Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (10)Реферативна база даних (139)Книжкові видання та компакт-диски (209)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>A=КОЖЕВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Кожевніков В.М. 
Застосування артилерії у війнах в Афганістані (1979 - 1989 рр.) і Чечні (1994 - 1996, 1999 - 2000 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / В.М. Кожевніков ; Нац. акад. оборони України. — К., 2005. — 21 с. — укp.

На підставі аналізу наукової літератури, історичних джерел, оприлюднених документів і статистичних матеріалів досліджено особливості розвитку форм і способів застосування артилерії за умов локальної війни в гірській місцевості (в Афганістані - 1979 - 1989 рр. і Чечні (1994 - 1996, 1999 - 2000 рр.). Виявлено тенденції та закономірності удосконалення та застосування артилерійської техніки. Основну увагу приділено питанням розвитку різних способів застосування артилерії залежно від змін у тактиці дій загальновійськових з'єднань і частин під час бойових дій. Висвітлено маловідомі у вітчизняній історіографії аспекти застосування реактивної артилерії за особливих умов. Доведено, що за специфічних фізико-географічних умов гірської місцевості збільшується час на виконання бойових завдань, зменшуються та обмежуються маневрові можливості артилерії та технічних засобів артилерійської розвідки. Відзначено негативний вплив чинників автономності дій загальновійськових підрозділів та відсутності достатньої кількості доріг на матеріально-технічне забезпечення артилерійських підрозділів. Розкрито основні принципи, форми та способи застосування артилерії за специфічних умов на різних етапах військових дій і відзначено посилення її ролі як основного вогневого засобу в бойових діях. Наведено рекомендації щодо перспективних напрямів застосування досвіду ведення локальної війни в гірській місцевості у процесі підготовки артилерійських частин і підроздів Збройних Сил України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,6(2)632-54 + Ц4,8(4РОС)63-54 +
Шифр НБУВ: РА336841

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
2.

Кожевников А.Ю. 
Конституційно-правове регулювання імунітетів в Україні (на прикладі глави держави, народних депутатів та суддів України): автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.02 / А.Ю. Кожевников ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено питання конституційно-правового регулювання імунітету Президента України, народних депутатів і суддів України у контексті втілення у вітчизняній державотворчій практиці ідеалів демократії та праводержавності. Розкрито правову природу імунітету. Проаналізовано основні концептуально-методологічні підходи у сучасній науці конституційного права щодо визначення сутності правового імунітету, виділено його характерні риси. У контексті нових вимог сучасної державознавчої науки досліджено співвідношення імунітетів Президента, народних депутатів і суддів України та конституційного принципу рівності. Розглянуто співвідношення таких тісно пов'язаних між собою категорій, як пільги, привілеї та імунітети, виокремлено їх спільні риси та відмінності. Розкрито специфіку регулювання імунітетів у національному та міжнародному праві. Охарактеризовано етапи становлення інституту імунітету осіб, які здійснюють значущі державні функції в Україні. Проаналізовано національне законодавство, що регулює імунітети глави Української держави, народних депутатів і суддів України, встановлено критерії обгрунтованості та доцільності наділення імунітетом цих осіб. Наведено пропозиції щодо удосконалення вітчизняного законодавства у сфері регулювання імунітетів Президента, народних депутатів і суддів України, зокрема, визначено їх оптимальні межі та запропоновано ефективний механізм реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)612 + Х809(4УКР)624 + Х809(4УКР)67
Шифр НБУВ: РА371093 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Кожевнікова В.А. 
Особливості особистості та поведінкові зміни у осіб, що пережили екстремальні події: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.04 / В.А. Кожевнікова ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

На підставі дослідження емоційно-особистісних характеристик, особливостей трансформації та дисоціації ціннісно-смислової сфери та структури механізмів психологічного захисту, вивчення специфіки комунікативної сфери та перцепції якості свого життя у 112-ти осіб (49 пацієнтів зазнали вливу психотравмувальних чинників поза сферою професійної діяльності, 63 особи - представники професії підвищеного ризику). Визначено особливості змін особистості та поведінки, що складають постстресовий патопсихологічний симптомокомплекс в осіб, які пережили різні екстремальні події. Показано, що особистісні порушення значною мірою взаємопов'язані зі ступенем виразності ознак посттравматичного стресового розладу. Визначено основні принципи та підходи психокорекційної роботи з постраждалими.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-325 +
Шифр НБУВ: РА345932

Рубрики:

      
4.

Кожевнікова Л.В. 
Підготовка майбутніх учителів початкових класів і музики до музично-просвітницької діяльності: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Л.В. Кожевнікова ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2003. — 18 с. — укp.

Визначено поняття "музично-просвітницька діяльність", конкретизовано її структурні компоненти та критерії діагностики рівнів підготовленості майбутніх учителів початкових класів і музики до музично-просвітницької діяльності. Теоретично обгрунтовано педагогічну модель, розроблено методику поетапної підготовки майбутніх фахівців до даної діяльності, що базується на здійсненні міжпредметних зв'язків і синтезі лекторської та виконавської діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ31р(4УКР)31 + Щ31р(4УКР)31
Шифр НБУВ: РА323670

Географічні рубрики:

      
5.

Кожевнікова В. О. 
Правове регулювання укладення шлюбів громадянами України у державах Європейського Союзу та їх визнання в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / В. О. Кожевнікова ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено, що законодавство усіх даних держав ЄС застосовує класичні колізійні прив'язки lex loci celebrationis щодо форми укладення шлюбу та lex patriae відносно матеріальних умов. З'ясовано, що у чинному внутрішньому законодавстві України не існує поняття "визнання шлюбу", а юридична доктрина міжнародного приватного права не дає її наукового визначення. Надано визначення та розуміння даного поняття, та запропоновано повернутися до раніше існуючої в сімейному законодавстві України дефініції "визнання шлюбів", замість чинної "дійсність шлюбів".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5-91 + Х934
Шифр НБУВ: РА373574 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Кожевникова І.І. 
Формування культури навчальної діяльності молодших школярів: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.09 / І.І. Кожевникова ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Визначено поняття: "культура навчальної діяльності", "формування культури навчальної діяльності", "культуроємність навчальної діяльності", "система вмінь культури навчальної діяльності", "коефіцієнт культуроємності", "принципи формування культури". Розкрито суть педагогічного керування зазначеним формуванням на основі співуправління, самоуправління учнів у процесі вивчення навчальних предметів початкової школи, розроблено проекти культури, наведено технологію формування культури навчальної діяльності молодших школярів на технологічних етапах (планування системи уроків, уроку, проектів культури, самостійної роботи учнів) за розробленими алгоритмами. Виявлено рівні культури (високий, середній, низький), критерії та показники її сформованості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.221 +
Шифр НБУВ: РА327313

Рубрики:

      
7.

Кожевнікова А. В. 
Електронні технології у цивільному та виконавчому процесі в умовах сталого розвитку: автореферат дис. ... д.філософ : 081 / А. В. Кожевнікова. — Б.м., 2024 — укp.

У дисертації проведено комплексне наукове дослідження теоретико-правових засад та нормативно-правового регулювання електронних технологій у цивільному та виконавчому процесі в умовах сталого розвитку, сформовано концептуальні пропозиції, об’єднані за напрямами реалізації та спрямовані на удосконалення цивільного та виконавчого процесу в умовах розбудови інформаційного суспільства, цифровізації правосуддя та примусового виконання рішень, а також європейської інтеграції України.Зазначене дослідження є актуальним, оскільки його проблематика відповідає напряму наукових розвідок, визначеному в Указі Президента України «Про Цілі сталого розвитку України на період до 2030 року» від 30 березня 2019 року № 722 (Ціль № 16 – сприяння побудові миролюбного і відкритого суспільства в інтересах сталого розвитку, забезпечення доступу до правосуддя для всіх і створення ефективних, підзвітних та заснованих на широкій участі інституцій на всіх рівнях) та спрямовується на вирішення завдання 16.3 – підвищення рівня довіри до суду та забезпечення рівного доступу до правосуддя, яке закріплено у положеннях відповідної Національної доповіді щодо Цілей сталого розвитку.В дослідженні зазначається, що сучасні електронні технології у цивільному та виконавчому процесі спрямовані на забезпечення у найбліжчій перспективі переходу до безпаперової комунікації учасників процесу із судами та органами та особами, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів, а також дозволять скоротити до мінімально можливої фізичну присутність громадян у судах, у органах державної виконавчої служби, приватних виконавців.Застосування електронних технологій у цивільному та виконавчому процесі в умовах сталого розвитку України дозволяє покращити доступ до правосуддя та до примусового виконання рішень, зробити цивільний та виконавчий процеси більш ефективнішими та прозорими.В роботі запропоновано підхід, за якого здійснено комплексне системне дослідження особливостей реалізації електронних технологій у розрізі двох компонентів науки цивілістичного процесу – у цивільному процесі та виконавчому процесі, що слідують один за одним та пов’язані спільною правовою метою, для виявлення прояву застосування електронних технологій як в ході захисту судом порушеного суб’єктивного права, так і в ході його реального відновлення органами та особами, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів.На основі проведеного дослідження автором пропонується концепція, що передбачає послідовний цілісний процес впровадження електронних технологій у цивільний та виконавчий процес, який складається з кількох етапів: перший етап характеризується удосконаленням електронних технологій у цивільному та виконавчому процесі, другий етап полягає у зміні консервативної цивільної процесуальної форми цивільного судочинства та його процедур, третій етап передбачає встановлення зворотнього зв’язку – використання електронних технологій як інструменту вчинення процесуальних дій судом та виконавцем та інтеграцію електронних технологій у цивільний та виконавчий процес. У даному дослідженні здійснено аналіз лише початкового першого етапу, що може стати підгрунтям для подальших наукових розвідок наступних епапів.В дослідженні підкреслюється, що сукупність низки понять, що вживаються як на законодавчому рівні, так і доктринально, де використано термін «електронні /електронна/електронний» як-то електронна справа, електронні докази, електронний розгляд справи, електронне судове рішення та, нарешті, електронний суд, дозволяє сформувати та запропонувати введення до наукового обігу науково-теоретичної конструкції поняття «електронних технологій у цивільному процесі» з урахуванням оновленого змісту цивільного процесуального законодавства. У виконавчому процесі дана конструкція фактично випливає із законодавства про виконавче провадження, хоча вже на даний час Закон України «Про виконавче провадження» оперує термінами «електронні реєстри та бази даних», «електронні гроші», «електронний гаманець», та пропонується у кількох профільних зареєстрованих законопроєктах, передбачає фукнціонування кількох електронних реєстрів (хоча й з іншими назвами), що значно впливають на процес примусового виконання судових рішень і рішень інших органів.Проведене дослідження дало змогу сформувати поняття «електронних технологій у цивільному та виконавчому процесі», що являють собою сукупність інформаційних (автоматизованих), інформаційно-телекомунікаційних систем, сервісів та мереж, а також інформаційно-комунікаційних процесів, спрямованих на здійснення правосуддя судом та примусове виконання судових рішень органами та особами, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів, з одного боку, а також на реалізацію процесуальних можливостей учасників цивільного процесу (виконавчого провадження), пов’язаних із забезпеченням права на доступ до правосуддя та права на доступ до примусового виконання рішень, з іншого боку.^UIn the dissertation, a comprehensive scientific study of the theoretical and legal foundations and normative and legal regulation of electronic technologies in the civil and executive process in the conditions of sustainable development was carried out, conceptual proposals were formed, united by the directions of implementation and aimed at improving the civil and executive process in the conditions of the development of the information society, digitization of justice and enforcement of decisions, as well as European integration of Ukraine.The mentioned study is relevant because its issues correspond to the direction of scientific research defined in the Decree of the President of Ukraine "On the Goals of the Sustainable Development of Ukraine for the Period Until 2030" dated March 30, 2019 No. 722 (Goal No. 16 – to promote the construction of a peaceful and open society in the interests of sustainable development, ensuring access to justice for all and the creation of effective, accountable and participatory institutions at all levels) and is aimed at solving task 16.3 – increasing the level of trust in the court and ensuring equal access to justice, which is enshrined in the provisions of the relevant National Report regarding the Sustainable Development Goals.The study notes that modern electronic technologies in civil and executive proceedings are aimed at ensuring in the near future the transition to paperless communication of the participants in the process with courts and bodies and persons who carry out the enforcement of court decisions and decisions of other bodies, and will also allow to reduce to the minimum possible physical presence of citizens in courts, in bodies of the state executive service, private executors.The use of electronic technologies in the civil and executive process in the conditions of sustainable development of Ukraine allows to improve access to justice and enforcement of decisions, to make civil and executive processes more efficient and transparent.The paper proposes an approach that carries out a comprehensive systematic study of the features of the implementation of electronic technologies in terms of two components of the science of the civil process – in the civil process and the executive process, which follow each other and are connected by a common legal goal, in order to identify the manifestation of the use of electronic technologies as in the course of protecting the violated subjective right by the court, as well as in the course of its real restoration by bodies and persons who carry out the enforcement of court decisions and decisions of other bodies.On the basis of the research carried out, the author proposes a concept that provides for a consistent and holistic process of introducing electronic technologies into the civil and executive process, which consists of several stages: the first stage is characterized by the improvement of electronic technologies in the civil and executive process, the second stage consists in changing the conservative civil procedural form of the civil judicial proceedings and its procedures, the third stage involves the establishment of feedback – the use of electronic technologies as a tool for the execution of procedural actions by the court and the executor and the integration of electronic technologies into the civil and executive process. In this study, the analysis of only the initial first stage was carried out, which can become the basis for further scientific investigations of the following epochs. The study emphasizes that a set of concepts used both at the legislative and doctrinal level, where the term "electronic/electronic/electronic" is used as an electronic case, electronic evidence, electronic trial, electronic court decision and, finally, electronic court, allows to form and propose the introduction into the scientific circulation of the scientific-theoretical construction of the concept of "electronic technologies in the civil process" taking into account the updated content of the civil procedural legislation. In the enforcement process, this construction actually follows from the legislation on enforcement proceedings, although the Law of Ukraine "On Enforcement Proceedings" already uses the terms "electronic registers and databases", "electronic money", "electronic wallet" and is offered in several specialized registered draft laws, provides for the functioning of several electronic registers (albeit with other names), which significantly affect the process of enforcement of court decisions and decisions of other bodies.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського