Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (400)Книжкові видання та компакт-диски (209)Журнали та продовжувані видання (19)
Пошуковий запит: (<.>A=ЗЕЛІНСЬКА$<.>+<.>A=ГАЛИН$<.>+<.>A=ОЛЕКСІЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 16
Представлено документи з 1 до 16

      
1.

Зелінська О.Я. 
Взаємодія цинку з рідкісноземельними металами (La, Ce, Sm, Gd, Tb) та кобальтом: фазові рівноваги, кристалічна структура сполук та деякі фізичні властивості: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / О.Я. Зелінська ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено взаємодії компонентів у потрійних системах {La, Ce, Sm, Gd, Tb}-Co-Zn. На підставі методів рентгенофазового та локального рентгеноспектрального аналізів, а також диференційної сканувальної калориметрії побудовано ізометричні перерізи діаграм стану даних систем у 470 К у повному концентраційному інтервалі. Доведено існування 2-х відомих та знайдено 28-ми нових тернарних сполук. Для усіх знайдених сполук за допомогою методу порошку та монокристала визначено кристалічну структуру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г122.412/413-2 +
Шифр НБУВ: РА322238

Рубрики:

      
2.

Зелінська О.М. 
Державне регулювання монополізму в трансформаційній економіці України: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / О.М. Зелінська ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано необхідність розробки нових підходів до антимонопольного регулювання. Розроблено рекомендації щодо вдосконалення державного регулювання економічної та природної монополії за умов трансформаційної економіки. Проаналізовано вплив монополізму на обсяги виробництва, економічну та соціальну ефективність. Досліджено механізм монопольного ціноутворення та принципи його регулювання. Розкрито вплив ринкових структур на формування монополізму. З'ясовано тенденції зміни ринкових структур і особливості монополізму в економіці України. Визначено напрями оновлення підходів до антимонопольного регулювання. На прикладі сфери житлово-комунального господарства досліджено існуючий механізм цінового регулювання природної монополії. Обгрунтовано напрями та способи його вдосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-13-21,01 +
Шифр НБУВ: РА364326

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Зелінська М.І. 
Інститут президентства в Україні: етапи трансформації: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / М.І. Зелінська ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2008. — 20 с. — укp.

Вперше у вітчизняній політології проведено комплексне дослідження історії становлення та розвитку інституту президентства у контексті змін у політичній системі України, які відбулися за роки державної незалежності (1991 - 2007). Запропоновано класифікацію систем президентського правління, розроблену з урахуванням світового досвіду їх моделювання, яку екстрапольовано на українську дійсність. Визначено шість етапів трансформації інституту президентства в Україні, кожен з яких характеризується подіями, що вплинули на особливості його функціонування та взаємодію з іншими гілками влади. Вперше використано індексну методологію, розроблену західними та російськими дослідниками, для аналізу обсягу повноважень Президента України та їх застосування за текстом Конституції та на практиці у періоди дії Основного Закону 1996 - 2006 рр. та після набуття чинності внесених до нього змін у 2006 р. Обгрунтовано концепцію української президентури, в якій на підставі світового та вітчизняного досвіду державного будівництва передбачено використання парламентарсько-президентської моделі як найбільш ефективної моделі інституту президентства, щодо якої надано рекомендації з удосконалення конституційних норм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)12 +
Шифр НБУВ: РА357487

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Зелінська Г.В. 
Йодпероксидаза та цитокератин №17 в доопераційній діагностиці папілярного раку щитовидної залози та визначенні резистентності його метастазів до радіойоду: автореф. дис... канд. біол. наук: 14.01.14 / Г.В. Зелінська ; Ін-т ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України. — К., 2007. — 22 с. — укp.

За результатами цитоморфологічних, цитохімічних та імуноцитохімічних досліджень на підставі післяопераційних даних і матеріалу пункційних біопсій 227-ми пацієнтів з доброякісним та злоякісними новоутвореннями ЩЗ розвинуто методичну базу доопераційної цитологічної діагностики тиреоїдних пухлин. Розроблено спосіб доопераційної диференційної діагностики злоякісних і доброякісних новоутворень ЩЗ на базі цитохімічного визначення активності йодпероксидази у клітинах пунктатів тиреоїдних пухлин. Установлено, що експресія цитокератину 17 асоціюється з малігнізацією фолікулярного епітелію ЩЗ та резистентністю местастазів папілярного раку ЩЗ до радіойоду. Це дозволило розробити спосіб прогнозування появи метастазів, резистентних до радіойоду на підставі визначення проценту клітин з цитокератином 17 у пунктах первинних пухлин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.452-4 +
Шифр НБУВ: РА353368

Рубрики:

      
5.

Зелінська О.І. 
Лінгвальна характеристика українського рекламного тексту: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / О.І. Зелінська ; Харк. держ. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2002. — 17 с. — укp.

Досліджено структурно-семантичні, стилістичні, лексичні, граматичні властивості рекламних текстів. Проаналізовано принципи організації інформації у рекламних зверненнях, роль заголовка та слогана - ключових елементів рекламного оголошення. Виявлено основні логіко-композиційні моделі рекламних текстів. Розглянуто лінгвальні та екстралінгвальні компоненти рекламних текстів. Простежено взаємозалежність позитивної прагматичної спрямованості рекламних звернень та особливостей добору їх мовних і позамовних складових. З'ясовано особливості функціонування мовних засобів у рекламних текстах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-716
Шифр НБУВ: РА318036 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Зелінська Н.С. 
Механізм державного управління упорядкуванням адміністративно-територіального устрою на регіональному рівні (на прикладі південних областей України): автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / Н.С. Зелінська ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Одес. регіон. ін-т держ. упр. — О., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано теоретичні засади та специфіку державного управління в сфері адміністративно-територіального устрою держави й її регіонів. Запропоновано визначення понять "адміністративно-територіальний устрій на регіональному рівні", "механізм державного управління упорядкуванням адміністративно-територіального устрою на регіональному рівні". Розроблено структурно-функціональну модель механізму державного управління упорядкуванням адміністративно-територіального устрою на регіональному рівні. Визначено основні напрямки удосконалення механізму упорядкування адміністративно-територіального устрою на регіональному рівні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР7)79
Шифр НБУВ: РА374103 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Зелінська Н.А. 
Міжнародно-правова концепція міжнародного злочину: автореф. дис... д-ра. юрид. наук: 12.00.11 / Н.А. Зелінська ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2007. — 34 с. — укp.

Створено цілісну міжнародно-правову концепцію міжнародних злочинів у контексті міжнародної протидії злочинності. Досліджено генезис і юридичну природу таких злочинів. Узагальнено основні доктринальні підходи до цього феномену та сформульовано його міжнародно-правове визначення. Запропоновано нову наукову класифікацію міжнародних злочинів. Розкрито суть поняття та структуру міжнародного кримінального права. Виокремлено його підгалузі, а саме: міжнародне кримінальне право stricto sensu і транснаціональне кримінальне право. Здійснено аналіз еволюції поняття екстрадиційних злочинів і поняття політичного злочину у контексті екстрадиції. Досліджено доктринальні та практичні аспекти застосування принципу невидачі осіб, обвинувачених у здійсненні політичних злочинів. Запропоновано міжнародно-правову дефініцію поняття "транснаціональний злочин". Досліджено конвенційне визначення транснаціонального організованого злочину та міжнародні стандарти криміналізації певних правопорушень. Проаналізовано міжнародно-правове визначення тероризму. Сформульовано пропозиції з метою забезпечення ефективності міжнародної співпраці у сфері протидії злочинності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.881в +
Шифр НБУВ: РА353173

      
8.

Зелінська О.Ю. 
Педагогічна лексика української мови XVI - XVIII ст.: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / О.Ю. Зелінська ; НАН України. Ін-т укр. мови. — К., 2003. — 21 с. — укp.

Вперше в українському мовознавсті на підставі писемних пам'яток XVI - XVIII ст. зібрано та опрацьовано педагогічну лексику. На історико-культурному тлі розглянуто шляхи її формування, детально простежено динаміку розвитку семантики лексем, пов'язаних із педагогічною діяльністю, проаналізовано особливості їх функціонування. Явища української мови XVI - XVIII ст. зіставлено з фактами подальших періодів розвитку мови, що дає змогу встановити, якою мірою лексика даної сфери увійшла до лексико-семантичної системи нової української літературної мови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-34:Ч30/49 + Ч30 в3 +
Шифр НБУВ: РА322845

Рубрики:

      
9.

Зелінська Н.В. 
Поетика наукового тексту: українська наукова публіцистика ХІХ - початку ХХ ст.: Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.01.08 / Н.В. Зелінська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т журналістики. — К., 2004. — 36 с. — укp.

Зроблено спробу представити українську наукову публіцистику XIX - початку XX ст. як яскравий феномен науково-творчої та загальнокультурної діяльності українських учених. Обгрунтовано доцільність, продуктивність та перспективність "поетизації" сучасної вітчизняної наукової прози. Запропоновано періодизацію її формування та розвитку типологічної схеми, у межах якої уточнено та доповнено дефініцію поняття "наукова публіцистика". Досліджено теоретичні засади поетики наукового тексту з використанням теорій XVII - XVIII ст. та універсальних поетичних концепцій XIX - початку XX ст. (О.Потебні, І.Франка, В.Домбровського). На реальних матеріалах продемонстровано ефективність творення та аналізу наукових текстів у поетичному аспекті. Визначено основні складові поетики та виокремлено жанри наукової публіцистики з найвищим "поетичним" потенціалом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.161 г(4УКР)5 + Ш401.447 +
Шифр НБУВ: РА334166

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Зелінська Г.О. 
Регіональні особливості формування і реалізації людського капіталу: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.09.01 / Г.О. Зелінська ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2004. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні та методичні підходи щодо вирішення проблеми регіонального формування та реалізації людського капіталу. Проаналізовано його демографічну, освітню, екологічну та трудову складові. На підставі результатів експертного опитування молоді у вищих навчальних закладах Івано-Франківська встановлено прямий і обернений зв'зки між ринком освітніх послух та регіональним ринком праці (РРП), а за допогою кореляційно-регресійного аналізу - залежність між індикатором здоров'я населення регіону та екосистемою. З використанням методу рейтингу досліджено стан РРП і зайнятості населення, виявлено райони зі значним рівнем безробіття. Наведено практичні рекомендації щодо формування та реалізації людського капіталу регіону, здійснено оцінку його обсягів в Івано-Франківській області з урахуванням стратегічних пріоритетів розвитку економіки. Доведено необхідність державної підтримки для подальшого формування та реалізації людського капіталу регіону, оскільки внаслідок недофінансування соціальної сфери зменшується його обсяг та погіршуються якісні характеристики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240 + У9(4УКР-4ІВА)240 +
Шифр НБУВ: РА333348

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Зелінська М.В. 
Синтез, кристалічна структура та властивості тернарних пніктидів у системах Er - {Ni, Pd} - {P, As, Sb} та споріднених з ними: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / М.В. Зелінська ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г123.63-27 + Г534.43 +
Шифр НБУВ: РА352060

      
12.

Зелінська Н. Б. 
Стан серцево-судинної системи у хворих на гіпотиреоз: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.14 / Н. Б. Зелінська ; Укр. наук.-практ. центр ендокрин. хірургії, трансплантації ендокрин. органів і тканин МОЗ України. — К., 2011. — 38 с. — укp.

На підставі всебічного комплексного дослідження функціонального стану серцево-судинної системи та мікрогемоциркуляції доведено, що у хворих на гіпотиреоз, незалежно від його генезу, вже на ранніх етапах хвороби виникають порушення на рівні мікрогемоциркуляції з погіршенням активності оксигенації тканин і регіонарної та центральної гемодинаміки з ослабленням систолічної функції лівого та правого шлуночків. Визначено, що гіпотиреоз спричиняє патологічні зміни в усіх ланках мікрогемоциркуляторного русла (у самих судинах, внутрішньосудинні та позасудинні), що не залежать від генезу гіпотиреозу і не є ідентичними атеросклеротичним. Доведено, що у більшості хворих навіть за досягнення еутиреозу зберігаються патологічні зміни гемодинаміки, у першу чергу мікрогемоциркуляції й оксигенації тканин. Визначено критерії ураження серцево-судинної системи у хворих на гіпотиреоз різного віку, розроблено алгоритм діагностики гіпотиреоїдної кардіоміопатії. Розроблено для МСЕК критерії оцінки ступеня тяжкості гіпотиреозу з урахуванням уражень серцево-судинної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.120.21 + Р410-2
Шифр НБУВ: РА378967 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Зелінська Г. В. 
Цитологічні аспекти радіойодрезистентності метастазів папілярного раку щитоподібної залози та алгоритм їх передопераційного прогнозування / Г. В. Зелінська. — Б.м., 2020 — укp.

Об'єкт дослідження: радіойодрезистентність папілярного раку щитоподібної залози (ЩЗ). Мета: з'ясування ролі порушень експресії та активності антигенів клітин папілярного раку ЩЗ та його метастазів у розвитку первинної і вторинної радіойодрезистентності та розробка методів передопераційного прогнозування радіойодрезистентності і ефективності радіойодтерапії метастазів папілярного раку ЩЗ на підставі виявлення цитологічних, цитохімічних, а також імуноцитохімічних особливостей їх клітин у матеріалі тонкоголкових аспіраційних пункційних біопсій. Методи дослідження та апаратура: цитологічні, імуноцитохімічні, цитохімічні, математичні, статистичні; світловий мікроскоп Olympus CX41, LEICA DMLS. Теоретичні і практичні результати: теоретичне значення дисертаційної роботи полягає в тому, що одержані наукові результати дозволили отримати уявлення щодо цитологічних, імуноцитохімічних та цитохімічних змін, що відбуваються в процесі розвитку радіойодрезистентності папілярного раку ЩЗ, що дозволило розробити новий підхід до передопераційного прогнозування радіойодрезистентності та ефективності радіойодтерапії папілярного раку ЩЗ. Виявлення особливостей антигенного профілю клітин радіойодрезистентних метастазів (РЙМР) папілярного раку щитоподібної залози (ПРЩЗ) дозволило вперше розробити методи передопераційного прогнозування радіойодрезистентності та ефективності радіойодтерапії ПРЩЗ, які впроваджені в роботу спеціалізованих ендокринологічних закладів і відділень. Розроблені методи є швидкими, простими у використанні та дозволяють визначити персоніфіковану тактику моніторингу та лікування пацієнтів із ПРЩЗ – позбавити пацієнтів з РЙРМ зайвих курсів радіойодтерапії, а для пацієнтів із метастазами, які накопичують радіойод, застосувати радіойодтерапію замість операції. Новизна: вперше продемонстровано фенотипову гетерогенність популяції тиреоцитів в матеріалі пункційних біопсій РЙРМ, що відрізняє їх від радіойодчутливих метастазів (РЙЧМ) ПРЩЗ. Вперше виявлено клітинні популяції, які відрізняються від інших тиреоцитів за імуноцитохімічними та цитологічними характеристиками. Показано, що їх наявність у пунктатах ПРЩЗ корелює з частотою появи метастазів у поопераційний період. Вперше показано, що частота мікроядер в епітелії пунктатів метастазів ПРЩЗ не залежить від їх здатності накопичувати радіойод та його активності. Вперше показано, що радіойодрезистентність метастазів ПРЩЗ корелює з наявністю цитологічних ознак кістозної дегенерації в пунктатах поопераційних метастазів. Вперше виявлено кореляційний зв'язок між вмістом тиреоцитів із тиреоїдною пероксидазою в пунктатах первинного ПРЩЗ і наявністю метастазів у поопераційний період. Вперше продемонстровано значущу різницю між експресією тиреоїдної пероксидази та тиреоглобуліну у пунктатах РЙРМ і РЙЧМ ПРЩЗ. Показано, що ефективність радіойодтерапії залежить від експресії тиреоїдної пероксидази в пунктатах метастазів ПРЩЗ. Вперше продемонстровано можливість використання як імуноцитохімічного, так і цитохімічного методів визначення експресіїї тиреоїдної пероксидази для передопераційного прогнозування радіойодрезистентності ПРЩЗ. Вперше показано, що проліферативна активність клітин у РЙРМ і РЙЧМ, та загальній групі ПРЩЗ не різниться. Вперше виявлено зміни цитологічних та імуноцитохімічних характеристик тиреоцитів, які відбуваються в динаміці розвитку вторинної радіойодрезистентності метастазів та в процесі повторного метастазування ПРЩЗ. Вперше розроблено алгоритм передопераційного прогнозування радіойодрезистентності ПРЩЗ. Ступінь впровадження: результати дослідженнь використовуються в роботі ДУ «Інститут ендокринології та обміну речовин ім. В.П. Комісаренка НАМН України», ДУ «Інститут проблем ендокринної патології ім. В.Я. Данилевського НАМН України», Національного Інституту раку. Галузі використання: ендокринологія^UObject of the research: radioiodistance of papillary thyroid cancer (PTC). Aim: The goal of the dissertation was determinate the role of the violation expression and activity of certain antigens in evolving of radioiodine resistance and development of the methods pre-operative prediction of the radioiodine resistance and efficiency of the radioiodine therapy on the material of Fine Needle Aspiration (FNA) smears. Methods of the investigation and equipment: cytological, immunocytochemical, cytochemical, mathematical, statistical; light microscope Olympus CX41, LEICA DMLS. Theoretical and practical results: The theoretical significance of the dissertation is that the obtained scientific results allowed to get an idea of cytological, immunocytochemical, and cytochemical changes that occur during the development of radioiodine resistance to PTC, which allowed to develop a new approach to preoperative prediction of radioiodine resistance and radioiodine therapy. Identification of the antigenic profile of cells of radioiodine-resistant metastases (RIRM) allowed for the first time to develop methods of preoperative prediction of radioiodine resistance and effectiveness of radioiodine therapy of PTC, which are implemented in specialized facilities. The developed methods are fast, easy to use and allow to determine personalized tactics of monitoring and treatment of patients with PTC - to deprive patients with RIRM of unnecessary courses of radioiodine therapy, and for patients with metastases that accumulate radioiodine, to use radioiodine therapy instead of surgery. Novelty: Cytological and immunocytochemical study of the subclonal structure of the thyrocyte population punctates of PTC metastases detected in the postoperative period was conducted for the first time. The presence of phenotypic heterogeneity of thyrocytes of RIRMs of PTC was demonstrated in contrast to the absence of such feature for radioiodine–avid metastases (RIAM). It is proved that certain cellular subpopulations which differ from other thyrocytes by immunocytochemical and cytological characteristics. It was found that the frequency of regional metastases of PTC correlates with the presence of a special cellular subpopulation in FNA smears of primary PTC. For the first time there was a study of the correlation of the frequency of micronucleis in the FNA smears of PTC' metastases depending on their ability to accumulate radioiodine. No statistically significant difference was found between the content of micronucleis in the epithelium of punctates' RIRM and RIAM of PTC. The result of the work showed that the radioiodine resistance of PTC metastases correlates with the presence of cytological signs of cystic degeneration in the FNA smears of postoperative metastases. The correlation between the thyrocytes' content with thyroid peroxidase in the FNA smears of primary PTC and the presence of metastases in the studied patients in the postoperative period is shown. Immunocytochemical studies of the FNA smears of metastases that developed after thyroidectomy and radioiodine therapy revealed a significant difference in the percentage of thyrocytes containing thyroid peroxidase and thyroglobulin between RIRM and RIAM. It is shown that the effectiveness of radioiodine therapy depends on the expression of thyroid peroxidase in the sites of PTC metastases. Comparison of cytochemical and immunocytochemical methods for determining the expression of thyroid peroxidase in the epithelium of FNA smears of postoperative RIRM and RIAM demonstrated comparable results of both methods of research, which substantiates the possibility of using both methods in the preoperative prediction of radioiodine resistance of PTC. It has been determined that the phenomenon of radioiodine resistance does not correlate with a decrease or increase in the proliferative activity of epithelium of metastases of PCT. The cytological and immunocytochemical changes in the dynamics of development of secondary radioiodine resistance and of repeated metastasis of PTC were first investigated. As a result of complex studies of FNA smears of PTC and their metastases, for the first time an algorithm for preoperative prediction of radioiodine resistance and efficacy of radioiodine therapy of PTC, which can be used in the practice of radiology, endocrinology, oncology clinics' departments. The degree of implementation: the results of research are used in the work of the State Institution «V.P. Komisarenko Institute of Endocrinology and Metabolism of Natіonal Academy of Medical Sciences of Ukraine», State Institution «V.Ya. Danilevsky Institute of Endocrine Pathology of National Academy of Medical Sciences of Ukraine», National Cancer Institute. Areas of application: endocrinology.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Чубрей А. В. 
Український театр у медіапросторі міжвоєнної Галичини: проблеми видавничого супроводу / А. В. Чубрей. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації вперше комплексно досліджено проблеми висвітлення діяльності галицького міжвоєнного театру на сторінках українськомовної преси. Проаналізовано випуски, що формували видавничі серії «Театральна Бібліотека Видавництва “Русалка”», «Аматорський Театр “Нашого Прапору”», «Бібліотека Релігійної Драми» й ін., вивчено особливості добору матеріалів з огляду на потреби тогочасних читачів. Охарактеризовано публікації, що висвітлювали діяльність театрів у театральних часописах та додатках, газетах і журналах суспільнополітичного, жіночого, літературно-мистецького, релігійного, дитячого, сатиричногумористичного спрямування, встановлено домінантні ознаки в медійному осмисленні театральних реалій. Проаналізовано підручники, призначені аматорам для підвищення акторської та режисерської майстерності, а також організування найпоширеніших видів допоміжних ефектів із метою урізноманітнення постановки вистави. Ключові слова: історія видавничої справи, історія видавничої справи Галичини, міжвоєнний період, література для театру, театральна серія, рецензія, театральний часопис, аматорський театр, професіональний театр.^UThe dissertation deals with the coverage of the Galician interwar theater on the media. The positions that formed the publishing series «Teatralna Biblioteka V-va “Rusalka”» («The Rusalka Theater Publishers Library»), «Amatorskyi Teatr “Nashoho Praporu”» («Our Flag Amateur Theater»), «Biblioteka amatorskoho teatru» («Amateur Theater Library»), «Biblioteka relihiinoi dramy» («Religious Drama Library») and others were completely restored. For the first time, the corpus of publications devoted to theatrical topics published in theatrical magazines and applications were analyzed as well as newspapers of socio-political, women's, literary-artistic, religious, children's and humorous direction and others. Due to the analysis was found out what the main emphasis is placed on the authors in the reproduction of saturated theatrical realities. The basic textbooks are designed to help fans improve their acting and directing skills, as well as to organize the most common types of supporting effects for the bigger variety on the stage. Key words: history of publishing, history of publishing of Galicia, interwar period, literature for the theater, theatrical series, review, theatrical journal, amateur theatre, professional theatre.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Зелінська О. З. 
Активізація зовнішньоекономічної діяльності регіону в умовах єврорегіонального співробітництва / О. З. Зелінська. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації розкрито концептуальні засади активізації ЗЕД регіону в умовах єврорегіонального співробітництва. Проведено аналіз зарубіжного досвіду єврорегіонального співробітництва та розвитку ЗЕД. Удосконалено методичний підхід до діагностики ЗЕД регіону в умовах єврорегіонального співробітництва. Визначено особливості ЗЕД в Україні і її регіонах. Проаналізовано розвиток єврорегіонального співробітництва за участю регіонів України. Здійснено оцінку ЗЕД регіону в умовах єврорегіонального співробітництва. Визначено стратегічні орієнтири активізації ЗЕД з урахуванням досвіду єврорегіонального співробітництва країн ЄС. Удосконалено механізм активізації й обґрунтовано рекомендації щодо розширення форм активізації ЗЕД в умовах єврорегіонального співробітництва.^UThe thesis improves the conceptual vision of foreign economic activity activation of the region in terms of Euroregional cooperation, which defines it as a purposeful impact on the interregional socio-economic systems development and creating favorable conditions for strengthening international cooperation by defining the strategic guidelines for foreign economic relations establishing, mechanism for their achievement and expansion of Euroregional cooperation forms. Foreign experience analysis of Euroregional cooperation and foreign economic activity development is carried out. The methodology of foreign economic activity diagnostics of the region is improved. It is realized in the following sequence: determination of features of foreign economic activity of the country and its regions; analysis of Euroregional cooperation with the participation of the regions of Ukraine; assessment of the region's foreign economic activity in the terms of Euroregional cooperation; substantiation of directions of foreign economic activity activization of the region in the terms of Euroregional cooperation. This makes it possible to define strategic guidelines and expand the forms of foreign economic activity intensification.The analysis of foreign economic activity of the region in the terms of Euroregional cooperation has been provided. It forecasts selection, systematization, standardization of statistical indicators, implementation of integrated assessment of foreign economic activity on the basis of complex application of econometric tools. The development of Euroregional cooperation with the participation of the regions of Ukraine is analyzed. The modeling of the region's foreign economic activity process is carried out on the basis of complex application of econometric tools for assessing the impact of foreign economic activity indicators (foreign direct investment, exports and imports per capita) on the resulting indicator of socio-economic development of the region, where the gross regional income per capita (GRI) which makes it possible to identify promising directions for foreign economic relations activation, the stimulation of the development of which will contribute to the growth of quantitative indicators of foreign economic activity activation in the context of Euroregional cooperation.Strategic guidelines for foreign economic activity activation have been identified, taking into account the experience of Euroregional cooperation between the EU countries. The mechanism of foreign economic activity activation of the region in the context of Euroregional cooperation has been improved, which is based on the use of the experience of the European Community countries in the context of the implementation of the Association Agreement between Ukraine and the Member States of EU. It is a holistic set of specific tools, management tools of influence on the establishment of foreign economic relations of the region in order to effectively use the opportunities of Euroregional cooperation to stimulate socio-economic development of the region and improve the quality of life. Recommendations for foreign economic activity activation of the region in the terms of Euroregional cooperation due to the development of such areas and forms as economic cooperation of Euroregional structures (Euroregional partnership, Euroregional projects, Euroregional clusters, Euroregional business models), foreign trade (export and export operations, innovation and logistics models), joint economic activity (Working Communities, Euroregional associations and alliances, Eurodistricts) have been substantiated.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Астапцева Х. А. 
Феномен журналістики моди у дискурсі львівської преси(1853-1939 рр.). / Х. А. Астапцева. — Б.м., 2022 — укp.

This dissertation presents a systematic study of the formation of Ukrainianfashion journalism as a socio-cultural phenomenon in the national historical narrativefor the first time in studies of Ukrainian press and journalism. The fashion journalismforms public opinion about fashion, evaluates and predicts the social significance of aparticular fashion phenomenon.The subject of the research ― the genesis and features of the functioning ofUkrainian fashion journalism ― has an interdisciplinary, polysystem andmultifunctional nature and is considered in conjunction with the theory, history andanthropology of fashion, publication science, gender research and a number of socialand economic disciplines. The tools of fashion journalism provide a number offunctions: educational, informational, interpretive, axiological, communicative,recreational and criticism functions.^UThis dissertation presents a systematic study of the formation of Ukrainianfashion journalism as a socio-cultural phenomenon in the national historical narrativefor the first time in studies of Ukrainian press and journalism. The fashion journalismforms public opinion about fashion, evaluates and predicts the social significance of aparticular fashion phenomenon.The subject of the research ― the genesis and features of the functioning ofUkrainian fashion journalism ― has an interdisciplinary, polysystem andmultifunctional nature and is considered in conjunction with the theory, history andanthropology of fashion, publication science, gender research and a number of socialand economic disciplines. The tools of fashion journalism provide a number offunctions: educational, informational, interpretive, axiological, communicative,recreational and criticism functions.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського