Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (66)Книжкові видання та компакт-диски (60)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=БОВТ$<.>+<.>A=МИХАИЛ$<.>+<.>A=ВАЛЕНТИНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Бовть О.Б. 
Агресивні реакції та шляхи їх корекції в молодших школярів: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / О.Б. Бовть ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2001. — 18 с.: рис. — укp.

Досліджено психологічні особливості агресивних дітей молодшого шкільного віку. Проаналізовано підходи різних психологічних шкіл до трактування природи та детермінації агресії. Розкрито зміст поняття "агресивні реакції". Розглянуто основні фактори, які обумовлюють дані реакції молодших школярів. За результатами кореляційного, кластерного та факторного аналізів виділено психологічний симптомокомплекс особливостей молодших школярів, схильних до агресивних реакцій, описано його зміст. Надано методичні рекомендації щодо профілактики агресивної поведінки школярів і розроблено психологічний тренінг корекції даної поведінки, оцінено його ефективність. Виявлено статистично вірогідну позитивну динаміку в експериментальній групі після тренінгу за більшістю показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.311.1 + Ю983.402.1-81
Шифр НБУВ: РА313448 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Бовт Ю.В. 
Дисциркуляторна енцефалопатія у робітників сільськогосподарського виробництва (особливості формування, клініки та профілактики): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / Ю.В. Бовт ; АМН України. Ін-т неврології, психіатрії та наркології. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне обстеження 150-ти хворих на дисциркуляторну енцефалопатію віком 30 - 50 років. Встановлено, що у сільських механізаторів, рільників і тваринників дисциркуляторна енцефалопатія формується в середньому протягом 10-ти років роботи за умов специфіки їх виробництва, тоді як у міських мешканців - протягом 15-ти років. Вивчено комплекси факторів впливу на механізаторів, рільників і тваринників, обумовлені особливостями сільськогосподарського виробництва. За умов моделювання звукових факторів, що імітують роботу сільгосптехніки, виявлено особливості змін функціонального стану нервової системи у даної категорії фахівців. Визначено клініко-фізіологічні особливості та деякі механізми формування та перебігу дисциркуляторної енцефалопатії, які вказують на активацію симпато-адреналової системи у робітників сільськогосподарського виробництва. Показано роль вертеброгенної патології шийного відділу хребта, що впливає на стан церебральної гемодинаміки, а також імунних та аутоімунних змін, спричинених інфекційним та токсичним впливом, обумовленим контактом з отрутохімікатами (зокрема, з інсектицидами та пестицидами) й збудниками інфекційних захворювань сільськогосподраських тварин. Встановлено, що у працівників сільськогосподарського виробництва достовірно частіше переважають порушення кровотоку у вертебро-базилярній системі, ніж у каротидній, та значно рідше, ніж у міських жителів, відмічається неврозоподібна симптоматика. Виявлено високий ступінь залежності самопочуття даних працівників від метеофакторів. Розроблено комплексну систему профілактики дисциркуляторних енцефалопатій у працівників сільськогосподарського виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р620.426.9-52 +
Шифр НБУВ: РА344087

Рубрики:

      
3.

Бовт М.В. 
Невротичні, особистісні і сексуальні розлади в овдовілих чоловіків без партнерки та їх психотерапевтична корекція: автореф. дис... канд. мед. наук: 19.00.04 / М.В. Бовт ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2007. — 18 с. — укp.

Досліджено розвиток особистості, міжособистісне спілкування й сексуальне здоров'я овдовілих чоловіків без партнерки. Виявлено особливості їх сомато- та психосексуального розвитку, визначено закономірності формування характерологічних й особистісних рис, що перешкоджають успішній загальній і сексуальній комунікації. Вперше встановлено співвідношення соціогенних, психогенних, негативних соціально-психологічних і соматогенних чинників у генезі порушення сексуальної функції овдовілих чоловіків без партнерки. Доведено існування зв'язку між наявним сексуальним розладом і порушенням комунікації. Вперше виокремлено клінічні форми порушення сексуальної функції овдовілих чоловіків без партнерки та розроблено систему психотерапевтичної корекції їх психічного й сексуального здоров'я, визначено принципи та напрями профілактики самотності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р698-57 + Р64-57 + Ю948.4-82 +
Шифр НБУВ: РА354263

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського