Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Реферативна база даних (118)Книжкові видання та компакт-диски (115)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>A=ГОЛУБЄВА$<.>+<.>A=ІРИНА$<.>+<.>A=ЄВГЕНІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
1.

Голубєва Г.К. 
Адміністративно-правова кваліфікація порушень водіями правил експлуатації автотранспортних засобів: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Г.К. Голубєва ; Нац. ун-т Держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2008. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретичні, законодавчі та практичні проблеми адміністративно-правової кваліфікації порушень водіями правил експлуатації автотранспортних засобів. Проаналізовано юридичний склад адміністративних проступків, відповідальність за які передбачено ст.ст. 121, 121-1 КУпАП. На підставі вивчення й узагальнення практики діяльності Державної автомобільної інспекції, судів загальної юрисдикції, а також з урахуванням результатів опитувань водіїв транспортних засобів усіх категорій та уповноважених суб'єктів кваліфікації обгрунтовано необхідність внесення змін до чинного КУпАП, Правил дорожнього руху, нормативних актів Президента України, Кабінету Міністрів України, Міністерства транспорту та зв'язку України, державних стандартів України. Розроблено методичні рекомендації щодо удосконалення нагляду співробітниками Державної автомобільної інспеції за безпекою дорожнього руху.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.013.1 +
Шифр НБУВ: РА358307

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Голубєва І.Є. 
Дитинство як об'єкт соціально-демографічної політики в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.09.01 / І.Є. Голубєва ; НАН України. Ін-т демографії та соц. дослідж. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Розкрито соціально-економічну, демографічну суть понять "дитинство" і "діти". Визначено методологічні засади дослідження дитинства як складової життєвого циклу людини. Досліджено питання щодо соціально-економічних передумов утримання, виховання, освіти, стану здоров'я підростаючого покоління. Розглянуто роль сім'ї у народженні, вихованні, соціальній адаптації дітей як одного з основних осередків демореальності. Досліджено умови утримання, виховання та соціалізації дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у дитячих будинках сімейного типу як осередках демореальності. Розроблено рекомендації щодо оптимізації та забезпечення рівності та результативності соціально-демографічної політики стосовно поліпшення становища дітей в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)272-18 +
Шифр НБУВ: РА340777

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Голубєва І.П. 
Електрично керовані фазообертачі НВЧ на основі мікрополоскових та копланарних ліній: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.27.01 / І.П. Голубєва ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2007. — 21 с. — укp.

Досліджено проблему покращання характеристик прохідних фазообертачів з відбивними ланками на p - i - n-діодах. На базі методів теорії кіл надвисокої частоти (НВЧ) побудовано модель відбивої ланки фазообертача на p - i - n, яка враховує втрати цієї ланки. З застосуванням цієї моделі побудовано цільову функцію, яка з заданими коефіцієнтами враховує фазову похибку та втрати пристрою у заданому діапазоні частот залежно від довжини підстройочного елемента та показано можливість покращання показників пристрою за рахунок оптимального вибору його конструктивних параметрів. Розроблено та досліджено принципи електромеханічного керування ефективними параметрами ліній передачі надвисокої частоти, яких можна використати для створення широкосмугових фазообертачів, що мали низькі втрати та могли працювати у діапазоні до міліметрових хвиль. Запропоновано методику аналізу ліній передач НВЧ складного поперечного перерізу, яка грунтується на обчисленні властивостей електромагнітного поля у поперечному перерізі лінії за методом скінченних елементів з подальшим переходом до ефективних параметрів лінії передачі на базі методів теорії кіл НВЧ для обчислення характеристик пристрою. Запропоновану методику верифіковано шляхом порівняння одержаних результатів з результатами, одержаними з використанням відомих методів на прикладі розрахунку характеристик мікрополоскових і копланарних ліній передачі, а також шляхом порівняння з експериментальними даними. Проведено дослідження та запропоновано принципи побудови діелекричних фазообертачів з електромеханічним керуванням, які дозволяють одерати більший фазовий зсув та менші втрати за малих переміщень, ніж відомі раніше конструкції того ж класу. Розроблено методику керування фазовим зсувом фазообертачів у багатоканальній приймально-передавальній системі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З845.7-046 + З845.7-046
Шифр НБУВ: РА350158

Рубрики:

      
4.

Голубєва Н.Ю. 
Зобов'язання із публічної обіцянки винагороди: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / Н.Ю. Голубєва ; Одес. нац. юрид. академія. — О., 2005. — 22 с. — укp.

Досліджено проблеми зобов'язання, які виникають у зв'язку з публічною обіцянкою винагороди. Висвітлено історичний шлях становлення та розвитку інституту публічної обіцянки виногороди, його види. Розкрито зміст та юридичну природу публічної обіцянки виногороди як юридичного факту та зобов'язального правовідношення. Охарактеризовано підстави та момент виникнення зобов'язання у зв'язку з публічною обіцянкою виногороди. Розглянуто особливості публічної обіцянки винагороди без оголошення конкурсу та за результатами конкурсу. Наведено пропозиції щодо удосконалення інституту публічної обіцянки виногороди.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)213.0 +
Шифр НБУВ: РА339504

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Голубєва В.О. 
Міжнародно-правове регулювання зовнішньоторговельної діяльності та національне законодавство України (нетарифний аспект): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / В.О. Голубєва ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2004. — 19 с. — укp.

Розглянуто міжнародно-правове нетарифне регулювання торгівлі, практику його застосування державами, діючі міжнародні правила використання найпоширеніших нетарифних інструментів, їх правову регламентацію в Світовій організації торгівлі (СОТ). Обгрунтовано теоретично та практично рекомендації щодо формування механізму нетарифного регулювання за умов лібералізації зовнішньоекономічної діяльності. Запропоновано визначення механізму торговельно-політичного регулювання та основних тенденцій його розвитку, проаналізовано національну правову базу даного регулювання та наведено пропозиції щодо вступу України до СОТ. Комплексно досліджено проблеми державного регулювання зовнішньої торгівлі України та визначено коло нормативно-правових актів, які необхідно застосовувати для забезпечення виконання зобов'язань України як майбутнього члена СОТ. Обгрунтовано необхідність першочергового використання адміністративно-правових інструментів у регулюванні зовнішньоторговельних операцій, застосування нетарифного регулювання в сучасній світовій практиці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.149(4УКР) + Х819(4УКР)120.03 +
Шифр НБУВ: РА333576

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Голубєва І.А. 
Напрямки формування зовнішньоекономічної діяльності промислових підприємств в ринкових умовах: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.01 / І.А. Голубєва ; НАН України. Ін-т пробл. ринку та екон.-екол. дослідж. — О., 2002. — 18 с. — укp.

Вивчено й узагальнено вітчизняний та світовий досвід впливу зовнішніх факторів на суб'єкти промислового сектора економіки. Розроблено державну стратегічну політику у сфері зовнішньоекономічної діяльності. Досліджено фактори активізації та підвищення ефективності зовнішньоекономічної діяльності промислового комплексу, а також теоретичні засади зовнішньоекономічної діяльності, запропоновано методичні підходи до аналізу її стану та подано рекомендації щодо розробки стратегічного курсу надходження промислового комплексу до світового господарства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)301 + У9(4Укр)8
Шифр НБУВ: РА319096 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Голубєва М.Г. 
Фармакотерапевтична ефективність амізону при експериментальних токсичних гепатитах: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / М.Г. Голубєва ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Наявність гепатопротекторної дії амізону було доведено за умов 3-х моделей експериментальних токсичних гепатитів (гострого тетрахлорметанового, хронічного алкогольно-тетрахлорметанового та хронічного медикаментозного ізоніазид-ріфампіцинового) за допомогою фармакологічних, біохімічних та гістоморфологічних методів. Встановлено гепатопротекторну активність амізону, яка обумовлена пригніченням вільнорадикальних процесів, підтриманням активності антиоксидантних систем організму, зниженням активності ферментів цитолізу, холестазу, нормалізацією обміну речовин, відновленням жовчогінної та детоксикуючої функцій печінки, морфологічної картини периферичної крові, відновленням архітектоніки печінкової тканини. Терапевтична дія амізону за умов токсичних гепатитів подібна або перевершує ефект препаратів порівняння - силібору, токоферолу ацетату, тіотриазоліну. Встановлено, що вплив амізону за парентерального та ентерального введення порівнянний. Найвиразніший лікувальний ефект амізону відмічений за умов хронічного алкогольно-тетрахлорметанового гепатиту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.510.11-52 +
Шифр НБУВ: РА335549

Рубрики:

      
8.

Голубєва Т. В. 
Формування колективного трудового потенціалу управлінського персоналу з урахуванням його трудового менталітету: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Т. В. Голубєва ; Харк. нац. екон. ун-т. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано необхідність формування колективного трудового потенціалу у межах управлінського персоналу сучасної виробничої організації. Розглянуто понятійний апарат щодо формування колективного трудового потенціалу управлінського персоналу, ключовим з яких є трудовий менталітет працівника. Проведено оцінювання факторів формування та розвитку трудового менталітету управлінського персоналу. Розроблено методичний підхід до діагностики трудового менталітету управлінського персоналу на основі його ставлення до праці. Запропоновано методичний підхід до оцінювання рівня розвитку трудового менталітету управлінського персоналу виробничої організації. Розроблено методичне забезпечення зі створення колективного трудового потенціалу управлінського персоналу на основі технології формування та розвитку його трудового менталітету.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-212.14
Шифр НБУВ: РА379470 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Рябець І. В. 
Професійна підготовка майбутніх фахівців із зв'язків з громадськістю в Україні (друга половина ХХ – початок ХХІ століття) / І. В. Рябець. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню процесу становлення та розвитку професійної підготовки майбутніх фахівців із зв'язків з громадськістю в Україні (друга половина ХХ – початок ХХІ століття) в історичному аспекті. Вперше в науковому педагогічному дискурсі визначено такі поняття: «фахівець із звʼязків з громадськістю» – це особа, яка отримала спеціальну освіту, володіє високим рівнем кваліфікації, здійснює всі види професійної діяльності, що входять в сферу зв'язків з громадськістю, «майбутній фахівець із звʼязків з громадськістю» – це особа, яка навчається у закладі вищої освіти з метою здобуття відповідного ступеня і отримання кваліфікації через засвоєння динамічної комбінації знань, вмінь і практичних навичок, способів мислення, професійних, світоглядних і громадянських якостей, морально-етичних цінностей в галузі зв'язків з громадськістю. Досліджено та виокремлено низку об'єктивних передумов (історичних, політичних, економічних, культурних, психологічних, педагогічних) та чинників (соціально-економічного, суспільно-політичного, соціально-педагогічного, культурологічного) становлення та розвитку професійної підготовки майбутніх фахівців із зв'язків з громадськістю в Україні (друга половина ХХ – початок ХХІ ст.). Сформульовано етапи становлення та розвитку професійної підготовки майбутніх фахівців із зв'язків з громадськістю в Україні (друга половина ХХ – початок ХХІ ст.), а саме: попередній (друга половина ХХ ст. – 1993 р.), підготовчий (1993–2006 рр.); початковий (2006–2010 рр.); основний (2010–2014 рр.), новий (2014 р. до 2017 р.), динаміку змін на кожному етапі окреслено в п'яти основних тенденціях. У відповідності до сучасної тенденції розвитку професійної підготовки майбутніх PR-фахівців у ЗВО України розроблено рекомендації з удосконалення змісту, форм, організації освітнього процесу професійної підготовки майбутніх фахівців із зв'язків з громадськістю в вітчизняних ЗВО, ґрунтуючись на міжнародному досвіді в сфері цієї підготовки.^UThe thesis provides a scientific analysis of the state of professional training of future specialists in public relations in Ukraine in a historical aspect. The thesis defines the following terms: "professional training", "specialist", "public relations". The thesis gives the author's interpretation of the main concepts of research in the field of professional training of future public relations specialists in Ukraine. The terms: "public relations specialist", "future public relations specialist" are given pedagogical connotation by the author for the first time.The objective preconditions for the demand of professional training of specialists in public relations in Ukraine (second half of the XX – beginning of the XXI century) were defined. Such preconditions as historical, political, economic, cultural, psychological, and pedagogical became the basis for classification for the structuring of factors. The basis of the socio-economic factor was the economic premise; the basis of the socio-political factor was the historical and political background; the psychological and pedagogical background were the basis for the socio-pedagogical factor; the basis of culturological factor was a cultural premise. The preconditions and factors which led to the developing of professional training of future specialists in public relations in Ukraine were considered.The periodization and tendencies of the formation and development of professional training of future public relations specialists in Ukraine (second half of the XX century – the beginning of the XXI century) has been developed and substantiated. Changes in the organizational and institutional development of the professional training of specialists in the PR sphere became the key criteria for distinguishing the stages of formation and development of professional training of future PR specialists in Ukraine.Five stages of formation and development of professional training of future public relations specialists in Ukraine (second half of XX century – beginning of XXI century) were defined. The systematic analysis of the tendencies of the transformation of the professional training of future public relations specialists in Ukraine (second half of the XX century – the beginning of the XXI century) has been carried out. The peculiarities and characteristics of the stages of formation of this professional training have been defined.The tendencies of formation and development of professional training of future specialists in public relations in Ukraine (the second half of the XX century – the beginning of the XXI century) were studied. Satisfaction of the current society's demand in the close to the European educational standards professional training of future public relations specialists is nowadays one of the leading tendency of the current development of professional training of future public relations specialists in today's higher educational institutions of Ukraine. Foreign experience on professional training of PR specialists is implemented in the educational process. Recommendations for improving the training of future public relations specialists in the Ukrainian higher educational institutions are based on the analysis of international experience in this sphere. This experience is adapted to the current pedagogical techniques used in the process of professional training of future PR specialists in the Ukrainian higher educational institutions.The educational and methodological base of training of future specialists in public relations in the higher educational institutions of Ukraine was improved. This improvement influenced such educational disciplines as «Pedagogy of Higher Education», «Methodology of Teaching in Higher School» and «Pedagogical Practice» for Master's program in specialties «Public Administration» (public relations).Directions of further scientific researches are described.The main results of the study can be used to further improvement of the theory and practice of higher professional education, in professional development of specialists in the field of «Journalism», in the process of professional training of students of various specializations where history and theory of public relations development in Ukraine and foreign countries is taught. Moreover, the results of the study can be used for creating curriculums and writing textbooks, and manuals for higher educational institutions.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Прущак В. Є. 
Врегулювання спору за участю судді у цивільному судочинстві України / В. Є. Прущак. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація є першим у науці цивільного процесуального права України спеціальним комплексним дослідженням правової регламентації процедури врегулювання спору за участю судді як самостійного способу альтернативного вирішення цивільно-правових спорів. У науковому дослідженні здійснено комплексний аналіз інституту врегулювання спору за участю судді, висвітлено еволюцію його виникнення та становлення, визначено правову природу й місце в системі альтернативних способів вирішення спорів та цивільному процесуальному праві з урахуванням міжнародних стандартів та зарубіжного досвіду. Охарактеризовано теоретичні засади процедури врегулювання спору за участю судді, надано визначення її поняття, ознак та принципів, досліджено передумови запровадження та умови проведення означеної процедури, розглянуто особливості правового статусу судді при здійсненні процедури врегулювання спору за участю судді. Особливу увагу приділено правовому порядку проведення процедури врегулювання спору за участю судді, порядку припинення та визначенню правових наслідків її реалізації.У дисертації сформульовані й інші теоретично обґрунтовані пропозиції про вдосконалення актів чинного цивільного процесуального законодавства в частині врегулювання спору за участю судді у цивільному судочинстві України. Ключові слова: цивільно-правовий спір, конфлікт, суд, альтернативні способи вирішення спорів, третя сторона, посередництво, медіація, переговори, судове примирення, суд, врегулювання спору за участю судді, етапи процедури, узгодження позицій.^UThe dissertation is the first in the science of civil procedural law of Ukraine a special comprehensive study of the legal regulation of the procedure of dispute settlement with the participation of a judge as an independent way of alternative resolution of civil disputes.The scientific research carried out a comprehensive analysis of the institution of dispute settlement with the participation of a judge, highlighted the evolution of its emergence and formation, determined it's legal nature and place in the system of alternative dispute resolution and civil procedural law, taking into account foreign experience and international standards. Characterized the theoretical procedures with the participation of a judge, the definition of its concept, features and principles are given, the prerequisites for the introduction and conditions of the specified procedure are investigated, the peculiarities of the legal status of the judge in carrying out the procedure of dispute settlement with the participation of the judge are considered. Special attention is paid to the legal procedure of the procedure of settlement of the dispute with the participation of the judge, the procedure for termination and determination of legal consequences of its implementation.In the dissertation, other theoretically substantiated proposals for improving the acts of the existing civil procedural legislation in the part of settling a dispute with the participation of a judge in the civil proceedings of Ukraine are formulated.Key words: civil dispute, conflict, alternative dispute resolution, third party, negotiations, mediation, conversations, judicial reconciliation, court, dispute settlement with the participation of a judge, stages of procedure, reconciliation of positions.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Прохоров П. А. 
Порядок ухвалення судових рішень у цивільному процесі України / П. А. Прохоров. — Б.м., 2021 — укp.

Кваліфікаційна наукова праця на правах рукопису. Дисертація на здобуття ступеня доктора філософії за спеціальністю 081 – Право. – Національний університет «Одеська юридична академія», Одеса, 2021.Дисертація є першим у вітчизняній науці цивільного процесуального права спеціальним комплексним дослідженням теоретичних та практичних особливостей порядку ухвалення судового рішення.У дисертації виокремлено структурні елементи механізму ухвалення судового рішення у цивільному судочинстві як особливого виду правозастосовчої діяльності, до яких варто віднести: суб'єкта діяльності з ухвалення рішень, що володіє певним колом повноважень; об'єкт судового рішення; мета ухвалення судового рішення; підстави ухвалення судового рішення; етапи ухвалення судового рішення.Визначено основні функції інституту присяжних, серед яких: 1) політична, яка спрямована на додержання вимог Конституції України, щодо участі народу при здійсненні правосуддя; 2) правотворча – за участі присяжних народ шляхом винесення судового рішення створює прецедент (у країнах англо-американської системи права) чи формує певну судову практику; 3) сприяння примиренню сторін, яка наявна в англо-американській системі, суть якої полягає в можливості сторін вирішити спір, до передачі справи на розгляд присяжним, знаючи як зазвичай такого роду справи вирішуються присяжними; 4) підвищення рівня довіри до судової влади внаслідок участі у вирішення справи непрофесійних суддів – представників народу; 5) підвищення правосвідомості громадян, у разі якщо присяжні беруть участь у справі, то будуть значно краще розуміти норми матеріального та процесуального права, що діють у такій державі; 6) легітимація судових рішень.Запропоновано забезпечити одноособовий розгляд окремих категорій справ в суді апеляційної інстанції, зокрема: апеляційних скарг на ухвали, на які можуть бути подані скарги окремо від рішення суду.Обґрунтовано необхідність забезпечення таємниці наради суддів замість таємниці нарадчої кімнати, тобто тих обговорень, які відбуваються і поза межами нарадчої кімнати, і під час підготовки проектів судових рішень, окремих думок. Наявність інституту окремої думки вказує на можливість паралельного обговорення декількох проектів судових рішень, декількох альтернативних варіантів окремих думок: такі обговорення можуть відбуватися і поза межами нарадчої кімнати, якщо суд оголосив вступну та резолютивну частину. Слід забезпечити можливість обговорення тексту судового рішення не тільки всередині колегіального складу суду, а й між суддею-доповідачем та його помічником. Очевидно, що під час підготовки проекту судового рішення помічник судді отримує певні вказівки від судді щодо його бачення обґрунтування судового рішення, а тому фактично такі дії можуть бути розцінені як вимушене порушення таємниці нарадчої кімнати, адже суд не може дати належну вказівку, не виказуючи ходу обговорення чи аргументів, які були виказані іншими суддями. Під час складання окремих думок суддя, що доручає складення її проекту помічникові, так само не може дати повноцінної настанови без виказування тих положень судового рішення, що були підтримані більшістю.Визначено випадки коли ухвалення окремої думки судді є обов'язковим для учасника колегії, який незгідний з основним текстом рішення по цивільній справі.Вдосконалено наукові положення про те, що судові рішення, зокрема ухвали поділяться на усні (вербальні/протокольні) та письмові. Уточнено, що протокольні ухвали не набувають письмової форми у зв'язку із їх внесенням до протоколу судового засідання, адже секретар судового засідання не може точно відобразити мотиви суду з прийняття відповідної ухвали, висновки суду та інший важливий зміст судового рішення, викладеного в усній формі.^UQualifying scientific paper based on rights of a manuscript. PhD dissertation in specialty 081–Law. – National University “Odesa Law Academy”, Odesa, 2021.The dissertation is the first in the domestic science of civil procedural law special complex research of theoretical and practical features of the order of court decision making.The dissertation highlights structural elements of the mechanism of court decision-making in civil proceedings as a special type of law enforcement activity, which include: the subject of decision-making activity, which has a certain range of powers; object of court decision; the purpose of the court decision; grounds for court decision; stages of court decision-making.Main functions of the jury institute are determined, among which are: 1) political ones, which is aimed at complying with requirements of the Constitution of Ukraine regarding participation of people in administration of justice; 2) law-making – under participation of juries, people create a precedent (in countries of the Anglo- American legal system) or form a certain judicial practice by passing a court decision; 3) promoting conciliation, which is present in the Anglo-American system, the essence of which is the ability of the parties to resolve the dispute before referring the case to a jury, knowing how such cases are usually decided by a jury; 4) increasing the level of trust in the judiciary as a result of participation in the case of non-professional judges – representatives of people; 5) raising the legal awareness of citizens, if the jury is involved in the case; they will have a much better understanding of the rules of substantive and procedural law in force in such a state; 6) legitimacy of court decisions.It is proposed to provide individual consideration of certain categories of cases in the court of appeal, in particular: appeals against decisions that may be appealed separately from the court decision.The need to ensure the secrecy of the meeting of judges instead of the secrecy of the deliberation room, i. e. those discussions that take place outside the deliberation room and during preparation of draft court decisions, individual opinions. The presence of the institution of a dissenting opinion indicates the possibility of parallel discussion of several draft court decisions, several alternative versions of dissenting opinions: such discussions may take place outside thedeliberation room if the court has announced the introductory and the operative parts. It should be possible to discuss the text of the judgment not only within the board, but also between the Judge-Rapporteur and his assistant. It is obvious that during preparation of the draft court decision, the assistant judge receives certain instructions from the judge regarding his vision of reasoning for the court decision, and therefore, in fact, such actions can be regarded as a forced violation of the secrecy of the deliberation room or arguments made by other judges. When drafting dissenting opinions, the judge who entrusts the drafting of his/her draft to the assistant may not give full guidance without stating provisions of the judgment that were supported by the majority.There are cases when adoption of a dissenting opinion of a judge is mandatory for a member of the board who disagrees with the main text of the decision in a civil case.Scientific provisions, that court decisions, in particular rulings, will be divided into oral (verbal/protocol) and written ones, have been improved. It is clarified that the protocol rulings are not in writing due to their inclusion in the minutes of the court session, as the secretary of the court session cannot accurately reflect the court's motives for the decision, court conclusions and other important content of the court decision.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського