Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (7)Реферативна база даних (86)Книжкові видання та компакт-диски (99)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>A=ГРЯЗ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Грязов А.Б. 
Магнітно-резонансна томографія в діагностиці пухлин задньої черепної ямки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.23 / А.Б. Грязов ; АМН України. Ін-т онкології. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Проведено удосконалення методики магніторезонансних (МРТ) дослідження структур задньої черепної ямки (ЗЧЯ) з використанням додаткових можливостей та програм, спеціального алгоритму згідно з належністю пухлин до внутрішньо- та позамозкових пухлин, гліом стовбуру мозку і метастазів ЗЧЯ. Розроблено спеціальний алгоритм для диференціальної діагностики пухлин мосто-мозочкового кута, в першу чергу, акустичним невріном, гліом стовбуру та навколостовбурових пухлин ЗЧЯ. За даними МРТ досліджень визначено семіотику різних груп і видів пухлин ЗЧЯ. Досліджено кореляцію форми та контурів пухлин з характером їх росту та ступенем злоякісності. Висвітлено критерії диференціальної діагностики різних груп і видів пухлин ЗЧЯ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.627.7-436.1
Шифр НБУВ: РА312345 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Грязін О.Є. 
Оптимізація раннього хірургічного лікування опікових ран шляхом подолання дефіциту донорських ресурсів шкіряного покрову у важкообпечених: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.Є. Грязін ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Визначено кількісні критерії донорських ресурсів шкіри в осіб, обпечених за різного ступеня тяжкості, вивчено їх стан на різних етапах лікування за умов реалізації технології раннього та традиційного хірургічного лікування опікової хвороби. Запропоновано методику розрахунку ресурсів донорського пластичного матеріалу у динаміці раннього оперативного лікування глибоких опіків. Доведено, що за раннього хірургічного лікування у важкообпечених дефіцит донорських ресурсів шкіри (ДДРШ) виникає після першої операції з відновлення шкіряного покрову, що обумовлено раннім початком, високим темпом оперативних втручань і залежить від результатів аудермопластик, а також загоєння субдермальних опіків і донорських ран. Розроблено технологію запобігання ДДРШ шляхом ефективної профілактики поглиблення субдермальних опіків і донорських ран з використанням біологічних покриттів. За умов експерименту доведено ефективність застосування цитопластики після первинної некректомії в ауто- та аломоделях за кількісними (швидкістю епітелізації) та якісними (морфофункціональними характеристиками репаративного процесу) показниками. Розроблено нову технологію подолання ДДРШ на базі ресурсозберігальої біотехнології аутомікродермопластики, на лабораторному етапі якої визначено кількісні параметри проліферувальної фракції епідермальних кератиноцитів з од. площі шкіряного покрову різної анатомічної локалізації, методику іммобілізації фракції епідермальних кератиноцитів і фібробластів у життєздатній нативній ксенодермі чи реконструйованій i vitro дермі. Визначено умови переносу клітинних трансплантатів на ранову поверхню та їх захист від пошкоджувальних факторів зовнішнього середовища та рани, а також технологічні параметри та критерії готовності аутомікродермотрансплантатів до використання у клініці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.154-59 + Р454.994 +
Шифр НБУВ: РА348249

Рубрики:

      
3.

Грязнова В.О. 
Особливості реологічної поведінки розведених суспензій у рідинах з внутрішнім параметром: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.05 / В.О. Грязнова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

У межах структурно-феноменологічного підходу одержано реологічні рівняння стану розведених суспензій недеформівних видовжених частинок з урахуванням їх поперечних розмірів у анізотропному дисперсійному середовищі та реологічні рівняння стану розведених суспензій недеформівних видовжених магнітних частинок у полярному дисперсійному середовищі з урахуванням дії зовнішнього магнітного поля. Як гідродинамічну модель зважених частинок суспензії використано вісесиметричну тривісну гантель. На базі одержаних реологічних рівнянь досліджено вплив неньютонівських властивостей дисперсійних середовищ на динаміку зважених частинок і реологічну поведінку суспензії у течіях простого зсуву та одновісного розтягу. Для простої зсувної течії суспензії з анізотропним дисперсійним середовищем установлено можливість формування рідких анізотропних систем з двома переважними напрямками. Установлено, що у течії простого зсуву у випадку зависання зважених частинок така суспензія з полярним дисперсійним середовищем у простій зсувній течії за присутності зовнішнього магнітного поля поводить себе як псевдопластична або ділатантна в'язкопружна рідина залежно від співвідношення гідродинамічних і магнітних сил.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.342,022 + В251.3,022
Шифр НБУВ: РА326674

Рубрики:

      
4.

Грязнов І.О. 
Теоретико-методичні засади морального виховання майбутніх офіцерів Державної прикордонної служби України: Автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.07 / І.О. Грязнов ; Терноп. нац. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. — Т., 2005. — 40 с. — укp.

Визначено сутність, історичні аспекти та сучасний стан розробки проблеми морального виховання майбутніх офіцерів-прикордонників. Розроблено критерії, показники та рівні моральної вихованості курсантів. Досліджено особливості морального виховання у військових формуваннях України та зарубіжних країн. Сформульовано концептуальні засади та структуру сучасної системи морального виховання майбутніх офіцерів-прикордонників та розроблено методичне забезпечення для її реалізації за умов вищого військового навчального закладу. Експериментально доведено ефективність запропонованої системи морального виховання майбутніх офіцерів Державної прикордонної служби України. Визначено шляхи підвищення моральної культури командно-викладацького складу вищих військових навчальних закладів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц68,8(4УКР)1-243.11 + Ц4,8(4УКР)397-5 +
Шифр НБУВ: РА340164

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Грязнов І.О. 
Удосконалення індивідуальної виховної роботи командирів підрозділів Прикордонних військ України: Автореф. дис... канд. пед. наук: 20.02.02 / І.О. Грязнов ; Акад. Прикордон. військ України ім. Б.Хмельницького. — Хмельницький, 1998. — 18 с. — укp.

Проведено історико-педагогічний аналіз стану індивідуальної виховної роботи командирів підрозділів Прикордонних військ України. В дослідженні обгрунтовано основні шляхи удосконалення індивідуальної виховної роботи, якими є: розвиток у командирів педагогічних знань, умінь, навичок індивідуальної виховної роботи; урахування психологічних властивостей особистості в індивідуальній виховній роботі; розвиток методики індивідуальної виховної роботи; застосування методики оцінки стану індивідуальної виховної роботи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4Укр)301

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Грязнова Т. А. 
Комплекси білків родини інтерсектинів з верпролінами WIP і CR16 – компоненти апарату транспорту везикул та актинового цитоскелета / Т. А. Грязнова. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація присвячена виявленню нової ролі білків родини інтерсектинів (ITSN1 та ITSN2) як адаптерних білків під час N-WASP-залежної полімеризації актину. Було ідентифіковано два нових партнера інтерсектинів – WIP та CR16, які через взаємодію з факторами нуклеації, такими як N-WASP та кортактин, регулюють полімеризацію актину. У роботі найбільш охарактеризовано взаємодію інтерсектинів з одним із ключових компонентів подосом та інвадоподій – WIP. Вперше продемонстровано, що ендогенні ITSN1 та ITSN2, а також комплекс ITSN1/WIP є компонентами інвадоподій. Показано, що WIP зв'язує SH3A-, SH3C-, SH3E-домени ITSN1 та ITSN2. Доведено пряму взаємодію між ITSN1 та WIP через амінокислотні залишки 318-450 пролін-збагаченого домену WIP. Виявлено, що комплекс ITSN1/WIP є компонентом RAB4-позитивних везикул, бере участь у везикулярному транспорті рецептора трансферину та індукує утворення філоподієподібних виступів. Встановлено існування потрійного комплексу між ITSN1, WIP та N-WASP, у складі якого WIP сприяє взаємодії між N-WASP та інтерсектином.Вперше продемонстровано наявність білок-білкового комплексу між інтерсектинами та CR16, який залучено до передачі сигналу в нейронах та сперматогенезу. Встановлено, що CR16 взаємодіє з нейрон-специфічною ізоформою SH3A-домена ITSN1 та SH3E-доменом ITSN2, причому ITSN1 зв'язує CR16, який знаходиться в комплексі з β-актином і сприяє локалізації інтерсектину з полімеризованим актином.^URearrangements of actin cytoskeleton are important for normal cell functioning and their deregulation leads to various pathologies (e.g. cancer cell invasiveness). The members both ITSN (ITSN1, ITSN2) and verprolin families (WIP, CR16, WIRE) play an important role in actin cytoskeleton remodeling. ITSNs are associated with the progression of several neurodegenerative pathologies and are implicated in cancer cell survival and migration. The members of the mammalian verprolin protein family are well known interactors with actin and nucleation factors such as cortactin and N-WASP, and can influence the Arp2/3-dependent actin polymerization machinery. Thus, SH3-containing ITSNs and proline-rich verprolins could act as partner proteins because of participation in the same processes such as endocytosis and actin cytoskeleton rearrangement and possessing putative interaction motifs.The presented work is devoted to the study of ITSN interaction network in actin remodeling by identifying new partner proteins WIP and CR16. Immunoprecipitation and in vitro binding experiments revealed that ITSNs bind WIP and these interactions are mediated by the SH3A, SH3C and SH3E domains of ITSNs. Our results show that interactions between ITSN1 and WIP are direct. For the mapping of ITSN1-interacting regions of WIP structure, WIP deletion constructions have been used, which led to the identification of the importance of 318-450 aa of WIP proline-rich domain for the above mentioned interactions. In addition, we have demonstrated that ITSN1 forms a complex with WIP and N-WASP. The immunofluorescence analysis revealed partial co-localization of ITSN1 and ITSN2 with WIP in mammalian cells.Recent studies denote that WIP is one of the key components of podosomes and invadopodia. While analyzing proteolytic degradation of extracellular matrix, it has been shown that endogenous ITSN1 and ITSN2 as well as ITSN1/WIP complex are localized in invadopodia of MDA-MB-231 breast cancer cell line. It is known that Cdc42/N-WASP/WIP-dependent actin polymerization via the Arp2/3 complex is required for invadopodia formation. Given the ability of ITSNs to activate Cdc42 and directly interact with N-WASP and WIP, we suggest that ITSNs could be involved in actin polymerization during invadopodia formation.In the immunofluorescence experiments, co-localization between ITSN1, WIP and clathrin has been demonstrated, indicating their possible ability to participate in clathrin-mediated endocytosis. An analysis of transferrin receptor internalization revealed defects of intracellular transferrin transport in 293 cells with overexpressed ITSN1-L or WIP whereas co-expression of ITSN1-L and WIP normalized transferrin internalization suggesting participation of the complex in the regulation of vesicular transport. Intracellular redistribution of transferrin occurs by several ways including RAB4-dependent early endosomes. Partial co-localization of WIP and ITSN1 proteins with a marker of recycling endosomes, RAB4, has been demonstrated. Moreover, overexpressed ITSN1 promoted significant co-distribution of WIP to RAB4-positive vesicles in MCF-7 cells. Together, these findings suggest that WIP/ITSN1-L complex is involved in the cytoplasmic vesicle trafficking, in particular, in the fast recycling of the transferrin receptor.The immunofluorescence analysis revealed that both ITSN1-L and WIP co-localize at the filopodia sites and actively and synergistically induce filopodia formation.For the first time, it has been demonstrated that both members of the ITSN family, ITSN1 and ITSN2, interact with another member of the verprolin family, CR16. In vitro binding experiments showed that the interaction of ITSNs with CR16 is mediated predominantly by neuron-specific isoform of ITSN1 SH3A domain and the SH3E domains of ITSN2. Moreover, overexpressed CR16 promoted the association between ITSN1 and F-actin.Thus, this manuscript presents the data of new molecular components of invadopodia, ITSN1 and ITSN2, and their interactions with one of key invadopodia proteins, WIP. Obtained results of interactions between intersectins and regulators of actin polymerization, CR16 and WIP, can be used for further study of the functioning of N-WASP/Arp2/3-mediated rearrangements of actin cytoskeleton, which defects of regulation are linked to the development of malignant tumors.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Грязов А. А. 
Радіохірургічне лікування з діагностичним супроводомгліобластом з урахуванням молекулярно-генетичної структури пухлини.: автореферат дис. ... д.філософ : 224 / А. А. Грязов. — Б.м., 2023 — укp.

У дисертації представлено результати радіохірургічного лікуваннягліобластом, в ході якої було вирішено ряд наукових задач, що дало можливістьпідвищити ефективність лікування з урахуванням молекулярних особливостейсамої злоякісної пухлини головного мозку – гліобластоми, шляхом використаннярадіосенсибілізації при стереотаксичній радіохірургії, використанняпередопераційної радіохірургії, розроблення критеріїв прогнозу її ефективності танаукового обґрунтування алгоритму діагностичного супроводу пацієнтів.З метою вирішення завдань наукової роботи у період з 2014 по 2021 рр. увідділенні радіонейрохірургії ДУ «Інститут нейрохірургії ім. акад. А.П.Ромоданова НАМН України» обстежено і проліковано методом стереотаксичноїрадіохірургії 166 пацієнтів з гліобластомою (WHO Grade IV).Пацієнти були поділені на три когорти.I. 106 пацієнтів, яким проводили радіохірургію з радіосенсибілізацієюнітроімідазолами (метронідазол і німоразол) – 66 хворих – основна група, та 40 –контрольна, у яких СРХ проведена без радіосенсибілізації.II. 38 пацієнтів з рецидивною мультифокальною гліобластомою, якимбуло проведено радіохірургію з радіосенсибілізацією киснем.III. 22 пацієнта, була проведена передопераційна радіохірургія.Всі пацієнти проходили лікування на лінійному прискорювачі “Linac” фірмиBrainLab за допомогою методу радіохірургічного опромінення.3Проводячи радіохірургічне лікування первинних гліобластом, мивраховували дані молекулярно-генетичної структури пухлини.Стереотаксичну радіохірургію проводили за одну чи декілька фракцій (3 - 5фракцій) 166 хворим (середній вік хворих 55 років, інтервал 28-82), 96 чоловіків(57,83%) та 70 жінок (42,16%).При однофракційній СРХ середня доза становила 18,4 Гр. При СРХ за 5фракцій, середня доза за фракцію становила 6,55 Гр, сумарна доза була 32,7 Гр(інтервал 25 - 40 Гр). Середній об’єм опромінених пухлин становив 29,21 см3, 66пацієнтів були з первинними гліобластомами, 40 хворих - з рецидивними. 38пацієнтів були з мультифокальною рецидивною гліобластомою, у якихрадіосенсибілізацію проводили киснем.Перед сеансом радіохірургії хворим обов'язково проводили дослідженняоксигенації SpO2 крові (кількість літрів за хвилину О2), при необхідностіпіднімаючи вміст О2 до 100%. За 2 години до СРХ хворі приймали перорально 2 гметронідазолу (МТН, М+), або 2 г німоразолу (НМР, Н+), або проводили інфузіюкисню («киснева проба» (СРХ+О2). Під час сеансу радіохірургії інфузія киснюздійснювалася під контролем датчика тиску, пульсу та рівня кисню у кровіпацієнта.МРТ проводилася за стандартними протоколами, а також включаладифузійно-зважені зображення (DWI) та дифузійно-тензорні зображення (DTI), зотриманням коефіцієнта дифузії ADC, та програму BOLD проводили до перфузіїкисню, через 20 хвилин після перфузії кисню і потім ще раз після сеансурадіохірургії (через 40 хвилин). Тривалість сеансу перфузії кисню становила 20хвилин з наступним проведенням сеансу радіохірургії.Ми визначили, що гіпоксична зона зовнішнього кола гліобластомивиявляється тільки в програмі BOLD і тільки після "кисневої проби" до та післявведення 95% кисню за допомогою оксигенатора. Найбільш чутливимпрогностичним тестом для ефективності СРХ є МРТ DWI з визначеннямкоефіцієнта дифузії в ділянці проміжної гіпоксії (чутливість – 94,0%,специфічність – 83,1%), при цьому вищі показники специфічності (86,0%)4демонструє програма BOLD, найменш чутливі (82,0%) та специфічні (68,2%)показники ранньої об'ємної регресії пухлини.На підставі отриманих даних з достовірною значущістю 0.0000підтверджено, що збільшення показника ADC та зниження показників BOLD єпредиктором ранньої відповіді на радіохірургічне лікування гліобластоми.Ми визначили, що проміжна гіпоксія за даними АDC після СРХпідвищується до значень: від 1,18±0,08-1,26±0,06, до 1,22±0,02-1,28±0,08, щоможе бути предиктором відповіді на радіохірургічне лікування, тобтопрогностичним фактором.^UThe dissertation presents the results of radiosurgical treatment of glioblastoma,during which a number of scientific problems were solved, which made it possible toincrease the effectiveness of treatment taking into account the molecular features of themost malignant brain tumor - glioblastoma, through the use of radiosensitization duringstereotaxic radiosurgery, the use of preoperative radiosurgery, the development ofcriteria for its prognosis efficiency and scientific justification of the algorithm ofdiagnostic support of patients.In order to solve the problems of scientific work in the period from 2014 to 2021in the department of radioneurosurgery of the State University "Institute ofNeurosurgery named after Acad. A.P. Romodanova of the National Academy ofMedical Sciences of Ukraine" 166 patients with glioblastoma (WHO Grade IV) wereexamined and treated by the method of stereotaxic radiosurgery (WHO Grade IV).Patients were divided into three cohorts.I. 106 patients who underwent radiosurgery with radiosensitization withnitroimidazoles (metronidazole and nimorazole) - 66 patients - the main group, and 40 -the control group, in which SRH was performed without radiosensitization.II. 38 patients with recurrent multifocal glioblastoma who underwentradiosurgery with oxygen radiosensitization.III. 22 people underwent preoperative radiosurgery.All patients underwent treatment on the linear accelerator "Linac" of theBrainLab company using the method of radiosurgical irradiation.When conducting radiosurgical treatment of primary glioblastomas, we took intoaccount the data of the molecular genetic structure of the tumor.9Stereotaxic radiosurgery was performed for one or more fractions (3-5 fractions)in 166 patients (average age of patients 55 years, interval 28-82), 96 men (57.83%), and70 women (42.16%).With single-fraction SRH, the average dose was 18.4 Gy. With SRH in 5fractions, the average dose per fraction was 6.55 Gy, the total dose was 32.7 Gy(interval 25-40 Gy). The average volume of irradiated tumors was 29.21 cm3, 66patients had primary glioblastomas, 40 patients had recurrent ones. 38 patients hadmultifocal recurrent glioblastoma in whom radiosensitization was performed withoxygen.Before the radiosurgery session, patients must have their SpO2 blood oxygenation(number of liters per minute of O2) tested, if necessary raising the O2 content to 100%.2 hours before CPR, patients took orally 2 g of metronidazole (MTN, M+), or 2 g ofnimorazole (HMP, H+), or oxygen infusion was performed ("oxygen test" (CPR+O2).During the radiosurgery session, oxygen infusion was carried out under the control of apressure, pulse and oxygen level sensor in the patient's blood.MRI with standard protocols, as well as diffusion-weighted imaging (DWI), anddiffusion tensor imaging (DTI), with ADC diffusion coefficient acquisition and BOLDprogram, were performed before oxygen perfusion, 20 minutes after oxygen perfusion,and then again after the radiosurgery session (in 40 minutes). The duration of theoxygen perfusion session was 20 minutes, followed by a radiosurgery session.We determined that the hypoxic zone of the outer circle of glioblastoma isdetected only in the BOLD program and only after the "oxygen test" before and afterthe introduction of 95% oxygen using an oxygenator. The most sensitive prognostic testfor the effectiveness of CPR is MRI DWI with the definition of the diffusion coefficientin the area of intermediate hypoxia (sensitivity - 94.0%, specificity - 83.1%), while thehighest specificity indicators (86.0) are demonstrated by the BOLD program, the leastsensitive (82.0%) and specific (68.2%) indicators of early volumetric tumor regression.On the basis of the obtained data, with a reliable significance of 0.0000, it wasconfirmed that an increase in the ADC index and a decrease in the BOLD index arepredictors of early response to radiosurgical treatment of glioblastoma.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського