Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (406)Книжкові видання та компакт-диски (295)Журнали та продовжувані видання (13)
Пошуковий запит: (<.>A=ВАСИЛЮК$<.>+<.>A=ОЛЕКСІЙ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 22
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Василюк Т.П. 
Біологічне очищення стічних вод різного походження: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / Т.П. Василюк ; Житомир. нац. агроекол. ун-т. — Житомир, 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено питання біологічного очищення стічних вод з використанням гідробіонтів виду E. crassipes. Досліджено цю технологію для визначення оптимальних показників роботи та удосконалення способу очищення. Обгрунтування ефективної технології очищення стічних вод вирішене шляхом експериментальних досліджень процесів трансформації забруднень у стоках. Наведено результати спостережень за екологічними особливостями рослин виду E. crassipes. Оцінено можливість культивування їх для очистки стічних вод, визначено оптимальні умови утримання та розмноження рослин за умов штучного клімату та реальних очисних споруд. Описано особливості росту рослин виду E. crassipes у різних за забрудненням середовищах за показниками: приріст надводної та підводної частин, приріст фітомаси. Визначено залежність розмірів та ваги рослин від щільності їх зростання. Одержано дані щодо впливу температур водного та повітряного середовища на ефект очистки стічних вод, досліджено залежності інтенсивності очистки від гідравлічного навантаження на біофільтр та кількості біомаси рослин у ньому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*827.6 + Н761.204.4 +
Шифр НБУВ: РА366682

Рубрики:

      
2.

Олексійченко 
Біологічні основи селекції шовковиці (Morus L.) та підвищення її продуктивності в умовах України: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.03.01 / Надія Олександрівна Олексійченко ; Національний аграрний ун-т. — К., 2005. — 39 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.33-3(4УКР)
Шифр НБУВ: РА339054

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
3.

Василюк В.М. 
Вимірювачі температури з використанням напівпровідникових перетворювачів для контролю технологічного процесу транспортування і зберігання нафти та нафтопродуктів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.04 / В.М. Василюк ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено принципи побудови термометрів з напівпровідниковими первинними перетворювачами температури. Висвітлено їх математичні моделі. Розглянуто питання лінеаризації та уніфікації. Встановлено критерії вибору p-n-переходу як стабільного температурного сенсора. Запропоновано прості для реалізації методи їх уніфікації та лінеаризації. Розроблено ряд цифрових термометрів, використаних для контролю технологічного процесу транспортування і зберігання нафти та нафтопродуктів, у т.ч. переносних, з корекцією похибок, спричинених зміною температури довкілля, інтелектуальних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О77-054.2
Шифр НБУВ: РА312637 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
4.

Василюк Ю.М. 
Вплив динамічних процесів у бурильній колоні на роботу тришарошкових доліт: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.10 / Ю.М. Василюк ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Удосконалено математичну модель поздовжніх коливань у бурильній колоні, які виникають внаслідок взаємодії тришарошкового долота з вибоєм під час буріння. Досліджено динамічні характеристики коливальної системи бурильна колона - долото - вибій для різних типорозмірів тришарошкових доліт, компоновок низу бурильної колони та характеристик вибою. Розроблено рекомендації щодо вибору типів доліт, навантаження на долото та частоти обертання у ході розбурювання порід різних стратиграфічних підрозділів Яблунівського ГКР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И331-561.3 +
Шифр НБУВ: РА322482

      
5.

Василюк Н. В. 
Діагностика і лікування хронічного гнійного риносинуситу у хворих з обтяженим гепатологічним анамнезом: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.19 / Н. В. Василюк ; Ін-т отоларингології ім. О.С.Коломійченка АМН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано клінічні, біохімічні й імунологічні особливості хронічного гнійного риносинуситу хворих з обтяженим гепатологічним анамнезом. Встановлено морфологічні й ультраструктурні відмінності слизової приносових пазух у хворих на хронічний гнійний риносинусит з обтяженим гепатологічним анамнезом. Встановлено, що за умови включення у комплексне лікування хворих з обтяженим гепатологічним анамнезом гепатопротекторної терапії, основні показники якості життя не відрізняються від результатів у хворих на хронічний гнійний риносинусит без обтяженого гепатологічного анамнезу та кращі від групи хворих на хронічний гнійний риносинусит на фоні обтяженого гепатологічного анамнезу, де системну гепатопротекторну терапію не застосовують.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р682.461.011-5 + Р413.51-37
Шифр НБУВ: РА373164 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Василюк В.В. 
Ефективність комплексної терапії хворих на виразкову хворобу шлунка та дванадцятипалої кишки, асоційованої з Helicobacter pylori: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / В.В. Василюк ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2004. — 20 с. — укp.

Встановлено високу ефективність комплексної терапії хворих на виразкову хворобу шлунка (ВХШ) і дванадцятипалої кишки (ДПК) (з використанням омезу, кларитроміцину, амоксициліну) та включення до потрійного комплексу ербісолу та етонію. Проведено ультраструктурне дослідження слизової оболонки шлунка (СОШ) у хворих на ВХШ до та після терапії етонієм. Уточнено механізм дії даного препарату у разі його внутрішнього застосування. Виявлено, що етоній сприяє нормалізації репараційної регенерації СОШ, що проявляється у відновленні покривного епітелію, повноцінної базальної мембрани, слизопродукуючої активності додаткових клітин, нормалізації функції головних і парієтальних клітин, а також посиленню транскапілярного обміну. Встановлено протизапальну, протимікробну, слизостимулювальну дію етонію під час комплексного лікування хворих на ВХШ та ДПК. На підставі результатів клінічних, лабораторних, ендоскопічних, морфологічних досліджень надано оцінку ефективності лікування хворих на ВХШ і ДПК, асоційованої з H. pylori запропонованими способами з включенням етонію та ербісолу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-52 +
Шифр НБУВ: РА331642

Рубрики:

      
7.

Василюк С. В. 
Забезпечення соціально-економічного розвитку персоналу підприємств залізничного транспорту України: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / С. В. Василюк ; Укр. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2011. — 21 с. — укp.

Розглянуто процес соціалізації економічних систем за умов формування соціально-орієнтованої економіки. Розкрито сутність соціально-економічного розвитку персоналу підприємств залізничного транспорту в контексті забезпечення соціально-економічної ефективності діяльності галузі. Розглянуто зміст і значущість системи управління соціально-економічним розвитком персоналу підприємств, визначено суб'єкти, об'єкти та модель реалізації такого управління. Досліджено схожість та розрізненість механізму соціального партнерства на підприємствах залізничного транспорту Росії й України. Розглянуто можливості удосконалення планування соціально-економічного розвитку персоналу підприємств залізничного транспорту України. Сформульовано методичний підхід до розрахунку додаткової складової соціального пакету керівників середньої ланки управління підприємств залізничного транспорту за результатами діяльності структурної одиниці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)372.1-640
Шифр НБУВ: РА382460 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Василюк С.М. 
Клінічна оцінка спектра фракцій сироваткового білка диск-електрофореграми в поліакриламідному гелі при патології панкреатогепатобіліарної зони та її хірургічному лікуванні: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / С.М. Василюк ; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2000. — 19 с. — укp.

Вивчено зміни спектрпротеїнограми та кількісного вмісту Ig G, Ig A, Ig M у фракціях сироваткового білка у процесі захворювання і хірургічного лікування 48 хворих з гострим деструктивним холецеститом, 36 - з механічною жовтяницею доброякісного генезу, 20 - механічною жовтяницею злоякісного генезу і 24 - панкреонекрозом. Для якісного і кількісного розшифрування стандартизовано і уніфіковано метод диск-електрофорезу та розроблено комп'ютерний комплекс оптоелектронного аналізу. Запропоновано критерії для діагностики даних захворювань панкреатогепатобіліарної зони, прогнозування розвитку гострої печінкової недостатності у післяопераційному періоді та оцінки ефективності розробленого комплексного хірургічного лікування. Основні результати праці знайшли впроваджено у клінічну практику для діагностики та лікування хірургічної патології панкреатогепатобіліарної зони.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.5 + Р457.465.6
Шифр НБУВ: РА309289 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Василюк С. Л. 
Неорганічні іоніти та мембрани для потенціалкерованого вилучення хрому (VI) з розбавлених розчинів: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.04 / С. Л. Василюк ; НАН України ; Ін-т загал. та неорган. хімії ім. В.І. Вернадського. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Встановлено, що за низького вмісту Cr(VI) в іоніті порядок коефіцієнта дифузії порівняний з коефіцієнтами самодифузії одно- і двовалентних катіонів у слабозшитих аніонообмінних смолах. Вивчено будову, структурно-сорбційні властивості та спрямований вплив умов синтезу для досягнення необхідного комплексу властивостей мембран, важливих для практичного застосування, таких як хімічна стабільність і зарядова селективність. Розроблено електроміграційний метод для визначення рухливості сорбованих іонів в іонітах з урахуванням внеску мембрани в загальний опір системи іоніт - розчин - мембрана.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г439.4-94:6 + Г583.45,0
Шифр НБУВ: РА384154 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Василюк М.М. 
Облік і аналіз послуг спеціальної техніки і технологічного транспорту при експлуатації родовищ у нафтогазодобувних об'єднаннях: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / М.М. Василюк ; Терноп. акад. нар. госп-ва. — Т., 2000. — 16 с. — укp.

Досліджено сутність і зміст витрат на транспортне обслуговування основного виробництва у фінансовому та управлінських аспектах, методику обліку й аналізу послуг спеціальної техніки (СТ) і технологічного транспорту (ТТ) нафтогазодобувних об'єднань. Вдосконалено класифікацію СТ і ТТ, за основу якої прийнято технологічний процес, подано оцінку стану організації обліку та аналізу СТ і ТТ нафтогазодобувної галузі. Запропоновано диференційовану систему визначення вартості однієї години роботи рухомого складу за видами техніки, визначено резерви зниження собівартості послуг СТ і ТТ підприємств нафтогазодобувних об'єднань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)230.565.2 + У052.9(4УКР)230.565.3
Шифр НБУВ: РА308101 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Василюк С.М. 
Патогенетичне обгрунтування комплексного хірургічного лікування хворих на синдром діабетичної стопи: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.03 / С.М. Василюк ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського МОЗ України. — Т., 2006. — 40 с. — укp.

Запропоновано нові методи лікування гнійно-некротичних ускладнень синдрому діабетичної стопи з урахуванням патогенетичних особливостей перебігу даної патології. Показано доцільність застосування у комплексному хірургічному лікуванні пункційної трансплантації фрагментів підшлункової залози новонароджених поросят з подальшою катетеризацією нижньої надчеревної артерії та одночасними операційними втручаннями на стопі. Через катетеризовану артерію у післяопераційному періоді запропоновано проводити внутрішньоартеріальну тривалу регіональну інфузію лікарських засобів в уражену кінцівку за допомогою пульсового дозатора протягом 7 - 10-ти діб. Серед хворих, яким проводили традиційне лікування, загоєння ран вдалося досягнути у 70,4 % випадків, у 29,6 % виконано ампутації нижньої кінцівки на рівні стегна. Показано, що у разі проведення внутрішньоартеріальної тривалої регіональної інфузії вдалося досягнути загоєння ран у 86,9 % та у 13,1 % виконано ампутацію нижньої кінцівки на рівні стегна. Виявлено, що у хворих, яким виконали трансплантацію фрагментів підшлункової залози новонароджених поросят, рановий дефект загоївся у 97,4 %, а у 2,6 % виконано високу ампутацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.27-7 + Р457.865.7 +
Шифр НБУВ: РА345709

Рубрики:

      
12.

Василюк А.С. 
Підвищення ефективності математичного і програмного забезпечення редактора формул алгоритмів: автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.03 / А.С. Василюк ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Створено математичне та програмне забезпечення редактора з підвищеним рівнем автоматизації набору та редагування формул алгоритмів. Вперше розроблено ієрархічно-модульну модель редактора формул абстрактних алгоритмів, яка відрізняється наявністю модулів автоматизованого адаптивного формування/редагування, згортання/розгортання, вирізання/вставляння, заміни знаків операцій та орієнтації формул алгоритмів. Вперше систематизовано, мінімізовано та досліджено математичне забезпечення процесів набору та редагування формул алгоритмів, що відрізняється автоматизованою генерацією формул алгоритмів з урахуванням заданих кеглів шрифтів, введених унітермів, розміщених з правого та лівого боку верхніх і нижніх індексів унітермів, нелінійних співвідношень розмірів знаків операцій і позицій унітермів і знаків операцій. Вперше розроблено математичне забезпечення процесів згортання виділеного фрагмента або цілої формули алгритму у згорнутий унітерм і розгортання згорнутих унітермів у формули, що відрізняється математичною адаптацією знаків операцій до унітермів і знаків операцій не згорнутої частини формули до згорнутого унітерму. Створено математичне забезпечення процесів копіювання, вирізання та вставляння формул алгоритмів, що відрізняється математичною адаптацією знаків операцій до унітермів і знаків операцій формул, що утворюються після вирізання та вставляння. Вперше розроблено модель структури даних редактора, яка відрізняється наявністю унітермів верхніх і нижніх індексів, секвентних областей значень, ознак циклів з перед- і післяумовами, а також системних назв і вхідних і вихідних параметрів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.62-018.1 +
Шифр НБУВ: РА357009

Рубрики:

      
13.

Василюк С.В. 
Синтез та властивості алкілових аклкілфункціоналізованих та нітрогенвмісних гетероциклічних тіосульфоестерів: автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / С.В. Василюк ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено синтез і розроблено препаративні методики одержання нових практично корисних естерів тіосульфокислот похідних хіноксаліну, бензо-2,1,3-тіадіазолу, хінолінхінону, сим-триазину алкілуванням нітрогеновмісних гетероциклічних тіосульфокислот та їх солей алкілгалогенідами, хлорацетонітрилом, епіхлоргідрином, бромоцтовою кислотою, нуклеофільним заміщенням атомів галогену відповідних гетероциклічних сполук солями тіосульфокислот різної будови, ацилюванням аміногрупи алкілових S-естерів 4-амінобензентіосульфокислоти ціанурхлоридом та ангідридом трифлуорооцтової кислоти, приєднанням тіосульфокислот до C = O зв'язку ароматичних альдегідів. Розроблено новий спосіб одержання алкілтіосульфанілатів деацилюванням S-естерів 4-ацетиламінобензентіосульфокислоти розчином сульфатної кислоти. Серед синтезованих тіосульфоестерів знайдено сполуки, які проявляють антимікробну дію та високу рістрегулювальна активність. Визначено пріоритетні шляхи експериментальних біологічних досліджень синтезованих тіосульфонатів на основі прогнозованого скринінгу їх біологічної активності за системою PASS.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г248.615 + Г248.615 + Г248.615
Шифр НБУВ: РА357754

      
14.

Олексійчук О.М. 
Статистичне забезпечення моніторингу виконання Державного бюджету України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.01 / О.М. Олексійчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему інформаційного й аналітичного забезпечення організації та здійснення моніторингу виконання державного бюджету України. Проаналізовано й узагальнено особливості бюджетної системи, бюджетної політики України, складу та структури Державного бюджету як об'єкта статистичного дослідження. Чинні законодавчі вимоги до одного з етапів бюджетного процесу - виконання Державного бюджету України - не регулюють повністю питання організаційного та методологічного забезпечення його дослідження. Базуючись на теоретичних засадах статистичного аналізу й основних його методах, визначено вимоги та завдання моніторингу виконання Державного бюджету України, за результатами якого здійснюватиметься аналіз виконання його складових - дохідної та видаткової частин, а також оцінювання міжбюджетних відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.323 в611.326 +
Шифр НБУВ: РА348099

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Василюк А. В. 
Тенденції реформування шкільної освіти Польщі (XX - початок XXI ст.): автореф. дис. ... д-ра пед. наук : 13.00.01 / А. В. Василюк ; Терноп. нац. пед. ун-т ім. В. Гнатюка. — Т., 2011. — 40 с. — укp.

Здійснено історико-системний інтерпретаційно-оцінювальний аналіз процесу реформування шкільної освіти Польщі в контексті суспільно-політичних і соціально-економічних змін (XX - початку XXI ст.). Обгрунтовано теоретико-методологічні засади та створено інтегративну (діагностико-прогностичну) модель реформування освіти. Розроблено періодизацію реформ, виявлено та проаналізовано тенденції реформування польського шкільництва. Запропоновано класифікацію тенденцій: за характером і тривалістю - пролонговані, ітеративні, епізодичні, за новизною - наслідувальні (запозичені), інноваційні, за сприятливістю чи гальмуванням освітніх змін - позитивні, негативні, спрямовані на перспективний розвиток шкільної освіти - прогностичні. Визначено позитивний досвід проведення польських реформ та опрацьовано підходи щодо можливого застосування їх прогресивних ідей за умов модернізації шкільництва в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч424(4ПОЛ) + Ч33(4ПОЛ)6
Шифр НБУВ: РА384384 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Василюк В. М. 
Тенденції розвитку фізичного виховання студентської молоді у вищих навчальних закладах Російської Федерації: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.01 / В. М. Василюк ; Рівнен. держ. гуманіт. ун-т. — Рівне, 2011. — 20 с. — укp.

Проведено системний історико-педагогічний аналіз проблеми розвитку фізичного виховання студентської молоді. Обгрунтовано теоретичні та концептуальні засади фізичного виховання студентів у ВНЗ Російської Федерації. Проаналізовано нормативно-правову базу фізичної освіти та виховання студентської молоді в Російській Федерації. Охарактеризовано педагогічну систему фізичного виховання студентської молоді у ВНЗ Російської Федерації та подано її у вигляді моделі. На підставі узагальнення досвіду фізичного виховання студентської молоді Російської Федерації розроблено авторську програму та методичні рекомендації з фізичного виховання студентів у ВНЗ України. Розкрито поняття "тенденції", "фізичне виховання", "фізична культура", "студентська молодь", "вищий навчальний заклад", основні напрями реформування фізичного виховання студентської молоді у ВНЗ Російської Федерації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч484(4РОС) + Ч481.354
Шифр НБУВ: РА380550 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Олексійчук О.В. 
Удосконалення технології солоду із сої: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.07 / О.В. Олексійчук ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Розглянуто проблему створення конкурентоспроможної технології солоду із сої для його широкого використання у харчових продуктах. На підставі експериментальних даних і проведених розрахунків розроблено новий спосіб одержання солоду із сої та удосконалено його технологію, що дозволяє підвищити якість і харчову цінність готового продукту. Виявлено, що в результаті активної дії ферментів у пророщених зернах сої збільшується вміст амінного азоту, жирних кислот, простих вуглеводів, вітамінів, органічних і неорганічних кислот. Встановлено оптимальні значення технологічних параметрів пророщування зерна сої, сушіння та термічної обробки солоду з сої, що значно покращують його якісні показники та зменшують у ньому вміст антипоживних речовин. Розроблено апаратурно-технологічну схему та нормативно-технічну документацію виробництва солоду з сої. Показано можливість використання у хлібопекарній, кондитерській, пивоварній, безалкогольній промисловості солоду з високими технологічними та фізіолого-біохімічними властивостями, одержаного за удосконаленою технологією, для виготовлення продуктів дитячого харчування, а також як домішку до м'ясних комбінованих продуктів. Результати наукового дослідження впроваджено у промисловість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л870.22 +
Шифр НБУВ: РА349769

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
18.

Василюк Л.Л. 
Фізико-географічна зумовленість топонімії Волинської області: Автореф. дис... канд. географ. наук: 11.00.01 / Л.Л. Василюк ; НАН України. Ін-т географії. — К., 2000. — 17 с. — укp.

Проаналізовано географічні та соціальні умови формування місцевих природно-топонімічних комплексів. Значну увагу приділено новому напряму дослідження, який дозволяє використовувати географічні назви як інформативне джерело щодо змін ландшафтів від їх первинного стану до сучасного, антропогенного, змінного. Виявлені географічні закономірності топонімії забезпечують правильне розкриття етимології багатьох волинських найменувань, що є внеском географії у справу збереження та вивчення пам'яток матеріальної та духовної культури українського народу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д8в4(45Укр3) + Ш141.4-316.1
Шифр НБУВ: РА310423 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Василюк 
Фізіологічні особливості взаємодії сої та люпину з новими штамами повільнорослих бульбочкових бактерій (Bradyrhizobium), отриманими транспозоновим мутагенезом: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.12 / Вікторія Миколаївна Василюк ; НАН України; Інститут фізіології рослин і генетики. — К., 2008. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.4-273.162.3 + П213.6-273.162.3
Шифр НБУВ: РА357088

Рубрики:
 Соя 

      
20.

Підховна С. М. 
Парки-пам'ятки садово-паркового мистецтва Тернопільщини (ретроспективний аналіз, структура дендрофлори, комплексна оцінка) / С. М. Підховна. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації проведено комплексне дослідження парків-пам'яток садовопаркового мистецтва Тернопільщини та одного перспективного для заповідання парку (Микулинецький), розглянуто законодавчу і нормативно-правову бази стосовно функціонування парків-пам'яток садово-паркового мистецтва, історію розвитку заповідної справи і періодизацію формування заповідних садовопаркових об'єктів України. Проаналізовано особливості формування парківпам'яток садово-паркового мистецтва та здійснено огляд методичних рекомендацій щодо проведення комплексного дослідження парків і скверів, які мають заповідний статус. Проведено ретроспективний аналіз формування території та дослідження парків-пам'яток садово-паркового мистецтва Тернопільщини. Проаналізовано та сформовано комплексну характеристику ландшафтно-композиційної структури досліджуваних парків за композиційнопросторовою оцінкою.За підсумками комплексного оцінювання сучасного стану історичних парків, встановлено, що до категорії цінних належить дев'ять об'єктів, які вирізняються високими архітектурно-естетичними якостями композиційних елементів. До категорії малоцінних віднесено Гримайлівський парк і Старий парк, які потребують відновлення композиції паркового простору. За результатами оцінювання залишки парку у Залишках старовинного парку в с. Бережанка і у Залишках старовинного парку в с. Млиниська потребують відновлювальних заходів.Для парків-пам'яток садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення розроблено туристичні екологічні маршрути. Визначено перспективні напрями подальшого функціонування досліджуваних парків, сформовано науково-практичні рекомендації щодо їх збереження та адаптації до сучасних містобудівельних умов.^UIn the dissertation work the complex research of parks-monuments of landscape art of Ternopil region and one perspective for bequest park (Mykulynetsky) is carried out, the legislative and normative-legal base concerningfunctioning of parks-monuments of landscape art, history of development of protected area and periodization of formation of protected garden and park objects of Ukraine. The peculiarities of the formation of parks-monuments of landscape art is analyzed and the review of methodical recommendations on carrying out of complex research of parks and squares which have the reserved status is carried out. A retrospective analysis of the formation of the territory and research of parksmonuments of landscape art of Ternopil region was carried out. The complex characteristic of the landscape-compositional structure of the studied parks accordingto the compositional-spatial assessment is analyzed and formed.According to the results of a comprehensive assessment of the current state of historical parks, it is established that the category of valuable includes nine objects that are characterized by high architectural and aesthetic qualities of the compositional elements. Grimailovsky Park and the Old Park are in the category of low-value, which need to restore the composition of the park space. According to the results of the assessment of the remains of the ancient park in the village Berezhanka and in the remains of the ancient park in the village Mlynyska need restoration measures.Tourist ecological routes have been developed for parks-monuments of landscape art of national importance. Perspective directions of further functioning of the studied parks are determined, scientific and practical recommendations on their preservation and adaptation to modern urban conditions are formed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського