Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (161)Книжкові видання та компакт-диски (221)Журнали та продовжувані видання (11)
Пошуковий запит: (<.>A=Вовк В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Вовк В. В. 
Геометричне забезпечення САПР різальної частини сферичних кінцевих фрез: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.03.01 / В. В. Вовк ; Київ. політехн. ін-т. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Одержано залежності для визначення геометричних параметрів в статичній та кінематичній системах координат, які враховують особливості конструкції й експлуатації такого інструменту. Встановлено найбільш оптимальні форми передньої та задньої поверхонь сферичних кінцевих фрез. Досліджено вплив конструктивних параметрів, режимів різання, кутів нахилу та випередження на кінематичні геометричні параметри. Визначено припустимі кути випередження. Розроблено САПР різальної частини сферичних кінцевих фрез з її програмною реалізацією. Вирішено задачі формоутворення поверхонь фрези конічними шліфувальними кругами для побудови їх твердотільної моделі як електронного еталона у разі контролю за розробки САПР. Розроблено нову конструкцію фрези, новизну якої підтверджено патентом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К634-56-02
Шифр НБУВ: РА370990 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Вовк В.А. 
Корекція дисфункції підшлункової залози при застосуванні органозберігаючих операцій з приводу ускладненої виразкової хвороби дванадцятипалої кишки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / В.А. Вовк ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

Вивчено основні шляхи розвитку вторинного панкреатиту за ускладненої виразкової хвороби дванадцятипалої кишки. Виялено структурно-функціональні порушення підшлункової залози у хворих на виразкову хворобу дванадцятипалої кишки в доопераційному періоді, які клініко-лабораторно проявляються як гострий або хронічний панкреатит. Досліджено структурно-функціональні зміни підшлункової залози після органозберігаючих операцій з використанням різних видів ваготомії. Проаналізовано виявлені проблеми та накреслено шляхи їх вирішення залежно від виду панкреатиту. Розроблено лікувальний алгоритм для хворих на ускладнену виразкову хвробу дванадцятипалої кишки з вторинним панкреатитом. Проведено порівняльну оцінку ефективності відомих і запропонованих методів шляхом вивчення результатів лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.204.6 + Р457.465.601.1
Шифр НБУВ: РА318039 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Вовк В.М. 
Методика та організація аналізу формування і використання фінансових ресурсів підприємства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / В.М. Вовк ; Терноп. акад. нар. госп-ва. — Т., 2004. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Розглянуто фінансові ресурси підприємств як економічну категорію, вдосконалено їх класифікацію. Охарактеризовано інформаційну базу аналізу фінансових ресурсів та запропоновано шляхи її вдосконалення. Досліджено діючі методики аналізу фінансового стану підприємств та запропоновано етапи проведення аналізу формування та використання фінансових ресурсів підприємства. Удосконалено аналіз ліквідності балансу та платоспроможності підприємства. Рекомендовано використовувати як узагальнюючий фінансовий показник - рейтинговий показник фінансового стану для двох типів підприємств, в яких: враховуються особливості галузі та окремого підприємства; галузева специфіка не береться до уваги взагалі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У053.9(4УКР)306.751.6-93 +
Шифр НБУВ: РА328633

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Вовк В.М. 
Педагогічні основи наступності фізичного виховання учнівської і студентської молоді: автореф. дис... д-ра пед. наук: 13.00.07 / В.М. Вовк ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2009. — 40 с. — укp.

Досліджено сутність нової педагогічної категорії "наступність фізичного виховання" учнівської та студентської молоді. Розроблено новий теоретико-прикладний напрямок педагогічної науки - діалектика наступності у системі неперервного фізичного виховання. Обгрунтовано концептуальну модель забезпечення процесу наступності фізичного виховання особистості старшокласника, студента. Виявлено, що наступність фізичного виховання, як педагогічна категорія створює умови для вирішення діалектичних суперечностей переходу особистості з одних умов фізичного виховання в інші, об'єктно-суб'єктного перетворення особистості на основі цілеспрямованого розвитку внутрішньої позиції і позитивної Я-концепції. Розроблено на основі комп'ютерних технологій інформаційно-діагностичну систему оцінки фізичного стану та фізичної підготовки, яка є ефективною допомогою вчителям фізичної культури, викладачам фізичного виховання в діагностиці фізичного стану, фізичної підготовки, а також для підготовки диференційованих навчально-виховних і тренувальних програм наступності, запропонованих кожній особистості з урахуванням їх стану здоров'я, адаптації і фізичної підготовки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч311.207 + Ч511.143 +
Шифр НБУВ: РА367942

Рубрики:

      
5.

Вовк В.М. 
Побут та дозвілля міського населення України в 50 - 80-х роках ХХ ст.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.М. Вовк ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Вперше в українській історіографії комплексно досліджено побут і дозвілля міського населення України в 1950 - 1980-х рр. Розглянуто позитивні та негативні зміни, що відбувались у культурній, соціальній та медичній сферах, а також у матеріально-побутовому обслуговуванні міського населення. Простежено характер українських народних традицій і розкрито ставлення до них радянської влади. Доведено, що переважна більшість так званих нових радянських традицій і звичаїв сформувалася на базі традиційної української побутової обрядовості та впроваджувалась переважно шляхом примусу. З'ясовано, що партійно-державна еліта під гаслом формування нової спільності - радянського народу - вела цілеспрямовану боротьбу з народними традиціями, закривала культові споруди, переслідувала віруючих, забороняла проводити релігійні обряди. Розглянуто найбільш поширені форми дозвілля громадян, що мешкали у містах. Виявлено, що жителі міст були позбавлені належних моливостей задовольнити свої інтереси у культурній сфері внаслідок дії партійно-державної цензури, яка визначала зміст і характер духовної продукції, призначеної для поширення у суспільстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)63-7 +
Шифр НБУВ: РА355338

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Вовк В.П. 
Психологічна підготовка вчителя початкових класів до роботи із соціально занедбаними учнями: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / В.П. Вовк ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено проблеми психологічної підготовки майбутніх учителів початкових класів до роботи з соціально занедбаними учнями. Теоретично обгрунтовано та практично доведено необхідність формування у них психологічної компетентності для успішної роботи з дітьми такої категорії. Виділено конкретні професійно-психологічні якості, які є її складовими. Висвітлено причини соціальної занедбаності. Проаналізовано погляди на це явище вітчизняних і зарубіжних учених. Розкрито розуміння психологічної компетентності, досліджено рівні її сформованості у студентів педагогічного навчального закладу, особливості їх становлення та цілеспрямованого розвитку. Наведено результати апробації розробленого спецкурсу "Методика роботи з соціально занедбаними учнями".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю983.620.2-81 + Ч489.518.3 + Ю940.91 +
Шифр НБУВ: РА349824

Рубрики:

      
7.

Вовк В. М. 
Римське право як феномен правової дійсності: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.12 / В. М. Вовк ; Нац. акад. внутр. справ. — К., 2011. — 32 с. — укp.

Запропоновано культурно-антропологічний підхід у дослідженні римського права, який передбачає його розгляд як соціокультурного феномену. Акцентовано увагу на тому, що римське право необхідно розглядати не лише як феномен духовної культури, але й як явище конкретно-історичної культури та цивілізації, що зумовлює варіативність цього історичного типу права та багатоманітність його соціокультурної реальності. Проведено реконструкцію "картини римського права" через виявлення в ньому бінарних опозицій, які виконували роль каркасу всього римського права: протистояння "свого" та "чужого", вільного та раба, органічне поєднання світських і сакральних елементів у правотворчості, використання як засобів конструювання римської правової реальності явищ говоріння та мовчання. Висвітлено питання правової технології стародавніх римлян як організованого процесу творення права, в якому втілено основні світоглядні настанови квіритів. Обгрунтовано тезу, що римська правова дійсність була віддзеркаленням римо-античного ціннісного універсуму та мала такі форми опредметнення, як співіснування парадигматичної та синтагматичної системи правових цінностей, "м'якої" і "жорсткої" семіотичних систем, вербальних і невербальних явищ у правовому житті та тілесних практик.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(0)323 + Х002 в
Шифр НБУВ: РА383424 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Вовк В.А. 
Формування соціальної політики підприємства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.09.01 / В.А. Вовк ; Харк. нац. екон. ун-т. — Х., 2005. — 21 с. — укp.

Досліджено процес формування соціальної політики підприємства (СПП). Визначено сутність поняття соціальної політики підприємства, викладено можливі способи її формування. Показано, що СПП повинна формуватися на підставі принципів соціально-етичного маркетингу. Обгрунтовано необхідність дослідження економічних процесів на підприємстві та ринку і соціальних процесів усередині самого підприємства та в зовнішньому середовищі, зокрема, споживачів, персоналу та суспільства в цілому. Розкрито суть поняття "якість маркетингової інформації", визначено латентні змінні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290 +
Шифр НБУВ: РА336572

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Вовк В. В. 
Краніо-цервіко-мандибулярна дисфункція: клінічний перебіг та особливості лікування / В. В. Вовк. — Б.м., 2021 — укp.

Захворювання скронево-нижньощелепного суглобу (СНЩС) є однією з найбільш поширених хвороб стоматологічного профілю. Згідно з американською академією орофасціального болю дисфункція СНЩС – хвороба, котра об'єднує клінічні патологічні стани в жувальних м'язах, СНЩС та в асоційованих з ним структурах. Максило-мандибулярний комплекс є невід'ємною ланкою моторної системи міофасціального каркасу організму, особливо з тісним зв'язком моторного комплексу голови та шиї (Catanzariti J.F,2005;National Institute of Dental and Craniofacial Research,2014). Етіологія дСНЩС багатоаспектна, при цьому патологія охоплює біомеханічні, нейромускулярні, біо-соціологічні та анатомічні фактори (Chisnoiu A.M.,2015). Мультифакторність захворювання ускладнює діагностику та виявлення основного етіологічного фактору для усунення або зменшення його впливу. Роль та етіопатогенетичний вплив оклюзійних порушень на зміщення голівок нижньої щелепи залишається предметом дискусій. Взаємозв'язок краніо-фаціальних аномалій з дСНЩС обмежується лише вивченням скелетного типу прикусу та цефалометричним аналізом показників за різними авторами. Традиційні методи лікування дають тимчасовий ефект, реабілітація лишається не завершеною. На основі проведених досліджень у дисертаційній роботі встановлені нові теоретичні та практичні результати щодо дСНЩС. Виявлені нові фактори ризику, розроблені діагностичні критерії та особливості тактики лікування. Мета дослідження - підвищити ефективність діагностики, методів патогенетичного лікування хворих з краніо-цервіко-мандибулярною дисфункцією, шляхом аналізування результатів об'єктивних проявів, променевих та функціональних досліджень змін в цервіко-мандибулярній ділянці. Об'єкт дослідження - клінічні, лабораторні, функціональні характеристики краніо-цервіко-мандибулярної ділянки у пацієнтів з краніо-цервіко-мандибулярною дисфункцією. Предмет дослідження - ефективність діагностики та методів лікування пацієнтів з краніо-цервіко-мандибулярною дисфункцією. Згідно поставленої мети та завдань було досліджено різні варіації положень голівок нижньої щелепи при дисфункції скронево-нижньощелепного суглобу та у контрольній групі. Крім того, проаналізовано положення кісток черепа та проведена детальна оцінка стану шийного відділу хребта, що має свої особливості для кожного з положень голівок нижньої щелепи. Таким чином, описані різні форми краніо-цервіко-мандибулярної дисфункції. Виявлені нові фактори ризику розвитку краніо-цервіко-мандибулярної дисфункції, котрі є ключовими в якості первинної діагностики. Розроблено тактику лікування пацієнтів з урахуванням особливостей клінічних та рентгенологічних проявів краніо-цервіко-мандибулярної дисфункції. Було проведено порівняння розробленої тактики лікування з загальновідомим. Для виконання поставлених завдань використовували: загально клінічні методи обстеження, цефалометричний аналіз Tweed, Kim, Ricketts, Jarabak, Sassouni+, Grummons, ортопантомографію, визначення кута аксиса на боковій ТРГ, КТ СНЩС, електроміографію жувальних, скроневих, грудино-ключично-соскоподібних та трапецієвидних м'язів. Крім того, для детальної оцінки положень скроневої, окремих частин клиновидної, потиличної кістки, ізольованих положень шийних хребців в різних проекціях (до та після лікування) використовувався розроблений нами метод оцінки за допомогою КТ та ТРГ в прямій, боковій проекціях. Було проведено фотозйомку оклюзійних змін прикусу до, в процесі та після лікування.^UThe temporomandibular joint (TMJ) dysfunction is one of the most common dental diseases. Pursuant to the American Academy of Orofacial Pain, the TMJ dysfunction is a disease comprising the clinical pathological conditions of the muscles of mastication, TMJ and TMJ associated structures. The maxillomandibular complex is an integral component of a motor system of the body's myofascial framework, in particular, it is closely related to the motor complex of the head and the neck (Catanzariti J.F, 2005; National Institute of Dental and Craniofacial Research, 2014). The etiology of the TMD is multifaceted, with the pathology covering biomechanical, neuromuscular, bio-sociological and anatomical factors (Chisnoiu A.M., 2015). The disease multifactorial nature presents challenges for diagnostics and determination of the main etiological factor in order to eliminate or reduce its impact. The role and the etiopathogenic influence of the occlusion impairments on the articular head displacement remain under discussion. The relationship between the craniofacial anomalies and the TMD is encompassed only by the study of the skeletal occlusion and cephalometric analysis of the parameters by various authors. The traditional methods of treatment exhibit temporal effect and rehabilitation remains incomplete. The new theoretical and practical findings regarding TMD have been established in the thesis as based on the conducted research. The new risk factors have been found, the diagnostic criteria and the peculiarities of the therapeutic approach have been elaborated. The aim of the study is to increase the efficacy of diagnostics, methods of pathogenic treatment of patients with craniocervicomandibular dysfunction by analyzing the objective examination findings, X-ray and functional examinations of changes in the cervico-mandibular region. The object of the study – clinical, laboratory, functional characteristics of the craniocervicomandibular region in patients with craniocervicomandibular dysfunction. The subject of the study – the efficacy of diagnostics and methods of treatment of patients with craniocervicomandibular dysfunction. Pursuant to the aim and objectives set, the different variants of the articular head positions with temporomandibular joint dysfunction were investigated. Moreover, the position of the cranial bones was analyzed and the detailed assessment of the cervical spine condition, which has its peculiarities for each position of the articular heads, was conducted. Thus, the various types of craniocervicomandibular dysfunction have been described. The new risk factors for the development of the craniocervicomandibular dysfunction, which are fundamental in a primary diagnostics, were found. The therapeutic approach, considering the peculiarities of the clinical and X-ray manifestations of the craniocervicomandibular dysfunction, has been elaborated. The developed therapeutic approach was compared to the well-known ones. The following has been applied for implementation of the objectives set: general clinical methods of examination, cephalometric analysis according to Tweed, Kim, Ricketts, Jarabak, Sassouni+, Grummons, orthopantomography, determination of axis angle on the lateral teleroentgenography [TRG], TMJ CT, electromyography of the masticatory, temporal, sternocleidomastoid and trapezius muscles. Moreover, the evaluation method by CT and TRG in frontal, lateral views, elaborated by us, has been applied for the detailed assessment of the position of the temporal, certain parts of sphenoid, occipital bones, isolated positions of the cervical vertebrae in various views (prior to and post treatment). The photos of the occlusion changes prior to, in process and post treatment were taken.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського