Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (7)Реферативна база даних (256)Книжкові видання та компакт-диски (177)Журнали та продовжувані видання (10)
Пошуковий запит: (<.>A=ВИННИК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Винник Т.М. 
Діагностування реструктуризаційних процесів у будівельній галузі: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Т.М. Винник ; Терноп. нац. техн. ун-т ім. І.Пулюя. — Т., 2010. — 20 с. — укp.

Удосконалено економічний зміст поняття "реструктуризація". Диференційовано напрямки та сучасні способи реструктуризації залежно від мети. Надано економічну характеристику будівельної галузі й її інвестиційної привабливості. Визначено життєвий цикл будівельної галузі. Удосконалено модель реалізації реструктуризації з виділенням адитивних етапів. Виявлено зовнішні та внутрішні фактори впливу на ефективність реструктуризаії. Розроблено модель оцінювання реструктуризаційних процесів будівельних підприємств на основі нечіткої логіки та лінгвістичного моделювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)311-961-31
Шифр НБУВ: РА374108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Винник М.І. 
Клініко-патогенетичні особливості і комплексна корекція інволюційних психічних розладів у жінок в пре- та постменопаузі: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.16 / М.І. Винник ; Укр. НДІ соц. і суд. психіатрії та наркології. — К., 2000. — 36 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню клініки та патогенезу інволюційних психічних розладів у жінок. У обстежених хворих з межовими (в структурі клімактеричного та посткастраційного синдромів) і психотичними (інволюційна депресія і параноїд) формами психічної патології виявлено широкий спектр психопатологічних порушень, але базовим симптомом був тривожно-депресивний афект. Показано взаємодію біологічних та соціально-психологічних факторів і механізмів генезі, структуруванні та динаміці вказаних форм психічної патології. На основі методології системного аналізу встановлено, що континуум фізіологічний - патологічний клімактерій - інволюційні психози можна розглядати як різні ланки єдиного патологічного процесу. Теоретично обгрунтовано і практично підтверджено дані стосовно терапевтичної ефективності замісної гормональної терапії та психотерапії, а також антидепресанта стаблон, особливо у випадку інволюційної психопатології межового рівня, що дозволило рекомендувати їх для лікування та профілактики вказаних розладів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.59-3 + Р645.093.3-37
Шифр НБУВ: РА310528 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Винник О.П. 
Метафоричні процеси у формуванні української економічної лексики: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / О.П. Винник ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Проаналізовано метафоричні процеси за умов формування української економічної лексики. Розкрито роль найменувань метафоричного походження в лексиці економічної галузі, описано їх семантичні, граматичні та структурно-синтаксичні особливості. Розглянуто якісні та кількісні зміни даних одиниць. Зазначено, що динамічні процеси, що спричиняють виникнення метаморфічних найменувань, пов'язані з політичним, науково-технічним і соціально-економічним поступом суспільства. Досліджено комунікативну роль, функціональне призначення метафори у науковому стилі, зокрема в економічному тексті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-34:У + Ш141.4-34:У + Ш141.4-34:У
Шифр НБУВ: РА353314

      
Категорія: Будівництво   
4.

Винников Ю.Л. 
Моделювання процесів ущільнення грунту при вісесиметричному напружено-деформованому стані основ: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.23.02 / Ю.Л. Винников ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2005. — 38 с.: рис. — укp.

Розроблено феноменологічну пружно-пластичну модель грунту, яка дозволяє описувати його стан у разі широкого діапазону часу дії наванажень, характерних для влаштування та роботи ущільнених основ. Зазначено, що параметри моделі встановлюються інтерпретацією нормативних випробувань грунту. Уперше для одночасного розв'язання задач про напружено-деформований стан (НДС) основ у процесі утворення фундаментів ущільнення за різними технологіями (вдавлювання, розкочування, забивання, витрамбовування) та наступної роботи цих фундаментів, зокрема межового стану за грунтом. Розроблено алгоритм числового розв'язку, на базі якого створено програмний комплекс "PRIZ-Pile" дя ПЕОМ, що реалізує метод кінцевих елементів у фізично та геометрично нелінійній постановці. Запропоновано класифікацію методів впливу на грунт у разі влаштування фундаментів ущільнення, що дає змогу вибрати режим випробувань грунту під час визначення його вихідних параметрів для моделювання НДС ущільнених основ, що створюються за різноманітними технологіями. Здійснено комплексні розрахунково-теоретичні та експериментальні дослідження НДС штучних основ і фундаментів ущільнення, створених за різними методами впливу на грунт за умов їх улаштування та роботи. Проаналізовано процеси зміни НДС масивів, що мають місце у процесі створення фундаментів і штучних основ з ущільненням грунту та їх наступної роботи, зокрема утворення зон грунту зі змінними властивостями навколо фундаментів. Запропоновано нові ефективні конструкції, обладнання та способи зведення фундаментів ущільнення, а також методики їх проектування. Виконано та проаналізовано багаторічні спостереження за осіданнями будівель і споруд на фундаментах ущільнення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н581.121 +
Шифр НБУВ: РА334481

Рубрики:

      
5.

Винник Н.М. 
Український суспільно-політичний рух в Галичині в кінці XIX - на початку XX ст. в українській історіографії: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Н.М. Винник ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено український суспільно-політичний рух у Галичині кінця XIX - початку XX ст. у національній історіографії. Охарактеризовано становище партійно-політичної системи в Галичині у дослідженнях українських істориків, складовими якої були радикально-соціалістична та національно-демократична течії. Проведено порівняльний аналіз методологічних засад дослідження історіографії українського суспільно-політичного руху. Проаналізовано наукові розробки провідних українських учених, присвячених вивченню політичних і соціальних рухів у Галичині кінця XIX - початку XX ст. у контексті оцінювання істориками виборчого процесу, руху за загальне виборне право, становлення парламентарної системи, а також традиції соціальних рухів (на прикладі страйків 1902 та 1905 - 1906 рр.), визначено рівень висвітлення в історичних працях організаційно-ідеологічного оформлення партійних формувань і громадських організацій краю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР331)5-4 +
Шифр НБУВ: РА357541

Рубрики:

      
6.

Винник А. О. 
Спеціальна конфіскація майна як інший захід кримінально-правового характеру за кримінальним правом України / А. О. Винник. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертацію присвячено кримінально-правовій характеристиці спеціальної конфіскації як іншого заходу кримінально-правового характеру за кримінальним правом України. Розкрито стан дослідження спеціальної конфіскації у доктрині кримінального права та проаналізовано її правову регламентацію у Кримінальному кодексі України. Висвітлено соціальну обумовленість спеціальної конфіскації. Зокрема з'ясовано, що поява досліджуваного інституту обумовлена не історичними чинниками, а скоріше вимогами сучасної дійсності та прагненням України до входження у ЄС. Визначено правову природу спеціальної конфіскації та її місце в системі кримінально-правових норм. Розглянуто підстави та умови застосування спеціальної конфіскації та констатовано, що подібне розширення меж її застосування є необґрунтованим, а перелік діянь, які визначені умовою призначення спеціальної конфіскації потребує змін. З'ясовано мету спеціальної конфіскації, яку, як одну із її сутнісних ознак, запропоновано закріпити на законодавчому рівні. Наведено авторське визначення поняття спеціальної конфіскації та обґрунтовано необхідність виключення конфіскації майна зі системи покарань України.Запропоновано внести зміни та доповнення до КК України, спрямовані на вирішення виявлених проблемних питань.^UThe dissertation is devoted to the criminal law characterization of special confiscation as another measure of a criminal law nature under the criminal law of Ukraine. The question of the state of the study of special confiscation in the doctrine of criminal law is revealed and its legal regulation in the Criminal Code of Ukraine is analyzed. The social conditionality of special confiscation is highlighted. In particular, it was established that the appearance of the institute under study was not determined by historical factors, but rather by the requirements of modern reality and Ukraine's desire to join the EU. The legal nature of special confiscation and its place in the system of criminal law are determined. The grounds and conditions for the application of special confiscation are examined and it is stated that such an extension of the boundaries of its use is unreasonable, and the list of acts that are determined by the condition for the appointment of special confiscation requires changes. The purpose of the special confiscation is clarified, which, as one of its features, is proposed to be fixed at the legislative level. The author defines the concept of special confiscation and substantiates the need to exclude confiscation of property from the penal system of Ukraine.It is proposed to make changes and additions to the Criminal Code of Ukraine, aimed at solving the identified problematic issues.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Раздуй Р. В. 
Напружено-деформований стан системи "ґрунтоцементна основа - фундамент - будівля": автореферат дис. ... д.філософ : 192 / Р. В. Раздуй. — Б.м., 2023 — укp.

Мета роботи – оцінювання напружено-деформованого стану системи «основа, складена слабкими ґрунтами й армована вертикальними ґрунтоцементними елементами – стрічковий фундамент – будівля».Для досягнення поставленої мети слід розв’язати такі задачі:– шляхом комплексних експериментальних досліджень армованих за бурозмішувальною технологією основ жорстких стрічкових штампів у лотку та фундаментів у польових умовах виявити характер їх НДС;– виконати геодезичні спостереження за осіданнями будівель зі стрічковими фундаментами на армованих вертикальними ҐЦЕ основах у часі;– провести моделювання за методом скінченних елементів (МСЕ) з використанням різних моделей поведінки ґрунту й елементів армування системи «ґрунтоцементна основа – стрічковий фундамент – будівля» та «ґрунтоцементна основа – жорсткий стрічковий штамп»;– здійснити порівняльний аналіз результатів натурних, аналітичних і чисельних методів визначення осідань системи «ґрунтоцементна основа – стрічковий фундамент – будівля» та «ґрунтоцементна основа – жорсткий стрічковий штамп»;– визначити найбільш достовірні способи оцінювання НДС системи «основа, складена слабкими ґрунтами й армована вертикальними ґрунтоцементними елементами – стрічковий фундамент – будівля» чисельними методами для інженерних розрахунків і теоретичних досліджень.Об’єкт дослідження – взаємодія складових системи «основа, складена слабкими ґрунтами й армована вертикальними ґрунтоцементними елементами – стрічковий фундамент – будівля» на різних стадіях її роботи.Предмет дослідження – закономірності змін НДС системи «основа, складена слабкими ґрунтами й армована вертикальними ґрунтоцементними елементами – стрічковий фундамент – будівля» в процесі зведення та експлуатації будівлі за складних геотехнічних умов.Методи дослідження: штампові лабораторні випробування ґрунтових основ у лотку; стандартні лабораторні методи визначення фізико-механічних характеристик ґрунтів; статистичні методи обробки результатів досліджень; геодезичні спостереження за осіданнями будівель на армованих основах; чисельне моделювання НДС армованої основи МСЕ в просторовій (3D) постановці із застосуванням пружно-пластичної моделі ґрунту та моделі ізотропного ущільнення (зміцнення) ґрунту Hardening soil model.Наукова новизна одержаних результатів полягає в наступному:– дістали подальшого розвитку дослідні залежності першого та другого критичного тисків від відсотка армування основи ґрунтоцементними елементами для стрічкових фундаментів за умов слабких глинистих ґрунтів;– отримано нові дослідні дані розвитку в часі осідань армованих вертикальними ГЦЕ слабких основ стрічкових фундаментів житлових багатоповерхових цегляних будівель;– удосконалено загальний підхід до 3D моделювання МСЕ НДС системи «основа, складена слабкими ґрунтами й армована вертикальними ГЦЕ – стрічковий фундамент – будівля» за пружно-пластичною моделлю ґрунту Мора-Кулона та моделлю ізотропного ущільнення (зміцнення) ґрунту HSM, а також при імітації ҐЦЕ об’ємними тілами та пальовими елементами й оцінено її достовірність порівнянням з величинами осідань натурних об’єктів.Практичне значення одержаних результатів полягає в:– удосконаленні методики оцінювання НДС системи «ґрунтоцементна основа – стрічковий фундамент – будівля» із використанням моделі ізотропного ущільнення ґрунту за способами задання вертикальних ҐЦЕ пальовими та об’ємними елементами;– визначенні впливу на НДС армованих вертикальними ҐЦЕ за бурозмішувальною технологією основ стрічкових фундаментів цегляних будівель відсотка їх армування, характеристик ґрунту та режиму завантаження основи.Результати дослідження впроваджені:– при викладанні навчальної дисципліни «Технічна експлуатація будівель і споруд міської забудови» для підготовки магістрів (другий освітньо-науковий рівень вищої освіти) зі спеціальності 192 – Будівництво та цивільна інженерія, освітня програма «Міське будівництво»;– при викладанні навчальної дисципліни «Основи проектування та реконструкції захисних споруд цивільного захисту» для підготовки магістрів (другий освітньо-науковий рівень вищої освіти) зі спеціальності 192 – Будівництво та цивільна інженерія, освітня програма «Промислове і цивільне будівництво»;– ДП «ДНДІБК» при складанні п. 9.4 «Розрахунок осідань гребель», проєкту, перша редакція, ДСТУ «Греблі з грунтових матеріалів. Основні положення».– ТОВ «Полтавархпроект» при проектуванні й зведенні будівель багатофункціонального торгівельного комплексу в м. Запоріжжя за адресою Оріхівське шосе, 9;– ТОВ «НТП «АЛЬМАГРУП»» при розробленні проєктів будівництва відділення подріблення основної виробничої ділянки дробильно-збагачувальної фабрики ПРАТ «Полтавський ГЗК» та будівництва багатоповерхового житлового будинку у м. Полтава за адресою вул. Пушкіна, 58-60;– ТОВ «Фундаментбуд-3» при складанні проекту будівництва зерносховища у м. Ніжин Чернігівської області за адресою вул. Прилуцька, 89-Е.^UМета роботи – оцінювання напружено-деформованого стану системи «основа, складена слабкими ґрунтами й армована вертикальними ґрунтоцементними елементами – стрічковий фундамент – будівля».Для досягнення поставленої мети слід розв’язати такі задачі:– шляхом комплексних експериментальних досліджень армованих за бурозмішувальною технологією основ жорстких стрічкових штампів у лотку та фундаментів у польових умовах виявити характер їх НДС;– виконати геодезичні спостереження за осіданнями будівель зі стрічковими фундаментами на армованих вертикальними ҐЦЕ основах у часі;– провести моделювання за методом скінченних елементів (МСЕ) з використанням різних моделей поведінки ґрунту й елементів армування системи «ґрунтоцементна основа – стрічковий фундамент – будівля» та «ґрунтоцементна основа – жорсткий стрічковий штамп»;– здійснити порівняльний аналіз результатів натурних, аналітичних і чисельних методів визначення осідань системи «ґрунтоцементна основа – стрічковий фундамент – будівля» та «ґрунтоцементна основа – жорсткий стрічковий штамп»;– визначити найбільш достовірні способи оцінювання НДС системи «основа, складена слабкими ґрунтами й армована вертикальними ґрунтоцементними елементами – стрічковий фундамент – будівля» чисельними методами для інженерних розрахунків і теоретичних досліджень.Об’єкт дослідження – взаємодія складових системи «основа, складена слабкими ґрунтами й армована вертикальними ґрунтоцементними елементами – стрічковий фундамент – будівля» на різних стадіях її роботи.Предмет дослідження – закономірності змін НДС системи «основа, складена слабкими ґрунтами й армована вертикальними ґрунтоцементними елементами – стрічковий фундамент – будівля» в процесі зведення та експлуатації будівлі за складних геотехнічних умов.Методи дослідження: штампові лабораторні випробування ґрунтових основ у лотку; стандартні лабораторні методи визначення фізико-механічних характеристик ґрунтів; статистичні методи обробки результатів досліджень; геодезичні спостереження за осіданнями будівель на армованих основах; чисельне моделювання НДС армованої основи МСЕ в просторовій (3D) постановці із застосуванням пружно-пластичної моделі ґрунту та моделі ізотропного ущільнення (зміцнення) ґрунту Hardening soil model.Наукова новизна одержаних результатів полягає в наступному:– дістали подальшого розвитку дослідні залежності першого та другого критичного тисків від відсотка армування основи ґрунтоцементними елементами для стрічкових фундаментів за умов слабких глинистих ґрунтів;– отримано нові дослідні дані розвитку в часі осідань армованих вертикальними ГЦЕ слабких основ стрічкових фундаментів житлових багатоповерхових цегляних будівель;– удосконалено загальний підхід до 3D моделювання МСЕ НДС системи «основа, складена слабкими ґрунтами й армована вертикальними ГЦЕ – стрічковий фундамент – будівля» за пружно-пластичною моделлю ґрунту Мора-Кулона та моделлю ізотропного ущільнення (зміцнення) ґрунту HSM, а також при імітації ҐЦЕ об’ємними тілами та пальовими елементами й оцінено її достовірність порівнянням з величинами осідань натурних об’єктів.Практичне значення одержаних результатів полягає в:– удосконаленні методики оцінювання НДС системи «ґрунтоцементна основа – стрічковий фундамент – будівля» із використанням моделі ізотропного ущільнення ґрунту за способами задання вертикальних ҐЦЕ пальовими та об’ємними елементами;– визначенні впливу на НДС армованих вертикальними ҐЦЕ за бурозмішувальною технологією основ стрічкових фундаментів цегляних будівель відсотка їх армування, характеристик ґрунту та режиму завантаження основи.Результати дослідження впроваджені:– при викладанні навчальної дисципліни «Технічна експлуатація будівель і споруд міської забудови» для підготовки магістрів (другий освітньо-науковий рівень вищої освіти) зі спеціальності 192 – Будівництво та цивільна інженерія, освітня програма «Міське будівництво»;– при викладанні навчальної дисципліни «Основи проектування та реконструкції захисних споруд цивільного захисту» для підготовки магістрів (другий освітньо-науковий рівень вищої освіти) зі спеціальності 192 – Будівництво та цивільна інженерія, освітня програма «Промислове і цивільне будівництво»;– ДП «ДНДІБК» при складанні п. 9.4 «Розрахунок осідань гребель», проєкту, перша редакція, ДСТУ «Греблі з грунтових матеріалів. Основні положення».– ТОВ «Полтавархпроект» при проектуванні й зведенні будівель багатофункціонального торгівельного комплексу в м. Запоріжжя за адресою Оріхівське шосе, 9;– ТОВ «НТП «АЛЬМАГРУП»» при розробленні проєктів будівництва відділення подріблення основної виробничої ділянки дробильно-збагачувальної фабрики ПРАТ «Полтавський ГЗК» та будівництва багатоповерхового житлового будинку у м. Полтава за адресою вул. Пушкіна, 58-60;– ТОВ «Фундаментбуд-3» при складанні проекту будівництва зерносховища у м. Ніжин Чернігівської області за адресою вул. Прилуцька, 89-Е.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського