Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (115)Книжкові видання та компакт-диски (120)Журнали та продовжувані видання (8)
Пошуковий запит: (<.>A=Білоус В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Білоус В.Т. 
Координація управління правоохоронними органами України по боротьбі з економічною злочинністю (адміністративно-правовий аспект): Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.07 / В.Т. Білоус ; Нац. ун-т внутр. справ України. — Х., 2004. — 38 с. — укp.

Проведено комплексне наукове дослідження координації як функції соціального управління та інституту управління правоохоронними органами по боротьбі з економічною злочинністю. Висвітлено зміст, розкрито поняття, визначено проблеми, охарактеризовано види, форми і методи координації управління правоохоронними органами, що ведуть боротьбу з економічною злочинністю. Узагальнено досвід здійснення координації діяльності правоохоронної системи України та позитивний досвід розвинених країн. На підставі визначення сутнісних ознак сформульовано поняття координації управління правоохоронними органами, наведено пропозиції щодо доцільності удосконалення правової бази координації боротьби з регіональною і транснаціональною економічною злочинністю, а також нормативно-правових актів, що безпосередньо регулюють їх боротьбу з економічною злочинністю в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.03 + Х819(4УКР)112.013.3 + Х881.9(4УКР)117 +
Шифр НБУВ: РА328835

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Білоус В.Б. 
Мова драматичних творів Володимира Винниченка у лінгвокультурному аспекті: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / В.Б. Білоус ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено мову текстів драматичних творів В. Винниченка як відображення впливу екстралінгвістичних чинників періоду першої чверті XX ст., типові для тієї доби лексичні та фразеологічні одиниці, тропи, інші мовні засоби відтворення сучасної авторові картини світу. Висвітлено лігвокультурну ситуацію даного періоду, відображену у драматичних творах В.Винниченка. Розглянуто загальні питання лінгвокультурології, а також історію розвитку української мови періоду кінця XIX - початку XX с. Досліджено взаємозв'язки соціальних і лінгвістичних явищ першої чверті XX ст. та їх відображення в індивідуальному мовленні у текстах драматичних творів В.Винниченка. Проведено лінгвокультурний аналіз п'єси письменника "Базар". Результати дослідження розширюють межі розуміння процесів становлення та розвитку української мови епохи значних соціальних змін періоду першої чверті XX ст., стимулюють подальший інтерес до вивчення літературної спадщини В.Винниченка, сприяють створенню засад лінгвокультурного аналізу сучасної української.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-4 Винниченко, В.К. 536 +
Шифр НБУВ: РА351007

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Білоус В.В. 
Проблеми методики розслідування фіктивного підприємництва: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / В.В. Білоус ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Розглянуто структурні елементи криміналістичної характеристики злочину - фіктивного підприємництва (спосіб злочину, час, місце й обстановка, особа злочинця й типові сліди). Визначено їх особливості. З'ясовано суть і криміналістичні ознаки фіктивних підприємств і конвертаційних центрів. Установлено взаємозв'язок фіктивного підприємництва з іншими злочинами, зокрема легалізацією доходів, одержаних злочинним шляхом. Досліджено питання початкового етапу розслідування фіктивного підприємництва. Розроблено рекомендації щодо планування та організації даного виду злочинів і висунення версій. Розглянуто особливості застосування спеціальних знань та проведення слідчих дій у разі розслідування фіктивного підприємництва (виїмки, слідчого огляду документів, допиту, призначення та проведення судових експертиз). Запропоновано найбільш доцільні тактичні (оперативно-тактичні) операції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)117 + Х894.9(4УКР)311.7 +
Шифр НБУВ: РА331178

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Білоус В.П. 
Психологічні аспекти формування виконавської художньої майстерності: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / В.П. Білоус ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 2005. — 16 с. — укp.

Запропоновано структуру майстерності музиканта-інструменталіста. Розглянуто аспект психологічного обумовлення майстерності. Значну увагу приділено емоційно-мотиваційним факторам. Обгрунтовано не тільки негативний, але й позитивний вплив хвилювання на музично-виконавську майстерність. У контексті суперечливості поглядів музикознавців та психологів стосовно значення темпераменту у формуванні художньої майстерності музиканта-інструменталіста опрацьовано характеристики типів темпераменту виконання і визначено сильні та слабкі сторони. Зазначено, що знання цих характеристик дозволяє розробити індивідуальний стиль артиста.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ310.71 + Ю945.442 +
Шифр НБУВ: РА338827

Рубрики:

      
5.

Білоус В.Т. 
Управління податковою службою в Україні: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.05 / В.Т. Білоус ; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 1998. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню формування податкової системи в Україні та її впливу на організацію діяльності податкової служби. Шляхом порівняння основ цих процесів із закономірностями функціонування податкових систем і відповідних служб розвинутих країн визначені ключові напрямки оптимізації завдань і структури податкової служби в Україні. Внесені пропозиції з цих питань знайшли відображення в законодавчих актах. Обгрунтовано необхідність подальшого законодавчого забезпечення управління діяльністю податкової служби щодо створення системи прогнозування надходжень до бюджету, підвищення ефективності контролю, розширення бази оподаткування за рахунок сектору тіньової економіки, запровадження світового досвіду роботи з кадрами та платниками податків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)49:Х822

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Білоус В.Ю. 
Управління формуванням шва при зварюванні сплавів титану у вузький зазор вольфрамовим електродом з магнітокерованою дугою: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.06 / В.Ю. Білоус ; НАН України. Ін-т електрозварювання ім. Є.О.Патона. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості процесів, що відбуваються під час зварювання у вузький зазор з накладенням зовнішнього керуючого електромагнітного поля, яке застосовується для управління відхиленням зварювальної дуги та регульованого плавлення вертикальних стінок зазору. Визначено вплив параметрів керуючого магнітного поля на переміщення дуги у вузькому зазорі та формування зварного шва. Встановлено закономірності переміщення анодної плями у вузькому зазорі під дією зовнішнього керуючого магнітного поля. Встановлено визначальну роль сили газодинамічного тиску плазми дуги на поверхню рідкого металу в збудженні поперечних коливань металу зварювальної ванни та змочуванні ним вертикальних стінок зазору. Доведено, що вольфрамовий електрод для зварювання у вузький зазор з зовнішнім керуючим магнітним полем повинен мати спеціальну форму робочої частини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К641.510.023,351 +
Шифр НБУВ: РА357489

Рубрики:

      
7.

Білоус В. Ю. 
Наукові основи аргонодугового та електронно-променевого зварювання перспективних високоміцних титанових сплавів: автореферат дис. ... д. т. н. : 05.03.06 / В. Ю. Білоус. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук за спеціальністю 05.03.06 – «Зварювання та споріднені процеси і технології». – Інститут електрозварювання ім. Є. О. Патона Національної академії наук України, м. Київ, 2023р.Дисертація присвячена рішенню важливої науково-практичної проблеми, що полягає в розвитку наукових основ формування структури та комплексу властивостей зварних з'єднань нових високоміцних титанових сплавів з σв>1100МПа, і на цій основі розробці технології аргонодугового та електронно-променевого зварювання.В роботі встановлено шляхи підвищення якості зварних з'єднань перспективних високоміцних титанових сплавів, виконаних ЕПЗ та АДЗ – зварювання на режимах які забезпечуть оптимальний фазовий склад металу шва і ЗТВ, використання присадного матеріалу який містить на 20…30% меньше легуючих елементів та застосування відповідної післязварювальної термічної обробки. Досліджено зварні з’єднання високоміцних титанових сплавів з К = 0,7-1,7, таких як (α+β)-сплави розроблені в Україні Т120 (Ti-5Al-2.8Mo-2.3V-4Nb-1.3Cr-1Fe-2.7Zr) та економно-легований Ti-3.6Fe-0.25O. З Псевдо-β-сплавів досліджено зварні з’єднання сплавів ВТ19 та економно легованих Timet LCB (Ti-6.3Mo-4.4Fe-1.5Al), LCB-5.1 (Ti-2.8Al-5.1Mo-4.9Fe). З Псевдо α-сплавів досліджено вплив зварювання на властивості з’єднань жароміцного сплаву Ti-5.6Al-2.2Sn-3.5Zr-0.4Mo-1.0V-0.6Si.Запропоновано методику визначення впливу аргонодугового зварювання на швидкості охолодження в металі шва та ЗТВ при АДЗ титанових сплавів таких як ВТ19, ВТ6, ВТ23, Т120м шляхом математичного моделювання за методом кінцевих елементів, що дозволяє визначити розміри зон, в яких протікають поліморфні перетворення з утворенням метастабільних α′ـ та β-фаз.Побудовані діаграми анізотермічних перетворень при охолодженні (α+β) сплавів Т120, псевдо-β титанових сплавів ВТ19 та LCB-5.1 із зазначенням ліній початку та кінця анізотропіческіх перетворень β→α і β→α'', з залежністю кількості β-фази в металі зварного з'єднання від максимальних швидкостей охолодження зварного з'єднання титанового псевдо-β-сплаву ВТ19. Досліджено вплив чотирьох видів післязварювальної термічної обробки на властивості з'єднань псевдо-β титанових сплавів, виконаних АДЗ та ЕПЗ, найвищі значення міцності мають з'єднання піддані гартуванню в воду з подальшим старінням, при цьому міцність з’єднань ЕПЗ сплаву ВТ19 на рівні 1270…1280 МПа. Встановлено обернено пропорційну залежність міцності з'єднань титанових псевдо-β-сплавів ВТ19, LCB-5.1 від кількості β-фази в металі шва, запропоновано критерій якості зварних з’єднань.Ключові слова: Титан, титанові сплави, зварювання, аргонодугове зварювання, електронно-променеве зварювання, (α+β)-сплави, псевдо-β-сплави, псевдо-α-сплав, погонна енергія, фазові перетворення, міцність, ударна в’язкість, швидкість охолодження.^UThesis for a scientific degree of Doc. Sci (Eng.) in speciality 05.03.06 – “Welding and Related Processes and Technologies” - E.O.Paton Electric Welding Institute of the National Academy of Sciences of Ukraine, Kyiv, 2023.The dissertation is devoted to solution of an important scientific and practical problem, which consists in development of scientific foundations of formation of the structure and set of properties of welded joints of new high-strength titanium alloys with σt>1100MPa, and development of the technology of argon-arc and electron beam welding on this basis.The work establishes ways to improve the quality of welded joints of promising high-strength titanium alloys made by EBW and TIG-welding in modes that will ensure the optimal phase composition of metal of the weld and HAZ, use of filler material which contains 20-30% less alloying elements and application of the appropriate post-weld heat treatment. Welded joints of high-strength titanium alloys with Кβ = 0.7-1.7, such as developed in Ukraine (α+β)-alloys T120m (Ti-5Al-2.8Mo-2.3V-4Nb-1.3Cr-1Fe-2.7Zr) and sparsely-alloyed Ti-3.6Fe-0.25O were studied. From pseudo-β-alloys, welded joints of VT19 alloys and sparsely-alloyed Timet LCB (Ti-6.3Mo-4.4Fe-1.5Al) and LCB-5.1 (Ti-2.8Al-5.1Mo-4-9Fe) were studied. From pseudo α-alloys, the effect of welding on the properties of heat-resistant Ti-5.6Al-2.2Sn-3.5Zr-0.4Mo-1.0V-0.6Si alloy joints was studied.A procedure for establishing the effect of argon-arc welding on the cooling rates in the metal of the weld and HAZ at TIG-welding of such titanium alloys as VT19, VT6, VT23, T120 by means of mathematical modeling using the finite element method is proposed, which allows determining the sizes of zones, where polymorphic transformations occur with formation of metastable α ′ـ and β-phases.Diagrams of anisothermal transformations during cooling of (α+β) T120 alloys, pseudo-β titanium alloys VT19 and LCB-5.1 are constructed with indication of the lines of the beginning and end of anisotropic transformations β→α and β→α'', with the dependence of the amount of β-phase in the welded joint metal on the maximum cooling rates of the welded joint of pseudo-β-titanium alloy VT19.The influence of four types of post-weld heat treatment on the properties of joints of pseudo-β titanium alloys made by TIG-welding and EBW has been studied, the highest strength values are demonstrated by joints subjected to quenching in water with subsequent aging, while the strength of EBW joints of VT19 alloy is at the level of 1270...1280 MPa. The inversely proportional dependence of the strength of joints of titanium pseudo β-alloys VT19, LCB-5.1 on the amount of β-phase in the weld metal was established, and a criterion for the quality of welded joints was proposed.Key words: Titanium, titanium alloys, welding, TIG welding, electron-beam welding, (α+β)-alloys, pseudo-β-alloys, pseudo-α-alloy, kinetic energy, phase transformations, strength, impact toughness, speed cooling.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Варшамян Т. Г. 
Правове регулювання оподаткування ІТ-сектору: автореферат дис. ... д.філософ : 081 / Т. Г. Варшамян. — Б.м., 2024 — укp.

Дисертація присвячена комплексному дослідженню теоретичних, нормативних та прикладних аспектів правового регулювання оподаткування ІТ-сектору. Здійснено аналіз рівня наукової проблематики щодо законодавчої регламентації оподаткування у сфері ІТ. Підкреслюється важливість та необхідність правового регулювання інформаційно-технологічних відносин у контексті сучасних світових змін. Загальновідомо, що інформаційно-технологічні відносини охоплюють процеси створення, обробки, зберігання та використання інформації, а також розвиток нових технологій комунікації. Разом з цим ІТ-сфера пов'язана з появою нових об'єктів в економічному просторі держави, таких як, наприклад, технології блокчейн, гіг-контракти, стартапи, віртуальні організації, фрілансери тощо. Завдання ж правової регламентації полягає передусім у визначенні статусу та безпосередньому регулюванні зазначених вище відносин державою в особі її уповноважених органів. Значення інформаційно-технологічних відносин пояснюється їх впливом на розвиток країни, оскільки високий рівень прогресу та використання інформаційних технологій допомагає підвищити соціально-економічні досягнення суспільства.Отже, на сучасному етапі розвитку України інформаційно-технологічні відносини стають новим об'єктом правового регулювання, що окреслює перед державою завдання визначити їх юридичний статус і режим функціонування. Це новий, малодосліджений вид правовідносин, на якому акцентують увагу фахівці та науковці з різних галузей права. Наразі необхідно з'ясувати поняття «IT-сектор», оскільки він має велике значення для державної податкової політики. IT-сектор характеризується високим статусом та елітарністю в сучасному світі, зазначаються переваги використання інформаційних технологій у різних сферах економіки. Загалом наголошується на важливості розуміння та регулювання інформаційно-технологічних відносин для подальшого розвитку суспільства та правової системи.Використовуючи різноманітні наукові джерела, в роботі аналізуються підходи й погляди різних учених на сутність «IT-права» та «IT-відносин». Висувається теза про те, що «IT-право» є новою і комплексною галуззю системи права, яка регулює різноманітні суспільні відносини в цифровому середовищі та має специфічні особливості. Водночас, об’єктом правового регулювання виступає діяльність, що здійснюється у сфері використання інформаційних технологій, яка зумовлює виробництво IT-продукції та надання IT-послуг і має за мету одержання прибутку (доходу), який породжує в суб’єктів такої індустрії податковий обов’язок.Механізм податкового регулювання в IT-правовідносинах можна розглядати як спеціальний режим оподаткування чи згідно із законодавством спеціальний податковий режим (відповідно до п. 11.2 ст. 11 Податкового кодексу України). Останній становить систему заходів, що передбачає особливий порядок оподаткування для окремих категорій суб'єктів господарювання. Отже, суб’єкти інформаційних технологій – платники податків мають можливість перейти на спрощену систему оподаткування, якщо вони відповідають установленим законодавством умовам. Досліджено характер і рух платежів, які надходять від суб’єктів інформаційних технологій. Так, залежно від типу публічного фонду, вони розрізняються на податкові надходження та єдиний соціальний внесок. Перші збираються виключно в бюджетах, а другі спрямовуються на поповнення системи публічного державного страхування (позабюджетна система).У дисертаційному дослідженні висвітлюється проблема щодо фінансової безпеки держави у сфері оподаткування IT-сектору. Зокрема було встановлено, що загрози, які можуть підірвати податкову безпеку в сфері оподаткування IT-сектору, включають таке: високий рівень тіньової економіки в галузі; зростаючий податковий тиск на підприємства IT-сектору; проблема відтоку кадрів (людський чинник), що може призвести до втрати кваліфікованих фахівців; постійні зміни у податковому законодавстві, що можуть ускладнити оподаткування для компаній; низький рівень податкової культури, який впливає на володіння платниками податків знаннями у сфері дотримання правил оподаткування.^UThe dissertation is devoted to a comprehensive study of theoretical, normative and applied aspects of legal regulation of taxation of the IT sector. An analysis of the level of scientific problems of legal regulation of taxation in the field of IT was carried out. The study examines the importance and necessity of legal regulation of information technology relations in the context of modern world changes. It is well known that information and technology relations cover the processes of creation, processing, storage and use of information, as well as the development of new communication technologies. At the same time, the IT sphere is connected with the emergence of new objects in the economic space of the state, such as, for example, blockchain technologies, gig contracts, startups, virtual organizations, freelancers, and others. The task of legal regulation consists, first of all, in determining the status and direct regulation of the above-mentioned relations by the state in the person of its authorized bodies. The importance of information technology relations is explained by their influence on the development of society, since the high level of development and use of information technologies helps to increase the socio-economic development of society.So, at the current stage of Ukraine's development, information technology relations are becoming a new object of legal regulation, which sets the state the task of determining their legal status and mode of operation. This is a new, little-researched type of legal relationship that attracts the attention of specialists and scientists from various fields of law.Attention is drawn to the need to clarify the concept of "IT sector", as it is of great importance for the state tax policy. The IT sector is characterized by high status and elitism in the modern world, the advantages of using information technologies in various spheres of the economy are noted. In general, the importance of understanding and regulating information-technological relations for the further development of society and the legal system as a whole is emphasized.Using various scientific sources, the work analyzes the approaches and views of various scientists on the essence of "IT law" and "IT relations". The thesis is put forward that "IT law" is a new and complex branch of the legal system, which regulates various social relations in the digital environment and has specific features. At the same time, the object of legal regulation is the activity carried out in the field of the use of information technologies, which leads to the production of IT products and the provision of IT services and has as its purpose the receipt of profit (income), which generates such industry tax liability.The mechanism of tax regulation in IT legal relations can be considered as a special taxation regime or, according to the legislation, a special tax regime (in accordance with clause 11.2 of Article 11 of the Tax Code of Ukraine). The latter represents a system of measures that provides for a special taxation procedure for certain categories of economic entities. Thus, information technology entities-taxpayers have the opportunity to switch to a simplified taxation system, if they meet the conditions established by the law. The nature and movement of payments received from information technology entities has been studied. Yes, depending on the type of public fund, they are divided into tax revenues and a single social contribution. The former are collected exclusively in the budgets, and the latter are directed to the replenishment of the public state insurance system (off-budget system).The dissertation study highlights the problem of the financial security of the state in the field of taxation of the IT sector. In particular, it was established that threats that can undermine tax security in the field of taxation of the IT sector include the following: a high level of the shadow economy in the industry; increasing tax pressure on enterprises of the IT sector; the problem of personnel outflow (human factor), which can lead to the loss of valuable specialists; constant changes in tax legislation that may complicate taxation for companies; low level of tax culture, which affects taxpayers' knowledge of tax compliance.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського