Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (7)Реферативна база даних (510)Книжкові видання та компакт-диски (385)Журнали та продовжувані видання (26)
Пошуковий запит: (<.>A=ВИШНЕВСЬК$<.>+<.>A=ОЛЬГ$<.>+<.>A=МИКОЛАЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 34
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Вишневська А.В. 
Удосконалення механізму визначення економічної доцільності використання основних виробничих фондів промислових підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / А.В. Вишневська ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2005. — 19 с. — укp.

Науково обгрунтовано складові й оригінальну структуру механізму визначення економічної доцільності використання основних виробничих фондів. Зазначений механізм адаптовано до вимог Міжнародних стандартів оцінки та фінансової звітності та діючого українського законодавства. Розроблено алгоритм оптимального управління активами з метою максимізації вартості підприємства, що дозволяє підвищити ефективність його функціонування. Здійснено порівняльний аналіз сучасних підходів до переоцінки та зменшення (відновлення) корисності основних фондів та виявлено підхід, який найбільшою мірою інтегрується з методикою оптимального упраління ними. Обгрунтовано вибір вартості основних фондів та методичних підходів до їх оцінки для визначення економічної доцільності їх подальшого використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-571.1 +
Шифр НБУВ: РА338664

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Вишневська В.А. 
Сітьове моделювання процесу програмно-цільового управління економічними системами: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / В.А. Вишневська ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням розробки цільових комплексних програм розвитку економічних систем з використанням методів сітьового моделювання і теорії графів. Запропоновані науково-методичні підходи і методи відробу проблем програмно-цільового управління, структуризації цілей управління економічними системами та упорядкування заходів програми за цільовою ознакою. Виконані аналіз і дослідження потоків інформації при реалізації програмно-цільового підходу та визначені способи її організації для формування моделі процесу програмно-цільового управління. Розроблено алгоритм перетворення ієрархічної системи цілей управління в направлений граф, наявність якого є обов'язковою передумовою побудови сітьової моделі. Побудована модель процесу управління реалізацією програм, розроблені алгоритми визначення часових параметрів моделі та її реалізації. На основі результатів дослідження визначені основні напрями розвитку економіки України на перспективу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)210.302

Рубрики:
  

Географічні рубрики:

      
3.

Вишневська В.М. 
Система адаптивного навчання на принципах нечіткої логіки: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / В.М. Вишневська ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2007. — 19 с. — укp.

Розроблено навчальну систему, що моделює організаційну діяльність викладача з використанням прогресивних інформаційних технологій на базі нечіткої логіки з метою формування оптимальних умов навчання. Розроблено методологічні засади побудови автоматизованої системи керування процесом навчання, що враховують психологічні особливості студентів. Створено нечіткі моделі й алгоритми керування процесом навчання на принципах нечіткої логіки на базі моделювання інтелектуальної діяльності викладача. Запропоновано проводити корекцію траєкторії навчання на підставі поточного (покрокового) контролю процесу засвоєння матеріалу. Обгрунтовано необхідність визначення інформаційної відповідності між кількістю правильних відповідей за теоретичним і практичним матеріалом. Розроблено новий метод кількісної оцінки рівня інтелектуальності інформаційних навчальних систем. Здійснено експериментальну перевірку нових методів і алгоритмів реалізації інформаційної автоматизованої навчальної системи в учбовому процесі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.253 +
Шифр НБУВ: РА352871

Рубрики:

      
4.

Вишневська Г.Г. 
Еволюція сфери гостинності міста Києва другої половини XIX - початку XX століття в контексті розвитку українського туризму: автореф. дис... канд. культурології: 26.00.06 / Г.Г. Вишневська ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Визначено складові сфери гостинності м.Київ. Висвітлено характер її еволюції у взаємозв'язку зі становленням та розвитком туризму як нової соціокультурної практики в Україні другої половини XIX - початку XX ст. Проаналізовано основні види масових подорожей в Україні, наявність яких зумовлює формування мережі закладів гостинності, що надають послуги відповідним категоріям подорожуючих і які за умов розвитку капіталізму в Україні та спричиненого ним національно-культурного відродження зберігаються (зокрема паломництво) або трансформуються (подорожі з торгівельною метою, краєзнавчі екскурсії) у нові форми, які набувають ознак туризму: ділового й історико-культурного. Охарактеризовано м.Київ як соціокультурну атракцію. Показано його роль як духовного та релігійного центру православ'я у контексті паломництва та релігійної гостинності. Визначено вплив, який Київ здійснив на становлення та розвиток ділового й історико-культурного туризму, еволюцію світської гостинності. Проаналізовано релігійні та світські заклади гостинності як основні складові сфери гостинності міста. Досліджено кількісну та якісну еволюцію київських готелів та інших закладів тимчасового розміщення, закладів харчування. Визначено поступальний характер цієї еволюції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч518.14(4УКР)г +
Шифр НБУВ: РА358594

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Вишневська Л.І. 
Наукове й експериментальне обгрунтування складу і технології настойок складних та їх стандартизація: автореф. дис... д-ра фармац. наук: 15.00.01 / Л.І. Вишневська ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2009. — 40 с. — укp.

Науково обгрунтовано склад і розроблено промислову технологію виготовлення нових оригінальних лікарських препаратів - складних настойок "Бронхофіт" (для використання за умов терапії захворювань органів дихання), "Гінекофіт" (для лікування гінекологічних захворювань) та "Простатофіт" (для лікування захворювань передміхурової залози). За результатами проведених фізичних, фізико-хімічних, фармакотехнологічних, фарматологічних і мікробіологічних досліджень проведено стандартизацію розроблених препаратів. Запропоновано показники контролю якості, які включено до аналітичної нормативної документації (опис, ідентифікація, вміст етанолу, сухий залишок, мікробіологічна чистота, кількісне визначення).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.522 + Л663.11 +
Шифр НБУВ: РА364743

Рубрики:

      
6.

Вишневська Л.А. 
Клініко-статистичне прогнозування та профілактика гнійно-запальних ускладнень при лікворошунтуючих операціях у дітей з гідроцефалією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.05 / Л.А. Вишневська ; Ін-т нейрохірургії АМН України ім. А.П.Ромоданова. — К., 1998. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена прогнозуванню та профілактиці ГЗУ, які виникають після лікворошунтуючих операцій у дітей з гідроцефалією непухлинного генезу. Використані дані комп'ютерного аналізу за методикою Вальда та Кульбака 335 інформаційних карт дітей з гідроцефалією. У 42 з них в ранньому післяопераційному періоді розвинулись запальні ускладнення з боку ЦНС. Визначені основні прогностичні критерії розвитку цих ускладнень. Прогностично несприятливими ознаками були: вік хворих менш 1 року, наявність виснаження, збільшення розмірів голови більше норми на 10-25 см, патологія вагітності, пологів, вади розвитку. Від'ємно впливали також вихідні порушення гомеостазу, наявність патогенної флори в області рани, зниження реактивності організму. Прогноз погіршується у випадках повторного, неадекватного дренування. Сприятливими ознаками були: вік дитини більш 1 року, невиражена гідроцефалія, відсутність супутніх захворювань та розладів гомеостазу. Підрахунок суми прогностичних коефіцієнтів несприятливих і сприятливих ознак дав можливість визначити ступінь ризику розвитку ускладнень. Якщо сума несприятливих ознак значно переважає, можливо прогнозувати розвиток ГЗУ нервової системи. При високому ризику цих ускладнень використано розроблений комплекс лікувально-профілактичних засобів. Він включає в себе контроль та боротьбу з внутрішньогоспітальною інфекцією, санацію запальних вогнищ, спеціальні методи обробки шунтуючих систем та операційного поля, корекцію імунореактивності та порушень гомеостазу, привентивне введення антибіотиків. Використання цих методів дозволило знизити частоту ускладнень на 33%.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.636.770.42-387

Рубрики:

      
7.

Вишневська Л.В. 
Вплив тривалого застосування добрив у сівозміні на родючість чорнозему опідзоленого Правобережного Лісостепу та продуктивність гібрідів буряка цукрового: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.04 / Л.В. Вишневська ; Нац. наук. центр "Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н.Соколовського". — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено вплив доз і видів застосування добрив на поживний режим грунту та формування врожаю коренеплодів буряка цукрового, а також на закономірності й особливості процесів росту та розвитку рослин на чорноземі опідзоленому Правобережного Лісостепу України. Наведено результати досліджень щодо впливу тривалого (протягом 40-ка років) застосування добрив у польовій сівозміні, метеорологічних умов року та біологічних особливостей гібридів на продуктивність буряка цукрового. Встановлено вплив застосування добрив на динаміку вмісту основних елементів живлення в органах рослин буряка цукрового, площу їх листової поверхні. Визначено господарський і відносний винос основних елементів живлення врожаєм. Обгрунтовано вплив органічних і мінеральних добрив за умов їх окремого та поєднаного застосування на технологічні показники якості коренеплодів. З'ясовано, що застосування еквівалентної кількості мінеральних добрив знижує врожайність коренеплодів на 6 - 21 % залежно від гібриду. Оцінено економічну ефективність вирощування гібридів буряка цукрового за тривалого застосування добрив у сівозміні. Рекомендовано підбирати гібрид для кожного поля залежно від рівня родючості грунту та рівня удобрення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П215.2-43 + П215.2-314.8 +
Шифр НБУВ: РА365487

Рубрики:

      
8.

Вишневська М.К. 
Реформування системи оподаткування в умовах ринкової трансформації економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / М.К. Вишневська ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена аналізу системи оподаткування як механізму реалізації податкової політики, розкриттю її місця і ролі в ринковій трансформації економіки. На основі дослідження впливу системи оподаткування на динаміку ВВП, інвестиційний і соціальний процеси даються конкретні пропозиції її вдосконалення з точки зору послідовної реалізації принципів податкової політики і системи оподаткування, підвищення економічної ефективності і позитивного впливу на активізацію підприємницької діяльності суб'єктів господарювання та економічне зростання в цілому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413 + У010.359.1

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
9.

Вишневська Н.Ю. 
Реформування шкільної освіти в Норвегії у 80 - 90-х роках XX століття: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Н.Ю. Вишневська ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Виявлено чинники, які зумовили реформування шкільної освіти в Норвегії наприкінці XX століття, подано загальну характеристику її стану у 80 - 90-х роках. Розкрито основні проблеми та протиріччя, що виникли у процесі здійснення освітньої реформи 1994 р. Розглянуто теоретико-методичні принципи побудови сучасних навчальних планів і програм. Проаналізовано концептуальні підходи, закладені в основу розвитку норвезької шкільної освіти. Визначено структурні зміни системи шкільної освіти, що відбулися у процесі її реформування. Досліджено основні тенденції формування нового змісту освіти та організації педагогічного процесу в сучасній загальноосвітній школі Норвегії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч424(4Нор)
Шифр НБУВ: РА308270 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Вишневська Н.Ю. 
Клініко-патогенетична оцінка структури кісткової тканини при гепатитах В і С: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.13 / Н.Ю. Вишневська ; АМН України. Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Проведено клініко-лабораторне та денситометричне обстеження 147 хворих на гострі та хронічні вірусні гепатит В (ГВ) і гепатит С (ГС), вірусно-алкогольні та алкогольні гепатити. Встановлено, що хронічні гепатити (ХГ) з помірним порушенням функції печінки зумовлювали зниження мінеральної щільності хребців L1 - L2, залежну від тривалості хвороби. Остеопенічні зміни зафіксовано у пацієнтів, які хворіли на ХГ майже два роки, остеопоротичні - після чотирьох років захворювання. Застосування глюкокортикоїдів у лікуванні гострого ГВ з ознаками енцефалопатії призвело до розвитку остеопенії. У хворих на гострі ГВ і ГВ + ГС у періоди вираження клінічних проявів або ХГ з помірним порушенням функції печінки у стадії неповної ремісії (з остеопенічними змінами у кістках) виявили гіпофосфатемію, а вміст кальцію у крові постійно підтримувався у межах норми. Активність лужної фосфатази була вища за норму лише у хворих на вірусно-алкогольний хронічний гепатит з тривалістю гепатиту понад чотирьох років у період загострення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.16-3
Шифр НБУВ: РА318294 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Вишневська О.А. 
Рецепція античності у творчості неокласиків, акмеїстів і скамандритів: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.05 / О.А. Вишневська ; Терноп. держ. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. — Т., 2001. — 20 с. — укp.

Проаналізовано місце античної теми у концепції творчості українських неокласиків, російських акмеїстів і польських скамандритів. Висвітлено особливості героїнь античної міфології, літератури, історії та їх вплив на формування неокласицистського світогляду й естетики. З використанням античних сюжетів й образів порівняно неокласицистську та неоромантичну концепцію творчості, яка є опозицією в літературному процесі XX ст. та на новому етапі відтворює протистояння класицистів і романтиків наприкінці XVIII ст. Концепція, яка формується внаслідок осмислення неокласиками, акмеїстами та скамадритами античності, є неокласицистською, тобто містить у собі дискурс класицизму, але водночас є органічною часткою модерністських рухів епохи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш400.212 + Ш400.221.889
Шифр НБУВ: РА315060 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Вишневська О.В. 
Генетичні джерела ознак високої продуктивності лядвенцю рогатого і їх використання в селекції сортів для помірно зволожених грунтів Полісся: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / О.В. Вишневська ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 2003. — 22 с. — укp.

Вивчено особливості внутрішньопопуляційної мінливості основних господарсько-цінних ознак у разі інтенсивного комплексного (сінокісного та імітації пасовища) використання. Установлено динаміку накопичення зеленої маси за умов імітації пасовища, підібрано форми, які дають стабільний урожай за циклами. Виявлено групи кореляційних плеяд, що дають змогу обгрунтувати можливість створення сортів з високими показниками кормової та насіннєвої продуктивності. На базі вивчення кореляційних зв'язків кормової продуктивності та елементів, які її визначають, запропоновано напрямок селекції на створення високопродуктивних пасовищних форм. Виявлено динаміку накопичення радіоцезію сортозразками даної рослини за різних типів використання та вміст ціаноглюкозидів залежно від погодних умов і укосів. За результатами господарської оцінки рослин колекційних зразків і місцевих форм лядвенцю рогатого відібрано генетичні джерела для використання в практичній роботі зі створення нового вихідного матеріалу та сортів, пристосованих до умов Полісся та з підвищеною пластичністю. Створено новий селекційний матеріал, адаптований до умов Полісся та Лісостепу. Установлено характер успадкування та коефіцієнт успадкованості деяких ознак у гібридах першого покоління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П221-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА325802

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Вишневська О.М. 
Ефективність розвитку племінного свинарства південного регіону України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / О.М. Вишневська ; Миколаїв. держ. аграр. ун-т. — Миколаїв, 2003. — 20 с. — укp.

Проаналізовано результати діяльності господарств племінного свинарства, динаміку їх виробничо-економічних показників, виявлено закономірності формування економічної ефективності галузі та фактори, що впливають на її рівень. Розроблено та обгрунтовано пропозиції щодо основних напрямів розвитку свинарства, необхідності подальшого вдосконалення селекційно-племінної роботи, її організації з урахуванням розвитку особистих селянських господарств та підвищення економічної ефективності виробництва свинини в господарствах усіх форм власності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР7)325.251-07 +
Шифр НБУВ: РА326632

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Вишневська О.О. 
Педагогічні умови формування ділової культури студентів бізнес-коледжу в системі соціалізаії особистості: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.05 / О.О. Вишневська ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2002. — 19 c. — укp.

На основі вивчення теретико-методологічних джерел, документів про нові заклади вищої освіти, досвіду підготовки менеджерів з метою можливості досягнення ними успіху й самореалізації у професійній діяльності досліджено, що в процесі соціалізації студенти переживають низку труднощів, які стають причиною незадоволення, зневіри, песимізму. З метою підготовки студентів до подолання перешкод розроблено наукову гіпотезу про те, що рівень соціалізації особистості буде підвищуватись, якщо в процесі навчально-виховної роботи за умов бізнес-коледжу озброювати студентів знаннями про місце й значення особистісної, загальної та ділової культури, формувати на їх основі відповідні вміння професійної та громадської діяльності, в ході якої відбувається саморегуляція і самореалізація особистості. Зазначено, що розглянута модель ділової культури студента бізнес-коледжу, педагогічні умови її формування в системі соціалізації особистості забезпечують необхідний рівень професіоналізму й готовності до соціалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.350.0 + У.р(4УКР)2
Шифр НБУВ: РА320291 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
15.

Вишневська С. В. 
Еволюція феномену співу в бандурній виконавській традиції: автореф. дис. ... канд. мистецтвознав. : 17.00.03 / С. В. Вишневська ; Львів. нац. муз. акад. ім. М.В. Лисенка. — Л., 2011. — 16 с.: табл. — укp.

Досліджено та проаналізовано еволюційний шлях вокальної специфіки бандурного мистецтва як невід'ємної складової української культури. Визначено вплив українських національних засад як головних формуючих елементів на становлення та розвиток вокально-бандурного мистецтва. Проведено періодизацію формування жанрової системи вокально-інструментального репертуару кобзарів-бандуристів упродовж його становлення та розвитку. Доведено домінанту епічного репертуару як основу професійності співаків-бандуристів минулого та сьогодення. Визначено основні жанрові групи сольних й ансамблевих, оригінальних і перекладених творів вокально-інструментального бандурного репертуару. Розглянуто особливості інтерпретування співаком-бандуристом різноманітних жанрів, що виникають у контексті нових тенденцій академізації бандурного мистецтва та принципів збереження традиційного автентичного виконавства в рамках української національної вокальної школи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.697-73(4УКР)-83
Шифр НБУВ: РА381699 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Вишневська Ю. В. 
Адміністративно-правові заходи забезпечення діяльності у сфері сільського туризму в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Ю. В. Вишневська ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано авторське право на визначення поняття "туристична діяльність", розглянуто понятійний апарат туризму та сільського туризму, досліджено роль та значення сільського туризму в туристичній діяльності України. Виділено тенденції та проблеми агротуризму з урахуванням міжнародного та національного досвіду, висвітлено особливості та прогалини у правовому забезпеченні сільського туризму, а також проблеми сертифікації, стандартизації та ліцензування окремих видів послуг, що надаються у даній сфері. Проаналізовано та розкрито основні шляхи впровадження у національний правовий механізм європейського досвіду з організації сільського туризму. На підставі грунтовного аналізу держваної туристичної політики в країнах Європи, зокрема Франції, визначено основні механізми державного регулювання туризму. Висвітлено стан державної підтримки розвитку туризму в Україні та запропоновано шляхи розв'язання проблем туристичної галузі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)135 + Ч518.113.9
Шифр НБУВ: РА381667 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Вишневська Г. О. 
Патогенетичне обґрунтування регенеративної терапії у комплексному лікуванні осіб з хронічним генералізованим пародонтитом (експериментально-клінічне дослідження) / Г. О. Вишневська. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена експериментально-клінічному обґрунтуванню нової концепції лікування генералізованого пародонтиту, хронічного перебігу, ІІ-ІІІ ступеня важкості шляхом застосування у комплексному лікуванні регенеративних методик. Вперше на експериментальних моделях пародонтиту науково обґрунтовано застосування різних форм аутоплазми (ін'єкційної та плазмогелю). Встановлено, що комбіноване застосування плазмогелю та гіалуронової кислоти стимулює кістковий метаболізм. Експериментальні дослідження хірургічних регенеративних методик показали вірогідне скорочення термінів загоєння, формування аналогічних до норми тканин в групі з ДАМ+PRP+ГК на відміну від групи порівняння, де загоєння відбулося за рахунок утворення рубця. На основі клінічних досліджень доведено, що застосування консервативних і хірургічних методик регенеративного лікування генералізованого пародонтиту ІІ-ІІІ ступеня важкості призводить до зменшення глибини пародонтальних кишень та глибини рецесії, до відновлення епітеліального прикріплення. На основі вивчення ефективності дії різних препаратів аутоплазми встановлено, що найбільш виражений терапевтичний ефект відмічається при застосуванні плазмогелю в комбінації з гіалуроновою кислотою та і-PRF для підтримуючоюї терапії кожних 6 місяців.^UThe dissertation is devoted to the experimental and clinical substantiation of a new concept of treatment of chronic generalized periodontitis, II-III degree ofseverity by using regenerative techniques in complex treatment. For the first time on experimental models of periodontitis, the use of various forms of autoplasma (injection and plasmogel) has been scientifically substantiated. It was found that the combined use of plasmogel and hyaluronic acid stimulates bone metabolism.Experimental studies of surgical regenerative techniques showed a significant reduction in the healing time, the formation of similar tissue norms in the group withDAM + PRP + HA, in contrast to the comparison group, where healing occurred due to scar formation. On the basis of clinical studies, it has been proven that the use of conservative and surgical techniques for the regenerative treatment of generalized periodontitis of II-III severity leads to a decrease in the depth of periodontal pockets and the depth of recession, to the restoration of epithelial attachment. Based on the study of the effectiveness of the action of various autoplasma preparations, it was found that the most pronounced therapeutic effect is observed when plasmogel is used in combination with hyaluronic acid and i-PRF for supplemental therapy every 6 months.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Вишневська К. В. 
Оцінювання та механізм адаптації за постіндустріальних умов діяльності підприємства (за матеріалами гірничо-металургійних підприємств України) / К. В. Вишневська. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертацію присвячено поглибленню теоретичних положень, методичних засад і розробці практичних рекомендацій оцінювання адаптації підприємства та формування адаптивних механізмів у постіндустріальних умовах діяльності підприємства. Впорядковано наукові підходи до дослідження адаптації з виокремленням базових і тематичних. Обґрунтовано науковий підхід до моделювання адаптації підприємства на основі рівнів складності зовнішнього середовища та стратегічного процесу. Розроблено методичний підхід до оцінювання адаптації підприємства на основі поєднання результатного та атрибутивного аспектів. Удосконалено технологію аналізу стратегічних розривів. Сформовано систему показників для ретроспективного оцінювання адаптації. Оцінено фінансово-економічні результати адаптації досліджуваних підприємств до змін зовнішнього середовища та потенціал забезпечення їх адаптивності. Сформовано механізм реалізації проактивних моделей адаптації у постіндустріальних умовах діяльності підприємства та обґрунтовано його елементний склад. Оцінено прогнозні результати імплементації проактивних моделей адаптації у практику функціонування вітчизняних гірничо-металургійних підприємств.^UThe dissertation is devoted to deepening of theoretical positions, methodical principles and development of practical recommendations for assessing the adaptation of the enterprise and the formation of adaptive mechanisms in the post - industrial conditions of the enterprise. Scientific approaches to the study of adaptation with the selection of basic and thematic and argued author's position on its essence are arranged. The scientific approach to the modeling of adaptation of the enterprise based on the levels of complexity of the external environment and the strategic process is substantiated. Based on the proposed approach, models of situational, strategic and scenario adaptation are formed and characterized. The methodical approach to assessing the adaptation of the enterprise based on the combination of the results and attributive aspects with the identification of ordinary and extraordinary gaps is developed. Advanced technology analysis of strategic discontinuities is elaborated. The system of indicators for the retrospective assessment of adaptation, which takes into account the specifics of the activity of mining and metallurgical enterprises, is formed. The financial-economic results of the adaptation of the sample of the investigated enterprises to the changes of the environment and the diagnostic of the potential of ensuring their adaptability are estimated.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Вишневська 
Формування механізму державного управління постприватизаційними процесами: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Наталя Петрівна Вишневська ; Донецький держ. ун-т управління. — Донецьк, 2005. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-4-21.01
Шифр НБУВ: РА346850

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Вишневська Я. А. 
Розвиток післядипломної освіти керівників закладів загальної середньої освіти в Україні (50 – 90-ті роки ХХ століття): автореферат дис. ... д.філософ : 011 / Я. А. Вишневська. — Б.м., 2023 — укp.

У дисертації представлено результати історико-педагогічного дослідження розвитку післядипломної освіти керівників закладів загальної середньої освіти в Україні (50 – 90-ті роки ХХ століття).Сучасний розвиток системи загальної середньої освіти в Україні характеризується кардинальною зміною її парадигми, оновленням підходів до формування змісту, організації освітнього процесу та забезпечення його якості, розширенням автономії освітніх установ й академічною свободою вчителя. Реформаційні процеси в освітній галузі відбуваються в умовах повномасштабних воєнних дій, переміщення учасників освітнього процесу, зростання освітніх утрат, що підсилює важливість професійного, гнучкого, результативного управлінського супроводу. Об’єкт дослідження – післядипломна освіта керівників закладів загальної середньої освіти України. Предмет дослідження – розвиток змісту й організаційно-методичного забезпечення післядипломної освіти керівників закладів загальної середньої освіти в Україні (50 – 90-ті роки ХХ століття). Мета дослідження – на основі комплексного та системного ретроспективного аналізу змісту й організаційно-методичного забезпечення післядипломної освіти керівників закладів загальної середньої освіти в Україні (50 – 90-ті роки ХХ століття) виявити особливості її розвитку та визначити основні напрямки екстраполяції прогресивного історико-педагогічного досвіду в сучасну практику неперервної педагогічної освіти.Наукова новизна отриманих результатів полягає в тому, що вперше комплексно досліджено розвиток післядипломної підготовки керівників закладів загальної середньої освіти в Україні (50 – 90-ті роки XX століття); виявлено чинники, що впливали на розвиток післядипломної освіти керівників закладів загальної середньої освіти досліджуваного періоду, – політико-правові, соціально-економічні, інституційно-організаційні, науково-технічні, галузеві освітні; розроблено періодизацію розвитку післядипломної освіти керівників закладів загальної середньої освіти в Україні у визначених хронологічних межах: І період (1950 – 1965 рр., де перший субперіод – 1950 – 1958 рр. і другий субперіод – 1959 – 1965 рр.) – організаційно-установчий; ІІ період (1966 – 1989 рр., де перший субперіод – 1966 – 1973 рр., другий субперіод – 1974 – 1984 рр. і третій субперіод – 1985 – 1989 рр.) – науково-систематизаційний; ІІІ період (1990 – 1999 рр., де перший субперіод – 1990 – 1995 рр., другий субперіод – 1996 – 1999 рр.) – національно орієнтований.На основі аналізу джерельної бази дослідження схарактеризовано особливості змісту й організаційно-методичного забезпечення післядипломної освіти керівників закладів загальної середньої освіти в Україні в кожен із виокремлених періодів.У ході дисертаційного дослідження визначено основні напрямки екстраполяції прогресивного історико-педагогічного досвіду в сучасну практику неперервної педагогічної освіти управлінських кадрів: орієнтація післядипломної освіти керівників шкіл на формування у них світоглядної та національної самосвідомості, що уможливлює примноження громадянських ідеалів і цінностей в управлінській діяльності з учасниками освітнього процесу; проєктування післядипломної педагогічної освіти відповідно до індивідуальної траєкторії професійного розвитку керівника на основі самодіагностики відповідно до професійних запитів, потреб колективу школи, актуальних пріоритетів розвитку освіти; створення системи організаційно-методичної підтримки керівників закладів загальної середньої освіти з урахуванням досвіду управлінської діяльності; акцентування на використанні практико орієнтованих технологій навчання, спрямованих на вдосконалення управлінських навичок; формування науково-методичної цілісності змісту інституційної вертикалі післядипломної освіти керівників шкіл, що релевантний цінностям українського суспільства, державній освітній політиці та євроінтеграційним процесам.Практичне значення одержаних та обґрунтованих у результаті дослідження теоретичних положень і висновків полягає в тому, що вони можуть бути враховані у процесі пошуку ефективних механізмів розвитку післядипломної підготовки керівників закладів загальної середньої освіти.^UThis thesis presents the results of historical and pedagogical research of the development of postgraduate education of school heads of general secondary education institutions in Ukraine (the 50s – 90s of the twentieth century).The modern development of the system of general secondary education in Ukraine is characterized by a radical change in its paradigm, updating approaches to the formation of content, organization of the educational process and ensuring its quality, the expansion of the autonomy of education institutions and teachers’ academic freedom. Reform processes in the education sector are taking place in the conditions of full-scale military operations, the movement of participants in the educational process, increasing educational losses, which strengthen the importance of professional, flexible and effective management support.The object of the study is postgraduate education of school heads of general secondary education institutions of Ukraine. The development of the content, organizational and methodological support of postgraduate education of school heads of general secondary education institutions in Ukraine (the 50s – 90s of the twentieth century) is the subject of the study. The purpose of the study is to identify peculiarities of the development and determine main directions of extrapolation of progressive historical and pedagogical experience into the modern practice of continuous pedagogical education based on a comprehensive and systematic retrospective analysis of the content, organizational and methodological support of postgraduate education of school heads of general secondary education institutions in Ukraine (the 50s – 90s of the twentieth century).The scientific novelty of the obtained results lies in the fact that for the first time the development of postgraduate education of school heads of general secondary education institutions in Ukraine (the 50s – 90s of the twentieth century) has been comprehensively investigated; political-legal, socio-economic, institutional-organizational, scientific-technical and sectoral educational factors that influenced the development of postgraduate education of school heads of general secondary education institutions of the studied period have been identified; the periodization of the development of postgraduate education of school heads of general secondary education institutions in Ukraine has been developed within certain chronological limits: the first period (1950 – 1965: the first sub-period 1950 – 1958 and the second sub-period 1959 – 1965) – organization and establishment; the second period (1966 – 1989: the first sub-period 1966 – 1973, the second sub-period 1974 – 1984 and the third sub-period 1985 – 1989) – scientific and systematization; the third period (1990 – 1999: the first sub-period 1990 – 1995 and the second sub-period 1996 – 1999) – national oriented.Based on the analysis of the source base of the research, peculiarities of the content and organizational and methodological support of postgraduate education of school heads of general secondary education institutions in Ukraine in each of selected periods have been characterized.In the course of the dissertation research, the main directions of extrapolation of progressive historical and pedagogical experience into the modern practice of continuous pedagogical education of managerial personnel have been determined: the orientation of postgraduate education of school heads on the formation of their worldview and national identity, which makes it possible to multiply civic ideals and values in management activities with participants in the educational process; designing postgraduate pedagogical education in accordance with the individual trajectory of school heads’ professional development based on self-diagnosis in accordance with professional requests, the needs of the school staff and current priorities of educational development; creating a system of organizational and methodological support for school heads of general secondary education institutions, taking into account their management experience emphasis on the use of practice-oriented learning technologies aimed at improving management skills; forming the scientific and methodological integrity of the content of the institutional vertical of postgraduate education of school heads, which is relevant to the values of Ukrainian society, state educational policy and European integration processes.The practical significance of theoretical propositions and conclusions obtained and substantiated as a result of the research is that they can be taken into account in the process of finding effective mechanisms for the development of postgraduate education of school heads of general secondary education institutions.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського