Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (156)Книжкові видання та компакт-диски (99)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>A=ЗЕЛЕНЦОВ$<.>+<.>A=МИЛЕН$<.>+<.>A=ГЕННАДИЕВН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Миленька М.М. 
Біоіндикаційна оцінка екологічного стану Бурштинської урбоекосистеми: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / М.М. Миленька ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О.Гончара. — Д., 2009. — 23 с. — укp.

Досліджено екологічний стан Бурштинської урбоекосистеми з використанням методів екологічного діагностування, біотестування та біоіндикації. Встановлено неоднорідність напруги екологічних факторів у межах різнофункціональних екотопів за всіма застосованими критеріями. Показано просторову гетерогенність забруднення важкими металами грунтів міста та листкового опаду деревних рослин. Виявлено видоспецифічні особливості металоакумулювальної здатності фотоіндикаторів. Установлено зростання токсико-мутагенного фону території за показниками цитотоксичності, кластогенності та гаметоцидності факторів. Досліджено зміни біохімічних і морфометричних параметрів деревних рослин-індикаторів під впливом урботеногенних стресорів. Виділено найбільш інформативні тест-ознаки на кожному рівні біоіндикаційних досліжень. Визначено ступінь кореляційно-регресійних залежностей між цитогенетичними, біохімічними та морфологічним показниками біоіндикаторів і рівнем металонавантаження. Нааведено комплексну інтегральну оцінку екологічного стану різнофункціональних зон Бурштинської урбоекосистеми. Рекомендовано деревні види для формування еколого-ефективних культур фітоценозів і видів, найбільш придатних для активного та пасивного моніторингу урбанізованих і техногенно змінених територій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*801.8 + П032.342.9 важкі метали +
Шифр НБУВ: РА365429

Рубрики:

      
2.

Зеленцова С.М. 
Джерела з історії анархізму в Україні 1903-1914 рр.: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.06 / С.М. Зеленцова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2010. — 19 с. — укp.

Проаналізовано весь комплекс історичних джерел, що характеризують діяльність партії анархістів на початку XX ст. в Україні. Визначено пріоритетні напрями їх досліджень, розкрито системні зв'язки між різними видами джерел. Проведено класифікацію історичних джерел у цілому та кожного з їх основних видів, яка може бути використана не лише стосовно аналізу діяльності анархістських політичних партій в 1903 - 1914 рр., але й у разі характеристики партії в інші історичні періоди й у разі дослідження окремих питань політичної історії України, які виходять за межі історії політичних партій. Проаналізовано та введено до наукового обігу історичні джерела, які раніше не оприлюднювалися. Застосовано ряд математичних методів, зокрема кількісного аналізу діяльності з використанням комп'ютерних технологій. Досліджено мемуарну й епістолярну спадщину, надано узагальнену характеристику цього різновиду джерел, показано їх значущість для дослідників політичної історії України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)52-484,01 + Т211(4УКР)52 + Ф69(4УКР)2'15
Шифр НБУВ: РА375623 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Миленький Д. В. 
Маркетинговий стратегічний аналіз ринку: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Д. В. Миленький ; ДВНЗ "Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана". — К., 2011. — 19 с. — укp.

Вперше розроблено модель процесу маркетингового стратегічного аналізу (МСА) як складової системи стратегічного управління (СУ) підприємством, яка заснована на аналітичному та методичному апараті наукового пізнання, що дозволяє її гнучке пристосування до конкретних ринкових умов і забезпечує ефективність маркетингової стратегії підприємства. Удосконалено понятійно-категоріальний апарат стратегічного маркетингу в аспекті категорій "маркетингова стратегія" та "маркетинговий стратегічний аналіз". Виявлено три вимоги до стратегії підприємства: орієнтація на стратега, орієнтація на ринок і гнучкість реакції на зміни навколишнього середовища. Розвинуто науковий погляд на стратегію як на модель ринку та визначено роль МСА як процесу, який забезпечує її відповідальність трьом вищезазначеним вимогам.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.165.21-211.1-21
Шифр НБУВ: РА379811 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
4.

Зеленцов Д.Г. 
Моделі і методи розв'язання задач будівельної механіки конструкцій зі змінними геометричними характеристиками: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.23.17 / Д.Г. Зеленцов ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архітект. — К., 2007. — 32 с. — укp.

Установлено, що ефективне розв'язання задач будівельної механіки конструкцій з геометричними характеристиками, що змінюються, вимагає істотної адаптації відомих моделей і методів розрахунку, а за деяких випадків - неможливе без створення нових. Розроблено нові уточнені математичні моделі процесу накопичення геометричних ушкоджень. Побудовано й обгрунтовано нові ефективні напіваналітичні алгоритми розв'язання задачі довговічності. Створено модифіковані скінченні елементи змінної жорсткості, що припускають більш високий порядок апроксимації функцій геометричних характеристик. Запропоновано нові моделі оптимального проектування кородуючих конструкцій за критерієм матеріаломісткості за обмежень стосовно довговічності та методів їх реалізації на базі адаптованого методу ковзного допуску. Розроблено й обгрунтовано відповідне математичне, алгоритмічне та програмне забезпечення, у межах якого виконано числові ілюстрації розрахунку довговічності й оптимізації кородуючих конструкцій. Виконано відповідний параметричний аналіз. Ефективність запропонованих моделей полягає у підвищенні швидкості одержання результатів з забезпеченням заданої точності розрахунків у порівнянні з відомими підходами до розв'язання задач такого класу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н5-021.1 + Н5-028 +
Шифр НБУВ: РА349094

Рубрики:

      
5.

Зеленцова М.Г. 
Особливості відображення іншомовної термінології в мовах-реципієнтах (на матеріалі термінології менеджменту російської та української мов): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.15 / М.Г. Зеленцова ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості відображення іншомовної термінології менеджменту російської та української мов. Розкрито зміст базових понять сучасного термінознавства, принципи та шляхи формування терміносистем. Показано роль і місце запозичення в утворенні терміносистем спеціальних галузей знань. Виявлено екстралінгвістичні та лінгвістичні чинники запозичення в терміносистемах менеджменту російської та української мов. Розглянуто структурну організацію концептосфери й терміносфери менеджменту на матеріалі гніздової структурації та парадигматики. Досліджено системотвірний потенціал запозичень, з'ясовано роль метафоричних кальок у творенні терміносистем менеджменту російської та української мов. Особливу увагу приділено розгляду сучасних способів прийняття запозичень та особливостей їх структурної та семантичної адаптації у мовах-реципієнтах. Виділено й охарактеризовано основні етапи формальної адаптації запозичень у системах-реципієнтах, визначено рівень їх поняттєвої адаптації у мові та мовленні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-34:У + Ш141.2-34:У + У010.321 в3 +
Шифр НБУВ: РА345327

Рубрики:

      
6.

Миленко В.Д. 
Пікареска в російській прозі 20 - 30-х років ХХ століття: генезис, проблематика, поетика: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.02 / В.Д. Миленко ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено генезис, проблематику та поетику російської пікарески 1920 - 1930-х рр. Висвітлено еволюцію даного жанру, базуючись на матеріалі російських шахрайських повістей та шахрайських романів XVII - XIX ст., а також пікарески радянського періоду, представленої як досить дослідженими вітчизняною наукою ("Мастер и Маргарита" М.Булгакова, дилогія І.Ільфа та Є.Петрова, "Походження Невзорова, или Ибикус" О.Толстого) так і мало вивченими шахрайськими творами 1920 - 1930-х рр. (оповідання, повісті та романи Арк.Аверченка, Ю.Берзіна, М.Булгакова, А.Бухова, І.Еренбурга, В.Іванова, М.Ройзмана, Свена (І.Кремльова)). Розглянуто історичний аспект наукового вивчення жанрів шахрайської повісті та шахрайського роману, розкрито суть терміна "пікареска". Здійснено періодизацію функціонування пікарески в російській авантюрній прозі XX ст. Проаналізовано причини кризи жанру наприкінці 1920 - 1930-х рр. З використанням матеріалу радянської пікарески розглянуто важливі етапи жанрової трансформації, охарактеризовано новаторські риси жанрового конфлікту, установлено типологію героїв радянської шахрайської прози та виявлено конкретно-історичні типи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш401.444.9 + Ш5(4РОС)6-334 +
Шифр НБУВ: РА349208

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Миленький В.М. 
Розвиток соціально орієнтованої економіки в умовах міжнародної інтеграції: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.02 / В.М. Миленький ; НАН України, Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено сучасні стратегії створення факторних передумов участі країни у системі міжнародного поділу праці (МПП). Визначено місце інформатизації соціально-економічного життя в системі пріоритетів сучасної інтернаціоналізації. Визначено соціально-економічні детермінанти становлення та розвитку інтеграційних і регіональних структур. Досліджено регулятивну діяльність міжнародних інститутів у сфері соціального розвитку. Проаналізовано міжнародну практику стимулювання конкурентоспроможності засобами реалізації соціальних пріоритетів. Визначено особливості діяльності державних інститутів щодо забезпечення пріоритетів інноваційного розвитку національних економік за умов міжнародної конкуренції. Наведено характеристики сучасної соціальної політики у системі структурного регулювання з боку держави. Розглянуто інструменти впливу на доходи та подолання бідності у стратегії підвищення життєвих стандартів у відкритій економіці. Визначено основні завдання регулювання соціально-економічної сфери у контексті інноваційної стратегії в Україні. Виділено соціально-економічні пріоритети оптимізації національної позиції у системі глобальної конкуренції. Розроблено фінансові інструменти інноваційного розвитку у системі завдань формування ефективної відкритої економіки. Визначено цілі формування програмно-цільового підходу соціально-економічного розвитку України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-94 + У9(4УКР)0-94 +
Шифр НБУВ: РА370522 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Миленкова Р.В. 
Формування інноваційної культури майбутніх фахівців банківської справи: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Р.В. Миленкова ; Ун-т менеджменту освіти АПН України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено інноваційну культуру майбутніх фахівців банківської справи. Визначено соціокультурні передумови формування, функції та основні структурні компоненти інноваційної культури студентів, з використанням яких розроблено систему формування та розвитку цього особистісного утворення. Виокремлено критерії та показники виміру рівнів сформованості та методику діагностування інноваційної культури майбутніх банківських фахівців. Теоретично обгрунтовано й експериментально перевірено комплекс педагогічних умов, що забезпечують ефективність формування інноваційної культури студентів (системний підхід до науково-методичного забезпечення навчально-виховного процесу у ВНЗ, який дозволяє розкрити суть інноваційної культури; сприяння розвитку мотиваційно-ціннісного ставлення студентів до нового як підгрунтя їх потреби у самовдосконаленні; забезпечення спрямованості навчально-виховного процесу на підвищення рівня загальної культури особистості). Розроблено й апробовано методику формування інноваційної культури майбутніх фахівців банківської справи. Наголошено на доцільності системної реалізації методики в усіх видах діяльності студентів (навчальній, позанавчальній і саморозвитку).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.352.25 + У9(4УКР)262.10 р +
Шифр НБУВ: РА358239

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського