Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (188)Книжкові видання та компакт-диски (126)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>A=БУЛЬБ$<.>+<.>A=БОРОВЕЦ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Бульба Т.М. 
Виявлення, попереднє дослідження та вилучення саморобних вибухових пристроїв: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Т.М. Бульба ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Досліджено криміналістичні й організаційні проблеми виявлення, попереднього дослідження та вилучення саморобних вибухових пристроїв. Розглянуто загальнотеоретичні положення щодо виникнення та розвитку криміналістичної вибухотехніки як галузі криміналістичної техніки, визначено її засоби та методи. Розкрито причини та цілі застосування злочинцями саморобних вибухових речовин, а також можливості встановлення особи злочинця за результатами огляду місця події під час виявлення саморобних вибухових пристроїв. Узагальнено науково-технічні дані про вибухові речовини, конструктивні характеристики саморобних пристроїв, з урахуванням яких розроблено методику формування навичок роботи в осіб, які беруть участь в огляді місця події за фактом виявлення, дослідження та знешкодження саморобних вибухових пристроїв. Розроблено методику виявлення, попереднього дослідження та вилучення саморобних вибухових пристроїв.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)413.9 + Х894.9(4УКР)1 +
Шифр НБУВ: РА363520

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Боровець 
Історичні умови та національні особливості словацького державотворенння у 1939-1945 рр.: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / Іван Іванович Боровець ; НАН України; Інститут історії України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4СЛО)62-5
Шифр НБУВ: РА366328

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Бульбук 
Клініко-експериментальне обгрунтування покращення якості лікування хворих незнімними конструкціями зубних протезів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Олександр Іванович Бульбук ; Івано-Франківська держ. медична академія. — Івано-Франківськ, 2004. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р668.62 с03
Шифр НБУВ: РА333159

Рубрики:

      
4.

Бульба О.Ю. 
Конституційно-правові аспекти реалізації принципу поділу влади в Україні: національна традиція та сучасність: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / О.Ю. Бульба ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено актуальну конституційно-правову проблему становлення принципу поділу державної влади, з'ясовано співвідношення його закріплення в Конституції України та практичної реалізації у сучасній Україні. Здійснено конституційно-правовий та історико-теоретичний аналіз суті, змісту, вимог принципу поділу влади, створення механізму його реалізації у сучасній демократичній державі. Запропоновано концепцію, згідно з якою універсалізація принципу не знімає питання своєрідності його реалізації у країнах з неусталеною демократичною державно-правовою традицією, з нетривалим досвідом державотворення. Завдяки проведеному дослідженню встановлено національні особливості втілення на практиці принципу поділу влади. Визначено тенденції його реалізації у різні історичні часи української державності. Виявлено суперечності, наявні за умов конституційно-правового закріплення існуючої моделі поділу державної влади. Запропоновано нові підходи до моделі реалізації поділу влади на конституційно-правових засадах. На підставі компаративного аналізу досліджено особливості реалізації принципу поділу влади в Україні, державах-учасницях СНД, країнах Центральної та Східної Європи, в яких мав місце період політичних трансформацій після соціалістичного режиму. Вміщено тезу, що для реалізації принципу поділу влади необхідне його утвердження на рівні Конституції України, змістовне наповнення принципу, створення механізму стримувань і противаг. Наведено тлумачення принципу поділу влади між трьома гілками й іншими суб'єктами. Розглянуто українську модель поділу влади у контексті реально діючих моделей, запроваджених у цих країнах. Установлено, що в Україні може бути реалізована модель поділу влади як президентсько-парламентської так і парламентсько-президентської республіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.411 + Х809(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА358616

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Бульбенюк С.С. 
Неоліберальні моделі модернізації у суспільствах перехідного типу: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.03 / С.С. Бульбенюк ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Проаналізовано еволюцію неолібералізму та особливості втілення у життя неоліберальних проектів реформ у суспільствах перехідного типу. Неолібералізм розглянуто як еклектичну доктринальну систему. Проаналізовано основні етапи розвитку даної ідеології на прикладі реформ "Нового курсу" Ф.Д.Рузвельта та генези "держави загального добробуту". Визначено перспективи трансформації неолібералізму в цілому та "держави загального добробуту" зокрема за умов становлення постмодерної цивілізації. На підставі аналізу модернізаційних процесів, які здійснювалися протягом останнього десятиріччя в Україні та Росії, виокремлено основні проблеми системних перетворень. Доведено, що одним з найбільш оптимальних шляхів подолання кризової ситуації у пострадянських країнах є медіативний напрямок розвитку з залученням досвіду неоліберальних перетворень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.251 + Ф024 +
Шифр НБУВ: РА331182

Рубрики:

      
6.

Боровець В.М. 
Обгрунтування схем і параметрів машин для вібраційної обробки деталей з допоміжними пристроями: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.02 / В.М. Боровець ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2002. — 19 с. — укp.

Розроблено математичну модель руху елементів вібраційної машини з обертовим пристроєм і робочим середовищем, здійснено її теоретичне обгрунтування та апробацію. З використанням методу числового розв'язку диференціальних рівнянь, математичної моделі та програм, що її реалізують, а також на підставі результатів проведених експериментальних досліджень встановлено вплив конструктивних чинників машини та властивостей робочого середовища на параметри руху робочої камери та обертового пристрою. Наведено алгоритм розрахунку оптимальних параметрів машини для вібраційної обробки деталей з урахуванням конструктурсько-технологічних особливостей. Запропоновано конструктивні схеми вібраційних машин для обробки деталей способом їх закріплення у спеціальному обертовому пристрої та наведено аналітичні залежності для практичного використання. Сформульовано основні принципи нового напрямку розвитку конструкцій вібраційних машин, в яких обробка деталей відбувається в інтенсивних режимах, запропоновано конструктивні рішення елементів цих машин з підвищеною надійністю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж605.3-02
Шифр НБУВ: РА319169 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Боровець 
Формування колективістської спрямованості підлітків у дитячому об'єднанні: автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / Олена Віталіївна Боровець ; Інститут проблем виховання АПН України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.352.15 + Ч421.331.2 + Ч422
Шифр НБУВ: РА352501

Рубрики:

      
8.

Бульбачинська О. І. 
Кінематографізм романів Євгена Гуцала 1980–1990-х років / О. І. Бульбачинська. — Б.м., 2021 — укp.

У роботі узагальнено і теоретичні спостереження щодо засобів і прийомів кінематографу та їхньої імплементації в літературну творчість, і критичну рецепцію творчості Є. Гуцала; досліджено ознаки кінематографічного мислення письменника; виявлено реалізовані види та окреслено функції монтажу в романах Є. Гуцала; простежено еволюцію кінематографічного мислення автора.Критично проаналізовано дискусію щодо синтезу літератури та кінематографу. Осмислені і чинники принципової відмінності цих видів мистецтва (характер сприйняття, виражальні засоби тощо), і підстави визначення їхнього міцного зв'язку (потенціал образного світу, множинність інтерпретацій). У дослідженні стверджується, що внаслідок синтезу мистецтв літературний твір набуває нової прикметної ознаки – розширення зображально-виражальних засобів, унаслідок чого посилюється енергетичний потенціал художнього слова на читача.^UThe work summarizes both theoretical observations on the means and methods of cinema and their implementation in literary work, and a critical reception of the work of Y. Hutsalo; signs of cinematic thinking of the writer are investigated; realized types and outlined functions of editing in Y. Hutsalo's novels are outlined; the evolution of the author 's cinematic thinking is traced.The work critically analyzes the discussion on the synthesis of literature and cinema. The factors of fundamental difference between these types of art (the nature of perception, means of expression, etc.) and the grounds for determining their strong connection (the potential of the figurative world, the multiplicity of interpretations) are also understood. The study argues that as a result of the synthesis of arts, a literary work acquires a new distinctive feature - the expansion of pictorial and expressive means, which increases the energy potential of the artistic word to the reader.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
9.

Бульба В. І. 
Удосконалення технології вібродіагностування тягових редукторів електропоїздів / В. І. Бульба. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єкт дослідження — процес вібродіагностування тягових редукторів електропоїздів. Дослідження проводилося із застосуванням методів цифрової обробки сигналів, математичної статистики, математичного апарату дискретного вейвлет-перетворення, процедури розкладання за емпіричними модами, фрактального аналізу, методології Бокса-Дженкінса. У результаті дослідження розв'язане актуальне наукове завдання з удосконалення технології вібродіагностування тягових редукторів електропоїздів, яке дозволяє впроваджувати нові підходи до ефективного виділення частотних смуг із зареєстрованих вібраційних сигналів з ознаками пошкоджень та здійснювати їх точний облік із подальшим прогнозуванням різних видів пошкоджень. Сферою застосування результатів дисертації є технічне обслуговування та поточний ремонт моторвагонного рухомого складу.^UThe object of research is the vibration-based diagnostics of electric train traction gearboxes. The research used digital signal processing techniques, mathematical statistics, discrete wavelet transform, empirical mode decomposition, fractal analysis, Box-Jenkins method. As a result of the research, the relevant scientific task of improving the technology for the vibration-based diagnostics of electric train traction gearboxes was solved, which allows implementing new approaches for efficient allocation of frequency bands from the registered vibration signals with fault features and provide their accurate account with further prediction of various types of faults. The area of application of the thesis results is the technical maintenance and current repair of the electric trains.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Боровець Т. В. 
Синтез та аналіз інтелектуальних спостерігачів координат вектору стану системи керування рухом колеса електромобіля.: автореферат дис. ... д.філософ : 141 / Т. В. Боровець. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертаційна робота присвячена синтезу та аналізу спостерігачів вектору стану системи керування рухом колеса електромобіля для покращення енергоощадності, прохідності, мобільності та підвищення безпеки руху транспортного засобу. Отримані результати дослідження дозволяють покращити точність спостереження невимірювальних величин у системах керування електромобілем, що дозволить синтезувати систему керування за повним вектором стану із врахуванням запасу мобільності.У першому розділі розкрито проблеми вимірювання величин у системах електромобілів, обґрунтовано необхідність використання алгоритмів спостереження невимірювальних координат. Наведено аналіз літературних джерел, у яких розглянуто використання класичних та інтелектуальних алгоритмів спостереження у системах керування колісним транспортом. Показано, що математичні моделі транспортних засобів та динаміка взаємодії колеса з дорогою є нелінійними, що суттєво обмежує використання лінійних спостерігачів. Показано, що недослідженими все ще залишаються питання ефективності застосування класичних спостерігачів в умовах бездоріжжя, зокрема при русі колеса по деформованому ґрунті.Другий розділ присвячений дослідженню математичних моделей, які описують динаміку руху транспортного засобу по деформованих поверхнях руху, з урахуванням відмінностей різних поверхонь руху. Отримав подальший розвиток підхід зворотної динаміки для аналізу запасу мобільності транспортного засобу та розроблення методики обмеження обертового моменту колеса для підтримання індексу мобільності у прийнятних межах. Обґрунтовано необхідність використання спостерігача для визначення компонентів індексу мобільності у режимі реального часу. Проаналізовано точність класичних спостерігачів для спостереження обертового моменту та нормальної реакції, яка діє у контакті шина-поверхня, під дією збурень на сигнали із давачів, негаусівських шумів, та у випадку неточних початкових умов. Враховуючи особливості моделі колісного модуля, показано що в алгоритмі роботи спостерігача доцільним є використання неявних методів чисельного інтегрування з низькими обчислювальними затратами.У третьому розділі розглянуто модифікації класичних алгоритмів спостереження із використанням нечіткої логіки. Показано використання нечіткого підходу для синтезу лінійного спостерігача Люенбергера, яке полягає у проектуванні спостерігача з декількома матрицями посилення, які налаштовані на різну швидкодію. Також, розглянуто використання нечіткої логіки для адаптації класичного спостерігача Люенбергера до нелінійних систем. Використання теорії нечітких множин для реалізації нечіткого спостерігача Люенбергера дає змогу підвищити точність спостереження у нелінійних системах «електропривод-колесо» у порівнянні із класичним спостерігачем. Запропоновано модифікований алгоритм фільтра частинок із динамічною зміною кількості частинок та змінним розподілом частинок під час обчислення дозволяє зменшити середній час обчислення на 53% відносно класичного підходу, водночас забезпечуючи високу точність оцінки. Отримані результати засвідчили ефективність пропонованих рішень.У четвертому розділі представлено результати експериментальних досліджень роботи модифікованого алгоритму фільтра частинок із динамічною зміною кількості частинок та змінним розподілом частинок. Алгоритм був реалізований на контролері dSPACE MicroAutobox II з використанням MATLAB/Simulink. Алгоритм перевірений на експериментальній установці MTS Flat-Trac в Національному дослідному центрі шин, Алтон, США. Реалізований спостерігач був протестований в двох режимах роботи: (i) із незначним вертикальним навантаженням 100 кг та (ii) зі значним навантаженням 2690 кг. Оцінені значення кутової швидкості, отримані спостерігачем, надають дані для розрахунку ковзання шин та радіуса кочення з високою точністю. Результати підтверджують можливість використання алгоритму нечіткого фільтра частинок для визначення характеристик взаємодії колеса із поверхнею у реальному часі, що дозволяє синтезувати контролер мобільності транспортного засобу.Іншим напрямком експериментальних досліджень було встановлення залежностей координат електроприводу колеса транспортного засобу від поверхні руху. Для досягнення цієї мети було розроблено чотирьохколісну мобільну платформу із індивідуальним електроприводом коліс. Встановлено, що рух колісного транспортного засобу по різних поверхнях руху спричиняє різну динаміку координат вектору стану системи електроприводу колеса. Для руху по асфальтованому дорожньому покритті характерні вищі значення кутової швидкості колеса та менші значення струму ніж для руху по трав’яному покритті. Рух по похилій поверхні спричиняє вищі значення струмів драйвера двигуна. При цьому, відмінність між кривими струму для різних покриттів залишається очевидною. Дані результати експериментів можуть слугувати для розробки інтелектуальних естиматорів поверхні руху, що дозволять формувати керуючий вплив із врахуванням поверхні руху.^UThe dissertation work is dedicated to the synthesis and analysis of state vector observers for the motion control system of an electric vehicle's wheel to improve energy efficiency, mobility, and enhance the safety of the vehicle's movement. The obtained research results allow improving the accuracy of observing immeasurable quantities in electric vehicle control systems, enabling the synthesis of a full-state control system considering the mobility reserve.In the first chapter, the problems of measuring quantities in automotive systems are disclosed, and the need for using algorithms to observe immeasurable coordinates is justified. An analysis of literary sources has been presented, in which the use of both classical and intelligent observation algorithms in wheeled vehicle control systems is considered. It is demonstrated that the mathematical models of vehicles and the dynamics of wheel-road interaction are nonlinear, which significantly limits the use of linear observers. It is shown that questions regarding the efficiency of applying classical observers in off-road conditions remain unexplored, especially during wheel motion on deformed ground. The second chapter is dedicated to the study of mathematical models that describe the dynamics of vehicle motion on deformed surfaces, taking into account the differences of various road surfaces. The approach of inverse dynamics has been further developed for analyzing the mobility margin of the vehicle and for devising methods to limit the wheel torque in order to maintain the mobility index within acceptable bounds. The need to use an observer to determine the components of the mobility index in real-time has been justified. The accuracy of classical observers for estimating rotational torque and the normal reaction, which operates at the tire-surface contact under the influence of disturbances on signals from sensors, non-Gaussian noises, and in the case of imprecise initial conditions, has been analyzed. Considering the features of the wheel module model, it is shown that in the observer's operation algorithm, it is advisable to use implicit numerical integration methods with low computational costs.In the third chapter, modifications of classical observation algorithms using fuzzy logic are considered. The use of the fuzzy approach for the synthesis of the Luenberger linear observer is shown, which involves designing an observer with several gain matrices that are adjusted for different performance levels. Also, the use of fuzzy logic to adapt the classic Luenberger observer to nonlinear systems is considered. Using the theory of fuzzy sets to implement the fuzzy Luenberger observer allows for improved observation accuracy in nonlinear "electric drive-wheel" systems compared to the classic observer. The proposed modified particle filter algorithm with dynamic changes in the number of particles and a variable distribution of particles during computation allows reducing the average computation time by 53% compared to the classical approach, while ensuring high estimation accuracy. The obtained results confirmed the effectiveness of the proposed solutions. In the fourth chapter, the results of experimental studies on the modified particle filter algorithm with dynamic changes in the number of particles and variable particle distribution are presented. The algorithm was implemented on the dSPACE MicroAutobox II controller using MATLAB/Simulink. The algorithm was tested on the MTS Flat-Trac experimental setup at the National Tire Research Center in Alton, USA.The implemented observer was tested in two operating modes: (i) with a minor vertical load of 100 kg and (ii) with a significant load of 2690 kg. The estimated values of the angular velocity, obtained by the observer, provide data for calculating the tire slip and rolling radius with high precision. The results confirm the feasibility of using the fuzzy particle filter algorithm to determine the wheel-surface interaction characteristics in real-time, allowing for the synthesis of a vehicle mobility controller.Another direction of experimental research was to determine the dependencies of the wheel's electric drive coordinates of a vehicle from the surface. To achieve this goal, a four-wheel mobile platform with individual wheel drives was developed. It was found that the movement of a wheeled vehicle on different surfaces causes different dynamics of the states of the wheel's electric drive system. For movement on asphalt, higher angular wheel velocities and lower current values are typical compared to movement on a grassy surface. Movement on an inclined surface results in higher motor driver currents. At the same time, the difference between the current curves for different terrains remains evident. These experimental results can serve as the basis for the development of intelligent surface estimators, allowing for the formulation of control effects taking into account the driving surface.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського