Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (76)Книжкові видання та компакт-диски (54)
Пошуковий запит: (<.>A=ЗАВОРОТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Заворотній Р.І. 
Залучений капітал у фінансуванні житлового будівництва: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.08 / Р.І. Заворотній ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Розглянуто сутність поняття "залучений капітал підприємства" та визначено шляхи його формування. Визначено роль і механізм керування структурою капіталу компанії та виділено його ключові елементи. Висвітлено доцільність первинного розміщення капіталу на вітчизняному та закордонному фінансових ринках. Доведено ефективність проведення у будівельному секторі корпоративних поглинань з використанням позикових ресурсів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ДОН)315.441.20-93 +
Шифр НБУВ: РА369177

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Заворотченко Т.М. 
Конституційно-правові гарантії прав і свобод людини і громадянина в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Т.М. Заворотченко ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретичні і практичні проблеми гарантій прав і свобод людини і громадянина в Україні, їх еволюцію, поняття і місце в системі конституційного ладу держави. Визначено основні критерії класифікації гарантій прав і свобод людини і громадянина, наведено обгрунтовану характеристику системи гарантій. Особливу увагу приділено аналізу нормативно-правових гарантій (норми-принципи, юридична відповідальність, обов'язки), що гарантують права і свободи людини і громадянина. Висвітлено змістовну характеристику організаційно-правових гарантій, які сприяють реалізації нормативно-правових гарантій, а також наведено їх класифікацію. Подано практичні пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства в галузі гарантій прав людини. Проведено аналіз міжнародних нормативно-правових і міжнародних організаційно-правових гарантій прав і свобод людини і громадянина в Україні. Обгрунтовано необхідність проведення систематизації законодавства в галузі прав людини і прийняття комплексної наукової Концепції розвитку українського законодавства з метою приведення його у відповідність з міжнародними стандартами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4Укр)3
Шифр НБУВ: РА320851 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Заворотна О.А. 
Розвиток координаційних здібностей у баскетболістів 13 - 14 років з вадами слуху: автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / О.А. Заворотна ; Держ. НДІ фіз. культури і спорту. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено й обгрунтовано програму розвитку координаційних здібностей баскетболістів віком 13 - 14 років з вадами слуху. На підставі результатів досліджень установлено, що такі спортсмени поступаються за показниками здоровим одноліткам. Виявлено відставання баскетболістів з вадами слуху від спортсменів без вад за всіма видами координаційних здібностей. Наведено дані щодо кореляційного взаємозв'язку показників рівня координаційних здібностей та фізичної підготовки, функціональних можливостей баскетболістів віком 13 - 14 років, що дозволяє цілеспрямовано впливати завдяки фізичним вправам на розвиток окремих фізичних якостей з метою підвищення спортивної майстерності. Запропоновано програму навчально-тренувальних занять для спортсменів з вадами слуху, що грунтується на використанні блочної системи, спрямованої на підвищення рівня координаційних здібностей, фізичної підготовки та фізичної працездатності баскетболістів віком 13 - 14 років.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч515.66 + Ч511.147 +
Шифр НБУВ: РА358657

Рубрики:

      
4.

Заворотний А.Л. 
Розробка математичних методів і алгоритмів для розв'язування задач моделювання вимірювально-обчислювальних систем надвисокої роздільної здатності: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.02 / А.Л. Заворотний ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено методи розв'язування задач моделювання вимірювально-обчислювальних систем (ВОС) надвисокої роздільної здатності. За модель вимірювань обрано операторні рівняння першого роду. Побудовано нові методи парето-оптимального оцінювання виходу з заданого приладу за спотвореними результатами вимірювань іншим приладом тих самих вхідних даних у різних випадках. Зокрема, одержано оцінки за поступового та одночасного надходження результатів вимірювань; за невідомої моделі процесу вимірювань; для випадку нестабільних статистичних характеристик похибок в експериментальних даних; за додаткових обмежень для вимірювального процесу, заданого матрицею спеціального вигляду. Для побудови даних моделей використано ідею багатокритеріальної оптимізації за Парето, диференціювання абстрактної функції, сплайн-апроксимації та особливості ймовірносної та можливої моделі вимірювань. Проведено дослідження одеражних оцінок та їх порівняння з існуючими. Розв'язано важливі та актуальні прикладні задачі редукції вимірювань до обчислень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж103 + В192.11 +
Шифр НБУВ: РА344469

Рубрики:

      
5.

Заворотнюк О. В. 
Довговічність деревинноволокнистих плит середньої щільності / О. В. Заворотнюк. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертацію присвячено вирішенню науково-практичного завдання зменшення матеріалоємності конструкцій з деревинноволокнистої плити середньої щільності за рахунок прогнозування терміну експлуатації заметодикою, що ґрунтується на кінетичній теорії міцності твердих тіл. Розроблено спосіб прогнозування довговічності виробів з композиційних матеріалів на основі деревини та прискорену методику визначеннятермоактиваційних параметрів. Визначено термоактиваційні параметри для деревинноволокнистих плит середньої щільності товщиною 10 мм, 16, 19 мм без покриття, опоряджених фарбою і личкованих шпоном файн-лайн та розраховано термоактиваційні параметри матеріалів залежно від виду захиснодекоративного покриття. Визначено, що волога зменшує довговічність виробів із плит MDF і запропоновано метод розрахунку параметрів, що дозволяють розрахувати довговічність при нестаціонарних умовах експлуатації. Визначено вплив природного старіння в'яжучого на довговічність меблевих виробів із плит MDF. Розраховано економічний ефект від використання личкованих натуральним шпоном файн-лайн плит MDF для виготовлення кухонних стільниць. Порівняно з ламінованою стружковою плитою це становить659 грн/м пог. за рахунок більшого терміну служби, а з меблевим щитом – 2426 грн/м пог. у зв'язку з меншою вартістю та мінімальними додатковими витратами на експлуатацію.^UThis thesis is devoted to the solution of the scientific and practical problem of reducing the material intensity of structures from a wood-fiber density plate at the expense of forecasting the life of the operation based on the method based on the kinetic theory of strength of solids. A method for predicting the durability of products made from composite materials based on wood and an accelerated method for determining thermoactivation parameters has been developed. The thermoactivation parameters were determined for wood-fiber boards of average density 10 mm, 16, 19 mm without coating, painted with veneered linen and linen, and the dependence of thermoactivating parameters depending on the type of protective and decorative coating was determined. It has been established that moisture reduces the durability of products from MDF boards and suggests and determines the parameters allowing to calculate durability under non-stationary conditions of operation. The influence of natural aging of the binding agent on the durability of furniture products made of MDF boards is determined. Estimated economic effect from the use of glued natural veneer of falselayered MDF boards for the manufacture of kitchen worktops. Compared to a laminated chipboard, it is 659 UAH/m long due to longer service life, and with a furniture shield – 2426 UAH/m long due to lower cost and minimum additional operating costs.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Заворотний С. М. 
Модель управління вартістю та тривалістю проектів автомобільних доріг в умовах невизначеності / С. М. Заворотний. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертаційні роботі розглянуто процеси управління вартістю, якістю та тривалістю проектів експлуатаційного утримання автомобільних доріг. Відповідно до цього була визначена складність процесу управління довгостроковими контрактами з експлуатаційного утримання автомобільних доріг. Для кращого розуміння процесу управління часом, вартістю та якістю було побудовано факторіальну модель управління вартістю та тривалістю проектів експлуатаційного утримання автомобільних доріг для реалізації довгострокових контрактів, заснованих на кінцевих показниках, яка базується на основних положеннях теорії «срібного трикутника». Використано підходи множинної оптимізації до складових «срібного трикутника» проектів експлуатаційного утримання автомобільних доріг. Таким чином, удосконалено модель обґрунтування вартості та тривалості на стадії ініціації проектів з експлуатаційного утримання автомобільних доріг для реалізації довгострокових контрактів, заснованих на кінцевих показниках, яка на відміну від попередніх – заснована на завданому передпроектному рівні якісних показників.Розроблена модель оптимізації часу, вартості та якості проектів з експлуатаційного утримання автомобільних доріг на основі розподілу ресурсів для їх реалізації базується на теорії графів з використанням генетичних алгоритмів та запропоновано методичний підхід до забезпечення процесів формування оптимального складу параметрів. Виконано математичний експеримент на основі прикладу проекту довгострокового утримання автомобільних доріг за кінцевими показниками якості, результати якого показали, що оптимізація параметрів довгострокових контрактів на експлуатаційне утримання автомобільних доріг має мультиплікативний ефект, який виражається у зменшенні адміністративних витрат замовника, зменшенні відповідальності дорожніх служб, створенні передумов до стабільного фінансування дорожніх робіт, задоволеності користувачів доріг, створенні міцних партнерських відносин між замовником та підрядником. Розроблено практичні рекомендації для удосконалення програмного забезпечення реалізації довгострокових контрактів з експлуатаційного утримання автомобільних доріг. Результати досліджень стали основою для розробки державних стандартів.^UIn dissertation works processes of management of cost, quality and duration of projects of operational maintenance of highways are considered. Accordingly, the complexity of the process of managing long-term contracts for the maintenance of roads was determined. To better understand the process of time, cost and quality management, a factorial model of cost and duration management of road maintenance projects was built to implement long-term contracts based on final indicators, based on the basic principles of the "silver triangle" theory. Multiple optimization approaches to the components of the "silver triangle" of road maintenance projects are used. Thus, the model of substantiation of cost and duration at the stage of initiating projects for maintenance of roads for the implementation of long-term contracts based on final indicators, which in contrast to the previous ones is based on the pre-project level of quality indicators.The developed model of optimization of time, cost and quality of projects on operational maintenance of highways on the basis of distribution of resources for their realization is based on the theory of graphs with use of genetic algorithms and the methodical approach to maintenance of processes of formation of optimum structure of parameters is offered.A mathematical experiment based on the example of the project of long-term maintenance of roads on the final quality indicators, the results of which showed that the optimization of long-term contracts for maintenance of roads has a multiplier effect, which is expressed in reducing customer administrative costs, reducing road transport responsibilities. stable financing of road works, satisfaction of road users, creation of strong partnership relations between the customer and the contractor.Practical recommendations for improving the software for the implementation of long-term contracts for the maintenance of roads have been developed. The research results became the basis for the development of state standards.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Заворотько І. Г. 
Сексуальне і гендерно-обумовлене насильство, пов'язане з конфліктом, як міжнародний злочин / І. Г. Заворотько. — Б.м., 2022 — укp.

Дослідження присвячено ґрунтовному і комплексному міжнародно-правовому аналізу явища сексуального і гендерно-обумовленого насильства (далі – СГОН), пов'язаного з конфліктом, а також вивченню практики кваліфікації та розслідування його як міжнародного злочину міжнародними й інтернаціональними кримінальними трибуналами та судами. Окремим питанням роботи є здійснення міжнародно-правової оцінки СГОН, пов'язаного зі збройним конфліктом на території України, а також діяльності правоохоронних і судових органів України щодо притягнення до відповідальності осіб, винних у їх вчиненні. Із використанням сучасних методів було проведено комплексне дослідження різних аспектів складової частини міжнародних злочинів – СГОН, пов'язаного з конфліктом, зокрема: . детально досліджено ґенезу міжнародно-правової заборони вчинення СГОН, пов'язаного з конфліктом, та виділено три її форми у джерелах МГП та дві форми у джерелах МППЛ;- виділено закономірності дослідження СГОН, пов'язаного з конфліктом, у доктрині міжнародного права;- обґрунтовано необхідність вживання цілісного поняття СГОН, пов'язаного з конфліктом; сформульовано авторську дефініцію СГОН: акт сексуального характеру та (або) акт, що вчиняється відносно особи через гендер, якщо вони вчинені в умовах примусу та завдали особі фізичної, сексуальної чи психологічної шкоди, а також погроза вчинення зазначених актів та (або) примус до участі у них, за умови, що вони мають географічний, часовий і причинний зв'язок зі збройними конфліктами або іншими ситуаціями, що порушують мир;- здійснено класифікацію воєнних злочинів, злочинів проти людяності та актів геноциду з точки зору визнання їх СГОН, пов'язаним з конфліктом, та виділено їх дві групи: до першої належать ті, що незалежно від будь-яких факторів є актами СГОН, пов'язаного з конфліктом, до другої – ті, що залежно від причини та обставин їх вчинення, можуть бути актами СГОН, пов'язаного з конфліктом;- доведено існування зв'язку між воєнними злочинами виділених груп і формами заборони вчинення СГОН, пов'язаного з конфліктом у МГП;- запропоновано періодизацію становлення переліку злочинів проти людяності з точки зору включення до нього актів СГОН, пов'язаного з конфліктом, у межах якої виділено три етапи: 40-і роки 20 століття (перший етап), 90-і роки 20 століття (другий етап) та початок 21 століття (третій етап);- встановлено взаємозв'язок між виділеними групами злочинів проти людяності та формами заборони вчинення СГОН, пов'язаного з конфліктом, у джерелах МППЛ, а також етапами розвитку таких заборон та етапами становлення переліку злочинів проти людяності; - деталізовано процес кваліфікації СГОН, пов'язаного з конфліктом, як міжнародного злочину, та виділено дві його стадії, друга з яких налічує два етапи; сформовано практичні інструменти (для першої стадії – таблиці, для другої – схеми) кваліфікації “класичних” актів СГОН, пов'язаного з конфліктом, як міжнародного злочину;- виділено й охарактеризовано особливості розслідування міжнародними й інтернаціональними кримінальними трибуналами та судами СГОН, пов'язаного з конфліктом, як міжнародного злочину;- виокремлено систему міжнародно-правових зобов'язань держави щодо розслідування СГОН, пов'язаного з конфліктом, як міжнародного злочину, до якої увійшли обов'язки держави щодо кримінального переслідування осіб за вчинення міжнародних злочинів загалом (закріплені в нормах договірного, звичаєвого та м'якого права), а також обов'язки розслідувати власне СГОН, пов'язане з конфліктом, як міжнародний злочин (закріплені у нормах м'якого права);- здійснено комплексний аналіз внеску недержавних акторів у розслідування СГОН, пов'язаного з конфліктом, як міжнародного злочину та виділено п'ять основних його видів;- виділено проблемні питання відповідальності за СГОН, пов'язане зі збройним конфліктом на території України, основні з них детально охарактеризовані. Надано рекомендації щодо їх врегулювання;- запропоновано проблему відсутності у національному законодавстві України цілісного поняття СГОН та похідні від неї питання подолати шляхом внесення змін до Закону України “Про забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків” щодо доповнення його дефініцією “сексуальне і гендерно-обумовлене насильство”, сформованою у даній роботі;- запропоновано проблемне питання відсутності поняття зв'язку злочинних діянь із конфліктом під час їх розслідування врегулювати шляхом внесення змін до Положення про Єдиний реєстр досудових розслідувань, порядок його формування та ведення, затвердженого наказом Офісу Генерального прокурора № 298 від 30.06.2020, а також розширення інтерфейсу ЄРДР щодо можливості поетапної фіксації зв'язку кримінального правопорушення зі збройним конфліктом на території України з урахуванням географічного, часового та причинного критеріїв.Ключові слова: міжнародне право, сексуальне і гендерно-обумовлене насильство, пов'язане з конфліктом, міжнародний злочин, збройний конфлікт на території України, міжнародна відповідальність.^UThe research is devoted to the substantial and comprehensive international-legal study of conflict-related sexual and gender-based violence (CR SGBV) as well as international criminal tribunal's and court's practice of qualification and investigation CR SGBV as international crime. The separate issue of the research is international-legal assessment of SGBV, related to the armed conflict on the territory of Ukraine, and law enforcement and judicial authority's activities on brining guilty persons to the responsibility. Thesis is the first attempt of researching theoretical and practical aspects of qualification and investigation CR SGBV as international crime, as well as identifying needed gaps and voids in current responsibility for SGBV, related to the armed conflict on the territory of Ukraine, and developing visionary (conceptual) ways of their settlement. The novelty of the study includes the following provisions. - detailed analysis of international-legal CR SGBV prohibition genesis is provided, three forms of prohibition in the IHL and two in the IHRL are proposed;- investigation patterns of CR SGBV in the international law doctrine are highlighted;- need of using complex CR SGBV definition rather than its separate parts is substantiated;- author's term of CR SGBV is proposed. It is an act of sexual nature and (or) act committed against person because of the gender, if they are committed under coercive circumstances and caused physical, sexual or psychological harm as well as threat of such acts and (or) coercion to engage in them in case they have geographical, temporal and causative nexus with armed conflicts and other situations. - war crimes, crimes against humanity and acts of genocide are classified in two groups: the first one includes acts that independently on any factors are always CR SGBV; the second one – those acts, that might be CR SGBV dependently on reasons and circumstances they are committed;- nexus between the classified war crimes groups and forms of CR SGBV prohibition in the IHL is proved;- periodization of establishment list of crimes against humanity on including CR SGBV acts in it is proposed. Establishment has three stages: 40th of 20 century (first stage), 90th of 20 century (second stage) and beginning of 21 century (third stage);- nexus between the classified crimes against humanity groups and forms of CR SGBV prohibition in the IHRL, as well as between the stages of evolution such prohibitions and separated stages of establishment list of crimes against humanity is provided;- process of qualification CR SGBV as international crime is detailed, two stagesof it, the second one of which includes two phases, are formed;- practical tools on qualification “classic” CR SGBV acts as international crime are developed according to the formed stages (tables for the first stage and schemes for the second);- peculiarities of investigation CR SGBV as international crime in the international criminal tribunal's and court's practice are highlighted and characterized;- system of state's international obligations on investigation CR SGBV as international crime is distinguished. It consists of state's obligation on criminal prosecution of person, who committed international crimes in general (treaty law, customary law and soft law) and state's obligation on investigation CR SGBV as international crime (soft law);- comprehensive analysis of non-state actor's contribution in the investigation CR SGBV as international crime is made, five main types of it are characterized;- problem issues (gaps) of responsibility for SGBV, related to the armed conflict on the territory of Ukraine, are identified, main of them are detailed, recommendations on their settlement are proposed;- gap of complex SGBV definition absence in the national law is proposed to settle by amending a Law of Ukraine “On ensuring equal rights and opportunities for women and men” with the author's SGBV definition, formed in this thesis;- gap of absence concept of nexus between the crimes and armed conflict on the territory of Ukraine during their investigation in the national law is proposed to settle by amending Regulation on Unified register of pre-trial investigations, order of its forming and operating, approved by the Office of the General Prosecutor of Ukraine Order № 298 from 30.06.2020, and boarding register interface with the ability of pointing nexus with the armed conflict on the territory of Ukraine on geographical, temporal and causative criteria.Key words: international law, sexual and gender-based violence, conflict-related, international crime, armed conflict on the territory of Ukraine, international responsibility.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського