Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (21)Реферативна база даних (595)Книжкові видання та компакт-диски (476)Журнали та продовжувані видання (35)
Пошуковий запит: (<.>A=ГИЛЬЗИН$<.>+<.>A=КАРЛ$<.>+<.>A=АЛЕКСАНДРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 29
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Карлова В.В. 
Державна політика у сфері культури: сутність та особливості реалізації в сучасних умовах: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.01 / В.В. Карлова ; Укр. Акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Визначено основні тенденції розвитку сучасної соціокультурної ситуації в українському суспільстві, розкрито суперечності здійснення державної політики у сфері культури, а також виявлено проблеми функціонування даної сфери. Розроблено пропозиції та практичні рекомендації щодо оптимізації сучасної державної політики у сфері культури. Удосконалено методологію розробки та реалізації програм культурного розвитку та доведено доцільність впровадження у практику державного управління програмно-цільового підходу як ефективного механізму здійснення державної політики у сфері культури, який уможливлює застосування оптимальних форм і методів управлінської діяльності за умов обмеженості ресурсів. Запропоновано напрямки реформування державного управління у даній сфері за умов проведення адміністративної реформи в Україні: децентралізації та демократизації управління, впровадження державно-громадської моделі управління, яка грунтується на принципах співпраці, партнерської взаємодії державних структур і громадськості на всіх рівнях управління, відповідає специфіці культурної сфери та є оптимальною за умов становлення громадянського суспільства в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-7 +
Шифр НБУВ: РА323979

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Карлійчук О.Г. 
Діагностика та лікування епендимом ділянки кінського хвоста: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.05 / О.Г. Карлійчук ; Держ. установа "Інститут нейрохірургії ім. акад. А.П.Ромоданова АМН України" АМН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

На підставі результатів спостережень за хворими з епендимомами ділянки кінського хвоста досліджено проблему покращання результатів їх хірургічного лікування завдяки своєчасному застосуванню сучасних методів діагностування, диференційованого використання новітніх нейрохірургічних технологій з урахуванням гістологічного варіанта епендимоми та її топографо-анатомічного розташування. Вивчено гістологічні особливості, ступені диференціації епендимом кінського хвоста. Виявлено міксопапілярний гістологічний варіант пухлини у 33-х (45 %) хворих (grade I), клітинно-відростковий - у 11-ти (15 %), папілярний - у 5-ти (7 %) пацієнтів (grade II), анапластичний - у 25-ти (34 %) (grade III). Проведено клінічний розподіл епендимом ділянки кінського хвоста залежно від варіантів топографо-анатомічного розташування. З застосуванням спондилографії уточнено ступінь інформативності рентгенологічних і за допомогою комп'ютерної та магнітно-резонансної томографії - нейровізуальних - методів за умов діагностування епендимом кінського хвоста та кінцевої нитки спинного мозку. Розроблено шкалу та критерії оцінювання якості життя хворих з епендимомами ділянки кінського хвоста, проведено її аналіз у до- та післяопераційному періодах. Визначено оптимальну тактику діагностування та лікування епендимом кінського хвоста та кінцевої нитки спинного мозку. З'ясовано залежність результатів хірургічного лікування від ступеня анаплазії пухлини та радикальності її видалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.627.5-59 +
Шифр НБУВ: РА364330

Рубрики:

      
3.

Карлаш В.Л. 
Експериментально-теоретичний аналіз електромеханічних резонансних коливань і ефективності перетворення енергії в п'єзокерамічних тонкостінних елементах конструкцій: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 01.02.04 / В.Л. Карлаш ; НАН України. Ін-т механіки ім. С.П.Тимошенка. — К., 2004. — 36 с. — укp.

Проведено комплексне експериментально-теоретичне дослідження електромеханічних резонансних коливань і ефективності перетворення енергії в п'єзокерамічних тонкостінних типових елементах конструкцій у кілогерцовому і мегагерцовому діапазонах частот електричного навантаження. Побудовано узагальнені аналітичні розв'язки задач про радіальні коливання тонкої круглої пластини з концентричним електродним покриттям, про несиметричні радіально-зсувні коливання кругових кілець з товщинною поляризацією, про поздовжні коливання двосекційних прямокутних пластин, що різняться пружними податливостями в секціях. Проведено експериментальні дослідження широкого класу важливих для інженерної практики нових задач з визначення особливостей деформування типових елементів конструкцій з п'єзокераміки у діапазоні від найнижчих планарних і згинових мод до обертонів товщинних резонансів. Апробовано нові методики визначення комплексних параметрів п'єзокераміки на основі вимірювань резонансних частот і провідностей за радіальних коливань круглих пластин і кілець. Вивчено поведінку п'єзокерамічних зразків під впливом інтенсивних механічних, теплових та електричних полів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З843.413 +
Шифр НБУВ: РА331739

Рубрики:

      
4.

Карлійчук О.О. 
Запобігання розвитку інтраперитонеальних ускладнень після оперативних втручань на жовчовивідних шляхах завдяки колоносанаційним заходам (клінічно-екпериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.О. Карлійчук ; Вінниц. держ. мед. ун-т ім. М.І.Пирогова. — Вінниця, 2002. — 25 с. — укp.

Проаналізовано частоту виникнення різних нозологічних форм жовчного перитоніту в хворих на гострий деструктивний холецистит залежно від віку та статі на Буковині. Розроблено нові способи досягнення жовчного міхура, які дозволяють забезпечити "чистоту" експерименту під час моделювання патологічних процесів. Розроблено адекватну клінічному прототипу експериментальну модель перитоніту біліарного генезу, з використанням якої в експерименті вивчено патогенетичні фактори, що зумовлюють виникнення та розвиток жовчного перитоніту. Визначено мікробіологічними дослідженнями роль мікрофлори товстої та тонкої кишки в патогенезі розвитку жовчного перитоніту. Встановлено спричинений інфікованою жовчю факт подолання мікрофлорою механізму колонізаційної резистентності слизової оболонки товстої кишки та проникнення бактеріальних чинників у порожнину очеревини, якому запобігають превентивні заходи, а саме, інтраопераційна анестезія кишкової брижі та перед- і післяопераційна санація порожнини товстої кишки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.520.11-38
Шифр НБУВ: РА320876 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Карлова О.О. 
Зміни ліпідного та енергетичного обміну, імунологічного стану, морфогенез ангіопатій у хворих з метаболічним синдромом та їх корекція кардонатом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / О.О. Карлова ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Вивчено вплив гіперінсулінемії, зміни ліпідного й енергетичного обміну, імунозапальної реакції, морфогенезу ангіопатій у хворих з метаболічним синдромом й обгрунтовано ефективність застосування препарату "Кардонат" у комплексному лікуванні кардіологічних проявів захворювання. Встановлено, що наявність гіперінсулінемії у хворих з метаболічним синдромом зумовлює порушення ліпідного метаболізму. У пацієнтів з метаболічним синдромом виявлено порушення метаболізму есенціальних жирних кислот в еритроцитах периферичної крові та розвиток імунозапальної реакції, яка характеризується підвищеними рівнями інтерлейкіну-6 та молекули міжклітинної адгезії sICAM-1. Встановлено, що метаболічний синдром проявляється пригніченням енергетичного гомеостазу клітини, про що свідчить зниження рівня аденозинмонофосфату та підвищення рівня аденозиндифосфату. З'ясовано, що за метаболічного синдрому виникають мембрано-клітинні зміни, які викликають порушення мембранної проникності клітин. У хворих з метаболічним синдромом встановлено потовщення комплексу інтима-медіа загальної сонної артерії за допомогою ультразвукового дослідження. Виявлено, що у хворих з метаболічним синдромом на ранньому етапі виникають мікроангіопатії, які проявляються набряком ендотеліальних клітин, редуплікацією базальних мембран і вогнищевою реакцією перицитів. Проведено комплексне лікування хворих з метаболічним синдромом з застосуванням препарату "Кардонат". Встановлено його позитивний вплив на ліпідний обмін і показники проникності еритроцитарних мембран. Доведено доцільність і перспективність застосування препаратів метаболічної дії у комплексній терапії метаболічного синдрому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.2-3 + Р410-52 +
Шифр НБУВ: РА345654

Рубрики:

      
6.

Карлов С.М. 
Клінічні особливості перебігу інфаркту міокарда у хворих різних вікових груп: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / С.М. Карлов ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2004. — 21 с. — укp.

Вперше встановлено, що порушення добового профілю артеріального тиску (АТ) та його висока варіабельність (навіть за нормальних середньодобових показників) є предиктором несприятливого річного прогнозу, оцінюваного за кінцевими точками (повторною госпіталізацією, інфарктом міокарда, гострим коронарним синдромом, серцево-судинною та загальною смертністю). Виявлено клініко-гемодинамічні особливості перебігу інфаркта міокарда (ІМ) у пацієнтів старшої вікової групи. Визначено фактори, що впливають на найближчий та віддалений прогнози розвитку даної патології у пацієнтів різних вікових груп. Встановлено взаємозв'язок варіабельності серцевого ритму (ВРС) з перебігом захворювання. Показано негативний вплив низької ВРС на найближчий та віддалений прогнози ІМ. У хворих з безбольовою ішемією міокарда відзначено активізацію симпатичного відділу вегетативної нервової системи (ВНС). З'ясовано, що зниження симпатичної ланки ВНС у хворих на гострий ІМ залежить від віку пацієнтів, а ішемія міокарда (больова та безбольова) є чинником ризику несприятливого річного прогнозу незалежно від даного фактора. Показано переваги застосування низькомолекулярного гепарину в гострому періоді ІМ у порівнянні з нефракціонованим. Встановлено, що використання даного препарату сприяє зменшенню розвитку таких ускладнень як гостра лівошлуночкова недостатність, гострі аневризми, рецидиви ІМ і надшлуночкові порушення ритму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-3 +
Шифр НБУВ: РА332038

Рубрики:

      
7.

Карлінська О.Г. 
Клінічні та патогенетичні аспекти ремоделювання міокарда в гострому періоді інфаркту міокарда: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / О.Г. Карлінська ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості змін морфологічного, електрофізіологічного і функціонального ремоделювання міокарда в динаміці гострого інфаркту міокарда (ГІМ), вплив на зазначені показники величини та локалізації ураження серця, стану гемодинаміки. Встановлено характер гемодинамічної перебудови систолічної та діастолічної функції лівого шлуночка й особливості змін реполяризації міокарда, що призводять до виникнення аритмій і раптової смерті в гострому періоді інфаркту міокарда (ІМ). На підставі вивчення клінічних особливостей протікання ГІМ і ремоделювання міокарда, гемодинамічної перебудови і реполяризації міокарда проаналізовано значимість прогностичної ролі маркерів реполяризації для виникнення аритмії та серцевої недостатності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-3
Шифр НБУВ: РА320084 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Карлова Н.П. 
Організаційно-економічний механізм підвищення інвестиційної активності в регіоні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / Н.П. Карлова ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2002. — 20 с. — укp.

На підставі теоретико-методологічних підходів визначено суть категорії інвестиційної активності у регіоні, а також її роль як фактора економічного росту у регіоні. Наведено класифікацію регіональних інвестицій з урахуванням необхідності розробки стратегії й тактики поводження потенційних інвесторів в інвестиційному процесі, що дозволяє обгрунтувати джерела їх фінансування. Розроблено систему індикаторів активності, що дозволяє зробити комплексний аналіз формування та використання інвестиційних ресурсів і визначити найбільш важливі фактори та причини зниження обсягів інвестиційних ресурсів та ефективність їх використання. Виділено послідовні етапи економічного підходу до активізації фінансових ресурсів у регіоні: створення умов для становлення інститутів, здатних акумулювати та вкладати інвестиційні ресурси з метою здійснення структурної перебудови господарства країни та регіонів; визначення міри участі держави, вітчизняних та іноземних інвесторів в інвестиційному процесі, способів стимулювання діяльності конкретних інвесторів та областей і сфер ефективного використання інвестиційних ресурсів, механізму та контрою їх використання, а також системи каналів надходження інвестицій у господарство країни та її регіонів. Наведено економіко-математину модель формування інвестиційних ресурсів та проведено її апробацію. Отримані у процесі оптимізації моделі норми оподаткування можуть використовуватися як агреговані нормативи, що дозволяють для сукупності податків установити вплив їх маси на перспективу розвитку й обсяг інвестиційних ресурсів. Запропоновано структуру та методичні підходи щодо розробки регіональної інвестиційної програми, метою якої повинно стати ослаблення негативних факторів інвестування та зниження рівня інвестиційних ризиків на підставі цілеспрямованих погоджених дій владних структур та органів самоврядування з реалізації відповідних програмних заходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-56
Шифр НБУВ: РА320814 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Карлащук С.В. 
Особливості формування ентомокомплексів в сучасних агробіоценозах Центрального Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / С.В. Карлащук ; Ін-т захисту рослин УААН. — К., 2006. — 16 с. — укp.

Вперше здійснено комплексну оцінку різноманітності ентомокомплексів сучасного зерно-бурякового агробіоценозу залежно від структури ландшафту у зоні правобережної частини Центрального Лісостепу України. Виявлено роль екотонів у підтриманні різноманітності угруповань комах у зерно-буряковому агробіоценозі, показано їх господарське значення, зокрема вплив на біорізноманітність і фітосанітарний стан посівів. Визначено циклічну мінливість різноманітності біоти в агробіоценозі. Наведено оцінку агроландшафту за різноманітністю комах, що особливо актуально на сучасному етапі розвитку агросфери в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П46,0(4УКР) + Е621.158*80(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА344143

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Александрович Т.З. 
Поетика прози Григорія Сковороди: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Т.З. Александрович ; НАН України. Ін-т л-ри ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Проведено дослідження художніх особливостей прозових творів відомого українського філософа Г.Сковороди. Визначено вплив творчої діяльності митця на подальший розвиток української літератури. Проведено дослідження зовнішньої та внутрішньої композиції творів, сюжетно-фабульних ліній прози українського мислителя. Розглянуто етимологію імен головних героїв діалогів, поетику цитат. Обгрунтовано твердження про наявність елементів психоаналізу у прозових творах Г.Сковороди. Систематизовано образи дискутантів та епізодичних дійових осіб. Здійснено поділ персонажів діалогів на носіїв моральних принципів, духовності, інтелекту залежно від їх ідейної позиції. Доведено, що твори Г.Сковороди є не філософією у прозі, а філософічною прозою. На підставі визначення частотності вживання художніх засобів, тематики, проблематики прози Г.Сковороди обгрунтовано припущення про симбіоз бароково-просвітницької літератури у межах творів митця.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)4-4 Сковорода, Г.С. 534 +
Шифр НБУВ: РА353688

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Карлікова Я.П. 
Поліпшення структури і механічних властивостей товстолистового прокату з безперервнолитої сталі комплексним мікролегуванням: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.16.01 / Я.П. Карлікова ; Приазов. держ. техн. ун-т. — Маріуполь, 2010. — 18 с. — укp.

Розкрито можливості покращання структури та механічних властивостей товстолистового прокату з безперервнолитої сталі за рахунок розробки та використання комплексних лігатур з вмістом V, Ti, Nb, лужноземельних металів (ЛЗМ) і рідкоземельних металіви (РЗМ), що дозволило знизити хімічну та структурну неоднорідність і суттєво підвищити механічні властивості в Z-напрямі. З'ясовано природу окрихчення осьової зони безперервнолитої сталі, використано принцип адсорбційної конкуренції елементів для керування структуроутворенням і забезпечення високих механічних властивостей прокату, зокрема в осьовій зоні, за рахунок мікролегування та рафінування V, Ti, Nb, Ca, Mg і РЗМ. На основі уточненого механізму сумісної дії мікродомішок на властивості сталі розроблено та випробувано склади комплексних мікролігатур і оптимізовано технологію їх застосування, що дозволило підвищити однорідність макро- та мікроструктури прокату, ударну в'язкість та відносне звуження осьової зони в Z-напрямі майже у 2 рази, а також знизити на 15 - 20 % відсортування за УЗК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К222.08 + К621.5-9
Шифр НБУВ: РА371580 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Александрович М. В. 
Просодія українського емоційного мовлення (експериментально-фонетичне дослідження): автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.01 / М. В. Александрович ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 18 с. — укp.

Наведено методику дослідження емоційного мовлення зі створенням робочої класифікації емоційних висловлювань та визначенням набору ознакових просодичних параметрів для їх експериментально-фонетичного дослідження. На підставі проведених аудитивного й акустичного аналізів розроблено алгоритм побудови просодичних моделей українського емоційного спонтанного мовлення. Подано комплексні схеми просодичних моделей висловлювань позитивних, негативних і контекстних емоцій на основі їх тональних, темпоральних, динамічних параметрів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-13
Шифр НБУВ: РА382444 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Карлійчук Є. С. 
Реабілітація репродуктивної функції у жінок з викиднем, що не відбувся в анамнезі: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.01 / Є. С. Карлійчук ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д. Галицького. — Л., 2011. — 20 с. — укp.

Розкрито значення комплексного визначення порушень білковосинтезувальної та гормональної функції хоріона та розладів у системі гемостазу в ембріональному періоді, що дозволило визначити та доповнити існуючі основні патогенетичні ланки децидуально-трофобластичних порушень під час викидня, що не відбувся. Виявлено групи ризику з виникнення викидня, що не відбувся. Визначено критерії розвитку морфофункціональних порушень ембріонального періоду під час викидня, що не відбувся. Вперше розроблено й обгрунтовано необхідність проведення комплексу заходів, щодо реабілітації репродуктивної функції у жінок з викиднем, що не відбувся, в анамнезі, на підставі прегравідарної підготовки, а також корекції гормональної, антиоксидантної систем і системи гемостазу, проаналізовано її клінічну ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.218.12-5
Шифр НБУВ: РА382117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Карлова Л.В. 
Селекційні та біологічні особливості тварин центрального типу української червоної молочної породи: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Л.В. Карлова ; Держ. вищ. навч. закл. "Херсон. держ. аграр. ун-т". — Херсон, 2008. — 16 с. — укp.

Вперше за умов центральної степової зони України проведено оцінювання молочної продуктивності корів затвердженого центрального зонального типу української червоної молочної породи. Виділено типи вищої нервової діяльності корів у досліджуваній породі, зроблено комплексне оцінювання їх за гематологічними, біохімічними, гормональними показниками крові та за адаптаційною здатністю, встановлено відмінності між ними. Доведено, що корови сильного типу у порівнянні з тваринами слабкого типу відзначаються більш високим рівнем обмінних процесів і кращою адаптаційною здатністю. Вперше визначено якісний склад молока корів центрального зонального типу протягом лактації та за сезонами року. Наведено рекомендції щодо ефективного ведення добору тварин за бажаними ознаками з метою створення високопродуктивних стад, стійких до несприятливих умов зовнішнього середовища та стресових навантажень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-2 + П60-3 + П603.9 українська червона +
Шифр НБУВ: РА361278

Рубрики:

      
15.

Карликова М.П. 
Стохастичні потоки із взаємодією: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.05 / М.П. Карликова ; НАН України. Ін-т математики. — К., 2005. — 22 с. — укp.

Доведено існування слабкого розв'язку за виконання умови лінійного росту та локальної умови Ліпшиця щодо коефіцієнтів для нового класу стохастичних диференціальних рівнянь, зокрема: для рівнянь зі взаємодією, а також доведено існування та єдність розв'язку рівняння, в якому взаємодія описується узагальненою функцією, що переноситься потоком. Сформульовано достатні умови для коефіцієнтів рівняння зі взаємодією, що забезпечують компактність відносно зсуву для відповідного мірозначного процесу, а також достатні умови стійкості мірозначного процесу, що відповідає даному рівнянню, та умови стійкості потока для цього рівняння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В171.505.1,0 +
Шифр НБУВ: РА340618

Рубрики:

      
16.

Карлова О.А. 
Удосконалення соціально-ринкової житлової політики (інтегрально-гедоністичний підхід): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / О.А. Карлова ; Харк. держ. акад. міськ. госп-ва. — Х., 1998. — 16 с. — укp.

Захищаються результати дисертаційного дослідження питань, пов'язаних з обгрунтуванням соціально-ринкових відносин в житловому господарстві, удосконаленням житлової політики, формуванням квартирної плати в умовах реформування економіки. В роботі визначено таке поняття, як житлова політика, досліджено її сутність, роль і завдання в сучасних умовах України. Критично проаналізовано генезис житлової системи з домінуванням державного розподілу житла. Визначено фактори, які впливають на рівень квартирної плати, особливості стану житлового фонду та якості житлових послуг, запропоновано гедоністичний підхід до визначення рівня квартирної плати.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.2

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Карлюка Д.О. 
Удосконалення управління інноваційним розвитком підприємств льонопереробної галузі: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Д.О. Карлюка ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2006. — 22 с. — укp.

Розкрито економічну сутність інновацій та інноваційного розвитку. Розроблено понятійний апарат удосконалення системи управління інноваційною діяльністю. З метою забезпечення об'єктивності та можливості одержання порівнюваних результатів під час проведення оцінки рівня інноваційного розвитку підприємств запропоновано застосовувати кваліметричну модель. На підставі дослідження сучасного стану льонопереробної галузі доведено, що її кризовий стан зумовлений відсутністю належної системи управління інноваційним розвитком. Відзначено, що керівництво підприємств з первинної обробки льону змушене надавати перевагу інноваційним рішенням, які не вимагають дуже великих інвестицій. Сформульовано методичні підходи щодо створення кваліметричної моделі оцінки показників рівня інноваційного розвитку. Визначено чинники, які впливають на інноваційний розвиток льонопереробних підприємств. Розроблено економіко-математичну модель системи управління інноваційним розвитком. На підставі даних наукового дослідження встановлено залежність доходів підприємства від рівня інвестиційних вкладень в інноваційний розвиток.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.451.2-55 +
Шифр НБУВ: РА342671

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Карлійчук М.А. 
Фонофорез парацетамолу в комплексній терапії післятравматичного запалення ока (клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / М.А. Карлійчук ; Ін-т оч. хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова АМН України. — О., 2004. — 20 с. — укp.

Шляхом проведення експерименту на кроликах установлено, що у разі застосування фонофорезу парацетамолу його концентрація у волозі передньої камери ока на 82 % вища, ніж за умов інстиляцій. Виявлено, що ефект фонофорезу парацетамолу характеризується зниженням інтенсивності процесів пероксидного окиснення ліпідів, підвищенням лізису колагену та стимуляцією ферментативного фібринолізу, нормалізацією активності ферментів антирадикального захисту у волозі передньої камери травмованого ока на ранньому етапі (3 - 7-ма доба) післятравматичного періоду, що перешкоджає розвитку вторинної альтерації тканини ока та фіброзоутворенню. За результатами клінічних досліджень визначено, що застосування фонофорезу парацетамолу дає змогу підвищити ефективність лікування хворих з проникними пораненнями ока завдяки покращанню показників перебігу післятравматичного періоду та запобіганню ускладнень, тобто, має місце згасання запальної реакції тканин ока на сьому добу, розсмоктується ексудат вологи передньої камери та склистого тіла, зменшується набряк сітківки, поліпшується біоелектрична активність сітківки, а також зменшується частота розвитку фібринозно-пластичних утворень удвічі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р675.801.1-5 +
Шифр НБУВ: РА331312

      
19.

Карлащук А.Ю. 
Формування дослідницьких умінь школярів у процесі розв'язування математичних задач з параметрами: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / А.Ю. Карлащук ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Запропоновано науково обгрунтовану модель методичної системи формування дослідницьких умінь школярів у процесі розв'язування математичних задач з параметрами, методику побудови та впровадження до процесу навчання математики системи задач з параметрами дослідницького характеру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В1р(4Укр)21-363
Шифр НБУВ: РА315637 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
20.

Карлінська Я.В. 
Формування інформаційної компетентності студентів комерційних коледжів у процесі навчання природничо-математичних дисциплін: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / Я.В. Карлінська ; Житомир. держ. ун-т ім. І.Франка. — Житомир, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему формування інформаційної компетентності студентів комерційних коледжів у процесі вивчення природничо-математичних дисциплін. На підставі освітньо-філософського, психологічного, соціокультурологічного, інформаційно-технологічного та дидактичного підходів обгрунтовано педагогічні умови розвитку даної якості й уточнено сутність базових понять дослідження. Визначено критерії, показники та рівні сформованості інформаційної компетентності студентів комерційних коледжів у процесі вивчення природничо-математичних дисциплін, проаналізовано її стан. Теоретично обгрунтовано структурно-функціональну модель і навчально-методичний комплекс щодо забезпечення формування інформційної компетентності студентів у процесі вивчення природничо-математичних дисциплін. Експериментально підтверджено ефективність запропонованої структурно-функціональної моделі формування інформаційної компетентності студентів комерційних коледжів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б.р(4УКР)21-3,022
Шифр НБУВ: РА371099 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського