Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (45)Книжкові видання та компакт-диски (129)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=ЗЕМЦ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Земцов В.В. 
Полімерні четвертинні амонієві солі та їх властивості у фотографічних системах: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.06 / В.В. Земцов ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2002. — 16 с.: рис. — укp.

З метою встановлення закономірностей фотографічної та реологічної активності полімерних четвертинних амонієвих солей (ПЧАС) і створення системного підходу стосовно вибору модифікаторів фотографічних систем синтезовано та вивчено ряд ПЧАС на основі поліетиленгліколів. Встановлено можливість модифікування гідрохінонового проявника за допомогою катіонної високомолекулярної сполуки. Запропоновано модель міжмолекулярних взаємодій у фотографічному шарі, засновану на врахуванні електростатичної взаємодії аніонів гідрохінону з електростатичними полями желатинового шару фотоплівки, яка дозволяє пояснити механізм дії домішок ПЧАС на процес хіміко-фотографічної обробки фотоматеріалів. Проаналізовано особливості взаємодії желатину, полікатіону на основі діепоксиду (ПК), та їх комплексів у водних розчинах. Властивості комплексу желатин - ПК суттєво залежать від співвідношення компонентів. Це обумовлено гідрофільно-гідрофобним балансом комплексу. За умов еквівалентного співвідношення вільних карбоксильних і четвертинних амонієвих груп утворюється слабо розчинний поліелектролітний комплекс. Вивчено взаємодію інертного желатину з четвертинними амонієвими солями, а також зміну наступних властивостей водних розчинів інертного желатину: pH у процесі титрування водного розчину желатину водними розчинами ПЧАС ПЕ-ДГЕ-ГХ і ПЕ-ЕД-22, зміни мутності розчину желатину внаслідок титрування його поліелектролітами, зміни питомої й приведеної в'язкості щодо желатину під час титрування його поліелектролітами ПЕ-ДГЕ-ГХ і ПЕ-ЕД-22, а також кривої течії 5 %-го розчину желатину у присутності ПЧАС за різних напруг зсуву. Досліджено вплив синтезованих ПЧАС на основі поліетиленгліколів на розчини триацетилцелюлози та плівки з них. Використання даних ПЧАС призводить до збільшення міцності плівок із модифікованих ТАЦ-композицій на розрив у 1,5 - 1,8 рази. Доведено, що ПЧАС на основі поліетиленгліколів можуть бути використані як модифікатори традиційних галогенсрібних фотосистем на всіх етапах їх виготовлення та обробки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г247.31-4 + Л690.1-3
Шифр НБУВ: РА320971 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Земцова В.Й. 
Фрактальний аналіз серцевого ритму у спортсменів: Автореф. дис... канд. наук з фізичного виховання і спорту: 24.00.01 / В.Й. Земцова ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему удосконалення системи комплексного контролю за станом функцій спортсменів під час тренувань і змагань шляхом використання фрактального аналізу їх серцевого ритму. Встановлено, що показники фрактальної структури серцевого ритму закономірно змінюються залежно від рівня кваліфікації спортсменів, а також під впливом тестувальних, тренувальних і змагальних навантажень. Визначено, що показники фрактальної структури кардіоритму та варіаційної пульсометрії за Р.М.Баєвським характеризують різні сторони стану функцій організму спортсменів, один з яких можна використовувати для прогнозування спортивної працездатності за наявності ознак відхилення від нормального стану функцій. Проаналізовано показники фрактальної структури серцевого ритму в спортсменів у віковому аспекті, визначено збільшення Hurst-індексу зі зростанням віку - від підліткового до дорослого періоду. Відмічено, що значення даного показника у процесі інволюції знижується.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.911.1
Шифр НБУВ: РА316402 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського