Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (135)Книжкові видання та компакт-диски (195)Журнали та продовжувані видання (16)
Пошуковий запит: (<.>A=ДОРОНІН$<.>+<.>A=ВОЛОДИМИР$<.>+<.>A=АРКАДІЙОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 21
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Володимирець В.О. 
Антропічна трансформація видового складу флори осушених територій у зв'язку з процесами її синантропізації: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / В.О. Володимирець ; Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка НАН України. — К., 2003. — 20 с.: табл. — укp.

Проведено оцінку трансформації видового складу флори вищих судинних рослин на осушених і прилеглих до них територіях у зв'язку з процесами її синантропізації. Для осушувальних систем на території Волинського Полісся та Західного Лісостепу з'ясовано видовий склад синантропної флори, проведено його аналіз за окремими показниками. Одержано дані про поширення синантропних видів на осушеній та прилеглій територіях, установлено їх фітоцентотичну роль та екологічні особливості. Уперше для оцінки трансформації флори-ізоляту запропоновано кількісний показник - синантропність і методику його обчислення. Проаналізовано вплив на цей показник різних екологічних факторів, на підставі його значень виділено окремі рівні антропічної трансформації флори-ізоляту, розроблено їх характеристику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*852.121.4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА326874

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Доронін В.А. 
Біологічні основи формування гібридного насіння цукрових буряків та способи підвищення його врожаю і якості: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.14 / В.А. Доронін ; Ін-т цукр. буряків УААН. — К., 2003. — 41 с.: рис. — укp.

Вивчено елементи технології вирощування вітчизняних гібридів, створених на основі цитоплазматичної чоловічої стерильності, що забезпечують раціональне використання землі та одержання найбільш високого врожаю гібридного насіння з добрими посівними якостями. Розроблено технологію його передпосівної обробки на новому обладнанні європейських фірм, яка забезпечує підготовку до сівби високоякісного гібридного насіння на рівні світових вимог. Результати досліджень впроваджено у насінницьких господарствах України, на Тростянецькому та Вінницькому насіннєвих заводах, а також використано для розробки державних і Міждержавних стандартів з насінництва цукрових буряків і методики визначення грунтової схожості насіння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-37 +
Шифр НБУВ: РА324964

Рубрики:

      
3.

Дороніна І. І. 
Міжнародна інституційна гармонізація інвестиційної діяльності (на прикладі пенсійних фондів): автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.02 / І. І. Дороніна ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Розглянуто теоретичні засади функціонування фінансових інститутів у сучасній інституційній структурі світового фінансового ринку. Досліджено передумови міжнародної інституційної гармонізації пенсійного забезпечення та міжнародні особливості інвестиційної діяльності пенсійних фондів. Визначено вплив фінансових систем на становлення та функціонування фінансових інститутів країн світу. Проведено порівняльний аналіз інституційного формування пенсійних фондів у країнах з різним рівнем економічного розвитку та з різними типами фінансових систем. Доведено, що проходження етапів інституціоналізації пенсійного забезпечення відбувається швидше в країнах з розвиненими фінансовими ринками або в тих країнах, де їх розвиток є випереджальним. Досліджено проблеми формування та функціонування пенсійних фондів в Україні та проведено їх оцінювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У580-56 + У582.722.2 + У9(4УКР)272.22
Шифр НБУВ: РА377097 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
4.

Володимиренко 
Особливості росту та прогноз продуктивності штучних модальних ялинових деревостанів Українських Карпат: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.02 / Валентина Миколаївна Володимиренко ; Національний аграрний ун-т. — К., 2006. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.4(4УКР3)
Шифр НБУВ: РА346695

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Доронін О.В. 
Ріентрі тахікардія АВ вузла. Електрофізіологічні аспекти та лікування методом катетерної деструкції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.04 / О.В. Доронін ; АМН України. Ін-т серц.-судин. хірургії. — К., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено питання катетерного лікування рієнтрі тахікардії атріовентрикулярного вузла (РТАВВ) на підставі власного досвіду лікування 102-х пацієнтів. Встановлено, що катетерна деструкція дозволила усунути РТАВВ у 100 % пацієнтів. Розроблено ефективну та безпечну методику нанесення крапкових аплікацій від атріовентрикулярного (АВ) кільця вглиб передсерця починаючи з рівня устя коронарного синуса. Вперше доведено доцільність нанесення аплікацій у місцях реєстрації низькочастотних спайок або "фрагментованої" електрограми (ЕГ) передсерць. Визначено допустимі межі співвідношень передсердної та шлуночкової ЕГ для нанесення аплікацій, які становлять 0,1 - 1,1, та висвітлено значення виникнення "ритму подразнення АВ вузла" у разі радіочастотного впливу. Розглянуто заходи, спрямовані на запобігання виникненню стійких порушень АВ провідності, запропоновано оригінальний температурний режим нанесення аплікацій. Досліджено, що після усунення РТАВВ в усіх хворих відбуваються зміни показників антероградної АВ провідності. Виявлено, що зменшення максимального інтервалу передсерця-Гіс на 30 мс та більше є надійним критерієм усунення аритмії у випадках, коли тахікардію не вдається викликати під час проведення катетерної деструкції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.109-5 +
Шифр НБУВ: РА322484

Рубрики:

      
6.

Доронін О.Д. 
Соціальна політика як засіб системного забезпечення демократичних реформ: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.Д. Доронін ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2004. — 16 с. — укp.

Визначено зміст поняття та основні категорії соціальнаї політики, встановлено її значення у системі державних пріоритетів. Виявлено вплив політичних та соціальних факторів на формування та здійснення соціальної політики. Обгрунтовано зв'язок соціальної політики з проблемою ефективності демократичних інститутів, успішне функціонування яких залежить від їх соціальної спрямованості, що дає можливість здійснювати соціальні перетворення в інтересах досить широких верств населення. З'ясовано роль громадського суспільства в проведенні соціальної політики. Виявлено масову підтримку населенням демократичних перетворень на початковому етапі у посткомуністичних державах Східної Європи і країнах СНД, Південної Європи та Латинської Америки, оскільки демократія асоціювалася з рішенням економічних і соціальних проблем, поліпшенням матеріального становища, скороченням безробіття. Встановлено необхідність посилення соціальної орієнтації сучасних економік та розробки нових механізмів забезпечення базової захищеності населення, які сприяють підвищенню конкурентоздатності та об'єднанню суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф037.1 + Ф025 +
Шифр НБУВ: РА331691

Рубрики:

      
7.

Дороніна О.А. 
Стратегія формування системи оплати праці на промисловому підприємстві: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.09.01 / О.А. Дороніна ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретико-методичні засади формування системи оплати праці. Удосконалено класифікацію сучасних систем, обгрунтовано стратегічні підходи до формування системи оплати праці та визначено елементи зарубіжного досвіду, які доцільно використовувати на українських підприємствах під час моделювання цих систем. Оцінено системи оплати праці металургійних і машинобудівних підприємств у контексті їх конкурентоспроможності. Вивчено динаміку структури фондів оплати праці на підприємствах та здійснено діагностику задоволеності працівників діючою системою оплати праці. Розроблено методику комплексної оцінки її ефективності та запропоновано шляхи оптимізації, зокрема: забезпечення горизонтальної диференціації оплати праці, встановлення кваліфікаційних розрядів для керівників, спеціалістів і службовців, використання єдиної двадцятирозрядної тарифної сітки для всіх категорій персоналу. З метою матеріального заохочення працівників розроблено положення про виплату бонусів та виплати за системами участі працівників у прибутках і акціонерному капіталі. Запропоновано рекомендації щодо вдосконалення процесу управління оплатою праці на підприємстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-645 +
Шифр НБУВ: РА337297

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Доронін А.В. 
Управління поведінкою персоналу підприємства в умовах інтелектуалізації капіталу: автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.00.04 / А.В. Доронін ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2009. — 33 с. — укp.

Обгрунтовано передумови розвитку наукових досліджень поведінкової форми активності персоналу виробничого підприємства й інтелектуалізації його капіталу, доцільність впорядкування поведінки творчого персоналу засобами стратегічного управління. Визначено подвійне зрушення парадигми управління персоналом підприємств, запропоновано новий образ світу та когнітивні схеми для його дослідження і розвитку. Розкрито концептуальні засади формування впливу на поведінку персоналу з використанням культуродигми та полідисциплінарного підходу. Вдосконалено діяльнісно-поведінкову модель виробничої організації. Обгрунтовано збагачення структури інтелектуального капіталу підприємства. Доведено доцільність розвитку функцій керівника колективу за умов інтелектуалізації капіталу підприємства. Наведено характеристику операціоналізації елементів культури управління. Розглянуто резерви розвитку комунікативної взаємодії керівника колективу та підлеглих. Розроблено методичне забезпечення монографічного обстеження виробничої організації для визначення унікальних резервів активізації поведінки персоналу та інтелектуалізації її капіталу. Обгрунтовано доцільність якісно-кількісної діагностики активності та гармонійності колективу в координатах поведінкових характеристик, ефективного використання керівником колективу ідей соціоніки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-640-21 +
Шифр НБУВ: РА368031

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Моргун І. А. 
Формування насіння цукрових буряків та садивного матеріалу міскантусу в умовах краплинного зрошення / І. А. Моргун. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація присвячена дослідженню особливостей формування врожаю та якості насіння цукрових буряків і садивного матеріалу міскантусу в умовах краплинного зрошення та застосування абсорбенту МаксиМарин.Об'єкт дослідження – особливості формування насіння цукрових буряків та садивного матеріалу міскантусу в умовах краплинного зрошення. Предмет дослідження – насінники цукрових буряків, насіння їх гібридів на стерильній основі, рослини міскантусу та його кореневища, краплинне зрошення, абсорбент.Установлено, що вирощування насіння цукрових буряків в умовах краплинного зрошення з одночасним внесенням азотних добрив за режиму зрошення, коли в міжфазний період «розетка – формування квітконосних пагонів» вологість ґрунту підтримували на рівні 60 % найменшої вологоємності (НВ), а в міжфазний період «початок цвітіння – дозрівання насіння» – 80 % НВ, забезпечило збільшення висоти рослин на 25–35 см, утворення більшої кількості квітконосних пагонів (на 8–9 шт.), на яких формується основна маса насіння, а також достовірне збільшення кількості листків та площі листкової поверхні порівняно з контролем 1 – без зрошення та без внесення добрив. З'ясовано, що за краплинного зрошення із внесенням азотних добрив повністю виповнених – 100 % зародків було на 4,8–8,4 % більше, ніж в абсолютному контролі.Краплинне зрошення сприяло істотному підвищенню вмісту загальної та зв'язаної води в клітинах насінників. Уміст вільної води в клітинах насінників був більшим, ніж зв'язаної, але залежно від умов вирощування насіння не спостерігалося істотного зменшення або збільшення цієї води в рослинах. За краплинного зрошення, порівняно з абсолютним контролем – без зрошення і без добрив, уміст хлорофілу в листках збільшився на 0,12–0,13 % і становив 1,85–1,86 % на абсолютно суху речовину. Режими зрошення істотно не впливали на вміст хлорофілу. В умовах краплинного зрошення з внесенням азотних добрив за обох режимів підвищувалась інтенсивність квіткоутворення: на центральному пагоні формувалося в 1,4 рази, а на пагонах першого порядку – в 1,5 рази більше квіток, ніж в абсолютному контролі. Урожайність насіння зросла в 1,6 разипорівняно з абсолютним контролем і в 1,3 рази порівняно з варіантом, де вносили лише азотні добрива без поливу.Вирощування насіння цукрових буряків у богарних умовах із застосуванням абсорбенту в період садіння висадків забезпечило збільшення кількості квіток на 10-ти см відрізків пагонів однієї рослини за найменшої норми витрати на 3,0 %, а в нормі 1,5 г на одну рослину – на 11,2 % порівняно з контролем. Застосування абсорбенту в умовах краплинного зрошення забезпечило істотне збільшення розмірів пилкових зерен порівняно з контролем – без абсорбенту та зрошення. Найбільші розміри пилку (22,3–22,4 мк) було зафіксовано за внесення абсорбенту в нормі 1,0–1,5 г/лунку в умовах краплинного зрошення.В умовах краплинного зрошення на кількість вільної води в листках істотно впливав фактор «зрошення», а на вміст зв'язаної води у фазах розвитку бутонізації і цвітіння насінників – фактор «абсорбент»; у фазі розвитку дозрівання насіння вплив цього чинника був меншим, а фактора «зрошення» – більшим.За краплинного зрошення та застосування абсорбенту з нормою витрати 1,5 г/лунку в усіх фазах розвитку насінників отримано достовірне збільшення вмісту хлорофілу в листках, порівняно з контролем. Застосування краплинного зрошення забезпечило істотне підвищення врожайності насіння цукрових буряків. У середньому за три роки в контролі без внесення абсорбенту врожайність насіння за краплинного зрошення підвищилася на 0,65 т/га, порівняно з контролем – без поливу.Особливості вирощування садивного матеріалу міскантусу в умовах краплинного зрошення. Застосування абсорбенту як у богарних умовах – без зрошення, так і в умовах краплинного зрошення не сприяло збільшенню біометричних показників рослин. На вміст хлорофілу в листках впливали як абсорбент, так і краплинне зрошення. На масу маточних кореневищ міскантусу істотно впливало краплинне зрошення, водночас як за внесення абсорбенту спостерігалася лише тенденція до її збільшення. Застосування краплинного зрошення як без внесення абсорбенту, так і за його внесення забезпечило в середньому за роки досліджень збільшення виходу ризом масою 15–20 г з одного маточника в 1,5 раза, а ризом масою 25–30 г – в 1,4 рази порівняно з вирощуванням маточників без зрошення.Ключові слова: краплинне зрошення, абсорбент МаксиМарин, цукрові буряки, міскантус, якість пилку, урожайність та якість насіння.^UThe thesis deals with the study of the peculiarities of yield formation and quality of sugar beet seeds and planting material of Miscanthus under drip irrigation and application of MaxMaryn absorbent.It was established that the growing of sugar beet seeds under the conditions of drip irrigation with the simultaneous application of nitrogen fertilizers under irrigation regime, when during the interstage period “leaf rosette-formation of flowering shoots” the soil moisture was maintained at the level of 60%, and during the interstage period, “the beginning of flowering-seed maturity” – 80% of AR caused the increase in the height of plants by 25–35 cm, the formation of a greater number of flowering shoots (8–9), where the bulk of the seeds is forming, as well as the significant increase in the number of leaves and leaf area, compared with the control 1 – without irrigation and without fertilization.It was found that under drip irrigation and simultaneous nitrogen fertilizers application there were 4.8–8.4% of 100% germs more than under absolute control.Drip irrigation contributed to a significant increase in the content of total and bound water in the seed cells. The free water content of the seed cells was greater than the content of bound one but the significant decrease or increase of such water content in plants doesn't depend from the seeds growing conditions.Under drip irrigation, the content of chlorophyll in the leaves increased by 0.12–0.13% and was 1.85–1.86% on a completely dry – matter basis, compared to the absolute control – without irrigation and without fertilizers. Depending on irrigation regimes, there is no significant difference in the content of chlorophyll. In the conditions of drip irrigation with the nitrogen fertilizers application the intensity of flower formation increased under both regimes: on the central shoot 1,4 times more, and on the primary shoots – in 1,5 times more flowers were formed in comparison with the absolute control. Seed yields increased by 1.6 times compared to the absolute control and by 1.3 times compared to the variant where only nitrogen fertilizers were applied without the drip irrigation.Under growing the sugar beet seeds in rainfed conditions, the application of absorbent during the period of seedlings planting provided an increase in the number of flowers per 10 – cm segments of the shoots of one plant at the lowest consumption rate by 3,0%, and at the rate of 1,5 g per plant – by 11,2%. compared to control. The application of absorbent provided a significant increase in the size of pollen grains compared with the control – without absorbent both without irrigation, and in conditions of drip irrigation. The largest dimensions of pollen (22.3–22.4 microns) were due to the application of absorbent at the rate of 1.0–1.5 g per plant under drip irrigation conditions.In the conditions of drip irrigation, the amount of free water in the leaves was significantly influenced by the factor “irrigation”, and on the content of bound water during the budding development stages and flowering of seedlings the factor “absorbent” in the stage of seeds maturity, the influence of this factor was less, and influence of the factor “irrigation” was greaterIn the conditions of drip irrigation and application of an absorbent by the consumption rate of 1.5 g per plant during all the stages of seed plants development, a significant increase in the chlorophyll content in the leaves was obtained in comparison with the control. The application of drip irrigation provided a significant increase in seed yield. On average, over three years in control without the absorbent application, the yield of seeds under drip irrigation increased by 0.65 t/ha compared with control – without irrigation.Peculiarities of growing the planting material of Miscanthus in conditions of drip irrigation. The application of absorbent in rainfed conditions both without irrigation, and in conditions of drip irrigation did not contribute to an increase in biometric indices of plants. The content of chlorophyll in the leaves was affected both by absorbent and drip irrigation.The drip irrigation has significantly influenced the mass of mother rhizomes of Miscanthus, while at the same time under the absorbent application only a tendency to its increase was observed.The use of drip irrigation both with and without the application of absorbent has provided, on average over the years of the research the increase of yield of one mother plantation of rhizomes weighing 15–20 g in 1,5 and rhizomes weighing 25–30 g – in 1,4 times compared with growing of mother plantations without irrigation.Key words: drip irrigation, absorbent MaxMaryn, sugar beets, Miskanthus, pollen quality, seed yield, seed quality.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Селищева І. А. 
Розвиток історичної освіти в навчальних закладах України (кінець ХХ – початок ХХІ ст.) / І. А. Селищева. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації на основі широкого кола джерел (як опублікованих так і архівних) здійснено наукове обґрунтування становленню та розвитку вітчизняної історичної освіти впродовж ХХ–ХХІ ст. Узагальнено й доповнено періодизацію розвитку вітчизняної історичної освіти (1985–2017 рр.). Визначено та схарактеризовано два періоди: перший (1985–1992 рр.) – модернізаційний (спроба структурного перетворення радянської системи історичної освіти); другий (1992–2017 рр.) – трансформаційний, (докорінні зміни в історичній освіті України). Виокремлено три етапи: 1) 1992–1996 рр. – емпіричний (пошук раціональних варіантів наповнення історичної освіти національним змістом); 2) 1996–2010 рр. – теоретико-концептуальний (оновлення програм з історії, розроблення концептуальних підходів до навчання історії); 3) 2010–2017 рр. – стандартизаційний (розроблення стандарту історичної освіти, інтерпретація історії України як частини світового культурного, економічного та політичного простору).Визначено та схарактеризовано вплив суспільно-політичних і соціокультурних чинників на розвиток історичної освіти в умовах входження до загальноєвропейського освітнього простору. Виявлено тенденції й окреслено перспективи подальшого розвитку історичної освіти в Україні, серед яких: європеїзація історичної освіти, упровадження багатоперспективності у викладанні історії на основі критичного мислення, полікультурність у викладанні історичних дисциплін, толерантність до відмінностей трактування історичних подій, сутнісні, якісні зміни в освіті в контексті реформи НУШ.Ключові слова: розвиток, освіта, історична освіта, історія України, формування, національна свідомість, незалежність, тенденції.^UThe scientific substantiation of the formation and development of the national historical education during the XX–XXI centuries is made in the dissertation on the basis of a wide range of sources (both published and archival) The key (development, historical education, educational institutions, historical competence) and relevant to the subject field of study concepts (national consciousness, mentality, historical memory) are considered. The formation and development of the historical education system in Ukraine in historical retrospect is characterized, in particular, two periods are defined and characterized: the first period (1985–1992) – modernization, it is characterized by an attempt to structural transformation of the Soviet system of historical education; the second period (1992–1996) – transformational, it is characterized by radical changes in the historical education of Ukraine, that is connected with the acquisition of state independence and the desire to reproduce its own historical progress in education. The following stages are distinguished in the period in accordance with scientific and practical searches: 1) 1992–1996 – empirical (search for rational options for filling historical education with national content); 2) 1996–2010 – theoretical and conceptual (the World History program is separated from the Ukrainian History program; the development of conceptual approaches to teaching History, institutionalization of the linear structure of historical education, involvement of teachers in international cooperation in the field of historical education); 3) 2010–2017 – standardization (certain stability of teaching hours in history programs; development of standard of historical education, correction of programs; interpretation of the history of Ukraine as part of the world cultural, economic and political space, adherence to the principles of democracy and understanding of their value in the modern world). The expediency of using a multi-perspective approach to the teaching of History is substantiated, which guides students to a positive vision of the global multicultural world, the need for a balanced presentation of factual material is emphasized. It is highlighted that extrapolation of European countries' experience in the field of historical education to the national area requires complementarity in processing the fund of historical facts and events, actualization of the values of autonomy of national history.The influence of socio-political and socio-cultural factors on the development of historical education in the conditions of entering the European educational space are defined and characterized. The trends and prospects of further development of historical education in Ukraine are revealed, among them: Europeanization of historical education, introduction of multiperspectivity in teaching history based on critical thinking, multiculturalism in teaching of historical disciplines, tolerance to differences in interpretation of historical events, substantial and qualitative changes in education in the context of the NUS reform (The New Ukrainian School). Keywords: development, education, historical education, history of Ukraine, formation, national consciousness, independence, trends.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Побоча Т. Д. 
Розвиток змісту післядипломної педагогічної освіти Придніпров'я (1948–1985 рр.) / Т. Д. Побоча. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація є першим дослідженням змісту післядипломної педагогічної освіти Придніпров'я (1948–1985 рр.). У роботі здійснено історико-педагогічний аналіз і запропоновано розв'язання проблеми розвитку змісту післядипломної педагогічної освіти Придніпров'я (1948–1985 рр.).На основі системного, історіографічного, регіонального, хронологічного підходів та системи науково-педагогічних методів (термінологічний, історіографічний, логіко-системний, проблемно-хронологічний метод, історико-структурний; історико-генетичний; історико-системний) виокремлено три групи джерел (архівні документи, нормативно-правові акти, інтерпретаційні джерела науково-теоретичного характеру), історико-педагогічна інтерпретація яких надала змогу проаналізувати й узагальнити досвід розвитку змісту післядипломної педагогічної освіти Придніпровського регіону (Дніпропетровська та Запорізька області) в політико-економічному та соціокультурному контекстах у визначених хронологічних межах задля відтворення цілісності розвитку змісту післядипломної педагогічної освіти та врахування прогресивних ідей у розбудові сучасної системи післядипломної освіти в Україні.Наукова новизна одержаних результатів дослідження полягає в тому, що: вперше предметом історико-педагогічного аналізу став процес розвитку змісту післядипломної педагогічної освіти Придніпров'я, у результаті якого встановлено теоретико-методологічні засади ґенези змісту післядипломної педагогічної освіти та сутність ідеї безперервної педагогічної освіти в історичній ретроспективі; узагальнено практичний досвід щодо проблеми дослідження;визначено продуктивні тенденції та окреслено перспективні напрями розвитку змісту післядипломної педагогічної освіти вітчизняних закладів післядипломної педагогічної освіти. Відповідно до критеріїв (політико-економічний та науково-технічний розвиток держави; суспільний запит на кваліфікованих фахівців освітньої галузі; педагогічні концепції змісту освіти та освітні можливості закладів післядипломної педагогічної освіти), визначено три періоди розвитку змісту післядипломної педагогічної освіти Придніпров'я: перший (друга половина 40-х рр. – перша половина 50-х рр. ХХ ст.) – відновлювально-пошуковий – період відбудови системи підвищення кваліфікації вчителів в умовах повоєнної доби; другий (друга половина50-х рр. – 1964 р.) – перетворювальний – період формування змісту підвищення кваліфікації вчителів у ракурсі освітніх реформ на тлі широкої індустріалізації та політехнізації змісту загальної середньої освіти; третій (1965–1985 рр.) – обмежувально-адміністративний – період згортання попередніх реформ, розвитку системи підвищення кваліфікації вчителів відповідно до адміністративно визначених пріоритетних завдань соціалістичного будівництва за часів «розвиненого соціалізму».Уточнено сутність поняття «зміст післядипломної педагогічної освіти» в історико-педагогічному ракурсі з погляду його складників (зміст освіти, післядипломна педагогічна освіта тощо). Розширено наукове знання щодо роботи інститутів підвищення кваліфікації вчителів у Дніпропетровській та Запорізькій областях упродовж другої половини ХХ ст. Дістали подальшого розвитку теоретичні положення про зміст післядипломної педагогічної освіти та чинники впливу на його розвиток в історичній ретроспективі. На основі матеріалів дослідження до наукового обігу введено маловідомі нормативно-правові документи та факти щодо діяльності інститутів підвищення кваліфікації вчителів Дніпропетровської та Запорізької областей другої половини ХХ ст.Ключові слова: післядипломна освіта, післядипломна педагогічна освіта, Придніпров'я, зміст освіти, заклади післядипломної педагогічної освіти.^UThe thesis is the first research of the content of the postgraduate pedagogical education of Prydniprovia (1948–1985). In paper it has been conducted the historical and pedagogical analysis and proposed the solution of the problem of development of the content of the postgraduate pedagogical education of the Prydniprovia.On the basis of systematic, historiographic, regional, chronological approaches and system of scientific and pedagogical methods (terminological, historiographic, logical-systematic, problem-chronological method, historical-structural, historical-genetic, historical-systemic), three groups of sources (archival documents, regulations, interpretative sources of scientific and theoretical nature) are identified, their historical and pedagogical interpretation made it possible to analyze and generalize the experience of developing the content of postgraduate pedagogical education of Prydniprovia region (Dnipropetrovsk and Zaporizhia region) in the political and economic, socio-cultural contexts in certain chronological limits for the reconstruction of integrity of content development of postgraduate education and taking into account the progressive ideas in the development of a modern system of postgraduate education in Ukraine.The scientific novelty of the obtained results of the study is: for the first time the subject of historical and pedagogical analysis became the process of development of the content of postgraduate pedagogical education of Prydniprovia as a result of which the theoretical and methodological foundations of the genesis of the content of postgraduate pedagogical education and the essence of the idea of continuous pedagogical education in historical retrospect were established; practical experience of the research problem is generalized; productive tendencies are represented and perspective directions of development of content of postgraduate pedagogical education of domestic institutions of postgraduate pedagogical education are defined.According to the criteria (political and economic, scientific and technical development of the state; public inquiry into the qualified specialists of the educational field; pedagogical concepts of the content of education and educational opportunities of institutions of postgraduate pedagogical education) three periods of development of the content of postgraduate pedagogical education in Prydniprovia have been identified: the first (the second half of the 1940s – the first half of the 50s of the 20th century) – restoration and searching – the period of reconstruction of the system of advanced training of teachers in the post-war era; the second (the second half of the 50's – 1964) – transformative – the period of formation of the content of advanced training of teachers in the perspective of educational reforms against the background of widespread industrialization and polytechnization of the content of general secondary education; the third (1965–1985) – restrictive-administrative – the period of curtailment of previous reforms, the development of the system of teacher training in accordance with the administratively defined priority tasks of socialist construction and in the times of “developed socialism”.The essence of the concept “the content of postgraduate pedagogical education” in the historical and pedagogical perspective from the point of view of its components (the content of education, postgraduate pedagogical education, etc.) has been clarified. Scientific knowledge on the work of advanced training institutes of teachers in Dnipropetrovsk and Zaporizhzhya regions during the second half of the 20 century has been expanded. Theoretical provisions on the content of postgraduate pedagogical education and factors influencing on its development in historical retrospect have been further developed. Little-known normative-legal documents and facts from the activity of institutes of advanced training of teachers of Dnepropetrovsk and Zaporizhzhya regions of the second half of the twentieth century on the basis of research materials into scientific circulation have been introduced. Key words: postgraduate education, postgraduate pedagogical education, Prydniprovia, content of education, institutions of postgraduate pedagogical education.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Доронін Ю. С. 
Релаксація електронних збуджень в однокомпонентних і двокомпонентних нанокластерах інертних газів / Ю. С. Доронін. — Б.м., 2020 — укp.

В дисертації представлені результати досліджень методом ВУФ емісійної спектроскопії механізмів радіаційного розпаду електронних збуджень у вільних одно˗і двокомпонентних нанокластерах на основі Ar, Kr і Xe, а також закономірностей гетерогенного кластероутворення в надзвуковому струмені, що адіабатично розширюється. Діагностована картина гетерогенного зародкотворення в нанокластерах Ar-Kr та Ar-Xe, починаючи з найбільш ранніх її стадій. Отримані докази існування в об'ємі гетерогенних нанокластерів радіальної сегрегації, яка призводить до формування у нанокластерах кора з більш важкої компоненти. Досліджена еволюція екситон-домішкових комплексів у нанокластерах ксенону з малою домішкою аргону, що випромінюють на довжинах хвиль вільних екситонів у кріокристалах Xe. Розглянуто та застосовано новий підхід до кількісного аналізу інтегральної інтенсивності смуг випромінюваннялокалізованих екситонів типу коливально-релаксованих ексимерних молекул(Rg2)* і (Rg4+)* утворених, відповідно, в нейтральних і іонних нанокластерах аргону, криптону та ксенону. Визначено дві області середніх розмірів кластерів, які характеризуються квазікристалічною фазою з віссю симетрії п'ятого порядку (структура багатошарового ікосаедра) та кристалічною ГЦК фазою.^UIn the dissertation the results of the study of mechanisms of radiation decay of the electron excitation in single- and two-component Ar-, Kr- and Xe-based nanoclusters as well as of the rules of the cluster formation in the supersonic jet adiabatically expanding into a vacuum are given.The pattern of heterogeneous nucleation in the Ar-Kr and Ar-Xe nanoclusters, starting from its earliest stages, has been diagnosed. The evidences of the existence of radial segregation in the volume of heterogeneous nanoclusters, which leads to the formation of a core from the heavier component in nanoclusters, were obtained.The evolution of exciton-impurity complexes in xenon nanoclusters with small argon impurity, which emit at wavelengths corresponding to free exciton emission in Xe cryorystals, was studied.A new approach to the quantitative analysis of the integral emission intensity of localized excitons of the type of oscillatory-relaxed excimer molecules (Rg2)* and (Rg4+)* formed in the neutral and ionic argon, krypton and xenon nanoclusters respectively was considered and applied. Two regions of medium-sized clusters characterized by a quasicrystalline phase with a fifth-order symmetry axis (which is a structure of a multilayered icosahedron) and a crystalline FCC phase are identified.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Доронін І. М. 
Національна безпека України в інформаційну епоху: теоретико-правове дослідження. / І. М. Доронін. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації розглянуто актуальну наукову проблему вироблення концептуального підходу до правового регулювання суспільних відносин у сфері національної безпеки в інформаційну епоху. Проаналізовано наукові погляди щодо феномену «національної безпеки» у суспільному житті, особливостей правового регулювання відповідних соціальних відносин. Проведено аналіз концепцій національної безпеки у контексті функцій держави. Запропоновано визначати забезпечення національної безпеки основною функцією держави. Обґрунтовано теоретичне розуміння змісту функцій держави в аспекті забезпечення безпеки у певній сфері суспільної діяльності, розроблено класифікацію функцій держави за критерієм їхнього змісту, що полягає у забезпеченні конкретного виду безпеки у певній сфері діяльності. Проведено узагальнення вітчизняного законодавства у сфері національної безпеки. Запропоновано періодизацію становлення і розвитку законодавства у зазначеній сфері. Виявлено загальні риси розвитку законодавства у сфері національної безпеки в умовах фактору надзвичайності. Введено до наукового обігу та запропоновано визначення поняття «особа, яка створює загрозу національній безпеці», конкретизовано напрям діяльності держави у сфері національної безпеки щодо застосування санкцій, не пов'язаних із вчиненням конкретних правопорушень та запропоновано напрями для вдосконалення законодавства. Визначено шляхи вирішення проблеми визначення місця забезпечення національної безпеки у системі функцій держави, що дає підстави розглядати її як генеральну (основну) функцію. Поглиблено знання стосовно впливу трансформацій інформаційної епохи на стан правового регулювання суспільних відносин у контексті безпеки.^UThe dissertation deals with the actual scientific problem, which consists of developing the conceptual approach to legal regulation of social relationships in Information Age. An analysis was made of the legal, political and sociological doctrines on the phenomenon of «national security» in social life and social relationships in context of legal regulation. In this context the author submits that the term «national security» originated in US political discussions since 18th century. This term was used as political doctrine and as the basis for the public management system. Doctrine of national security specifies the competences, powers and forms of activity for state authorities. The work analyzed scientific doctrines in the area of theory of state and law regarding the essence and system of state functions. It is established that the main factors of understanding for the theory of state functions are: classical doctrine of separation of powers, German legal doctrines in 19th century and Soviet legal doctrines for state functions. The analysis shows primarily that state functions are main activities of State. Moreover state functions express the essence and tasks of State. The author proposed to consider purpose of State as securing for society. The essence and tasks of state functions either. The work analyzed modern doctrines of actual social spheres for state securing. The author found that securing constitutes the basic for state, military, economic, ecological, international, information security. The author reviewed Ukrainian legislation in area of national security and defense. Based on review time frames for periods of development of legislation had been identified. Common features for legislation development in area of national security with aspects of emergence are revealed. The author endorses the views of Giorgio Agamben for total and permanent emergence as modern paradigm of governance and administration. The author examined individual manifestations of emergency in the domestic legislation especially since aggression against Ukraine. As a result of the research, the term «person as a national security threat» introduced into domestic scientific circulation. State policy of sanctions in area of national security is concretized. The author studied the manifestations of emergence activity as establishment of special or extraordinary courts and increasing the powers of state authorities. An analysis of the existing system of national security of Ukraine was conducted. A number of legal problems in juridical status of President of Ukraine and some state authorities (ministries, state agencies and other authorities, military elements and law enforcements) were found. Based on the analysis of philosophical concepts, it was determined that «Information Age» is applicable term for period of modern social development. Based on information technologies, social modernization and transformations influence the nature of national security threats. The author examined problems of transformation modern war and military activities, terrorism, extremism, criminality and new modern threats. The impact of transformations on the state of legal regulation in a context of national security was analyzed. Technological challenges of Information Age for the law have been identified and examined. Special attention has been paid to issues of government coercion in Information Age according to establishment of information technologies. A change of law and modernization of regulation it was acknowledged in a context of Carla Reyes doctrine (cryptolaw). Based on the concept of national security law in a system of Ukraine legislation, the author suggested main ways of improving legislation in area of national security and defense.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Пасічник Л. В. 
Підготовка вчителів української мови і літератури в системі вищої педагогічної освіти України (друга половина ХХ – початок ХХІ століття) / Л. В. Пасічник. — Б.м., 2021 — укp.

На основі системного, структурного, хронологічного, історіографічного, історичного/історико-педагогічного, цілісного, аспектного, аксіологічного, соціокультурного та парадигмально-педагогічного підходів та системи науково-педагогічних методів (пошуково-бібліографічний, термінологічний, історико-структурний; історико-генетичний; структурно-прогностичний) виокремлено три групи джерел (законодавчі, правові акти та статистичні матеріали; архівні матеріали; наративні джерела), історико-педагогічна інтерпретація яких надала змогу проаналізувати й узагальнити досвід підготовки вчителів української мови і літератури в системі вищої педагогічної освіти України в політико-економічному й соціокультурному контекстах визначених хронологічних меж, задля відтворення цілісності розвитку вітчизняної вищої педагогічної освіти та врахування прогресивних ідей у розбудові сучасної системи вищої освіти в Україні.^UAccording to the criteria (leading directions of the state national policy, which outlined the tasks of theoretical and practical training of subject teachers, in particular who was to teach Ukrainian language and literature; the main trends in domestic secondary education, which determined the requirements for future teachers; vision of the role of the subject teacher in the educational process, etc.), formed and substantiated the author's periodization of the process of training teachers of Ukrainian language and literature in the system of higher pedagogical education of Ukraine second half of XX – early XXI century). The practical significance of the study is that its position and results allowed to clarify the features of the training of teachers of Ukrainian language and literature in the system of higher pedagogical education of Ukraine (second half of XX – early XXI century), to identify the main trends immediate resolution. Based on the study, an author's special course “Training of teachers of Ukrainian language and literature in higher pedagogical educational institutions of Ukraine: history and modernity” was developed for undergraduates majoring in 011 Educational, pedagogical sciences.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Коваленко І. А. 
Педагогічна та громадсько-просвітницька діяльність Павла Івановича Шевченка (1929–2007 рр.) / І. А. Коваленко. — Б.м., 2021 — укp.

У роботі здійснено історико-педагогічний аналіз і запропоновано розв'язання проблеми цілісного відтворення педагогічної та громадсько-просвітницької діяльності та науково-педагогічної спадщини П. Шевченка для всебічної актуалізації його внеску в розвиток вітчизняної педагогіки другої половини ХХ ст.На основі системно-хронологічного, біографічного, персоніфікованого, аксіологічного, феноменологічного, парадигмального, регіонального, герменевтичного та прогностичного підходів та системи науково-педагогічних методів (пошуково-бібліографічний, термінологічного аналізу, персоналістично-бібліографічний, структурно-логічний, порівняльно-аналітичний, періодизації) виокремлено шість груп джерел (архівні документи; нормативно-правові акти; матеріали, що відновлюють життєпис П. Шевченка; автентичні джерела; джерела науково-теоретичного характеру та усні джерела), історико-педагогічна інтерпретація яких дала змогу встановити теоретико-методологічні засади та уточнити сутність базових понять дослідження; встановити та охарактеризувати періоди й напрями організаційно-педагогічної та громадсько-просвітницької діяльності П. Шевченка; виявити й систематизувати провідні педагогічні ідеї педагога-організатора та науковця щодо освітнього процесу в закладах середньої і вищої освіти; виокремити та обґрунтувати педагогічні ідеї П. Шевченка, актуальні для сучасної освіти й педагогічної науки.Ключові слова: історико-педагогічне дослідження, педагогічна персоналія, педагогічна регіоналістика, Павло Іванович Шевченко, Криворізький державний педагогічний університет.^UThe historical and pedagogical analysis is carried out in the work and the solution of the problem of integral reproduction of pedagogical, socioeducational activity, scientific and pedagogical heritage of P. Shevchenko is offered for comprehensive actualization of his contribution to the development of domestic pedagogy of the second half of the XX century.On the basis of system-chronological, biographical, personalized, axiological, phenomenological, paradigmatic, regional, hermeneutic and prognostic approaches and a system of scientific and pedagogical methods (search-bibliographic, terminological analysis, personalistic-bibliographic, structural-logical, comparative-analytical, periodization), six groups of sources are distinguished (archival documents; normative legal acts; materials restoring the biography of P. Shevchenko, authentic sources, sources of scientific and theoretical nature and oral sources), historical and pedagogical interpretation of them allowed to establish theoretical and methodological principles and clarify the essence of basic research concepts; to establish and characterize the periods and directions of organizational and pedagogical and socioeducational activity of P. I. Shevchenko; identify and systematize the leading pedagogical ideas of the facilitator and scientist on the educational process in secondary and higher institutions of education; to highlight and substantiate pedagogical ideas of P. I. Shevchenko relevant for modern education and pedagogical science.Pedagogical ideas of P. I. Shevchenko which remain relevant for modern education and pedagogical science are highlighted. The analysis of the scientific works of P. Shevchenko leads to the assertion that leading ideas formulated by the educationist have an echo in the development of domestic education and Kryvyi Rih Pedagogical University in particular. Thus, the ideas of work education / training related to the systematic organization in the school of vocational guidance work, which are in line with modern concepts of special school and dual education. The importance of multifaceted educational work with pupils / students, using the pedagogy of the past, is unquestionable, relevant in the present conditions is the problem of preparing a teacher for creative professional activity, as evidenced by the “Concept for the development of pedagogical education” adopted in 2018.Key words: historical and pedagogical research, pedagogical personality, pedagogical regional studies, Pavlo Ivanovych Shevchenko, Kryvyi Rih State Pedagogical University.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Кругленко Л. В. 
Розвиток ідей полікультурної освіти у вітчизняній педагогічній думці кінця ХХ – початку ХХІ ст. / Л. В. Кругленко. — Б.м., 2021 — укp.

У роботі здійснено історико-педагогічний аналіз і запропоновано розв'язання проблеми розвитку ідей полікультурної освіти у вітчизняній педагогічній думці кінця ХХ – початку ХХІ ст.На основі системно-хронологічного, соціокультурного, аксіологічного, компаративного та герменевтичного підходів та системи науково-педагогічних методів (термінологічний, проблемно-хронологічний, конкретно-історичний, історико-порівняльний, історико-генетичний, прогностичний, періодизації) виокремлено дві групи джерел (матеріали нормативно-правового характеру та наративні джерела), історико-педагогічна інтерпретація яких надала змогу встановити теоретико-методологічні засади та уточнити сутність базових понять дослідження; розробити та обґрунтувати періодизацію розвитку ідей полікультурної освіти у вітчизняній педагогічній думці кінця ХХ – початку ХХІ ст., виявити домінантні концептуальні положення та схарактеризувати специфіку впровадження ідей полікультурності у практичну площину в межах визначеного хронологічного періоду; окреслити перспективні напрями розвитку ідей полікультурності у вітчизняному освітньому контексті та обґрунтувати продуктивні тенденції розвитку полікультурної освіти за нових соціокультурних умов.^UThe historical and pedagogical analysis is carried out in the paper and the solution of the problem of development of ideas of polycultural education in the national pedagogical thought of the late XX - early XXI cent. is offered.The practical significance of the study lies in the fact that its provisions and results made it possible to find out the dynamics of the development of the ideas of polycultural education in the national pedagogical thought of the late XX - early XXI cent., to establish the main trends of this pressure and to determine the problems that need to be solved today. The results obtained in the course of the research can be used when writing research papers (monographs, publishing scientific and polemical content) and when writing methodological manuals and recommendations intended for use both in institutions of general secondary education and in institutions of higher education, in particular pedagogical, education.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Алейніков В. М. 
Підвищення ефективності експлуатації водного транспорту шляхом використання деталізованого масиву глибин в річкових електронно-картографічних системах / В. М. Алейніков. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена автоматизації річковий електронно- картографічної системи щодо відображення фактичних глибин на системній електронній карті шляхом розробки нових методів, що дозволяють автоматизувати вибір безпечного шляху з дотриманням вимог з безпеки руху судна, що маневрує.Найбільш важливою проблемою сучасної ефективної експлуатації водного транспорту є питання безпеки судноплавства. На підставі отриманих даних щодо динаміки аварійності на водному транспорті за останні роки можна стверджувати, що аварійність залишається на тому ж рівні, а найбільший її відсоток припадає на аварії в умовах обмеженого маневрового простору (річки, портові зони, прибережне плавання). В якості головної відмінної особливості ВВШ від морських водних шляхів необхідно виділити нестабільність глибин, русел річок і характеристик водних потоків. Це, безумовно, вимагає реалізації обчислювального інтелекту для автоматизації нанесення фактичних глибин на електронні карти для підвищення ефективності експлуатації ВТЗ.^UThe dissertation is devoted to the automation of the river electronic cartographic system for displaying the actual depths on the system electronic chart by developing new methods that allow to automate the choice of a safe path with observance of the safety requirements of the manoeuvring vessel.The most important problem of modern efficient operation of waterborne transport is the safety of navigation. According to obtained data on the dynamics of waterborne transport accident rate in recent years, it can be argued that the accident rate remains at the same level, and the largest percentage falls on accidents in limited manoeuvring space (rivers, port areas, coastal navigation). As the main distinctive features of inland water ways (IWW) as compared with sea waterways it should be necessary to highlight the instability of the depths of river channels and water flow characteristics. This, of course, requires the implementation of computational intelligence for automation of applying actual depths on electronic maps, in order to improve the efficiency of waterborne craft (WBC) operation.According to literature data, it shall be noted that the publications associated with the problems of automated updating of displayed array of depths in the SENC when using Inland ECDIS are very limited, and some aspects are explored not completely,superficially and casually. According to literature data analysis, it was found that the central direction of the solution of this problem was the improvement and development of efficient methods of operation of waterborne transport with the help of additional methods of implementation of computational intelligence when using a detailed array of depths in Inland ECDIS, as well as the choice of a safe way in compliance with the requirements of safety of manoeuvring vessel's movement, and environmental protection.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Сомик О. М. 
Регулювання економічної активності молоді на основі її ціннісних орієнтацій / О. М. Сомик. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено розробці теоретико-методичних підходів та науково-практичних рекомендацій щодо регулювання економічної активності молоді на основі її ціннісних орієнтацій. Наукова новизна отриманих результатів дослідження полягає у поглибленні теоретичних засад та розробці комплексу науково-практичних рекомендацій щодо регулювання економічної активності молоді на основі її ціннісних орієнтацій. У розділі 1 «Теоретичні основи регулювання економічної активності молоді у поведінковій парадигмі суспільного розвитку» узагальнено теоретичні підходи щодо тлумачення поняття «економічна активність», досліджено еволюцію поняття «ціннісні орієнтації» та його сутність в економічній науці, обґрунтовано роль ціннісних орієнтацій як чинника регулювання економічної активності молоді у поведінковій парадигмі суспільного розвитку. У розділі 2 «Аналіз показників економічної активності та виявлення ціннісних орієнтацій молоді в Україні» проаналізовано динаміку показників економічної активності молоді на ринку праці України, проведено соціологічний вимір ціннісної сфери молоді, визначено вплив ціннісних орієнтацій молоді на її економічну активність. У розділі 3 «Пріоритетні напрями регулювання економічної активності молоді на основі її ціннісних орієнтацій» обґрунтовано концептуальні підходи щодо регулювання економічної активності молоді на основі її ціннісних орієнтацій, надано рекомендації щодо стимулювання продуктивної економічної поведінки молоді на ринку праці, запропоновано механізм формування ціннісних орієнтацій молоді, що забезпечує її активну поведінку на ринку праці. Практичне значення отриманих результатів дослідження ґрунтується на тому, що основні положення, викладені у дисертації, доведено до рівня конкретних рекомендацій щодо регулювання економічної активності молоді на основі її ціннісних орієнтацій. Науково-прикладні розробки щодо регулювання економічної активності молоді можуть бути впровадженні в практику соціально-економічного управління на національному, регіональному та корпоративному рівнях задля забезпечення ефективного використання трудового потенціалу молоді на ринку праці, а також на індивідуальному рівні – з метою формування у молоді ціннісних орієнтацій, які забезпечують розвиток економічної активності активного типу, сприяють зростанню рівня участі молоді у робочій силі та підтримці комфортного самопочуття молоді в сфері соціально-трудових відносин.^UThe thesis is devoted to development of theoretical and methodological approaches to scientific and practical recommendations on regulation of economic activity of youth on the ground of their value orientation. Scientific novelty of the obtained research results is in the deepening of theoretical basics and development of a set of scientific-practical recommendations for regulation of economic activity of the young people on the base of their value orientations. In section 1 «Theoretical basis of regulation of economic youth activity in behavior paradigm of social development» the theoretical approaches to understanding the concept of «economic activity» are combined; studied evolution of concept «value orientations» and its essence in economic science; justified the role of value orientations as regulating factor of youth activity in behavior paradigm of social development. In section 2 «Analysis of economic activity indicators and identifying value orientations of youth in Ukraine» analyzed the dynamics of economic activity of young people on the labor market of Ukraine; conducted social measurement of youth value sphere; defined the influence of youth value orientations on its economic activity. In section 3 «Priority directions of economic youth activity on the base of their value orientations» are substantiated the conceptual approaches to regulation of economic youth activity on the base of their value orientations, also are given recommendations for stimulating productive economic behavior of young people on labor market, proposed a mechanism of formation value orientations of youth which provides the active behavior on labor market. The practical significance of obtained results of this research is based on the fact that the main provisions, outlined in this scientific work have been brought to the level of specific recommendations for regulation of economic youth activity based on their value orientations. Scientific and applied developments in regulation of economic activity of young people can be put into practice of social-economical management on national, regional and corporate levels to provide effective usage of youth labor potential on the labor market, also on individual level – with aim of formation of value orientations among young people, which provide development of economic activity of active type, promote to increase level of youth participation in work force and support comfortable well-being of youth in the sphere of social and labor relations.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Дороніна О. В. 
Підготовка педагогічного персоналу до надання освітніх послуг особам похилого віку в Австралії / О. В. Дороніна. — Б.м., 2022 — укp.

У дисертації науково обґрунтовано теоретичні аспекти та досвід з підготовки педагогічного персоналу до надання освітніх послуг особам похилого віку в Австралії та визначено шляхи його творчого використання на теренах України. Зокрема, висвітлено ключові для дослідження поняття: вік, вікова періодизація, третій вік; узагальнено основні принципи старіння та визначено основні види старіння (активне старіння, здорове старіння, успішне старіння). Узагальнено основні чинники (економічні; поведінкові; соціальні; особисті; матеріальні умови) та фактори (робота, навчання, емоційний комфорт, річних дохід тощо) активного старіння. Проаналізовано основні психологічні теорії, які застосовуються для освіти осіб третього віку (когнітивізм; діяльнісний підхід до навчання; конструктивізм; біхевіоризм) та висвітлено мотиваційні чинники до навчання у похилому віці (відчуття незалежності та впевненості у власних силах, що у свою чергу дозволяє знизити зростаючі виклики суспільних та приватних ресурсів; подолання практичних та психологічних проблем у сучасному світі; посилення дійсного та потенційного внеску в розвиток сучасного суспільства; підвищення самооцінки та самовираження, взаємодія з іншими людьми з подібними інтересами тощо). Установлено, що освіта осіб похилого віку знаходиться у фокусі уваги геронтології та андрагогіки, розкрито сутність, зміст та принципи відповідних дисциплін. Проаналізовано особливості становлення системи освіти для дорослих та університетів третього віку.^UThe dissertation scientifically substantiates the theoretical aspects and experience in training teachers to provide educational services to elderly people in Australia and identifies ways of how to creatively use it in Ukraine. In particular, the key concepts for the research are covered: age, age periodization, third age; the basic principles of aging are generalized and the main types of aging are defined (active aging, healthy aging, successful aging). The main factors (economic; behavioral; social; personal; material conditions; social ones) and factors (work, study, emotional comfort, annual income, etc.) of active aging are summarized. Main psychological theories used for the education of the elderly (cognitivism; activity approach to learning; constructivism; behaviorism) and motivating factors for learning in the third age (a sense of independence and self-confidence, which reduces growing challenges; public and private resources, overcoming practical and psychological problems in the modern world, strengthening the real and potential contribution to the development of modern society, increasing self-esteem and self-expression, interaction with other people with similar interests, etc.) are analyzed. It is established that the education of the elderly is in the focus of gerontology and andragogy; the essence, content and principles of the relevant disciplines are revealed. The features of the formation of the education system for adults and universities of the third age are generalized.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Поляковська О. О. 
Розвиток системи підготовки іноземних студентів у закладах вищої та фахової передвищої освіти Криворіжжя (60-ті рр. XX– початок XXI ст.): автореферат дис. ... д.філософ : 011 / О. О. Поляковська. — Б.м., 2023 — укp.

Наукова праця є історико-педагогічним дослідженням спрямованим на висвітлення проблеми розвитку системи підготовки іноземних студентів у закладах вищої та фахової передвищої освіти Криворіжжя за період з 60-х років ХХ ст. до початку ХХІ ст. із позицій ретроспективного аналізу.Мета дисертаційної праці – здійснити комплексний аналіз динаміки розвитку системи підготовки іноземних студентів у закладах вищої та фахової передвищої освіти Криворіжжя за період з 60-х років ХХ ст. до початку ХХІ ст., актуалізувати досвід провідних закладів освіти Криворіжжя для творчого використання з метою вдосконалення експорту освітянських послуг закладів вищої та фахової передвищої освіти України.Об’єкт дослідження – процес підготовки іноземних студентів у закладах вищої та фахової передвищої освіти України. Предмет дослідження – система організації та зміст підготовки іноземних студентів у закладах вищої та фахової передвищої освіти Криворіжжя (60-ті рр. ХХ – початок ХХІ ст.).Комплексно проаналізовано динаміку розвитку системи підготовки іноземних студентів у закладах вищої та фахової передвищої освіти Криворіжжя за період з 60-х років ХХ ст. до початку ХХІ ст. Схарактеризовано джерельну базу й історіографію означеної проблеми. Встановлено теоретико-методологічну основу та витлумачено сутність базових понять. Виокремлено періоди й етапи розвитку досліджуваного явища: адміністративно-централізований; демократично-регіональний (1991 р. – донині). Окреслено елементи позитивного досвіду закладів вищої та фахової передвищої освіти Криворіжжя в роботі з іноземними студентами досліджуваного періоду задля врахування їх на сучасному етапі розвитку вітчизняної системи вищої та фахової передвищої освіти. Основні висновки й положення дисертаційної праці можуть бути використані в роботі менеджерів закладів вищої та фахової передвищої освіти України з метою вдосконалення організації роботи структурних підрозділів, що координують процес підготовки іноземних студентів та визначають у закладі основні напрями інтернаціоналізації освітнього процесу.^UThis academic work constitutes a historical-pedagogical research focused on highlighting the issue of the development of the system for foreign students’ training in higher and professional pre-higher education institutions in Kryvyi Rih from the 1960s to the early 21st century, applying a retrospective analysis perspective.The objective of the dissertation is to conduct a comprehensive analysis of the dynamics in the development of the system for foreign students’ training in institutions of higher and professional pre-higher education in Kryvyi Rih from the 1960s to the early 21st century. It aims to bring to light the experiences of leading educational institutions in Kryvyi Rih for creative application to enhance the export of educational services from Ukrainian institutions of higher and professional pre-higher education.The research object is the process of foreign students’ training in Ukrainian institutions of higher and professional pre-higher education. The subject of the study is the organizational system and content of the foreign students’ training in institutions of higher and professional pre-higher education in Kryvyi Rih (1960s – early 21st century).The dynamics in the development of the system for foreign students’ training in institutions of higher and professional pre-higher education in Kryvyi Rih from the 1960s to the early 21st century are comprehensively analyzed. The source base and historiography of the identified problem are characterized. The theoretical and methodological foundation is established, and the essence of basic concepts is explained. The study identifies periods and stages in the development of the phenomenon under investigation: the first period being administratively-centralized (1960–1990), and the second period being democratic-regional (1991 – present). Elements of positive experience from institutions of higher and professional pre-higher education in Kryvyi Rih in working with foreign students during the studied period are outlined for consideration in the modern development of the domestic system of higher and professional pre-higher education.The main conclusions and provisions of the dissertation can be applied in the work of managers of institutions of higher and professional pre-higher education in Ukraine to improve the organization of the activities of structural units coordinating the process of foreign students’ training and determining the main directions of internationalization in the educational process.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського