Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (13)Реферативна база даних (406)Книжкові видання та компакт-диски (260)Журнали та продовжувані видання (17)
Пошуковий запит: (<.>A=БЕССАРАБ$<.>+<.>A=ВАДИМ$<.>+<.>A=МАКСИМОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 22
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Максимович О.В. 
Визначення та оптимізація напруженого стану анізотропних пластинок з отворами і тріщинами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.02.04 / О.В. Максимович ; Луц. держ. техн. ун-т. — Луцьк, 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Запропоновано алгоритми дослідження пружної рівноваги обмежених і нескіченних анізотропних пластинок, послаблених системами отворів та криволінійних тріщин. Алгоритми створено на підставі сумісного застосування методів інтегральних рівнянь, теорії функцій комплексної змінної (ТФКЗ) і розв'язків типу Гріна. Розв'язування інтегральних рівнянь проведено за допомогою методу механічних квадратур. Розроблені алгоритми можуть бути використані безпосередньо для дослідження пружної рівноваги багатозв'язних пластинок з тріщинами, які мають форму з'єднаних півплощин; площин з еліптичним отвором та прямолінійною тріщиною. З використанням побудованого алгоритму створено методику розрахунку статичних криволінійних траєкторій поширення тріщин та запропоновано підхід до знаходження отворів оптимальної форми, біля яких концентрація напружень є мінімальною. Досліджено вплив анізотропії на розподіл напружень біля тріщин в обмежених, нескінченних, кусково-однорідних пластинках. За результатами виконаних рохрахунків та їх аналізу зроблено висновки, які можуть бути використані під час проектування, виготовлення та експлуатації композитних елементів конструкцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.630.92,022
Шифр НБУВ: РА321012

Рубрики:

      
2.

Максимович І.Я. 
Гормональний та антиоксидантний статус, показники обміну білків та ліпідів у поросят за дії хрому: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.04 / І.Я. Максимович ; Ін-т біології тварин УААН. — Л., 2007. — 16 с. — укp.

Досліджено вплив різних форм хрому на гормональний та антиоксидантний статус, обмін білків і ліпідів в організмі поросят. З урахуванням одержаних результатів удосконалено рецептуру комбікорму для поросят у період відлучення. З'ясовано, що додаткове введення поросятам перед відлученням тривалентного хрому обумовлює підвищення у плазмі крові концентрації загальних ліпідів, моно-, ді- та триацилгліцеролів і зниження концентрації вільного холестеролу. Виявлено, що введення поросятам перед відлученням тривалентного хрому супроводжується послабленням процесів пероксидного окиснення ліпідів (зменшується концентрація малонового діальдегіду та гідропероксидів ліпідів) та посиленням ферментативної ланки системи антиоксидантного захисту (збільшується активність супероксиддисмутази, каталази, глутатіонпероксидази та глутатіонредуктази). Розроблено спосіб підвищення стресостійкості та продуктивності поросят за виробничих умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-272.51 +
Шифр НБУВ: РА354954

Рубрики:

      
3.

Бессарабова О. В. 
Гра як засіб розвитку пізнавальної діяльності у слабозорих дітей: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.03 / О. В. Бессарабова ; ДЗ "Південноукр. нац. пед. ун-т ім. К.Д. Ушинського". — О., 2011. — 18 с. — укp.

Досліджено проблему розвитку пізнавальної діяльності слабозорих дітей засобами ігор, обгрунтовано й експериментально апробовано його педагогічні умови. Виявлено вплив порушення зору на розвиток пізнавальної діяльності дітей дошкільного віку. Охарактеризовано рівні розвитку їх пізнавальної діяльності, психомоторних функцій, рухових здібностей. Розроблено експериментальну модель і методику реалізації педагогічних умов розвитку пізнавальної діяльності слабозорих дітей засобами ігор, систему корекційних рухливих ігор і методичні рекомендації до їх застосування. Запропоновано методику діагностування психічних процесів слабозорих дітей за умов ігрової діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч433.241.6
Шифр НБУВ: РА384742 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Максимович І.А. 
Діагностика, патогенез і лікування гепатодистрофії у кіз: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.01 / І.А. Максимович ; Білоцерк. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2004. — 19 с.: іл. — укp.

Вивчено типові симптоми, функціональний стан, прижиттєві гістологічні зміни печінки у кіз у випадку токсичної та спонтанної гепатодистрофії та гострого некрозу паренхіми. Експериментально й теоретично обгрунтовано методи лікування кіз з патологією печінки. Вивчено фізіологічні коливання деяких показників функціонального стану печінки у кіз. Установлено, що за умов токсичної гепатодистрофії розвивається білкова зерниста та жирова дистрофія печінки, патологія характеризується жовтяничністю, гепатомегалією, гіпоальбумінемією, зростанням концентрації загального та кон'югованого білірубіну, активності аспарагінової (АСТ) та аланінової трансфераз, гамма-глутамілтрансферази (ГГТ), лужної фосфатази. У випадку гострого некрозу печінки у кіз виявлено жовтяницю, значну гіпербілірубінемію, гіперферментемію (АСТ, ГГТ), некротичні зміни паренхіми. Визначено, що основою причиною гепатодистрофії у кіз є неповноцінна та незбалансована годівля за основними поживними та біологічно активними речовинами, інтоксикація свинцем, порушення утримання. У кіз, хворих на гепатодистрофію (спонтанну), виявлено жовтяничність (30 %), гепатомегалію (50 %), гіпоальбумінемію, диспротеїнемію, зростання концентрації загального та кон'югованого білірубіну, активності АСТ і ГГТ. Установлено, що лікування кіз за токсичної гепатодистрофії та гострого некрозу печінки має тривати не менше 7 - 10-ти діб з наступною реабілітацією хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.351-932-7
Шифр НБУВ: РА330504

Рубрики:

      
5.

Бессарабова О. В. 
Імпресивна графоаналітична модель в проектуванні об'єктів дизайну: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.01.03 / О. В. Бессарабова ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2011. — 20 с.: табл., рис. — укp.

Розроблено імпресивну графоаналітичну модель для проектування об'єктів дизайну, що дозволяє врахувати їх інформативність і вплив іррадіаційних полів (ІРП) на розміщення декору та конструктивних елементів. Підтверджено гіпотезу існування ІРП зображення за допомогою хвильової теорії світла та фізіології зору. Встановлено вплив довжини хвилі й яскравості об'єкта сприйняття на розміри створюваного ним ІРП. З'ясовано вплив об'єктивного середовища (простору занурення) на ІРП об'єкта дизайну, що сприймається. Визначено вплив кольору й яскравості об'єкта сприйняття на його інформативність. Набуло подальшого розвитку визначення порівняльної інформативності об'єктів з урахуванням зовнішнього контуру, конструктивних елементів та колористики) для визначення імпресивної складової за сприйняття об'єкта дизайну.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж182
Шифр НБУВ: РА384741 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
6.

Максимович С.Б. 
Міцність похилих перерізів залізобетонних балок з двозначною епюрою згинальних моментів, завантажених зосередженими силами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / С.Б. Максимович ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2001. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н539.14-028.4
Шифр НБУВ: РА314502 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Максимович К. Ю. 
Нейрофізіологічні механізми сприйняття інформації в різні фази менструального циклу у жінок: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.13 / К. Ю. Максимович ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено ЕЕГ-активність мозку та варіативність серцевого ритму (ВСР) жінок за сприйняття зорових стимулів Міжнародної системи афективних зображень (IAPS) в різні фази менструального циклу. Показано, що сприйняття обстежуваними жінками афективних зображень у порівнянні з нейтральними супроводжується характерною перебудовою мозкової електричної активності, яка виявляє певну залежність від фаз менструального циклу, і відрізняється у жінок в усі фази циклу від такої у чоловіків. Нейтральні стимули найбільше активують мозок жінок, у порівнянні з іншими фазами, в лютеїнову фазу з зосередженням такої активації у правій півкулі. Найбільшу перебудову ритміки ЕЕГ у жінок викликає сприйняття еротичних і позитивних зображень у фолікулярну фазу. У осіб обох статей сприйняття негативних зображень викликає депресію альфа-ритму у потилично-тім'яно-скроневих ділянках, за умов цього характер мозкової нейродинаміки у жінок під час перегляду неприємних зображень є найбільш подібним у різні фази, і в цілому може трактуватись як неспецифічна активація. Аналіз показників ВСР свідчить про зсув вегетативного балансу в бік переважання симпатичного відділу у жінок у стані спокою у лютеїнову фазу у порівнянні з фолікулярною. Перегляд емоційно забарвлених зображень супроводжується зростанням тривалості R-R інтервалу у осіб обох статей. Показано, що характер ЕЕГ-активності та ВСР під час сприйняття афективних стимулів залежить від особистісного профілю емоційного реагування (рівня екстраверсії, нейротизму й емпатії), причому він відрізняється у різні фази менструального циклу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р712.56 + Е60*739.177.52*715.3 в738.4
Шифр НБУВ: РА381903 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
8.

Максимович Б.Ю. 
Несуча здатність коротких залізобетонних консолей: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / Б.Ю. Максимович ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2004. — 21 с. — укp.

Розроблено методику розрахунку поперечної арматури коротких консолей. Проведено дослідження різних схем розміщення горизонтальних і похилих хомутів та зчеплення поздовжньої арматури з бетоном, встановлено їх вплив на несучу здатність та характер руйнування коротких залізобетонних консолей. Розроблено рекомендації щодо раціонального розміщення поздовжньої і поперечної арматури у коротких консолях. Обгрунтовано доцільність використання закладних деталей коротких консолей як листової арматури для забезпечення їх несучої здатності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н539.21-028.011 +
Шифр НБУВ: РА329623

Рубрики:

      
9.

Бессарабова І.В. 
Особливості клінічних, гемодинамічних, структурно-функціональних змін у хворих на нижній інфаркт міокарда з ураженням правого шлуночка: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / І.В. Бессарабова ; Запоріз. держ. мед. ун-т. — Запоріжжя, 2004. — 19 с. — укp.

Вивчено особливості клінічного перебігу інфаркту міокарда (ІМ) залежно від локалізації зони некрозу. Установлено, що для нижнього ІМ з ураженням правого шлуночка (ПШ) типова велика частота розвитку гіповолемічного типу гемодинаміки (48,3 %), шлуночкових (71,6 %) та суправентикулярних (48,3 %) аритмій, порушення антріовентрикулярної провідності (21,6 %), висока летальність (18,3 %). У разі ІМ передньої стінки лівого шлуночка (ЛШ) виявлено високу частоту розвитку епізодів гострої серцевої недостатності II і III класів (відповідно 27,9 % і 19,6 %). Визначено закономірності раннього ремоделювання серця у хворих на ІМ залежно від локалізації зони некрозу. З'ясовано, що у разі нижнього ІМ з ураженням ПШ протягом першої доби захворювання відбувається дилатація ПШ, зниження його інотропної функції з діастолічною дисфункцією II типу, спостерігається низький рівень викиду ЛШ та порушення профілю його діастолічного наповнення внаслідок зниження переднавантаження. Відзначено, що у випадку ІМ нижнього відділу відбувається помірна дилатація порожнини ЛШ на тлі зменшення його систолічної функції та діастолічної дисфункції I типу, формується помірне порушення розслаблення ПШ. Установлено, що для ІМ передньої стінки ЛШ властиві: дилатація порожнин лівих відділів серця, порушення систолічної та формування діастолічної дисфункції ЛШ II типу, порушення систолічної та діастолічної функцій ПШ, спричинених механізмами діастолічної взаємодії шлуночків. Уперше за допомогою покрокового дискримінантного аналізу побудовано клініко-діагностичні моделі ІМ різної локалізації. Вивчено роль традиційної терапії (без тромболітичного агента) у динаміці морфофункціонального стану серця у разі ІМ різної локалізації. Виявлено, що у разі нижнього ІМ з ураженням ПШ у динаміці спостереження відбувається збільшення розмірів ЛШ (на 7,2 %) та ПШ (на 12,5 %), прогресування порушення функції їх розслаблення на тлі зростання кінцево-діастолічного тиску (на 33,3 %), тиску наповнення ЛШ (на 24,3 %), розмірів лівого передсердя (на 9,8 %). за умов ізольованого інфаркту задньої стінки ЛШ відзначено подальше посилення вираженості діастолічної дисфункції міокарда лівого серця на тлі компенсаторного ремоделювання лівого передсердя. У хворих на ІМ передньої стінки ЛШ у динаміці спостереження виявлено тенденцію до збільшення об'єму ЛШ, зменшення його інотропної функції, до підвищення кінцево-діастолічного тиску та до порушення профілю заповнення ЛШ у разі дилатації лівого передсердя. Вивчено ефективність тромболітичної терапії у хворих з різною локалізацією зони ІМ. Виявлено, що застосування стрептокінази запобігає патологічному ремоделюванню серця та поліпшує клінічний перебіг захворювання. За умов поєднаного некрозу ПШ та ЛШ виявлено позитивну динаміку параметрів систолічної та діастолічної функції міокарда правого та лівого відділів серця, достовірне зменшення летальності. У випадку ІМ задньої стінки ЛШ виявлено позитивний вплив тромболітичної терапії щодо параметрів діастолічної функції міокарда, у разі інфаркту передньої стінки ЛШ визначено достовірне поліпшення інотропної та діастолічної функцій міокарда, а також зменшення частоти розвитку епізодів гострої серцевої недостатності III класу за T.Kilip, тенденцію до зниження летальності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-3 +
Шифр НБУВ: РА334360

Рубрики:

      
10.

Максимович Р.Л. 
Поняття службової особи у кримінальному праві України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Р.Л. Максимович ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 18 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження поняття службової особи в історичному аспекті з урахуванням зарубіжного досвіду, а також за чинним кримінальним законодавством України. Розглянуто особливості кримінальної відповідальності службової особи у порівнянні з загальним суб'єктом злочину. Запропоновано класифікацію службових осіб. Розкрито зміст дефініції службової особи у кримінальному законі, визначено її загальні та спеціальні ознаки. Обгрунтовано можливість визначення службовими окремих категорій осіб, щодо правового статусу яких існують суперечки у теорії та проблеми на практиці. Наведено пропозиції щодо удосконалення законодавчої регламентації поняття службової особи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)127.011 в4 +
Шифр НБУВ: РА349040

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Максимович О.М. 
Раціоналізація використання природно-ресурсного потенціалу АПК Івано-Франківської області: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.06 / О.М. Максимович ; НАН України. Рада по вивч. продукт. сил України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Вивчено, узагальнено та вирішено проблеми, пов'язані з раціоналізацією природовикористання в АПК у контексті ринково-інституціональних реформ. Визначено та розкрито теоретико-методологічні засади дослідження екологічних проблем в АПК Івано-Франківщини, які базуються на принципах комплексного підходу, пріоритетності використання, розширеного відтворення, екологізації виробництва. Вивчено залежність функціонування АПК від використання природно-ресурсного потенціалу території з урахуванням природно-кліматичних особливостей. Виокремлено групи проблем, які впливають на виробництво сільськогосподарської продукції. Розроблено та науково обгрунтовано концептуальні засади формування стратегічних параметрів раціонального використання й охорони природних ресурсів АПК як важливої складової становлення галузі за принципами сталого сільськогосподарського виробництва та забезпечення екологічної безпеки регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ІВА)320-28 +
Шифр НБУВ: РА358002

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Максимович О. В. 
Розрахунок на міцність та довговічність композитних пластинчастих елементів конструкцій складної форми з тріщинами: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 01.02.04 / О. В. Максимович ; Луц. нац. техн. ун-т. — Луцьк, 2010. — 40 с. — укp.

Розроблено метод розрахунку на міцність тонкостінних композитних елементів конструкцій з технологічними концентраторами напружень і тріщинами, що базуються на механічних теоріях міцності й енергетичному критерії руйнування. Встановлено ефективність розроблених алгоритмів для побудови інженерних, практично точних формул для визначення високої концентрації напружень біля зближених отворів та отворів і жорстких включень з довільно закругленими кутами. Запропоновано методику оптимізації форм отворів у композитних пластинках, застосування якої показано на задачах для пластинок з високою мірою міцнісної анізотропії. Розроблено методики розрахунку на довговічність композитних пластинчастих елементів конструкції на підставі дослідження процесу росту втомних тріщин вздовж криволінійних траєкторій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.630.92,022
Шифр НБУВ: РА374184 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Максимович 
Розрахунок траєкторій та швидкості поширення втомних тріщин у пластинчатих елементах конструкцій: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.02.04 / Ярослав Володимирович Максимович ; Луцький держ. технічний ун-т. — Луцьк, 2006. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.104-01,022
Шифр НБУВ: РА347164

Рубрики:

      
14.

Максимович В.І. 
Соціально-економічна природа підприємництва: діалектика, потенціал реалізації: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / В.І. Максимович ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено природу підприємництва як багатогранної системи соціально-економічних відносин. Розкрито сутність поняття діалектики підприємництва, визначено зміст соціалізації підприємця в економіці, яка продовжує перебувати на стадії формування цивілізованого ринку. Розглянуто різні підходи до визначення сутності підприємництва, запропоновано його визначення та розмежування основних дефініцій. Проаналізовано методологічні основи для врегулювання відносин між власниками та підприємцями, досліджено мотиви підприємництва. Досліджено парні характеристики підприємництва: співвідношення конкуренції та партнерства, традиціоналізму та новаторства, кооперації та корисності відносин між роботодавцем і найманими працівниками. Розроблено модель венчурного підприємництва, проаналізовано досвід країн, які його успішно запровадили, а також хід і перспективи удосконалення державного регулювання приватного підприємництва. Особливу увагу приділено вивченню внутрішнього корпоративного підприємництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.33 +
Шифр НБУВ: РА360245

Рубрики:

      
15.

Максимович В.М. 
Теорія аналізу та синтезу число-імпульсних функціональних перетворювачів: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.13.05 / В.М. Максимович ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 33 с. — укp.

Розв'язано наукову проблему розвитку теорії аналізу та синтезу число-імпульсних функціональних перетворювачів (ЧІФП), призначених для опрацювання число-імпульсних кодів (ЧІК) в реальному масштабі часу. Розвинуто теорію оцінки метрологічної доцільності використання ЧІФП, яка допомагає комплексно враховувати точність, швидкодію і динамічний діапазон ЧІФП. Викладено методику оцінки технологічної ефективності реалізації ЧІФП, що грунтується на визначенні кількості елементів різних типів для побудови перетворювачів, залежно від основних метрологічних характеристик. Створено теорію синтезу ЧІФП зі змінною розрядністю, які забезпечують ефективне розширення динамічного діапазону за вхідним ЧІК. Синтезовано ЧІФП для реалізації логарифмічних, обернено-пропорційних функцій. Запропоновано методику аналізу точності базових елементів ЧІФП в статичному режимі їх роботи. Удосконалено методику проектування генераторів пуассонівських імпульсних послідовностей для оптимізації їх структур на відповідність даним критеріям якості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-044.4 +
Шифр НБУВ: РА353246

Рубрики:

      
16.

Максимович Я.С. 
Участь системи оксиду азоту в механізмах регуляції біохімічних процесів в динаміці розвитку і загоєння стрес-індукованих уражень слизової оболонки шлунка щурів: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Я.С. Максимович ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено активність синтази оксиду азоту у слизовій оболонці шлунка (СОШ) за умов розвитку та загоєння стрес-індукованих уражень. Установлено, що під впливом пошкоджувального фактора відбувається активація NOS, яка супроводжується підвищенням рівня нітрит-іонів і пероксинітриту в тканинах. Відзначено, що зазначені зміни у СОШ супроводжуються розвитком структурно-геморагічних уражень. Введення неселективного інгібітору L-NAME здійснює значний гастропротекторний ефект і призводить до зниження активності синтази оксиду азоту, зменшення рівня нітрит-іонів і пероксинітриту у порівнянні з показниками тварин, що піддавалися дії лише стресу. У разі застосування селективних інгібіторів нейрональної та індуцибельної NOS , а також під час дослідження характеру експресії мРНК кожної ізоформи встановлено, що основний внесок у гіперпродукцію оксиду азоту здійснюють конститутивні ізоформи синтази оксиду азоту, а у процеси загоєння залучений оксид азоту, синтезований індуцибельною ізоформою ферменту. Відзначено, що під впливом пошкоджувального фактора відбувається активація cGP-залежної протеїнкінази. Показано інтенсифікацію процесів перебігу перекисного окиснення ліпідів і порушення функціонування ферментів антиоксидантної системи захисту за умов розвитку стрес-індукованих уражень СОШ, а також нормалізацію досліджених показників під час процесів загоєння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.2-29 +
Шифр НБУВ: РА364039

Рубрики:

      
17.

Максимович О.В. 
Філософські аспекти модернізму в контексті українського соціокультурного дискурсу: Автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.03 / О.В. Максимович ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 16 с. — укp.

Досліджено філософські аспекти модернізму як світоглядної парадигми в перспективі українського соціокультурного дискурсу. Здійснено аналіз становлення вітчизняного варіанта модернізму, виокремлено атрибутивні параметри даного феномену у межах української інтелектуальної дійсності. Досліджено рефлексії та позиції критики модернізму у просторі української філософської думки. Визначено структурні компоненти й особливості соціально-філософської концепції вітчизняного модернізму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*328.933*31-725 + Ю3(4УКР)5/6 +
Шифр НБУВ: РА349962

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Кончук Н. С. 
Кримінальна відповідальність за державну зраду / Н. С. Кончук. — Б.м., 2019 — укp.

В роботі доведено необхідність диференціювати кримінальну відповідальність за державну зраду з урахуванням виду суб'єкта цього злочину та встановити відповідальність військовослужбовців та службових осіб, які займають особливо відповідальне становище, у кваліфікованому складі злочину. Констатовано, що кримінальній відповідальності за державну зраду повинні підлягати також особи, які мають громадянство України та приналежність до громадянства іншої держави (інших держав) одночасно. Обґрунтовано, що суб'єкт вчинення державної зради способом переходу на бік ворога може бути лише спеціально-конкретним (якому, крім загальних і спеціальних ознак, на момент вчинення суспільно небезпечного діяння притаманні додаткові конкретно-визначені ознаки), оскільки перейти з однієї сторони («своєї») на ворожу може той, хто належить до воюючої сторони, є супротивником на війні, у воєнних діях.Охарактеризовано об'єктивні та суб'єктивні ознаки складу злочину «державна зрада». Визначено групи суміжних складів злочинів зі злочином «державна зрада», а також наведено їхні спільні й, головне, розмежувальні ознаки. Проаналізовано особливості призначення покарання за державну зраду. Визначено передумови звільнення від кримінальної відповідальності за державну зраду: перехід на бік ворога в умовах воєнного стану або збройного конфлікту, що має вияв у наданні згоди на таке співробітництво; готування до шпигунства та готування до надання допомоги іноземній державі, іноземній організації чи їхнім представникам у проведенні підривної діяльності проти України за умови, що ці діяння були вчинені за попереднім завданням іноземної держави.^UIn the research differentiate the criminal liability for the treason, taking into account the type of the subject of the crime, and establish the responsibility of the servicemen and officials who occupy a particularly responsible position, in the qualified composition of the crime, has been proved. It was stated that persons who have the citizenship of Ukraine and at the same time have belonging to another state (other states) should also be subject to criminal liability for state treason. It is substantiated that the subject of the commission of a state treason, the way of passing to the side of the enemy, can only be a special-concrete one (which, in addition to general and special features, at the time of the commission of a socially dangerous act, has additional specific, definite features), since the transition from one side («Its») to the enemy, one who belongs to the belligerent side, is an opponent in the war, in hostilities.The object of the crime «State treason» is determined. It is stated that the crime provided for in art. 111 of the Criminal Code of Ukraine, taking into account its direct object, should be attributed to so-called «multi-objective» crimes, which at the same time cause damage to several groups of social relations, which are alternative and completely independent objects of the corresponding crime. The peculiarities of the objective side of the crime «State treason» are analyzed. It is established that the subject of treason is special. In fact, every person who has a general (physical, convicted or limited convicted person under the age of sixteen) and a special (presence of citizenship of Ukraine) of a crime subject, starting from the President of Ukraine and ending with ordinary residents, can actually commit treason. The presence of the citizenship of another state does not mean that a person automatically loses Ukrainian citizenship, as there is an appropriate procedure for termination of citizenship of Ukraine. However, the rules on the loss of citizenship are difficult to apply in practice, in the absence of a mechanism for confirming the receipt of foreign citizenship, since there are often cases where another state does not recognize its obligation to inform Ukraine of granting its citizenship to one or another person.The peculiarities of the subjective part of the crime «State treason», committed solely with direct intent, are investigated, since the corresponding crime is described as having a formal composition. Direct intent is also followed from its purpose – to cause damage to sovereignty, territorial integrity and inviolability, defense capability, state, economic or informational security of Ukraine.Groups of adjacent syllables of crimes are identified with the crime of treason as well as their general and, most importantly, demarcation features. Peculiarities of punishment for state treason are analyzed. The preconditions for the release from criminal responsibility for state betrayal are defined: the transition to the enemy's side in conditions of martial law or armed conflict is expressed in giving consent to such cooperation; preparation for espionage (receiving a criminal assignment and giving consent to its execution) as well as preparation to render assistance to a foreign state, foreign organization or their representatives in conducting subversive activities against Ukraine (receiving a criminal offense and granting consent to its execution), provided that these acts were committed on the basis of a preliminary task of a foreign state.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Микитів Г. В. 
Феноменологічна концептуалізація архетипної символіки в масмедійному тексті / Г. В. Микитів. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єкт дослідження – архетипні символи як комунікаційний інструмент феноменологічної концептуалізації в новинному контенті масмедійних текстів про воєнні дії на Сході України. Мета дослідження – схарактеризувати архетипний символ як комунікаційний інструмент феноменологічної концептуалізації суспільно значущих подій (воєнних дій на Сході України) у новинному контенті сучасних масмедійних текстів.З-поміж загальнопізнавальних методів виокремлюються описовий: прийоми контекстного аналізу та інтерпретації, на підставі яких проаналізовано архетипні символи в сучасному медіатексті, засоби їх вербалізації, виявлено семантичні та структурні особливості в медіапросторі; індуктивно-дедуктивний – для аналізу й синтезу наукових теорій і концепцій, зокрема індуктивний (для узагальнення та систематизації даних про архетипну символіку, а також самі архетипні символи в медіатекстах); дедуктивний (для створення семантичного поля характеристики медійних архетипних символів). Застосовано такі методи дослідження: порівняльно-історичний, синтезу й узагальнення – для простеження виникнення понять «символ», «архетип», «архетипний символ» і суміжних категорій, їх порівняння та зіставлення; дефінітивний – для міждисциплінарного потрактування символу й суміжних категорій; диференційний – для визначення диференційних та інтегральних ознак між символом й суміжними категоріями; контекстуальний – для дослідження структурно-стильових особливостей архетипних символів у масмедійному тексті; структурно-функціональний аналіз – для виявлення засобів формування вербальної парадигми архетипних символів; компонентний аналіз – для встановлення змісту медіаповідомлення; семантичний аналіз – для вивчення семантики архетипних символів; дистрибутивний – для класифікації лексико-семантичних груп архетипних символів та виявлення властивостей їх функціонування в медіатекстах; трансформаційний аналіз – для визначення подібностей і відмінностей між етнокультурними архетипними символами, трансформованими в сучасний медійний простір; опитування – для визначення евристичних можливостей запропонованого набору семантико-стильових, архітектонічних ознак суспільно значущих подій в архетипних символах.Новітність нововпроваджуваного полягає в тому, що: вперше: – у межах теорії соціальних комунікацій експліковано положення когнітивно-ономасіологічного підходу до дослідження явищ та процесів дійсності шляхом аналізу архетипної символіки як їх сутності, що виражена мовними засобами; – встановлено, що архетипний символ набуває експліцитного вираження в медійному просторі через розширення, окремішність, трансформацію та модифікацію спочатку архетипної схеми, а потім прообразної концептуальної схеми шляхом різних лінгвокогнітивних операцій і методологій, які формують множинність вербальних образів; – на підставі узагальнення спостережень за своєрідністю реалізації символічних значень у межах медійного контексту визначено особливості архетипного символу в медіатексті, зокрема: множинність значень, що виявляють себе в різних конситуаціях; поєднання та взаємодія цих значень через аналогію й асоціативні зв'язки; накопичення та згущення багатьох ідей, відносин як виразників символічних значень; поляризація значень, що транслюються одним і тим же референтом на різних семантичних полюсах, інтегруються масовою свідомістю в процесі комунікації; – за результатами емпіричного аналізу архетипних символів у масмедійних текстах про воєнні дії на Сході України із застосуванням полісемічності та поліфункційності визначено сучасні етнокультурні образи-символи, що формують уявлення агентів соціально-комунікативної взаємодії щодо сутності соціокультурного сенсу сучасних процесів у країні: Донбас, вогонь, зброя, захисник, ворог, перемир'я, тиша тощо;удосконалено: – систематизацію функцій символу в медіатексті; – знання щодо структурно-семантичних ознак архетипних символів як засобів творення змісту медіаповідомлення; – інтерпретації архетипних символів як репрезентантів інформаційної картини світу українців та їх модифікації;набуло подальшого розвитку: – класифікація символу як предмета дослідження різних галузей на підставі змістовного аналізу множини різновидів символів з урахуванням сучасних соціокомунікаційних досліджень; – інтерпретації трансформації етнокультурних символів у масмедійний інформаційний простір, зокрема регіональних медіа, та формування картини світу споживачів інформації як вербальними, так і візуальними засобами комунікації. Результати дослідження можуть бути використані при подальших наукових дослідженнях особливостей функціонування архетипної символіки у медійному просторі; під час викладання дисциплін для здобувачів освіти всіх форм навчання освітніх ступенів «бакалавр» і «магістр»; авторами інформаційних повідомлень, у яких висвітлюються воєнні дії на Сході України.^UThe object of research is archetypal symbols as a communication tool of phenomenological conceptualization in the news content of mass media texts about military actions in Eastern Ukraine. The purpose of the research is to characterize the archetypal symbol as a communication tool of phenomenological conceptualization of socially significant events (military actions in the East of Ukraine) in the news content of modern mass media texts.Among the general cognitive methods are descriptive: methods of contextual analysis and interpretation, based on which the archetypal symbols in modern media text, the means of their verbalization, semantic and structural features in the media space; inductive-deductive – for the analysis and synthesis of scientific theories and concepts, in particular inductive (for generalization and systematization of data on archetypal symbols, as well as the archetypal symbols themselves in media texts); deductive (to create a semantic field of characteristics of media archetypal symbols).The following research methods were also used: comparative-historical, synthesis and generalization – to trace the emergence of the concepts of "symbol", "archetype", "archetypal symbol" and related categories, their comparison and comparison; definitive - for interdisciplinary interpretation of the symbol and related categories; differential – to determine the differential and integral features between the symbol and related categories; contextual – to study the structural and stylistic features of archetypal symbols in the mass media text; structural-functional analysis - to identify the means of forming a verbal paradigm of archetypal symbols; component analysis – to establish the content of the media message; semantic analysis – to study the semantics of archetypal symbols; distributive – to classify lexical and semantic groups of archetypal symbols and identify the properties of their functioning in media texts; transformational analysis – to determine the similarities and differences between ethnocultural archetypal symbols transformed into the modern media space; survey – to determine the heuristic possibilities of the proposed set of semantic-stylistic, architectural features of socially significant events in archetypal symbols. The novelty of the newcomer is that: for the first time: - within the theory of social communications the position of cognitive-onomasiological approach to the study of phenomena and processes of reality by analyzing archetypal symbolism as their essence, which is expressed by linguistic means; it is established that the archetypal symbol acquires explicit expression in the media space through the expansion, separation, transformation and modification of first the archetypal scheme, and then the prototype conceptual scheme through various linguocognitive operations and methodologies that form a plurality of verbal images; observations on the originality of the implementation of symbolic meanings within the media context identified features of the archetypal symbol in the media text, in particular: the plurality of meanings that manifest themselves in different situations; combination and interaction of these values through analogy and associative connections; accumulation and condensation of many ideas, relations as expressions of symbolic meanings; polarization of meanings transmitted by the same referent at different semantic poles is integrated by the mass consciousness in the process of communication; ethnocultural images-symbols that form the idea of agents of socio-communicative interaction on the essence of socio-cultural meaning of modern processes in the country: Donbass, fire, weapons, defender, enemy, truce 'I, silence, etc.; improved: - systematization of symbol functions in media text; - knowledge of the structural-semantic features of archetypal symbols as a means of creating the content of the media message; - interpretations of archetypal symbols as representatives of the information picture of the world of Ukrainians and their modifications; - interpretation of the transformation of ethnocultural symbols into the mass media information space, in particular regional media, and the formation of a picture of the world of information consumers by both verbal and visual means of communication. The results of the research can be used in: further research of the peculiarities of the functioning of archetypal symbolism in the media space; during the teaching of disciplines for students of all forms of educational degrees "bachelor" and "master"; the authors of information messages in which they are covered military action in eastern Ukraine.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Бессарабов В. І. 
Технології комплексного використання полімерних композиційних матеріалів у виробництві геріатричних лікарських засобів / В. І. Бессарабов. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертацію присвячено вирішенню проблеми створення системи методів впровадження принципів ощадливого виробництва на прикладі технологій використання полімерних композиційних матеріалов на всіх етапах життєвого циклагеріатричного лікарського засобу, від фармацевтичної розробки до виробництва, забезпечення утилізації токсичних відходів та санітарних і протипожежних норм у виробничих приміщеннях. Розроблено технологічні процеси одержання полімернихкомпозиційних матеріалів у вигляді твердих дисперсних систем флавоноїда гесперидина, що суттево підвищило його біодоступність. Досліджено технологічні процеси створення in situ високоефективних систем деконтамінації залишківфосфорорганічних активних фармацевтичних інгредієнтів у технологічному обладнанні фармацевтичних підприємств. Показано технологічні підходи до створення високоефективних інтумесцентних покриттів з протицвільовими властивостями.^UThe dissertation is devoted to solving the problem of creating a system of methods for implementing the principles of economical production on the example of technologies for the use of polymer composite materials at all stages of the life cycle of geriatric drugs, from pharmaceutical development to production, toxic waste disposal and sanitary and fire regulations in production facilities. Technological processes for obtaining polymeric composite materials in the form of solid dispersed systems of the flavonoid hesperidin have been developed, which has significantly increased its bioavailability. For the first time developed the composition and method of obtaining a geriatric pharmaceutical composition based on a solid dispersed system of hesperidin with pharmaceutically acceptable polymers and surfactants with improved parameters of specific pleiotropic pharmacological activity and bioavailability. The relationship between the molecular weight of polyvinylpyrrolidone in the polymeric TDS of hesperidin and its solubility in water has been established, which is probably due to the number of functional groups in the polymer molecule that participate in the formation of hydrogen bonds. The maximum value of increasing the solubility of hesperidin is observed in the system with polyvinylpyrrolidone K-25 and cetylpyridinium chloride - 42.7 times. The effect of temperature on water solubility Hes as a part of polymeric TDS is shown. The maximum value of the increase in solubility is observed at a temperature of 40 ± 0.5 °C - 43.3 times in the system with polyvinylpyrrolidone K-25 and cetylpyridinium chloride. Thermodynamic parameters of formation of polymeric TDS of hesperidin are calculated. It is shown that the solubilization of hesperidin in the presence of a polymer occurs under favorable conditions. Increasing the polymer concentration and the reaction temperature contribute to a better reaction of the formation of intermolecular complexes. It is established that the process of formation of intermolecular complexes has a spontaneous character at selected temperatures and is endothermic. It is shown that the formation of complexes between hesperidin and excipients occurs during the destruction of the aqueous solvate shell of molecules. The solubility parameters of polymeric TDS hesperidin at different pH values were studied, which indicate that the neutral environment of the large intestine in the human body will be the target site of release of Hes from TDS. The effect of human serum on Hes and its intermolecular complexes with high molecular weight and surfactants, which suggest a better preservation of the biological activity of hesperidin in the polymeric TDS Hes compared with pure Hes. In addition, it was found that Hes, which is part of the complex with high molecular weight polymer and surfactants, is less destructive to serum enzymes than Hes in pure form. A study of the chemical compatibility of the components and the stability of the polymeric TDS of hesperidin, which indicate slight deviations of the quantitative content of Hes in the TDS during the observation period, compared with the initial values. Using the FTIR spectroscopy method, the absence of chemical interactions (chemical compatibility) of the components of polymeric TDS hesperidin and the stability of the system under test conditions were proved. It is concluded that in the development of the composition of the pharmaceutical composition based on polymeric TDS hesperidin carried out the optimal selection of excipients and technology for the manufacture of TDS. Optical microscopy has shown that the obtained polymeric TDS of hesperidin has an amorphous structure, the particles of which are isometric, which will promote better dissolution due to the larger surface area of the particles. The formation of PVP K-25 + Hes polymer complexes, mainly due to hydrogen bonds, has been proved using FTIR spectroscopy. The complexes formed are characterized by an increase in the number of hydrogen bonds by more than a third compared to the components of the polymer composite system. For the first time it was established that polymeric TDS of hesperidin inhibits butyrylcholinesterase of human serum by a mixed (partial) mechanism. TDS of hesperidin has been shown to be almost 19 times more effective as a serum butyrylcholinesterase inhibitor than hesperidin (IC50). Technological processes of creation of in situ highly effective systems of decontamination of residues of organophosphorus active pharmaceutical ingredients in the technological equipment of pharmaceutical enterprises are investigated. Technological approaches to the creation of highly effective intumescent coatings with anti-mold properties are shown.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського