Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (8)Реферативна база даних (459)Книжкові видання та компакт-диски (474)Журнали та продовжувані видання (31)
Пошуковий запит: (<.>A=ВАЩЕНК$<.>+<.>A=ВОЛОДИМИР$<.>+<.>A=ВОЛОДИМИРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 39
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Ващенко С.В. 
Адміністративна відповідальність за правопорушення в галузі торговельної діяльності: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / С.В. Ващенко ; Ун-т внутр. справ. — Х., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертація присвячена теоретичним і практичним питанням адміністративної відповідальності за правопорушення в галузі торговельної діяльності. Досліджуються сутність та значення торговельної діяльності у розвитку суспільних відносин в Україні, особливості її правового регулювання, дається правова характеристика правил торгівлі та адміністративно-правових засобів забезпечення їх виконання. Аналізуються сутність та підстави адміністративної відповідальності в зазначеній сфері, процедури її реалізації, а також система та види адміністративних проступків у галузі торговельної діяльності. Визначаються шляхи удосконалення правового регулювання адміністративної відповідальності в сфері торгівлі, сформульовано пропозиції щодо внесення змін і доповнень до КпАП України, розробки та прийняття ряду законодавчих та інших нормативних актів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)127

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
2.

Ващенко 
Активні і пасивні методи і прилади для моніторингу аеро-, біо- і літосфери Землі: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.01 / Володимир Миколайович Ващенко ; Одеський національний політехнічний ун-т. — О., 2003. — 38 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д23 с141.27
Шифр НБУВ: РА327709

Рубрики:

      
3.

Ващенко Л.М. 
Антимутагенна і протипухлинна активність IPseudomonas syringae/Ipv. Iatrofaciens/I і IPseudomonas syringae/I pv. Icoronafaciens/I: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.07 / Л.М. Ващенко ; НАН України. Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного. — К., 2004. — 21 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено геномоделювальні та протипухлинні властивості культуральної рідини, клітин та ліпополісахаридів (ЛПС) двох патоварів P. syringae. Виявлено, що екстраговані 0,85 % розчином хлориду натрію ЛПС P. syringae pv. atrofaciens 8281 P. syringae pv. coronafaciens 9030 мають типовий для бактерій даного виду хімічний склад. В бактеріальній тест-системі з ауксотрофними за гістидином штамами Salmonella typhimurium встановлено, що P. syringae pv. atrofaciens 8281 і P. syringae pv. coronafaciens 9030 не утворюють сполук з мутагенною активністю у разі культивування на картопляному бульйоні. Виявлено, що ЛПС P. syringae pv. atrofaciens 8281 і P. syringae pv. coronafaciens 9030 притаманна антимутагенна активність стостовно спонтанного та індукованого біхроматом калію мутагенезу у тест-штамів S. typhimurium. Зазначено, що антимутагенна активність обох досліджуваних ЛПС найбільшою мірою виявляється за одночасної дії їх з мутагеном на клітини тест-штамів, що, ймовірно, обумовлюється здатністю ЛПС адсорбувати біхромат калію. Встановлено, що сік з листків пшениці у фазі сходів з ознаками ураження P. syringae pv. atrofaciens 8281 та неуражених листків має однакову антимутагенну активність. Зроблено висновок, що в уражених бактеріями рослинах пшениці не утворюються сполуки з мутагенною активністю. За допомогою моделі пухлиноутворення, спричиненого Agrobacterium tumefaciens на експлантатах картоплі, виявлено, що фільтрат культуральної рідини, зруйновані ультразвуком клітини та ЛПС патоварівP. syringae перешкоджають пухлиноутворенню, зменшують його інтенсивність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П478.149 + Е422.141.2 +
Шифр НБУВ: РА329736

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Володимирець В.О. 
Антропічна трансформація видового складу флори осушених територій у зв'язку з процесами її синантропізації: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / В.О. Володимирець ; Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка НАН України. — К., 2003. — 20 с.: табл. — укp.

Проведено оцінку трансформації видового складу флори вищих судинних рослин на осушених і прилеглих до них територіях у зв'язку з процесами її синантропізації. Для осушувальних систем на території Волинського Полісся та Західного Лісостепу з'ясовано видовий склад синантропної флори, проведено його аналіз за окремими показниками. Одержано дані про поширення синантропних видів на осушеній та прилеглій територіях, установлено їх фітоцентотичну роль та екологічні особливості. Уперше для оцінки трансформації флори-ізоляту запропоновано кількісний показник - синантропність і методику його обчислення. Проаналізовано вплив на цей показник різних екологічних факторів, на підставі його значень виділено окремі рівні антропічної трансформації флори-ізоляту, розроблено їх характеристику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*852.121.4(4УКР)
Шифр НБУВ: РА326874

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Ващенко О.І. 
Валентна і невалентна сполучуваність відприкметникових іменників у сучасній українській мові: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / О.І. Ващенко ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Долсіджено валентнісні властивості іменника як частини мови та виявлено спільні та відмінні риси непохідних морфологічних одиниць і відад'єктивних утворень. Охарактеризовано структурно-семантичні особливості відприкметникових іменників та їх вплив на формування валентності деад'єктивів. Вперше висвітлено валентнісні властивості відад'єктивних іменників з урахуванням їх структурних і лексико-семантичних особливостей. Виявлено специфіку валентної та невалентної сполучуваності відад'єктивних іменників. Встановлено особливості синтаксичних зв'язків та семантико-синтаксичних відношень деад'єктивів з власними поширювачами у порівнянні з валентнісними ознаками інших іменників, зокрема непохідних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-212.1 + Ш141.4-20 +
Шифр НБУВ: РА335594

      
6.

Ващенко П.А. 
Вивчити внутріпородні поєднання генотипів свиней великої білої породи вітчизняної та зарубіжної селекцій на етапі закладки нових генеалогічних структур: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / П.А. Ващенко ; УААН. Ін-т свинарства ім. О.В.Квасницького. — Полтава, 2005. — 20 с. — укp.

Вперше за однакових виробничих умов встановлено ефективність внутрішньопородних поєднань свиней української, естонської, англійської та німецької селекцій у великій білій породі. Досліджено вплив плідників зарубіжної селекції на продуктивні якості вітчизняних генотипів з метою визначення доцільності їх використння у процесі формування нових генеалогічних структур. Встановлено найбільшу ефективність поєднання свиноматок української з кнурами естонської та англійської селекцій. Зазначено, що за даних умов у піддослідних тварин не спостерігається погіршення якості продуктів забою, а відгодівельні показники поліпшуються. З урахуванням одержаних результатів закладено три заводські лінії (Валле 3 009, Кюукки 3 089, Славутича 6 161) та родини (Волшебниці 1 880, Тайги 1 734, Сої 58). На підставі принципів модальної селекції запропоновано нові критерії відбору родоначальників генеалогічних структур і встановлено ефективність використання даних показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-3 +
Шифр НБУВ: РА335788

Рубрики:

      
7.

Ващенко І.В. 
Державний фінансовий контроль та його вдосконалення у трансформаційній економіці України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / І.В. Ващенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретичні та методичні питання організації фінансово-контрольної діяльності в Україні. Проаналізовано зміст поняття "контроль" і доведено, що його найбільш визначальною рисою є здатність привести фактичний стан фінансової системи у строгу відповідність до вимог держави. Доведено неправомірність вживання термінів "контроль" та "аудит" як синонімів, оскільки фінансовий контроль є поняттям більш широким і аудит є однією з його складових. Показано, що фінансовий контроль не завжди є органічною складовою процесу управління. Обгрунтовано можливість його здійснення поза функціями управління та використання як альтернативного заходу адміністративного впливу. Проведено дослідження фінансових систем грошових потоків як предмета діяльності державного контролю. Виявлено причини їх тінізації, сформульовано механізми та способи детінізації економіки. Розглянуто організаційно-інституціональну структуру органів державного фінансового контролю й обгрунтовано об'єктивні принципи розмежування сфери їх діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.8 +
Шифр НБУВ: РА336325

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Ващенко 
Діагностика та хірургічне лікування пухлин стовбурових відділів головного мозку у дітей: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.05 / Андрій Володимирович Ващенко ; АМН України; Інститут нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова. — К., 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.569.627.7
Шифр НБУВ: РА352629

Рубрики:

      
9.

Ващенко С.М. 
Імунопатогенез, діагностика і нові методи імунокорекції у хворих з хронічними запальними сечостатевими захворюваннями хламідійної етіології: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.08 / С.М. Ващенко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2007. — 37 с. — укp.

На підставі вивчення імунних механізмів визначено особливості імунопатогенезу хронічного сечостатевого хламідіозу (ХССХ) та оптимізовано методи його діагностики та прогнозування перебігу. Обгрунтовано шляхи оптимізації лікування хворих з даною патологією з використанням методів імунокорекції. Досліджено частоту розповсюдженості ХССХ. У хворих на ХССХ виявлено активацію гуморальної ланки зі зниженням показників клітинного імунітету. На підставі дослідження цитокінової ланки імунітету обгрунтовано концепцію імунопатогенезу ХССХ. Зокрема, виявлено, що за умов генетично детермінованої високої продукції протизапального цитокіну ІЛ-10 пригнічується функція моноцитів-макрофагів і Т-хелперів I типу, що обумовлює зниження продукції ІЛ-12, необхідного для переходу Т-хелперів нульових у Т-хелпери I типу (ТХI). Проведено in vitro дослідження впливу препаратів "Манакс" і "Мікотон" і показано доцільність їх використання для лікування хворих на ХССХ. Патогенетично обгрунтовано й впроваджено у практику 3-етапне лікування хворих з використанням антибіотиків та імунотропних препаратів (тималіну, мікотону, лаферону, манаксу). За даними клініко-лабораторних показників встановлено, що запропонована методика лікування більш ефективна у порівнянні з традиційною терапією. Запропонований підхід рекомендовано для практичного використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.016 + Р715.016 +
Шифр НБУВ: РА348946

Рубрики:

      
10.

Ващенко 
Інститут земських начальників Російської імперії кінця ХІХ - початку ХХ ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Алла Василівна Ващенко ; Харківський національний ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2002. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)52-536.2
Шифр НБУВ: РА321176

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Ващенко Л.О. 
Інформаційне та методичне забезпечення аналізу фінансового стану підприємств: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Л.О. Ващенко ; Держ. акад. статистики, обліку та аудиту Держкомстату України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

На підставі системного комплексного дослідження складових елементів аналізу фінансового стану підприємств науково обгрунтовано рекомендації щодо удосконалення його інформаційного та методичного забезпечення. Вперше обгрунтовано доцільність використання системного підходу щодо розгляду аналізу фінансового стану в контексті управління підприємством, що спряє науковому обгрунтуванню рішень щодо оптимізації фінансового стану суб'єкта господарювання. Формалізовано технологію прийняття управлінських рішень за результатами аналізу фінансового стану підприємства. З використанням кореляційно-регресійних моделей розроблено методичне забезпечення процесу прогнозування фінансового стану підприємства, застосування яких дає можливість визначення реальності тактичних і стратегічних планів підприємства та своєчасного кректування процесу управління. З метою систематизації аналітичного процесу удосконалено структуру аналізу фінансового стану підприємства залежно від мети та змісту робіт на кожному етапі. Запропоновано методику моделювання форм фінансової звітності, що дозволяє підвищити її аналітичні можливості та реальність оцінки майна з метою визначення фінансового стану підприємства. Розроблено методику комплексної бальної оцінки фінансового стану суб'єкта господарювання, яка дозволяє проаналізувати стан підприємства за оптимальною сукупністю фінансових показників та коефіцієнтів. Встановлено взаємозв'язок інформаційних потоків функціональних підсистем управлінського процесу. Удосконалено теоретичні засади формування та реалізації інформаційної системи підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У053.9(4УКР)301-93 ф12 +
Шифр НБУВ: РА339495

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Ващенко І.М. 
Історіографія історії польської національної меншини УРСР 1920 - 1930-х років: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / І.М. Ващенко ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Систематизовано праці вітчизняної та зарубіжної історіографії, в яких проаналізовано особливості суспільно-політичного та культурно-освітнього становища польської меншини в УРСР. Доведено, що міжвоєнна радянська історіографія мала виразне пропагандистське спрямування. Дослідження польської меншини були табуйовані в СРСР до середини 1980-х рр. Поляків УРСР/СРСР у II Речі Посполитій вивчали спеціалізовані установи й окремі дослідники радянської етнополітики. У ПНР історія поляків СРСР і УРСР 1920 - 1930-х рр. системно не досліджувалася, проте вивчалися окремі фрагменти ширшої проблеми (комуністична польська еміграція в СРСР, польськомовна преса). Репресії тоталітарного режиму проти поляків СРСР в УРСР були етапом російської імперської політики, спрямованої на деполонізацію "східних кресів" давньої Речі Посполитої. Становище Римсько-католицької церкви (РКЦ) і владну політику щодо неї в СРСР міжвоєнної доби проаналізували у II Речі Посополитій католицькі автори, згуртовані довкола часописів "Przeglad Powszexhny" та "Oriens". У ПНР вивчення історії РКЦ на підрадянських теренах тривало, значною мірою активізувавшись у III Речі посполитій. У вітчизняній історіографії вивчення РКЦ в УРСР 1920 - 1930-х рр. започатковано наприкінці 1980-х рр. На сучасному етапі дослідження історії польської національної меншини УРСР 1920 - 1930-х рр. здійснюється у новому контексті. Оприлюднений за останнє п'ятнадцятиріччя джерельний матеріал, спогади, численні розвідки з окремих проблем, наявність поодиноких узагальнювальних праць дозволили висунути питання про створення синтетичної пісумкової монографії з історії поляків України зазначеного періоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР=9ПОЛ)61 г +
Шифр НБУВ: РА343193

Рубрики:

      
13.

Ващенко І.Ю. 
Клініко-лабораторне обгрунтування корекції порушень гомеостазу ротової порожнини у дітей з гострим лімфобластним лейкозом та лімфогранулематозом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / І.Ю. Ващенко ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2006. — 19 с. — укp.

Висвітлено питання поширеності й інтенсивності каріозного процесу і хвороб тканин пародонта в дітей 5 - 15-ти років, хворих на гострий лімфобластний лейкоз і лімфогранулематоз, а також кислотостійких емалей pH, швидкості слиновиділення, в'язкості, мінерального складу ротової рідини (РР), запропоновано методику оцінки стану порожнини рота на різних клінічних етапах перебігу основної хвороби. Проаналізовано стан процесів перекисного окиснення ліпідів, визначено рівень антиоксидантного захисту в РР дітей з онкогематологічними хворобами (ОХ). Досліджено динаміку імунологічних показників РР. Розглянуто мікробний склад зубного нальоту й індекс колонізації букального епітелію у хворих на ОХ, здійснено оцінку їх впливу на стан твердих тканин зубів і пародонта. Розраховано ефективність і впроваджено в клініку комплекс лікувально-профілактичних заходів щодо дітей з ОХ, спрямований на підвищення резистентності твердих тканин зубів і запобігання прогресуванню запально-дистрофічних змін у тканинах пародонта.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.2-52 + Р733.569.413.3-52 +
Шифр НБУВ: РА342790

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
14.

Ващенко О.О. 
Колоїдно-хімічні закономірності біофлокулярної та зворотної катіонної флотації золотовмісних руд: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.11 / О.О. Ващенко ; НАН України. Ін-т біоколоїд. хімії ім. Ф.Д.Овчаренка. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Одержано нові дані щодо вибірковості металофільних штамів бактеріальних клітин Bacillus cereus стосовно частинок золота та мінералів, з'ясовано можливість їх використання як флокулянтів-колекторів одних компонентів і депресорів інших за флотаційної сепарації багатокомпонентних мінеральних систем. Показано, що утворення біомінерального агрегату, що переходить у пінний продукт (концентрат) у процесі флотації, відбувається внаслідок гетерокоагуляції клітин і частинок золота. За цього клітина є основним чинником, що визначає величину заряду флокул, що утворюються, їх склад, вміст цінного компоненту та здатність до флотації у модельній системі клітина - золь золота та більш складних мінеральних системах. Уперше досліджено нетрадиційний спосіб флотаційного вилучення золота катіонними поверхнево-активними речовинами на основі хлоргідратів первинних амінів та на основі ефіродіамінів. Установлено, що зазначені речовини активно адсорбуються на поверхні кварцу, підвищують її гідрофобність та флотованість за практично повного інгібування переходу золота у пінний продукт, що є основною стадією процесу зворотної флотації золота.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И413-3 +
Шифр НБУВ: РА337586

Рубрики:

      
15.

Ващенко І.В. 
Конфлікти у діяльності працівників органів внутрішніх справ і шляхи їх подолання (соціально-психологічний аспект): Автореф. дис... д-ра психол. наук: 19.00.05 / І.В. Ващенко ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2003. — 36 с.: рис. — укp.

Вивчено психологічні характеристики конфліктної компетентності та конфліктостійкості працівників органів внутрішніх справ (ОВС), виявлено соціально-психологічні резерви удосконалення їх діяльності за умов конфлікту. Визначено вимоги до правового забезпечення організації діяльності працівників ОВС за умов конфлікту з урахуванням психологічної природи конфліктної компетентності та конфліктостійкості. Докладно розглянуто типи та сутність конфліктів, які розв'язують працівники ОВС у своїй професійній діяльності, причини та фактори, що зумовлюють їх виникнення та перебіг. Встановлено залежність між взаємодією працівників різних підрозділів ОВС за умов конфлікту та якістю виконання поставлених перед ними завдань. Розроблено та апробовано технології попередження конфліктів працівниками ОВС та прийняття ними рішень за умов конфлікту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю954.04 + Х819(4УКР)112.011.022 +
Шифр НБУВ: РА324450

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
Категорія: Біологічні науки   
16.

Ващенко Л.С. 
Методичні засади організації біологічних олімпіад учнів 8 - 11 класів загальноосвітніх навчальних закладів: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Л.С. Ващенко ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Науково обгрунтовано вимоги до структури та змісту теоретичних, а також практичних олімпіадних завдань. Сформульовано визначення завдань з біології, виконання яких вимагає знання біологічних процесів, законів та передбачає різні види навчальної діяльності: розмірковування, порівняння, аналіз, синтез, оцінку, узагальнення, формулювання судження, введення закономірностей, спостереження, експеримент, конструювання, прогнозування. Визначено принципово нові підходи до оцінювання олімпіадних завдань, що базуються на урахуванні чотирьох рівнів компетентності учасників та співвідношення кількості балів за виконання теоретичних і практичних завдань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е.р(4УКР)21-26 + Е.м(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА324360

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Ващенко Ю. М. 
Науково-технічні основи розробки еластомерних композиційних матеріалів для ресурсозберігаючих технологій: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.17.06 / Ю. М. Ващенко ; ДВНЗ "Укр. держ. хім.-технолог. ун-т". — Д., 2011. — 40 с. — укp.

Проаналізвано науково-технічну та патентно-ліцензійну літератури з питань ресурсозбереження в гумовій промисловості та показано, що актуальними є вдосконалення технологій відновлення зношених шин і процесів використання продуктів перероблення амортизованих гумових виробів із застосуванням еластомерних композиційних матеріалів з активними добавками. Досліджено особливості структурно-хімічних перетворень еластомерної матриці у присутності аліфатичних амінів, кремнієорганічних сполук і модифікуючих систем на їх основі. Винайдено критерії підбору компонентів модифікуючих систем, які забезпечують перерозподіл компонентів у еластомерній матриці та їх вихід на міжфазні поверхні, підвищують термодинамічну сумісність компонентів і забезпечують високий рівень взаємодії на межах розділу фаз. Розроблено основи створення еластомерних матеріалів, які забезпечують високоефективний відновлювальний ремонт зношених шин, а також принципи створення модифікуюче-регенеруючих композитів для оброблення поверхні подрібненого вулканізату, які дозволяють значно підвищити ефективність використання останнього у складі еластомерних матеріалів різного призначення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л728-3 + О33-083.266
Шифр НБУВ: РА382461 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
18.

Ващенко К.М. 
Обгрунтування параметрів і режимів роботи стрічкового змішувача гідроприводної штукатурної станції: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.02 / К.М. Ващенко ; Полтав. нац. техн. ун-т ім. Ю.Кондратюка. — Полтава, 2007. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблему підвищення показників якості роботи нової гідроприводної штукатурної станції з поворотним бункером і стрічковим шнековим змішувачем. Теоретично визначено й експериментально підтверджено аналітичні залежності потужності, що споживається змішувачем штукатурної станції, з урахуванням фізико-механічних характеристик розчинної суміші. Визначено раціональні геометричні параметри та режими роботи змішувача, які знижують час початкового інтенсивного перемішування, а також динамічне навантаження на робочий орган змішувача в момент запуску. Запропоновано методику інженерного проектування поворотного бункера, наведено економічну оцінку ефективності використання розробленого обладання. Здійснено впровадження у будівельне виробництво гідроприводної штукатурної станції СШ-4ГА, що дозволяє комплексно механізувати опоряджувальні роботи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н639.102-54 +
Шифр НБУВ: РА352990

Рубрики:

      
19.

Володимиренко 
Особливості росту та прогноз продуктивності штучних модальних ялинових деревостанів Українських Карпат: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.02 / Валентина Миколаївна Володимиренко ; Національний аграрний ун-т. — К., 2006. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.4(4УКР3)
Шифр НБУВ: РА346695

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Ващенко І.В. 
Політика українізації 1920-х - початку 1930-х років в Україні: проблеми історіографії: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / І.В. Ващенко ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2001. — 18 с. — укp.

Висвітлено питання дослідження українською історичною наукою політики "українізації", розкрито сенс явища. Проаналізовано політику "українізації" у взаємозв'язку з національною політикою РКП(б) - КП(б) у цілому. Розглянуто феномен радянської історіграфії, шляхи формування та розвитку різних концепцій, порівняно особливості різних напрямків вітчизняної історичної науки з питань "українізації". Показано взаємозалежність розвитку української історичної думки від процесу національного відродження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-7 + Т1(4УКР)61
Шифр НБУВ: РА313869 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського