Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (8)Реферативна база даних (249)Книжкові видання та компакт-диски (254)Журнали та продовжувані видання (15)
Пошуковий запит: (<.>A=ГОЛОД$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 21
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Будівництво   
1.

Голоднов О.І. 
Граничний стан сталевих колон і балок при наявності залишкових напружень: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.23.01 / О.І. Голоднов ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2006. — 40 с. — укp.

Обгрунтовано рішення проблеми визначення залишкового напружено-деформованого стану, що виникає після виготовлення конструкцій, та його впливу на несучу здатність і деформативність сталевих колон і балок. Розроблено методи розрахунку залишкового стану та його впливу на несучу здатність і деформативність конструкцій. За допомогою запропонованих методів визначено область раціонального застосування. Розроблено методики та проведено експериментальні дослідження стискуваних і згинних елементів різної форми перерізу, що дозволили перевірити основні положення методів розрахунку. Запропоновано методологію проектування та виготовлення конструкцій з регульованим залишковим напруженим станом для підвищення стійкості стискуваних елементів на етапах їх проектування та експлуатації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н549.1-028.01 +
Шифр НБУВ: РА343315

Рубрики:

      
2.

Голодрига О.В. 
Ефективність застосування тарги супер і емістиму С у посівах сої в умовах правобережного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / О.В. Голодрига ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2005. — 20 с. — укp.

Вперше в Україні проведено всебічне дослідження впливу гербіциду тарги супер, використаного сумісно з емістимом C, на забур'яненість посівів сої та видовий склад бур'янів. Проаналізовано вплив гербіциду та емістиму C на ріст рослин сої, динаміку накопичення біомаси, наростання площі листкової поверхні, синтез хлорофілу, фотосинтетичну продуктивність посівів і збір сухих речовин. Вивчено активність ферментів окисно-відновного характеру, анатомічну будову епідермісу листків і судинно-волокнистих пучків сої. Визначено мікробіологічну активність і поживний режим грунту, а також симбіотичну активнісь бульбочкових бактерій на коріннях сої. Встановлено вплив гербіциду та біостимулятора росту на формування урожайності та якості насіння сої. Здійснено порівняльний аналіз біоенергетичної та економічної ефективності використання даних препаратів. Розроблено науково-обгрунтовану екологічно-біологічну систему застосування тарги супер сумісно з біостимулятором росту у посівах сої з найменшим гербіцидним навантаженням на грунт і навколишнє середовище, використання якої сприяє зростанню економічних показників вирощування сільськогосподарської культури за умов правобережного Лісостепу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.6-467(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА339402

Рубрики:
 Соя 

Географічні рубрики:

      
3.

Голод Р.Б. 
Іван Франко та літературні напрями кінця XIX - початку ХХ ст.: Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.01.01 / Р.Б. Голод ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2006. — 37 с. — укp.

Виявлено вплив різних літературних напрямів, течій і стилів на творчість І.Франка. На підставі аналізу літературно-критичної та художньої спадщини письменника з'ясовано причини, особливості та наслідки звернення митця до художніх систем романтизму, натуралізму, реалізму, імпресіонізму. Виявлено індивідуальні та національні особливості творчого методу І.Франка у зіставленні з тенденціями в тогочасному світовому літературному процесі. Доведено, що основною рисою творчої манери І.Франка є тяжіння до художнього синтезу. Спростовано перебільшене уявлення щодо опозиційного ставлення письменника до новітніх напрямів у мистецтві та твердження про неповноту українського літературного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)53-32 + Ш5(4УКР)5-4 Франко, І.Я. 42 + Ш400.22 +
Шифр НБУВ: РА343296

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Голод П.І. 
Метод орбіт в теорії нелінійних інтегровних гамільтонових систем: автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.04.02 / П.І. Голод ; НАН України, Ін-т теорет. фізики ім. М.М.Боголюбова. — К., 2010. — 32 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В315,022
Шифр НБУВ: РА370401 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Голодюк Л.С. 
Методика вивчення властивостей трикутника в умовах рівневої диференціації в основній школі: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Л.С. Голодюк ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розроблено положення про доцільність і можливість застосування рівневої диференціації в організації навчальної взаємодії учнів на уроках геометрії. Запропоновано методичну систему вивчення властивостей трикутника за умов рівневої диференціації в основній школі (мету, методи, організаційні форми, прийоми та засоби, діагностичний апарат). Сформульовано вимоги до змістового наповнення системи рівневих розвивальних вправ з геометрії та визначено їх конструктивні особливості. Створено модель застосування комп'ютера на уроках геометрії для розв'язування трикутників на базі програм GRAN-2D та розробленої Triangle.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В181.111.1 р21-3 +
Шифр НБУВ: РА335095

Рубрики:

      
6.

Голодаєва О.А. 
Нові похідні амінів з каркасними фрагментами. Методи синтезу і спектральні параметри: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / О.А. Голодаєва ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2003. — 19 с. — укp.

Запропоновано зручну методику виділення стереоізомерних екзо- й ендо-2-амінометилбіцикло[2.2.1]гептанів відновленням гідрохлоридів ненасичених аналогів, одержано та направлено для вивчення противірусної дії гідрохлоридів амінів. Порівняння реакційної здатності каркасних амінів показало, що головним фактором є стерична доступність реакційного центру - атома нітрогену аміногрупи. Досліджено епоксидування сечовин ряду норборнену. Здійснено функціоналізацію аміноспиртів за аміно- і гідроксильними групами та послідовне введення ацильних замісників до конкуруючих нуклеофільних центрів. У ході проведення фармакологічних дослідів похідних ендо-5-амінометилбіцикло[2.2.1]гепт-2-єну (гідрохлориду, фосфонамідів, аміноспиртів) виявлено вплив замісників при атомі нітрогену на силу та характер нейротропної дії препаратів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г247.3 + Л614.73 +
Шифр НБУВ: РА322244

Рубрики:

      
7.

Голодюк І.П. 
Нормована годівля телиць і корів при створенні високопродуктивних стад: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / І.П. Голодюк ; Львів. нац. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2004. — 20 с. — укp.

Розроблено найбільш оптимальні енергоощадні й екологічно чисті технології заготівлі злаково-бобових кормових сумішей, використання яких в раціоні годівлі ремонтних теличок, нетелей і корів-первісток позитивно впливає на процес засвоєння поживних речовин, сприяє росту і розвитку організму тварин за умов нестачі необхідних комбікормів. Досліджено хімічний склад і поживну цінність розроблених сумішей, заготовлених з культур, які вирощуються у господарствах західного регіону України і мають високий вихід поживних речовин (68 - 72 ц кормових одиниць та 7,2 - 9,4 ц перетравного протеїну з 1 га). Встановлено, що використання комбінованого силосу й зерносінажу для годівлі ремонтних телиць та корів-первісток як основного корму забезпечує тварин необхідними компонентами повноцінної годівлі. Зазначено, що використання високопоживних та дешевих кормів дає змогу одержати добре розвинутих ремонтних телиць, що відповідають стандартам породи. Виявлено, що застосування нової технології дозволяє одержати від первісток 4 309 - 4 536 кг молока за лактацію та підвищити рентабельність його виробництва до 37,6 - 42,8 %. Доведено, що найкраще засвоєння поживних речовин відбувається у разі дотримання у раціонах годівлі оптимального співвідношення фракцій протеїну та вуглеводів з різним ступенем розчинності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-455.46 +
Шифр НБУВ: РА331701

Рубрики:

      
8.

Голод Д.І. 
Організаційно-педагогічні аспекти розвитку олімпійських видів спортивної боротьби в Україні у 80-і - 90-і роки: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.01 / Д.І. Голод ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Визначено, що у характері структурно-функціональних зв'язків організаційної системи спортивної боротьби у 1990-і рр. в Україні відбулися суттєві зміни. Особливу вагу в управлінні олімпійськими видами боротьби сьогодні здобули нові громадські організації: НОК, НСФ, асоціації та різні комерційні структури. Серед первинних організацій (ДЮСШ, ШВСМ та ін.) підвищилась значимість клубної системи. Результати досліджень свідчать, що у всіх видах боротьби за останнє десятиліття рівень реалізації більшості видів забезпечення значно зменшився. Так, фінансування олімпійських видів спорту у колишній радянській системі повністю здійснювалося державою. Сьогодні за ринкових умов держава не може повноцінно вирішувати подібні завдання. Комерційні та громадські організації ще не готові до цього, тому що їх формування ще не завершено. Нові соціально-економічні умови України не тільки вплинули на структуру та характер процесу підготовки спортсменів, але і на динаміку розвитку організаційної системи спортивної боротьби в цілому. Важливим стратегічним кроком, який активізує прогрес спортивної боротьби у нашій країні, варто вважати заходи щодо формування підгрунтя маркетингової політики у практиці спорту, окремих його олімпійських видах, у тому числі в греко-римській і вільній боротьбі, дзюдо.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч517.154(4УКР)
Шифр НБУВ: РА312080 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Голоденко О.М. 
Органічні депресивні розлади судинного генезу в пізньому віці (діагностика, клініка, механізми формування, лікування): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / О.М. Голоденко ; АМН України. Ін-т неврології, психіатрії та наркології. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Одержано нові дані про соціально-демографічні та клініко-психологічні особливості органічних депресивних розладів судинного генезу у пацієнтів пізнього віку. Уточнено роль специфічних для даного вікового періоду психогенних чинників у формуванні депресій. Показано вплив депресивних розладів на особистісні риси та якість життя хворих, розроблено ефективний комплекс лікувальних та реабілітаційних заходів. Обгрунтовано доцільність використання патогенетично обгрунтованих лікувально-реабілітаційних програм, до складу яких включено інтенсивну медикаментозну терапію, фіто- та психотерапію. Експериментально доведено, що впровадження нових способів лікування сприяє зменшенню кількості загострень, подовженню ремісій, зниженню тривалості стаціонарного лікування та поліпшенню якості життя пацієнтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-324 + Р64-324 + Р64-324
Шифр НБУВ: РА351961

Рубрики:

      
10.

Голод В.Ю. 
Особливості валютно-фінансового регулювання у країнах Азійсько-Тихоокеанського регіону: автореф. дис. ... канд. екон. наук: 08.00.02 / В.Ю. Голод ; Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин НАН України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні аспекти трансформації валютно-фінансових систем (ВФС) країн Азійсько-Тихоокеанського регіону (АТР), особливості валютно-фінансового регулювання в країнах АТР за умов глобалізації. Описано процеси консолідації фінансових капіталів на національному та регіональному рівнях, визначено особливості антикризових стратегій в країнах АТР. Проаналізовано сучасні тенденції розвитку фінансових систем країн АТР, кількісні аспекти інтеграції фінансових ринків Великого Китаю в макроекономічному контексті та доведено фінансову інтеграцію трьох ринків. Вивчено стан фондових ринків країн АТР та визначено основні методи підвищення капіталізації їх економік. Висвітлено сучасний стан і перспективи валютно-фінансової інтеграції в АТР, визначено основні завдання інтеграційних об'єднань на сучасному етапі, обгрунтовано провідну роль КНР в новій моделі розвитку регіону. Охарактеризовано стан та визначено основні напрямки економічного співробітництва України з країнами АТР. Наведено практичні рекомендації щодо застосування досвіду країн АТР в реформуванні ВФС України на основі аналізу й узагальнення результатів дослідження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(5)262.6-18 + У9(4УКР)262.6-18
Шифр НБУВ: РА370486 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Голод О.Є. 
Особливості семантики та функціонування пейоративної лексики в сучасній німецькій мові: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / О.Є. Голод ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2001. — 18 с. — укp.

Досліджено пейоративну лексику в сучасній німецькій мові на позначення людини. Розкрито її комплексний характер як мовного і мовленнєвого явища. Визначено структуру лексичного значення пейоративів. Внаслідок компонентного аналізу доведено, що в конотативний аспект лексичного значення слова (ЛЗС) входить лише емотивний компонент, що є підставою вважати терміни "конотативний аспект ЛЗС" та "емотивний аспект ЛЗС" синонімами. Відзначено, що оцінні та емотивні семи не завжди існують у структурі лексичного значення пейоративних одиниць одночасно. Виділено дві групи пейоративів - оцінні пейоративи й афективи. Змодельовано лексико-семантичне та функціонально-семантичне поля пейоративів. Встановлено, що пейоративна лексика не обмежується лише зафіксованою в словниках. Досліджено, що в мовленні у ролі лайливого слова може виступати будь-який іменник. Висвітлено абсолютну та релятивну лексику. Доведено, що "лайливе слово" - не синонім терміна "пейоратив", а можлива роль пейоратива в мовленнєвому акті "лайка". Проаналізовано мовленнєвий акт "лайка" як найяскравіший тип вербальної агресії та комунікативну ситуацію "сварка".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-315.5
Шифр НБУВ: РА312526 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Голод А.П. 
Суспільно-географічні аспекти політичної поведінки населення регіону (на матеріалах Львівської області): Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.02 / А.П. Голод ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 18 с. — укp.

Вперше проведено комплексне суспільно-географічне вивчення головних форм політичної поведінки населення, які до цього часу були об'єктами дослідження різних галузевих дисциплін політичної географії (електоральної географії, географії політичних партій і рухів). Обгрунтовано концепцію політичної поведінки населення за умов формування громадянського суспільства як об'єкта дослідження суспільної географії. Запропоновано інтегральний індекс для оцінки політичної поведінки населення регіону. Проведено типологію одиниць адміністративно-територіального поділу досліджуваного регіону за особливостями політичної поведінки населення. Виділено субрайони політичної поведінки населення Львівщини. Створено серію карт територіальної організації різних форм політичної поведінки населення регіону. Розроблено рекомендації щодо реформування електоральної системи регіону, проведення реформ адміністративно-територіального устрою й удосконалення системи місцевого самоврядування. Виявлено основні тенденції політичної поведінки регіону, зроблено спробу прогнозування її розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ЛЬВ)2 +
Шифр НБУВ: РА348648

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Голодюк Г. І. 
Товарознавча оцінка фарбувальної композиції і лакофарбового покриття на основі алкідних смол для деревини: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.15 / Г. І. Голодюк ; Луц. нац. техн. ун-т. — Луцьк, 2011. — 21 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено, одержано та проведено товарознавче оцінювання якості алкідної фарбувальної композиції і захисно-декоративного покриття на її основі для виробів з деревини листяних порід, що забезпечує рівномірність забарвлення за відсутності набухання обробленої поверхні, поєднує операції грунтування та фарбування. Визначено оптимальну рецептуту даної композиції, параметри її нанесення. Експериментально підтверджено, що розроблена алкідна фарбувальна композиція є універсальною та підходить під різні лаки (пентафталевий, алкідно-уретановий, поліуретановий, водно-дисперсійний, нітроцелюлозний), а лакофарбове покриття на її основі має високі показники експлуатаційних властивостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М134.073-3 + Л741-106
Шифр НБУВ: РА383617 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
14.

Голодов М. Ф. 
Удосконалення методів визначення глибин на шельфі: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.22.13 / М. Ф. Голодов ; Одес. нац. мор. акад. — О., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено метод вимірювання морських глибин з підвищеною точністю, відмінного тим, що враховує залежність похибок вимірювання глибин від позиційних похибок судна та таким чином уточнює параметри характеристик моря та швидкості звуку. Вперше одержано спосіб розрахунку похибок вимірювання глибин і визначення їх законів розподілу залежно від закону розподілу позиційних похибок судна. Запропоновано процедуру оцінювання довірчих інтервалів похибок вимірювання глибин за змішаних законів розподілу похибок вимірювань навігаційних параметрів. Вдосконалено розвиток метод оптимальної інтерполяції гідрологічних параметрів моря та швидкості звуку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О411-021.6 + О471.11
Шифр НБУВ: РА375099 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Голодовська О. Я. 
Басейновий принцип управління екологічною безпекою Західного Бугу (на прикладі Львівської області) / О. Я. Голодовська. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертаційному дослідженні реалізоване актуальне науково-практичне завдання: підвищення рівня екологічної безпеки гідросфери через удосконалення басейнового принципу управління екологічною безпекою (на прикладі Західного Бугу в межах Львівської області). Вперше оцінено екологічну небезпеку від забруднень гідросфери в басейні Західного Бугу на основі оцінки характеру профілів концентрацій забруднювальних речовин, ідентифікації джерел екологічної небезпеки та розроблення відповідності бази інноваційних технологій попередження забруднень масиву інформації щодо сформованого поля екологічної небезпеки. Результати моніторингу забруднення води та ґрунтів у басейні ріки Рата засвідчили що основними забруднювальними речовинами, за якими зауважено перевищення норм, є азот амонійний, хром та марганець. Зафіксована відсутність перевищення за цими важкими металами у відібраних пробах ґрунтів свідчить про відсутність акумуляції важких металів у ґрунтах, а отже про відсутність необоротних змін і можливість покращення екологічної ситуації у разі успішного впровадження коригувальних природоохоронних заходів. Ідентифіковано основні джерела екологічної небезпеки та проаналізовано стан екологічної небезпеки в гідроекосистемі Західного Бугу. Основні джерела забруднень гідроекосистеми Західного Бугу ідентифіковані перспективним технологічним та управлінським заходам для мінімізації екологічної небезпеки. Запропоновано метод очищення стічних вод підприємств переробної промисловості невеликої продуктивності від органічних забруднень із 20 використанням реагентних методів (застосування гіпохлориту натрію) та система технічних, організаційних та нормативно-правових заходів щодо мінімізації дифузійних забруднень гідроекосистеми Західного Бугу внаслідок господарської діяльності населення. Ключові слова: екологічна безпека, басейн Західного Бугу, забруднення, профіль концентрацій, очисні споруди, гіпохлорит натрію.^UIn the dissertation research an actual scientific practical task is solved: an increase of level of ecological safety of hydrosphere by means of improvement of basin principle of management of ecological safety (a sample is the Western Bug within the boundaries of Lviv region). The estimation of ecological danger from hydrosphere pollution in the basin of Western Bug was done for the first time and it was based on the estimation of profile character of concentration of pollutants, an identification of sources of ecological danger and a development of conformity of innovative technologies, warning polluting the information array as to the formed field of ecological danger. The scale of water use and the dynamics of discharge of return water in to the surface reservoirs of Western Bug have been analyzed. The decrease of water in the West Bug basin by agricultural enterprises was found out. It was due to the decrease of animal amount in private households and decrease of number of agricultural enterprises where the animals were fed and grown up. The increase in water consumption in the systems of reversible and second usage in the basin occurred at the expense of VP "Dobrotvir TPP" it was resulted by increase of power outlet on the enterprise and drainage of purified sewage for replenishment the system repeatedly consecutive water supply of sludge separation. The character of profiles of Western Bug concentration pollution within Lviv region was investigated. It was found out that a vital excess of pollution level compared to maximum permissible concentration as for chemical oxygen consumption, biochemical oxygen consumption 5, by ammonium ions, takes place on the first creation after getting into the Western Bug from Poltva the flows from Lviv sewage treatment plants which are not properly cleared. Maximum permissible concentration of concentration of dissolved oxygen in the first creation which is lower testifies about the partial transferring of zone of aeration and oxidation of ammonium ions and organic pollution from Lviv municipal sewage treatment plants into the Western Bug – till the third creation (the bottom beat of Dobrotvir reservoir). The results of monitoring of water and ground pollution in the river Rata basin testified that nitrogen ammonium, chrome and manganese are the main pollutants 21 being exceeded. The absence of excess as for the both heavy metals in selected samples of soils shows that there is no accumulation of heavy metals in the soils sampling was stated, it testifies about the absence of heavy metal accumulation in the soils, and therefore it testifies the absence of irreversible changes and a possibility to improve the ecological situation in the case of successful implementation of adjusting environmental measures. The identification of main sources of ecological safety and the analysis of ecological safety condition in the Western Bug hydroecosystem was carried out. The main pollutants of hydroecosystem of the Western Bug were identified by the promising technological and administrative measures for the ecological safety minimization. The strategy of modernization of treatment plant of municipal runoff was carried out. The strategy includes the introduction of anaerobic breakdown of silt, removal of trace elements stage (nitrogen and phosphorus), the rational use of the station area of municipal wastewater treatment. The cleaning method of effluents on the processing industry enterprises of little performance from organic pollution with the use reagent methods (the usage of sodium hypochlorite) and the system of technical, organizational and normative and legal measures minimization diffusion contamination of the Western Bug hydroecosystem because of economic activity of the population have been suggested. Keywords: environmental safety, the Western Bug River basin, pollution, concentration profile, treatment facilities, sodium hypochlorite.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Санченко О. В. 
Регульований асинхронний електропривод вентиляційної системи з широтно-імпульсним керуванням / О. В. Санченко. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація містить результати теоретичних та експериментальних досліджень регульованого асинхронного електропривода з регулятором напруги на базі широтно-імпульсного керування. Отримані робочі характеристики розробки, зокрема споживана потужність, ККД, порівняно з вентиляційною системою на базі тиристорного регулятора напруги з фазово-імпульсним керуванням, показали покращені результати. Встановлено, що спектр вихідної напруги і струму складається з вищих гармонік кратних частоті комутації силового транзисторного ключа. Зокрема, за частоти комутації fK = 2000 Гц (к = 40) вищі гармоніки проявляються на рівні 39 і 41, 79 і 81, 159 і 161 і т. д. Спектр напруги, через спотворення форми вихідної напруги імпульсами зворотної напруги, має незначний фон інших гармонік, величина яких не перевищує 10 %. Величина імпульсу зворотної напруги різко зменшується до частоти комутації fК = 2,0…2,5 кГц. Отримано залежності амплітуд вищих гармонік вихідної напруги та струму залежно від вихідної напруги регулятора. Розроблено уточнену методику з використанням результатів комп'ютерного моделювання вибору силової елементної бази регулятора напруги з широтно-імпульсним керуванням, яка дала можливість зменшити імпульс напруги при вимиканні електронного транзисторного ключа від 60 до 1,1 кВ. Наведено результати виробничих випробувань та визначено економічну ефективність експериментального зразка регульованого асинхронного електропривода осьового вентилятора з широтно-імпульсним перетворювачем напруги.^UThe thesis contains the results of theoretical and experimental studies of an adjustable asynchronous electric drive with a voltage regulator based on pulse-width control. The obtained performance characteristics of the development (power consumption, efficiency) had improved performance compared with the ventilation system based on a thyristor voltage regulator with phase-pulse control. It is established that the spectrum of the output voltage and current consists of higher harmonics multiples of the switching frequency of the power transistor switch. In particular, at a switching frequency of fK = 2000 Hz (к = 40), the higher harmonics appear at the levels of 39 and 41, 79 and 81, 159 and 161 etc. The voltage spectrum, due to the distortion of the output voltage form by reverse voltage pulses, has a slight background of other harmonics, the magnitude of which does not exceed 10 %. The magnitude of the reverse voltage pulse decreases sharply with a switching frequency fK = 2.0...2.5 kHz. The dependences of the amplitudes of the higher harmonics of the output voltage and current depending on the output voltage of the regulator are obtained. A refined method was developed using the results of computer simulation of the choice of the power element base of a voltage regulator with pulse-width control, which made it possible to reduce the voltage pulse when the electronic transistor switch was turned off from 60 to 1.1 kV. The results of production tests are presented and the economic efficiency of an experimental sample of an adjustable asynchronous electric drive axial fan with a pulse-width voltage converter is determined.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Голодник Ю. А. 
Адміністративно-правові засади функціонування сфери житлово-комунального господарства в Україні / Ю. А. Голодник. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація є комплексним дослідженням адміністративно-правових засад функціонування сфери житлово-комунального господарства в Україні. В роботі акцентовано увагу на сутність житлово-комунального господарства як об'єкту адміністративно-правового регулювання. Наводиться авторське визначення поняття «адміністративно-правові засади функціонування житловокомунального господарства в Україні», під яким розуміється сукупність закріплених у нормах адміністративного права характеристик житловокомунального господарства, що потребують урегулювання за допомогою адміністративно-правових засобів впливу. Доведено, що зміст поняття «право на житло» охоплює організаційноправі засади діяльності, що забезпечуються нормами публічного і приватного права, за порушенням якого передбачається юридична відповідальність та аргументовано необхідність про надання права складати протоколи про адміністративні правопорушення та право виносити постанови про правопорушення у сфері житлово-комунального господарства посадовим особам органів місцевого самоврядування, комунальних підприємств та державної житлово-комунальної інспекції.Класифіковано нормативно-правові акти у сфері житлово-комунального господарства, шляхом їх поділу на акти, що регулюють відносини у сфері: реформування і розвитку житлово-комунального господарства; адміністративно-правового статусу суб'єктів публічного управління; правового регулювання у сфері житлового господарства; правового регулювання у сфері комунального господарства; правового регулювання у сфері благоустрою населених пунктів; правового регулювання у сфері побутового обслуговування та юридичної відповідальності. Досліджено зарубіжний досвід регулювання сферою житловокомунального господарства та можливість його використання в Україні. Аналізується система суб'єктів адміністративно-правового регулювання сферою житлово-комунального господарства. З урахуванням пріоритету прав громадян значна увага приділена вдосконаленню найбільш важливих процедур в сфері житлово-комунального господарства. Висвітлено питання адміністративної відповідальності у сфері житлово-комунального господарства. На цій підставі сформульовано та обґрунтовано пропозиції і рекомендації щодо вдосконалення чинного законодавства України у житлово-комунальному господарстві.^UThe article focuses on the essence of housing and communal services as an object of administrative and legal regulation. The author defines the concept of «administrative and legal basis for the functioning of housing and communal services in Ukraine» which refers to the set of characteristics of housing and communal services, which require regulation through administrative and legal means of influence, is set out in the rules of administrative law. It is proved that the content of the concept of «right to housing» covers the organizational and legal principles of activity, which are provided by the rules of public and private law, in violation of which, provides for legal liability and justified the need to grant the right to draw up reports on administrative offenses and the right to make decisions on offenses in the sphere of housing and communal services to officials of local self-government bodies, communal enterprises and the state housing and communal inspection. Classified legal acts in the field of housing and communal services, by dividing them into acts regulating relations in the field: reform and development of housingand communal services; administrative and legal status of public administration entities; legal regulation in the field of housing; legal regulation in the field of public utilities; legal regulation in the sphere of settlements improvement; legal regulation in the field of consumer services and legal responsibility. The foreign experience of regulation of the sphere of housing and communal services and the possibility of its use in Ukraine are investigated. The system of subjects of administrative and legal regulation in the sphere of housing and communal services is analyzed. Considering the priority of citizens' rights, considerable attention is paid to improving the most important public utilities procedures. The issue of administrative responsibility in the sphere of housing and communal services is covered. On this basis, proposals and recommendationson improvement of the current legislation of Ukraine in housing and communal services are formulated and substantiated.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Гордіюк М. П. 
Міцність і деформативність залізобетонних плит при силових і високотемпературних впливах / М. П. Гордіюк. — Б.м., 2021 — укp.

В дисертації узагальнено сучасний стан питання та поставлено завдання досліджень, зазначено основні передумови для можливості використання залізобетонних плит при силових і високотемпературних впливах. Викладено методичний підхід до оцінки напружено-деформованого стану плитних конструкцій. В основу розробленої методики покладено передумови, які зазвичай приймаються при вирішенні аналогічних задач. Точний розрахунок залізобетонних плит, що працюють в двох напрямах, запропоновано виконувати за допомогою спеціальних програмних комплексів чисельними методами (наприклад, методом скінченних елементів). Проведено експериментальні дослідження фрагментів будівель на вогнестійкість. Як експериментальний зразок було використано залізобетонний фрагмент, конструктивна система якого являла собою просторову конструкцію із монолітними залізобетонними стінами і плитою перекриття розміром на кімнату. Армування конструкцій, а також застосовані матеріали (бетон, арматура), відповідали фактично використовуваним при будівництві житлових будинків із монолітного залізобетону. Отримані результати дозволили встановити, що випробування реальним вогнищем суттєво відрізняється від випробувань модельним. Температура нагрівання при випробуваннях реальним вогнищем зростає набагато швидше, ніж при випробуваннях модельним вогнищем. Високотемпературне нагрівання і подальше гасіння пожежі водою призводить до руйнувань поверхневих прошарків і знеміцнення бетону. Кондиціювання конструкцій на свіжому повітрі призводить до руйнувань і розшарувань знеміцненого бетону з оголенням і кородуванням арматури. Розроблено практичні методи визначення межі вогнестійкості плитних елементів. Для визначення межі вогнестійкості за умови настання граничного стану по несучій здатності необхідно виконати теплотехнічну і статичну частини розрахунку. За результатами теплотехнічної частини розрахунку визначається зона руйнування за умов нагрівання джерелом тепла знизу і розподіл температур по товщині плити. Розподіл температур по товщині плити визначається при проведенні досліджень, але може бути прийнятий за результатами проведених раніше досліджень. Розроблено методику визначення технічного стану і залишкового ресурсу експлуатованих залізобетонних плитних конструкцій, яку використано при обстеженнях конструкцій, проектуванні елементів посилення конструкцій будівель та споруд. Приведені порівняння результатів, які отримані експериментально і за допомогою розрахунків за розробленимии автором методиками, а також дані про практичне застосування результатів проведених досліджень конструкцій при визначенні їх технічного стану і залишкового ресурсу.^UThe dissertation summarizes the current state of the issue and sets the tasks of research, the main prerequisites for the possibility of using reinforced concrete slabs under force and high temperature influences. A methodical approach to the assessment of the stress-strain state of slab structures is presented. The developed technique is based on the prerequisites that are usually accepted when solving similar problems. The exact calculation of reinforced concrete slabs working in two directions is proposed to be performed with the help of special software packages by numerical methods (for example, by the finite element method). Experimental researches of fragments of buildings on fire resistance are carried out. A reinforced concrete fragment was used as an experimental sample, the structural system of which was a spatial structure with monolithic reinforced concrete walls and a room-sized floor slab. Reinforcement of structures, as well as the materials used (concrete, reinforcement), corresponded to those actually used in the construction of residential buildings from monolithic reinforced concrete. The obtained results allowed to establish that the test by the real center essentially differs from tests by model. The heating temperature increases much faster in real hearth tests than in model hearth tests. High-temperature heating and subsequent fire extinguishing with water leads to the destruction of surface layers and weakening of concrete. Conditioning of structures in the fresh air leads to destruction and stratification of the strengthened concrete with exposure and corrosion of armature. Practical methods for determining the limit of fire resistance of slab elements have been developed. To determine the limit of fire resistance in the event of a limit state on the bearing capacity, it is necessary to perform thermal and static parts of the calculation. According to the results of the thermal part of the calculation, the zone of destruction is determined under the conditions of heating by a heat source from below and the temperature distribution along the thickness of the plate. The temperature distribution along the thickness of the plate is determined during the research, but can be taken from the results of previous research. The technique of definition of a technical condition and a residual resource of the operated reinforced concrete plate designs which is used at inspections of designs, designing of elements of strengthening of designs of buildings and constructions is developed. The comparisons of results which are received experimentally and by means of calculations on the methods developed by the author, and also data on practical application of results of the spent researches of designs at definition of their technical condition and a residual resource are resulted.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Семиног М. М. 
Оцінювання та регулювання технічного стану безкаркасних будинків з урахуванням високотемпературних і деформаційних впливів / М. М. Семиног. — Б.м., 2021 — укp.

В дисертації узагальнено сучасний стан питання, обґрунтовано вибір теми дослідження, сформульовано мету та завдання, наукову новизну та практичне значення роботи. Розкрито стан проблеми оцінки технічного стану конструкцій безкаркасних будинків, які було піддано дії силових, деформаційних та високотемпературних впливів. Проведений аналіз нормативної літератури дозволив зробити висновок, що в Україні відсутня нормативна база щодо оцінки технічного стану і залишкового ресурсу конструкцій житлових будинків після таких впливів. Встановлено, що основною метою проведення робіт із оцінки технічного стану конструкцій будівель є отримання контрольованих параметрів технічного стану. Оцінка технічного стану будівельних конструкцій проводиться шляхом зіставлення контрольованих параметрів з відповідними проектними параметрами, а також з результатами перевірочних розрахунків. Контрольовані параметри визначаються в ході проведення візуального та інструментального обстежень. Наведено особливості визначення технічного стану конструкцій після пожежі. Наведено критерії застосування захисних заходів для різних типів складних ґрунтових умов. Схема впливу основи на будівлю у всіх випадках одна – будівля осідає нерівномірно, тому й отримує пошкодження. В різних ґрунтових умовах цей процес протікає з особливостями, що вимагає свого методу визначення цього критерію. Аналіз результатів досліджень дозволив сформулювати передумови та допущення для врахування нелінійних властивостей матеріалів конструкцій після різних впливів. Передумови засновано на великому числі проведених експериментальних досліджень і традиційно використовуються при рішеннях аналогічних задач. Розрахунки вогнестійкості складаються з теплотехнічної та статичної частин. При розрахунках межі вогнестійкості залізобетонних конструкцій використовуються методи рішення статичної задачі. Викладено методику визначення технічного стану і залишкового ресурсу конструкцій безкаркасних будинків після різних впливів, яка базується на результатах виконаних досліджень автора і враховує вимоги чинних нормативних документів стосовно розрахунку конструкцій. Методика включає комплекс взаємопов'язаних заходів щодо визначення параметрів напружено-деформованого і технічного стану конструкцій будинків при силових, деформаційних і високотемпературних впливах і отримала практичне застосування. Методика дозволяє на основі аналізу наявної документації встановити параметри та критерії технічного стану реальних об'єктів, проаналізувати можливі відмови та пошкодження, зробити прогноз розвитку деформацій основи та фундаментів, виконати розрахунки на прогнозні деформації та високотемпературні впливи, розробити проект посилення конструкцій будинку.^UThe dissertation summarizes the current state of the issue, substantiates the choice of research topic, formulates the purpose and objectives, scientific novelty and practical significance of the work. The state of the problem of assessment of the technical condition of frameless buildings, which were exposed to force, deformation and high temperature influences, is revealed. The analysis of the normative literature allowed us to conclude that in Ukraine there is no normative base for assessing the technical condition and residual life of residential buildings after such impacts. It is established that the main purpose of work on the assessment of the technical condition of building structures is to obtain controlled parameters of the technical condition. Assessment of the technical condition of building structures is carried out by comparing the controlled parameters with the relevant design parameters, as well as with the results of verification calculations. Controlled parameters are determined during visual and instrumental examinations. Peculiarities of determining the technical condition of structures after a fire are given. Criteria for the application of protective measures for different types of complex soil conditions are presented. The scheme of influence of the foundation on the building in all cases is the same - the building settles unevenly, so it is damaged. In different soil conditions, this process proceeds with features that require its own method of determining this criterion. The analysis of research results allowed to formulate preconditions and assumptions for the account of nonlinear properties of materials of designs after various influences. Prerequisites are based on a large number of experimental studies and are traditionally used in solving similar problems. Fire resistance calculations consist of thermal and static parts. When calculating the limit of fire resistance of reinforced concrete structures, methods of solving the static problem are used. The method of determining the technical condition and residual life of structures of frameless houses after various influences, which is based on the results of the author's research and takes into account the requirements of current regulations regarding the calculation of structures. The method includes a set of interrelated measures to determine the parameters of stress-strain and technical condition of building structures under force, deformation and high-temperature effects and has received practical application. The method allows to establish parameters and criteria of technical condition of real objects, to analyze possible failures and damages, to make the forecast of development of deformations of the basis and the bases, to carry out calculations on forecast deformations and high-temperature influences, to develop the project of strengthening of constructions of the house.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Ткачук І. А. 
Міцність залізобетонних колон при силових і високотемпературних впливах / І. А. Ткачук. — Б.м., 2021 — укp.

Наведено результати досліджень напружено-деформованого стану залізобетонних колон будинків при сумісній дії силових навантажень і високої температури. Для розробки розрахункових методик прийнято передумови та допущення, які враховують поведінку конструкцій при навантаженні і дії високої температури. Розроблено методику і отримано залежності зміни характеристик міцності арматури різних класів при високотемпературних впливах. Розроблено методику і проведено дослідження вогнестійкості колон, що дозволило отримати характеристики матеріалів після високотемпературних впливів для подальшоговизначення залишкової несучої здатності. Розроблено методику розрахунку вогнестійкості та міцності залізобетонних колон МСЕ, яка дозволяє отримати розподіл температури по перерізу і врахувати зміну характеристик міцності та деформативності бетону й арматури при нагріванні. Результати роботи впроваджено при визначенні межі вогнестійкості колон проектованих будинків.^UThe content of the thesis. In the introduction it substantiates the relevance of the topic, formulates the purpose and tasks of the research, scientific novelty and practical value of the work, and also the general characteristic is presented. Chapter 1 is given over to analyzing modern methods for calculation and design of load-bearing reinforce-concrete members of buildings and structures working in compression under various influences.The existing proposals for taking into account the nonlinear properties of reinforced concrete are analyzed. It is noted that a feature of the calculation methods proposed by various authors is the use of various assumptions on concrete strength. Various material behaviour models are considered. In chapter 2 the methodological approach of the estimation of the technical state of constructions of frameless buildings with reinforce-concrete framework.The primary purpose of realization of the works of the building construction technical state estimation is the receipt of the controlled (qualificatory) parameters of the technical state. The estimation of the technical state of building constructions is conducted by comparison of the controlled parameters with corresponding project parameters, and also on results of checking calculations. The controlled parameters are determined during realization of visual and instrumental inspections. In the chapter the features of determination of the technical state of constructions after fire effect are also brought. Chapter 3 presents the results of experimental studies concerning changes in the strength characteristics of reinforcement under high-temperature influences and fire resistance of columns. To obtain experimental evidence indicating the nature of deformation and failure of steel reinforcement when exposed to high temperatures, a study of samples made of reinforcing steel of various classes was carried out in accordance with the requirements of current regulatory documents. Chapter 4 contains proposals for determining the fire resistance of reinforced concrete columns and other structures in compression. The procedure has been developed for calculating the fire resistance of reinforced concrete columns using a thermo-technical calculation, which allows for the accepted assumptions to determine the temperature distribution in the cross section of the column when heated. The urgency of the problem concerning calculation of load-bearing reinforceconcrete structures in compression, taking into account the strength properties of reinforced concrete under various influences, is noted for Ukraine.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського