.2 + Ш141-225
Шифр НБУВ: РА369330 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Кононенко Є.І. 
Лікування хворих на хронічний гнійний риносинуїт у стадії загострення з використанням протизапального й імуномодулюючого препаратів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.19 / Є.І. Кононенко ; АМН України, Держ. установа "Ін-т отоларингології ім. О.С.Коломійченка АМН України". — К., 2009. — 20 с. — укp.

Мета роботи - клініко-імунологічне обгрунтування терапії хворих на хронічний гнійний риносинуїт (ХГРС) у стадії загострення з використанням комбінації фенспіриду системно та дибазолу місцево. У ході дослідження було обстежено 120 хворих на ХГРС та 21 практично здоровий пацієнт. Експериментальні дослідження були проведені на 30-ти щурах породи "Wistar". За умов модельованого інфекційного запалення у тварин виявлено позитивний вплив на перебіг запального процесу поєднаного застосування фенспіриду та дибазолу, основний ефект дії яких полягав у нормалізації трофіки та покращанні репаративних процесів у тканинних структурах слизової оболонки носової порожнини. Включення фенспіриду та дибазолу до комплексної терапії хворих із загостренням ХГРС сприяло більш швидкій елімінації клінічних проявів захворювання, а також дозволило зменшити ризик розвитку запальних захворювань верхніх дихальних шляхів протягом року після проведеного курсу лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р682.461.011-52 +
Шифр НБУВ: РА368673

Рубрики:

      
13.

Кононенко О.С. 
Математичні моделі коаксіальних гіротронів із гофрованими вставками для чисельного аналізу власних мод: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.02 / О.С. Кононенко ; НАН України. Ін-т пробл. машинобуд. ім. А.М.Підгорного. — Х., 2007. — 17 с. — укp.

Розроблено математичну модель гофрованого резонатора коаксіального гіротрона для власних хвиль магнітного типу (ТМ). Побудовано математичну модель такого резонатора для стоячих електричного (ТЕ) та магнітного типу хвиль у випадку довільних діелектриків у робочій зоні та гофрах. Дослідження проведено шляхом зведення вихідних крайових задач для рівняння Гельмгольца до сингулярного (у випадку ТЕ хвиль) або гіперсингулярного (у випадку ТМ хвиль) інтегрального рівняння. Побудовано й обгрунтовано дискретну математичну модель гіперсингулярного інтегрального рівняння загального вигляду, одержаного під час дослідження власних ТМ мод. Ця дискретна математична модель може бути використана у певних задачах електродинаміки. Виконано велику кількість числових експериментів з метою обчислення важливих параметрів гофрованих резонаторів. Проведено валідацію та порівняння одержаних результатів та підтверджено їх вірогідність. Побудовані математичні моделі дозволяють вивчати, оптимізувати та проектувати резонаторні системи гіротронів, що необхідно для сучасних досліджень у галузі термоядерного синтезу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З86-53 я116 +
Шифр НБУВ: РА356565

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
14.

Кононенко М.М. 
Обгрунтування раціональних параметрів кріплення нарізних виробок у зонах впливу очисних камер на великих глибинах: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / М.М. Кононенко ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2009. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано раціональні параметри кріплення нарізних виробок у зонах впливу очисних камер на великих глибинах для геотехнічних умов Південно-Білозерського родовища. На підставі результатів теоретичних, лабораторних і промислових досліджень розроблено технологічні рішення щодо анкерного кріплення нарізних виробок у масиві навколо первинних очисних камер. Розраховано параметри ведення очисних робіт у вторинних камерах, в яких враховано вплив очисного простору первинних камер. Зроблено апробацію запропонованих технологічних рішень раціоналізації кріплення нарізних виробок на шахті "Експлуатаційна" ЗАТ "ЗЗРК", зокрема економічний ефект складає близько 193, 46 тис. грн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И141.11 +
Шифр НБУВ: РА363093

Рубрики:

      
15.

Кононенко Г.М. 
Організаційно-економічний механізм управління витратами на підприємствах промисловості: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Г.М. Кононенко ; Приазов. держ. техн. ун-т. — Маріуполь, 2009. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано нові підходи та теоретичні положення щодо підвищення ефективності функціонування організаційно-технологічного механізму управління витратами на підприємствах машинобудівного комплексу. Запропоновано системний організаційно-технічний підхід до проектування та створення ефективних соціально-економічних механізмів управління витратами виробничо-господарської діяльності на промислових підприємствах шляхом формування цільової собівартості з обліком бізнес процесів, що формують цінність товару, стратегічного позиціонування, системи факторів, що зумовлюють витрати.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-862-21 +
Шифр НБУВ: РА363991

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Кононенко Т.П. 
Особливості репрезентації гендерної тематики в британській жіночій прозі останньої третини ХХ ст. (А.Картер, Ф.Велдон, Дж.Вінтерсон): автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.04 / Т.П. Кононенко ; Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка НАН України. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Проаналізовано тенденції критичного перегляду і реінтерпретації різноманітних аспектів гендерної асиметрії у творах сучасних британських письменниць. Простежено зв'язок їх прози з явищем жіночої готики, розглянуто особливості модифікації готичного дискурсу і посилення його деконструктивістського потенціалу у феміністичній літературі. У процесі дослідження художнього матеріалу й есеїстики А. Картер, Ф. Велдон і Дж. Вінтерсон встановлено корелятивні зв'язки між британською літературною пропозицією і (пост)феміністичними концепціями (Е. Сіксу, Ю. Крістевої, Дж. Батлер, Р. Брайдотті), низкою постмодерністських концепцій (Ж.-Ф. Ліотара, Ж. Бодріяра, М. Фуко, С. Жижека). Визначено ключові елементи конфігурації жіночого письма кожної з письменниць (зокрема, адаптація сюрреалістичного досвіду в інтелектуальній прозі А. Картер, епатажна контроверсійність фемінізму Ф. Велдон, практика спіральної нарації і постмодерністський романтизм Дж. Вінтерсон).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ВЕЛ)-334 +
Шифр НБУВ: РА361008

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Кононенко Ю.М. 
Поліморфізм вірулентності збудника борошнистої роси ячменю та джерела стійкості до патогена в Лісостепу України: автореф. дис... канд. біол. наук: 06.01.11 / Ю.М. Кононенко ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено взаємодію збудника борошнистої роси та рослин ячменю. Встановлено стійкість сучасних сортів озимого та ярого ячменю до збудника борошнистої роси, досліджено розвиток патогена у зоні Лісостепу України. Визначено стійкість перспективних джерел на імунітет до патогена за лабораторних умов. Ідентифіковано расовий склад збудника борошнистої роси на озимому та ярому ячмені у зоні Лісостепу, встановлено нові, раніше не відомі, раси патогена. Проведено порівняльне дослідження расового складу B. graminis f. sp. hordei на озимому та ярому ячмені, показано відмінність і спільні раси. Охарактеризовано расовий склад популяцій збудника до та після проходження ним статевої стадії розвитку, показано її вплив на расовий склад патогена. Визначено ефективність відомих генів стійкості ячменю та частоту найпоширеніших генів вірулентності збудника борошнистої роси.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П478.139 Blumeria graminis + Е521.552.21*444*83 +
Шифр НБУВ: РА367330

Рубрики:

      
18.

Кононенко А.О. 
Психологічні складові індивідуального іміджу сучасного педагога: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / А.О. Кононенко ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечнікова. — О., 2003. — 20 с. — укp.

З застосуванням іміджелогічного підходу розглянуто педагогічну діяльність та оцінено її ефективність з погляду стихійного чи свідомого формування конкретного іміджу педагога. Висвітлено механізм формування індивідуального іміджу педагога як стереотипізацію будь яких моделей професійної поведінки, прийняття їх як символів успіху чи невдачі педагогічної діяльності. На базі такого розуміння розроблено конкретні методики конструювання індивідуальних іміджів у педагогічній діяльності. Виділено вимірювані та верифіковані соціально-психологічні характеристики особистості, що впливають на ефективність іміджевої поведінки педагога. Розроблено методику виміру ефективності індивідуального іміджу, що базується на методах виміру узгодженості/неузгодженості групових оцінок і самооцінок, а також схему конструювання індивідуального іміджу педагога, яка дозволяє підвищити авторитет вчителя та посилити його вплив на вихованців у процесі професійної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю940.91-7 + Ч421.421 +
Шифр НБУВ: РА323079

Рубрики:

      
19.

Кононенко О.Ю. 
Розвиток потенційно небезпечних виробництв з урахуванням виникнення надзвичайних ситуацій (на прикладі Східного регіону): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / О.Ю. Кононенко ; НАН України. Рада по вивченню продукт. сил України. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено наукові та прикладні проблеми комплексного розвитку потенційно небезпечних виробництв з урахуванням виникнення надзвичайних ситуацій. Розроблено практичні рекомендації щодо підвищення рівня техногенно-екологічної безпеки у регіоні. З використанням імовірнісного та статистичного методів розроблено метод оцінки ризику виникнення надзвичайних ситуацій на промислових підприємствах. З'ясовано особливості розміщення потенційно небезпечних виробництв з метою проведення диференціації адміністративних районів за рівнем техногенно-екологічної загрози. Наведено модель (схему) управління техногенно-екологічною безпекою в регіоні. Визначено напрями економіко-правового регулювання функціонування потенційно небезпечних виробництв у разі зміни форм власності та реструктуризації. Запропоновано новий підхід до вирішення проблеми залучення страхування до механізму формування та використання фінансових ресурсів, необхідних для реалізації заходів щодо запобігання та реагування на надзвичайні ситуації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)28 + У9(4УКР)300-28
Шифр НБУВ: РА314704 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Кононенко О.В. 
Роль асиметричного диметиларгініну у формуванні та прогресуванні хронічного захворювання нирок у дітей: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / О.В. Кононенко ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено неімунні механізми формування та прогресування хронічного захворювання нирок (ХЗН) у дітей на підставі вивчення рівня асиметричного диметиларгініну (АДМА) у плазмі крові (ПК) і структурно-функціональні взаємозв'язки показників АДМА, оксиду азоту та його метаболітів, а також показників ліпідного, білкового обмінів, імунологічних показників, параметрів гемодинаміки. Встановлено, що в дітей з початковими виявами захворювань нирок та їх нормальною видільною функцією суттєво збільшені плазменні рівні АДМА, початкові вияви ендотеліальної дисфункції, значне зростання рівня АДМА у ПК, пригнічення синтезу NO у дітей з виявами хронічної ниркової недостатності порушує систему вазодилатація - вазоконстрикція в сторону останньої. Визначено чинник формування ХЗН - порушення аргініну й взаємозв'язаний зі зворотнім зв'язком оксид азоту, а також дисфункцію клітинної та гуморальної ланок імунітету. Зазначено, що головні фактори визначення прогресування ХЗН - порушення функції нирок (зниження рівня швидкості клубочкової фільтрації, щільності сечі, порушення азотвидільної функції нирок), прогресування анемії та збільшення рівня АДМА в ПК. Доведено, що порушення обміну аргініну та оксиду азоту беруть однакову участь у формуванні ХЗН і прогресуванні її тяжкості. Розкрито суттєве прогностичне значення та діагностичну цінність визначення рівня АДМА в ПК, що допомагає використовувати даний показник у комплексній системі прогнозування розвитку ХЗН.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.414-323
Шифр НБУВ: РА372572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського