Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (14)Реферативна база даних (217)Книжкові видання та компакт-диски (150)Журнали та продовжувані видання (15)
Пошуковий запит: (<.>A=Зайцев В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія: Транспорт   
1.

Зайцев В.В. 
Визначення форми і напружено-деформованого стану гнучких огороджень суден на повітряній подушці: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.08.03 / В.В. Зайцев ; Нац. ун-т кораблебудування ім. адмірала Макарова. — Миколаїв, 2005. — 24 с.: рис. — укp.

З використанням аналітичних і числових методів досліджено питання стосовно напружено-деформований стану (НДС) і визначення форми носових і кормових гнучких огороджень (ГО) амфібійних та скегових суден на повітряній подушці (СППС), а також проектування носового та кормового ГО у складі підйомного комплексу СППС. Удосконалено й проаналізовано математичні моделі визначення форми та НДС носових одноярусних ГО суден з повітряною подушкою (СПП) з урахуванням: впливу на них повітряпроводних вирізів в оболонці ресиверів, а також трьох стрибків тисків повітря в районі цих вирізів, вирізів в антивібраційних діафрагмах. Наведено математичні моделі визначення форми та НДС кормових багатоярусних (триярусних) ГО СПП у режимі висіння та руху на тихій воді. Уперше числово розв'язано задачу визначення форми та НДС носового ГО, яка враховує вагомість матеріалу ГО та наявність у нього знімних елементів, антивібраційної діафрагми, повітряпроводних вирізів у ресивері й антивібраційній діафрагмі. Визначено діапазон значень довжини знімного елементу, за якого напруження у зонах концентрації мають бути найменшими. Розроблено та реалізовано методику, алгоритм проектування та розрахунку носового та кормового ГО у складі підйомного комплексу СППС з урахуванням взаємного впливу всіх елементів системи, які забезпечують підйом над водною поверхнею СППС, а також з урахуванням впливу на них повітряпроводних вирізів в оболонці ресивера носового ГО, трьох стрибків тиску повітря в районі даних вирізів та втрат напорів у повітряпроводах вентиляторної системи судна, з визначенням тисків у ресиверах носового та кормового ГО залежно від параметрів повітряної подушки й осадки судна на тихій воді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О126.4 +
Шифр НБУВ: РА338147

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
2.

Зайцев В. Є. 
Підготовка і організація авіаційного заготівельно-штампувального виробництва на основі CALS-технологій: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.07.02 / В. Є. Зайцев ; Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є.Жуковського "Харк. авіац. ін-т". — Х., 2011. — 33 с. — укp.

Створено концепцію комплексної автоматизації технологічної підготовки заготівельно-штампувального виробництва авіаційного підприємства. Розроблено концепцію комплексного застосування в технологічній підготовці заготівельно-штампувального виробництва знанняорієнтованих систем алгоритмізації слабкоструктурованих даних як основи єдиного інформаційного простору авіаційного підприємства. Запропоновано методи автоматизації кодування деталей заготівельно-штампувального виробництва та проведення аналізу їх конструкторських і технологічних особливостей для випереджаючого застосування автоматизованих конструкторсько-технологічних класифікаторів, типових технологічних процесів, які спрямовані на вибір раціональних параметрів і технічних рішень за автоматизованого проектування виробів авіаційної техніки та підготовки їх виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О53-060.122-6
Шифр НБУВ: РА380666 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
3.

Зайцев В.В. 
Теоретичні основи проектування системи морського транспортування газів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.08.03 / В.В. Зайцев ; Укр. держ. мор. техн. ун-т ім. адмірала Макарова. — Миколаїв, 2001. — 36 с. — укp.

Створено теоретичні засади проектування та розрахунку систем морського транспортування газів різних конфігурацій. На підставі конструктивних і експлуатаційних особливостей розглянуто головні її елементи (берегові сховища газу, газовози з різними типами вкладних танків, морські заводи збору та первинного підготування газу до транспортування, їх пристрої, спеціальні пристрої суден обслуговування морських трубопроводів. Враховано особливості транспортованих газів. Показано вплив випару газу та використання його в енергетичній установці на основні елементи газовозів і параметри систем. Досліджено диференційний метод оцінки економічної ефективності суден-газовозів у системі морського транспортування газів. Розроблено та науково обгрунтовано метод оптимізації параметрів флоту газовозів з урахуванням специфіки його експлуатації та метод оптимізаційних розрахунків головних елементів суден-газовозів у системі морського транспортування для замовників з різними формами власності. Удосконалено математичні моделі, методи проектування та розрахунку швартовних пристроїв і пристроїв захисту корпусів газовозів і морського заводу від ушкоджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О425.144.2-02
Шифр НБУВ: РА315603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
4.

Зайцев В.В. 
Теоретичні основи проектування системи морського транспортування газів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.15.12 / В.В. Зайцев ; Севастоп. держ. техн. ун-т. — Севастополь, 1999. — 35 с. — укp.

Дисертацію присвячено розробці важливої прикладної проблеми у вітчизняній науці - розробки морських родовищ корисних копалин і в суднобудівній науці - створення теоретичних основ проектування і розрахунку системи морського транспортування газів і принципово нових, з точки зору конструктивних і експлуатаційних особливостей, головних її елементів: магістральних трубопроводів, берегових сховищ газу, газовозів із різними типами вкладних танків, морських заводів збору і первинного підготування газу до транспортування, їхніх пристроїв, а також спеціальних пристроїв суден обслуговування морських трубопроводів. При цьому враховані особливості транспортуємих газів, вплив випару газу і використання його в енергетичній установці на основні елементи газовозів. Об'єктом дослідження є системи морського транспортування газів і складові елементи цих систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И362.44 + О425.144.2-02

Рубрики:

      
5.

Зайцев В.С. 
Теоретичні основи розроблення та застосування методів, технічних засобів та систем інформаційної підтримки АСУ ресурсозберігаючими технологіями в металургійному виробництві: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.05 / В.С. Зайцев ; НАН України. Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова. — К., 1999. — 34 с. — укp.

Містяться теоретичні дослідження та аналіз щодо мірного прокату та транспортних перевезень на металургійному підприємстві на різних ділянках технологічного перероблення. На підставі системного аналізу математичних моделей та алгоритмів, які мінімізують втрати виробництва, сформульовані вимоги щодо технічних пристроїв контролю та вимірювання. Теоретично обгрунтована можливість створення принципово нових засобів та пристроїв, що використовують явища, які виникають при розповсюдженні та відбитті акустичних та електромагнітних хвиль. Надано опис цих пристроїв, призначених для вимірювання відстаней у неоднорідних середовищах та для зчитування інформації з рухомих об'єктів, які не мають автономних джерел живлення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К3-6 + К621-6

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
6.

Зайцев В.О. 
Удосконалення технології контролю та діагностування гільз циліндрів тепловозних дизелів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.07 / В.О. Зайцев ; Харк. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2002. — 18 с. — укp.

Оцінено надійність роботи циліндрових гільз з визначенням факторів, що впливають на зносостійкість робочої поверхні на весь життєвий цикл. Розроблено комплексну модель визначення та прогнозування зносу гільз циліндрів з урахуванням витрат на ремонт, паливо та масло. Отримано залежності зносу циліндрових гільз від пробігу між ремонтами, які дають змогу прогнозувати термін їх роботи на подальший період. Запропоновано моделі оцінки доцільності впровадження технологій відновлення циліндрових гільз на базі РВС - технологій для визначення ресурсу їх роботи. Розглянуто методи діагностування циліндро-поршневої групи (ЦПГ) дизелів за щільністю та під час безреостатних вимірювань. За допомогою автоматизованої системи збирання та обробки інформації визначено експлуатаційні параметри, що дозволяють оцінювати розбіжність характеристик дизелів, відремонтованих за різними технологіями. Удосконалено метод розпізнавання образів щодо оцінки технічного стану ЦПГ за інформацією спектрального аналізу дизельного масла. Запропоновано модель оцінки ефективності контролю у процесі обробки робочої поверхні гільз, яка базується на положеннях теорії масового обслуговування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О235.2-082.1/9 +
Шифр НБУВ: РА320798 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Зайцев В.М. 
Удосконалення фінансового контролю в системі державного управління: автореф. дис...канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / В.М. Зайцев ; Акад. муніцип. упр. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Визначено зміст, роль та місце функції фінансового контролю у соціальному управлінні. Показано історичний ракурс у процесі його розвитку, починаючи з 1918 р., виділено три основні етапи. Проаналізовано стан і запропоновано напрями розвитку науково-методичного забезпечення фінансового контролю. Визначено систему правового регулювання фінансового контролю в Україні, яка базується на законах та інших нормативно-правових актах, що забезпечують правове регулювання відносин фінансового контролю в країні. Охарактеризовано елементи системи державного фінансового контролю, що відповідають європейській методології: внутрішній контроль, внутрішній аудит, гармонізація на центральному рівні внутрішнього контролю та внутрішнього аудиту. Наведено основні методи управління пакетами акцій підприємств, які закріплені у власності держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)0 + Х819(4УКР)129 +
Шифр НБУВ: РА367270

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Зайцев В. А. 
Електрошлакова технологія отримання біметалевихсталемідних зливків для подових електродів дугових сталеплавильних печей. / В. А. Зайцев. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена дослідженню можливостей електрошлаковогопереплаву за двоконтурною схемою (ЕШП ДС) для отримання з'єднання різноріднихметалів з метою виготовлення сталемідних зливків для виробництва подовихелектродів – анодів дугових печей постійного струму (ДППС). Містить детальнийаналіз проблеми виготовлення сталемідних подових електродів стержньового типу йможливості електрошлакових технологій в забезпеченні якісного біметалевогоз'єднання. Запропоновано пілотне обладання на основі печі ЕШП зі зміноюелектродів й двома ланцюгами незалежного електричного живлення витратногоелектроду й невитратного електроду – струмопідвідного кристалізатора. Побудованоматематичну модель ЕШП ДС сталевих й мідних електродів й розраховано цільовітехнологічні параметри: електрична потужність, швидкість переплаву й часові межістадій отримання біметалевого зливку сталь–мідь. Проведено експериментальніплавки й отримано сталемідні зливки діаметром 350 мм з контрольованоюперехідною зоною від сталі до міді. Досліджено структуру й службові характеристики перехідної зони сталь-мідь, включно з питомим електричнимопором в діапазоні температур до робочої температури подового електроду 500°С.В результаті визначення особливостей процесу формування сталеміднихзливків електрошлаковим переплавом по двоконтурній схемі з заміною електродів впроцесі переплаву розроблено технологічні рекомендації до реалізації процесу.Виготовлено партію подових електродів із сталемідних зливків ЕШП ДС дляДППС ємністю до 12 тонн, які випробувано в промислових умовах. Працездатністьподових електродів вдвічі вища за працездатність подових електродів з іншихсталемідних заготівок.^UThe dissertation is devoted to researching the possibilities of electroslag remeltingaccording to the double - circuit diagram (ESR TС) to obtain the connection of dissimilarmetals for the production of steel-copper billets of bottom electrodes - anodes of arc steelfurnaces (DC EAF). It contains a detailed analysis of manufacturing steel-copper anodesof the rod type and the possibility of electroslag technologies in providing a high-qualitybimetallic connection. The pilot equipment based on the ESR furnace with a change ofelectrodes and two circuits of independent high current loops of the consumable electrodeand the non-consumable electrode – the current-supplying mould is offered. Themathematical model of ESR TC of steel and copper electrodes is proposed, and targettechnological parameters (electric power, remelting speed and time limits of stages ofreceiving bimetallic steel-copper ingot) were found. Experimental heats were made, andthe structure and service characteristics of the transition zone between steel and copper,including electrical resistance in the temperature range up to the operating temperature of500°C, have been studied.As a result of determining the features of steel-copper ingots forming by electroslagremelting according to the two-circuit scheme with the change of electrodes whileremelting process and technological recommendations for their implementation areoutlined.A pilot set of anodes made from ESR TC steel-copper ingots for DC EAF with acapacity of up to 12 tons was tested in industrial conditions. The efficiency of anodes istwice higher than the efficiency of anodes from other steel-copper blanks.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського