Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (22)Реферативна база даних (1106)Книжкові видання та компакт-диски (724)Журнали та продовжувані видання (20)
Пошуковий запит: (<.>A=ЗАК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 48
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Закреницька Л. А. 
Англійська християнсько-богословська терміносистема: генезис, структура, семантика: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.04 / Л. А. Закреницька ; Одес. нац. ун-т ім. І.І. Мечникова. — О., 2011. — 20 с. — укp.

Проведено комплексний лінгвістичний аналіз англійської християнсько-богословської терміносистеми (АХБТ), розглянуто історію її формування, розвитку та сучасний стан. Окреслено обсяг і структуру понять галузі християнского богослов'я, подану в розробленій тематично-поняттєвій класифікації. З'ясовано, що сутність цієї терміносистеми виявляється через базову тематично-поняттєву терміногрупу "богословські вчення". Висвітлено провідні способи номінації в межах АХБТ з урахуванням і порівнянням національних та іншомовних чинників. Виокремлено структурні моделі поліморфемних термінів у взаємовідношенні до реалізованих ними семантичних моделей, визначено характерні семантичні категорії та продуктивні структурні типи галузевих термінів. Проаналізовано рівножанрові фахові тексти християнського богослов'я з метою визначення ступеня їх термінологічної насиченості вузькогалузевими, міжгалузевими та загальнонауковими термінами. Висвітлено специфіку парадигматичних відношень між термінами галузі, простежено особливості їх вияву у богословських текстах різних жанрів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-34:Э
Шифр НБУВ: РА383837 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Закревський В.Е. 
Артетип досконалої людини як феномен суспільної свідомості: Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / В.Е. Закревський ; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського. — О., 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено механізми формування і функціонування уявлень про людську досконалість в ментальному просторі локальних соціальних спільнот, їх вплив на спрямованість поведінки людей і соціальну динаміку. Висвітлено особливості духовно-моральної самодетермінації поведінки людей, яка базується на методологічній установці про те, що соціальний індивід є системоутворюючим елементом (агентом) соціальних спільнот. Сформульовано та обгрунтовано доцільність введення в соціальну філософію нового поняття "архетип досконалої людини" - ідеального предмету ментального простору людства, який містить уявлення, накопичені у колективній пам'яті як результат підсвідомого та свідомого відображення, духовно-моральний та соцікулььтурний феномен, який успадковується від покоління до покоління та переходить у цілісний образ (паттерн), людини, яка сама себе усвідомлює та відтворює. Проаналізовано конструктивний вплив архетипу досконалої людини на соціальну динаміку, його оновлюючий та гуманістично-перетворюючий потенціал.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*622 + Ю216.22
Шифр НБУВ: РА319839 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Закусило М.П. 
Взаємовплив гормонального статусу організму і стану функціональної системи дихання у жінок: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 14.03.04 / М.П. Закусило ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 41 с.: рис. — укp.

Досліджено взаємовплив об'єкта керування функціональної системи дихання (ФСД) (процесу масопереносу респіраторних газів, утилізації кисню в організмі) та центра керування ФСД (ендокринної системи) з її робочими органами зовнішнього дихання, кровообігу, кровотворення, тканинного дихання. Встановлено, що стимулювальна дія субкомпенсованої гіпоксії на функцію залоз внутрішньої секреції виявляється у збільшенні вмісту гормонів у разі гіпоксії. Поліпшення функції ФСД впливає на ендокринну систему, яка водночас є частиною регуляторної ланки функціональної системи дихання. Доведено, що компенсація гіпоксичного стану, який бере участь у патогенезі гіпофункції щитовидної залози, гіпофункції інсулярного апарату підшлункової залози, порушенні менструального циклу за типом ювенільних дисфункційних маткових кровотеч, наступає у результаті покращання постачання організму киснем у процесі адаптації до гіпоксії. Виявлено, що оптимізація постачання організму киснем унаслідок покращання функції робочих органів ФСД призводить до підвищення швидкості споживання кисню організмом і може свідчити про підвищення споживання кисню ендокринними залозами, що сприяє інтенсифікації їх секреторної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.5-5 +
Шифр НБУВ: РА322749

Рубрики:

      
4.

Закусило А.І. 
Вінцеві голоморфи напівгруп: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.06 / А.І. Закусило ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Наведено визначення нових понять "тріада напівгруп", "категорія згорток напівгрупових тріад". Побудовано напівгрупову конструкцію - двобічний напівпрямий добуток як універсальний об'єкт категорії згорток напігрупових тріад. Показано, що вінцеві голоморфи є двобічними напівпрямими добутками. Описано будову напівгруп ендоморфізмів квазірегулярних рісівських напівгруп матричного типу. Цей результат узагальнює та доповнює результат В.М. Усенка про будову напівгруп ендоморфізмів цілком 0-простих напівгруп. Описано будову оболонок зсувів квазірегулярних рісівських напівгруп матричного типу. Цей результат узагальнює та доповнює результат Петрича про оболонки зсувів регулярних напівгруп Ріса матричного типу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В152.391,0 +
Шифр НБУВ: РА359637

Рубрики:

      
5.

Закірова С.Г. 
Внесок підприємницьких верств Донбасу у соціально-економічний розвиток регіону: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / С.Г. Закірова ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2006. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено роль підприємницьких верст Донбасу у соціально-економічному розвитку регіону в 1861 - 1914 рр. На підставі аналізу широкого кола джерел проаналізовано становлення соціально-правового статусу підприємців, виникнення різних форм організації підприємницької діяльності у Донбасі. Виділено джерела формування підприємницького прошарку суспільства. Досліджено особливості участі промисловців у створенні транспортної мережі Донбасу, різноманітні аспекти діяльності підприємців у вугільній, видобувній, машинобудівній, металургійній, хімічній галузях промисловості Донбасу, що сприяли загальному економічному піднесенню регіону. Установлено місце та роль діяльності підприємців Донбасу у галузі задоволення соціальних потреб мешканців краю, розвитку сфери послуг. Виявлено участь представників торгово-промислової еліти у формуванні соціальної інфраструктури Донбасу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР55)5-2 +
Шифр НБУВ: РА345219

Рубрики:

      
6.

Закаляк Н.Р. 
Гігієнічна і токсикологічна характеристика гриба Penicillium vitale як промислового штаму у виробництві мікроциду та глюкозооксидази: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / Н.Р. Закаляк ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2005. — 20 с.: табл. — укp.

Проведено токсиколого-гігієнічну оцінку промислового штаму гриба Penicillium vitale Pidoplitschko et Bilaj - продуцента антибіотика мікроциду та ферменту глюкозооксидази, визначено вплив виробництва біопрепаратів на стан навколишнього середовища з обгрунтуванням комплексу профілактичних заходів. Встановлено, що для виробництва, в основі якого лежить поверхневий спосіб культивування гриба Penicillium vitale, характерним є незначне забруднення повітря робочої зони спорами. Розроблено та впроваджено в практичну діяльність методику мікробіологічного визначення концентрації спор досліджуваного гриба та повітря. Експериментально доведено, що IV глюкозооксидазний штам гриба Penicillium vitale виявляє імунотоксичну дію за типом сенсибілізації й антигенності, дисбіотичну дію та здатність до дисемінації у внутрішніх органах лабораторних тварин і не має подразнювального впливу на слизову оболонку ока. Запропоновано віднести даний гриб до групи алергенів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.518 +
Шифр НБУВ: РА336578

Рубрики:

      
7.

Закревський А.М. 
Діагностика та прогнозування перебігу деструктивних гіпоксичних уражень центральної нервової системи у доношених новонароджених: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / А.М. Закревський ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Науково обгрунтовано доцільність проведення комплексної оцінки клінічних симптомів, нейросонографічних й електроенцефалографічних патернів, вмісту циклічних нуклеотидів - циклічного аденозинмонофосфату (цАМФ), циклічного гуанозинмонофосфату (цГМФ), пуринів - ксантину (Кс), гіпоксантину (ГКс), їх співвідношення у крові та лікворі для ранньої діагностики та прогнозування перебігу гіпоксичних деструктивних уражень центральної нервової системи (ЦНС) у новонароджених. Доведено необхідність та ефективність проведення комплексного нейросонографічного моніторингу та електроенцефалографічного картування у новонароджених з гіпоксичним ураженням (ГУ) ЦНС у ранньому неонатальному періоді. Вперше встановлено можливість діагностувати наявність деструкції головного мозку, прогнозувати перебіг ГУ ЦНС, визначати стан гематоенцефалічного бар'єру за допомогою визначеного вмісту циклічних нуклеотидів (цАМФ, цГМФ) у лікворі та крові доношених новонароджених з ГУ ЦНС у ранньому неонатальному періоді. Встановлено характер зв'язку між системами циклічних нуклеотидів (ЦН) як вторинних месенджерів реалізації специфічної клітинної відповіді, та пуринів як критеріїв гіпоксичного ураження, що дозволяє визначити варіанти функціонування гомеостатичних механімзів компенсації. Вперше за допомогою комплексних досліджень клінічного стану, нейросонографічного моніторингу, електроенцефалографічного картування, показників цАМФ, цГМФ, Кс, ГКс одержано дані, що дозволяють діагностувати наявність деструкції головного мозку та прогнозувати перебіг ГУ ЦНС. На підставі проведеного системного аналізу створено новий патогенетично обгрунтований спосіб ранньої діагностики та прогнозування перебігу ГУ ЦНС у доношених новонароджених у гострому періоді захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627-3 +
Шифр НБУВ: РА346194

Рубрики:

      
8.

Закорчевна Н.Б. 
Еколого-економічна оцінка водокористування в басейні р.Південний Буг: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / Н.Б. Закорчевна ; НАН України. Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Викладено теоретико-методологічні підходи до водогосподарського комплексу та розроблено показники і критерії еколого-економічної оцінки водокористування, економічної оцінки збитків від виснаження та забруднення водних ресурсів. Розкрито сутність і обгрунтовано фактори водогосподарського комплексоутворення. Проведено дослідження водогосподарського комплексу (ВГК) басейну р. Південний Буг, його територіально-галузевої структури, виконано еколого-економічну оцінку водокористування і ранжування галузевих та територіальних суб'єктів ВГК за рівнем антропогенного навантаження на водні ресурси. Визначено економічні збитки від кількісного виснаження та забруднення водних ресурсів. Розроблено рекомендації щодо удосконалення управління ВГК за басейновим принципом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)455.51
Шифр НБУВ: РА308214 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Закорко О.П. 
Економічна діагностика і оцінка господарської діяльності у стратегічному управлінні будівельними організаціями: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.03 / О.П. Закорко ; Київ. держ. техн. ун-т буд-ва і архіт. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано відносну автономність економічної діагностики і оцінки як специфічної функції стратегічного управління, виділення структурно-функціональних стратегічних напрямків діяльності будівельних організацій, цілеспрямована система економічних показників, що описують ефективність господарювання по цих напрямках з урахуванням особливостей макро- та мікрооточення; розроблено механізм економічної діагностики і оцінки за критерієм оптимальності як відстані або зваженої відстані з використанням відповідної економіко-математичної моделі; розроблено методику економічної діагностики і оцінки, алгоритм, програму її реалізації, відповідні методичні рекомендації. Запропоновано робочу схему автоматизованого робочого місця економіста-аналітика будівельної організації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)311-21

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Заклекта-Берестовенко О.С. 
Ефективність інвестицій у розвиток персоналу підприємства: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / О.С. Заклекта-Берестовенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та методичні засади оцінювання ефективності інвестицій у розвиток персоналу підприємства. Обгрунтовано необхідність значних інвестицій у людські ресурси підприємства на основі узагальнення положень теорії людського капіталу. Здійснено класифікацію інвестицій у розвиток персоналу підприємства за різними ознаками, а також вигод від їх реалізації. Адаптовано методи оцінювання ефективності інвестиційних проектів для визначення результативності інвестицій у підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації працівників. Проведено комплексне дослідження сучасного стану та тенденцій інвестування розвитку персоналу на підприємствах України. Визначено пріоритетні напрямки підвищення ефективності інвестицій у розвиток персоналу підприємства шляхом удосконалення державної підтримки системи професійної підготовки, оптимізацію витрат на навчання працівників, створення відділів людських ресурсів, удосконалення системи мотивації праці та застосування засобів соціального партнерства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-640-56 + У9(4УКР)240-56-07 +
Шифр НБУВ: РА360532

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Закусило Р. В. 
Закономірності впливу складу та способу отримання вибухової композиції і полімерного носія на властивості детонуючого хвилеводу: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.02.01 / Р. В. Закусило ; НАН України, Ін-т надтвердих матеріалів ім. В.М. Бакуля. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено, що основними факторами, які визначають експлуатаційні характеристики детонувального хвилеводу є склад полімерної композиції-носія, а також кристалічна будова та геометрія часток вибухових речовин, закріплених на полімерному носії. Визначено вплив полімерного матеріалу та способу одержання полімерної композиції на детонаційні характеристики вибухової речовини та доведено, що для повної локалізації детонаційної хвилі в порожнині трубки хвилеводу вона повинна бути тришаровою та складатися із системи лінійних полімерів. Розроблено нову технологію виготовлення вітчизняного детонувального хвилеводу, яка підвищує безпеку підривних робіт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л645.5
Шифр НБУВ: РА372969 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Закутевський 
Закономірності сорбіції іонів U(VI) з водних розчинів на неорганічних іонітах та окиснених вуглецевих сорбентах: автореф. дис... канд. хім. наук: 21.06.01 / Олег Ігорович Закутевський ; НАН України; Інститут колоїдної хімії та хімії води ім. А.В.Думанського. — К., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г583.26,0
Шифр НБУВ: РА365850

Рубрики:

      
13.

Закоморна К.О. 
Інститут омбудсмана як засіб забезпечення прав і свобод людини та громадянина (порівняльно-правовий аналіз): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / К.О. Закоморна ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2000. — 16 с. — укp.

Досліджено причини зародження та етапи еволюції інституту омбудсмана, а також виявлено його сутність та зміст. Визначено мету діяльності, основні завдання та функції зазначеного інституту. На підставі порівняльно-правового аналізу конституційно-правового статусу омбудсмана та досвіду його практичної роботи у зарубіжних країнах проаналізовано специфіку функціонування Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, а також запропоновано шляхи удосконалення його діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4Укр)62-93
Шифр НБУВ: РА309762 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Закалюжний Л. В. 
Історична драма - хроніка: особливості жанру. Поетика: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.06 / Л. В. Закалюжний ; НАН України, Ін-т л-ри ім. Т.Г. Шевченка. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Розглянуто жанрові особливості та поетику історичної драми-хроніки, а також її специфікацію в шекспірівській і брехтівській художніх моделях. Охарактеризовано стан вивчення жанру історичної драми-хроніки в зарубіжному та вітчизняному літературознавстві, розкрито сутність смислового наповнення терміна "історична драма-хроніка". Висвітлено історію становлення та генезу жанру, виявлено його головні ознаки, розглянуто вищеназвані моделі та проаналізовано провідні елементи поетики жанру історичної драми-хроніки й особливості їх функціонування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш401.462 + Ш5(4)-336
Шифр НБУВ: РА381510 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Зак М.Ю. 
Клініко-функціональні та морфологічні особливості виразкової хвороби дванадцятипалої кишки і хронічного гастриту у хворих на гіпертонічну хворобу та їх лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.36 / М.Ю. Зак ; Дніпропетр. держ. мед. акад., АМН України. Ін-т гастроентерології. — Д., 2005. — 23 с. — укp.

Уперше у хворих на виразкову хворобу дванадцятипалої кишки (ВХДПК) та хронічний гастрит (ХГ), асоційованих з Helicobacter pylori (Hp) за наявності гіпертонічної хвороби (ГХ) у слизовій оболонці (СО) шлунка визначено морфологічні та мікроциркуляторні зміни, стан NO-системи і рівень сечовини, а також кореляційні взаємозв'язки між ними. За гастродуоденальної патології виявлено ремоделювання мікросудин, а саме: збільшення концентрації колагену IV типу в їх базальних мембранах, ступінь вираженості якого зростала за поєднання ВХДПК і ГХ. Установлено, що незалежно від наявності ГХ у разі захворювань гастродуоденальної зони (ГДЗ) у СО шлунка концентрація стабільних метаболітів NO і сечовини значно перевищує ці показники у здорових осіб. Виявлено кореляційні взаємозв'язки показників нітриту та нітрату з гістологічними ознаками запалення, активності за умов хелікобактерної контамінації СО шлунка. Уперше визначено розходження значень сечовини в антральному відділі та тілі шлунка, які залежали від ступеня Hp-обсіменіння. Визначено пріоритет застосування антихелібактерної терапії у комбінації з ділтіаземом у порівнянні з атенололом під час лікування ВХДПК і ХГ, асоційованих з Hp, у хворих на ГХ шляхом вивчення клінічних і гемодинамічних показників, морфологічного стану СО шлунка, активності NO-системи та рівня сечовини. Обгрунтовано необхідність врахування гістологічних показників СО шлунка та рівня сечовини як маркерів оцінки ефективності антихелікобактерної та антигіпертензивної терапії під час лікування зазначеного контингенту хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-52 + Р413.201.16-52 + Р410.030-52 +
Шифр НБУВ: РА336255

Рубрики:

      
16.

Закутайло Д.О. 
Коректне проектування апаратно-програмних засобів обчислювальної техніки на основі логічних мов специфікацій і сучасних мов опису дискретних систем: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.13 / Д.О. Закутайло ; НАН України. Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова. — К., 2006. — 16 с. — укp.

Розроблено часові логіки, які дозволяють кількісно характеризувати часові властивості алгоритмів, що верифікуються. Показано, що семантика даних часових логік дозволяє використовувати моделі алгоритмів, що верифікуються, з числом станів меншим, ніж у відповідних моделях для існуючих часових логік та їх семантик. Вперше запропоновано методи трансляції програм з мови VHDL, яка застосовує конструкції з часовими затримками, у транзиційні системи. Відзначено, що роботи інших дослідників у даній області стосувалися мови VHDL без часових затримок. Показано, що використання конструкцій мови VHDL з часовими затримками дозволяє істотно скоротити строки розробки дискретних систем. Для запропонованих логік розроблено методи перевірки властивостей з явними часовими обмеженнями, одержано оцінку часової складності нового методу перевірки на моделі для логіки LCTL.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З972-02-5-05 +
Шифр НБУВ: РА348085

Рубрики:

      
17.

Закалінська К.О. 
Методика аудиторської оцінки системи бухгалтерського обліку: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / К.О. Закалінська ; Держ. акад. статистики, обліку та аудиту Держкомстату України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено організаційне та методичне забезпечення оцінки якості системи бухгалтерського обіку за умов системно-орієнтованого аудиту. Встановлено, що бухгалтерський облік є системою, яка характеризується рядом взаємопов'язаних елементів. З використанням системного підходу визначено основні елементи системи, а саме: об'єкт, суб'єкт, процес і результат процесу обліку. Здійснено критичний аналіз існуючих визначень категорій "якість" і "оцінка" та уточнено поняття "оцінка якості системи бухгалтерського обліку". Теоретично обгрунтовано та запропоновано параметричну модель якості елементів системи бухгалтерського обліку. Розроблено концептуальні положення щодо оцінки її якості на основі системного підходу. Розглянуто методичні підходи щодо розробки внутрішньофірмових стандартів аудиту, запропоновано їх класифікацію за модулями. Розроблено технологію оцінки системи бухгалтерського обліку як основи формування змістової частини внутрішньофірмового стандарту "Оцінка якості системи бухгалтерського обліку". З застосуванням методу аналізу ієрархій сформульовано методичні рекомендації щодо оцінки якості системи бухгалтерського обліку. Відзначено, що специфіка запропонованої методики полягає в урахуванні значущості кожного з критеріїв, параметрів відповідних елементів системи, що дозволяє більш об'єктивно оцінити якість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-218 +
Шифр НБУВ: РА343994

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
18.

Закревська І.П. 
Особливості організації судинного русла хвоста напівводних гризунів як органа терморегуляції: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.08 / І.П. Закревська ; Ін-т зоології ім. І.І.Шмальгаузена НАН України. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне анатомо-гістологічне дослідження судин хвоста напівводних гризунів та деяких видів наземних ссавців. Виявлено судини хвоста, раніше не описані в анатомічній літературі, а саме: глибокі та поверхневі гілки серединної та дорсальної хвостових артерій і вен, а також підшкірну хвостову артерію та вену. Виділено типи галуження судин хвоста. У результаті порівняльного аналізу виявлено характерні морфологічні особливості судин хвоста напівводних гризунів, за рахунок яких хвіст можна вважати органом терморегуляції. Установлено, що судинне русло хвоста досліджених видів побудоване за роздільним типом, що забезпечує зберігання тепла та його ефективне розсіювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.362.423.2 Cri*633*732.13 + Е60*731.56 +
Шифр НБУВ: РА360654

Рубрики:

      
19.

Закрутько Л.І. 
Особливості пароксизмальних розладів свідомості при віддалених наслідках легкої черепно-мозкової травми в залежності від характеру структурних порушень та їх корекція: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Л.І. Закрутько ; АМН України. Ін-т неврології, психіатрії та наркології. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Наведено результати комплексного клініко-неврологічного, інструментального дослідження характеру порушень свідомості у віддаленому періоді легкої черепно-мозкової травми, виділено основні неврологічні синдроми. Здійснено порівняльний аналіз клініко-параклінічних показників у хворих залежно від характеру порушення свідомості. За результатами дослідження виявлено, що у віддаленому періоді легкої черепно-мозкової травми частіше спостерігались епілептичні напади, ніж непритомності. Установлено взаємозв'язок структурних порушень у взаємозв'язку з характером порушення свідомості. З'ясовано, що у хворих з епілептичними нападами домінувала зовнішня гідроцефалія, а у разі непритомностей - внутрішня. Визначено, що кістозно-атрофічний процес мав місце тільки у пацієнтів і епілептичними паросизмами. Обгрунтовано доцільність використання недиференційованого та диференційованого способів лікування. Використано принципи лікування віддалених наслідків черепно-мозкової травми як базу недиференційованої терапії. У комплексі диференційованого лікування хворих з епілептичними нападами запропоновано використовувати антиконвульсанти. Лікування синкопальних пароксизмів було проведено залежно від їх характеру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.77-3 + Р620.424.8-37 +
Шифр НБУВ: РА338764

Рубрики:

      
20.

Закревська Л.М. 
Оцінка та підвищення конкурентоспроможності підприємств кондитерської промисловості України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Л.М. Закревська ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2005. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено методичні рекомендації стосовно визначення рівня безпеки підприємств на ринку шляхом впровадження індексу ступеня безпечності, який дає змогу максимальною мірою врахувати об'єктивні характеристики кондитерських підприємств та спрогнозувати вплив різних чинників на підвищення рівня їх конкурентоспроможності. Запропоновано використання методики аналітичного групування з рівновеликими інтервалами підприємств кондитерської промисловості для визначення ролі розміру підприємства щодо рівня його конкурентоспроможності. Удосконалено модель її оцінки, уточнено структуру факторів, що мають бути оцінені: конкурентоспроможності продукції, фінансової та збутової діяльності, ефективності управління виробництвом і ділової співпраці з постачальниками сировини з використанням комплексного показника. Запропоновано методичні підходи до рейтингової оцінки конкурентоспроможності підприємств кондитерської промисловості шляхом обгрунтування доцільності застосування індексу Харфіндела - Хіршмана, який обчислюється з використанням показника частки реалізованої продукції, що дає змогу реально оцінити ступінь домінування підприємств на ринку. Розвинуто методи оцінки конкурентоспроможності підприємств та запропоновано методику групування за ознаками, що базуються на теорії рівноваги підприємства та галузі й теорії факторів виробництва. Визначено шляхи та напрями підвищення рівня конкурентоспроможності кондитерських підприємств, що передбачають удосконалення системи комунікацій маркетингової діяльності. Наведено теорію конкурентоспроможності з використанням методу "аналізу ієрархій" для досліджених підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.7 +
Шифр НБУВ: РА335028

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського