Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (22)Реферативна база даних (490)Книжкові видання та компакт-диски (373)Журнали та продовжувані видання (13)
Пошуковий запит: (<.>A=КАЗАКОВ$<.>+<.>A=ОЛЬГ$<.>+<.>A=КОСТЯНТИНІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 16
Представлено документи з 1 до 16

      
1.

Казаков 
Клініко-психопатологічні порушення у дітей в сім'ях, де один з батьків хворіє на параноїдну форму шизофренії та принципи їх корекції: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / Олексій Анатолійович Казаков ; Державна установа "Інститут неврології, психіатрії та наркології АМН України". — Х., 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.64-5
Шифр НБУВ: РА360047

Рубрики:

      
2.

Казаков М.М. 
Методичні особливості розбудови механізму захисту прав споживачів в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / М.М. Казаков ; Укр. акад. зовніш. торгівлі. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Визначено соціально-економічні передумови необхідності впровадження нового механізму захисту прав споживачів. Проаналізовано сучасний стан внутрішнього споживчого ринку, рівні якості та безпеки товарів, а також задоволення основних потреб і захисту прав споживачів. Проаналізовано чинне законодавство споживчої сфери, досліджено інституційну базу механізму захисту прав споживачів в Україні щодо їх відповідності сучасним ринковим умовам та вимогам Європейського Союзу. Обгрунтовано методичні засади формування основних положень концепції національної споживчої політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.0-361 + Х839(4УКР)206 +
Шифр НБУВ: РА332125

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Казаков О.О. 
Московсько-литовська боротьба за давньоруські землі в кінці XV - на початку XVI ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / О.О. Казаков ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 1998. — 20 с. — укp.

В дисертації на широкій джерельній базі досліджуються причини, характер та перебіг московсько-литовської боротьби за давньоруські землі на межі XV-XVI ст., визначаються її результати і наслідки для держав Східної Європи. Зроблено спробу наукового аналізу подій московсько-литовських війн та визначені етапи боротьби між Московською державою і Великим князівством Литовським. На основі систематизації фактичного матеріалу були удосконалені генеалогічні схеми родів князів. Охарактеризовано політико-правове і конфесійне становище слов'янських земель у складі Литовської держави та проаналізовано проблему політичного вибору між Москвою і Вільно. Переглянуто ряд застарілих положень та оцінок, що мали місце в історіографії, по-новому інтерпретуються події і висновки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)44-68

Рубрики:

      
4.

Казаков В.Є. 
Невротичні розлади у членів локомотивних бригад (клініка, діагностика, профілактика та терапія): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / В.Є. Казаков ; АМН України. Ін-т неврології, психіатрії і наркології. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Установлено, що невротичні розлади у членів локомотивних бригад виникають у вигляді астено-вегетативних тривожно-фобічних обсесивно-фобічних, іпохондричних та істеричних реакцій доклінічного рівня. Як патогенні фактори, що провокують ці розлади визначено професійні шкідливі умови, переважно високе психо-емоційне напруження та суб'єктивне ставлення до нього, побутові психотравмувальні обставини, преморбідно скомпроментований грунт. Уточнено особистісний профіль і тип міжособистісної поведінки машиністів та їх помічників, що дозволяє прогнозувати дії в аварійній ситуації. Для профілактики невротичних розладів у членів локомотивних бригад слід обмежено приймати на роботу осіб з преморбідно скомпрометованим грунтом. Розроблено психокорекційну програму, яка містить заходи з нормалізації міжособистісних взаємодій машиніста та його помічника та дозволяє їм погасити небажані негативні емоції та негативні реакції за умов загрози аварійних ситуацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-32 + Р124.522 +
Шифр НБУВ: РА345142

Рубрики:

      
5.

Казакова Н.В. 
Організаційно-методичні засади педагогічної практики майбутніх учителів початкової школи в умовах ступеневої підготовки: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Н.В. Казакова ; Ін-т педагогіки і психології проф. освіти АПН України. — К., 2005. — 22 с. — укp.

Уперше розроблено та обгрунтовано зміст, форми, методи та принципи добору змісту педагогічної практики майбутніх вчителів початкової школи дя кожного освітньо-кваліфікаційного рівня ("молодший спеціаліст", "бакалавр", "спеціаліст"), що забезпечують наступність і неперервність всіх видів педагогічної практики, а також підготовку до навчання на освітньо-кваліфікаційному рівні "магістр". Запропоновано критерії ефективності педагогічної практики майбутніх учителів початкової школи за умов ступеневої підготовки. Удосконалено навчальні плани та програми з педагогічної практики для професійної підготовки даних учителів. Розглянуто питання стосовно функцій педагогічної практики, функціональних обов'язків суб'єктів управління та самоуправління цією практикою за умов ступеневої підготовки вчителів початкової школи. Визначено види даної практики майбутніх вчителів початкової школи у вищих педагогічних навчальних закладах I - III рівнів акредитації. Розвинуто положення щодо змісту функцій професійної діяльності вчителя початкової школи, його основних умінь.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.518.3 +
Шифр НБУВ: РА334945

Рубрики:

      
6.

Казаков Ю.М. 
Педагогічні умови застосування медіаосвіти в процесі професійної підготовки майбутніх учителів: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Ю.М. Казаков ; Луган. нац. пед. ун-т ім. Т.Шевченка. — Луганськ, 2007. — 20 с. — укp.

Визначено історико-педагогічний аспект становлення медіаосвіти як сучасного напряму педагогіки, місце медіаосвіти в системі професійної підготовки вчителя, роль ЗМІ в професійному становленні педагога. Обгрунтовано педагогічні умови застосування медіаосвіти в процесі професійної підготовки вчителя, зокрема наголошено на значенні медіаграмотності як складової його професійної педагогічної культури. Описано форми та методи інтеграції медіаосвіти в зміст фахової підготовки вчителя. Доведено доцільність формування навичок та вмінь роботи з медіатекстами як метапредметних професійних якостей вчителя, впровадження комплексної програми медіаосвіти в педагогічних ВНЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.511.215.71 +
Шифр НБУВ: РА350762

Рубрики:

      
7.

Казакова О.Б. 
Планування розвитку роздрібної торговельної мережі: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.05 / О.Б. Казакова ; Донец. держ. ун-т економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського. — Донецьк, 2005. — 18 с.: рис., табл. — укp.

Наведено пропозиції щодо удосконалення планування роздрібної торговельної мережі на базі системи моделей розвитку. Виділено три етапи планування цього розвитку: дослідження мікро- та макросередовища, моделювання розвитку роздрібної торговельної мережі (розміщення споруджуваних магазинів, розрахунок оптимальних торговельних площ, їх завантаження й асортименту). Запропоновано схему розташування магазинів у вузлах розбивки території на рівносторонні шестикутники. Одержано "стільникову" мережу магазинів, що найбільш раціонально покриває місцевість, яка обслуговується. Побудовано систему моделей розвитку, яка дозволяє розрахувати торгові площі, завантаження й асортимент товарів для запланованих магазинів. З використанням наведених моделей з'ясовано узагальнювальні підходи до підвищення ефективності торговельної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.20-23 +
Шифр НБУВ: РА338349

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Казакова Н.Ф. 
Розробка та дослідження ефективних алгоритмів визначення надійності пристроїв управління резервним обладнанням інформаційних мереж: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.12.02 / Н.Ф. Казакова ; Укр. НДІ зв'язку. — К., 2005. — 24 с. — укp.

Наведено рекомендації з вибору та встановленню критеріїв ефективності алгоритмів пристроїв управління резервним обладнанням (ПУР), що дозволяють здійснити попередній вибір оптимальних та/або ефективних варіантів рішень практичних задач. Розроблено алгоритм визначення та методику оцінки рівня надійності ПУР, заснованих на використанні теорії напівмарківських процесів математичного апарату, що не містить обмежень на закони розподілу випадкових величин. Запропоновано методику одержання співвідношень, що дозволяє провести аналіз впливу профілактичного обслуговування на надійність ПУР. Наведено розроблений метод формалізованої постановки задач оцінки фактичного рівня надійності, планування технічного обслуговування, періодичності, тривалості та обсягу профілактик, зокрема, визначення необхідних якісних показників технічного обслуговування, на підставі формалізованого методу постановки задач оцінки надійності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.3-04 +
Шифр НБУВ: РА337643

Рубрики:

      
9.

Казакова Л.М. 
Творча еволюція Джозефа Хеллера-романіста: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.04 / Л.М. Казакова ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2006. — 19 с. — укp.

Проаналізовано романну творчість і художню манеру Дж.Хеллера в аспекті концептуального синтезу та формування філософського роману в його творчості. Висвітлено у порівняльному аспекті художньо-філософські концепції його творів з основними положеннями різних літературних теорій (модернізму, "чорного гумору", постмодернізму). Розглянуто подібність і відмінні риси тем, художніх рішень, образів романістики Дж.Хеллера та творів англо-американської літератури. Уточнено роль і місце письменника в історико-літературному процесі XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(7СПО)-4 Хеллер,Д. 534 +
Шифр НБУВ: РА345442

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Казакова В.І. 
Управління фінансовими ресурсами сільськогосподарських підприємств: автореф. дис. ... канд. екон. наук: 08.00.04 / В.І. Казакова ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано сучасний стан і тенденції фінансового забезпечення сільськогосподарських підприємств, проведено оцінку наявності, руху й ефективності управління фінансовими ресурсами. Сформульовано основні складові фінансово-ресурсної стратегії для груп сільськогосподарських підприємств за рівнем ефективності управління фінансовими ресурсами. Удосконалено функціональний зміст даного процесу шляхом побудови матриці розподілу функцій між управлінськими працівниками. Наведено схему організаційної взаємодії структурних елементів системи управління фінансовими ресурсами з виділенням центрів фінансової відповідальності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-93-21 +
Шифр НБУВ: РА370108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Казакова В.І. 
Управління фінансовими ресурсами сільськогосподарських підприємств: автореф. дис. ... канд. екон. наук: 08.00.04 / В.І. Казакова ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано сучасний стан і тенденції фінансового забезпечення сільськогосподарських підприємств, проведено оцінку наявності, руху й ефективності управління фінансовими ресурсами. Сформульовано основні складові фінансово-ресурсної стратегії для груп сільськогосподарських підприємств за рівнем ефективності управління фінансовими ресурсами. Удосконалено функціональний зміст даного процесу шляхом побудови матриці розподілу функцій між управлінськими працівниками. Наведено схему організаційної взаємодії структурних елементів системи управління фінансовими ресурсами з виділенням центрів фінансової відповідальності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-93-21 +
Шифр НБУВ: РА370108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Казакова К. С. 
Морфофункціональна характеристика ясен щурів в нормі та за умов хронічної інтоксикації етанолом / К. С. Казакова. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація присвячена визначенню структурної перебудови слизової оболонки прикріпленої частини ясен щурів при хронічній інтоксикації етанолом. За допомогою комплексного гістологічного, морфометричного та лектинохімічного методів встановлено, що під дією етанолу в епітелії слизової оболонки прикріпленої частини ясен порушуються процеси диференціації, що на ранніх термінах експерименту проявляється гіперкератозом, на пізніх – явищами акантозу. У власній пластинці на ранніх термінах експерименту (п'ята доба) установлені морфологічні ознаки гіпергідратації периваскулярної сполучної тканини, які зберігалися до 30-ї доби. Дія етанолу викликає розлади мікроциркуляції, які проявляються нерівномірним кровонаповненням ємнісної ланки гемомікроциркуляторного русла, запустінням просвітів капілярів на 12 - у і 30 - у доби експерименту. Хронічна інтоксикація етанолом викликає збільшення середньої кількості клітин-мігрантів сполучної тканини, що є морфологічним підтвердженням напруженості місцевого захисного бар'єра.^UThe mucous membrane of the fastened part of the rats gums, according to the general principles of structural organization, corresponds to human one and consists of epithelial plate and lamina propria. In the control group of animals, the average thickness of the epithelium was 67,79 ± 6,17 μm, its lamina propria – 117,78 ± 10,14 μm. Microvasculature is represented by arterioles, capillaries and venules. The mean values of the lumens are 12,91 ± 0,96 μm, 7,32 ± 0,14 μm and 16.01 ± 1,29 μm, respectively. In the epithelial plate, lymphocytes are found, in the loose connective tissue of their lamina propria - lymphocytes, macrophages, plasma cells and mast cells.The contact of the mucous membrane with ethanol leads to changes in metric parameters, which manifests itself at the early stages of the experiment by decreasing the overall thickness of the epithelial plate, followed by persistent thickening until the 30th day of the experiment. The total thickness of the lamina propria increases by 26,7 % already by the 5th day by increasing the content of amorphous substance, and is not restored until the end of the observation. The smallest influence of ethanol on the average number of cell layers is found in the basal layer of the epithelial plate. It has been determined that at the early stages of observation, the index for spinozum and granular layers decreases, and at later stages the number of layers of cells in the granular and horny layers is significantly increased, which is the morphological manifestation of the protective reaction of the epithelium under the influence of ethanol.Introduction of ethanol causes microcirculation disorders, which manifest themselves by the uneven blood filling of the capacitive section of the microvasculature, deficiency of the lumen of the capillaries on the 12th and 30th days of the experiment. Metric changes in the blood microcirculatory canals showed a significant reduction on the 5th day of observation of the diameter of the lumen of arterioles and capillaries by 35,7 % and 35,5 %, respectively. The mean diameter of the lumen of the capacitive section has increased significantly by 20,6 %. Restoration of indicators is determined only by the diameter of the arteriole lumen on the 9th day of the experiment. The exchange did not restore metric data until the 30th day of observation, which remained below the value in the control group of animals by 19,2 %. The average values of the diameter of venules on the 30th day of the experiment were higher than those in the control group of rats by 11,6 %, indicating a violation of perfusion of blood under the influence of chronic intoxication with ethanol.Chronic intoxication with ethanol causes an increase in the average number of macrophages by 19,6 % and plasma cells by 318 % during the experiment. After an increase in the average number of lymphocytes and mast cells by the 5th day by 25 % and 121 %, respectively, there was a significant decrease in the indicators for 12 days of observation, indicating a weakening of the protective barrier. Within 30 days of observation, the number of plasma cells and mast cells had more than doubled, which is a morphological confirmation of the tension of the local protective barrier.5 days, a decrease in the intensity of marking on keratinocytes, morphologically manifested by hyperkeratosis phenomena, was determined, until 12 days, incomplete recovery of the expression of lectin of wheat germ and elderberry black was determined. Expression of the receptors on fibroblasts and collagen fibers has decreased in all terms of observation. Mast cells and macrophages were characterized by a decrease in the degree of conjugation with receptors to peanut lectins, common golden crust, wheat germ and elderly black elder.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Казакова Т. С. 
Формування професійної кар'єри персоналу у закладах вищої освіти / Т. С. Казакова. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертацію присвячено комплексному дослідженню теоретично-методичних і прикладних проблем удосконалення управління формуванням професійної кар'єри персоналу у закладах вищої освіти.Розглянуто сутність, види, етапи кар'єрного росту та можливі мотиви досягнення професійного розвитку; виявлено зовнішні та внутрішні фактори, які впливають на розвиток кар'єри особистості, їх механізм взаємодії, та основні проблеми, що стримують розвиток професійної кар'єри персоналу; проаналізовані сучасні методичні підходи до оцінювання ефективності діяльності персоналу. Обґрунтовано доцільність запровадження індивідуальних траєкторій практичної підготовки фахівців спільно з органами державної влади, місцевого самоврядування, бізнес-структурами та громадськими організаціями як додаткове стимулювання до самовдосконалення та професійного розвитку.Розроблено організаційно-економічну систему планування кар'єрного розвитку персоналу, яка направлена на оптимізацію витрат на оплату праці.Розроблено та обґрунтовано використання пропозиції щодо проведення рейтингового оцінювання діяльності науково-педагогічних працівників на підставі визначення рівня коливань кваліфікаційних компетентностей та вагомості досліджуваної групи показників. Доведено необхідність визначення граничної межі часового навантаження для максимізації ефективності наукової діяльності у позаробочий час.^UThe thesis is devoted to the complex research of theoretical and methodical and applied problems of improving the management of the formation of professional careers in higher education institutions.In the thesis the essence, types, stages of career growth and possible motives of achievement of professional development are considered; the external and internal factors that influence the development of a person's career development, their mechanism of interaction, and the main problems hampering the development of a professional career of staff are revealed; modern methodical approaches to the evaluation of the effectiveness of the personnel activity are analyzed. The aspects of the functioning of higher education institutions related to the knowledge of the subject of research are summarized and systematized, features of personnel incentives to professional self-improvement in the context of the formation of a professional career of scientific and pedagogical workers are singled out. It was found that introduction of changes in the system of preparation of students from mass to individual coverage as a result of the natural decrease in the number of students in groups, and concentration of attention on the performance of individual works within the material laid out at lecture and seminar classes, allowed the regional institutions of higher education to partially preserve the available scientific- pedagogical potential with the simultaneous growth of the quality of the educational process. However, these actions led to an increase in the cost of training, which, in the general reduction of the share of consolidated budget expenditures for higher education from 6.6% in 2010 to 3.7% in 2017, also led to a significant reduction in the number of seats on public contracts at the local level.The expediency of introduction of individual trajectories of practical training of future specialists in cooperation with state authorities, local self-government, business structures and public organizations as additional stimulation of higher education among potential entrants and students is substantiated.For the results of the conducted research using methods of econometric modeling and expert evaluation of leading specialists in the educational sector, local authorities, budgeting enterprises and organizations, the degree of influence of the main indicators of activity and efficiency of institutions of higher education and purchasing power of the population on the total volume of the gross domestic product was revealed. It is established that the greatest impact on the gross domestic product is the indicator "number of graduates from higher education institutions", and the leadership of institutions of higher education should first of all focus on ensuring the maximization of the quality of services rendered to this group of consumers.To maintain the existing intellectual potential justified the introduction of an organizational and economic system, which should consist of the following five main stages: collecting information, processing information received using expert and econometric and mathematical models, calculating the predictive values of factors and productive indicator, development of measures and directions of optimization of labor costs, development of a system of planning career development of personnel. The organizational and economic system of planning career development of personnel should be based on the identification of a key group of potential customers and the requirements for the quality of educational services provided to them, while ensuring the simultaneous optimization of labor costs.The proposed procedure for determining the coefficient of expert competence based on their work experience, the scale of management activity, the level of education, and the importance of each of the directions of activity will maximize the effectiveness of the conducted rating assessment and coordinate the efforts and resources of scientific and pedagogical staff to improve the identified and relevant indicators for higher education institutions. The scientific-methodical approach to rating assessment of the activity of scientific and pedagogical workers has been improved on the basis of determining the level of fluctuation of qualification competences in the middle of the study group. The use of the proposed methodological approach to determining the limit of the time load allowed to identify the optimum point between teaching and research activities outside working hours for employees of higher education institutions. Key words: scientific and pedagogical workers, rating estimation, professional career, labor remuneration, coefficient of competence, multiple linear regression, marginal limits of time loading.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Перепелиця А. С. 
Інформатизація глобального економічного розвитку / А. С. Перепелиця. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація присвячена поглибленню теоретико-методичних основ дослідження процесу інформатизації глобального економічного розвитку та обґрунтуванню пріоритетних напрямів розвитку інформаційної стратегії України в процесі її інтеграції у глобальний економічний простір.У роботі проаналізовано структуру та особливості сучасного етапу розвитку інформаційних процесів. Обґрунтовано, що інформатизація не тільки виступає універсальним елементом технологічного прогресу, а й набуває рис інформаційно-інноваційної компоненти у формуванні стратегій міжнародної конкурентоспроможності. Розроблено і застосовано науково-методичний підхід до оцінювання і прогнозування процесу інформатизації глобального економічного розвитку за окремими групами країн зі схожим рівнем інформаційно-економічного середовища та з урахуванням глобальних факторів впливу.На основі дослідження взаємозалежності рівня інформатизації та макроекономічного розвитку країн світу і України, а також комплексної оцінки особливостей процесу інформатизації в Україні розроблено концептуальну модель її інформаційної стратегії, яка на основі визначення існуючих проблем і стратегічних завдань передбачає впровадження комплексу стратегічних напрямів розвитку і націлена на прискорене формування вітчизняного інформаційного середовища та успішну її інтеграцію до глобального економічного простору.^UThe dissertation is devoted to the deepening of theoretical and methodological foundations of the global economic development informatization process and the substantiation of the priority directions of the development of the information strategy of Ukraine in the process of its integration into the global economic space.The paper analyzes the structure and features of the modern stage of the development of information processes. It is substantiated that informatization not only acts as a universal element of technological progress, but also acquires the features of information and innovation components in the formation of strategies of international competitiveness. In this context, the state strategy of global innovation development in the context of global competition should be based on the concept of the development of informatization, which is its conceptual basis. The scientific-methodical approach to the estimation and forecasting of the global economic development by informatization process individual groups of countries with the similar level of the information-economic environment and taking into account global factors of influence are developed and applied.Based on the study of the interdependence of the level of informatization and macroeconomic development of the countries of the world and Ukraine, as well as a comprehensive assessment of the peculiarities of the informatization process, a conceptual model of information strategy of Ukraine is developed, that based on the definition of existing problems and strategic tasks, involves the introduction of a complex of strategic directions of development and aims at accelerated formation, the domestic information environment and its successful integration into the international information environment.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Шаповалов Г. В. 
Математичне моделювання критичних явищ у багатокомпонентних системах на основі напівпровідникових сполук ІІ – VІ та ІІІ – V груп / Г. В. Шаповалов. — Б.м., 2021 — укp.

Розроблено методи математичного моделювання процесів втрати стабільності у багатокомпонентних напівпровідникових системах, які на відміну від існуючих дотепер дозволяють отримувати кількісну інформацію про розташування просторів співіснування фаз різних порядків.Запропоновано ефективне використання диференціального топологічного підходу для прогнозування критичних явищ у багатокомпонентних напівпровідникових твердих розчинах, спінодального розпаду та дослідження процесів втрати термодинамічної стабільності різного типу, що дозволило відобразити простори співіснування фаз на перетинах фазових діаграм існування багатокомпонентних напівпровідникових твердих розчинах. Розроблено математичну модель спінодального розпаду з утворенням концентраційних доменів в твердих розчинах, що надало змогу обчислити параметри упорядкування та довести факт прояву ефекту модуляції складу як наслідок реалізації резонансного стану в коливальному процесі перетворювань енергії змішування та енергії пружних деформацій.^UMethods of mathematical modeling of processes of loss of stability in multicomponent semiconductor systems are developed, which, in contrast to the existing ones, allow to obtain quantitative information about the location of coexistence spaces of phases of different orders.Effective use of differential topological approach for prediction of critical phenomena in multicomponent semiconductor solid solutions, spinodal decay and research of processes of loss of thermodynamic stability of different types is offered, which allowed to display spaces of phase coexistence at intersections of phase diagrams of solid components.A mathematical model of spinodal decay with the formation of concentration domains in solid solutions was developed, which made it possible to calculate ordering parameters and prove the fact of the composition modulation effect as a consequence of the resonant state in the oscillatory process of mixing energy and elastic deformation energy.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Казакова Є. С. 
Трансформація ціннісно-смислової сфери особистості під впливом пролонгованої вітальної загрози COVID-19: автореферат дис. ... д.філософ : 053 / Є. С. Казакова. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертацію присвячено визначенню трансформацій у ціннісно-смислової сфері особистості в умовах пролонгованої вітальної загрози, викликаною пандемією COVID-19, та розробці рекомендацій щодо психологічної підтримки постраждалого населення задля подолання важких психологічних наслідків пандемії.Мета роботи полягає у теоретичному обґрунтуванні та емпіричному вивченні особливостей трансформаційних змін ціннісно-смислової сфери особистості під впливом пролонгованої вітальної загрози, спричиненою пандемією COVID-19.Об`єктом дослідження є цінісно-смислова сфера особистості.Предметом є трансформаційні зміни в ціннісно-смисловій сфері особистості.У вступі подано загальну характеристику дисертаційної роботи. Обґрунтована актуальність теми дисертації, сформульовано мету роботи та основні завдання дослідження, показано зв’язок роботи з науковими програмами. Наведено дані про особистий внесок здобувача, апробацію роботи та публікації. У першому розділі проведено аналіз зарубіжної та вітчизняної наукової літератури стосовно питання сутності ціннісно-смислової сфери особистості. Встановлено умови та чинники трансформаційних змін в ціннісно-смисловій сфери особистості (вікові, професійні, екзистенціальні кризи та ін.). У другому розділі розкрите поняття загрози (вітальна, екзистенціальна) як детермінанти змін в ціннісно-смисловій сфері особистості. Вивчено питання особливостей впливу соціальних обмежень на особистість взагалі та на ціннісну сферу людини зокрема. На основі результатів теоретичного аналізу проблеми була розроблена програма емпіричного дослідження. Для дослідження особливостей змін та трансформацій в межах ціннісно - смислової сфери особистості в умовах впливу пролонгованої вітальної загрози COVID-19 було сплановано лонгітюдне дослідження, яке реалізовувалось протягом березня 2020 - травня 2021 рр. Ключовими характеристиками для розподілу випробуваних на групи стали особливості переживання ними уявної та реальної загрози в умовах пандемії COVID-19, а трансформаційні зміни у ціннісно-смисловій сфері особистості діагностувалися за допомогою батареї психодіагностичних методик. Пандемія COVID-19 – це ситуація, яка характеризується потенційною вірогідністю зіткнення людини зі смертю. В межах нашого дослідження особливу увагу приділено впливу на особистість пандемії COVID-19 як надзвичайної ситуації тривалої та/або пролонгованої дії. При цьому, додамо, що така надзвичайна ситуація має характер вітальної загрози, яка, в свою чергу поділяється, на 2 аспекти: реальний та уявний.У третьому розділі вивчені психологічні особливості динаміки трансформаційних змін в межах ціннісно-смислової сфери особистості в умовах пролонгованої вітальної (реальної та уявної) загрози (до та після хвороби на COVID-19), а також у різних категоріях населення.Результати порівняльного аналізу всіх трьох вимірів показують, що загальними незмінними цінностями для обох груп досліджуваних залишилися «Безпечність» та «Доброта». Інші цінності зазнали певних перетворювальних впливів. Значущість цінності «Безпечність» свідчить про наявність спільної потреби досліджуваних обох груп у стабільності, гармонійності суспільства та взаємин. Цінність «Доброта» вказує на прагнення до позитивної взаємодії з іншими людьми, афіліації, відповідальності у стосунках, толерантності та любові.У четвертому розділі, завдяки дослідженню стратегій подолання (копінг-механізмів), толерантності до невизначеності та часової перспективи у осіб з різним ставленням до пандемії COVID-19 та в залежності від захворюваності на COVID-19, були розроблені психологічні профілі осіб з різним типом реагування на пандемію COVID-19 та сформульовані рекомендації щодо подолання важких психологічних наслідків пандемії. Дослідження трансформацій цінностей після хвороби на COVID-19 у респондентів всіх категорій дозволяє констатувати, що перетворення здебільшого стосуються зростання прагнення до безпечного життя, усвідомленості, необхідності створення суспільного небезпечного простору життя, який потребує зниження частки суто егоцентричних потреб та докладання зусиль для вироблення певних спільних норм та правил, дотримання яких унебезпечить людей в майбутньому від поширення нових згубних інфекцій, вірусів тощо.Наукова новизна отриманих результатів.Вперше:- вивчено динаміку ціннісно-смислової сфери особистості з різним ставленням до пандемії COVID-19;- проаналізовано сутність трансформаційних змін у ціннісній та сенсо-життєвій сфері особистості до та після захворювання на COVID-19;- розроблено психологічні профілі осіб із різним типом переживання пандемію COVID-19.Уточнено та доповнено перелік соціально-демографічних детермінант, що обумовлюють трансформаційні зміни у межах ціннісно-смислової сфери особистості;Практичне значення отриманих результатів полягає у використанні одержаних даних в системі психологічного супроводу різних категорій населення, яке постраждало від пролонгованої надзвичайної ситуації з вітальним компонентом, викликаним пандемією.^UThe dissertation is devoted to the definition of transformations in the value-semantic sphere of personality in the context of a prolonged vital threat caused by the COVID-19 pandemic and the development of recommendations for psychological support for the affected population to overcome the severe psychological consequences of the pandemic.The purpose of the study is to theoretically substantiate and empirically study the peculiarities of transformational changes in the value-semantic sphere of personality under the influence of the prolonged vital threat caused by the COVID-19 pandemic.The object of research is the value-semantic sphere of personality.The subject is transformational changes in the value-semantic sphere of personality.The introduction gives a general description of the dissertation. The relevance of the dissertation topic is substantiated, the purpose and the main tasks of the study are formulated, and the connection of the work with scientific programs is shown. The data on the personal contribution of the applicant, work approbation, and publications are presented. The first section analyzes the foreign and domestic scientific literature on the essence of the value-semantic sphere of personality. The conditions and factors of transformational changes in the value-semantic sphere of personality (i.e. age, professional and existential crises, etc.) are determined. The second section reveals the concept of threat (i.e. vital, existential) as a determinant of changes in the value-semantic sphere of personality. The issue of the peculiarities of the influence of social restrictions on the personality in general and the value sphere of a person, in particular, is studied. Based on the results of the theoretical analysis of the problem, an empirical research program was developed. To investigate the peculiarities of changes and transformations within the value-semantic sphere of the individual under the influence of the prolonged vital threat of COVID-19, a longitudinal study was planned and implemented during March 2020 - May 2021. The COVID-19 pandemic is a situation characterized by the potential possibility of a person facing death. This, in turn, causes a feeling of helplessness and inability to influence or change the situation and is interpreted as a type of vital and existential threat. In this case, a person has little control over events, and can't plan, predict, or even live an ordinary life.Our study focuses on the impact of the COVID-19 pandemic on the individual as an emergency of long and/or prolonged duration. We would like to add that such an emergency has the character of a vital threat, which, in turn, is divided into 2 aspects: real and imaginary. A real threat poses a direct threat to human life or health (an unexplored disease that spreads rapidly and has a high percentage of fatalities); an imaginary threat has not manifested itself in the literal sense but causes concern about the spread of the disease and the existence of a high probability of getting sick and, as a result, dying.The third section examines the psychological features of the dynamics of transformational changes within the value-semantic sphere of the individual in the context of a prolonged vital (real and imaginary) threat (before and after COVID-19), as well as in different categories of the population.The results of the comparative analysis of all three dimensions show that the general unchanged values for both groups of respondents are "Safety" and "Kindness". Other values have undergone specific transformative influences. The significance of the value "Safety" indicates the existence of a common need of both groups of respondents for stability, and harmony in society and relationships. The value of "Kindness" suggests a desire for positive interaction with other people, affiliation, responsibility in relationships, tolerance, and love.In the fourth section, through the study of coping strategies (coping mechanisms), tolerance to uncertainty, and time perspective in people with different attitudes to the COVID-19 pandemic and depending on the incidence of COVID-19, psychological profiles of people with different types of response to the COVID-19 pandemic were developed and recommendations for overcoming the severe psychological consequences of the pandemic were formulated. The scientific novelty of the results.For the first time:- the dynamics of the value-semantic sphere of a person with different attitudes towards the COVID-19 pandemic is studied;- the essence of transformational changes in the value and semantic-life sphere of the individual before and after COVID-19 is analyzed;- psychological profiles of individuals with different types of experience of the COVID-19 pandemic were developed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського