Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (202)Книжкові видання та компакт-диски (111)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>A=ДАНИЛЬЧЕНК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Данильченко Л. С. 
Асиметричність процесів інформатизації світогосподарського розвитку: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.02 / Л. С. Данильченко ; Терноп. нац. екон. ун-т. — Т., 2011. — 20 с. — укp.

Визначено економічні передумови виникнення міжнародного цифрового розриву за умов формування глобального інформаційного суспільства. Досліджено роль сучасних інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) як інструментів соціально-економічного розвитку. Виявлено сучасні тенденції розвитку світового ринку ІКТ і здійснено аналіз, і прогноз динаміки міжнародного цифрового розриву. Досліджено регіональні особливості готовності країн до використання сучасних ІКТ у цілях розвитку та зростання. Запропоновано механізм вдосконалення методики оцінювання асиметричності процесів інформатизації світогосподарського розвитку, який застосовано на прикладі країн ЄС та обгрунтовано необхідність його впровадження вітчизняною системою статистики. Розроблено структурну модель подолання цифрового розриву між Україною та розвиненими країнами, запропоновано напрями інституційного забезпечення її реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У5 ф + У539.0 + У9(4УКР)390
Шифр НБУВ: РА379616 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
2.

Данильченко Т.В. 
Гендерно-перцептивні відмінності у формуванні першого враження у соціальній взаємодії: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.05 / Т.В. Данильченко ; Ін-т соц. та політ. психології АПН України. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Вивчено особливості формування першого враження в різних статевих групах. Розглянуто чинники, які зумовлюють зміст і структуру соціально-перцептивного образу незнайомої людини, особливу увагу приділено виявам гендерної специфіки в об'єкта та суб'єкта сприймання. Емпірично встановлено, що формування першого враження в різних статевих групах студентської молоді має свої особливості. Виявлено кореляцію між особливостями побудови соціально-перцептивного образу незнайомої людини та рівнем вираженості маскулінних/фемінних рис у перцепієнтів. За результатами дослідження розроблено навчальний спецкурс "Психологія соціальної перцепції: гендерні аспекти", експериментальне впровадження якого сприяє розвитку перцептивних складових соціального інтелекту та дає змогу підвищити точність першого враження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю953.1
Шифр НБУВ: РА330613

Рубрики:

      
3.

Данильченко Л.І. 
Застосування надвисокочастотної терапії та електрофорезу міді у реабілітації жінок з постменопаузальним остеопорозом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / Л.І. Данильченко ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2004. — 23 с. — укp.

Визначено особливості вмісту маркерів кісткового метаболізму та рівня кальційрегулювальних гормонів у хворих жінок за наявності та відсутності остеопоротичних переломів. Показано, що для пацієнток з переломами характерні вищі рівні маркерів кісткового метаболізму та більш виражене зниження вмісту кальцитоніну і паратиреоїдного гормону та більш висока швидкість втрати кісткової тканини. За умови відсутності переломів виявлено зниження рівня естрадіолу та незначне підвищення рівня маркерів кісткової резорбції, що свідчить про збільшення інтенсивності втрати кісткової тканини за нормальної або зниженої швидкості кісткоутворення. Вперше вивчено вплив використання терапії електромагнітними хвилями надвисокої частоти (НВЧ), електрофорезу сульфату міді та їх комплексного застосування на клінічну картину, рівень маркерів кісткового метаболізму та кальційрегулювальних гормонів у жінок, хворих на постменопаузальний остеопороз (ПМОП) за наявності та відсутності в анамнезі остеопоротичних переломів. Встановлено, що застосування НВЧ-терапії та електрофорезу сульфату міді більш позитивно впливає на клінічну картину захворювання, знижує інтенсивність резорбції кісткової тканини і зменшує ризик розвитку нових переломів. Розроблено концепцію необхідності тривалого лікування (3 - 4 курси) через кожні півроку для попередження втрати кісткової маси у даної категорії хворих за даними остеоденситометрії. Ефективність комплексного застосування процедур перевищує тактику їх окремого застосування, що дозволяє зменшити інтенсивність втрати кісткової маси у жінок, хворих на ПМОП у перші роки після настання менопаузи і зменшити ризик переломів кісток у майбутньому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.59-54 + Р418.110.40-54 +
Шифр НБУВ: РА333160

Рубрики:

      
4.

Данильченко Ю.М. 
Наукові основи створення швидкохідних прецизійних шпиндельних вузлів металорізальних верстатів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.03.01 / Ю.М. Данильченко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2003. — 36 с. — укp.

Розроблено метод комплексного теоретичного та експериментального досліджень, що базується на визначенні амплітуд резонансних коливань і вивченні похибки обертання шпинделя в зонах локальних резонансів на частотах вимушених коливань, що генеруються підшипниками опор. Запропоновано математичну модель початкового контакту неідеального радіально-упорного кульшового підшипника, яка виявляє взаємозв'язок між просторовим положенням його кілець та похибками геометрії його контактних груп, що є базою для моделювання процесів формування внутрішнього кінематичного збурення підшипників. Під час проведення розробки пружно-деформаційної моделі цього підшипника враховано наявність початкового (до деформаційного) зміщення його внутрішнього кільця відносно номінального положення та проведено розмежування наслідків дії навантажень та похибок виготовлення й монтажу підшипника на формування траєкторії руху центру внутрішнього кільця, що є основою для моделювання процесів трансформації внутрішнього кінематичного збурення підшипників у складі опор шпиндельних вузлів (ШВ). Розроблено математичну модель формування точності швидкохідних прецизійних ШВ на опорах кочення, що являє собою комбінацію функціонально пов'язаних пружно-деформаційних моделей опори шпинделя та власне системи "ШВ" з механізмом кріплення інструменту/заготовки та дає змогу враховувати похибки виготовлення та збирання ШВ і наслідки дії зовнішнього навантаження будь-якого фізичного походження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К63-52-041.51 +
Шифр НБУВ: РА327653

Рубрики:

      
5.

Данильченко Д.В. 
Нестаціонарні хвилі в кусково - однорідних оболонкових конструкціях: автореф. дис... канд. техн. наук: 01.02.04 / Д.В. Данильченко ; Запоріз. нац. техн. ун-т. — Запоріжжя, 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив різних геометричних і фізичних властивостей складових конструкцій, а також параметрів діючого навантаження на несталий рух оболонок. Розроблено єдину чисельно-характеристичну методику розв'язання задач щодо розповсюдження пружних хвиль в кусково-однорідних оболонкових конструкціях з різними геометричними та фізико-механічними параметрами. Використано рівняння руху оболонок обертання лінійної та нелінійної теорії типа Тимошенка. Досліджено процеси нестаціонарної деформації обтічника, що складається з послідовно сполучених конічної (або сферичної) та циліндрової оболонок з урахуванням дифракції хвильового фронту на межі розділу складових конструкцій. Визначено вплив геометричних параметрів складових оболонки на їх несталий рух, коли під дією зовнішніх навантажень прогинання оболонки сумірні з її товщиною. Наведено розв'язання задачі розповсюдження пружніх хвиль в оболонках з криволінійною віссю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.640.35-2,022 +
Шифр НБУВ: РА368932

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Данильченко О.О. 
Радіоадаптивна відповідь, індукована ультрафіолетовим випроміненням, у рослин: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.01 / О.О. Данильченко ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 24 с. — укp.

Досліджено міру специфічності радіоадаптивної відповіді у рослин за впливу стресових факторів різної природи та термінів її релізації за даних умов. Установлено характер дозових залежностей виживаності апікальних меристем та відносної швидкості росту головного кореня паростків експериментальних рослин. Виявлено режими опромінення та визначено часові інтервали, необхідні для прояву та розвитку радіоадаптивної відповіді за поєднаного впливу УФ-B та ренгтенівського випромінювань у паростків A. thaliana. З'ясовано участь систем ексцизійної репарації ДНК у формуванні радіоадаптивної відповіді у рослин. Комбінуванням впливу УФ-B та світла видимого діапазону (400 - 760 нм) було показано, що фотоліазна реакція послаблює формування індуцибельної радіоадаптації у паростків Medicago sativa L. до тестувального впливу гамма-випромінювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*801.1-652.151 +
Шифр НБУВ: РА338875

Рубрики:

      
7.

Данильченко С.М. 
Субструктура та дефектність кристалів біогенного апатиту: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / С.М. Данильченко ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено структурні та субструктурні особливості нанокристалів біоапатиту кісткової тканини та з'ясовано фізичну суть процесів у біомінералі з метою подальшого встановлення функціонального значення дефектів кристалічної будови. Одержано нові дані про існування кількох типів карбонатних комплексів у біоапатиті. Виявлено, що структурні дефекти переважно локалізуються у приповерхневих областях кристалів. Встановлено, що неапатитне оточення кристалів кальційдефіцитного апатиту являє собою, головним чином, карбонат кальцію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372,022
Шифр НБУВ: РА331083

Рубрики:

      
8.

Данильченко Л.М. 
Технологічне забезпечення точності формоутворення витих заготовок: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.08 / Л.М. Данильченко ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено питання підвищення точності формоутворення гвинтових і кільцевих заготовок деталей машин за рахунок розробки раціональних технологічних процесів їх виготовлення методами холодного та гарячого деформувань, калібрування та проточування з проектуванням технологічного устаткування та спорядження. Розроблено математичну модель технологічного процесу формоутворення гвинтових спіралей. Встановлено аналітичні залежності стосовно визначення напружено-деформованого стану процесу згинання стрічки на ребро. Досліджено вплив конструкторсько-технологічних параметрів на показники точності витих заготовок. Наведено інженерну методику проектування технологічних процесів формоутворення, устаткування та спорядження. Спроектовано, виготовлено й упроваджено у виробництво устаткування та спорядження для навивання гвинтових і кільцевих заготовок деталей машин підвищеної точності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К51
Шифр НБУВ: РА312939 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Данильченко М. А. 
Забезпечення динамічної якості технологічної обробної системи при точінні / М. А. Данильченко. — Б.м., 2021 — укp.

В дисертаційній роботі вирішена важлива науково-практична задача підвищення якості токарного оброблення шляхом удосконалення технології прогнозування і гасіння регенеративних коливань. Ця технологія базується на використанні результатів моделювання динамічної взаємодії ТОС з процесом різання з урахуванням обробки за слідом.На відміну від попередніх досліджень методів і засобів гасіння регенеративних коливань, для опису взаємодії пружної ТОС з процесом різання запропоновано застосувати модель відносних коливань інструмента в 3D просторі. В моделі враховано вплив природних зворотних зв'язків між пружною ТОС і процесом різання на зміну глибини, подачі і швидкості різання. Вперше вплив оброблення за слідом введено в модель за двома напрямками - глибиною різання і подачею, що дозволило отримати характеристики просторового руху інструмента відносно заготовки як функцію зміни припуску, безпосередньо пов'язану із керованими параметрами режимів різання.Для вибору форми представлення пружної ТОС, було проведене теоретичне і експериментальне дослідження впливу контактної взаємодії заготовки з інструментом при точінні на формування динамічних характеристик пружної ТОС із використанням динамічної моделі токарного верстата як складної механічної коливальної системи шпиндель-заготовка-супорт з урахуванням контактної взаємодії заготовки з інструментом і описом складових елементів розподіленими моделями. Результати дослідження довели адекватність представлення пружної ТОС в моделі динамічної взаємодії з процесом різання у вигляді одномасової системи із пружними і дисипативними характеристиками, визначеними експериментально.Порівняння результатів моделювання і експериментальних досліджень стосовно змінності значень частот власних коливань пружної ТОС при поздовжній подачі різця, відповідності спектральних характеристик профілограм оброблених поверхонь і вільних коливань елементів ТОС, а також суттєве зменшення шорсткості обробленої поверхні при застосуванні опції SSV на верстаті ST-30 фірми HAAS (USA) з теоретично визначеними параметрами амплітуди і періоду зміни частоти обертання шпинделя, свідчать про адекватність розроблених математичних моделей і ефективність їх застосування для визначення параметрів опції SSV на токарних верстатах з ЧПК.^UThe dissertation solves an important scientific and practical problem of increasing quality of turning by improving prediction and suppression technology of regenerative oscillations. This technology is based on the use of dynamic modeling results of interaction of the TMS with the cutting process, considering machining «by chatter marks».Unlike previous studies of methods and tools for regenerative oscillations suppression, to describe the interaction of elastic TMS and cutting process, it is proposed to apply the model of tool relative oscillations in 3D space. The model takes into account the influence of natural feedback between the elastic TMS and the cutting process on the depth, feed and cutting speed change. For the first time, the effect of machining «by chatter marks» was taken into account in the model in two directions - cutting depth and feed, which allowed obtaining the characteristics of the tool spatial movement relative to the workpiece as a function of stock change, directly related with controlled cutting data.To choose the form of elastic TMS representation, a theoretical and experimental study of workpiece and tool contact interaction during turning on the elastic TMS dynamic characteristics formation. Dynamic model of a lathe is considered as a complex mechanical oscillating system spindle unit-workpiece-carriage taking into account workpiece and tool contact interaction and components definition by distributed models. The results of the study proved the adequacy of the dynamic model of elastic TMS interaction with the cutting process, considered as single-mass system with elastic and dissipative characteristics determined experimentally.Comparison of simulation results and experimental studies on the variability of natural oscillation frequencies of elastic TMS during longitudinal feed of the cutter, correspondence of profile diagrams spectral characteristics of machined surfaces and free oscillations of TMS elements, as well as reduction of surface roughness when using SSV option on HAAS ST-30 (USA) with theoretically determined amplitudes and period spindle speed change period, confirms the adequacy of the developed mathematical models and the effectiveness of their application for SSV parameters determination on CNC lathes.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Данильченко П. Ю. 
Кримінальний радикалізм в установах виконання покарань: кримінологічні засади протидії: автореферат дис. ... д.філософ : 081 / П. Ю. Данильченко. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертація присвячена розробці кримінологічних засад протидії кримінальному радикалізму в установах виконання покарань на основі комплексної його кримінологічної характеристики, опису і пояснення стану, особливостей детермінаційного комплексу, напрямів і заходів обструкції. Визначено сутність та сформовано поняття радикалізму як соціальної практики відмежування та опозиціонування, яка виходить із заперечення наявного порядку (правового, політичного, економічного, морального тощо) та установки на зміну засновків суспільного співжиття, що реалізується через умовно інтенсивну активність щодо конструювання альтернативного порядку і його діяльнісну або символічну онтологізацію (вузьке бачення радикалізму); як антропологічно постійного прояву боротьби зі соціальною ентропією через невдоволення культурою, феномен цілеспрямованого, провокованого й конструйованого вивільнення соціальної енергії у напрямі суттєвих змін (відміни) культури на підставі передзаданого (установочного) мислення (широке бачення радикалізму). В індивідуальному вимірі радикалізм запропоновано розуміти як акт діалогічного існування у соціально-бунтівній формі, що переживається в особистісній установці на боротьбу, проявлену у контекстуально зумовленому, маніфестуючому максимальному згущенні волі до зміни самого цього контексту і реалізації проєкту свого майбутнього.Здійснено класифікацію радикалізму, надано опис і пояснення його видів. За домінуючою екзистенцією (кримінолого-екзистенціальний підхід) виділено та охарактеризовано 9 його видів: самоактуалізаційний, мегалотимний, ізотимний, солідаризаційний, танатофобний, ресентиментарний, свободо-центруючий свободо-елімінуючий та ігровий.В залежності від домінуючої у радикальному акті установки виділено та охарактеризовано радикалізм буттєвий (акціоністський) та привласнюючий (експансіоністський). В залежності від ступеня раціональності мотивування радикальних дій – раціонально-ідеологічний та невротичний. За критерієм часоорієнтування – ретроградний (реакційний, консервативний) та футурорадикалізм. В залежності від соціально-рольової спрямованості та функціональної приналежності радикала в системі соціальної діяльності – соціально-паразитичний та соціально-домінантний. За критерієм тієї ідеології, що покладається в основу обґрунтування радикальних дій, відповідного цілепокладання – радикалізм релігійний, світсько-політичний, побутовий, кримінально-субкультурний.Охарактеризовано феномен кримінального радикалізму в установах виконання покарань. Виділено два функціональні блоки кримінального радикалізму серед ув’язнених: 1) ендогенний, спрямований на зміну комунікативних параметрів середовища засуджених (протягом 2016–2022 рр. зареєстровано 8 умисних вбивств, 22 умисних тяжких тілесних ушкоджень, 51 випадок встановлення або поширення злочинного впливу); 2) екзогенний, спрямований проти адміністрації установ виконання покарань (ст. ст. 147, 258, 294, 342, 345, 348, 349, 391, 392 КК України); на прояви екзогенного кримінального радикалізму припадає 22,5 % від загальної кількості зареєстрованих випадків злісної непокори (ст. 391 КК України), 50 % погроз або насильства щодо працівників правоохоронних органів (с. 345 КК України) та опору (ст. 342 КК України), 100 % – решта категорій. Встановлено, що близько 80 % умисних вбивств серед засуджених вчиняються з використанням холодної зброї або предметів, спеціально пристосованих для нанесення тілесних ушкоджень; 20 % – через завдання численних ударів руками та ногами (більш ніж 95 % таких випадків – групове побиття); 95,6 % – у робочі дні; 88,5 % – у житлових зонах, 8 % – у виробничих зонах, 3,5 % – у ДІЗО і ПКТ; 9 з 10 осіб злочинців перебували на профілактичних обліках як злісні порушники режиму у виправних колоніях. Удосконалено кримінологічне розуміння природи бунтів у виправних колоніях, які характеризуються підвищеною суспільною небезпечністю, здатністю не лише дестабілізувати ситуацію в установі виконання покарань, а й суспільно-політичну ситуацію в регіоні держави або в цілій країні; за 6 років (2016–2021 р.) зареєстровано 23 бунти різного масштабу та інтенсивності (у 2022 р. сталося ще принаймні 3 бунти).Встановлено, що радикалізм серед персоналу установ виконання покарань має кримінально-правові межі, визначені складами кримінальних правопорушень, передбачених ст. ст. 115, 121, 122, 127, 365 КК України, які вчиняються на службі та щодо ув’язнених.^UThe dissertation is devoted to the development of criminological principles of combating criminal radicalism in penal institutions on the basis of its comprehensive criminological characteristics, description and explanation of the state, features of the deterministic complex, directions and measures of obstruction. The essence of radicalism is defined and the concept of radicalism is formed as a social practice of separation and opposition, which comes from the denial of the existing order (legal, political, economic, moral, etc.) and the attitude to change the foundations of social coexistence, which is realized through conditionally intensive activity in the construction of an alternative order and its active existence or symbolic ontologization (a narrow vision of radicalism); as an anthropologically permanent manifestation of the struggle against social entropy due to dissatisfaction with culture, the phenomenon of purposeful, provoked and constructed release of social energy in the direction of significant changes (removal) of culture on the basis of predetermined (establishment) thinking (broad vision of radicalism). In the individual dimension, radicalism is proposed to be understood as an act of dialogic existence in a socially-rebellious form, which is experienced in a personal attitude to struggle, manifested in a contextually conditioned, manifesting maximum concentration of the will to change this very context and realize the project of one's future.A classification of radicalism was carried out, a description and explanation of its types was provided. According to the dominant existence (criminological-existential approach), 9 of its types are distinguished and characterized: self-actualizing, megalothymic, isothymic, solidarizing, thanatophobic, resentful, free-centered, free-eliminating, and playful.Depending on the attitude dominant in the radical act, essential (actionist) and appropriating (expansionist) radicalism is distinguished and characterized. Depending on the degree of rationality, the motivation for radical actions is rational-ideological and neurotic. According to the criterion of time orientation – retrograde (reactionary, conservative) and futuro-radicalism. Depending on the socio-role orientation and functional affiliation of the radical in the system of social activity – socially parasitic and socially dominant. According to the criterion of that ideology, which is the basis of the justification of radical actions, the corresponding goal setting – radicalism is religious, secular-political, common, criminal-subcultural.The phenomenon of criminal radicalism in penal institutions is characterized. Two functional blocks of criminal radicalism among prisoners are singled out: 1) endogenous, aimed at changing the communicative parameters of the convicts' environment (during 2016–2022, 8 intentional murders, 22 intentional grievous bodily harms, 51 cases of establishing or spreading criminal influence were registered); 2) exogenous, directed against the administration of penal institutions (Articles 147, 258, 294, 342, 345, 348, 349, 391, 392 of the Criminal Code of Ukraine); manifestations of exogenous criminal radicalism account for 22,5 % of the total number of registered cases of malicious disobedience (Article 391 of the Criminal Code of Ukraine), 50 % of threats or violence against law enforcement officers (Page 345 of the Criminal Code of Ukraine) and resistance (Article 342 of the Criminal Code of Ukraine), 100 % – the rest of the categories.It has been established that about 80 % of intentional murders among convicts are committed with the use of cold weapons or objects specially adapted for inflicting bodily harm; 20 % – due to the task of numerous blows with hands and feet (more than 95 % of such cases are group beatings); 95,6 % – on working days; 88.5% – in residential zones, 8 % – in industrial zones, 3.5 % – in punishment rooms for prisoners; 9 out of 10 criminals were on preventive records as malicious violators of the regime in correctional colonies. Improved criminological understanding of the nature of riots in correctional colonies, which are characterized by increased social danger, the ability not only to destabilize the situation in the institution of execution of punishments, but also the socio-political situation in the region of the state or in the entire country; in 6 years (2016–2021), 23 riots of varying scale and intensity were registered (at least 3 more riots occurred in 2022).It has been established that radicalism among the staff of penal institutions has criminal-legal limits determined by the composition of criminal offenses provided for in Art. Art. 115, 121, 122, 127, 365 of the Criminal Code of Ukraine, which are committed in the service and in relation to prisoners.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Данильченко О. А. 
Формування соціально-правової компетентності майбутніх офіцерів Національної гвардії України: автореферат дис. ... д.філософ : 011 / О. А. Данильченко. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню проблеми формування соціально-правової компетентності майбутніх офіцерів майбутніх Національної гвардії України. У роботі виконано теоретичне узагальнення та вирішено наукове завдання щодо формування соціально-правової компетентності майбутніх офіцерів НГУ, які будуть залучатися до виконання завдань з охорони громадського порядку, під час навчання у вищому військовому навчальному закладі.^UThe dissertation is devoted to the research of the problem of the formation of socio-legal competence of future officers of the future National Guard of Ukraine. The work performs theoretical generalisation and solves the scientific problem of the formation of socio-legal competence of future officers of the NGU, who will be involved in the performance of public order protection tasks, during training in a higher military educational institution.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Данильченко О. С. 
Сучасна міжнародно-­правова доктрина Китайської Народної Республіки: автореферат дис. ... д.філософ : 293 / О. С. Данильченко. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертація присвячена дослідженню теоретичних та практичних засад становлення і розвитку сучасної міжнародно-­правової доктрини КНР, її особливостей та внеску у світову науку міжнародного права. Ця робота є першим у вітчизняній та зарубіжній міжнародно-­правовій науці комплексним, системним дослідженням «теорії міжнародного права з китайською специфікою», їїісторичних аспектів та підходів до розуміння основних категорій міжнародного права з урахуванням цивілізаційних особливостей китайської держави.У дослідженні було розкрито сутність та основні теоретичні підходи до визначення поняття «доктрина» у міжнародному праві. У роботі доктрина міжнародного права КНР розглядається не тільки в традиційному розумінні статті 38 Статуту МС (як «доктрини найбільш кваліфікованих спеціалістів з публічного права різних націй в якості допоміжного засобу для визначення правових норм»), а й у більш широкому сенсі – як зовнішньополітична позиція держави, що може мати міжнародно-­правові наслідки. На нашу думку, саме таке розуміння доктрини дозволяє системно та комплексно проаналізувати структуру та особливості сучасної китайської доктрини міжнародного права. За результатами дослідження автор доходить висновку, що основна її відмінність полягає у тому, що тільки уповноважені державою установи, що здійснюють міжнародно­-правовідослідження, можуть розробляти офіційну доктрину міжнародного права КНР, а також визначати доктринальні міжнародно­правові підходи до актуальних міжнародних питань за участю КНР. У той же час, окремі фахівці – юристи­ міжнародники, групи експертів та наукові товариства, безпосередньо не уповноважені державою на таку діяльність, можуть займатись тільки розвитком науки міжнародного права КНР. Крім того, суттєвою особливістю в міжнародно-правовій практиці КНР є те, що доктринальні положення з актуальних питань позиції держави в міжнародних відносинах, публікуються виключноуповноваженими на це державними органами влади та державними науковими установами у якості так званих кольорових книг.^UThe dissertation is dedicated to studying the theoretical and practical foundations of the formation and development of the modern international legal doctrine of the People’s Republic of China. It aims to explore its peculiarities and contributions to thescience of international law. This work represents the first comprehensive and systematic research within Ukrainian international legal scholarship on the theory of international law with Chinese characteristics. It delves into its historical aspects and examines various approaches to understanding the main categories of international law, all while considering the unique civilization features of the Chinese state. The study reveals the essence and primary theoretical approaches to defining the concept of ―doctrine‖ in international law. In this research, the international legal doctrine of the People’s Republic of China is examined not only through the traditionallens of Article 38 of the ICJ Statute (as ―the teachings of the most highly qualified publicists of the various nations, as subsidiary means for the determination of rules of law‖) but also in a broader context – as a foreign policy position of the State that may have international legal implications. In our view, it is this interpretation of the doctrine that enables a systematic and comprehensive analysis of the structure and important features of modern international legal doctrine of the PRC.Based on the findings of the study, the author concludes that a key distinction lies in the fact that only institutions authorized by the State to conduct international legal research are able to develop the official international legal doctrine of the PRC, as well as determine doctrinal international legal approaches to contemporary international issues involving the PRC. At the same time, individual specialists – international lawyers, groups of experts, and academic societies – who are not directly authorized by the State to do so are only allowed to develop the science of international law in the PRC. In addition, a notable feature of China’s international legal practice is that doctrinal provisions on significant issues related to the state’s position in internationalrelations are exclusively published by authorized state authorities and state research institutions, commonly referred to as ―color books‖.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського