Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (8)Реферативна база даних (125)Книжкові видання та компакт-диски (123)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=КОГАН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Коган А.Ф. 
Використання комп'ютерних систем діагностики цілепокладання в освіті: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / А.Ф. Коган ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Досліджено питання створення комп'ютерної системи психодіагностики цілепокладання, придатної для широкого використання у педагогічній практиці. Теоретично досліджено принципи, на підставі яких може бути створена така система. Визначено, що топологія тестового поля повинна являти собою гіпертест. Детально розглянуто ситуаційні фактори психодіагностики. Наведено деталізоване визначення ситуації, розглянуто питання складу психіки на підставі ситуаційного аналізу, введено поняття ситуаційного феномену як психічного механізму здійснюваного суб'єктом оволодіння інструментарієм. Виконано типологізацію ситуацій за трьома параметрами. Сформульовано поняття ситуаційної валідності. Надано задачу для комп'ютерної системи психодіагностики, що відповідає розробленим теоретичним вимогам. Охарактеризовано процедуру фільтрації як засіб контролю вірогідності результатів тестування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю984.030.2-72с0 + Ч311.253
Шифр НБУВ: РА315145 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Коган Б.Г. 
Діагностика і терапія розацеа, демодекозу, дерматиту періорального з урахуванням спільних чинників виникнення, патогенезу та особливостей клінічного перебігу дерматозів: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.20 / Б.Г. Коган ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2006. — 44 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи підвищення ефективності діагностики, лікування та запобігання розвитку рецидивів розацеа, демодекозу та дерматиту перорального. Доведено існування ряду подібних екзогенних та ендогенних чинників виникнення та розвитку даних дерматозів, показано особливу значущість інвазії кліщів D.folliculorum і D.brevis. Розроблено стандартну комплексну програму первинного клінічного лабораторного та спеціального обстеження хворих на розацеа, демодекоз і дерматит періоральний та визначено диференційно-діагностичні ознаки клінічної картини даних дерматозів. На підставі комплексного вивчення морфологічних і функціональних особливостей кліщів Demodex folliculorum і Demodex brevis доведено, що спеціалізація щодо паразитизму даних кліщів-демодецид зумовлена рядом взаємозалежних відносин з хазяїном - гостальною, топічною, статевою, віковою та сезонною формами специфічності. З'ясовано, що присутність кліщів-демодецид у ділянках запального процесу на шкірі обличчя у хворих на демодекоз, розацеа і дерматит періоральний є імуносупресивним чинником, який викликає певні зміни характеру запального процесу, зокрема сприяє його хронічному перебігу. Встановлено певне значення у патогенезі досліджуваних дерматозів судинного компонента на локальному та системному рівнях, а також порушень балансу рівнів статевих гормонів (андрогенів, естрогенів) в організмі хворих. Розроблено удосконалену комплексну програму терапії розацеа, демодекозу та дерматиту періорального, яка передбачає заходи, спрямовані на ерацикацію кліщів-демодецид, а також індивідуалізоване врахування особливостей клінічної картини запального процесу та наявності супутньої патології в різних органах і системах організму хворих. Запропоновано оригінальний метод запобігання розвитку рецидивів досліджуваних дерматозів, який, з урахуванням притаманної кліщам-демодецидам сезонної специфічності та певної залежності їх біологічного циклу розвитку від балансу рівнів статевих гормонів в організмі хазяїна, передбачає проведення терапевтичних заходів, спрямованих на досягнення повної ерадикації цих паразитів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.220.20-52 + Р601.122.7-52 +
Шифр НБУВ: РА343969

Рубрики:

      
3.

Коган І.М. 
Емпатія і особливості її розвитку у дітей молодшого шкільного віку: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / І.М. Коган ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено процес становлення особистості у шкільному віці та визначено психологічні умови формування у молодших школярів здатності до емпатії. Розкрито психологічний зміст поняття емпатії. Побудовано теоретичну модель емпатії як психологічного механізму узгодження уявлень дитини про людину, про себе та іншу конкретну особу. Експериментально досліджено емпатію як структурний компонент образу людини та визначено його вікову динаміку. Зазначено, що за умов цілеспрямованого виховання формування емпатії у молодших школярів має здійснюватися за двома провідними напрямками: розвитком якості особистості (емоційної чутливості) та здатності особистості до емпатійної взаємодії (співчуття), що є основою прогресивних змін компонентів емпатії, зокрема рефлексивно-особистісних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю983.521.602 + Ч421.328 +
Шифр НБУВ: РА335927

Рубрики:

      
4.

Коган Б.М. 
Застосування імпульсного електромагнітного поля для лікування сухого кератокон'юнктивіту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / Б.М. Коган ; Ін-т очних хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова. — О., 1999. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р673.101.11-542

      
5.

Коган Ю.М. 
Країнознавство як компонент професійної підготовки вчителів іноземної мови у вищих навчальних закладах: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Ю.М. Коган ; Луган. нац. пед. ун-т ім. Т.Шевченка. — Луганськ, 2006. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу філософської, лінгвокультурологічної, педагогічної та психологічної літератури з проблеми підготовки вчителів іноземної мови висвітлено суть і складові країнознавчої компетентності майбутнього вчителя іноземної мови, визначено шляхи її формування, доцільність використання інформаційних технологій у процесі країнознавчої підготовки фахівця у даній сфері. Обгрнутовано й експериментально перевірено педагогічні умови формування країнознавчої компетентності майбутнього вчителя іноземних мов, розглянуто критерії відбору країнознавчого матеріалу. Розроблено та впроваджено навчально-методичний посібник "Movie Guide", мультимедійні комп'ютерні програми на країнознавчій базі, програму з курсу "Використання нових інформаційних технологій у процесі викладання країнознавства у загальноосвітній школі" для студентів педагогічних вищих навчальних закладів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш12-913.39 +
Шифр НБУВ: РА345776

Рубрики:

      
6.

Коган А.О. 
Механізми порушення гемостазу, фібринолізу, інкреторної, екскреторної функцій нирок, ниркового транспорту іонів натрію і виділення кислот при експериментальній політравмі та шляхи їх корекції: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.04 / А.О. Коган ; Буковин. держ. мед. ун-т. — Чернівці, 2010. — 23 с. — укp.

Досліджено взаємоз'язок між порушеннями функціонального стану нирок, гемостазу та фібринолізу у разі експериментальної політравми, патогенетично обгрунтовано спосіб їх корекції. Визначено зміни інкреторної й екскреторної функцій нирок, канальцевого транспорту іонів натрію та калію, а також ниркового кислотовиділення, згортання крові та лізису фібрину. Обгрунтовано спосіб підсилення механізмів компенсації порушень регуляції водно-сольового обміну, гемостазу та фібринолізу у гострому періоді експериментальної політравми. Виявлено патогенетичний взаємозв'язок, що виникає у разі політравми між змінами в системі регуляції агрегатного стану крові, інкреторної функції нирок і порушеннями тканинного фібринолізу в життєво важливих органах (головний мозок, серце, легені, печінка та нирки). Розроблено методику стандартизованого моделювання політравми в експерименті, за допомогою в якої вперше апробовано спосіб підвищення компенсаторних резервів фібринолізу та профілактики порушень функції нирок і гемостазу з використанням апітоніку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.1-29 + Р414-29
Шифр НБУВ: РА373690 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Коган О.М. 
Наближення алгебраїчними многочленами деяких класів диференційованих функцій: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.01 / О.М. Коган ; Ін-т приклад. математики і механіки НАН України. — Донецьк, 2001. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.637,022
Шифр НБУВ: РА314341 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Коган О.В. 
Розвиток та становлення топографії кульшового суглоба в ранньому онтогенезі людини: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / О.В. Коган ; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2002. — 20 с. — укp.

Встановлено закономірності ембріотопографії кульшового суглоба. Описано особливості його будови та взаємодію з суміжними структурами. Визначено періоди, місце та особливості закладки скелетогенних зачатків кісток, що утворюють кульшовий суглоб, суглобової капсули та зв'язкового апарату. Описано особливості їх створення та корелятивний зв'язок з розвитком нервово-м'язового апарату. Досліджено особливості кровопостачання та іннервації кульшового суглоба людини, визначено критичні періоди його розвитку, а також виявлено морфологічні передумови виникнення природжених аномалій, вад розвитку та варіантів будови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р731.98
Шифр НБУВ: РА321656

Рубрики:

      
9.

Коган О.В. 
Формування здорового способу життя у старшокласників допоміжної школи: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.03 / О.В. Коган ; Ін-т спец. педагогіки АПН України. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано нові напрями та запропоновано цілісне педагогічне забезпечення процесу формування здорового способу життя у старшокласників допоміжних шкіл. Розроблено показники, критерії та визначено рівні сформованості компонентів здорового сособу життя - змістового, емоційно-мотиваційного та операційно-організаційного в учнів старших класів допоміжної школи. Науково обгрунтовано потребу в оптимізації педагогічного процесу, спрямованого на формування здорового способу життя учнів допоміжних шкіл з акцентом на удосконалення валеологізації спеціальної освіти. Уточнено форми ефективної взаємодії вчителів і вихователів допоміжної школи в навчально-корекційному процесі з формування здорового способу життя учнів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч435.354.5 +
Шифр НБУВ: РА346627

      
10.

Коган М. Б. 
Діагностична значимість способу діафаноскопії з використанням транспальпебрального інфрачервоного випромінювання у хворих з травмою ока / М. Б. Коган. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єкт. Проникаюче поранення та забій очного яблука. Мета. Підвищити ефективність діагностики посттравматичних змін очного яблука (при забої та проникаючому пораненні з або без наявності внутрішньоочних сторонніх тіл очного яблука) способом діафаноскопії з транспальпебральним освітленням в інфрачервоному діапазоні спектра. Методи. В експерименті проводилась інфрачервона діафаноскопія. В клініці проводилась візометрія, біомікроскопія, офтальмоскопія, кольорове фотографування переднього відділу очного яблука, інфрачервона діафаноскопія з транспальпебральним освітленням, рентгенографія з або без протеза Комберга-Балтіна, ультразвукове дослідження заднього відділу ока та переднього відділу ока, ультразвукова біометрія. Статистичний аналіз проводився з використанням програмного пакету Statistica 10.0. Наукова новизна. Доповнено наукові дані про пряму залежність розмірів структур війчастого тіла від довжини передньо-заднього відрізку очного яблука у осіб з еметропією, гіперметропією та міопією. Так, при довжині очей 20-22,9 мм ширина плоскої частини війчастого тіла склала в середньому 3,1 ± 0,7 мм, при довжині очей 23-24,9 мм – 4,1 ± 0,3 мм, з довжиною очей 25-35 мм – 5,0 ± 0,8 мм. Вперше встановлено, що особливості поглинання, відбиття і заломлення випромінювання ближнього інфрачервоного (довжина хвилі 940 нм) діапазону спектра обумовлюють можливість візуалізації внутрішньоочних сторонніх тіл незалежно від природи походження, розташованих в передньому відділі ока, при транспальпебральному освітленні, в тому числі при порушенні прозорості оптичних середовищ ока. Вперше встановлено збільшення ширини відростчатої частини війчастого тіла у пацієнтів після забою очного яблука середнього та тяжкого ступеня в порівнянні з парними інтактними очима, що може свідчити про наявність посттравматичного набряку структур війчастого тіла. Так, у пацієнтів з забоєм очного яблука визначено збільшення ширини відростчатої частини війчастого тіла ураженого ока (2,5 ± 0,1 мм) порівняно з парними інтактними очима (2,0 ± 0,1 мм). Практичне значення. Діафаноскопія в інфрачервоному діапазоні спектра з транспальпебральним освітленням дозволяє візуалізувати важкодоступні структури плоскої та відростчатої частини війчастого тіла за рахунок особливостей поглинання і пропускання цими структурами інфрачервоного випромінювання з довжиною хвилі 940 нм. Розроблено новий спосіб візуалізації внутрішньоочних сторонніх тіл в інфрачервоному діапазоні спектра, який дозволяє неінвазивно отримати зображення структур переднього відрізку ока (кон'юнктива, рогівка, лімбальна та паралімбальна частина, райдужна оболонка, війчасте тіло, кришталик) та внутрішньоочних сторонніх тіл відносно структур війчастого тіла. Використання нового способу діафаноскопії з транспальпебральним шляхом освітлення в інфрачервоному діапазоні спектра в візуалізації внутрішньоочних сторонніх тіл підвищує вірогідність виявлення внутрішньоочних сторонніх тіл, розташованих в передньому відділі ока, на 10% в порівнянні з ультразвуковим та рентгенологічним дослідженням за рахунок виявлення як рентген-позитивних внутрішньоочних сторонніх тіл, так і рентген-негативних, в тому числі малих розмірів (від 0,5 до 1 мм). Діафаноскопія з транспальпебральним шляхом освітлення в інфрачервоному діапазоні спектра у хворих з забоєм очного яблука дозволяє неінвазивно візуалізувати посттравматичні дефекти райдужки та склери (прикореневі іридодіалізи, надриви зіничного краю райдужної оболонки, субкон'юнктивальні розриви склери в передньому відрізку ока) за рахунок зміни особливостей поглинання і пропускання інфрачервоного випромінювання цими структурами. Результати роботи впроваджено в клінічну практику відділу посттравматичної патології ока ДУ «Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім. В. П. Філатова НАМН України», м. Одеса; очного підрозділу хірургічного відділення № 2 КУ «Старобільське районне територіальне медичне об'єднання», м. Старобільськ, Луганська область; клінічного високоспеціалізованого центру мікрохірургії ока з блоком очної травми та гострої патології органів зору Комунального некомерційного підприємства «Вінницька обласна клінічна лікарня ім. М. І. Пирогова Вінницької обласної Ради», м. Вінниця. Сфера застосування. Медицина, офтальмологія.^UObject. Penetrating globe injury and contusion of the globe. Purpose. To improve the efficacy of diagnosis for trauma-related changes of the eye globe (blunt trauma, penetrating injury with/without intraocular foreign bodies) by using infrared transpalpebral transillumination. Methods. Infrared transillumination was performed in the experimental study. Visometry, biomicroscopy, ophthalmoscopy, infrared transpalpebral transillumination, X-ray examination with and without using the Komberg-Baltin prosthesis, ultrasound scanning of the anterior eye and posterior eye, ultrasound biometry were performed in the clinical study. Statistical analysis was performed using the software package Statistica 10.0. Scientific novelty. Scientific data on the direct relationship between the dimensions of the ciliary body structures and axial length in people with emmetropia, hyperopia, and myopia was upgraded. Thus, in patients with axial length ranging from 20 mm to 22.9 mm, 23 mm to 24.9 mm, and from 25 mm to 35 mm, pars plana width was 3.1 ± 0.7 mm, 4.1 ± 0.3 mm, and 5.0 ± 0.8 mm, respectively. It was found for the first time that, due to the absorption, reflection and refraction features of the near-infrared light (940 nm wavelength), infrared transpalpebral transillumination made it possible to visualize intraocular foreign bodies, independently on their nature, localized in the anterior segment of the eye with transpalpebral illumination, also in the presence of opaque media. It was found for the first time that the ciliary body pars plicata width was wider in patients with moderate and severe contusion of the eye as compared to fellow intact eyes, which may evidence the presence of post-traumatic ciliary body edema. Thus, the ciliary body pars plicata width in patients with contusion of the globe was 2.5 ± 0.1 mm vs. 2.0 ± 0.1 mm in fellow intact eyes. Practical value. Infrared transpalpebral transillumination was found to enable visualization of hard-to-reach structures of the ciliary body pars plicata and pars plana due to the absorption and transmission of infrared radiation with a wavelength of 940 nm. A new method of visualization of intraocular foreign bodies in the infrared range of the spectrum was developed, which allows non-invasive imaging of structures of the anterior segment of the eye (conjunctiva, cornea, limbal and paralimbal part, iris, ciliary body, lens) and intraocular foreign bodies relative to ciliary body structures. Using a developed method of infrared transpalpebral transillumination together with radiographic and ultrasonic methods of visualization increased the efficacy of intraocular foreign bodies detection in the anterior segment of the eye, in general, by 10% due to both increased detection of X-ray-negative and small (0,5-1 mm) intraocular foreign bodies. Infrared transpalpebral transillumination for the patients with contusion of the globe enabled noninvasive imaging the damage to the iris and the sclera (iridodialysis in the iris root area, tears of the pupillary margin, subconjunctival scleral ruptures) due to variations in absorption and transmission of the near-infrared light by these structures. The results of the work were introduced into the clinical practice of the Department of post-traumatic pathology of the eye of the State institution “The Filatov Institute of Eye Diseases and Tissue Therapy of the National Academy of Medical Sciences of Ukraine”, Odesa; surgical department № 2 of the municipal institution "Starobilsk District Territorial Medical Association", Starobilsk; clinical highly specialized center of eye microsurgery with a block of eye trauma and acute pathology of the visual organs of the Municipal non-profit company "The Pirogov Vinnytsia Regional Clinical Hospital of the Vinnytsia Regional Council", Vinnytsia. Scope. Medicine, ophthalmology.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського