Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (173)Книжкові видання та компакт-диски (176)Журнали та продовжувані видання (12)
Пошуковий запит: (<.>A=ЗАВАДСЬК$<.>+<.>A=ОКСАН$<.>+<.>A=ВОЛОДИМИРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
1.

Завадська О. Р. 
Діяльність краєзнавчих товариств у Волинському воєводстві (1921-1939 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / О. Р. Завадська ; Волин. нац. ун-т ім. Л. Українки. — Луцк, 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто діяльність краєзнавчих товариств у Волинському воєводстві у міжвоєнний період. Висвітлено основні напрями їх роботи, зокрема, музейний, пам'яткоохоронний, видавничий, туристичний та роботу з молоддю. Досліджено етапи становлення, організаційні підстави, охарактеризовано програмні засади, структуру краєзнавчих товариств. Проаналізовано форми та методи, наслідки діяльності товариств, зокрема, участь краєзнавчих товариств у формуванні національної ідентичності українців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр-4Вол)61-7
Шифр НБУВ: РА374605 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія:    
2.

Завадський І.О. 
Дослідження логічних схем з використанням шинних та комутаційних елементів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.01 / І.О. Завадський ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено логічні схеми, побудовані з використанням нетрадиційної елементної бази - комутаційних та шинних елементів. Введено поняття шинних функції та елемента. Формально побудовано моделі обчислень, в межах яких можливий синтез обчислювальних схем з використанням комутаційних та шинних елементів, а також проаналізовано деякі граничні властивості даних моделей. Побудовано та досліджено паралельні обчислювальні схеми, призначені для виконання деяких широко вживаних операцій, зокрема, схеми таких операцій, як множення, порівняння, а також модулярне множення та експоненціювання багаторозрядних чисел; на шинних елементах - таких операцій як багаторозрядне порівняння, додавання та множення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: з973-047.20 + з973-047.21
Шифр НБУВ: РА310663 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Завадський В.М. 
Європейська інтеграція країн Балтії (1991 - 2004 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / В.М. Завадський ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження європейської інтеграції країн Балтії у 1991 - 2004 рр. Вивчено економічні, соціальні та політичні передумови вступу Латвії, Литви й Естонії до Європейського Союзу (ЄС). Розглянуто діяльність цих республік в організаціях регіонального та міжнародного співробітництва (Балтійській Асамблеї, Раді держав Балтійського моря, Північній Раді, Організації з Безпеки та Співробітництва у Європі, Раді Європи), яка стала важливою передумовою євроінтеграції. Виявлено, що під час прийому країн Балтії до ЄС керівництво цієї організації керувалося політичними мотивами. Ці мотиви відігравали важливу роль для держав Балтії, але разом з тим, для них важливою була економічна зацікавленість у Євросоюзі. Висвітлено процес адаптації законодавчої бази держав Балтії до правового доробку ЄС та розроблено періодизацію історії європейської інтеграції трьох прибалтійських республік. Доведено, що виконання всіх критеріїв членства у ЄС виявилося складним завданням. Проаналізовано основні результати набуття повноправного членства країнами Балтії у ЄС та ставлення до нього мешканців. Європейська інтеграція для зазначених країн стала важливим стимулом для розвитку, позитивно вплинула на розвиток інфраструктури. Ставлення мешканців до цього процесу було переважно схвальним. Розширення ЄС за рахунок прийому Латвії, Литви й Естонії мало безпосередній вплив на Росію, на Калінінградську область. Досвід, набутий Латвією, Литвою й Естонією, може бути корисним для України, яка має за мету повноправне членство у ЄС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(451)64-6 + Т3(0)64-6 +
Шифр НБУВ: РА355167

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Оксанич І. М. 
Методи і моделі оцінки та підвищення ефективності проблемно-орієнтованого інтерфейсу користувача інформаційно-пошукової системи: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.06 / І. М. Оксанич ; НАН України, Ін-т пробл. мат. машин і систем. — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено шляхи та методи вирішення завдання підвищення ефективності інтерфейсу користувача (ІК) інформаційно-пошукових систем (зниження трудомісткості формування користувачем запитів до інформаційних ресурсів) на основі методів теорії ймовірностей, математичної статистики, алгебри логіки, методів математичного й імітаційного моделювання. Запропоновано модель декомпозиції ментальних операторів технології GOMS-KLM для задач вводу та візуальної ідентифікації даних. Побудовано математичні логіко-ймовірнісні моделі "покрокової" та "прицільної" підказки в ІК, залежності між його варіантами та характеристиками з урахуванням функції розподілу ймовірностей звертання до слів базового словника. Побудовано й експериметрально перевірено імітаційні моделі ІК. Зпропоновано технологію та розроблено інформаційну модель системи квазідовільних запитів користувача до баз даних у природно-мовному середовищі за допомогою стандартних CASE-засобів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.43-01
Шифр НБУВ: РА382486 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Оксанич А.П. 
Методи та апаратура контролю структурно-геометричної досконалості напівпровідникових матеріалів та структур в умовах їх серійного виробництва: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.27.06 / А.П. Оксанич ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2002. — 34 с. — укp.

Розроблено науково-обгрунтовані методи для контролю деформацій, механічних напруг структурної досконалості і створення на їх підставі принципів конструювання вимірювального і ростового обладнання, за допомогою якого безруйнівним методом експресно контролюються на всіх стадіях напівпровідникового виробництва геометричні параметри і внутрішня напруга напівпровідникових пластин і структур, а також створено апаратуру для контролю структурної досконалості напівпровідникових кристалів у процесі вирощування. Запропоновано методики і конструкції плоских інфрачервоних полярископів "Міраж-1" та "Міраж-2". Досліджено технологічні процеси високотемпературної обробки. Висвітлено методику контролю щільності дислокацій під час дослідження жорсткості кремнієвих структур виявлено нове явище: зміну форми (згибу) кремнієвих структур після прикладення імпульса навантаження з високою швидкістю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.22,022 + З843.312-06
Шифр НБУВ: РА319978 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Завадська О.В. 
Підбір сортименту та вдосконалення технології вирощування перцю солодкого в продовженій культурі зимових теплиць: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.06 / О.В. Завадська ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Наведено результати досліджень вивчення гібридів перцю солодкого у продовженій культурі зимових теплиць за умов четвертої світлової зони України. Проведено господарсько-біологічну оцінку шести гібридів іноземного виробництва та вітчизняного сорту "Дружок". За комплексом господарсько-цінних ознак виділено для виробництва два кращі гібриди перцю солодкого. Вивчено вплив регуляторів росту нового покоління (івіну та емістиму С) на ріст, розвиток, структуру плодоношення та продуктивність культури й визначено кращий спосіб їх застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.66-455 +
Шифр НБУВ: РА331632

Рубрики:

      
7.

Завадська О.Ю. 
Плацентарна недостатність при багатоплідній вагітності: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / О.Ю. Завадська ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення ефективності профілактики перинатальних ускладнень у жінок з багатоплідною вагітністю. Розроблено діагностичні та прогностичні критерії дистресу плодів з використанням клініко-лабораторних і функціональних методів досліджень. Проаналізовано взаємозв'язки між кровотоком у спіральних артеріях центру плацентарного ложа та кінцевих гілках артерії пуповини, вмістом плацентарних білків у сироватці крові та показниками антенатальної кардіотокографії (КТГ), ультразвукової біометрії, результатами гістологічного дослідження плацент. На підставі результатів зівставлення показників антеантальної КТГ, ультразвукової біометрії та стану новонароджених з показниками кровотоку у системі мати - плацента - плід визначено критерії дистресу плода. Доведено важливість комплексного антенатального скринінгу для виявлення страждання плода у разі багатопліддя. Вивчено порівняльні клінічні аспекти акушерських і перинатальних ускладнень за багатоплідної вагітності. Доведено діагностичну цінність показників матково-плацентарного кровотоку, які дозволяють здійснювати прогнозування та ранню діагностику плацентарної недостатності та вибору тактики ведення багатоплідної вагітності та пологів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212.2-3 + Р716.115 +
Шифр НБУВ: РА356687

Рубрики:

      
8.

Завадських 
Стратегія управління інвестиціями аграрних підприємств Запорізької області: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Ганна Миколаївна Завадських ; ПВНЗ Європейський ун-т. — К., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЗАП)321-56-21
Шифр НБУВ: РА359333

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Завадський Ю.Р. 
Типологія й поетика мережевої літератури і сучасне західне літературознавство: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.06 / Ю.Р. Завадський ; Терноп. нац. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. — Т., 2006. — 21 с. — укp.

Досліджено особливості мережевої літератури як підвиду художньої літератури, що твориться, зберігається, сприймається у віртуальному середовищі та не може бути адекватно реалізований поза ним. Проаналізовано певні праці сучасних західних літературознавців, присвячених проблемам мережевої літератури, вказано їх сильні та слабкі сторони, вивчено перспективи впровадження запропонованих у них термінів і методологій для дослідження мережевої літератури в українському літературознавстві. Детально вивчено типологічні особливості мережевої літератури та визначено головні одиниці мережевого літературного тексту. Досліджено поетику творів мережевої літератури. Вивчено процес читання мережевого літературного тексту та ролей автора й читача на шляху його творення та сприймання. Особливу увагу приділено українському виміру мережевої літератури в українському мистецькому просторі й окреслення стану наукового осягнення даної літератури українським літературознавством.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш400.033.1 + Ш5(0)-35 +
Шифр НБУВ: РА346015

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Завадська Д.В. 
Фінансове забезпечення розвитку банківського маркетингу: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / Д.В. Завадська ; Одес. держ. екон. ун-т. — О., 2006. — 19 с. — укp.

Розроблено теоретико-методологічні засади та методичні рекомендації щодо фінансового забезпечення розвитку банківського маркетингу. Розкрито суть банківського маркетингу, виділено його сучасну функцію визначення оптимальних можливостей зростання банку. З'ясовано етапи формування галузі банківських послуг відповідно до специфіки маркетингового підходу. Проаналізовано розвиток концепцій банківського менеджменту та маркетингу, розглянуто сфери взаємодії цих категорій. Обгрунтовано необхідність переходу до нового комплексу маркетингу. Удосконалено стратегію банківського маркетингу та виділено складову - ризик-маркетинг, а також методику аналізу дохідності маркетингових рішень. Наведено пропозиції щодо визначення й оцінки ризиків відсутності попиту на банківські послуги. Запропоновано методи оптимізації прибутковості операцій банку, що сприяють фінансовому забезпеченню розвитку банківського маркетингу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10-211.1-93 +
Шифр НБУВ: РА349254

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Релігія   
11.

Завадська І.А. 
Християнство в ранньовізантійському Херсонесі (за культовими пам'ятками): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / І.А. Завадська ; НАН України. Ін-т сходознав. ім. А.Кримського. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено процес християнізації населення Херсонеса у пізньоантичний і ранньосередньовічний періоди на основі вивчення пам'яток ранньохристиянської культової архітектури та інших груп джерел. Згідно з писемними даними, створення Херсонеської єпархії припадає на останню чверть IV ст., і саме з даного часу в місті почали споруджувати християнські храми, архітектурні залишки яких не збереглися. Групу відомих ранньовізантійських церков умовно можна віднести до другого етапу християнського будівництва, який за матеріалами археологічних досліджень, почався в епоху Юстиніана I і тривав до першої половини VII ст. У цей період християнізація херсонеситів досягла найвищого ступеня. Висунуто гіпотезу, що у другій половині VI - початку VII ст. християни були більшістю міського населення. На підставі порівняння архітектурних форм місцевих храмів та їх візантійських аналогів доведено головну роль столичної школи у складанні ранньосередньовічних пам'яток церковного зодчества Херсонеса.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э370.9(4УКР) + Т3(4УКР-6КРМ)244-7
Шифр НБУВ: РА310299 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Завадська Д. В. 
Банки у фінансуванні інноваційного розвитку економіки. / Д. В. Завадська. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація присвячена розробці теоретичних та методологічних положень, методичних і практичних рекомендацій щодо фінансування банками інноваційного розвитку економіки.Розкрито сутність та систематизовано теоретичні підходи до визначення інструментів державного регулювання інноваційної діяльності. Розроблені методологічні основи формування системи фінансування інноваційного розвитку економіки. Систематизовано та удосконалено теоретичні основи визначення впливу банківського сектору на інноваційний розвиток економіки. Обґрунтовано методологію оцінки кредитного потенціалу банків та передумов розвитку банківського кредитування економіки України. Поглиблено аналітичний інструментарій до оцінки участі банків у кредитуванні потреб інноваційного розвитку підприємств. Розроблено заходи державного стимулювання процесів кредитування банками інноваційного розвитку економіки України. Розвинуто науково-методичний інструментарій виявлення потенціалу створення фінансового кластеру. Удосконалено науково-методичні підходи до організації процесів інноваційного банківського кредитування з врахуванням ризиків.^UThe thesis is devoted to the development of theoretical and methodological basis, practical recommendations for financing of innovative economic development by banks. Theoretical approaches to determining the needs to introduce innovative type of economic development that provides systematization of theoretical and empirical research of innovative development; study of the state participation influence on innovative development of the world countries on the basis of analysis of the evolution of provisions of the concept of growth theory, readiness of transition of Ukraine to the model of innovative development of the «quadruple spiral», substantiation of components of the management model of innovative development of economy have been discussed. The above mentioned made it possible to develop measures and state incentives for banks to lend to innovative economic development. The components of the system of financing innovative development of the economy are substantiated: identified subjects, objects, goals and instruments of their achievement; economic levels of management (macro-, meso- and micro) are determined. The author`s interpretation of the concept of «system of financing of innovative development of economy» is proposed. Implementation of the proposed system will ensure synergetic effect and fulfillment of strategic goals and innovative development, realization of economic interests of the state and participants of innovative process.A method for assessing the credit potential of Ukrainian banks has been developed: author`s interpretation of credit potential is proposed and approaches to quantitative assessment are grounded. Differences from existing approaches have been substantiated: first, determining credit potential as prospective gain in credits; secondly, the necessity of bank`s compliance with prudential regulations in determining its quantitative evaluation. The use of the proposed methodology makes it possible to assess the prerequisites for the development of bank lending and for the positive contribution of the banking system to economic growth.Scientific and methodological approaches to determining financial results of interaction of banks along with other actors in the innovation process under the influence have been formed: exogenous factors and endogenous factors; unity of these potentials, depending on the innovative risks, will lead to positive or negative synergistic effects. Understanding this will help to create an effective system of credit risk management to obtain the positive effect of lending to banks for the needs of innovative economic development.Improved scientific and methodological approaches to assessing the impact of the banking sector on enhancing the innovation activity of economic agents, the use of which allows to substantiate the priority of the tools in innovation policy in achieving the goals of technological development of the countries of the world, to prove the stimulating value of bank credit for the balanced growth of the Ukrainian economy.The analytical tool for estimating the participation of banks in assessing the needs of innovative development of enterprises in the real sector of the Ukrainian economy is substantiated. Using the method along with nonparametric statistics, regression and correlation analysis grounded statistically significant participation of banks in the process of modernization and economic growth of new enterprises, defined the contribution of long-term bank loans in the processes of modernization and economic growth of industrial enterprises, interaction between bank loans, indicators that characterize innovation in industrial activity and the country`s capacity for development. The above measures will facilitate the development of the state stimulation of banks lending to innovative economic development.Theoretical approach to the mechanism of banking project financing has been made, its components and the relationships between them have been defined; It was proposed to consider the mechanism of bank project financing as a complex phenomenon, consisting of secure, transformative and efficient subsystems, the use of which allows to achieve the planned result of the interaction of participants of the process of financing innovative projects of national importance. This approach will allow to accumulate and distribute significant amounts of financial resources from different sources, eliminating risks based on their redistribution between participants of a state-owned innovative project.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Оксанич І. Г. 
Методологічні основи та інформаційна технологія динамічного розподілу виконавчих ресурсів в організаційно-технічних системах / І. Г. Оксанич. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено вирішенню актуальної науково-прикладної проблеми створення методологічних засад і технологічних засобів динамічного розподілу виконавчих ресурсів в автоматизованих організаційно-технічних системах. Удосконалено методологію створення технологічних засобів динамічного розподілу виконавчих ресурсів в автоматизованих організаційно-технічних системах. До комплексу методологічних принципів включені принцип конвергенції онтологій предметної області і системи управління, принцип рефлексивного переходу і його формалізований опис, а також включені етапи стратифікації онтологій за аспектними рівнями. Синтезовано структурні, динамічні, інформаційні моделі, а також методи, що складають основу інформаційної технології динамічного розподілу виконавчих ресурсів. Створено та реалізовано інформаційну технологію динамічного розподілу виконавчих ресурсів в організаційно-технічних системах. Наведено результати експериментів на імітаційній моделі та результати впровадження, які довели працездатність та ефективність системи моніторингу і диспетчеризації бізнес-процесів на основі методів і моделей динамічного розподілу виконавчих ресурсів в організаційно-технічних системах.^UThe dissertation work is devoted to solving the actual scientific and applied problem of creating methodological foundations and technological means of dynamic distribution of executive resources in automated organizational and technical systems (OTS).Approaches to construction of the methodology of synthesis of adaptive executive structures in automated OTS have been improved. The set of methodological principles includes the principle of convergence of ontologies of the subject domain and control system, the principle of reflexive transition and its formalized description, as well as the stages of stratification of ontologies by aspect levels. This makes possible to schematize and accelerate the process of synthesis of a set of logical, mathematical, functional models and methods whose aggregation and interaction design the required information technology. The method of dynamic distribution of applications on functional knots at of business processes performance in OTS has been developed.The practical significance of the obtained results is in improvement of the quality of functioning of technical and organizational systems through construction and application of the information technology for dynamic distribution of executive resources in OTS. A study of the effectiveness of theoretical and practical results application in the management of specific objects in order to improve the quality of their operation has been carried out.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Рябова О. В. 
Формування музично-стильових уявлень підлітків у колективному музикуванні / О. В. Рябова. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук за спеціальністю 13.00.02 – теорія та методика музичного навчання. – Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова. – Сумський державний педагогічний університет імені А. С. Макаренка. – Суми, 2021.У дисертації досліджено проблему формування музично-стильових уявлень підлітків у колективному музикуванні. З'ясовано теоретичні основи формування музично-стильових уявлень підлітків. Виявлено особливості процесу колективного музикування та його впливу на формування музично-стильових уявлень підлітків у закладах музичної освіти. Розроблено та теоретично обґрунтовано методику формування музично-стильових уявлень підлітків у колективному музикуванні та педагогічні умови її ефективної реалізації в закладах музичної освіти. Визначено критерії, показники та рівні сформованості музично-стильових уявлень підлітків – учасників камерного оркестру закладу музичної освіти. Експериментально перевірено ефективність методики та педагогічних умов формування музично-стильових уявлень підлітків у процесі діяльності камерних оркестрів закладів музичної освіти.Ключові слова: музичний стиль, музично-стильові уявлення підлітків, колективне музикування, педагогічні умови, методика формування музично-стильових уявлень підлітків.^UThe Thesis for Candidate of Pedagogical Sciences degree in specialty 13.00.02 – Theory and Methods of Musical Education. – National Pedagogical Dragomanov University. – Sumy State Pedagogical University named after A. S. Makarenko. ‒ Sumy, 2021.The thesis is devoted to the problem of music and style shaping of teenage notions in collective music-making. The theoretical principles of music and style shaping of teenage notions have been articulated. The content of teenage music and style notions is revealed as the synthesized complex of artistic and sound images that are formed on the basis of the intonation idea as a result of musical thinking operations. The structure of the investigated phenomenon comprises necessary and cognitive, operating and technological, regulative and evaluating components.The features of collective music-making and its influence on the music and style shaping of teenage notions in music education institution have been identified. It is found out that collective music-making is a kind of interpersonal communication, a form of collective music activity displaying knowledge, skills, and abilities of all the group members in the process of emotional expressive, interpretatively defined, ensemble agreed performance of musical works. The positive influence of chamber orchestra activity on the process of music and style shaping of teenage notions have been manifested.The methods of music and style shaping of teenage notions in collective music-making and pedagogical conditions of its effective realization in the music education institution have been developed and theoretically grounded. These pedagogical conditions are the following: creation of motivating and stimulating environment of the educational process to realize the importance of style relevant performance of the orchestral musical works, the integrated application of various forms of educational activity and its variability, to ensure creative interaction of collective participants, teachers, and teenage students, in the process of mastering of style relevant performance of chamber orchestra music. The methods of music and style shaping of teenage notions in collective music-making are developed and theoretically grounded on the basis of the context, learner-centered, and activity approaches. These methods involve three stages: adaptation and information, deepening and analytic, productivity and synthesizing. The criteria of music and style notion formation of teenage students, chamber orchestra participants of a music education institution have been determined, in particular: a measure of interest in a conscious style relevant performance of orchestral musical works; the degree of mastering musical-analytical and musical-performing skills necessary for style relevant performance of chamber orchestra music; ability to diagnose and improve the quality of their own style relevant performance of chamber orchestral music. The shaping levels of the investigated phenomenon were defined: high, medium, and low.The efficiency of methods and pedagogical condition of music and style shaping of teenage notions in the process of chamber orchestra activity in music education institution has been experimentally tested.Key words: musical style, teenage music and style notions, collective music-making, pedagogical conditions, methods of music and style shaping of teenage notions in collective music-making.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Оксанюк О. А. 
Режим окремого проживання подружжя в сімейному праві / О. А. Оксанюк. — Б.м., 2022 — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню юридичної природи інституту окремого проживання подружжя, правових підстав для його встановлення та припинення, правових наслідків, які наступають у зв'язку із встановленням або припиненням режиму окремого проживання подружжя, дослідженню відповідного зарубіжного та історичного досвіду.У роботі розроблено концепцію сучасного розуміння правового режиму окремого проживання подружжя, виявлення основних теоретичних та прикладних проблем даного сімейно-правового інституту, а також сформовано наукові висновки та пропозиції стосовно вдосконалення чинного сімейного законодавства у даній галузі дослідження.В роботі проведено аналіз теоретико-правових проблем визначення режиму окремого проживання подружжя у сімейному праві; з'ясовано поняття, основні риси та правова природа режиму окремого проживання подружжя в сімейному праві в контексті його співвідношення із суміжними правовими поняттями сімейного права; проаналізовано особливості встановлення, зміни та припинення режиму окремого проживання подружжя, в тому числі в судовому та договірному порядку; з'ясовано основні наукові підходи до класифікації та визначено зміст майнових юридичних наслідків режиму окремого проживання подружжя; розкрито зміст правових наслідків немайнового характеру у разі встановлення режиму окремого проживання подружжя; запропоновано науково-обґрунтовані пропозиції по вдосконаленню норм сімейного законодавства, якими врегульовано питання режиму окремого проживання подружжя в сімейному праві.^UThe dissertation is devoted to the study of the legal nature of the institution of separate residence of the spouses, the legal grounds for its establishment and termination, the legal consequences arising in connection with the establishment or termination of separate residence of the spouses, the study of relevant foreign and historical experience.The concept of modern understanding of the legal regime of separate residence of spouses, identification of the main theoretical and applied problems of this family law institute is developed, also scientific conclusions and offers concerning improvement of the current family legislation in this field of research are formed.The analysis of theoretical and legal problems of determining the regime of separate residence of spouses in family law is carried out in the work; the concepts, main features and legal nature of the regime of separate residence of the spouses in family law in the context of its relationship with related legal concepts of family law are clarified; the peculiarities of establishing, changing and terminating the regime of separate residence of the spouses are analyzed, including in court and by contract; the main scientific approaches to the classification are clarified and the content of the property legal consequences of the regime of separate residence of the spouses is determined; the content of legal consequences of non-material nature in case of establishing the regime of separate residence of the spouses is revealed; scientifically substantiated proposals for improving the norms of family law are proposed, which regulate the issue of the regime of separate residence of spouses in family law


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського