Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (317)Книжкові видання та компакт-диски (141)Журнали та продовжувані видання (14)
Пошуковий запит: (<.>A=ГАРАС$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 21
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Гарас Л.М. 
Вплив релігійного фактору на становлення громадянського суспільства: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / Л.М. Гарас ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2007. — 16 с. — укp.

Встановлено, що громадянське суспільство не може елімінувати зі сфери своїх інтересів впливовість релігії як однієї з форм суспільної свідомості та церкви як специфічного соціального інституту, з яким змушене постійно шукати шляхи оптимізації відносин засобами державно-правового регулювання та соціокультурного компромісу. Доведено, що у XXI ст. за умов глобалізації та прискорення світових інтеграційних процесів роль релігії як універсального світогляду неухильно зростатиме. Обгрунтовано твердження про суттєвий вплив релігії на всі сфери життєдіяльності світової цивілізації взагалі та українського суспільства зокрема. Показано позитивний вплив релігії на розвиток духовної сфери, економіки та соціально-політичних відносин. Встановлено, що релігія сприяє підтримці стабільності та духовно-морального клімату, утвердженню духовної самобутності народу, формуванню трудової етики громадян та активно взаємодіє з політикою на рівні інституціональних і правових відносин. Розкрито значення релігійного фактора у вирішенні міжетнічних проблем на державному та регіональному рівнях. З'ясовано, що толерантність і діалог є основою взаємодії й інституціонального співробітництва представників різних релігій, а також віруючих і невіруючих громадян.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*333.395.1 +
Шифр НБУВ: РА354962

Рубрики:

      
2.

Гарасимчук О.І. 
Генератори імпульсних послідовностей з пуассонівським законом розподілу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / О.І. Гарасимчук ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 18 с. — укp.

Розроблено нові методи та засоби побудови генераторів імпульсних послідовностей з пуассонівським законом розподілу. Проведено порівняльний аналіз їх характеристик та вибір групи тестів для оцінювання якості таких генераторів. Проведено імітаційне моделювання різних методів побудови генераторів псевдовипадкових чисел з рівномірним законом розподілу, які є базовими за реалізації генераторів пуассонівських імпульсних послідовностей (ГПІП). На підставі цього моделювання для цих генераторів вибрано оптимальні початкові параметри. Запропоновано нову структуру ГПІП, основною перевагою якої є можливість керування вихідною частотою слідування імпульсів. Наведено набір тестів для оцінки якості ГПІП і базових генераторів рівномірно розподілених чисел. Розроблено нові число-імпульсні структури ГПІП, які забезпечують реалізацію конгруентних методів і нові швидкодіючі структури ГПІП, побудовані з використанням генераторів M-послідовностей. Запропоновано математичний алгоритм генерування псевдовипадкових чисел з законом розподілу, наближеним до рівномірного, який ефективно може використовуватись за програмної реалізації ГПІП. Проаналізовано характеристики вихідного сигналу ГПІП за умов імітації вихідного сигналу дозиметричних пристроїв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-044,4 +
Шифр НБУВ: РА352110

Рубрики:

      
3.

Гарасимчук І.Д. 
Енергоспоживання системами створення мікроклімату в пташниках- бройлерниках: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.16 / І.Д. Гарасимчук ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Запропоновано математичну модель процесу теплоспоживання під час створення мікроклімату, яка дозволяє оптимізувати просторове розміщення технологічного обладнання в об'ємі пташника та режим його роботи за критерієм мінімуму енергозатрат. За удосконаленою методикою проведено оцінку енергоспоживання під час створення мікроклімату в промислових пташниках та обгрунтовано енергетичну ефективність зміни чинників, які суттєво впливають на енергоспоживання системами створення мікроклімату. Розроблено технологічну та технічну структури інформаційно-вимірювальної системи контролю та обліку, яка дозволяє реалізувати розподілений контроль за параметрами мікроклімату й енергоспоживанням у пташнику-бройлернику. Обгрунтовано заходи щодо зниження питомих енергозатрат для створення мікроклімату в промислових пташниках для трьох прийнятих технологій утримання курчат-бройлерів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П071.68
Шифр НБУВ: РА317613 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Гарасим Я. І. 
Етноестетика українського пісенного фольклору: автореф. дис. ... д-ра філол. наук : 10.01.07 / Я. І. Гарасим ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2010. — 40 с. — укp.

З'ясовано методологічні засади формування етноестетики у філософській системі понять загальної естетики. Висвітлено основні етапи розвитку естетичної думки у напрямі вивчення етнічної самобутності усної народної словесності. Розглянуто теоретичні аспекти дихотомічної опозиції "універсальне/національне" та встановлено світоглядні особливості її етнокультурного вияву. Зазначено, що основною смисловою домінантою етноестетики української народнопісенної творчості є категорія добропрекрасного - світоглядний концепт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(4УКР)-631
Шифр НБУВ: РА375671 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Гарасевич С.Г. 
Особливості комбінаційного розсіяння світла в гіротропних кристалах тетрагональної сингонії: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / С.Г. Гарасевич ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Встановлено залежність проявів просторової дисперсії в спектрах комбінаційного розсіяння світла гіротропних кристалів класу 422 від напрямку та величини хвильового вектора фонона. Показано, що в спектрах комбінаційного розсіяння світла тетрагональних гіротропних кристалів одночасно можуть існувати протилежні за характером типи поведінки розщеплення E-дублетів залежно від напряму хвильового вектора фонона, перший - відомий раніше та властивий всім тетрагональним нецентросиметричним кристалам, другий - зумовлений просторовою дисперсією першого порядку і тому притаманний лише гіротропним кристалам. Доведено, що розщеплення деяких E-дублетів повністю зумовлене просторовою дисперсією. Визначено тип вказівної поверхні псевдотензора гірації в низькочастотній області фононного спектра.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В374.1,022
Шифр НБУВ: РА317760 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Гарасюк О.А. 
Передумови та економічна доцільність формування офшорних зон в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / О.А. Гарасюк ; Наук.-дослід. екон. ін-т М-ва економіки України. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено науково-методичні засади формування та розвитку офшорних утворень. Висвітлено передумови та економічну сутність процесу формування офшорних юрисдикцій і розвитку офшорного бізнесу. Визначено теоретичні основи діяльності офшорів, уточнено понятійний апарат. Розроблено класифікаційні схеми офшорних компаній та зон. Описано багатокритеріальну класифікацію, що дозволяє охарактеризувати сутність офшорного бізнесу. На підставі узагальнення закордонного досвіду виявлено основні тенденції функціонування офшорних зон і закономірності їх створення. Наведено фактори розміщення офшорних утворень. Проаналізовано правові засади формування та діяльності офшорних центрів, узагальнено їх характерні риси та режими. Зроблено висновок щодо недоцільності створення на сучасному етапі в Україні офшорної зони.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.6 + У582.90 + У580-131
Шифр НБУВ: РА315748 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Гарасимів Т.З. 
Принципи права соціального забезпечення України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.05 / Т.З. Гарасимів ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 15 с. — укp.

Розглянуто поняття та ознаки принципів сучасного права соціального забезпечення України, проаналізовано чинне законодавство України про соціальне забезпечення. Визначено принципово нові підходи до теорії принципів права соціального забезпечення відповідно до природничої теорії права та його принципів, а також сучасних процесів реформування національної системи соціального забезпечення відповідно ринковим перетворенням суспільства. Особливу увагу приділено аналізу положень, які складають систему принципів права та правових принципів права соціального забезпечення. Обгрунтовано конкретні рекомендації щодо вдосконалення чинного законодавства України про соціальне забезпечення та практики його застосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4Укр)33 + Х819(4Укр)15 + Х879(4Укр)6
Шифр НБУВ: РА317117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Гарасимів Т. З. 
Природні та соціальні детермінанти формування девіантної поведінки людини: філософсько-правовий вимір: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.12 / Т. З. Гарасимів ; Львів. держ. ун-т внутр. справ. — Л., 2010. — 36 с. — укp.

Розкрито основні теоретико-методологічні підходи до дослідження філософсько-правових проблем девіантної поведінки людини. Проаналізовано аспекти становлення людини як особистості у філософсько-правовому вимірі, зокрема, досліджено людину як діалектичне поєднання соціального й індивідуального, як об'єкт рефлексії філософської наукової думки. Розглянуто існуючі соціально-філософські та правові погляди щодо поведінки людини як діяльності. Обгрунтовано становлення людини як фундаментальної проблеми буття індивіда в традиційних суспільствах. Висвітлено тезу про існування девіантної правосвідомості, як формозмістовного феномена перехідного буття права та досліджено мотивацію агресивної поведінки суб'єкта через аналіз причин злочинної поведінки людини в європейській правовій думці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.9 + Х883.9(4УКР)3 + Ю6*134 + Ю936.2-81
Шифр НБУВ: РА373926 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

      
Категорія: Науки про Землю   
9.

Гарасимчук І.Ф. 
Розробка оперативного методу визначення об'ємів грунту: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.24.01 / І.Ф. Гарасимчук ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено і впроваджено у виробництво оперативний метод визначення об'ємів грунту, який базується на створенні цифрової моделі поверхні за результатами електронної тахеометричної зйомки з урахуванням впливу вертикальної рефракції на результати тригонометричного нівелювання. Створено спеціальну експериментальну спостережну станцію з оптимальною кількістю геодезичних пунктів для циклічних спостережень за визначенням об'ємів грунту. Визначено оптимальну відстань між пікетними точками для відображення рельєфу поверхні споруди з допустимою точністю. Розроблено методику обчислення еквівалентних висот напрямків на кожну пікетну точку за результатами тахеометричної зйомки поверхні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д123.4 + Н77-021.1
Шифр НБУВ: РА326858

Рубрики:

      
10.

Гарасимів О. І. 
Філософсько-правовий аспект соціальної відповідальності в діяльності органів внутрішніх справ: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.12 / О. І. Гарасимів ; Львів. держ. ун-т внутр. справ. — Л., 2011. — 18 с. — укp.

Розкрито основні теоретико-методологічні підходи щодо дослідження філософсько-правового аспекту соціальної відповідальності в діяльності органів внутрішніх справ (ОВС). Проаналізовано інститут соціальної відповідальності в системі цінностей демократичної держави. Розглянуто відповідальність як соціальну якість людини та проблему подолання безвідповідальності в індивідуальному та суспільному житті. Подано соціально-правову характеристику юридичної відповідальності працівників ОВС України. Визначено правові засоби формування соціальної відповідальності у діяльності ОВС, зроблено детальний аналіз особливостей юридичної відповідальності в окресленій сфері. Обгрунтовано тезу про необхідність подальшого зміцнення дисципліни та законності в діяльності ОВС як запоруки подолання безвідповідальності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.010.23 + Х002.9
Шифр НБУВ: РА380385 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Гарасим А.П. 
Формування і ефективність інтегрованих виробництв в молокопродуктовому підкомплексі АПК: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / А.П. Гарасим ; Терноп. акад. нар. госп-ва. — Т., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Визначено суть та об'єктивну необхідність агропромислової інтеграції, її види та порядок організації агропромислових формувань, наведено результати вивчення зарубіжного досвіду агропромислової інтеграції, обгрунтовано методику визначення ефективності виробництва в інтегрованих агропромислових формуваннях. Надано характеристику молокопродуктового підкомплексу АПК Львівщини, досліджено соціально-економічні аспекти, виявлено критерії ефективності інтегративних зв'язків у даному підкомплексі АПК регіону, а також проаналізовано головні параметри сировинної зони інтегрованого формування у молокопродуктовому підкомплексі АПК та можливості їх оптимізації. Розкрито напрямки удосконалення договірних відносин і взаєморозрахунків, формування цінового механізму в інтегрованому виробництві, створення аграрно-промислово-фінансових груп. Доведено, що за напрямками діяльності найхарактернішою для агропромислового комплексу України є інтеграція сільського господарства з переробною промисловістю та іншими галузями, а також інтеграція з наукою. Обгрунтовано доцільність контрактного типу агропромислової інтерації у молокопродуктовому підкомплексі АПК як найбільш прийнятного для умов України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.353-07 + У9(4УКР)325.250.0-451.51-07 +
Шифр НБУВ: РА323196

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Гарасим М.П. 
Формування регіонального м'ясопродуктового підкомплексу АПК: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / М.П. Гарасим ; Львів. нац. аграр. ун-т. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Розкрито сутність і значення економічних взаємовідносин в АПК як основи формування підкомплексу. Виявлено та систематизовано особливості економічних взаємовідносин у регіональному м'ясопродуктовому підкомплексі АПК за умов його прикордонного розташування. Розроблено методологію та методику дослідження, аналізу та визначення ефективності економічних взаємовідносин у м'ясопродуктовому підкомплексі АПК. Зроблено економічне оцінювання динаміки формування структури пропозиції м'ясопродуктового підкомплексу АПК на регіональному ринку м'ясосировини, організації виробничо-економічних зв'язків у регіональному прикордонному м'ясопродуктовому підкомплексі АПК за умов транскордонної співпраці. Досліджено ефективність економічних взаємовідносин у регіональному прикордонному м'ясопродуктовому підкомплексі АПК та чинники, що її формують. Обгрунтовано раціональні способи та напрями удосконалення системи договірних відносин і взаєморозрахунків за умов функціонування підкомплексу, механізмів формування та розвитку регіонального м'ясопродуктового підкомплексу АПК, створення аграрно-промислово-фінансових груп і розвитку акціонерних відносин, удосконалення механізму формування цін на продукцію у системі м'ясопродуктового регіонального підкомплексу АПК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)683.067.512 + У9(4УКР)325.250.0-451.52 +
Шифр НБУВ: РА360306

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Піх Ю. А. 
Загальна характеристика секуляризації і десекуляризації правових систем релігійного типу / Ю. А. Піх. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертації здійснено комплексне досліження процесів секуляризація і десекуляризації правових систем релігійного типу. Дисертантом висвітлено сучасні підходи до класифікації правових систем та визначно, що у порівняльному правознавстві не сформовано єдиної позиції про те, які існують правові сім'ї. Встановлено, що у теоретичному аспекті класифікації допомагають упорядкувати різноманітні правові системи на основі їхніх спільних і специфічних рис, що забезпечує зручність їх вивчення. Аналіз критеріїв класифікації правових систем здійснено для аналізу загально-теоретичних аспектів секуляризації та ресекуляризації у релігійних правових системах та їх місце на правовій карті світу, з'ясування правової природи і особливостей релігійних правових системах та з метою їх подальшої класифікації. Зазначено, що основу сучасних релігійно-правових правових систем та окремих їх юридичних інститутів формують ціннісно-нормативні положення, сформовані та формалізовані в священних текстах (Біблія, Коран), і незважаючи на світський характер багатьох державно-правових просторів, є фундаментальною основою для розвитку нормативно-правового регулювання, легітимації результатів юридичної діяльності тощо.Проаналізовано процеси секуляризації і десекуляризації у правових систем мусульманських держав та виявлено внутрішні протиріччя та конфлікти у взаємодії світського і духовного. Проаналізовано унікальність взаємин держави і релігійних інститутів в Ізраїлі. Визначено, що в Ізраїлі релігійні інститути не відокремлені від держави, на відміну від України та більшості західних країн.Зазначено, що складність процесів взаємодії правових норм з іншими соціальними нормами полягає в тому, що в кожному конкретному випадку вона може виявлятися по-різному. В одних випадках ці норми можуть доповнювати одна одну, а в інших – взаємозаперечувати.Специфіка кожного соціального регулятора, якими є право та релігія, дозволяє найбільш ефективно узгоджено впливати на суспільні відносини для досягнення суспільно значущих цілей. Право і релігія в процесі соціонормативного регулювання є самодостатніми соціальними регуляторами, різноманіття унікальних властивостей яких розкривається в їхній взаємодії.^UIn the thesis a complex dolzhenzhenya processes of secularization and desecularization of legal systems of a religious type. The thesis covers modern approaches to the classification of legal systems and it is determinable that in comparative jurisprudence there is no uniform position on what legal families exist. It was established that, in the theoretical aspect, classifications help to regulate various legal systems on the basis of their common and specific features, ensures the convenience of their study. The analysis of criteria for the classification of legal systems was carried out for the analysis of general theoretical aspects of secularization and resecularization in religious legal systems and their place on the legal map of the world, elucidation of the legal nature and features of religious legal systems and with a view to their further classification. It is noted that the basis of modern religious legal legal systems and their separate legal institutions form the value-normative positions formed and formalized in the sacred texts (the Bible, the Koran), and despite the secular nature of many state and legal spaces, is the fundamental basis for the development of the normative legal regulation, legitimation of the results of legal activity, and the like. The processes of secularization and desecularization in the legal systems of Muslim states are analyzed and internal contradictions and conflicts in the interaction of secular and spiritual are revealed. The uniqueness of relations and religious institutions in Israel is analyzed. It is determined that in Israel religious institutions are not separated from the state, unlike in Ukraine and most Western countries. It is noted that the complexity of the processes of interaction of legal norms with other social norms lies in the fact that in each concrete case it can manifest itself in different ways. In some cases, these norms can complement each other, while in others they are mutually interchangeable. The specificity of each social regulator, by which law and religion, allows the most efficiently coordinated influence on public relations in order to achieve socially significant goals. Law and religion in the process of socionormative regulation are self-sufficient social regulators, the variety of unique properties of which is revealed in their interaction.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Муринець Н. Я. 
Девіантна поведінка дитини: правовий вимір / Н. Я. Муринець. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертаційному дослідженні вперше здійснено теоретичне узагальнення напрацювань вчених щодо наукової проблеми девіантної поведінки дитини, проведено ґрунтовний аналіз однієї із форм девіантної поведінки – злочинність, окреслено механізм трансформації поведінки дитини у девіантну. Проаналізовано основні наукові погляди щодо визначення дефініції «девіантна поведінка» та окреслено необхідність уточнення: в рамках дисертаційного дослідження означене поняття має два тлумачення – як індивідуальний поведінковий акт, що суперечить традиційним нормам у соціумі, та як соціальне явище, тобто першопочаткове розуміння дефініції «девіантна поведінка». Досліджено концептуально-юридичні засади філософеми девіантної поведінки дитини, проведено ґрунтовний аналіз змісту категорій «людина», «дитина», «поведінка», «поведінка людини», «поведінка дитини», «девіантна поведінка» та «девіантна поведінка дитини». На основі значної історіографічної бази здійснено характеристику дитинства – з позиції відношення до батьків, та неповнолітнього – з позиції законодавчо закріплених норм окремих держав.^UIn the dissertation for the first time the theoretical generalization of the studies about the scientific problem of deviant behavior of a child is carried out, a thorough analysis of one of the forms of deviant behavior i.e. the crime, is provided, the mechanism of transformation of a child's behavior into deviant is explained. The main scientific views on the definition of the "deviant behavior" are analyzed and the need for clarification is defined: within the framework of the dissertation the designated concept has two interpretations – as an individual behavioral act which contradicts to the traditional norms in the society, and as a social phenomenon, that is, the initial understanding of the definition of "deviant behavior".


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Бочуляк Н. І. 
Адвокатське самоврядування в контексті сучасних світоглядних орієнтирів / Н. І. Бочуляк. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертаційному дослідженні вперше здійснено комплексне теоретичне узагальнення і запропоновано вирішення наукового завдання у сфері адвокатського самоврядування в контексті сучасних світоглядних орієнтирів.Визначено правові моделі організації адвокатського самоврядування: ізоляційна, етатична, комерційна та соціальна. Вказано, що моральні імперативи діяльності адвокатського самоврядування в Україні закріплені у профільному нормативно-правовому акті – Правилах адвокатської етики, серед них: принцип незалежності та свободи адвоката у здійсненні адвокатської діяльності; принцип дотримання законності; принцип домінантності інтересів клієнтів; принцип неприпустимості конфлікту інтересів; принцип конфіденційності; принцип компетентності та добросовісності; принцип поваги до адвокатської професії, а також окремі вимоги до рекламування адвокатської діяльності.Не зважаючи на ґрунтовне законодавче закріплення змісту низки морально-етичних принципів здійснення адвокатського самоврядування в Україні, нині в національному законодавстві реально не має належного механізму їх реалізації. Доведено, що вироблення такого механізму та його законодавче закріплення шляхом удосконалення законодавчих норм в сфері функціонування адвокатського самоврядування окреслено як пріоритетне завданнях подальших досліджень. Узагальнення філософського осмислення моральних імперативів адвокатського самоврядування представить відображення певних цінностей (філософію адвоката) – як індивідуальних, так і інституційних.^UFor the first time, a dissertation study carried out a comprehensive theoretical generalization and proposed a solution to the scientific problem in the field of advocate self-government in the context of modern ideological guidelines.The legal models for the organization of advocate self-government are defined: isolation, etatism, commercial and social.It is indicated that the moral imperatives of the activities of advocate self-government in Ukraine are enshrined in a profile normative legal act - the Rules of Advocacy Ethics, among them: the principle of independence and freedom of an advocate in the practice of advocacy; compliance with the rule of law; the principle of dominance of customer interests; principle of inadmissibility of conflict of interest; confidentiality principle; The principle of competence and integrity; the principle of respect for the legal profession, as well as individual requirements for the promotion of the legal profession.Despite the thorough legislative consolidation of the content of a number of moral and ethical principles for the implementation of advocate self-government in Ukraine, now the national legislation does not really have an appropriate mechanism for their implementation. It is proved that the development of such a mechanism and its legislative consolidation by improving legislative standards in the field of the functioning of advocate self-government are identified as priority tasks for further research. A generalization of the philosophical understanding of the moral imperatives of advocate self-government will present a reflection of certain values (the philosophy of a lawyer) – both individual and institutional.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Гарасимів О. Ю. 
Вплив практики Європейського суду з прав людини на вдосконалення правозахисного законодавства в Україні (загальнотеоретичний аспект) / О. Ю. Гарасимів. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація є першим в Україні монографічним дослідженням впливу рішень Європейського суду з прав людини у справах проти України на вдосконалення правозахисного законодавства останньої. Вплив практики Європейського суду з прав людини на юридичну діяльність в Україні не обмежується лише вжиттям державою заходів індивідуального характеру, а проявляється і у вжитті заходів загального характеру, а також у врахуванні під час нормопроектної діяльності рекомендацій цієї наднаціональної судової установи, які не володіють обов'язковістю заходів загального характеру. Дослідження зосереджене на з'ясуванні ефективності нормативно-правових правозахисних гарантій в Україні.Актуальність проведеного дослідження зумовлена, зокрема, тим, що узгодження національного законодавства з європейськими стандартами прав і свобод людини є однією з необхідних умов інтеграції України в європейський правовий простір. Однак, заходи загального характеру та рекомендації Європейського суду з прав людини, як правило, залишаються поза увагою монографічних досліджень, на противагу заходам індивідуального характеру. Брак таких загальнотеоретичних досліджень в аспекті праволюдинної проблематики може вважатись однією з причин недостатньо ефективної законодавчої регламентації змісту та порядку виконання рішень Європейського суду з прав людини у справах проти України.Дослідження здійснено на підставі аналізу як міжнародних актів з прав і свобод людини, Конституції України та національного законодавства, законодавства іноземних держав; так і судової практики (зокрема, рішень Європейського суду з прав людини, Конституційного Суду України, Верховного Суду). Предметом дослідження є діяльність Української держави щодо вдосконалення національного правозахисного законодавства на основі правових стандартів, встановлених Європейським судом з прав людини. Метою дисертації є дослідження аспектів впливу практики Європейського суду з прав людини на правотворчу (насамперед законодавчу) діяльність в Україні та можливостей подальшого вдосконалення національного правозахисного законодавства на підставі рекомендацій, висвітлених Європейським судом з прав людини у його рішеннях. Дослідження спрямоване передусім на виявлення констатованих у рішеннях ЄСПЛ зауважень щодо недоліків національного правозахисного законодавства та заходів держави стосовно їхнього усунення.Дисертаційне дослідження містить науково обґрунтовані рекомендації для національних правотворчих органів щодо більш ефективного врахування практики Європейського суду з прав людини для вдосконалення національного правозахисного законодавства. Практичне значення одержаних результатів дослідження полягає, зокрема, у тому, що вони можуть бути використані у роботі Департаменту виконання рішень Європейського суду з прав людини Генерального директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи, Урядового Уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини та Секретаріату, а також Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики Національної асоціації адвокатів України, що підтверджується відповідними довідками.^UThe dissertation is the first in Ukraine monographic study of the impact of the European Court of Human Rights jurisprudence in cases versus Ukraine on the improvement of the human rights legislation of the latter. Considering that the impact of the European Court of Human Rights jurisprudence on legal activity in Ukraine is not limited to the individual measures to be taken by the state, but also obliges it to take general measures, as well as to take into account the recommendations of this supranational judicial institution, which do not have the binding character of general measures. The research focuses on elucidating the effectiveness of the said legal safeguards in Ukraine.The relevance of the study is due, in particular, to the fact that the harmonization of national legislation with European human rights standards is one of the necessary conditions for Ukraine's integration into the European legal space. However, unlike individual measures, general measures and recommendations of the European Court of Human Rights are usually left out of monographic studies. The lack of general theoretical research of the latter in the aspect of human rights issues can be considered as one of the reasons for legislative regulation of the content and procedure of execution of the European Court of Human Rights judgments in cases versus Ukraine poor effectiveness.The research has been carried out on the basis of analysis of international acts on human rights and freedoms, the Constitution of Ukraine and national legislation, the legislation of foreign states; and case law (in particular, judgments of the European Court of Human Rights, the Constitutional Court of Ukraine, the Supreme Court).It has been stated that the subject matter of the research were the activities of Ukraine to improve national human rights legislation on the basis of legal standards established by the European Court of Human Rights. The dissertation aimed to study aspects of the impact of the European Court of Human Rights jurisprudence on law-making (primarily legislative) activities in Ukraine and opportunities for further improvement of national human rights legislation based on recommendations highlighted by the European Court of Human Rights in its judgments. The study was focused primarily at identifying the findings in the European Court of Human Rights judgments on the shortcomings of national human rights law and state measures to address them.The dissertation paper contains scientifically substantiated recommendations for national law-making bodies on more effective consideration of the case law of the European Court of Human Rights in order to improve national human rights legislation. The practical significance of the obtained research results is confirmed, in particular, by the fact that they can be used in the work of the Department for the Execution of Judgments of the European Court of Human Rights of the Directorate of Human Rights of the Council of Europe, the Governmentфд Commissioner for the European Court of Human Rights and the Secretariat, as well as the Committee of Medical and Pharmaceutical Law, and Bioethics of the Ukrainian National Bar Association, as evidenced by the relevant Certificates.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Гарасим Л. О. 
Теоретико-методологічні засади фольклористичної концепції Григорія Нудьги. / Л. О. Гарасим. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація є першим комплексним і цілісним дослідженням процесу формування наукового гуманітаристичного світогляду, діапазону пошукових інтересів та теоретико-методологічних засад фольклористичної концепції Г. Нудьги. На підставі аналізу історіографічного матеріалу визначено етапи розвитку, локальні осередки та дослідницьку проблематику сучасного нудьгознавства. Простежено етапи становлення світоглядних основ ученого та визначено широту наукових зацікавлень, зібрано й систематизовано теоретикометодологічні положення фольклористичного вчення Г. Нудьги та головні принципи збирацької роботи й едиторської діяльности. Окреслено джерелознавчий потенціал наукових пошуків дослідника та виявлено роль і значення його фольклористичних студій для подальшого розвитку українського уснословесознавства.^UThe thesis is the first complex and holistic analysis of the process of shaping the scholarly humanitarian outlook, the range of research interests and theoretical and methodological principles of Hryhoriy Nudha's folkloristic conception. Based on the analysis of historiographical material, the development stages, local centres and areas of research in modern Nudha Studies have been outlined. The author has traced out the stages of the scholar's outlook development, determined the range of his academic interests, collected and systematized the theoretical and methodological principles of Nudha's folkloristic research and principles of his work as a folklore collector and editor. With due regard of theoretical conclusions and practical findings of predecessor folklorists, the list of issues addressed in his explorations has been finalized and the distinctive features of his folkloristic conception have been delineated. The thesis presents Nudha's most significant achievements and findings which consisted in particular in identifying little known facts on integration of Ukrainian folk songs in the foreign cultural space and offers an analysis of his theoretical considerations on distinctive features of the folk ballad and chumak song in the context of Ukrainian and world lyro-epic tradition. A profound analysis of Nudha's reception of folklore-literature relationships (folklorization of authored texts of Ukrainian classical writers) has been conducted and his innovative vision of the Ukrainian laughter culture has been identified. Attention has been drawn to the scholar's academic potential in terms of source studies, as his activity was never unidirectional and varied depending on the issue in question. The thesis determines the role and impact of Nudha's folkloristic studies on further academic pursuits in this area in Ukraine.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Щадило О. І. 
Аксіологія феномену свободи у трансформаційних суспільствах / О. І. Щадило. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації здійснено комплексне філософсько-правове дослідження аксіології феномену свободи у трансформаціних суспільствах.Дисертація є комплексним теоретичним дослідженням свободи як філософсько-правової категорії права та здійснено обґрунтування природи,сутності цієї категорії та вияву її ціннісно-правового аспекту.Обґрунтовано методологічну основу дисертаційного дослідження, визначено окремі методи, принципи та підходи наукового пізнання, які було використано для розкриття теми.Здійснено періодизацію філософсько-правових уявлень про свободу; з'ясовано цінність свободи у праві крізь призму основних правових доктрин. Удосконалено теоретичні положення, наведено нове вирішення наукового завдання щодо визначення змістовної характеристики категорії «свобода» у природно-правовому та позитивному аспектах.Запропоновано авторську дефініцію категорії «свобода у праві» та виокремлено основні ціннісні аспекти свободи у правовій сфері.Обґрунтовано визначення функціонального призначення свободи та положення щодо її класифікації шляхом виокремлення загальносоціальних і юридичних функцій.Проаналізовано концепт свободи в державотворчих та правотворчих традиціях. Визначено межі та форми свободи у державах західного та східного типів. Проаналізовано свободу як типологічну особливість еволюції держави і права.Теоретико-правові положення, висновки і пропозиції є теоретичним підґрунтям щодо врахування основних характеристик цінності свободи у процесі правового регулювання суспільних відносин; забезпечення точного і правильного застосування законодавства з урахуванням цінності свободи особи в системі елементів правового статусу.^UIn the dissertation the complex philosophical and legal study of the axiology of the phenomenon of freedom in transformational societies is carriedout.The dissertation is a complex theoretical study of freedom as a philosophical and legal category of law, and the substantiation of nature, the essence of this category and the manifestation of its value-legal aspect have been made.The methodological basis of the dissertation research is substantiated, certain methods, principles and approaches of scientific knowledge, which were used for the disclosure of the topic, were determined.The periodization of philosophical and legal representations of freedom is carried out; The value of freedom in the law is clarified through the prism ofbasic legal doctrines. The theoretical positions have been improved, a new solution to the scientific problem concerning the definition of the contentcharacteristic of the category "freedom" in the natural-legal and positive aspects is presented.The author's definition of the category "freedom in law" is offered and the main values aspects of freedom in the legal sphere are outlined. Thedefinition of the functional purpose of freedom and the position concerning its classification by means of the separation of general social and legal functions aresubstantiated. The concept of freedom in state-building and law-making traditions is analyzed.The boundaries and forms of freedom in the states of the western and eastern types are determined. The author analyzes freedom as a typological feature of the evolution of state and law.Theoretical-legal provisions, conclusions and proposals are a theoretical basis for taking into account the basic characteristics of the value of freedom inthe process of legal regulation of social relations; ensuring the accurate and correct application of the law, taking into account the value of freedom of theindividual in the system of elements of legal status.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Давидов Д. О. 
Процесуально-правовий режим: теоретико-прикладні засади / Д. О. Давидов. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертаційному дослідженні вперше запропоновано оригінальну концепцію юридичної природи процесуально-правового режиму, яка полягає втому, що процесуальний режим є забезпечувальним механізмом всіх видів юридичної діяльності, і це вже практично не галузевий, а загальнотеоретичний підхід до визначення сутності та змісту процесуального режиму.З'ясовано особливості процесуально-правового режиму та на цій основі запропоновано його авторську дефініцію. Сформульовано авторську дефініцію поняття «процесуально-правові засоби в структурі процесуально-правового режиму». Визначено правовий режим як особливий порядок правового регулювання суспільних відносин, заснованого на певному поєднанні правових засобів (в т.ч. і способів правового регулювання), гарантій і принципів, що створює сприятливі (несприятливі) умови для задоволення інтересів суб'єктів права і спрямований на досягнення оптимального соціально-значущого результату.Сформульовано напрями оптимізації процесуально-правового режиму серед яких: вдосконалення та підвищення ефективності діяльності владнихкомпетентних органів та їх посадових осіб при вирішенні юридичних справ, а також подальший розвиток інституту процесуальної аналогії.^UThe dissertation research for the first time offered the original concept of the legal nature of the procedural legal regime, which, according to the dissertation, is that the procedural regime is a support mechanism of all types of legal activity, and this is practically not a branch, but a theoretical approach to determining the essence and content of the process mode.The peculiarities of the procedural and legal regime are determined and on this basis, his author's definition is proposed. The author's definition of the notion of «procedural remedies in the structure of the procedural legal regime» is formulated as a coherent system of the methods, techniques and mechanisms, which are objectified in the procedural legal acts (normative, enforcement and enforcement), by which the rights and legitimate interests of the participants are procedurally – legal relations. These tools facilitate the proper implementation of substantive rules and, in their totality, form procedural mechanisms and procedural regimes, including the mechanism of procedural regulation through which the procedural regime is implemented.The directions of optimization of the procedural legal regime are formulated, among them: improvement and increase of efficiency of activity of the competent authorities and their officials in solving legal cases, as well as further development of the institute of procedural analogy.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Ватаманюк Л. В. 
Інститут правосуддя в Україні: ціннісний вимір / Л. В. Ватаманюк. — Б.м., 2022 — укp.

Робота присвячена проблемі ціннісного виміру інституту правосуддя в Україні у контексті філософсько-правового дискурсу. Доведено конструктивний комплексний характер філософсько-правової природи інституту правосуддя, по-перше, як особливого ціннісно-нормативного феномену, що поєднує в собі сферу цінностей (аксіосферу) та сферу норм (нормосферу); по-друге, в утвердженні справедливості, рівності та гуманізму в межах закону, тобто включається до побудови й розвитку ціннісної структури правової реальності.Визначено основні принципи, що в органічному поєднанні забезпечують розв'язання завдань дисертації, а саме: принцип об'єктивності, принцип детермінізму, принцип історизму, принцип єдності історичного й логічного, принцип достатньої підстави (обґрунтованості), принцип комплексності, принцип системності, принцип цілісності, принцип несуперечливості, принцип рефлективності, принцип деідеологізації, принцип зв'язку теорії та практики. Досліджено філософсько-правові основи генезису правосуддя, які вказують, що воно залежно від форми посягання на його реалізацію має спосібність змінюватись, так само як і як і живий організм еволюціонує через внутрішній та зовнішній вплив на нього. Це проглядається у появі нових форм здійснення правосуддя, формуванням нових захисних механізмів у системі його здійснення, виникненням нових процедур поза інститутом правосуддя. Доведено, що правосуддя перехідного періоду покликане відновити гідність потерпілих (жертв), поступово сформувати взаємну довіру між антитетичними спільнотами та сприяти інституційним трансформаціям, необхідним для встановлення нових відносин серед соціуму. Це є необхідним для утвердження верховенства права в контексті відмови від практик, що дозволяли повну чи часткову безкарність. Як засвідчив досвід, ефективність впровадження механізмів правосуддя перехідного періоду передусім залежить від обізнаності у застосуванні кейсів міжнародної практики, що дозволяє знизити ймовірність виникнення певних помилок. Тому, для формування надійної політики у постконфліктному суспільстві слід залучати громадськість, а також й безпосередньо самих постраждалих (жертв) щодо вироблення спільних концепцій і законодавчого нормативу.^UThe work is devoted to the problem of the value dimension of the institution of justice in Ukraine in the context of philosophical and legal discourse. The constructive complex character of the philosophical and legal nature of the institute of justice is proved, first, as a special value-normative phenomenon that combines the sphere of values (axiosphere) and the sphere of norms (normosphere); secondly, in the establishment of justice, equality and humanism within the law, ie included in the construction and development of the value structure of legal reality.The basic principles that provide the solution of the dissertation problems in organic combination are determined: the principle of objectivity, the principle of determinism, the principle of historicism, the principle of unity of historical and logical, the principle of sufficient grounds, the principle of complexity, the principle of system, the principle of integrity, the principle consistency, the principle of reflectivity, the principle of deideologization, the principle of connection of theory and practice.The philosophical and legal bases of the genesis of justice are studied, which indicate that it has the ability to change depending on the form of encroachment on its implementation, as well as how a living organism evolves through internal and external influence on it. This can be seen in the emergence of new forms of justice, the formation of new protective mechanisms in the system of its administration, the emergence of new procedures outside the institution of justice.It has been proven that transitional justice is designed to restore the dignity of victims, to gradually build mutual trust between antithetical communities and to promote the institutional transformations necessary to establish new relations among society. This is necessary to establish the rule of law in the context of renouncing practices that allow for full or partial impunity. Experience has shown that the effectiveness of the implementation of transitional justice mechanisms primarily depends on awareness of the use of cases of international practice, which reduces the likelihood of certain errors. Therefore, in order to form a reliable policy in a postconflict society, the public should be involved, as well as the victims themselves (victims) to develop common concepts and legislation.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського