Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (207)Книжкові видання та компакт-диски (158)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>A=ГРИНЧУК$<.>+<.>A=ИГОР$<.>+<.>A=МИХАЙЛОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
1.

Гринчук В.Г. 
Економічні проблеми реформування відносин власності в Україні в світлі зарубіжного досвіду: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / В.Г. Гринчук ; Одес. держ. екон. ун-т. — О., 2001. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано необхідність гармонізації форм власності та виробництва в процесі приватизації державних підприємств, яка знаходить своє практичне здійснення в господарському житті країн з розвинутою економікою. Доведено, що не існує необхідного зв'язку з між ринком і приватною власністю на засоби виробництва. Встановлено, що потенціал ефективності державних підприємств ще остаточно не вичерпаний, їх ефективність можна підвищити шляхом диференціації прав власності та господарювання, оптимізації інституційно-правової системи. Запропоновано пріоритетну для українських умов форму власності (закрито-відкрите акціонерне товариство) й організацію випуску в них внутрішніх акцій на фонд нагромадження як важіль підвищення рівня нагромадження капіталу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-44-183
Шифр НБУВ: РА318863 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Гринчук Ю.С. 
Лізинг у технічному забезпеченні сільськогосподарських підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Ю.С. Гринчук ; Львів. держ. аграр. ун-т. — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретико-методологічні та практичні засади лізингу, досліджено питання підвищення його ролі у технічному забезпеченні сільськогосподарських підприємств. Поглиблено соціально-економічну суть поняття "лізинг". Проведено класифікацію його видів та систематизацію принципів. Сформульовано методологічні підходи до вивчення лізингової діяльності сільськогосподарських підприємств. Виявлено та здійснено кількісний вимір факторів впливу на розвиток лізингу та технічне переоснащення господарств. Спрогнозовано кількісні поставки сільськогосподарської техніки аграріям, а також визначено основні напрямки активізації лізингової діяльності на селі. Впроваджено основні результати дослідження до практики, що сприяє створенню сучасної матеріально-технічної бази, використанню прогресивних ресурсоощадних технологій, підвищенню ефективності виробництва та доходів сільськогосподарських підприємств, поліпшенню умов праці, зайнятості, а також добробуту селян.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-562.31 +
Шифр НБУВ: РА348118

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Михайлович Ю.Й. 
Обгрунтування доцільності застосування периопераційної схеми антибіотикопрофілактики з метою попередження післяопераційних ускладнень у хворих на рак легень та рак проксимального відділу шлунка: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / Ю.Й. Михайлович ; АМН України. Ін-т онкології. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто вплив злоякісної пухлини бронхів і проксимального відділу шлунка на зміну бактеріальної флори в екосистемах легень і шлунка. Висвітлено ефективність застосування периопераційної та післяопераційної антибіотикопрофілактики цефотаксимом. Здійснено оцінку швидкості темпів зниження рівня ендогенної інтоксикації залежно від антибіотикотерапії. Встановлено, що наявність і розвиток злоякісної пухлини легень і шлунка спричинює якісні та кількісні зміни у мікробних популяціях вищезгаданих органів, формування локальних запальних вогнищ. Застосування периопераційної схеми антибіотикопрофілактики цефотаксимом у режимі монотерапії зменшує частоту післяопераційних ускладнень, підвищує ефективність хірургічного лікування хворих на рак легень і рак проксимального відділу шлунка. Доведено, що застосування периопераційної схеми антибіотикопрофілактики сприяє більш швидкому зниженню рівня ендогенної інтоксикації у прооперованих хворих онкоторакального профілю у порівнянні з післяопераційною схемою антибіотикопрофілактики. Запропоновано удосконалену схему протибактеріальної терапії, ефективну фармакологічну дозу цефотаксиму, а також методику визначення коефіцієнта інтоксикації "К" як критерія для визначення темпів зниження рівня ендогенної інтоксикації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.423-59 + Р569.433.2-59
Шифр НБУВ: РА319310 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Михайлович В.А. 
Освітні тенденції культурної політики в умовах глобалізації: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.10 / В.А. Михайлович ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Досліджено освітній потенціал культурної політики, спрямованої на реформування вітчизняної системи освіти та забезпечення її входження у світовий освітній простір як рівноправної дієвої сили, що передбачає у своїй сутності світові культурно-освітні тенденції, але не заперечує та не применшує національні чинники та цінності, які визначають своєрідність характеру саме української освіти. Запропоновано визначення поняття "культурна політика". Досліджено процес становлення парадигм освіти у різних типах культури (доглобалізаційний період). Визначено соціально-історичні параметри глобалізації. Висвітлено перспективи та тенденції розвитку освіти у ситуації глобалізації. Розкрито значення освітніх тенденцій культурної політики у розвитку глобальної цивілізації. Досліджено українські реалії культурної політики у контексті розвитку сучасної вітчизняної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю252:Ч30 + Ю252:Ч30
Шифр НБУВ: РА369433 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Гринчук Ф.В. 
Особливості лікування та профілактики гострого перитоніту при цукровому діабеті та іншій системній патології (експериментально-клінічне дослідження): автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.03 / Ф.В. Гринчук ; Вінниц. нац. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2007. — 33 с. — укp.

За результатами комплексних експериментальних і клінічних досліджень мікробних індукторів перитоніту, мікробіоценозу тонкої та товстої кишок, параметрів ендотоксикозу, функціональної активності регуляторних систем, перебігу гострих запально-деструктивних захворювань органів черевної порожнини, ускладнених перитонітом, виявлено патогенетичне підгрунтя змін перебігу гострої хірургічної патології у пацієнтів з супровідними захворюваннями. Доведено, що регуляційна дисфункція є одним з механізмів розвитку синдрому взаємного обтяження за поєднаної патології. Виявлено стадійність розвитку синдрому взаємного обтяження, що дозволило розробити класифікацію поєднаної патології. Запропоновано лікувальну тактику за поєднаної патології, яка передбачає використання нових методів діагностики. Показано доцільність проведення диференційованого вибору об'єму заходів на всіх етапах лікування гострого перитоніту з урахуванням класів поєднаної патології, а також застосування розроблених методів операційного та післяопераційного лікування, що дозволило у хворих на поширений перитоніт і поєднану патологію зменшити летальність на 24,4 %, частоту нагноєння ран - на 16,6 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.101.1 + Р415.160.23-3 +
Шифр НБУВ: РА353365

Рубрики:

      
6.

Михайлович Д.М. 
Офіційне тлумачення закону: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Д.М. Михайлович ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Проаналізовано фактори, що викликають необхідність тлумачення нормативних приписів. Сформульовано мету тлумачення закону та запропоновано логічний алгоритм її досягнення. Подано визначення поняття офіційного тлумачення закону, репрезентовано його основні ознаки, стадії та види. Охарактеризовано співвідношення офіційного та доктринального тлумачення. Висвітлено поняття, юридичну природу, загальні та специфічні ознаки, функції та види актів офіційного тлумачення, акцентовано увагу на особливостях їх дії у часі, просторі та щодо кола осіб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.5 + Х8(4УКР)-320.3 +
Шифр НБУВ: РА324691

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Гринчук А. Ф. 
Диференційоване лікування хворих на поширений гострийперитоніт / А. Ф. Гринчук. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена проблемі поліпшення результатів лікування хворих на гострий перитоніт. Шляхом проведення комплексних експерименталь¬но-клінічних досліджень патогенезу гострого перитоніту, нових методів його діагностики та лікування, виявлені нові і уточнені відомі механізми розвитку гострого перитоніту. Це дозволило створити новий алгоритм лікувальної так¬тики, заснований на вико¬ристанні напрацьованої прогностичної шкали, який передбачає обґрунтований вибір обсягу лікування хворих до, протягом і після операції із застосуванням розроблених методів діагностики гострого перитоніту, санації та дренування очеревинної порожнини.^UThe research work is devoted to the problem of improving the treatment results of patients with acute peritonitis. With the help of comprehensive experimental ¬and clinical studies of acute peritonitis pathogenesis, new methods of its diagnosis and treatment, the new, defined and known mechanisms of acute peritonitis development have been revealed. This allowed us to create a new algorithm of management tac¬tics based on ¬a well-developed prognostic scale. It includes a reasonable choice of the scope of patients' treatment before, during, and postoperative period using the developed methods for acute peritonitis diagnostics, rehabilitation, and drainage of the peritoneal cavity.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Гринчук О. А. 
Удосконалення організаційно-технологічних рішень зведення підземних частин цивільних будівель на техногенних міських територіях / О. А. Гринчук. — Б.м., 2021 — укp.

Сформовані рішення наукового і практичного значення з раціоналізації параметрів організаційно-технологічних рішень зведення підземних частин будівель з урахуванням впливу техногенних міських територій, у тому числі в умовах ущільненої забудови. Проаналізовані та узагальнені конструктивні, технологічні та організаційні рішення, нормативна документація із врахуванням факторів впливу на параметри будівельно-монтажних робіт при зведенні підземних частин будівель на техногенних територіях. Розроблена методика експерименту та проведені експериментальні дослідження взаємодії паль у полімерній оболонці з врахуванням комплексу особливостей техногенного ґрунтового середовища при відтворенні процесу просідання ґрунту та досліджено вплив форми стовбура палі на зменшення величини довантажувальних сил. Визначені та систематизовані дестабілізуючі фактори, які відображаються на особливостях зведення підземних конструкцій на техногенних ґрунтах та впливають на трудомісткість, тривалість робіт й довговічність будівель. Розроблена методика врахування впливу організаційно-технологічних факторів на параметри процесу зведення підземних частин будівель на техногенних міських територіях при умові оптимізації тривалості виконання робіт. Сформульовано рекомендації технологічних та організаційних рішень улаштування запатентованих конусних паль у полімерних оболонках та запатентованого будівельного дренажу із зазначенням повного циклу технологічної послідовності виробництва робіт, що забезпечує продовження життєвого циклу об'єкту.^UFormed solutions of scientific and practical importance to rationalize the parameters of organizational and technological solutions for the construction of underground parts of buildings, taking into account the influence of technogenic urban areas, including in conditions of compacted development. Analyzed and summarized design, technological and organizational solutions, regulatory documentation, taking into account the factors of influence on the parameters of construction and installation work during the construction of underground parts of buildings in technogenic territories. An experimental technique was developed and experimental studies of the interaction of piles in a polymer shell were carried out, taking into account the complex of features of the technogenic soil environment when reproducing the process of soil subsidence, and the effect of the shape of the pile trunk on a decrease in the magnitude of additional loading forces was investigated. Determined and systematized destabilizing factors that affect the features of the construction of underground structures on technogenic soils and affect the labor intensity, duration of work and durability of buildings. A method is developed for taking into account the influence of organizational and technological factors on the parameters of the process of erecting underground parts of buildings in technogenic urban areas, subject to the optimization of labor intensity and duration of work. Recommendations are formulated for technological and organizational solutions for the installation of conical piles in polymer shells and construction drainage, indicating the full cycle of the technological sequence of work, ensuring the extension of the life cycle of the object.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Утеченко Д. М. 
Відтворення людського капіталу сільських територій / Д. М. Утеченко. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора філософії за спеціальністю051 – Економіка (05 – Соціальні та поведінкові науки). – Білоцерківськийнаціональний аграрний університет, Біла Церква, 2021.У дисертації здійснено теоретичне узагальнення та запропоновано новевирішення важливого наукового завдання щодо обґрунтування засад і заходіввідтворення людського капіталу сільських територій.Категорія «людський капітал» розглядається як успадковані та набуті здібностііндивідуумів, що характеризуються сукупністю знань, умінь, навичок, творчихздібностей, здоров'я, культури, традицій, досвіду, використання яких здійснюється усільському господарстві та інших видах підприємницької діяльності, функціонуваннісоціальної сфери та збереженні навколишнього природного середовища.Обґрунтовано, що людський капітал сільських територій як складну категоріюдоцільно вивчати з позиції соціальної – сільські території – та економічної природи.Систематизовано характерні риси людського капіталу сільських територій, якіактуалізуються лише в умовах соціально-економічного та культурного середовища.Запропоновано індикаторний підхід до оцінювання людського капіталусільських територій на основі розрахунку індивідуальних та групових індексів оцінкифакторів, які впливають на його формування та використання. Індикаторний підхіддозволяє визначити ступінь впливу факторів на формування та використаннялюдського капіталу сільських територій за результатами ранжування окремихрегіонів, ОТГ та дає змогу визначити нереалізовані можливості за цими напрямами, атакож прогнозувати їх зміну на перспективу.Виявлено порушення вікової структури населення; чисельність осіб старшогопрацездатного віку перевищує чисельність молодих осіб; у статевій структуріпереважає чисельність жінок; знижується частка населення працездатного тавідповідно збільшується частка безробітних осіб у групі працездатного населення.Така ситуація зумовлює старіння сільського населення, тому навіть за оптимістичного сценарію розвитку сільських територій чисельність працездатногонаселення буде зменшуватись, а осіб старшого віку – зростати, що в майбутньому некомпенсуватиме втрату працездатного населення.Визначено домінування зайнятості сільського населення у приватному секторі,погіршення його економічного стану, розширення масштабів бідності на селі,збільшення частки жителів, які перебувають у статусі безробітного,відчутнезменшення його зайнятості в тих сільських районах, де сформувалися земельні банкиагрохолдингів, скорочення зайнятості у соціальній сфері села та ін.Систематизовано соціально-економічні умови відтворення людського капіталусільських територій: збереження пріоритетності аграрного виробництва і сільськоїекономіки; підвищення якості його відтворення, що визначається спроможністюорганів самоврядування формувати відносини державно-приватного партнерства зсільським населенням; оптимізація мережі медичних та освітніх закладів у сільськіймісцевості, низькі темпи розвитку соціальної та інженерної інфраструктури сільськихтериторій; ріст диференціації сільського населення за рівнем доходів та якості життя;перехід на інноваційні технології в агровиробництві та розвиток агрохолдингівзумовлює стійке скорочення зайнятості сільського населення та зниження рівня йогосукупних реальних доходів; підвищення рівня самозайнятості сільського населення;відтік сільського населення пов'язаний із «вимиванням» підприємницько-активногонаселення та зниження якості людського капіталу; підвищення соціальної напруги,що зумовлює деформацію відтворювальної динаміки.Обґрунтовано, що основним документом, регламентуючим перспективнінапрями розвитку людського капіталу сільської місцевості, повинна стати стратегіярозвитку сільської території, одним із завдань якої є визначення напрямів сприянняпідвищенню економічної та соціальної ефективності використання людськогокапіталу та підвищення його якості. Доведено, що умови для розширеноговідтворення людського капіталу сільських територій доцільно формувати на основівзаємодії таких елементів як, активізація підприємницького ресурсу; підвищенняякості трудового потенціалу сільського населення; розвиток соціальноїінфраструктури, а також виробничої та ринкової для малого бізнесу. Доведено необхідність опрацювання інструментів та заходів активізаціївідтворення людського капіталу з урахуванням показників досягнутого рівня йогоформування та використання, а також прогнозування їх зміни у регіональномуаспекті й на рівні територіальної громади реалізувати які можливо на основізапропонованого методичного підходу щодо розрахунку індивідуальних і груповихіндексів.Визначено, що у перспективі можливий міграційний приріст сільськогонаселення та підвищення тривалості життя при вирівнюванні заробітної плати всільському господарстві порівняно з іншими секторами економіки, а також незначнезниження чисельності найманих працівників господарств корпоративного сектору.^UIn the thesis, the theoretical generalization is made and the new decision of animportant scientific problem concerning substantiation of bases and reproduction measuresof the human capital of rural areas is offered.The category "human capital" is considered as inherited and acquired abilities ofindividuals, characterized by a set of knowledge, skills, abilities, health, culture, traditions,experience, the use of which is carried out in agriculture and other business activities, thefunctioning of the social sphere and environmental protection.It is substantiated that the human capital of rural areas as a complex category shouldbe studied from the standpoint of social – rural areas – and economic nature. Thecharacteristic features of the human capital of rural areas are systematized, which areactualized only in the conditions of the socio-economic and cultural environment.An indicator approach to the assessment of human capital in rural areas based on thecalculation of individual and group indices of assessment of factors influencing its formationand use is proposed. The indicator approach allows to determine the degree of influence offactors on the formation and use of human capital in rural areas based on the ranking ofindividual regions, amalgamated territorial communities and allows to identify unrealizedopportunities in these areas, as well as to predict their change in the future.Violations of the age structure of the population were revealed; the number of peopleof working age exceeds the number of young people; the number of women predominates inthe sexual structure; the share of the working population decreases and the share ofunemployed persons in the working population group increases accordingly. This situationcauses the aging of the rural population, so even in an optimistic scenario of ruraldevelopment, the working population will decrease, and the elderly – will increase, which inthe future will not compensate for the loss of the working population.The dominance of rural employment in the private sector has been determined as wellas the deterioration of its economic situation, the expansion of rural poverty, an increase inthe share of the unemployed, a significant decrease in its employment in rural areas whereland banks of agricultural holdings were formed, reduction of employment in social sectorsvillages, etc.The socio-economic conditions for the reproduction of human capital in rural areasare systematized: maintaining the priority of agricultural production and the rural economy;improving the quality of its reproduction, which is determined by the ability of localgovernments to form public-private partnerships with the rural population; optimization ofthe network of medical and educational institutions in rural areas, low rates of developmentof social and engineering infrastructure of rural areas; growth of differentiation of the ruralpopulation by income level and quality of life; the transition to innovative technologies inagricultural production and the development of agricultural holdings leads to a steadyreduction in employment of the rural population and a decrease in its total real income;increasing the level of self-employment of the rural population; the outflow of the ruralpopulation is associated with the "washing out" of the entrepreneurially active population and the decline in the quality of human capital; increasing social tension, which causes thedeformation of the reproductive dynamics.It is substantiated that the main document regulating promising areas of human capitaldevelopment in rural areas should be the strategy of rural development, one of the tasks ofwhich is to identify areas to improve economic and social efficiency of human capital and itsquality. It is proved that the conditions for the expanded reproduction of human capital inrural areas should be formed on the basis of the interaction of such elements as the activationof entrepreneurial resources; improving the quality of labor potential of the rural population;development of social infrastructure, as well as production and market for small businesses.The necessity of elaboration of tools and measures to intensify the reproduction ofhuman capital taking into account the indicators of the achieved level of its formation anduse is proved, as well as forecasting their change in the regional aspect and at the territorialcommunity level that can be realized based on the proposed methodological approach.It is determined that in the future there may be a migratory increase in the ruralpopulation and increased life expectancy with equalization of wages in agriculture comparedto other sectors of the economy, as well as a slight decrease in the number of employees inthe corporate sector.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Гринчук С. Я. 
Оптимізація оперативного лікування та реабілітації жінок репродуктивного віку із різними формами аденоміозу / С. Я. Гринчук. — Б.м., 2022 — укp.

Дисертаційна робота присвячена підвищенню ефективності збереження репродуктивної функції у жінок із аденоміозом на основі оптимізації тактики оперативного лікування, а також удосконалення та впровадження алгоритму діагностичних, лікувально-профілактичних та реабілітаційних заходів.^UDissertation work is devoted to the increase of efficiency of maintainance of reproductive function for women from adenomyosis on the basis of optimization of tactic of operative treatment, and also improvement and introduction of algorithm of diagnostic, treatment-and-prophylactic and rehabilitation measures.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Михайлович В. В. 
Проектування нанорозмірних оксидних діелектричних матеріалів для електронних пристроїв: автореферат дис. ... д.філософ : 104 / В. В. Михайлович. — Б.м., 2023 — укp.

Михайлович В.В. Проектування нанорозмірних оксидних діелектричних матеріалів для електронних пристроїв. – Кваліфікаційна наукова праця на правах рукопису.Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора філософії за спеціальністю 104 «Фізика та астрономія». – Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича МОН України, Чернівці, 2023.Сьогодні діелектричні матеріали відіграють ключову роль у передових електронних пристроях, таких як, конденсатори, суперконденсатори, сенсори, транзистори, тощо. В контексті нинішньої тенденції до мінімізації розмірів, підготовка та функціоналізація нанорозмірних діелектричних матеріалів є одним із пріоритетних напрямків дослідження. Серед широкого спектру діелектриків одним із найцікавіших є матеріали з високою діелектричною сталою, так звані матеріали з високою константою діелектричної проникності (high-k). Одними з найбільш яскравих представників висококонстантних матеріалів є оксидні діелектрики, до яких можна віднести перовскіти барію титанату та шпінелі на основі хромітів. Ці два типи сполук викликають зростаючий інтерес, оскільки вони володіють високою діелектричною сталою, фероелектричною, п'єзоелектричною, піроелектричною та іншими властивостями, що робить їх ідеальними кандидатами для застосування в мікро- та наноелектроніці.В цьому контексті, дана дисертація зосереджується на підготовці, функціоналізації та інтеграції нанорозмірних перовскітів типу BaTiO3 та шпінелей типу ZnCr2O4 у плоскі конденсатори з високим значенням константи діелектричної проникності. Дисертація організована наступним чином;У вступі обґрунтовано вибір теми та актуальність дисертаційного дослідження, вказано його зв’язок з науковими програмами та темами, сформульовано мету та завдання дисертації, вказане її наукове та практичне значення, наведено інформацію про публікації й особистий внесок здобувача, апробацію результатів роботи, її структуру й обсяг.Розділ 1 складається з чотирьох основних частин: (i) сучасний стан досліджень, (ii) властивості нанорозмірних діелектричних оксидних частинок, (iii) методи наноструктурування та організації діелектричних наночастинок у вигляді тонких плівок та (iv) інтеграція діелектричних наночастинок в електронні пристрої в якості активних компонентів. Розділ закінчується висновками. У розділі 2 описано основні методи, що використовувалися для характеристики діелектричних оксидних наноматеріалів. Розділ 3 присвячено синтезу та характеристиці діелектричних наночастинок типу перовскіту. Зокрема, експериментальним шляхом було отримано ряд систем наночастинок титанату барію з контрольованою морфологією та розміром: кубічні наночастинки (середній розмір близько 15 нм), усічені кубоїдальні наночастинки (середній розмір близько 100 нм) та усічених ромбододекаедричних наночастинок (середній розмір близько 110 нм). Слід зазначити, що наночастинки з усіченою ромбододекаедричною та усіченою кубоїдальною морфологією BaTiO3 були отримані та описані вперше. Досліджено вплив морфології частинок на діелектричні властивості наночастинок на основі титанату барію. У розділі 4 описано методику варіювання морфологією систем типу шпінелі та її вплив на діелектричні властивості. Результати експерименту свідчать, що на розмір, ширину забороненої зони та діелектричні властивості отриманих наночастинок шпінелі впливають декілька факторів, зокрема час горіння гелю, температура горіння та ентальпія горіння твердого хелатно-звязуючого агента. Розділ 5 ілюструє, інтеграцію наночастинок типу шпінелі та перовскіту в електронні пристрої. Першим кроком на цьому шляху була функціоналізація поверхні наночастинок з метою отримання стабільних суспензій, які будуть використовуватися для осадження тонких плівок. Для виготовлення тонких плівок були використані два методи, а саме: діелектрофорез та “drop casting”. Незважаючи на те, що метод діелектрофорезу дозволяють отримувати тонкі плівки з високим ступенем впорядкованості наночастинок, цей методи обмежений неперервністю тонких шарів на великих поверхнях. Цю проблему було подолано за допомогою методу “drop casting”. Для наноматеріалів перовскіту та шпінелі товщина отриманих тонких плівок варіюється від 400 нм до 4300 нм. Якість поверхні та елементний склад плівок було досліджено за допомогою скануючої електронної мікроскопії та енергодисперсійного X-проминевого аналізу. Наступним кроком після визначення характеристик тонких плівок було виготовлення конденсаторів. Ефективність виготовлених конденсаторів було досліджено методом імпеданс спектроскопії. Таким чином, ми отримали наступні значення електричної ємності: 1 нФ для конденсатора на основі ZnCr2O4, 200 нФ для конденсаторів на основі усічених кубоїдальних наночастинок BaTiO3 і 2 нФ для конденсаторів на основі усічених ромбододекаедричних наночастинок BaTiO3.^UMykhailovych V. V. Design and production of oxide dielectric materials at the nanometric scale for electronic devices.Thesis on search for the Doctor of Philosophy degree in specialty 104 «Physics and Astronomy». - Yuriy Fedkovych Chernivtsi National University, Ministry of Education and Science of Ukraine, Chernivtsi, 2023.Nowadays, dielectric materials play a key role in main electronic devices, like for example capacitors, supercapacitors, sensors, field effect transistors, etc. Towards the minimalization trend, the preparation and functionalization of nanoscale dielectric materials are of primary interest. Among a wide range of dielectrics, one of the most interesting are the materials with high dielectric constant (high-k). One of the brightest representatives of high-k materials are oxide-based dielectrics, from which barium titanate perovskites and metal chromite spinels can be figured out. These two types of compounds show a growing interest as they possess high dielectric, ferroelectric, piezoelectric, pyroelectric and other properties, which makes them a perfect candidate for application in micro- and nano-electronics. In this context, the present thesis focusses on preparation, functionalization and integration of nanoscale perovskite-type BaTiO3 and spinel-type ZnCr2O4 in planar high-k capacitors. The thesis is organized as following;The Іntroduction justifies the relevance of the topic of the dissertation research, indicates its connection with scientific programs, plans and topics, formulates the purpose and tasks of the dissertation, emphasizes its scientific and practical significance, presents information about the publications and personal contribution of the recipient, approves the project results, their structure and amount.Chapter 1 is structured in four main sections which consist of (i) state of the art, (ii) properties of nanosized dielectric oxide particles; (iii) nanostructuration and organization methods of dielectric nanoparticles as thin films and (iv) integration of dielectric nanoparticles in electronic devices as active elements. The chapter ends with partial conclusions. Chapter 2 describes the main techniques used for dielectric oxide nanomaterials characterization. Chapter 3 is devoted to synthesis and characterization of perovskite-type dielectric nanoparticle systems. Thus, a series of barium titanate nanoparticles systems have been obtained, with controlled morphology and size: cubic nanoparticles (with the mean size of about 15 nm), edge-truncated cuboidal nanoparticles (with a size about 100 nm) and truncated rhombic dodecahedron (with a size about 110 nm). It has to be mentioned here that the truncated rhombic dodecahedron and cuboidal edge-truncated morphologies for BaTiO3 has been obtained and described for the first time. Chapter 4 describes the methodology of morphology tailoring in spinel type systems and its impact on the dielectric properties. The experimental results strongly suggest that several factors, including the burning time of gel, the combustion temperature, and the enthalpy of combustion of the solid chelating/fuel agents, influence the size, band gap and dielectric properties of the obtained spinel nanoparticles. Chapter 5 is dedicated to the integration of the spinel and perovskites nanoparticles in electronic devices. First step on this road was the surface functionalization of the nanoparticles in order to obtain a stable ink suspensions which will be used for the thin films deposition. Various methods were used for the thin film fabrication, namely drop casting, dielectrophoresis and spin coating. Despite the dielectrophoresis and spin coating methods allowed as to obtain thin films with a high order degree of the nanoparticles, these techniques are limited by the continuity of the thin layers on large surfaces. This issue has been overcome by using drop casting method. For both, perovskite and spinel nanomaterials the thickness of the prepared thin films vary from 400 nm to 4300 nm. The surface quality and elemental composition of the films has been investigated by Field-emission Scanning Electron Microscopy, and EDX analyses. As a next step, after elaboration of characterization of thin films the planar capacitors have been fabricated by deposition of silver electrodes onto the both sides of the dielectric films. The performance of the fabricated planar capacitors was studied by Broadband Dielectric Spectroscopy. Thus, we obtained the following values for the electrical capacitance: 1 nF for ZnCr2O4 based capacitor, 200 nF for cuboidal BaTiO3 based capacitors and 2 nF for the truncated rhombic dodecahedron BaTiO3 based capacitors.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Гринчук В. А. 
Особливості судового захисту прав промислової власності: автореферат дис. ... д.філософ : 081 / В. А. Гринчук. — Б.м., 2024 — укp.

Дисертацію присвячено комплексному дослідженню теоретичних та практичних проблем правового регулювання відносин у сфері судового захисту прав промислової власності в умовах реформування судової системи та реалізаціїєвроінтеграційних засад розвитку державотворення в Україні.Перший розділ дисертаційного дослідження присвячено розкриттю загальних засад захисту прав промислової власності.Встановлено, що наразі в Україні сформована необхідна законодавча база, яка дозволяє забезпечити належний захист прав та охоронюваних законом інтересів у сфері промислової власності у разі їх порушення, невизнання чи оспорювання.Навіть в умовах воєнного стану сфера інтелектуальної власності є предметом нормотворчої діяльності законодавця, що свідчить про важливість розвитку системи правової охорони результатів інтелектуальної, творчої діяльності, захиступрав їх творців та інших правоволодільців, як основи інноваційної генезису держави, правового базу повоєнної розбудови України.Визначено, що прийняття Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав інтелектуальної власності" від 20 березня 2023 має забезпечити більш ефективний захист прав промислової власності за рахунок впровадження правого механізму компенсації як альтернативи відшкодування заподіяних збитків, що раніше застосовувався насамперед для захисту авторського права та суміжних прав.^UThe dissertation is dedicated to a comprehensive study of theoretical and practical problems of legal regulation of relations in the field of judicial protection of industrial property rights in the conditions of reforming the judicial system and implementation ofEuropean integration principles for the development of state formation in Ukraine.The first chapter of the dissertation study is devoted to the coverage of the general theoretical principles of the protection of industrial property rights.It has been established that currently the necessary legislative framework has been formed in Ukraine, which allows for the proper protection of rights and interests protected by law in the field of industrial property in the event of their violation, nonrecognition ordispute.Even in the conditions of martial law, the sphere of intellectual property is the subject of lawmaking activity of the legislator, which testifies to the importance of the development of the system of legal protection of the results of intellectual and creativeactivity, the protection of the rights of their creators and other rights holders, as the basis of the innovative genesis of the state, the legal basis of the postwar development of Ukraine.It was determined that the adoption of the Law of Ukraine "On Amendments to Certain Legislative Acts of Ukraine Regarding the Strengthening of the Protection of Intellectual Property Rights" dated March 23, 2023 should ensure more effectiveprotection of industrial property rights through the introduction of a legal mechanism of compensation as an alternative to compensation for damages, which was primarily used earlier to protect copyright and related rights.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського