Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (30)Книжкові видання та компакт-диски (32)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=КАРЧЕВСЬК$<.>+<.>A=ІГОРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Карчевська О.В. 
Інституціоналізація громадянського суспільства як чинник формування демократичної політичної стабільності в сучасній Україні: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.В. Карчевська ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2009. — 19 с. — укp.

Вперше у вітчизняній політичній науці проведено теоретичний аналіз інституціоналізації громадянського суспільства як чинника формування демократичної політичної стабільності у сучасній Україні. Охарактеризовано основні етапи розвитку теорії громадянського суспільства щодо його здатності реалізувати стабілізаційний потенціал демократичних цінностей (холістський, теологічний, ліберальний, статистський і сучасний інтегративний). Між даними етапами встановлено хронологічний зв'язок у визначенні стабілізаційного потенціалу інституціоналізації громадянського суспільства. Вперше на підставі аналізу концептуально-категоріальних засад політичної стабільності демократичних систем сформульовано визначення демократичної політичної стабільності як стану політичної системи, що досягається та утримується шляхом засвоєння демократичних цінностей у суспільному житті та партнерською співпрацею держави зі структурами громадянського суспільства та забезпечує своєчасне реагування системи на внутрішні та зовнішні загрози демократичному розвитку. На підставі вивчення досвіду розвинених західних держав уточнено принципи реалізації демократичної участі громадян, основними з яких є правове забезпечення громадянської участі, синергія та взаємодопомога, публічність, переконання та загальне узгодження. Визначено структурно-інституціональні складові стабілізаційного потенціалу громадянського суспільства. Зроблено висновок, що найбільшим потенціалом характеризуються громадські організації, які надають можливість громадянам та іншим суб'єктам громадянського сектору висловлювати свої вимоги та впливати на державну політику. Розроблено інституціональну рівневу модель партнерської взаємодії інститутів держави та структур громадянського суспільства. Визначено основні рівні цієї моделі (громадський, на якому відбувається первинна самоорганізація й артикуляція інтересів суспільства; регіональний, який характеризується агрегацією вимог суспільства та закріпленням їх у програмах регіонального розвитку та державний рівень, який включає співпрацю державних і громадських інститутів з метою реалізації виробленого політичного курсу. За допомогою даної моделі розкрито ієрархію комунікаційних зв'язків і форми співпраці суб'єктів держави та громадянського суспільства. Визначено основні сфери удосконалення впливу громадянського суспільства на формування демократичної політичної стабільності у сучасній Україні, показано пріоритетне значення політико-правової й інституціональної сфери. З'ясовано, що у політико-правовій сфері формулюються напрямки державної політики, які закріплюються у нормах національного законодавства, в інституціональній - відбувається адаптація й усталення демократичних засад шляхом забезпечення ефективного функціонування інститутів демократичної політичної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)12 +
Шифр НБУВ: РА368995

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Карчевський М.В. 
Кримінальна відповідальність за незаконне втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), систем та комп'ютерних мереж (аналіз складу злочину): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / М.В. Карчевський ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Розкрито кримінально-правовий зміст інформаційних відносин у сфері використання комп'ютерної техніки як родового об'єкта злочинів, передбачених розділом XVI КК України, обгрунтовано пропозицію про доцільність визначення їх загальним терміном "комп'ютерні злочини". На підставі визначення родового об'єкта розкрито зміст безпосереднього об'єкта незаконного втручання як суспільних відносин власності на комп'ютерну інформацію. Відповідно по-новому визначено комп'ютерну інформацію як предмет цього злочину і надано пропозиції щодо недоцільності передбачення в диспозиції ст. 361 КК України вказівки на носії інформації як самостійний предмет незаконного втручання. Визнано необгрунтованим передбачення комп'ютерного вірусу в ч. 1 ст. 361 КК України як самостійного предмета злочину. Замість цього запропоновано визначити предметами незаконного втручання програмні та технічні засоби, призначені для незаконного втручання, до яких відносяться комп'ютерні віруси. По-новому визначено знищення та перекручення комп'ютерної інформації як різні форми порушення права власності на комп'ютерну інформацію. Впрше у вітчизняній науці здійснено спробу класифікації способів незаконного втручання, що має важливе значення для встановлення об'єктивної сторони та ступеня суспільної небезпечності злочину, що досліджується. Доведено необхідність доповнення ч. 2 ст. 361 КК України кваліфікуючими ознаками, як "вчинення незаконного втручання шляхом несанкціонованого доступу до комп'ютерної інформації" та "вчинення незаконного втручання особою, яка має доступ до роботи на ЕОМ", у системі чи комп'ютерній мережі зважаючи виконувану роботу або посадою, яку займає особа. Обгрунтовано необхідність доповнення ст. 361 КК України частиною 3, яка б передбачала відповідальність за незаконне втручання, що спричинило тяжкі наслідки, та розкрито зміст таких наслідків. Запропоновано нову редакцію ст. 361 КК України "Незаконне втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), систем та комп'ютерних мереж".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)126.01 + Х881.9(4УКР)126.01
Шифр НБУВ: РА323038

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Карчевський К.А. 
Платні освітні послуги вищих закладів освіти МВС України: цивільно-правовий аспект: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / К.А. Карчевський ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено питання відносин, які виникають під час надання платних освітніх послуг вищими закладами освіти МВС України. Розглянуто правові засади платних освітніх пслуг, їх види та зміст. Наголошено на необхідності віднесення даних послуг до числа об'єктів цивільного права та застосування норм цивільного права до регулювання відносин з приводу їх надання. Досліджено особливості договору про надання платних освітніх послуг, зокрема питання, пов'язані з поняттям даної угоди та визначенням її місця у системі цивільного права, змістом договору, особливостями його укладання та цивільної відповідальності за його порушення. Наведено рекомендації щодо законодавчого врегулювання відносин за договором про надання платних освітніх послуг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х811.12р(4УКР)3 + Х839(4УКР)211.8:430
Шифр НБУВ: РА315719 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Карчевський І.Р. 
Проблемна міжособистісна взаємодія особового складу військової частини та особливості її діагностики і попередження: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.09 / І.Р. Карчевський ; Нац. акад. Держ. прикордон. служби України ім. Б.Хмельницького. — Хмельниц., 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено проблемну міжособистісну взаємодію військовослужбовців і особливостей її діагностики та запобігання. За результатами теоретичного аналізу досліджень міжособистісних стосунків у підрозділах і військових частинах військ Західного оперативного командування розвинуто основні поняття та виявлено головні ознаки такої взаємодії військовослужбовців. Виявлено та проаналізовано проблемні сфери міжособистісної взаємодії особового складу у військовій частині. Створено програму її психологічної діагностики та запобігання, а також експериментально перевірено ефективність. За результатами дослідження розроблено практичні рекомендації командному складу військового підрозділу щодо запобігання проблемної міжособистісної взаємодії військовослужбовців за різних ситуацій повсякденної службової діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю954.04 + Ц4,8(4УКР)301 +
Шифр НБУВ: РА340251

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського