Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (181)Книжкові видання та компакт-диски (88)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>A=ГЛОТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Глотов М.О. 
Вплив штучної вентиляції легенів при абдомінальних операціях на сурфактантну систему і корекція її порушень: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / М.О. Глотов ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 2006. — 20 с. — укp.

Проаналізовано вплив штучної вентиляції легенів (ШВЛ) на сурфактантну систему у хворих під час абдомінальних операцій. Відзначено, що за дії ШВЛ збільшується бронхо-альвеолярний кліренс сурфактанту, зокрема фракцій з високою поверхневою активністю, з'являються множинні ателектази в легенях, що супроводжується погіршенням оксигенації артеріальної крові та зниженням еластичності легень залежно від тривалості ШВЛ. Доведено, що ендотрахеальне введення препарату природного сурфактанту "Сузакрін" запобігає прогресуючому зниженню оксигенації крові та покращує еластичні властивості легень. Визначено тенденцію зменшення легеневих ускладнень. Наведено рекомендації щодо даного препарату для профілактики розвитку післяопераційних легеневих ускладнень під час тривалих операцій на органах черевної порожнини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.4-52 +
Шифр НБУВ: РА342956

Рубрики:

      
2.

Глотка Л.І. 
Генетична характеристика гіпоталамічного синдрому пубертатного періоду у хлопців: автореф. дис. ... канд. біол. наук: 03.00.15 / Л.І. Глотка ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Вивчено імуногенетичні та дерматогліфічні ознаки у юнаків з гіпоталамічним синдромом пубертатного періоду (ГСПП) для вдосконалення прогнозу формування захворювання. Зазначено, що ГСПП - нейроендокринний синдром з дисфункцією гіпоталамуса та формуванням гормонально-метаболічних порушень. Виділено антигени та гаплотипи схильності до ГСПП, а також антигени, наявність яких у фенотипі пробандів сприяє запобіганню захворювання. Визначено особливості розподілу лейкоцитарного антигену людини (HLA)-антигенів за різних клінічних варіантів та залежно від сприятливого та несприятливого перебігу у юнаків. Описано кількісні та якісні дерматогліфічні ознаки для пробандів з різними клінічними варіантами та несприятливим перебігом ГСПП. Встановлено накопичення гіпертонічної хвороби, ожиріння, ЦД ІІ типу в родичів І - ІІІ ступенів спорідненості з пробандом за даними генеалогічного аналізу. Визначено імуногенетичні та дерматогліфічні показники як маркери схильності до ГСПП у членів ядерних сімей. Розроблено критерії прогнозування ГСПП у підлітків, досліджено високу ефективність даних критеріїв прогнозу захворювання за методом Вальда (62 %) на основі статистичного аналізу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.10-3
Шифр НБУВ: РА371261 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Глотова І. В. 
Жанрово-стильові особливості прози Є. Гуцала: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.01 / І. В. Глотова ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О. Гончара. — Д., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто жанрово-стильові закономірності прозового доробку Є. Гуцала з огляду на багатовекторність художнього відтворення внутрішньо-екзистенційних рефлексій як основної риси творчої індивідуальності митця. Досліджено літературознавчі праці та визначено концептуальні аспекти авторського модусу національного світосприйняття. З'ясовано особливості моделювання структурних ознак малої прози через динаміку взаємозалежних компонентів рефлексії, спогаду та пейзажу. Розкрито роль лірико-психологічного, рефлексивно-споглядального й експериментального філософсько-пригодницького осягнення дійсності у великих прозових формах, досліджено вплив основоформувального новелістичного мислення на великі прозові форми. Обгрунтовано вплив постмодерної естетики та проблематики на прикладі еротичної прози автора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Гуцало Є. П. 534
Шифр НБУВ: РА373239 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Глотов Б.Б. 
Культурно-цивілізаційна ідентифікація українського народу: автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.03 / Б.Б. Глотов ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О. Гончара. — Д., 2008. — 32 с. — укp.

Проведено соціально-філософський аналіз проблеми культурно-цивілізаційної ідентичності українського народу в історичному аспекті. На підставі аналізу концепцій А. Тойнбі, Ф. Фукуями, С. Гангігтона обгрунтовано тезу, що релігія - ідеологія - цінності, вони є чинниками діяльності етносів як суб'єктів історичного процесу, коли кожний наступний чинник заперечує попередній у контексті діалектичного заперечення. Досліджено роль релігійно-конфесійної належності українського народу та визначено, що православ'я було домінантною ознакою його культурно-цивілізаційної ідентифікації. Зауважено, що прийняття християнства сприяло становленню східно-православної цивілізації, а конфесійний поділ на православ'я та греко-католицизм зумовив культурно-цивілізаційний розділ України. Зроблено висновок, що Україна перебуває у центрі Європи, але в метаісторичному аспекті вона опинилася на культурно-цивілізаційному розломі за віссю Схід - Захід. На її території західноєвропейська та російська (євразійська) цивілізація вступають у взаємодію та багаторазово переломлюються у характері та долі українського народу. Міфологеми східно-західної належності як історично ретроспективні смисли зумовлюють суперечності та парадокси сучасної української культурно-цивілізаційної ідентичності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*671.112 + Ю958(4УКР) + Т3(4УКР) в +
Шифр НБУВ: РА359726

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Науки про Землю   
5.

Глотов В.М. 
Методи навігаційно-цифрової фотограмметрії при дослідженні кінематичних процесів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.24.02 / В.М. Глотов ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 36 с. — укp.

Розроблено теоретичні та технологічні засади вивчення кінематичних процесів засобами цифрового фотограмметричного знімання (наземного та повітряного) за фіксації просторового положення знімальної системи. Вперше теоретично обгрунтовано й експериментально підтверджено доцільність застосування лінійних операторів для опрацювання зображень у кінематичній цифровій фотограмметрії. Розроблено способи врахування дисторсії цифрових знімальних камер за напрямками та попіксельно. Створено математичну модель (на засадах цифрової кінематичної фотограмметрії) для визначення кількісних параметрів льодовиків Антарктичного узбережжя. Запропоновано методику створення цифрових великомасштабних планів Антарктичного узбережжя та прилеглих до нього островів. Розроблено методики спостереження за деформаціями інженерних споруд цифрових стереофотограмметричним методом. Наведено методику створення цифрових фронтальних планів та інтер'єрів споруд. Створено методику оперативного визначення координат і виявлення об'єктів цифровим стереофотограмметричним комплексом під час виконання миротворчих операцій. Розроблено макетні зразки цифрового фототеодоліта, аерофотопристрою та комплексу "GPS - знімальна камера", а також методику проведення знімальних робіт. Запропоновано методику дослідження GPS за кінематичного режиму її використання з аерознімальною системою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д131.8 +
Шифр НБУВ: РА349395

Рубрики:

      
6.

Глотова О.В. 
Правове регулювання правочинів щодо земельних ділянок в Україні: Автореф. дис. канд. юрид. наук: 12.00.06 / О.В. Глотова ; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Встановлено, що правове регулювання правочинів щодо землі є необхідним атрибутом цивілізованого суспільства. Визначено поняття та юридичні ознаки земельного правочину, їх роль в реалізації земельної реформи та становленні земельного ринку. Досліджено організаційно-правовий механізм регулювання земельного ринку, в тому числі й земельних правочинів. Проаналізовано співвідношення норм цивільного та земельного права в регулюванні земельних правочинів, оскільки система правового регулювання правочинів щодо землі в Україні базується на нормах цивільного та земельного права. Внесено конкретні пропозиції щодо вдосконалення законодавства України про земельний ринок взагалі та земельні правочини зокрема.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)110 + Х839(4УКР)112.1 +
Шифр НБУВ: РА328371

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Марусаж Х. І. 
Розробка методики комплексного дослідження змін поверхневих об'ємів острівних льодовиків Антарктичного узбережжя / Х. І. Марусаж. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота полягає у розробці та дослідженні методики комплексного дослідження змін поверхневих об'ємів острівних льодовиків Антарктичного узбережжя методами наземного лазерного сканування та наземного цифрового знімання. Подано сучасний стан досліджень льодовиків в регіоні Антарктичного півострова. Розглянуто та проаналізовано методи для моніторингу льодовиків та запропоновано їх класифікацію. Сформовано відповідні висновки щодо переваг та недоліків застосування методів. Розроблено способи визначення фокусної віддалі цифрової неметричної знімальної камери, виконано їх дослідження та апробація. Досліджено та враховано вплив дисторсійних спотворень камери. Подано дослідження точності побудови хмари точок методом наземного лазерного сканування залежно від віддалі до об'єкта сканування та характеристик поверхні сканування. Подано запропоновану методику комплексного дослідження змін поверхневих об'ємів острівних льодовиків антарктичного узбережжя. Висвітлено основні етапи технологічної схеми та надано рекомендації щодо їх виконання. Здійснено апробацію методики для моніторингу льодовиків на о. Вінтер та о. Галіндез упродовж 2013-2014 та 2014-2018 років. Аналіз отриманих результатів та попередніх досліджень дозволяє зробити висновок, що упродовж 2013-2019 років льодовик о. Галіндез загалом втратив до 3 % свого об'єму, а льодовик острова Вінтер – до 2%.^UThe dissertation work consists in the development of the methodology for complex research of volume changes of the island glaciers on the Antarctic coast by the methods of terrestrial laser scanning and terrestrial photogrammetry. The current state of glaciers research in the Antarctic region are considered. Methods for monitoring glaciers are considered and analyzed and their classification is proposed. The corresponding conclusions concerning advantages and disadvantages of methods application are formed. Methods for determining the focal length of a digital non-metric camera were developed, their research and testing were performed. The influence of distortion of digital non-metric cameras was investigated. A study of the investigation of points cloud by terrestrial laser scanning depending on the distance to the scanning object and the characteristics of the scanning surface was presented. Proposed methodology for a complex study of volumes changes of island glaciers on the Antarctic coast was presented. The main stages of the workflow are highlighted and recommendations for their implementation are given. The application of the proposed methodology for monitoring glaciers on the islands Winter and Galindez during 2013-2014 and 2014-2018 are presented. Analysis of the results and previous research allows us to conclude that during 2013-2019, the Galindez Glacier has lost up to 3% of its total volume, and the Winter Glacier has lost up to 2%.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Глотов С. В. 
Жуки-стафілініди підродини Aleocharinae (Coleoptera, Staphylinidae) південного сходу України (фауна, морфологічні особливості, систематика) / С. В. Глотов. — Б.м., 2021 — укp.

Подано характеристику Aleocharinae сучасної фауни південного сходу України; в регіоні дослідження виявлено 157 видів, що належать до 40 родів та 13 триб. Вперше для фауни південного сходу України наводиться 148 видів з 40 родів, з них в Україні вперше зареєстровано 20 видів з 11 родів (Aleochara roubali, Atheta aquatica, A. aquatilis, A. ermischi, A. ravilla, A. macrocera, A. marcida, A. ganglbaueri, A. excisa, A. subtilis, Brundinia marina, Philhygra parca, P. volans, Alevonota rufotestacea, Gyrophaena pseudonana, Pella similis, Calodera cochlearis, Ocalea latipennis, Oxypoda longipes, O. nigricornis, O. vittata, O. vicina, Gnypeta brinki); ще 3 види вперше відзначено для України з інших регіонів. Наведено огляд підтриби Gyrophaenina фауни Україні, уточнено та суттєво доповнено видовий склад: виявлено 24 види з 4 родів (Agaricochara – 1 вид, Brachida – 1 вид, Encephalus – 1 вид, Gyrophaena – 21 вид), серед яких 7 видів вперше наведено для фауни України. Ревізія групи видів Gyrophaena fusicornis з та залучення матеріалу з інших районів Палеарктики дозволили описати раніше невідомий вид Gyrophaena plutenkoi Glotov, 2014 і встановити синонімію Brachida exigua (Heer, 1839) = Encephalus kraatzii Hochhuth, 1872, Gyrophaena triquetra Weise, 1877 = Gyrophaena sunanica Paśnik, 2000 = Gyrophaena flammula Pace, 2007.Складено визначник підродини Aleocharinae південного сходу України; ключі для визначення триб, підтриб, родів, підродів та видів доповнено з урахуванням отриманих відомостей про морфологію генітальних структур та узагальнення всіх літературні відомостей.^UThe subfamily Aleocharinae is represented in the fauna of the studied region by 157 of 40 genera belonging to 13 tribes. Of them, 148 species of 40 genera are recorded here for the first time, among them 20 species of 11 genera (Aleochara roubali, Atheta aquatica, A. aquatilis, A. ermischi, A. ravilla, A. macrocera, A. marcida, A. ganglbaueri, A. excisa, A. subtilis, Brundinia marina, Philhygra parca, P. volans, Alevonota rufotestacea, Gyrophaena pseudonana, Pella similis, Calodera cochlearis, Ocalea latipennis, Oxypoda longipes, O. nigricornis, O. vittata, O. vicina, Gnypeta brinki) are recorded for the fist time from Ukraine, additional 3 species were recorded for the first time from Ukraine by the author from other parts of the country. Distribution of the species among main natural and anthropogenic habitats and microhabitats in the South East of Ukraine, including most of protected areas (nature reserves, national parks, regional landscape parks, etc.) is analyzed.Comprehensive keys to species, genera and tribes of the Aleocharinae occurring in the South East of Ukraine are provided involving new data on morphology of some genital characters along with annotated list and compilation of all the published data.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського