Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (4)Книжкові видання та компакт-диски (5)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>A=ВАЛЬКОВСЬК$<.>+<.>A=НАДІЯ$<.>+<.>A=ІВАНІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Вальковська Н.І. 
Переробка радіоактивної води та вплив на її стан мікродомішок: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.14 / Н.І. Вальковська ; НАН України. Ін-т ядер. дослідж. — К., 2005. — 16 с. — укp.

Досліджено вплив мікродомішок на стан води, які необхідні для розробки наукових засад і новітніх технологій утилізації рідких радіоактивних відходів (РРВ). Одержано та проаналізовано інформацію щодо шляхів міграції радіонуклідів на реакторі. Визначено склад радіонуклідів та їх концентрацію в РРВ. Удосконалено технологію системи переробки РРВ, обгрунтовано можливість використання очищеної радіоактивної води для технічних потреб реактора. Подано результати досліджень впливу розміру молекул поверхнево-активних речовин (ПАР) на динаміку молекул води. Наведено результати дослідження водних розчинів ПАР, проаналізовано вплив на дані системи домішок твердого сорбенту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З464.22-432 +
Шифр НБУВ: РА336733

Рубрики:

      
2.

Вальковська Н.В. 
Роль металопротеїнази ADAM8 у патогенезі раку підшлункової залози: автореф. дис... канд. біол. наук: 14.01.07 / Н.В. Вальковська ; Ін-т експерим. паталогії, онкології і радіобіології ім. Р.Є.Кавецького НАН України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено експресію білка ADAM8, визначено його роль у розвитку раку підшлункової залози (РПЗ) людини та встановлено можливі механізми впливу ADAM8 на пухлинну прогресію. Установлено, що за умов гіпоксії експресія мРНК ADAM8 збільшувалася у 1,5 - 5 разів у досліджених клітинних лініях РПЗ людини за виключенням Pabc-1, за цього рівень експресії білка ADAM8 (90 кДа) зростає у 1,2 - 5,9 разів у п'яти з восьми клітинних ліній РПЗ у порівнянні з умовами нормальної оксигенації клітин. Виявлено, що білок ADAM8 суттєво стимулює інвазивний потенціал клітин РПЗ, проте не впливає на їх проліферативну активність. Установлено, що у тканині протокової аденокарциноми підшлункової залози (ПАПЗ) та тканині ПЗ хворих на хронічний панкреатит (ХП) білок ADAM8 експресується у двох активних формах: білок "злущення" ADAM8 та залишковий білок ADAM8, який впливає на адгезивні властивості клітин. Визначено значно більший рівень екпресії ADAM8 у цих тканинах у порівнянні з тканиною ПЗ донорів, де білок ADAM8 виявляється тільки в одній активній формі, а саме: у формі залишкового білка. Установлено, що хворі на ПАПЗ, у пухлинній тканині яких був відзначений високий рівень експресії мРНК ADAM8, мають вірогідно меншу тривалість життя, ніж хворі, у пухлинній тканині яких рівень експресії мРНК ADAM8 був низький, що вказує на можливість використання визначення рівня експресії мРНК ADAM8 у прогностичних цілях. Установлено тенденцію до зворотньої залежності між виживаністю хворих на РПЗ і рівнем експресії білка ADAM8 у пухлинній тканині: виживаність у хворих з помірною експресією білка ADAM8 є більшою на відміну від хворих, у пухлинах яких визначалася сильна експресія білка ADAM8. У супернатантах клітин РПЗ зафіксовано значні зміни у рівні експресії низки білків у діапазонах 7,5 - 2,5 кДа (підвищення рівня експресії) та 35 - 50 кДа (пригнічення рівня експресії) після проведення трансфекції siRNA ADAM8 у порівнянні з відповідними контрольними клітинами. Одержані дані дозволяють припустити, що серед цих білків білок з молекулярною масою 39 кДа є потенційним субстратом для ADAM8 у разі розвитку РПЗ, який може бути використаний як мішень для створення засобів "таргетної" терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.436-1 +
Шифр НБУВ: РА361688

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського