Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (141)Книжкові видання та компакт-диски (155)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>A=ДАНИЛЕВСЬК$<.>+<.>A=ОКСАН$<.>+<.>A=МИКОЛАЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Данилевський О.О. 
Господарсько-біологічні особливості тварин української червоно-рябої молочної породи Північного регіону України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / О.О. Данилевський ; УААН. Ін-т розведення і генетики тварин. — К.; Чубинське, 1999. — 18 с. — укp.

В дисертації викладено процес формування української червоно-рябої молочної породи з констатацією проміжних і кінцевих характеристик тварин цієї породи в умовах Північного регіону України. Встановлено, що вони характеризуються високими селекційно-генетичними параметрами та біологічними особливостями. Генетична структура цього масива худоби забезпечує правильність подальшого перебігу селекційного процесу, направленого на консолідацію і перспективи удосконалення популяції за основними господарсько-біологічними ознаками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П603.9 українська червоно-ряба молочна

Рубрики:

      
2.

Данилевський А.О. 
Кримінальна відповідальність за матеріальне, організаційне чи інше сприяння створенню або діяльності терористичної групи чи терористичної організації: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / А.О. Данилевський ; Акад. адвокатури України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено юридичну природу сприяння створенню або діяльності терористичних об'єднань. Наведено кримінально-правову характеристику цього складу злочину, критерії відмежування від суміжних злочинів, а також співучасті у злочині, вчиненому терористичним об'єднанням. Проаналізовано санкцію, у якій передбачено покарання за цей злочин, спеціальний вид звільнення від кримінальної відповідальності за нього. Грунтуючись на результатах проведеного дослідження, встановлено недоліки чинного кримінального й антитерористичного законодавства, невідповідність його міжнародним нормативно-правовим актам та запропоновано здійснити на законодавчому рівні відповідні зміни та доповнення у Кримінальному кодексі України у зв'язку з необхідністю передбачити кримінальну відповідальність за сприяння діяльності організованої терористичної групи чи терористичної організації в окремому складі злочину, а також у Законі України "Про боротьбу з тероризмом".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)119.301.7 + Х881.9(4УКР)119.301.7
Шифр НБУВ: РА364410

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Оксанич І. М. 
Методи і моделі оцінки та підвищення ефективності проблемно-орієнтованого інтерфейсу користувача інформаційно-пошукової системи: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.06 / І. М. Оксанич ; НАН України, Ін-т пробл. мат. машин і систем. — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено шляхи та методи вирішення завдання підвищення ефективності інтерфейсу користувача (ІК) інформаційно-пошукових систем (зниження трудомісткості формування користувачем запитів до інформаційних ресурсів) на основі методів теорії ймовірностей, математичної статистики, алгебри логіки, методів математичного й імітаційного моделювання. Запропоновано модель декомпозиції ментальних операторів технології GOMS-KLM для задач вводу та візуальної ідентифікації даних. Побудовано математичні логіко-ймовірнісні моделі "покрокової" та "прицільної" підказки в ІК, залежності між його варіантами та характеристиками з урахуванням функції розподілу ймовірностей звертання до слів базового словника. Побудовано й експериметрально перевірено імітаційні моделі ІК. Зпропоновано технологію та розроблено інформаційну модель системи квазідовільних запитів користувача до баз даних у природно-мовному середовищі за допомогою стандартних CASE-засобів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.43-01
Шифр НБУВ: РА382486 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Оксанич А.П. 
Методи та апаратура контролю структурно-геометричної досконалості напівпровідникових матеріалів та структур в умовах їх серійного виробництва: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.27.06 / А.П. Оксанич ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2002. — 34 с. — укp.

Розроблено науково-обгрунтовані методи для контролю деформацій, механічних напруг структурної досконалості і створення на їх підставі принципів конструювання вимірювального і ростового обладнання, за допомогою якого безруйнівним методом експресно контролюються на всіх стадіях напівпровідникового виробництва геометричні параметри і внутрішня напруга напівпровідникових пластин і структур, а також створено апаратуру для контролю структурної досконалості напівпровідникових кристалів у процесі вирощування. Запропоновано методики і конструкції плоских інфрачервоних полярископів "Міраж-1" та "Міраж-2". Досліджено технологічні процеси високотемпературної обробки. Висвітлено методику контролю щільності дислокацій під час дослідження жорсткості кремнієвих структур виявлено нове явище: зміну форми (згибу) кремнієвих структур після прикладення імпульса навантаження з високою швидкістю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.22,022 + З843.312-06
Шифр НБУВ: РА319978 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Данилевська О.М. 
Мовна політика Центральної Ради, Гетьманату та Директорії УНР: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / О.М. Данилевська ; НАН України. Ін-т укр. мови. — К., 2004. — 24 с. — укp.

Здійснено комплексний аналіз мовної політики Центральної Ради, Гетьманату та Директорії УНР у макросоціолінгвістичному аспекті. З'ясовано, що основними напрямами реалізації мовної політики досліджуваного періоду є статусне та корпусне мовне планування. Зазначено, що дана стратегія сприяла юридичному закріпленню статусу української мови як державної, істотному розширенню її функціональних можливостей, розгортанню кодифікаційних процесів, активізації мовознавчих досліджень. У законодавчому забезпеченні діяльності українських урядів виокремлено та систематизовано ряд директивних документів, на яких грунтувалися статусні заходи. Зроблено висновок про послідовність та наступність мовної політики Центральної Ради, Гетьманату, Директорії УНР. Проаналізовано участь держави у визначенні заходів корпусного планування. Як вияв корпусної мовної політики кваліфіковано діяльність тогочасних правописних і термінологічних комісій, видання термінологічних словників, директивні документи про використання української мови у діловодстві. Обгрунтовано вплив мовної політики Центральної Ради, Гетьманату, Директорії УНР на суспільну свідомість та мовну поведінку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш100.3 + Ш121(4УКР)6 + Ш141.4-013 +
Шифр НБУВ: РА331339

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
6.

Данилевська О.Є. 
Напрями розвитку та розміщення молочного скотарства і підвищення його економічної ефективності: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / О.Є. Данилевська ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2002. — 24 с. — укp.

Висвітлено теоретичні та методичні засади розвитку та розміщення тваринництва, а також напрями науково-технічного прогресу в молочному скотарстві. Розглянуто вплив на рівень розвитку та розміщення галузей тваринництва грунтово-кліматичних, економічних, соціальних й екологічних факторів. Надано рекомендації та визначено показники економічної оцінки щодо розміщення тваринництва з урахуванням попиту населення на продукцію галузі. Запропоновано механізм стабілізації та нарощування маточного поголів'я молочної худоби, а також шляхи реструктуризації кормової бази. Проаналізовано вплив основних факторів на обсяг виробництва продукції даної галузі та розраховано темпи збільшення її в окремих зонах. Обгрунтовано методичні підходи прогнозування розвитку та розміщення молочного скотарства та розроблено його основні параметри у сільськогосподарських підприємствах і господарствах населення за природно-економічними зонами на період до 2005 р.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)325.250-07
Шифр НБУВ: РА320206 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Данилевська О. М. 
Мовна ситуація в українській шкільній освіті на початку ХХІ століття. / О. М. Данилевська. — Б.м., 2020 — укp.

Уперше в українському мовознавстві запропоновано концепцію взаємодії компонентів мовної ситуації в освітній галузі мовно неоднорідного посттоталітарного суспільства на етапі розбудови незалежної держави; обґрунтовано зумовленість взаємодії української та російської мов у шкільній освіті конфігурацією загальнодержавної мовної ситуації, закономірностями спонтанної комунікації, мовною поведінкою й звичками учасників навчального процесу, сформованими під впливом мовної ситуації в конкретному регіоні; розроблено типологію моделей мовної поведінки школярів в умовах білінгвізму; узагальнено ознаки деформованої мовної ситуації в мовних практиках учителів та учнів, а також у дискурсі шкільних підручників.^UFor the first time in Ukrainian linguistics, the concept of interaction of the components of the language situation in the educational sphere of a culturally heterogeneous post-totalitarian society at the stage of development of an independent state has been proposed; the conditionality of the interaction of the Ukrainian and Russian languages in school education has been substantiated by the configuration of national language situation, the common factors of spontaneous communication, language behaviour and habits of participants in the educational process, formed under the influence of the language situation in a particular region; a typology of models of verbal behaviour of students in the context of bilingualism has been developed; signs of a distorted linguistic situation have been revealed in the linguistic practices of teachers and students and in the discourse of school textbooks.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Данилевський В. В. 
Суспільно-політичні трансформації доби перебудови (1985-1991 рр.) на сторінках вітчизняних часописів / В. В. Данилевський. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації на основі опрацювання широкої джерельної бази та з урахуванням здобутків української історіографії з'ясовано роль українських літературно-художніх і громадсько-політичних журналів у національному відродженні та консолідації суспільства навколо ідеї здобуття незалежності України в період перебудови. Проаналізовано висвітлення таких чинників національного відродження і розбудови української держави, як становлення громадянського суспільства, формування історичної свідомості, утвердження української національної ідентичності та трансформація економіки. В дисертації комплексно досліджено концептуально-тематичні особливості української публіцистики періоду перебудови на рівні тем, ідей, тенденцій. З'ясовано інтерпретацію на сторінках літературно-художніх і громадсько-політичних журналів актуальних для вітчизняної історіографії питань. Показана роль журнальної публіцистики у процесах національного відродження, розкрито її вплив на формування громадської думки і суспільної свідомості громадян.^UThe dissertation based on the processing of large amount of sources and taking into consideration the achievements of Ukrainian historiography clarified the role of Ukrainian literary and sociopolitical magazines in national revival and consolidation of society around the idea of gaining independence of Ukraine in the period of perestroika. The dissertation research provides a complex analysis of the conceptual and thematic peculiarities of Ukrainian journalism during the period of perestroika at the level of topics, ideas, tendencies. The interpretation on the pages of literary and sociopolitical magazines relevant to issues of national historiography has been clarified.The role of magazine journalism in the processes of national revival has been shown and its impact on public opinion and public consciousness formation has been revealed. For this purpose, the classification of non-fiction materials published in the magazines “Kyiv”, “Vitchyzna” (“Motherland”), “Zhovten” (“October”) (“Dzvin” (“Bell”)), “Prapor” (“Flag”) (“Berezil”), “Dnipro”, “Zoloti vorota” (“Golden Gate”), “Pamyatky Ukrainy” (“Sightseeing Of Ukraine”) during 1985-1991 years has been carried out based on thematic content and dynamics of the output. In particular, the attention is focused on the coverage of sociopolitical, historico-cultural and socio-economic issues that have not been practically studied in such an area. It has been established that the subject matter of sociopolitical and literary magazines has undergone significant changes. The issues of ideology and Communist Party construction had been sidelined and gave the way to the topics of democratization, multiparty, national revival, native language, national symbols, national history, economic reform, church renaissance and such factors of national revival and Ukrainian civil society development as formation of civil society, formation of historical consciousness, assertion of Ukrainian national identity and transformation of the economy.Among the articles and intelligence articles featured in literary fiction and socio-political magazines, the most prominent were materials on the Holodomor of 1932-1933, the liberation struggle of the early twentieth century, Stalinist repression, Executed Renaissance and other “white spots” of Ukrainian history. There was widespread publicity and resonance with articles that told readers about the concealed names of repressed Ukrainian figures – politicians, scientists, writers and artists, including dissidents, human rights activists, and Sixties.Historical preservation work, stories about the past of individual cultural sites, and the theory and practice of restoration, museum, and heritage preservation activity were in the field of view of the national magazines of the second half of the 1980s – early 1990s. Along with sociopolitical issues in the cultural and educational topics of magazines, an important place was occupied by publications of ethnology direction.The conducted research made it possible to make a reasoned conclusion about the representativeness of the source base available on the pages of literary and sociopolitical magazines. The analysis made it possible to identify areas of historical reconstruction of the history of Ukraine during perestroika period 1985–1991. Besides that, the analysis made it possible to significantly supplement, along with modern research of other historians – to clarify the picture of the restructuring process development in Ukraine, including the capture the dynamics of transformation of Ukrainian journalism system.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Оксанич І. Г. 
Методологічні основи та інформаційна технологія динамічного розподілу виконавчих ресурсів в організаційно-технічних системах / І. Г. Оксанич. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено вирішенню актуальної науково-прикладної проблеми створення методологічних засад і технологічних засобів динамічного розподілу виконавчих ресурсів в автоматизованих організаційно-технічних системах. Удосконалено методологію створення технологічних засобів динамічного розподілу виконавчих ресурсів в автоматизованих організаційно-технічних системах. До комплексу методологічних принципів включені принцип конвергенції онтологій предметної області і системи управління, принцип рефлексивного переходу і його формалізований опис, а також включені етапи стратифікації онтологій за аспектними рівнями. Синтезовано структурні, динамічні, інформаційні моделі, а також методи, що складають основу інформаційної технології динамічного розподілу виконавчих ресурсів. Створено та реалізовано інформаційну технологію динамічного розподілу виконавчих ресурсів в організаційно-технічних системах. Наведено результати експериментів на імітаційній моделі та результати впровадження, які довели працездатність та ефективність системи моніторингу і диспетчеризації бізнес-процесів на основі методів і моделей динамічного розподілу виконавчих ресурсів в організаційно-технічних системах.^UThe dissertation work is devoted to solving the actual scientific and applied problem of creating methodological foundations and technological means of dynamic distribution of executive resources in automated organizational and technical systems (OTS).Approaches to construction of the methodology of synthesis of adaptive executive structures in automated OTS have been improved. The set of methodological principles includes the principle of convergence of ontologies of the subject domain and control system, the principle of reflexive transition and its formalized description, as well as the stages of stratification of ontologies by aspect levels. This makes possible to schematize and accelerate the process of synthesis of a set of logical, mathematical, functional models and methods whose aggregation and interaction design the required information technology. The method of dynamic distribution of applications on functional knots at of business processes performance in OTS has been developed.The practical significance of the obtained results is in improvement of the quality of functioning of technical and organizational systems through construction and application of the information technology for dynamic distribution of executive resources in OTS. A study of the effectiveness of theoretical and practical results application in the management of specific objects in order to improve the quality of their operation has been carried out.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Оксанюк О. А. 
Режим окремого проживання подружжя в сімейному праві / О. А. Оксанюк. — Б.м., 2022 — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню юридичної природи інституту окремого проживання подружжя, правових підстав для його встановлення та припинення, правових наслідків, які наступають у зв'язку із встановленням або припиненням режиму окремого проживання подружжя, дослідженню відповідного зарубіжного та історичного досвіду.У роботі розроблено концепцію сучасного розуміння правового режиму окремого проживання подружжя, виявлення основних теоретичних та прикладних проблем даного сімейно-правового інституту, а також сформовано наукові висновки та пропозиції стосовно вдосконалення чинного сімейного законодавства у даній галузі дослідження.В роботі проведено аналіз теоретико-правових проблем визначення режиму окремого проживання подружжя у сімейному праві; з'ясовано поняття, основні риси та правова природа режиму окремого проживання подружжя в сімейному праві в контексті його співвідношення із суміжними правовими поняттями сімейного права; проаналізовано особливості встановлення, зміни та припинення режиму окремого проживання подружжя, в тому числі в судовому та договірному порядку; з'ясовано основні наукові підходи до класифікації та визначено зміст майнових юридичних наслідків режиму окремого проживання подружжя; розкрито зміст правових наслідків немайнового характеру у разі встановлення режиму окремого проживання подружжя; запропоновано науково-обґрунтовані пропозиції по вдосконаленню норм сімейного законодавства, якими врегульовано питання режиму окремого проживання подружжя в сімейному праві.^UThe dissertation is devoted to the study of the legal nature of the institution of separate residence of the spouses, the legal grounds for its establishment and termination, the legal consequences arising in connection with the establishment or termination of separate residence of the spouses, the study of relevant foreign and historical experience.The concept of modern understanding of the legal regime of separate residence of spouses, identification of the main theoretical and applied problems of this family law institute is developed, also scientific conclusions and offers concerning improvement of the current family legislation in this field of research are formed.The analysis of theoretical and legal problems of determining the regime of separate residence of spouses in family law is carried out in the work; the concepts, main features and legal nature of the regime of separate residence of the spouses in family law in the context of its relationship with related legal concepts of family law are clarified; the peculiarities of establishing, changing and terminating the regime of separate residence of the spouses are analyzed, including in court and by contract; the main scientific approaches to the classification are clarified and the content of the property legal consequences of the regime of separate residence of the spouses is determined; the content of legal consequences of non-material nature in case of establishing the regime of separate residence of the spouses is revealed; scientifically substantiated proposals for improving the norms of family law are proposed, which regulate the issue of the regime of separate residence of spouses in family law


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського