Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (149)Книжкові видання та компакт-диски (158)Журнали та продовжувані видання (10)
Пошуковий запит: (<.>A=Гончаренко О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 20
Представлено документи з 1 до 20

      
1.

Гончаренко О.В. 
Адміністративно-правові засади діяльності Вищої ради юстиції: автореф. дис. ... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.В. Гончаренко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Розкрито адміністративно-правові засади діяльності Вищої ради юстиції (ВРЮ). Проаналізовано статус, повноваження, структуру, організаційно-правові форми діяльності ВРЮ, природу актів, які видає даний державний орган. Обгрунтовано новий підхід у визначенні ВРЮ як конституційного, державного, самостійного колегіального органу з особливим статусом і спеціальною компетенцією, який здійснює державне управління у сфері формування суддівського корпусу (СК). Вивчено передумови виникнення спеціалізованих органів управління формуванням СК. Наведено рекомендації щодо внесення змін до Конституції України, Закону України "Про Вищу раду юстиції", "Про судоустрій України", Регламенту ВРЮ, розробки положень про постійного представника ВРЮ у Верховній Раді України, при Президенті України, прийняття Кодексу професійної етики суддів, Закону України "Про адміністративні посади в органах судової влади".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)111.21-9 +
Шифр НБУВ: РА370011 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Гончаренко О.Г. 
Відтворення та ефективність використання трудових ресурсів в колективних сільськогосподарських підприємствах (на матеріалах Чернігівської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / О.Г. Гончаренко ; Харк. держ. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 1999. — 17 с. — укp.

Аналізується забезпеченість трудовими ресурсами, їх відтворення і використання в умовах переходу до ринкових відносин у сільському господарстві. Розраховано баланс трудових ресурсів колективних сільськогосподарських підприємств досліджуваного регіону. На основі балансу і результатів вирішення економіко-математичної задачі розроблені конкретні пропозиції з раціонального використання трудових ресурсів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Гончаренко О.В. 
Вплив засобів гігієни на мікробіоценоз ротової порожнини у хворих з карієсом зубів та хронічним катаральним гінгівітом: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.В. Гончаренко ; Держ. установа "Ін-т стоматології АМН України". — О., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше в порівняльному аспекті вивчено антимікробну дію зубних паст і встановлено, що найменший вплив на мікробіоценоз ротової порожнини надає зубна паста, що містить триклозан, адсорбований на полімері. Проаналізовано та встановлено найбільш поширені антисептики, які входять до складу зубних паст, вивчено їх вплив на мікробіоценоз ротової порожнини в нормі та у хворих з карієсом зубів та хронічним катаральним гінгівітом. Визначено загальний та видовий склад мікрофлори порожнини рота у здорових осіб, у хворих з карієсом зубів та хронічним катаральним гінгівітом. Доведено, що застосування зубних щіток з додатковим ефектом чищення язика обгрунтовано та показано усім.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.40-5 + Р661.220.111-5 +
Шифр НБУВ: РА365085

Рубрики:

      
4.

Гончаренко О.М. 
Голокост на території Київщини: загальні тенденції та регіональні особливості (1941 - 1944 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.М. Гончаренко ; Черкас. нац. ун-т ім. Б.Хмельницького. — Черкаси, 2005. — 20 с. — укp.

З використанням широкої джерельної бази досліджено особливості реалізації складових частин політики Голокосту на території Київщини протягом усього періоду її окупації (1941 - 1944 рр.). Показано політико-ідеологічну обумовленість, основі етапи та результати репресивних заходів окупантів. Сформульовано висновок, що у політиці Голокосту на Київщині мали прояв тенденції загального порядку, характерні для України у цілому, а також регіональні особливості, наявність яких була спричинена переважно факторами технічного, суб'єктивного, адміністративного та військово-тактичного рівнів. Виявлено особливості правового становища єврейського населення у краї. Вивчено участь цього населення регіону у спротиві нацистському терору, у радянському підпільному та партизанському русі. З'ясовано мотивацію, що спонукала окремі категорії місцевого населення до участі у порятунку, дотриманні нейтралітету та участі у переслідуванні євреїв. Доведено відсутність безпосереднього взаємозв'язку між виявами побутового антисемітизму й участю окремих представників місцевого населення у виявлені та переслідуванні євреїв. За результатами дослідження зроблено узагальнення та висновки щодо регіональних особливостей, складових частин, а також суспільно-політичних, соціально-економічних, демографічних і морально-етичних наслідків Голокосту в Україні та Київщині.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР=9Е)622 + Т3(4УКР-4КИЕ)622 +
Шифр НБУВ: РА340853

Рубрики:

      
5.

Гончаренко О.Л. 
Західна парадигма формування особистості військового професіонала (соціально-філософський аналіз): автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / О.Л. Гончаренко ; Харк. ун-т повітр. сил ім. І.Кожедуба. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Розкрито суть і зміст поняття "особистість військового професіонала". Доведено, що конкретна модель формування особистості військового професіонала зумовлена політичними, соціальними, економічним та військовими чинниками. Розкрито концептуальні засади парадигми формування такої особистості, визначено складність і суперечливість процесу її формування. Висвітлено соціальний механізм формування особистості сучасного військового професіонала. Обгрунтовано можливість та визначено основні шляхи імплементації засад західної парадигми її формування у систему військової освіти України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*668 + Ц4,8(4/8)21 + Ю959.2-990,8 +
Шифр НБУВ: РА358240

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
6.

Гончаренко О.О. 
Облік і аудит інвестиційної діяльності (на прикладі підприємств швейної промисловості): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / О.О. Гончаренко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено тенденції розвитку та сучасні проблеми швейної промисловості, вплив її технологічних і організаційних особливостей на побудову обліку та аудиту інвестиційноі діяльності. Розкрито суть поняття "інвестиції" з метою правильного визнання та відображення в обліку, а також конкретизації бухгалтерських рахунків для обліку операцій з інвестиціями. Проаналізовано питання стосовно організації аналітичного обліку інвестицій, виділення позабалансового рахунку з метою накопичення інформації про джерела їх фінансування, організації управлінського обліку реалізації інвестиційного проекту, удосконалення реєстрів аналітичного обліку та звітності. Надано пропозиції щодо організації та методики проведення аудиту інвестиційної діяльності на підприємствах швейної промисловості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.65-149.3 +
Шифр НБУВ: РА338042

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Гончаренко О. М. 
Організаційно-правове забезпечення функціонування окупаційної адміністрації Райхскомісаріату "Україна" (1941 - 1944 рр.): автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.01 / О. М. Гончаренко ; ДВНЗ "Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г. Сковороди". — Переяслав-Хмельницький, 2011. — 44 с. — укp.

Уперше в історіографії у дослідженні здійснено спробу комплексного аналізу реалізації окупаційної політики, яка проводилась військовою та цивільною адміністрацією Райхскомісаріату "Україна" у всіх сферах життя суспільства. Обрано методологічні підходи, що дозволили трактувати досліджувані події в контексті перманентного конфлікту між німецькою владою та українським суспільством у різноманітних його проявах упродовж усіх без винятку хронологічних періодів. Вдосконалено підходи до визначення ефективності роботи німецького управлінського апарату, зокрема, визначено чинники політичної кризи гітлерівського окупаційного режиму. Проаналізовано правове поле, в якому діяла окупаційна адміністрація, розглянуто теоретичні положення, що інтерпретують гітлерівську окупаційну політику як систему комплексних заходів адміністації Райхскомісаріату "Україна" у сфері активної експтуатації потенціалу захопленої території, включно силового, репресивно-карального врегулювання стосунків з місцевим суспільством, виразно закріплену в нормативних приписах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)622.8 + Х919.121.2(4НІМ)-52
Шифр НБУВ: РА383826 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Гончаренко О.В. 
Розбудова міжбюджетних відносин на місцевому рівні: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.08 / О.В. Гончаренко ; Н.-д. фінанс. ін-т Акад. фінанс. упр. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні аспекти міжбюдетних відносин на місцевому рівні. Розкрито суть і запропоновано визначення поняття "міжбюджетні відносини на місцевому рівні". Проаналізовано процес розвитку міжбюджетних відносин в Україні після прийняття Бюджетного кодексу. Визначено фінансовий потенціал місцевих рад, стан розмежування доходів і видатків між бюджетами зведеного бюджету району. Охарактеризовано чинний розподіл повноважень між рівнями влади й управління, а також відповідне розмежування доходів між бюджетами. Розглянуто зарубіжний досвід організації міжбюджетних відносин. Розроблено механізм фінансового вирівнювання на місцевому рівні за допомогою додаткових субвенцій між бюджетами одного рівня, який дозволяє, не змінюючи обсягів трансфертів з державного бюджету, коригувати базові суми розрахунку доходів, що враховуються під час визначення обсягів міжбюджетних трансфертів, спричинених зміною обсягів надходжень платежів до відповідного місцевого бюджету.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.340.6 +
Шифр НБУВ: РА361704

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Гончаренко О. О. 
Розробка технології і обгрунтування параметрів відновлення шліцьових валів сільськогосподарських машин: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.05.11 / О. О. Гончаренко ; Харк. нац. техн. ун-т с. г. ім. П. Василенка. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Проведено порівняльний розрахунок температурних полів і напружень за різних технологій відновлення шліцьових валів, яким підтверджено перевагу методу нанесення покриттів по гвинтовій лінії з подальшим зміцненням СВЧ. Наведено діаграму взаємозв'язку чинників. Проведено оцінювання надійності відновлених шліцьових валів згідно розробленої технології методом скінченних елементів, яка враховує зміни властивостей за умов експлуатації. Шляхом моделювання встановлено основні чинники, які впливають на технологічний стан вала.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.2-3 + П072.2-983
Шифр НБУВ: РА375908 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Гончаренко О.А. 
Статус біженця в міжнародному праві: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / О.А. Гончаренко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

Розкрито зміст поняття "біженець", встановлено права та обов'язки вимушених мігрантів. Проаналізовано історичні та політико-правові передумови становлення та розвитку міжнародно-правових норм, що стосуються визначення статусу та захисту прав біженців. Вперше обгрунтовано пропозицію про необхідність укладання спеціальних міжнародних договорів про статус жінок та дітей біженців як найбільш вразливих і найменш захищених осіб. З'ясовано функції та роль представництва Управління Верховного комісара ООН у справах біженців у формуванні законодавства України про захист прав біженців. Обгрунтовано основні критерії та принципи встановлення міжнародно-правового статусу біженців, досліджено проблеми контролю за дотриманням їх прав і наведено шляхи розв'язання спірних питань. Проаналізовано зв'язок Конвенції ООН про статус біженців 1951 р. та Протоколу до неї 1967 р. з державним законодавством України. Досліджено практику Європейського суду з прав людини щодо захисту прав біженців та осіб, що шукають притулку. Наведено загальну характеристику вітчизняного законодавства про біженців у контексті його узгодження з нормами міжнародного права. Розроблено рекомендації щодо внесення змін і доповнень до чинного Закону України "Про біженців" та інших нормативно-правових актів з метою їх подальшого удосконалення та узгодження з відповідними нормами міжнародного права.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.5 + Х915.212.046.1 + Х809(4УКР)345 + С5*425.831 +
Шифр НБУВ: РА337688

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

      
11.

Гончаренко О. А. 
Філософсько-педагогічна концепція С. Балея у сучасному освітньому дискурсі: автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.10 / О. А. Гончаренко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2011. — 20 с. — укp.

З'ясовано соціокультурні передумови становлення наукових поглядів С. Балея та історичну долю його ідей. Досліджено філософсько-антропологічні основи психолого-педагогічної спадщини мислителя, визначено їх місце та значення у його філософсько-педагогічній концепції. Обгрунтовано світоглядно-методологічну значущість освітнього ідеалу С. Балея у контексті модернізації вітчизняної освіти. Виявлено евристичний потенціал інтерпретації мислителем освітнього процесу як діалогу у зв'язку з новими завданнями сучасної освіти. Визначено роль філософських та психолого-педагогічних ідей вченого в осмисленні нових вимог до особистості педагога. Висвітлено можливості застосування ідей філософсько-педагогічної концепції С. Балея в освіті України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4ПОЛ)6-8 Балей С. + Ю91(4ПОЛ)6-8 Балей С. + Ч33(4ПОЛ)6-8 Балей, С.
Шифр НБУВ: РА381208 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Гончаренко О. М. 
Фінансові методи управління інвестиційними проектами: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / О. М. Гончаренко ; Одес. держ. екон. ун-т. — О., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості реалізації інвестиційних проектів у машинобудівній промисловості періоду трансформації економіки Україні. Створено теоретичну модель взаємозв'язків процесів аналізу. Розроблено методику оцінки запізнювання повернення грошових потоків, що дозволяє встановити вплив часового фактора на ефективність інвестиційних проектів. Запропоновано комплексний показник економічної ефективності спільно з умовою оптимальності терміну окупності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-56-21 +
Шифр НБУВ: РА342852

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Гончаренко О. С. 
Формування у старшокласників позитивного ставлення до служби в Збройних Силах України в процесі позакласної роботи з фізичної культури: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.07 / О. С. Гончаренко ; Східноукр. нац. ун-т ім. В. Даля. — Луганськ, 2011. — 20 с. — укp.

Вперше теоретично обгрунтовано взаємозв'язок наступності та спадкоємності виховних аспектів у формуванні у старшокласників позитивного ставлення до служби в Збройних силах України. Виявлено сутність структурно-змістової характеристики компонентів системи позакласної спортивної роботи як складової системи роботи з фізичної культури, закономірності позакласної роботи з фізичної культури спрямованої на формування у старшокласників позитивного ставлення до служби в Збройних силах України. Конкретизовано взаємозв'язок військово-патріотичного виховання з іншими складовими системи виховання, можливості залучення учнів у педагогічно доцільні види військово-патріотичних відносин в процесі позакласної роботи з фізичної культури, особливості формування у старшокласників позитивного ставлення до служби в Збройних силах України. Вдосконалено методи формування у старшокласників позитивного ставлення до військової служби з урахуванням вікових, соціальних та індивідуальних чинників, уявлення про обумовленість мотивації особистості рівнем розвитку знань, умінь, навичок і фізичної підготовленості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.352.133 + Ч421.385.5
Шифр НБУВ: РА384393 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Гончаренко О. Л. 
Ефективність методів добору у базовому насінництві сортів пшениці м'якої озимої за різних умов вирощування на півдні України / О. Л. Гончаренко. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт дослідження – методи добору та їх ефективність у первинному (базовому) насінництві пшениці м'якої озимої. Мета – визначити ефективність індивідуально-родинного і масового доборів типових рослин різних сортів пшениці м'якої озимої із посівів з різною густотою, від різних строків сівби по пару та в умовах зрошення. Методи – польовий – для фенологічних спостережень, візуальних оцінювань, біометричних аналізів, визначення урожайності; лабораторний – для визначення структури посівних якостей за морфологічними ознаками та урожаю, якості насіння; статистичні й аналітичні – для визначення параметрів мінливості, кореляційних зв'язків та оцінювань достовірності результатів досліджень. Результати – за результатами проведених досліджень розроблені і опубліковані науково-методичні засади вирощування високоякісного насіння пшениці м´якої озимої. Встановлено, що для підвищення ефективності доборів у первинному насінництві пшениці м'якої озимої необхідно використовувати наступні фони вирощування рослин: норми висіву – 5,0-7,0 млн схожих насінин на гектар, строки сівби – 25 вересня - 5 жовтня та зрошення. Для забезпечення високої сортової чистоти (у розсадниках розмноження) масові добори елітних рослин рекомендується проводити на посівах високих репродукцій – розсадниках розмноження, супереліти. В розсаднику розмноження нових сортів з метою підвищення коефіцієнта розмноження насіння в 2-3 рази доцільно застосовувати широкорядну, стрічкову і рядкову сівбу зі зниженою нормою висіву насіння (2 млн шт./га), а також зрошення. В елітно-насінницьких господарствах різних формувань необхідно створювати оптимально загущені посіви нормою висіву 4,5-5,0 млн шт./га за оптимальних строків сівби, які у структурі фітоценозу забезпечують більшу частку головних стебел з однорідними насінинами. Впровадження розроблених заходів дозволяє за використання масового добору скоротити термін виробництва насіння сортів пшениці м'якої озимої на 2-3 роки. Новизна – уперше в умовах півдня України встановлено, що ефективність індивідуальних і масових доборів у первинному (базовому) насінництві пшениці м'якої озимої залежить від особливостей агрофітоценозу, які створюються нормами висіву, строками сівби, рівнем зволоження ґрунту. Досліджена порівняльна ефективність індивідуально-родинного і масового доборів за різних умов вирощування рослин. Доведено, що число дібраних елітних рослин не має значного впливу на мінливість ознак і сортову чистоту нащадків доборів у РВ-1 і РВ-2. Вивчено ступінь кореляційних зв'язків показників урожайності у розсадниках випробувань першого і другого років. Наукова цінність – удосконалено методичні підходи щодо використання масового добору на посівах материнських рослин високих репродукцій, що дозволяє на 2-3 роки прискорювати виробництво еліти пшениці м'якої озимої. Галузь – сільське господарство.^UObject of study – selection methods and their effectiveness in the primary (basic) seed production of soft winter wheat. Aim – to determine the effectiveness of individual-family and mass selection of typical plants of different varieties of soft winter wheat from crops with different thicknesses, from different dates of sowing for a couple and under irrigation conditions. Methods – field - for phenological observations, visual assessments, biometric analyzes, yield determination; laboratory - to determine the structure of sowing qualities by morphological characteristics and yield, seed quality; statistical and analytical - to determine the parameters of variability, correlations and assessments of the reliability of research results. Results – based on the results of the studies conducted Science-methodical ambush in the development of the high-altitude wheat have been developed and published. Found that to improve selection in primary seeds production winter wheat backgrounds should use the following growing mother plants, seeds rate – 5.0-7.0 million similar seeds per hectare sowing – September 25 - October 5 and irrigation. To ensure high varietal purity (propagation in nurseries) Overhead panels elite mass plant crops recommended for high reproductions – breeding nurseries, super. In the nursery breeding new varieties to improve seed multiplication factor to 2.0-3.0 times appropriate to apply wide-range sowing, tape and string with low sowing rate of seed (2.0 million per ha) and irrigation. In elite-seed farms of different groups need to create optimum thickened crops sowing rate of 4.5-5.0 million per ha under optimum sowing time that the structure phytocenotic provide a larger share of the main stems of uniform seed. Implementing measures developed allows for the use of mass selection shorten the seed production of winter wheat soft for 2-3 years. Novelty – for the first time in the conditions of southern Ukraine, it has been established that the effectiveness of individual and mass selections in the primary (basic) seed production of soft winter wheat depends on the characteristics of agrophytocenoses, which are created by seeding rates, sowing dates, and the level of soil moistening. The comparative effectiveness of individual-family and mass selections under various conditions of growing plants was investigated. It is proved that the number of selected elite plants does not significantly affect the variability of traits and the varietal purity of the descendants of selections in NS-1 and NS-2. The degree of correlation relations of productivity indicators in nurseries of tests of the first and second years is studied. The scientific value – improved methodological approaches to the use of mass selection on crops of mother plants of high reproductions, which allows for 2-3 years to accelerate the production of wheat elite soft winter.Sector – agriculture.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Гончаренко О. С. 
Еколого-економічне обґрунтування дематеріалізації процесів виробництва і споживання продукції / О. С. Гончаренко. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертацію присвячено узагальненню теоретичних засад та удоскона-ленню науково-методичних підходів до еколого-економічного обґрунтування дематеріалізації процесів виробництва і споживання продукції. У роботі вперше сформовано модель ринку повторного використання товарів широкого вжитку, що ґрунтується на визначенні й управлінні впли-вом ринкових факторів на попит та поведінку споживачів для досягнення ці-лей дематеріалізації. З метою забезпечення зниження деструктивного впливу матеріальних потоків на довкілля за рахунок дематеріалізації товарів та пос-луг у дисертації удосконалено науково-методичні підходи до оцінки рівня дематеріалізації продукції та визначення соціо-еколого-економічних ефектів й ефективності дематеріалізаційних заходів на підприємстві. Запропоновано теоретико-концептуальну модель матеріального балансу національної еко-номіки як соціально-економічної системи з урахуванням інформаційних фак-торів. Удосконалено теоретико-концептуальний підхід до формування еколо-го-економічного механізму управління дематеріалізацією на підприємстві. Розроблено теоретичні підходи до формування стратегії дематеріалізаційних змін на підприємстві.^UThe dissertation is devoted to the generalization of theoretical principles and to the improvement of scientific and methodological approaches to ecological and economic substantiation of the dematerialization of products production and consumption. The model of the market for re-use of consumer goods is formed for the first time, which is based on the definition and management of the influ-ence of market factors on the demand and behavior of consumers to achieve the goals of dematerialization. In order to reduce the destructive influence of material flows on the environment at the expense of dematerialization of goods and ser-vices, the scientific and methodical approaches to assessing the level of demateri-alization of products as well as socio-ecological and economic effects and the effi-ciency of dematerialization changes at the enterprise, taking into account poten-tial economic losses and economic impacts of influence, have been improved. The theoretical and conceptual model of the material balance of the national economy as a social and economic system with consideration of information factors is im-proved. Unlike the existing model, it is presented in two interpretations: as a model of the material balance in physical and economic terms, and as a model of material balance based on Cobb-Douglas production functions. To ensure dema-terialization changes, the author has formed a theoretical and conceptual ap-proach to the formation of an ecological and economic mechanism of manage-ment of dematerialization at the enterprise, the distinguishing features of which are the stepwise implementation of dematerialization changes and taking into ac-count the socio-ecological and economic effects of the influence of dematerializa-tion on activity enterprises. The theoretical approaches to the formation of strat-egy of dematerialization shifts at the enterprise are developed, which take into account the extended range of factors of dematerialization of the enterprise in or-der to prevent destructive influence of economic processes on the environment while simultaneously observing the economic interests of economic entities.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Добриніна Л. В. 
Формування інвестиційних стратегій підприємств України / Л. В. Добриніна. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертацію присвячено вирішенню актуального наукового завдання щодо поглиблення теоретичних засад і методичних підходів з формування інвестиційних стратегій підприємств на фінансовому ринку та розробки на цій основі практичних рекомендацій щодо їх удосконалення. У роботі приділено увагу теоретико-методичним підходам формування інвестиційних стратегій підприємств, що становить засади формування моделі інвестиційної стратегії, яка орієнтуються на оптимальне поєднання елементів інвестиційних ресурсів. Досліджено еволюцію наукових підходів до визначення поняття «інвестиційна стратегія», запропоновано авторське трактування поняття «стратегії підприємства на фінансовому ринку» та «інвестиційної стратегії на фінансовому ринку».Окреслено методичні та практичні підходи формування інвестиційних стратегій підприємств України. Узагальнено підходи до використання моделей формування інвестиційних стратегій підприємств. Запропоновано модель формування інвестиційної стратегії підприємства на основі паралельного управління портфелем фінансових та реальних активів, яка забезпечить механізм реалізації цілей підприємства.^UThe dissertation is devoted to the solution of the actual scientific problem on deepening of theoretical bases and methodical approaches on formation of investment strategies of the enterprises in the financial market and development on this basis of practical recommendations on their improvement.The paper pays attention to the critical analysis of theoretical and methodological aspects of formation of investment strategies of enterprises, which is the basis for the formation of a model of investment strategy, which focuses on the optimal combination of elements of investment resources.Based on the genesis of scientific views on the formation of investment strategies of enterprises analyzed, systematized and developed categorical-conceptual apparatus of research, namely: clarified the concept of "enterprise strategy in the financial market" in a narrow and broad sense, the concept of "investment strategy in the financial market" the ability to take into account the peculiarities of the functioning of enterprises in the financial market and allow to expand the possibilities of managing financial resources.Considerable attention is paid to the choice of sources of investment resources and their features, which further affect the implementation of the strategy of the enterprise. Approaches to the formation of models of investment strategies, which focus on the optimal combination of sources of investment resources, are generalized.Considerable attention is paid to the choice of sources of investment resources and their features, which further affect the implementation of the strategy of the enterprise. Approaches to the formation of models of investment strategies that focus on the optimal combination of sources of investment resources are generalized. Methodical and practical approaches to the formation of investment strategies of Ukrainian enterprises are outlined.The results of the analysis on the example of 10 enterprises of different sectors of the economy of Ukraine provided opportunities to develop methodological approaches to modeling investment strategies of Ukrainian enterprises, the implementation of which will reduce dependence on external financing through investment portfolio formation, using financial market opportunities through mixed financing. in the financial market. The developed methodological approach provides an opportunity to choose investment instruments in decision-making by the company, to assess the effectiveness of investment portfolio management. The methodical approach to an estimation of investment strategy of the enterprise at parallel management of an investment portfolio and concerning an estimation of financial possibilities of the enterprises is offered.The directions of improvement of the system of formation of investment strategies of the enterprises of Ukraine are formulated. The proposed stages of development of investment strategies of the enterprise in the financial market provide opportunities to form an investment portfolio in the financial market at the expense of the enterprise, which will further release funds that will be used to finance real projects and programs, thus reducing time intervals and reducing the burden on sources of financial resources of the enterprise.The model of estimation of management of an investment portfolio of the enterprise in the financial market is developed. In order to increase funding for the company's activities, a program of parallel portfolio management should be implemented.The study of factors influencing the formation of the investment strategy of the enterprise, using the methods of correlation and regression analysis.The model of formation of investment strategy of the enterprise on the basis of parallel management of a portfolio of financial and real assets which will provide the mechanism of realization of the purposes of the enterprise is offered.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Гончаренко О. В. 
Мелоареалогічна вертикаль Полісся – Наддніпрянщина (за весільними мелотипами Сумщини). / О. В. Гончаренко. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертацію присвячено вивченню традиційної вокальної культури та регіональної стилістики північно-східного сегменту (ПСС) України – зони етнічного (українсько-білорусько-російського) та етнографічного (Полісся–Наддніпрянщина–Слобідщина) пограниччя з позицій мелогеографії. Мета роботи – сформувати уявлення про загальну конфігурацію етномузичного ландшафту північно-східного сектору України шляхом визначення специфіки весільних наспівів регіону за мелотипологічними та мелоареалогічними параметрами, окреслення діалектно-стильових зон та виявлення характеру їх ареальних контактів.На основі архівних аудіоматеріалів, власних польових записів, нотографічних джерел створено електронний каталог регіональних обрядових мелодій (понад 7000 зразків). До наукового обігу впроваджено сотню нотних транскрипцій, мелогеографічні типологічні та аналітичні карти. Здійснено мелотипологічний аналіз наспівів, враховано деякі мелофонетичні чинники, отримані дані систематизовано й картографовано. У результаті роботи встановлено функціонування на досліджуваних теренах близько двох десятків типових весільних структур, описано їх модифікації, визначено ареали, відстежено найважливіші стильові тенденції. Класифіковано й картографовано виконавсько-стильові способи кадансування в обрядових наспівах («гукання»). Окреслено основні лінії регіонально-стилістичного поділу вивченого терену українсько-білорусько-російського пограниччя, що формує підстави для майбутнього системного історико-етнографічного районування означеного географічного простору.^UThe dissertation focused on study of a traditional vocal culture and regional stylistics of the north-eastern segment (NES) of Ukraine - the zone of ethnic (Ukrainian-Belarusian-Russian) and ethnographic (Polissia-Dnieper-Slobidschyna) borderlands in terms of melogeography. The melogeographic issues become especially relevant when studying the traditional culture of border areas, since the natural progress of their historical development is complicated by numerous spatial factors of the relationships of different cultural environments. The existing in such a coordinate system often becomes an additional destructive factor for a particular local tradition : interaction, intermingling of neighboring stylistic systems leads to leveling, erasure of characteristic local-dialectal features, decline and extinction of some "exotic" phenomena, giving way to more common and popular ones. On the other hand, the contacts of different traditions are followed by peculiar stylistic diffusions, which can contribute to the formation of new cultural phenomena, to the creation of a new style quality. Both the processes themselves and their results are valuable for scientific understanding. Therefore, the interaction of traditions in the areas of cultural borderlands is of special interest for meloareological studies, raising a number of questions about the genesis of certain phenomena, their development in terms of interregional and interethnic contacts.The wedding ritual songs are chosen as the research material. Like the ritual tunes of the agricultural cycle, they are among the oldest and most conservative in the folk tradition, have a high degree of typification, therefore, they are the most significant for reproducing the picture of the development of a certain regional tradition. Wedding songs, in contrast to the calendar ones, still functioned until recently in a folklore environment. This led to their better preservation, typological diversity, melodic development, richness of melo-rhythmic variability. That is why the system of wedding ritual tunes is considered the most productive material for meloareological studies, in particular for the research of border areas.The purpose of this work is to determine the specifics of wedding songs of the north-eastern sector of Ukraine by melotypological and meloareological parameters, to outline the dialectal-stylistic zones within the selected region, to identify the nature of their geographical (areal) contacts, to form an overall picture of the ethno-musical landscape of the NES. The analytical base of the research is formed on the basis of archival and published audio materials, own field records of the author, sheet music sources. The electronic catalog of regional ritual songs contains more than 7000 samples, about 5000 of which are wedding ones). The melodies are analyzed according to morphological and phonological criteria, the obtained data are systematized, mapped. As a result of work, the functioning of about two dozen typical wedding structures in their rhythm-compositional and melodic varieties was identified in the studied areas, their modifications were described, areas were determined, the most important stylistic tendencies and vectors of their distribution were traced. Performing-stylistic methods of cadences in ritual melodies ("hukannia") are classified and mapped for the first time. Maps of distribution of wedding melotypes and some stylistic elements, more than a hundred musical transcriptions of wedding songs from the studied region are brought into scientific circulation.Within the researched territories, 9 dialect-style zones were identified and described, the nature of their areal contacts was traced, the coherence of the identified traditional musical areals with the data of linguistics, history, ethnography was highlighted. The existence of the most important stylistic opposition between the traditions of Polissia (north) and Dnieper region (south), devided approximately by the Seim river, along which a strip of transitional dialect-style areals appears, is substantiated and analytically proved. The outlined main lines of the regional-stylistic division of the studied array of the Ukrainian-Belarusian-Russian borderlands form the basis for the future systemic historical-ethnographic zoning of the specified geographical space.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Теслюк Ю. В. 
Інституціональне забезпечення інноваційного розвитку агропромислового виробництва / Ю. В. Теслюк. — Б.м., 2021 — укp.

Дослідження гносеологічних засад інноваційного розвитку та онтологічного фундаменту формування його інституціонального забезпечення в агропромисловому виробництві дозволило розкрити зміст даної категорії як комплексу науково-технічних, організаційних, технологічних, управлінських, екологічних та соціальних змін, які відбуваються в результаті створення, реалізації нововведень, їх доведення до практичного використання у виробництві для забезпечення продовольчої безпеки, підвищення якості життя населення і темпів зростання економіки, розвитку конкурентоспроможного та сталого сільськогосподарського виробництва.^UThe study of epistemological principles of innovative development and the ontological foundation of its institutional support in agro-industrial production allowed to reveal the content of this category as a set of scientific and technical, organizational, technological, managerial, environmental and social changes that occur as a result of creation, implementation of innovations. use in production to ensure food security, improve the quality of life and economic growth, the development of competitive and sustainable agricultural production.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Зима Ю. О. 
Інституціональне забезпечення розвитку аутсорсингу в Україні / Ю. О. Зима. — Б.м., 2022 — укp.

Дослідження гносеологічних й онтологічних засад розвитку аутсорсингу дозволило розкрити зміст даної категорії як складової управлінської стратегії товаровиробника, що базується на принципі поділу праці, організована у вигляді стійкого бізнес-процесу, спрямована на підвищення ефективності та зниження витрат і передбачає передачу робіт й послуг сторонньому виконавцю. Принциповою відмінністю від інших форм контрактної взаємодії є гарантування відповідальності аутсорсера за виконання робіт і послуг, а також наявність і регламентування постійної або довгострокової основи подібної співпраці.^UThe research of epistemological and ontological principles of outsourcing revealed the content of this category as part of the management strategy of the commodity producer, based on the concept of division of labour, organized as a sustainable business process, aimed at increasing efficiency and reducing costs and involving the transfer of works and services to a third party. A fundamental difference from other forms of contractual interaction is to guarantee the responsibility of the outsourcer for the performance of works and services, as well as the availability and regulation of a permanent or long-term basis for such cooperation.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Бабаджанян Г. Б. 
Правове забезпечення саморегулювання господарсько-торговельної діяльності: автореферат дис. ... д.філософ : 081 / Г. Б. Бабаджанян. — Б.м., 2024 — укp.

Дисертація є комплексним дослідженням питань правого забезпечення саморегулювання господарсько-торговельної діяльності, враховуючи активізацію євроінтеграційного вектору та пов’язані з цим фактори економічної діяльності. Актуальність та наукова новизна дослідження зумовлена тим, що після проголошення незалежності України не було прийнято системного законодавства, яке врегулювало би суспільні відносини, пов’язані із саморегулюванням, саморегулюванням господарсько-торговельної діяльності, сфери оптової та роздрібної торгівлі, а також порядком утворення, реєстрації, діяльності та припинення саморегулівних організацій. Дослідження показало, що для суб’єктів господарювання, споживачів та громадяського суспільства саморегулювання є корисним та ефективним способом регулювання відносин у господарсько-торговельній діяльності. Досліджено теоретичні засади саморегулювання господарсько-торговельної діяльності, зокрема поняття, ознаки, види, засоби. Встановлено, що саморегулювання господарсько-торговельної діяльності (далі – ГТД) – це унікальна, складна система відносин, в якій сторони самостійно створюють, обирають для себе правила поведінки та виконують їх, покладаючись на взаємну добросовісність та доброчесність. Саморегулювання господарсько-торговельної діяльності має свої особливості виходячи із виду торгівлі (оптова, роздрібна, внутрішня, зовнішня), місця її здійснення, товарної спеціалізації, відповідно до якої здійснює діяльність суб’єкт господарювання, сторони договору тощо.Значна увага присвячується взаємодії саморегулювання ГТД з державним регулюванням, співрегулюванням. Запропоновано внесення змін до Господарського кодексу України, які закріпили би засади саморегулювання господарсько-торговельної діяльності.До нормативних засобів саморегулювання ГТД віднесено: господарський договір, типовий договір, меморандум, звичай ділового обороту (торгівлі), установчі документи підприємств, локальні акти СРО, етичні кодекси, кодекси практик, тощо. До організаційних або інституційних засобів саморегулювання – саморегулівні організації, громадські об’єднання, господарські об’єднання, біржі (товарні біржі), торгово-промислові палати, котрі представляють відповідних учасників ГТД. В Україні на сьогодні діють організації у сфері ГТД, які мають певні саморегулівні функції, однак не визнанні державою як СРО, наприклад: Асоціація Рітейлерів України (діє як професійне об’єднання у сфері роздрібної торгівлі), Асоціація виробників сільськогосподарської продукції (діє як громадське об’єднання у сфері виробництва сільськогосподарської продукції), тощо. Виокремлено АМВР (переговори, медіацію, міжнародний комерційний арбітраж) як засоби саморегулювання з огляду на важливість їх застосування для врегулювання спорів у ГТД. Досліджено види обмежень саморегулювання ГТД, до яких віднесено: 1) залежно від форми здійснення господарсько-торговельної діяльності (обмеження в оптовій, роздрібній торгівлі, громадського харчування тощо); 2) залежно від засобів саморегулювання господарсько-торговельної діяльності (обмеження щодо договорів купівлі-продажу, поставки, контрактації сільськогосподарської продукції, оренди, міни (бартеру), лізингу тощо; обмеження щодо створення та діяльності громадських об’єднань, господарських об’єднань, бірж, торгово-промислових палат); 3) обмеження у діяльності СРО залежно від галузі господарсько-торговельної діяльності.^UThe dissertation is a comprehensive study of the issues of legal support for self-regulation of economic and commercial activities, taking into account the intensification of the European integration vector, the military aggression of the Russian Federation and related factors of economic activity. The relevance and scientific novelty of the study is due to the fact that after the declaration of Ukraine's independence, no systemic legislation was adopted which would regulate social relations related to self-regulation, self-regulation of economic and commercial activities, wholesale and retail trade, as well as the procedure for the formation, registration, operation and termination of self-regulatory organizations. The study has shown that for business entities, consumers and civil society, self-regulation is a useful and effective way to regulate relations in economic and commercial activities. The theoretical foundations of self-regulation of economic and commercial activity, in particular, the concept, features, types, and means are investigated. It is established that self-regulation of economic and commercial activity is a unique, complex system of relations in which the parties independently create, choose for themselves the rules of conduct and fulfill them, relying on mutual good faith and integrity. Self-regulation of economic and commercial activities has its own peculiarities based on the type of trade (wholesale, retail, internal, external), the place of its implementation, commodity specialization in accordance with which the business entity operates, the parties to the contract, etc.Considerable attention is paid to the interaction of self-regulation of the CTD with state regulation and co-regulation. The author proposes amendments to the Commercial Code of Ukraine which would consolidate the principles of self-regulation of economic and commercial activities. The regulatory means of self-regulation of the CTD include: civil contract, commercial contract, model contract, memorandum, customary business practices, constituent documents of enterprises, local acts of self-regulatory organizations, codes of ethics, codes of practice, etc. Organizational or institutional means of self-regulation include self-regulatory organizations, public associations, business associations, exchanges (commodity exchanges), chambers of commerce and industry that represent the relevant participants in the SCA. In Ukraine, there are currently organizations in the SCA sector that have certain self-regulatory functions, but are not recognized by the state as SROs, for example: Association of Retailers of Ukraine (acts as a professional association in the retail trade), Association of Agricultural Producers (acts as a public association in the field of agricultural production), etc. The author singles out ADR (negotiation, mediation, international commercial arbitration) as a means of self-regulation, given the importance of their use for dispute resolution in the SCA. The author studies the types of restrictions on self-regulation of the CTC, which include: 1) depending on the form of economic and trade activities (restrictions in wholesale, retail trade, public catering, etc.); 2) depending on the means of self-regulation of economic and trade activities (restrictions on contracts of sale, supply, contracting of agricultural products, lease, barter, leasing, etc; restrictions on the establishment and operation of public associations, business associations, exchanges, chambers of commerce and industry); 3) restrictions on the activities of SROs depending on the sector of economic and commercial activity.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського