Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (30)Реферативна база даних (445)Книжкові видання та компакт-диски (569)Журнали та продовжувані видання (23)
Пошуковий запит: (<.>A=ВАРЛАМ$<.>+<.>A=РЕМ$<.>+<.>A=ГЕННАДЬЕВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 40
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Ременець О. В. 
Базові цінності становлення громадянського суспільства в Україні: автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.03 / О. В. Ременець ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Проведено аналіз цінностей громадянського суспільства та досліджено базові цінності, в основі яких - архетипи культури становлення громадянського суспільства в Україні. Розкрито сутність понять "цінність", "соціально-антропологічна цінність", "громадянське суспільство" як соціально-філософських категорій. Представлено розвиток понять "цінність", "громадянське суспільство" в історії філософської думки, досліджено концептуальні підходи до них. Показано взаємозв'язок цінностей як феноменів культури з архетипами культури як основою для формування цінностей. Охарактеризовано критерії структуризації цінностей, механізми формування соціальних цінностей, розглянуто цінності як детермінанти людської поведінки. Показано перспективи розвитку соціально-антропологічних цінностей в сучасну добу, досліджено актуалізацію та трансформацію цінностей громадянського суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*333.395.1 в055 + С5*328.93
Шифр НБУВ: РА378866 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Рембецька О.В. 
Взаємодія словотворчих засобів із семантико-синтаксичною функцією суб'єкта: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / О.В. Рембецька ; Кіровогр. держ. пед. ун-т ім. В.Винниченка. — Кіровоград, 2004. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні засади функціональної взаємодії словотворчих засобів з семантико-синтаксичною функцією суб'єкта. Проаналізовано основні підходи щодо тлумачення понять словотвірної синонімії та словотвірної варіантності в українському мовознавстві, вказано на безпідставність класифікації спільнокореневих синонімів як словотвірних варіантів. З'ясовано семантичну специфіку діяча та носія стану, особливості їх словотвірної реалізації, встановлено потенціал корелятивних словотворчих суфіксів на позначення суб'єкта дії та суб'єкта стану, визначено межі їх функціонального зближення. Розмежовано синонімічні та псевдосинонімічні відношення між словотворчими суфіксами іменників, встановлено основні тенденції у розвитку синонімії та варіантності словотворчих суфіксів іменників - назв діяча та носія стану. Надано практичні рекомендації щодо доцільності вживання синонімічних іменникових суфіксів, враховуючи нові тенденції їх функціонування у сучасній українській літературній мові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-20
Шифр НБУВ: РА331371

      
3.

Ремезюк Е.В. 
Вибір методу та об'єму радикального оперативного втручання при проривній пілородуоденальній виразці в залежності від клініко-морфологічної характеристики поширеності перитоніту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / Е.В. Ремезюк ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2006. — 20 с. — укp.

На підставі експериментального дослідження, проведеного на 140 білих щурах лінії Вістар, вивчено перебіг пілородуоденального та товстокишкового перитоніту залежно від строків перфорації. За умов експериментального пілородуоденального перитоніту, якщо з моменту перфорації не минуло 18 годин, виявлено, що запальні зміни в черевній порожнині відповідають синдрому системної запальної відповіді, а низький ступінь її бактеріальної контамінації (до Ig 5 КУО/мл), морфологічні органні зміни (гемодинамічні та гемореологічні) носять зворотний характер. Проаналізовано віддалені результати хірургічного лікування 248-и хворих з проривними пілородуоденальними виразками. На підставі оцінки ступеня ендотоксину та бактеріальної контамінації черевної порожнини, характеру та поширеності морфологічних змін у зоні перфорації, важкості фізичного стану 167-и хворих з даною патологією вивчено перебіг поширеного перитоніту залежно від строків з моменту перфорації. З використанням одержаних результатів розроблено алгоритм вибору методу та об'єму радикального оперативного втручання за наявності проривних пілородуоденальних виразок за умов поширеного перитоніту. Уточнено показання щодо виконання радикальних оперативних втручань у хворих з проривними пілородуоденальними виразками за умов поширеного перитоніту, що дозволило збільшити радикальність операцій до 92,8 %, зменшити частоту ранніх післяопераційних ускладнень у 1,5 рази, без летальних наслідків, з 84,6 % відмінних і добрих результатів після виконання радикальних операцій у віддаленому післяопераційному періоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.204.6 + Р457.465.101.1 +
Шифр НБУВ: РА346537

Рубрики:

      
4.

Ремньова А. Г. 
Виховання толерантності в учнів 5 - 7-х класів у процесі вивчення історії: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.07 / А. Г. Ремньова ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Висвітлено сутність і значення виховання толерантності підлітків у контексті сучасних проблем педагогіки. Охарактеризовано концептуальні основи педагогіки толерантності, визначено структуру толерантності у молодших підлітків. Експериментально вивчено особливості усвідомлення молодшими підлітками змісту поняття толерантності й його значення в особистісному та суспільному житті. Визначено критерії, показники та рівні сформованості толерантності у молодших підлітків. Обгрунтовано й апробовано модель виховання толерантності молодших підлітків, що включає мету, завдання, зміст, принципи, форми, засоби, методи, педагогічні умови. Наведено методичні рекомендації вчителям з виховання толерантності засобами історії як на уроках, так і в позаурочній діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.352.13 + Ч421.331.2 + Т. р(4УКР)2
Шифр НБУВ: РА383659 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
5.

Ременяк С.Я. 
Відшкодування шкоди, завданої малолітніми особами за цивільним законодавством України: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / С.Я. Ременяк ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2007. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні засади зобов'язань, які виникають внаслідок заподіяння шкоди малолітніми правопорушниками. Розкрито сутність поняття та типологію даних зобов'язань. Наведено загальну характеристику зобов'язань, що виникають вналідок заподіяння шкоди малолітніми, визначено їх місце в системі зобов'язань. Проаналізовано особливості суб'єктів зобов'язань, що виникають внаслідок заподіяння шкоди, а також специфіку підстав (умови) їх виникнення. Розглянуто категорії протиправності поведінки батьків як підстави виникнення зазначених зобов'язань. Запропоновано визначення поняття вини батьків та інших осіб у виникненні шкоди, що завдана малолітніми. Наведено пропозиції щодо удосконалення норм чинного законодавства та узгодження положень Цивільного кодексу й сімейного законодавства України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)213.11 + Х839(4УКР)742 +
Шифр НБУВ: РА335193

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Ременяк О. В. 
Генерування активних форм кисню фотозбудженими вуглецевими нанотрубками та їхня гіпертермічна дія в системі in vitro: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.02 / О. В. Ременяк ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено токсичну дію вуглецевих нанотрубок (ВНТ) у суспензіях нормальних і трансформованих клітин, їх здатність генерувати активну форму кисню під дією ближнього інфрачервоного опромінення та викликати гіпертермічний ефект за умов in vitro. Досліджено агрегацію ВНТ у воді за різних концентрацій з використанням спектроскопії оптичного поглинання у видимій та інфрачервоній ділянках і комбінаційного розсіювання світла. Розглянуто вплив ВНТ на життєздатність нормальних (тимоцити) та трансформованих клітин (асцитна карцинома Ерліха). Досліджено фототермічну дію ВНТ у системі in vitro.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г124.1-18 + Е0*551.7*715.7 + Р569-5
Шифр НБУВ: РА377835 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
7.

Ремарчук М.П. 
Енергозберігаючі силові передачі будівельно-дорожніх машин: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.05.04 / М.П. Ремарчук ; Харк. нац. автомоб.-дорож. ун-т. — Х., 2008. — 36 с. — укp.

Досліджено проблему зростання продуктивності та зниження неефективних витрат палива у робочому циклі будівельно-робочих машин (БДМ). Удосконалено силові передачі і, зокрема, їх гідросистеми за рахунок підвищення циклового коефіцієнта корисної дії (ККД) системи оператор - БДМ - середовище (ОМС). Розроблено математичні моделі для визначення загального ККД гідросистем БДМ на всіх стадіях життєвого циклу, раціонального діаметра трубопроводу гідросистем БДМ у разі їх проектування як об'єкта системи. Розроблено експериментально-теоретичний метод і створено макетний комп'ютерний комплекс для вимірювання загального ККД, часу напрацювання та визначення залишкового ресурсу роботи гідросистем БДМ. Одержано імітаційні моделі для визначення граничних величин ККД і часу напрацювання, завдяки яким установлено діапазон ефективного використання гідросистем БДМ за умов експлуатації. Уточнено математичні моделі, які характеризують процес рідинного змащення у рухомих з'єднаннях деталей гідроциліндрів і гідророздільників. Запропоновано та доведено гіпотезу про близькість потужностей, одна з яких витрачається на зрушення поршня гідроциліндра, а інша - на забезпечення його сталого режиму роботи. Удосконалено систему управління клапанними розподільниками та гідроциліндрами, здатними функціонувати у складі гідромотора різних механізмів БДМ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н6-5-04 + О311-06-5-04 +
Шифр НБУВ: РА360683

Рубрики:

      
8.

Ремарчук Т. І. 
Збройна боротьба комуністичного режиму проти українського визвольного руху на Львівщині (1943 - кінець 1950-х рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / Т. І. Ремарчук ; Нац. ун-т "Остроз. акад.". — Острог, 2011. — 20 с. — укp.

Розглянуто діяльність радянської влади, спрямовану на збройну ліквідацію оунівського підпілля та відділів УПА на території Львівщини в досліджуваний період. Розкрито стратегію та тактику протиповстанської боротьби з залученням до неї радянських партизан, частин регулярної армії, спецслужб та їх військових підрозділів і парамілітарних формувань з представників місцевого населення. Охарактеризовано перебіг найбільш поширених протинаціоналістичних операцій. Встановлено орієнтовну чисельність втрат ворогуючих сторін і наслідки цього протистояння для Львівщини. Зроблено висновок, що саме збройна боротьба стала вирішальною у ліквідації націоналістичного підпілля в регіоні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ЛВО)624-45
Шифр НБУВ: РА383976 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Ремезь Ю. Б. 
Інтегровані маркетингові комунікації на ринку мобільних послуг: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Ю. Б. Ремезь ; ДВНЗ "Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана". — К., 2011. — 20 с. — укp.

З'ясовано сутність поняття інтегровані маркетингові комунікації на ринку послуг і запропоновано механізм їх інтегрування на підприємстві. Доведено необхідність застосування індивідуального підходу до користувачів через надання диференційованих пропозицій мобільних послуг, спеціально розроблених заходів з урахуванням потреб цільових користувачів і дослідження рівня їх активності. Розроблено алгоритм формування програм лояльності відповідно до профілю користувачів виділених цільових сегментів. Запропоновано окрему програму лояльності для 10-ти виділених цільових сегментів користувачів з урахуванням рівня активності споживання мобільних послуг щодо байдужих, пасивних і лояльних користувачів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)386.656-211.1
Шифр НБУВ: РА379834 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Варламов Г.Б. 
Маловитратні технології для підвищення екологічної безпеки теплоенергетичних об'єктів та систем: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 21.06.01 / Г.Б. Варламов ; Укр. НДІ екол. пробл. — Х., 2007. — 44 с.: рис. — укp.

Розроблено маловитратні технології, методи, засоби та пристрої з метою підвищення екологічної безпеки експлуатації теплоенергетичних об'єктів і систем. На підставі результатів теоретичних і експериментальних досліджень, системного аналізу впливу різних факторів на параметри експлуатації паливоспалювальних енергооб'єктів на екологічний стан довкілля розроблено математичні моделі контролю шкідливих викидів, банки даних цих викидів котлами та камерами згорання газотурбінних установок (ГТУ). Запропоновано універсальний критерій екологічної безпеки енергооб'єкта та принцип екологічної рівноваги розвитку теплоенергетичної галузі. Розроблено засади здійснення загальнодержавного моніторингу та впровадження економічних важелів екологічного регулювання енерговиробництва на базі єдиного для паливно-енергетичного комплексу механізму тарифікації. Розроблено маловитратну технологію мінімізації шкідливих викидів за рахунок комплексної оптимізації технологічних параметрів установок різного типу й уніфіковану екологічно безпечну та високоефективну трубчасту технологію спалювання газоподібного палива. Наведено дані про ефективність впровадження розробок на реальних об'єктах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З384 +
Шифр НБУВ: РА348510

Рубрики:

      
11.

Ремпель О.Г. 
Моделювання маркетинго-орієнтованого управління виробництвом великого промислового комплексу: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / О.Г. Ремпель ; Донец. держ. ун-т. — Донецьк, 1999. — 21 с. — укp.

У дисертаційній роботі запропоновано концепцію маркетинго-орієнтованого управління виробництвом в умовах ринкової економіки. Розроблені моделі виробничого вибору рішень з урахуванням конкуренції, моделі вибору напрямків підвищення конкурентоспроможності продукції, моделі маркетингових рішень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У.в611.2 + У9(4УКР)30в611.2
Шифр НБУВ: РА303771 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Ремінна Л.П. 
Низькотемпературне концентрування екстрактів рослинної сировини: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.12 / Л.П. Ремінна ; Одес. нац. акад. харч. технологій. — О., 2008. — 19 с. — укp.

Розроблено методику розрахунку блочних виморожувачів з горизонтальним кристалізатором і вібрувальною перфорованою пластиною для концентрування екстрактів рослинної сировини. Визначено доцільні режими їх експлуатації. Розроблено математичну модель процесів блочного виморожування, яка описує тепло- та масообмін у виморожувальних установках зазначених конструкцій. Наведено експериментальні результати досліджень зниження температури замерзання, а також густини екстрактів залежно від масової частки розчинних у них речовин. Наведено графічні залежності та сформульовано закономірності, які відображають вплив температурного режиму роботи установки, початкових параметрів розчину, частоти вібрації та поверхневої пористості пластини на поточні параметри рідкої та твердої фаз. Наведено критеріальні рівняння дя розрахунку коефіцєнтів масовіддачі за блочного виморожування води з розчинів за зазначених умов. Наведено методики розрахунку кінетичних, конструктивних і техніко-економічних параметрів такого виморожування та розрахунок техніко-економічних характеристик установки з запропонованою конструкцією з продуктивністю за вихідним естрактом 200 кг за цикл.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л813.72-5 +
Шифр НБУВ: РА361772

Рубрики:

      
13.

Ремньова Н.О. 
Патологічна анатомія вилочкової залози жінок, хворих на генералізовану міастенію: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.02 / Н.О. Ремньова ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено морфо-функціональні особливості вилочкової залози жінок з генералізованою міастенією (ГМ), що відбувається на фоні атрофії та гіперплазії тімуса. Проаналізовано певні дані, одержані з історій хвороб таких жінок, а саме: вік, ступінь тяжкості ГМ, час появи перших симптомів, захворювання, що супроводжують основне захворювання та перенесені раніше, наявність інших аутоімунних захворювань у цей час в анамнезі, проведене лікування до тімектомії та стан здоров'я після неї. Розглянуто показники клітинної та гуморальної ланок імунітету до та після тімектомії цих жінок. Досліджено післяопераційний катамнез й ефективність тімектомії, через 1 рік після її проведення. Генералізована міастенія з гіперплазією тімуса відбувається з атрофією істинної паренхіми тімуса, появою у розширених внутрішньочасткових периваскулярних просторах (ВПП) лімфоїдних фолікулів з гермінативними центрами, зниженням морфофункціональної активності епітеліальних клітин, зниженням експресії ендотеліальними клітинами ендотеліну-1, дефіцитом всіх клонів Т-лімфоцитів у тімусі і абсолютним дефіцитом Т-супресорів у самому тимусі та сироватці крові, дефіциті IgG і IgA у сироватці крові. Генералізована міастенія з гіперплазією тімуса відбувається з гіперплазією істинної паренхіми тімуса, появою у розширених ВПП лімфоїдних фолікулів з гермінативними центрами, підвищенням морфофункціональної активності епітеліальних клітин тімуса, підвищенням експресії ендотеліальними клітинами ендотеліна-1, порушенням диференційовки тімічних тілець і підвищенням всіх клонів Т-лімфоцитів у тімусі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р620.424.9 + Р415.14-2 +
Шифр НБУВ: РА354753

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
14.

Ремень В.І. 
Підвищення техніко-економічної ефективності пристроїв регулювання температури теплоносіїв систем охолодження тепловозів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.07 / В.І. Ремень ; Східноукр. держ. ун-т. — Луганськ, 2000. — 20 с. — укp.

Висвітлено питання підвищення економічності системи охолодження тепловозів шляхом застосування позиціонерів із клапанами підсилювачами, призначених для підтримки оптимальних температур теплоносіїв у кожному режимі роботи теплоенергетичної установки. На базі запропонованих математичних моделей та експериментальних досліджень розроблено ряд перспективних конструкцій підсилювально-перетворюючих устроїв, застосування яких у системах охолодження тепловозів та інших промислових установок дозволить поліпшити якість регулювання, збільшити область усталеності системи, а також підвищити ефективність охолодних устроїв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О235.2-041.406
Шифр НБУВ: РА309662 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Ременюк Ю.О. 
Продуктивність ланки сівозміни за різних обробітків грунту в умовах північного Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.01 / Ю.О. Ременюк ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2009. — 22 с. — укp.

Наведено результати польових і лабораторних досліджень, теоретично обгрунтовано вплив систем основного обробітку на показники продуктивності ланки сівозміни та родючості грунту. Досліджено вплив заходів основного обробітку грунту у ланці зерно-бурякової сівозміни: вико-вівсяна сумішка - пшениця озима - буряки цукрові на родючість чернозему типового вилугуваного, забур'яненість бур'яновими компонентами агрофітоценозу, ріст, розвиток, урожайність і якість культур, економічні й енергетичні показники. На підставі результатів проведеного аналізу встановлено, що з застосуванням систематичного плоскорізного обробітку, мілкої оранки та чизеля у сівозміні зростає щільність грунту впродовж вегетації пшениці озимої та буряків цукрових. З'совано, що стабілізація агрегатного складу грунту відбувається за використання полицевих систем обробітку, а у разі безполицевих - грунтові агрегати руйнуються. Встановлено, що використання у сівозміні комбінованого обробітку грунту (під буряки цукрові мілка оранка з наступним безполицевим розпушуванням "Параплау" на глибину 30 - 32 см, інші культури - оранка на 20 - 22 см забезпечує збільшення вмісту гумусу у шарах грунту 0 - 10 см і 0 - 30 см, за цього відзначено найменші втрати гумусу. Високу продуктивність зерно-бурякової сівозміни забезпечує система обробітку, яка передбачає мілку оранку на глибину 12 - 14 см з глибоким безполицевим розпушуванням "Параплау" на 30 - 32 см під буряки цукрові, а інші культури - оранка на 20 - 22 см.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П141.8(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА363339

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Ремінний О.І. 
Продуктивність, якість м'яса, обмін речовин та стан внутрішніх органів свиней при згодовуванні ферментного препарату МЕК-БТУ-3: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / О.І. Ремінний ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Встановлено, що використання в раціонах МЕК-БТУ-3 в дозах 1,0 та 1,5 г на голову за добу підвищує продуктивність всіх досліджуваних вікових груп свиней - середньодобові прирости збільшуються на 10,9 - 21,5 % і не має негативного впливу на м'ясо-сальні показники. Зазначено про підвищення коефіцієнтів перетравності поживних речовин раціону й обміну азоту, вміст гемоглобіну, заліза та білкових фракцій у крові. Встановлено, що реакція внутрішніх органів на досліджуваний кормовий фактор проявляється адаптивними змінами деяких структур шлунка та кишечнику, наднирників і щитовидної залози, без суттєвого впливу на гістологічні показники печінки та підшлункової залози. Визначено, що за виробничої апробації МЕК-БТУ-3 середньодобові прирости збільшуються на 12 % за високої окупності препарату - на вкладену гривню одержується 8,6 грн. прибутку. Визначено доцільним введення препарату МЕК-БТУ-3 в дозі 0,5 кг/т у склад зерносуміші для годівлі молодняка свиней.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-451.25 + П65-451.25 + П65-451.25
Шифр НБУВ: РА367733

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
17.

Рема Шехда Хассан Абу Хадда 
Реакції тучних клітин на дію слабких магнітних полів вкрай низьких частот: Автореф. дис... канд. біол. наук.: 03.00.04 / Рема Шехда Хассан Абу Хадда ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Встановлено, що реакція тучних клітин за умов in vivo на багаторазову дію змінного магнітного поля (ЗМП) зі складним спектром у наднизькочастотному діапазоні на фоні розвитку загальної адаптаційної реакції (стрес-реакції) менш виражена, ніж за умов одноразової дії, що вказує на зниження чутливості тучних клітин внаслідок впливу системних регуляторних механізмів у разі розвитку адаптаційної реакції. Визначено, що вплив слабкого ЗМП наднизьких частот підвищує швидкість спонтанної дегрануляції тучних клітин в експериментах in vitro. З'ясовано, що виразність і направленість реакції тучних клітин залежить від частоти та часу експозиції, зокрема, частоти 2; 8 - 10; 50; 72 - 74 Гц стимулюють, а 32 - 34 Гц знижують швидкість спонтанної дегрануляції цих клітин. Реакція тучних клітин характеризується залежністю від амплітуди ЗМП і відносно низьким порогом реагування, який за порядком величин наближається до фонових рівнів і складає 50 - 200 нТл; з підвищенням амплітуди ЗМП реакція даних клітин зростає. Показано, що ЗМП-індукована дегрануляція тучних клітин супроводжується зміною ліпідного складу мембран і активності процесів перекисного окиснення ліпідів, однак, дані зміни носять динамічний характер і залежать від частоти ЗМП і часу експозиції. модулює активуючу дію морфіну на тучні клітини та пригнічує інгібіторну дію на них хромоглікату натрію. Зроблено висновок, що тучні клітини, як елемент дифузної ендокринної системи організму (APUD-системи) є одним з акцепторів магніто-польової дії та пусковою ланкою в системній реакції організму людини та тварин на варіації природного та техногенного електромагнітного фону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*716-633.3 +
Шифр НБУВ: РА324383

Рубрики:

      
18.

Варламова 
Розвиток системи екологічного менеджменту на металургійних підприємствах: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Ірина Сергіївна Варламова ; Класичний приватний ун-т. — Запоріжжя, 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.51-28-212.1
Шифр НБУВ: РА366181

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Варламов Є.М. 
Система технічного забезпечення моніторингу навколишнього середовища: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / Є.М. Варламов ; Укр. НДІ екол. пробл. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Розроблено методологію створення системи технічного забезпечення складних інформаційних систем (на прикладі Державної системи моніторингу довкілля (ДСМД)) та здіснено оптимізацію комплексів засобів вимірювальної техніки систем моніторингу довкілля. Проаналізовано стан оснащення засобами вимірювальної техніки існуючих систем моніторингу довкілля та визначено їх відповідність завданням і сучасним вимогам. Наведено методику збору та підготовки даних для дослідження відповідної інформації щодо оснащення аналітичних лабораторій. Розроблено бази даних, що дають змогу удосконалити процес прийняття управлінських рішень з екологічної безпеки та за надзвичайних ситуацій. Визначено рівень розробок з питань технічного забезпечення складних інформаційних систем. Узагальнено дані публікацій з даної проблеми. Розроблено модель структури щодо технічного забезпечення ДСМД, визначено його основні цілі та задачі, а також принципи розбудови і склад технічного забезпечення всієї ДСМД. Запропоновано методики, алгоритми та критерії оптимізації комплексів засобів вимірювальної техніки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1 с7,022 +
Шифр НБУВ: РА335440

Рубрики:

      
20.

Ремеслова О. Л. 
Стратегічне управління підприємством готельного господарства: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / О. Л. Ремеслова ; Донец. нац. ун-т економіки і торгівлі ім. М. Туган-Барановсього. — Донецьк, 2010. — 20 с. — укp.

Запропоновано комплексний підхід щодо класифікації підприємств готельного господарства. Розроблено схему концептуального підходу щодо стратегічного управління підприємством готельного господарства. Визначено найбільш впливові чинники й проведено їх групування. Встановлено систему інформаційного забезпечення стратегічного управління підприємством готельного господарства. Вдосконалено науково-методичний підхід щодо стратегічного управління привабливістю готельного продукту. Запропоновано схему методичного підходу щодо розробки комплексної стратегії підприємства готельного господарства. Надано методичний підхід щодо розробки стратегії управління кадровим потенціалом готельного підприємства. Впроваджено економіко-математичну модель мережевого планування як одного із пріоритетних напрямів вибору об'єкта готельного ланцюга.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.357-21
Шифр НБУВ: РА371241 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського