Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (13)Реферативна база даних (441)Книжкові видання та компакт-диски (352)Журнали та продовжувані видання (24)
Пошуковий запит: (<.>A=ВОРОНК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Воронкова О. С. 
Вплив антибіотиків та цитостатиків на формування дисбактеріозу піхви: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.07 / О. С. Воронкова ; Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного НАН України. — К., 2010. — 23 с. — укp.

Розроблено модель дисбактеріозу піхви на мишах шляхом інтравагінального введення антибіотиків і суспензій мікроорганізмів, а також під час застосування імуносупресорів. Показано зміни якісного та кількісного складу мікрофлори піхви під час формування дисбактеріозу. Встановлено, що у випадку введення бактерій й антибіотиків зміни у мікробіоценозі піхви передують змінам у показниках імунітету. Визначено, що загальними тенденціями виникнення та розвитку дисбактеріозу піхви мишей є зниження частоти виявлення та кількості КУО лактобацил за одночасного зростання частоти виявлення та кількісних показників умовно-патогенних мікроорганізмів. Встановлено, що мікробіологічна картина дисбактеріозу є нефіксованою у часі: склад мікрофлори постійно змінюється, однак не набуває вигляду типового для норми на протязі часу спостереження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.3-29 + Р264.869
Шифр НБУВ: РА373236 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Воронкова О.М. 
Контрольна і аналітична робота податкової служби України в податковому процесі: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / О.М. Воронкова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 17 с. — укp.

Досліджено суть і призначення контрольної й аналітичної роботи податкової служби за умов трансформації економіки для забезпечення повної та своєчасної мобілізації фінансових ресурсів до централізованих фондів держави та підвищення ефективності управлінських рішень щодо питань оподаткування. Обгрунтовано основні напрями вдосконалення методів контрольної й аналітичної роботи податкової служби з планування, проведення та реалізації результатів перевірок щодо дотримання вимог податкового законодавства. Аргументовано необхідність застосування непрямих методів на підставі результатів дослідження фактів ухиляння від сплати податків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413-218
Шифр НБУВ: РА316426 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Воронкін Є.Ф. 
Оптимізація умов отримання напівпровідникових кристалів CdTe, Cd(Zn)Te, ZnSe(Te) та детекторів на їх основі: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / Є.Ф. Воронкін ; Ін-т монокристалів НАН України. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К345.5 + К967.2 +
Шифр НБУВ: РА367944

Рубрики:

      
4.

Воронко Н.О. 
Організаційно-економічне забезпечення інноваційної діяльності в промисловості: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.02 / Н.О. Воронко ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2001. — 17 с. — укp.

Розроблено методичні положення щодо підвищення ефективності та інтесифікації інноваційних процесів у промисловому виробництві України. Удосконалено визначення науково-технічного прогресу, зважаючи на цілі та умови трансформаційної економіки України. Проаналізовано та визначено шляхи підвищення ефективності створення та реалізації нововведень на сучасному етапі економіки. Запропоновано детальну класифікацію ціноутворювальних факторів. Теретично обгрунтовано визначення попиту в інноваційних товарах на різних стадіях їх життєвого циклу. Запропоновано методи вибору інноваційних ідей та ранжування проектів. Удосконалено спосіб визначення ціни на продукцію інноваційної діяльності з використанням розробленої шкали знижок залежно від накопиченої величини замовлень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9 (4Укр) 300-55
Шифр НБУВ: РА316096 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Воронкіна І.А. 
Особливості біологічних властивостей бактеріальних збудників гострої кишкової інфекції у дітей та нові підходи до ідентифікації ентеробактерій: автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.07 / І.А. Воронкіна ; Держ. установа "Ін-т мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова АМН України". — Х., 2009. — 24 с. — укp.

Відзначено високий рівень захворюваності на гострі кишкові інфекції (ГКІ) у Східному та Західному регіонах України. Встановлено зростання вірулентності за показниками адгезивності й антилізоцимної активності збудників шигельозу (S. sonnei, S. flexneri) та сальмонельозу, зумовленого S. typhimurium. Побудовано математичну модель шляхом розробки тест-комплексів і створення комп'ютерної програми для спрощеної ідентифікації родів і видів бактерій родини Enterobacneriaceae. Шляхом проведення експериментальної перевірки моделі показано високу ефективність її використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.1 +
Шифр НБУВ: РА365391

Рубрики:

      
6.

Воронко А.А. 
Особливості клінічного перебігу та лікування цукрового діабету в учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.14 / А.А. Воронко ; Ін-т ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України. — К., 1998. — 17 с. — укp.

В учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (УЛНА), хворих на інсулінозалежний цукровий діабет (ІЗЦД), частіше, ніж у хворих контрольної групи, розвиваються макроангіопатії, нейропатії, артеріальна гіпертензія, а в УЛНА, хворих на інсулінонезалежний цукровий діабет (ІНЦД), до цього приєднується і частіший розвиток мікроангіопатій та вторинної сульфаніламідної резистентності, а також значніші порушення скоротливої здатності міокарда. Комплексна терапія ЦД з ентеросорбентом "Вуглесорб" та лазеропунктурою сприяє прискоренню досягнення компенсації, покращенню перебігу, зниженню клінічних проявів діабету, покращує показники вуглеводного та ліпідного обмінів, структурно-функціональний стан лівого шлуночка, має виражений антиоксидантний ефект у хворих на ЦД-УЛНА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.5

Рубрики:

      
7.

Воронкова А.Е. 
Стратегічне управління конкурентоспроможним потенціалом промислових підприємств: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.06.01 / А.Е. Воронкова ; НАН України. Ін-т економіки пром-сті. — Донецьк, 2001. — 32 с. — укp.

Висвітлено цілісну концепцію формування конкурентоспроможного потенціалу промислових підприємств і стратегічного управління ним, спрямовану на ефективне використання можливостей підприємства з метою забезпечення його конкурентоспроможності. Досліджено структуру потенціалу та наведено характеристику його елементів. Розглянуто процедуру та методичні підходи до діагностики конкурентоспроможного потенціалу. Виділено чинники, що характеризують процеси модернізації промислових підприємств. Розроблено механізм управління конкурентоспроможним потенціалом підприємства, за допомогою якого здійснюється організаційний супровід процесу стратегічного управління. Надано новий інструментарій ситуаційного проектування - ситуаційний профіль зміцнення та розвитку конкурентоспроможного потенціалу, матрицю вибору типу стратегій, стратегічні контури поведінки виробничого потенціалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-21
Шифр НБУВ: РА315237 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Воронков Д.К. 
Управління ризиком інноваційних проектів: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / Д.К. Воронков ; Східноукр. держ. ун-т. — Луганськ, 2000. — 24 с. — укp.

Наведено наукове обгрунтування комплексу факторів управління ризиком інноваційних проектів. Досліджено сучасний стан інноваційної діяльності на промислових підприємствах. Уточнено поняття інновації. Виявлено особливості інноваційних проектів. Досліджено джерела виникнення ризику інноваційних проектів та розроблено їх класифікацію. Обгрунтовано необхідність комплексного та перманентного управління ризиком інноваційних проектів. Визначено принципи організації управління ризиком у процесі розробки та впровадження інноваційних проектів. Розроблено матрицю множини ризику, яка враховує цілі інноваційних проектів і завдання функціональних підсистем. Запропоновано організаційно-економічний механізм управління ризиком інноваційних проектів. Наведено методичні положення з діагностики ризику інноваційних проектів, а також комп'ютерні програми для побудови ризикового профілю та розрахунку параметра ризикостійкості інноваційного проекту. Сформульовано функції ризик-менеджера, за умов реалізації яких забезпечується відбір та реалізація ефективних форм і методів управління ризиком інноваційних проектів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-55-99-21
Шифр НБУВ: РА310524 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Воронкова О. С. 
Біологічні властивості біоплівкотвірних штамів стафілококів – компонентів мікробіоти організму людини / О. С. Воронкова. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертаційній роботі здійснено вивчення біологічних властивостей стафілококів у біоплівках та можливостей спрямованого впливу на них для пригнічення процесів біоплівкоутворення. Показано відмінність процесів біоплівкотворення у штамів S. aureus й S. epidermidis, що виділені з різних біотопів. Для біоплівкотвірних штамів стафілококів виявлено відмінності у чутливості до антибіотиків, лікувальних препаратів фагів та рівня кислотності середовища культивування, вмісту в ньому цукрів та іонів металів у різних концентраціях. Уперше виявлено більшу швидкість катаболічних процесів убіоплівкотвірних штамів S. epidermidis, виділених від осіб з дисбіозом репродуктивного тракту, порівняно зі штамами, що виділені від здорових жінок. Уперше виявлено вибіркову чутливість біоплівкотвірних штамів S. aureus, ізольованих з різних біотопів до фага 47 з Міжнародного набору типових бактеріофагів. Показано, що найбільш ефективними антибіотиками проти біоплівок досліджених штамів є фторхінолони та макроліди, що блокують внутрішньоклітинні біосинтези, а саме: процес реплікації ДНК і трансляцію. Показано, що тенденція до нормалізації мікробіоти піхви мишей є найбільш вираженою при застосуванні комплексу пробіотиків «Біоспорин» та «Вагілак».^UThe dissertation is devoted to the study of the biological properties of staphylococci in biofilms and the possibilities of targeting them to inhibit the processes of biofilm formation. Analysis of the spreading of the ability to form a biofilm among the strains of staphylococci, isolated from the reproductive tract of women, upper respiratory tract, skin, gastrointestinal tract (intestine and oral cavity) of healthy individuals andpersons with pathological manifestations, and among the strains isolated from abiotic surfaces, showed that the frequency of detection of staphylococci in these biotopes during pathological processes is not less than 75 %. Among staphylococcal strains S. aureus (46 % and more) and S. epidermidis (38 % and more) were the dominant species that depends on the biotope. The ability to form a biofilm coincided with sensitivity to phage 47. Among the differences in the sensitivity to antibiotics, it is also possible to indicate that for strains of S. aureus the drugs that inhibit the synthesis of protein and cell wall are more effective, and for the strains of S. epidermidis the maximum sensitivity to fluoroquinolones has been determined, which indicates the presence of certain patterns of formation of resistance of staphylococci of different species. The study of the catabolic characteristics of film forming strains showed that the intensity of accumulation of lactate was significantly higher in anaerobic conditions,as evidenced by a higher rate of Pasteur effect, which for film-forming strains was 19 %. It was found that the activity of regulatory enzymes of glycolysis (phosphofructokinase, aldolase of fructose-1,6-diphosphate and pyruvate kinase) of studied film forming strains of staphylococci was lower than the control group for 28.2 %, 13.3 % and 26.9 %, respectively, compared with the staphylococcal strains isolated from the vagina of women without dysbiosis of reproductive tract. It was determined that the maximal cell growth in the biofilm of strains of S. aureus and S. epidermidis was observed in the first 72 h of incubation without the replacement of the nutrient medium when the number of cells reached to values above 8 lg CFU / ml. At the same time, the highest intensity of growth of the culture of S. aureus occurred during the first 24 h of cultivation, when the growth was observed more than 250 times, and for S. epidermidis the growth rates were the highest in the period from 24 to 48 h. The maximal amount of cells was fixed in 72-hour films: for S. aureus, it was 8.96±7.67 lg CFU / ml, while in the film of S. epidermidis – 9.45 ± 8.84 that indicate the predominant development of the matrix in the film S. aureus and cellular mass in the film of S. epidermidis. A distinctive feature of film growth in the strains of studied strains of staphylococci was that their growth rates differed significantly even under cultivation under the same conditions. It was determined that in the intact biofilms of S. aureus and S. epidermidis the dynamics of development was as follows: for the first the maximal increase of the number of cells was noted up to 24 h incubation, and for second – from 24 to 48 h. The maximal number of cells during cultivation without changing of the nutrient medium was 8 lg CFU / ml and more, and when the mediumwas replaced and the experiments were prolonged to 120 h, the number of cells increased more than 105 times. For strains of S. aureus and S. epidermidis it has been shown that the maximal increase occurred under conditions of neutral pH, as well as the growth rates were closer to the maximum when the film was grown at pH 6 and 8. When glucose, sucrose, lactose or galactose added to the medium at a concentration of 2.5 % or more the strong inhibitory effect on the formation of the biofilm was noted. The ions of zinc and magnesium lead to the decrease of the number of cells and the biofilm formation index. The addition of phages to already formed films also had a depressant effect, resulting in a decrease of more than 84 times when applied to daytime films and more than 37 times when applied to older films compared to intact ones. The maximal effect of bacteriophages was observed during adding to 48 h film the Staphylococcal bacteriophage liquid for a 24 h film. On in vivo model of vaginal dysbiosis was shown that the most effectivecorrection scheme was a complex of two probiotics – bisporine and vagilac, the result of action of it was the reduction of the amount of lactobacilli with simultaneously decreasing of the number of opportunistic microorganisms. Index of ratio of aerobic: anaerobes increased and were close to those determined in the control group of healthy animals, which in fact indicated the renovation of microbiota of the vagina.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Кхедер С. С. 
Удосконалення методів бактеріологічної діагностики захворювань, обумовлених токсинпродукуючими штамами C.difficile / С. С. Кхедер. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єкт дослідження: зразки біологічного матеріалу (фекалії), що підлягають аналізу для виявлення C. difficile, відібрані від хворих з проявами CDI (наявність діареї після початку прийому антибіотиків або інших препаратів «групи ризику», симптоми інтоксикації, кишкові кровотечі, ендоскопічні ознаки ПМК), референтні та клінічні штами C. difficile, поживні середовища для виділення та вивчення токсинпродукуючих властивостей C. difficile. Мета дослідження: підвищення ефективності лабораторної діагностики ентероколітів, обумовлених С. difficile, шляхом удосконалення бактеріологічних методів виділення збудника та визначення його токсинпродукуючих властивостей. Методи дослідження: бактеріологічні (виділення та ідентифікація клінічних ізолятів C. difficile, вивчення їх морфологічних, тинкторіальних, культуральних, біохімічних властивостей; чутливість до антибіотиків; визначення характеру дисбіотичних змін мікрофлори кишечника у хворих з підозрою на CDI; вивчення ефективності різних схем виділення C. difficile з біологічного матеріалу), біологічні (визначення токсинпродукуючих властивостей штамів C. difficile), математико-статистичні (статистичний аналіз отриманих результатів). Обладнання: мікроскоп Мікромед - 1 (Санкт-Петербург, Россия); термостат ТС 80-М-3 (Одеса, Україна); бокс біологічної безпеки ІІ класу (ESCO, Сінгапур); APІ Rapid ID 32A (bio Mérieux, Франція); GEN box anaer (bio Mérieux Франція). Дисертація присвячена вирішенню науково-практичної задачі, що полягає в оптимізації підходів до бактеріологічної діагностики захворювань, обумовлених токсинпродукуючими штамами C. difficile, на підставі удосконаленої схеми бактеріологічного виділення збудника та нового селективного середовища для визначення токсинпродукуючих штамів C. difficile. Розроблено та запатентовано склад нового середовища для культивування C. difficile, яке має високі ростові якості та селективну дію у порівнянні з аналогами та, за рахунок оптимальної прозорості та щільності, придатне для детекції токсинів у реакції специфічної імунопреципітації з антитоксином. Удосконалено схему бактеріологічної діагностики СDІ, яка дозволяє виділяти токсиноутворюючі штами C. difficile. Доповнено дані щодо змін мікрофлори кишечника у хворих з CDI. Встановлено, що виділені клінічні штами C. difficile зберігають високу чутливість до препаратів вибору – метронідазолу та ванкоміцину, що дозволяє і надалі вважати їх першочерговими у виборі етіотропного лікування та призначати хворим, враховуючи ступінь ризику рецидивуючого перебігу хвороби. Досліджено токсинпродукуючі властивості виділених клінічних ізолятів та порівняно їх з музейними штамами C. difficile. Ступінь упровадження: 5 актів впровадження, 1 патент. Сфера (галузь) використання: охорона здоров'я (медицина: мікробіологія, імунологія, інфекційні хвороби).^UObject of research: samples of biological material (feces) that were subjected to analysis for detection of C. difficile, collected from patients with CDI symptoms (presence of diarrhea after antibiotic treatment start or other “risk group” agents, symptoms of intoxication, intestinal bleeding, endoscopic features of PMC), reference and clinical strains of C. difficile, nutritive media for isolation and study of toxin-producing properties of C. difficile. Purpose of research: Increase of efficacy of laboratory diagnostics of enterocolitis caused by С. difficile through improvement of bacteriological methods of agent isolation and determination of its toxin producing properties. Research methods: bacteriological (isolation and identification of C. difficile isolates, study of their morphological, tinctorial, cultural, biochemical properties; antibiotic sensitivity; determination of the features of the dysbiotic changes of the intestinal microflora in patients with suspected CDI; study of the efficacy of different schemes of C. difficile isolation from biological material), biological (determination of toxin producing properties of C. difficile strains), mathematical and statistical (statistical analysis of the obtained results). Equipment: microscope Micromed-1 (St. Petersburg, Russia); thermostat TS 80-М-3 (Odesa, Ukraine); biological safety box, II class (ESCO, Singapore); APІ Rapid ID 32A (bio Mérieux, France); GEN box anaer (bio Mérieux, France). The thesis is devoted to the solution of the scientifically practical task that consists in optimization of approaches to the bacteriological diagnostics of diseases caused by toxin-producing strains of C. difficile. A nutritional medium for C. difficile cultivation with new composition was developed and patented, that has high growth properties and selective action compared to the analogues, and, due to the optimal transparency and density, is suitable for toxin detection with the help of reaction of specific immune precipitation with antitoxin. A scheme of bacteriological diagnostics of CDI was improved, which allows isolation of toxin-producing C. difficile strains. Data concerning the changes in intestinal microflora in CDI patients were supplemented. It was established that the isolated clinical strains of C. difficile preserve high sensitivity to the agents of choice – metronidazole and vancomycin, which allows to consider them as therapeutical agents of the first order in case of etiotropic treatment selection and prescribe them to patients based on the level of risk of the recurrent course of the disease. Toxin-producing properties of the clinical isolates were studied and compared to the museum strains of C. difficile. The extend of implementation: 5 acts of implementation, 1 patent. The field (industry) of use: public health (medicine: microbiology, immunology, infectious diseases).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського