Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (364)Книжкові видання та компакт-диски (154)Журнали та продовжувані видання (20)
Пошуковий запит: (<.>A=БЕЗРУК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
1.

Безрук Н.Г. 
Безпосередні та віддалені результати органозберігаючого лікування раку молочної залози Т: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.07 / Н.Г. Безрук ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена органозберігаючому лікуванню раку молочної залози. Вивчені безпосередні та віддалені результати, а також якість життя хворих в залежності від обсягу місцево-регіонарної терапії. З'ясовано, що використання органозберігаючих методик лікування приводить до суттєвого покращання безпосередніх результатів і меншої психотравмуючої дії без погіршення локального контролю, збереженні досить високого рівня виживаємості. Розроблені показання щодо відбору хворих для органозберігаючих операцій та ад'ювантної променевої терапії з урахуванням провідних прогностичних факторів (стан менструальної функції, співвідношення "розмір пухлини / розмір молочної залози", локалізація, гістологічна структура, стан пахвових лімфатичних вузлів). Наведені дані про можливість скорочення обсягу лімфаденектомії при І стадії процесу, а також безпечність відмови від пахвової дисекції у хворих в стійкій менопаузі при клінічно інтактних лімфатичних вузлах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.133.1-59

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
2.

Безрук К. О. 
Геохімія ртуті у підземних водах геологічних структур північно-західної частини Донецької складчастої споруди: автореф. дис. ... канд. геол. наук : 04.00.02 / К. О. Безрук ; НАН України ; Ін-т геології і геохімії горюч. копалин. — Л., 2011. — 19 с. — укp.

Встановлено, що розподіл елемента чітко контролюється зонами глибинних розломів, з якими пов'язані як давні, так і сучасні осередки тепломасопереносу. З'ясовано, що міграція ртуті залежить від геохімічних особливостей підземних вод. Виявлено, що ртуть за певних умов може проникати і через потужні галогенні флюїдотриви. Побудовано схеми формування гідрогеохімічних ореолів ртуті навколо ділянок кіноварної мінералізації з різною температурою утворення. Встановлено, що присутність ртуті у підземних водах можна використовувати як прогнозний геохімічний індикатор нафтогазових покладів, ділянок тектонічної активізації зон розломів, захованого гідротермального зруденіння. Доведено, що високі концентрації ртуті у підземних водах є можливим чинником захворювання населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д451.68(45УКР)-4
Шифр НБУВ: РА379490 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Безруков О. П. 
Гігієнічні аспекти формування захворювань щитоподібної залози в Кримському регіоні, їх профілактика і лікування: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.02.01 / О. П. Безруков ; Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзєєва АМН України. — К., 2010. — 37 с. — укp.

Складено карти вмісту йоду й інших мікроелементозів у грунтових водах Криму. Виділено типи території з різним рівнем захворюваності з визначенням причин виникнення зобної патології. Проведено картування патології щитовидної залози (ЩЗ) за нозологічними формами. Зроблено висновки особливостей у структурі та динаміці захворюваності ЩЗ населення Криму за останні 12 років. Виявлено, що найбільш небезпечною патологією є вузлові зоби, які виявляються самостійно, та в контексті аутоімунного тиреоїдиту або у формі аденом ЩЗ. Відносна стабільність цієї патології протягом ряду років дозволяє зробити висновок, що основною етіологічною причиною їх виникнення є природні геобіохімічні чинники і, насамперед, нестача йоду в питній воді та харчових продуктах. Розроблено алгоритм лікування мікрокарцином ЩЗ. Запропоновано нові підходи у веденні перед- і післяопераційного періоду в даного контингенту хворих. Запропоновано нові технічні прийоми дренування ран після тиреоїдектомії. Запропоновано застосування препарату L-лізину - есцинат. Для реабілітації хворих у ранній післяопераційний період розроблено комплекс лікувальної фізкультури. Зазначено, що з метою профілактики мікроелентозів і для лікування хворих із вузлами в ЩЗ (у разі виключення злоякісного росту) з позитивним ефектом застосований препарат барба-йод.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.12-1 + Р11(4УКР)284.1
Шифр НБУВ: РА375965 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Безруков Г.С. 
Клініко-біохімічна оцінка використання методики пошарового введення поліакриламідного гелю для усунення деформацій м'яких тканин обличчя: автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.22 / Г.С. Безруков ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Розроблено метод усунення дефектів і деформацій м'яких тканин обличчя шляхом ін'єкційного пошарового введення в м'які тканини поліакриламідного (ПАА) гелю у комплексі з адаптаційною та імунокоригувальною терапією, яка передбачає застосування траумелю-C. Проведено обстеження та лікування 133-х жінок з типовими варіантами деформацій (міжбрівних, носогубних складок) і дефектів (гіпоплазії губ) м'яких тканин. За цього пацієнток розподілено на три групи залежно від методики усунення вад. У контрольній групі використано традиційну методику одношарового розташування ПАА гелю у тканинах. У першій і другій основних групах імплатанти вводили пошарово. У другій основній групі у терапевтичному комплексі запропоновано використовувати препарат траумель-C, що має імунокоригувальні, антиоксидантні й адаптогенні властивості. На підставі результатів лікування у різні терміни спостережень виявлено вірогідну різницю за більшістю показників, зокрема, кількість наслідків лікування зросла на 26,94 %, а частота розвитку місцевих запальних реакцій знизилась на 11,2 % у пацієнтів, яким проводили пошарове введення ПАА гелю. Характер змін біохімічних показників слини (трипсиноподібної, антитрипсичної, каталазаподібної та антиокисної активності, цитохімічних даних крові (лактатдегідрогенази, сукцинатдегідрогенази), локальної термометрії, біопотенціометрії та реографії засвідчив суттєві позитивні зміни, що розвиваються у ранній і віддалений післяімплантаційний періоди у пацієнток другої основної групи. Це доводить вищу ефективність запропонованого методу лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.163-3
Шифр НБУВ: РА359000

Рубрики:

      
5.

Безрук Т.О. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування застосування ербісолу та пилку квіткового у хворих на хронічний пієлонефрит з супутніми захворюваннями гастродуоденальної і біліарної систем: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Т.О. Безрук ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Уперше для хворих на хронічний пієлонефрит (ХП) з супутніми ураженнями системи травлення обгрунтовано диференційоване призначення ербісолу та пилку квіткового залежно від особливостей клінічного перебігу ХП та доведено ефективність їх використання, яка полягає у вірогідному прискоренні регресу клінічних проявів та функціональних патологічних ознак основного та супутніх захворювань, кращій корекції порушень стану про- й антиоксидантних систем, імунологічних порушень у хворих на ХП з супутньою патологією системи травлення за умов застосування у лікувальному комплексі лікарського препарату "Ербісол". Уперше досліджено вплив пилку квіткового на функціональний стан нирок, регрес клінічних і лабораторних симптомів у зазначених хворих та доведено подібну: але більш м'яку, його дію на дані параметри у порівнянні з ербісолом та переваги його застосування у хворих з анемічним варіантом ХП. Запропоновано концепцію побудови диференціальних лікувальних програм ХП, що передбачають застосування ербісолу, пилку квіткового та інших лікувальних засобів з метою оптимізації результатів лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.540.112-52 + Р413-52 +
Шифр НБУВ: РА340257

Рубрики:

      
6.

Безрукова Т.Л. 
Прогностичні критерії ризику рецидивів бронхообструктивного синдрому у дітей раннього віку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Т.Л. Безрукова ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено прогнозування рецидивів бронхообструктивного синдрому за гострих респіраторних захворювань у дітей раннього віку після комплексного лікування у стаціонарі. Визначено фактори ризику транзиторного та персистуючого характеру рецидивів бронхіальної обструкції у дітей на підставі тривалого катамнестичного обстеження. Встановлено, що в 55,4 % випадків напади бронхіальної обструкції не спостерігалися в подальшому, в 15,9 % - набували транзиторного характеру, припиняючись у дошкільному віці, в 19,7 % хворих рецидиви бронхообструктивного синдрому персистували до 15 років, а в 9 % пацієнтів продовжувались у більш старшому віці та дорослому періоді життя. Доведено, що найбільш важливими факторами ризику рецидивів бронхообструктивного синдрому та персистуючого їх перебігу є виникнення бронхіальної обструкції після дворічного віку, проживання за міських умов, частота попередніх епізодів даного синдрому більше 3-х, позитивний індивідуальний алергологічний анамнез, різко виражена шкірна гіперчутливість основних груп небактеріальних алергенів і стійка еозинофілія крові. Доведено, що індивідуальне прогнозування рецидивів бронхообструктивного синдрому у дітей раннього віку необхідно проводити з урахуванням комплексної оцінки факторів ризику в їх взаємодії на підставі використання методів математичного моделювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202-3 +
Шифр НБУВ: РА342375

Рубрики:

      
7.

Безрук В.В. 
Розвиток дітей раннього віку, народжених матерями із залізодефіцитною анемією під час вагітності, та корекція залізодефіцитних станів цих дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / В.В. Безрук ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2005. — 20 с.: рис., табл. — укp.

За результатами дослідження установлено, що дефіцит заліза у матері впрожовж вагітності є одним з факторів, що спричинює формування у дитини залізодефіцитних станів, виникнення залізодефіцитної анемії та порушень фізичного та психомоторного розвитку, зміни імунітету, збільшення ризику інфекційних захворювань. Вивчено взаємозв'язки між антропометричними показниками, показниками нервово-психічного розвитку та соціальними, матеріально-побутовими чинниками. Розглянуто питання визначення ризику виникнення порушень розвитку за цими показниками. Досліджено стан еритроцитарної системи крові та імунної системи у дітей раннього віку, що народились у матерів з залізодефіцитною анемією впродовж вагітності. Проаналізовано роль захворюваності на залізодефіцитну анемію стосовно змін імунологічного захисту організму дітей. Розроблено скринінгову систему оцінки порушень розвитку дітей раннього віку, що народилися в матерів з залізодефіцитною анемією впродовж вагітності, та методи їх корекції. Вивчено можливість застосування залізовмісного препарату "Глобірон"-сиропу та високоадаптованої суміші "NAN-новий" з метою комплексного лікування та профілактики залізодефіцитних станів у дітей грудного та раннього віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.411.033.2-52 +
Шифр НБУВ: РА337824

Рубрики:

      
8.

Безрукавий Є.А. 
Розробка складу, технології та дослідження мазі для застосування на стадії репарації ран: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / Є.А. Безрукавий ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2007. — 21 с. — укp.

Вивчено технологічні та фізико-хімічні властивості кислоти гіалуронової (КГ) та її солей і створено на їх основі за поєднання з тіотриазоліном науково обгрунтований склад м'якої лікарської форми для лікування за другої та третьої фаз ранового процесу, яка має високу біодоступність та достатню стабільність під час зберігання. На підставі результатів технологічних, фізико-хімічних, біофармацевтичних і біологічних досліджень науково обгрунтовано оптимальний склад і технологію виготовлення мазі на емульсійній основі з цинковою сіллю КГ і тіотриазоліном. Вивчено фізичні та фізико-хімічні властивості водних розчинів КГ та її цинкової, натрієвої, мідної солей, що дозволило прогнозувати їх вплив на структурно-механічні властивості емульсійних лікарських форм. Розроблено методики якісного та кількісного визначення тіотриазоліну та цинкової солі КГ у препараті. Розроблено проекти аналітичної нормативної документації та технологічного регламенту на лікарський засіб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.523 + Л663.21 +
Шифр НБУВ: РА350431

Рубрики:

      
9.

Євтухова Г. Ю. 
Саботаж у політичному процесі: український контекст / Г. Ю. Євтухова. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт – саботаж як соціально-політичне явище. Мета – виявлення специфіки проявів саботажу в політичному процесі сучасної України. Методи – структурно-функціональний, конфліктний, інституційний, аналітико-синтетичний, ретроспективний та ін. Теоретичні і практичні результати – виявлено специфіку прояву саботажу в політичному процесі України та запропоновано стратегії запобігання цій практиці. Новизна – виокремлено домінантні форми саботажу в політичному процесі; виявлено основні характеристики при аналізі його проявів: деструктивність/конструктивність, явність/латентність, спрямованість (на організації, групи, окремих індивідів, процеси тощо); аргументовано, що саботажу притаманний поліаспектний характер (саботаж ідентифікується як суспільно-політичне явище, як політична практика, як супутній елемент політичного процесу, як поведінкова стратегія); виявлено специфіку проявів саботажу в політичному процесі сучасної України, зокрема, в електоральному процесі та у процесі реформування місцевого самоврядування (реформа децентралізації); обґрунтовано, що саботаж є певною ознакою радикальних соціальних змін та має місце в трансформаційних суспільствах. Ступінь упровадження – розробка стратегій щодо попередження саботажу в політичному процесі сучасної України. Сфера використання – владні структури при прийнятті політичних рішень, пов'язаних з державотворчими стратегіями та управлінням суспільством; політичні партії; громадські організації; аналітична та навчальна діяльність.^UObject – the sabotage as a socio-political phenomenon. The objective – is revealing the specifics of manifestations of sabotage in the political process of modern Ukraine. Methods – structural-functional, conflict, institutional, analytical-synthetic, retrospective, etc. The theoretical and practical results – revealed the specifics of the manifestation of sabotage in the political process of Ukraine and proposed strategies to prevent this practice. The novelty – the dominant forms of sabotage in the political process are singled out; the basic characteristics are revealed in the analysis of its manifestations: destructiveness / constructiveness, clarity / latency, orientation (on organizations, groups, individual individuals, processes, etc.); it is argued that sabotage is characterized by a poly-dimensional character (sabotage is identified as a socio-political phenomenon, as political practice, as an accompanying element of the political process, as a behavioral strategy); revealed the specifics of manifestations of sabotage in the political process of modern Ukraine, in particular, in the electoral process and in the process of reforming local self-government (decentralization reform); It is substantiated that sabotage is a sign of radical social change and takes place in transformational societies. The rate of implementation – development of strategies to prevent sabotage in the political process of modern Ukraine. The scope of application – the power structures when making political decisions related to state-building strategies and community management; political parties; the NGOs; the analytical and educational activities.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Іваненко С. А. 
Визначення незайнятих частотних каналів у когнітивних радіомережах методами виявлення та розпізнавання сигналів в умовах апріорної невизначеності / С. А. Іваненко. — Б.м., 2019 — укp.

Об'єкт - визначення незайнятих частотних каналів при проведенні радіомоніторингу в когнітивних радіомережах.Мета - визначення незайнятих частотних каналів в когнітивних радіомережах методами виявлення та розпізнавання сигналів в умовах апріорної невизначеності.Предмет дослідження - методи виявлення невідомих та розпізнавання заданих сигналів на основі зміни імовірнісних властивостей сигналів, які дозволяють розв'язати задачу виявлення незайнятих частотних каналів у когнітивних радіомережах.Методи - теорії ймовірностей і математичної статистики, статистичної радіотехніки, теорії виявлення, спектрального аналізу, методи імітаційного моделювання.Результати – запропоновано нові методи виявлення незайнятих частотних каналів в когнітивних радіомережах; отримали подальший розвиток методи виявлення невідомих сигналів; вперше досліджено робочі характеристики спектральних методів виявлення невідомих сигналів з використанням реальних сигналів і шумів у частотному діапазоні; вперше вирішена задача розпізнавання заданих сигналів при наявності невідомих сигналів під час радіомоніторингу в когнітивних радіомережах; вперше запропоновано алгоритм визначення незайнятих частотних каналів для їх надання вторинним користувачами когнітивних радіомереж з використанням некласичних методів виявлення та розпізнавання сигналів в умовах апріорної невизначеності.Впроваджено – результати дисертаційних досліджень реалізовані в навчальному процесі кафедри інформаційно-мережної інженерії Харківського національного університету радіоелектроніки, зокрема, у дисципліні «Основи інформаційно-комунікаційних технологій» та у звіті НДР № 320 “Розроблення нової інформаційної технології комплексного розпізнавання радіо випромінюючих об'єктів методами статистичної радіотехніки та штучного інтелекту” (№ ДР 0117U002528), що підтверджуються відповідними актами впровадження. Галузь використання – проектуванням когнітивних радіомереж та систем радіомоніторингу.^UObject – determination of unoccupied frequency channels during radio monitoring in cognitive radio networks.Aim – determination of unoccupied frequency channels in cognitive radio networks by methods of detection and recognition of signals under a priori uncertainty.Subject – methods of detection of unknown and recognition of the given signals on the basis of change of probabilistic properties of signals which allow to solve a problem of detection of unoccupied frequency channels in cognitive radio networksMethods – probability theory and mathematical statistics, statistical radio engineering, detection theory, spectral analysis, simulation methods.Results – New methods of detection of unoccupied frequency channels in cognitive radio networks are proposed; methods of detection of unknown signals were further developed; the performance characteristics of spectral methods for detecting unknown signals using real signals and noises in the frequency range are studied for the first time; for the first time the problem of recognition of given signals in the presence of unknown signals during radio monitoring in cognitive radio networks is solved; for the first time, an algorithm for determining unoccupied frequency channels for their provision to secondary users of cognitive radio networks using non-classical methods of signal detection and recognition under a priori uncertainty is proposed.Implementation – the results of dissertation research are implemented in the educational process of the Department of information and network engineering of Kharkiv national University of radio electronics, in particular, in the discipline "Fundamentals of information and communication technologies" and in the report of research № 320 "Development of new information technology of complex recognition of radio emitting objects by methods of statistical radio engineering and artificial intelligence" (№ GR 0117U002528), which is confirmed by the relevant acts of implementation. Application – development of cognitive radio networks and radio monitoring systems.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Безрук І. В. 
Експериментальне обґрунтування підходів та стандартизація препаратів плюща звичайного / І. В. Безрук. — Б.м., 2021 — укp.

Хвороби органів дихання виникають у людей незалежно від віку і соціального статусу та залишаються найбільш розповсюдженими серед населення України. Кашель є основним симптомом при захворюванні дихальної системи. Лікарські засоби, що містять листя плюща мають певні переваги для лікування кашлю та захворювань бронхолегеневої системи в цілому. На фармацевтичному ринку України, найбільшу частину асортименту мають лікарські засоби іноземного виробництва (71,43 %). Житомирська фармацевтична компанія «Вішпфа» розширює лінійку вітчизняних препаратів, проводячи розробку нових препаратів з екстрактом листя плюща звичайного (сироп «Гедерин+» та капсули «Гедерин»). У зв'язку з цим виникає необхідність у розробці методик для стандартизації як готових лікарських засобів так і вихідної сировини, що застосовується при виробництві.Також доцільним є вивчення сировинних баз заготовки плюща звичайного, оскільки ефективність препаратів рослинного походження безпосередньо залежить від якості рослинної сировини.Оскільки одним з головних етапів фармацевтичної розробки лікарських засобів є вибір методів контролю якості, необхідно обґрунтувати критерії за якими буде визначатися найбільш підходящий метод для аналізу. Все вищенаведене свідчить про безумовну актуальність розробки методів для стандартизації препаратів плюща звичайного та визначення критеріїв до відбору методу аналізу^URespiratory diseases occur in people regardless of age and social status and remain the most common among the population of Ukraine. Cough is the main symptom of respiratory disease. Medicines containing ivy leaf have certain benefits for the treatment of cough and diseases of the bronchopulmonary system in general. Medicines of foreign production have a 71.43 % share in the pharmaceutical market of Ukraine. Zhytomyr pharmaceutical company Vishpfa decided to develop new medicines with ivy leaf extract (syrup “Gederin+” and capsules “Gederin”). Thus, there is a necessity to develop methods for standardization of both medicines and raw materials used in production.Since, the effectiveness of herbal medicines directly depends on the quality of plant raw materials, study its composition is required.One of the main stages of pharmaceutical drug development is the choice of method for quality control. Therefore, it is necessary to justify the criteria by which the most appropriate method for analysis might be determined.All mentioned above proves necessity of development of methods for standardization of ivy preparations and the definition of criteria to select methods for analysis.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Безрукавий Н. В. 
Підвищення ресурсу колісних пар вантажних вагонів шляхом вдосконалення профілів коліс / Н. В. Безрукавий. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертацію присвячено вирішенню питання підвищення ресурсу колісних пар вантажних вагонів за рахунок поліпшення взаємодії з колією, що досягається шляхом вдосконалення профілів ободів коліс. Виконано розробку зносостійких профілів коліс для вантажних вагонів перспективних конструкцій, у тому числі з підвищеним осьовим навантаженням. В першому розділі виконано аналіз основних проблем взаємодії рухомого складу з рейковою колією, характерних для мережі вітчизняних залізниць. Виконано огляд робіт, присвячених вдосконаленню форми профілів ободів коліс. Проаналізовано передовий світовий досвід у питаннях оптимізації форми профілів коліс.Показано, що подальше вдосконалення форми профілів коліс вантажних вагонів здатне вирішити низку проблем, пов'язаних з покращанням взаємодії вантажних вагонів та колії. В другому розділі виконано дослідження впливу технічного стану візків вантажних вагонів на їх динамічні показники і процеси взаємодії з колією. Проаналізовано основні параметри, що характеризують технічний стан візка вагона. Розроблено просторову математичну модель взаємодії вагона і колії довільного окреслення в плані, яка дозволяє враховувати зміну в процесі експлуатації параметрів технічного стану вагонів зі стандартними і перспективними візками, а також можливість виникнення рызних фаз контакту на поверхнях обода колеса і головки рейки.Розглянуто рух вагонів зі стандартними візками моделі 18-100, а також візками цієї моделі, обладнаними елементами комплексної модернізації. Досліджувалися нормовані динамічні показники вагона, показники інтенсивності зносу і взаємодії між колесом і рейкою. За результатами моделювання руху вагонів з візками різного технічного стану побудовано залежності досліджуваних показників від швидкостей руху.Виконано аналіз отриманих результатів і встановлено, що найбільший вплив на динамічні показники системи «вагон колія» із розглянутих параметрів технічного стану ходових частин екіпажа чинить знос колісних пар.Показано, що застосування комплексної модернізації візків моделі 18-100 дозволяє не тільки знизити величини зносів його елементів і вузлів, а й зменшити негативний вплив цих зносів на динамічні якості вагона.В третьому розділі проведено аналіз впливу форми профілю коліс вантажних вагонів на їх взаємодію з колією. Виконано аналіз контактної взаємодії рейок та коліс з різними профілями поверхонь катання ободів при різних їх взаємних зміщеннях. Проаналізовано можливі типи контакту та обрано шляхи оптимізації профілів коліс.Проведені експлуатаційні дослідження вантажних вагонів з різними конструкціями візків та початковими профілями коліс свідчать, що використання зносостійкого профілю ІТМ-73 у порівнянні зі стандартним профілем дозволило зменшити інтенсивність зносу гребенів коліс більше ніж в 2 2,5 рази, а запровадження профілю ІТМ-73-01 - більше ніж у чотири рази. Виконано аналіз можливості підвищення ресурсу колісних пар за рахунок зменшення технологічного зносу при застосуванні нового ремонтного профілю коліс ІТМ-73-01. Проведено аналіз впливу технологічного зносу на ресурс колісної пари, встановленно основні фактори, що впливають на його величину. Побудовано залежності величини технологічного зносу колісних пар від геометричних параметрів профілів зношених коліс при обточуваннях за різними профілями.Виконано порівняльну оцінку варіантів переточки коліс за зносостійкими профілями з позиції збільшення ресурсу колісної пари і розробку раціональних варіантів переточки обода коліс в залежності від видів їх несправності та етапу експлуатації. Застосування профілю ІТМ-73-01 при обточуваннях коліс, як за зносом гребенів, так і за поверхневими дефектами дозволяє знімати менший шар металу, що істотно збільшує ресурс колеса.Четвертий розділ пов'язаний з вирішенням проблеми оновлення вантажного парку вітчизняних залізниць з метою підвищення динамічних якостей екіпажів, збільшення ресурсу ходових частин, зниження зносу елементів рухомого складу та колії. В даному розділі приведено результати досліджень щодо вдосконалення форми існуючих зносостійких профілів та оцінки впливу їх застосування в візках різних конструкцій для вантажних вагонів нового покоління на їх динамічні якості та взаємодію з колією.Розроблено новий зносостійкий профіль коліс ІТМ-73-02 з конформним контактом для рейок Р65 з урахуванням форми зносу їх головок. Виконано оцінку впливу використання нового зносостійкого профілю в візках моделі 18-7020 на динамічні показники екіпажа та його взаємодію з колією. За результатами дослідження показано, що застосування профілю коліс ІТМ-73-02 за прогнозними оцінками дозволить задовольнити за інтенсивністю зносу коліс вимоги, що пред'являються до перспективних вантажних вагонів. Для нових візків моделі 18-9817 (з підвищеним до 25 тс осьовим навантаженням) запропоновано профіль коліс ІТМ-73-03, використання якого дозволить при забезпеченні високих динамічних якостей вантажного вагона помітно поліпшити процес взаємодії екіпажа і колії і значно знизити гребеневий знос коліс.^UThe dissertation is devoted to the problem of freight cars wheelsets resource increase by the improvement of interaction with a track which is reached by perfection of wheel rim profiles. Development of wear-resistant wheel profiles for freight cars of perspective design including ones with the increased axial loading is done. The first section analyzes the main problems of interaction between rolling stock and railway track typical for domestic railway network. A review of works devoted to improving the shape of wheel rim profiles has been performed. The advanced world experience in optimizing the shape of wheel profiles is analyzed.It is shown that further improvement of the shape of the freight cars wheel profile can solve a number of problems associated with improving the interaction of freight cars and track. In the second section the research on influence of freight car bogies technical conditions on their dynamic characteristics and processes of interaction with a track is executed. The main parameters characterizing the technical conditions of the car bogie are analyzed. A spatial mathematical model of the interaction of the car and the arbitrary shaped track is developed, which allows to take into account the change of car technical condition parameters in operation for standard and prospective cars, as well as the possibility of single-point, two-point and conformal contact phases.The motion of cars with standard 18-100 type bogies, as well as with the same bogies equipped with complex modernization elements. Standard dynamic parameters of the car, indicators of wear intensity and interaction between the wheel and the rail were studied. The dependencies of the studied indicators on the motion speed are received in accordance with the simulation results.The analysis of the obtained results is performed and it is established that the wheelset wear has the greatest influence on the dynamic characteristics of the "car-track" system. It is shown that the use of 18-100 type bogies complex modernization allows not only to reduce its elements and components wear, but also to reduce the negative impact of these wear on the car dynamic qualities.The third section analyzes the influence of the shape of the freight car wheel profiles on their interaction with the track. The analysis of contact wheel/rail interaction for different profiles of rim rolling surfaces at their different mutual displacements is performed. Possible types of contact are analyzed and ways of wheel profiles optimization are chosen.The results of experimental researches of wheel wear-resistant profiles application efficiency are presented. The conducted operational researches of freight cars with different bogie designs and initial wheel profiles testify that the use of the wear-resistant ITM-73 profile allowed to reduce wheel wear intensity up to more than 2 – 2.5 times in comparison with a standard profile, and ITM-73-01 profile use gives the wear reduction up to more than four times.The analysis of the possibility of increasing the service life of wheelsets by reducing technological wear when using a new repair ITM-73-01 wheel profile is done. The analysis of technological wear influence on a wheelset resource is carried out, the basic factors influencing its value are established. The dependences of the wheelset technological wear on the geometric parameters of the worn wheel profiles at their turning with different profiles are constructed.Application of the ITM-73-01 profile at wheels turning both on ridges wear and surface defects allows to remove a smaller layer of metal that essentially increases a resource of a wheel.The fourth section is related to solving the problem of updating the domestic railways freight fleet in order to improve vehicles dynamic qualities, increase running gear life, reduce rolling stock and track wear. This section presents the results of research to improve the existing wear-resistant profiles shape and assess their use impact in different design bogies for freight cars of the new generation on their dynamic qualities and interaction with the track.New ITM-73-02 wheel profile with conformal contact for the rails P65 type has been developed. The impact of the new wear-resistant profile use in the 18-7020 type bogies on the vehicle dynamic characteristics and its interaction with the track is evaluated. According to the results of the study, it is shown that the use of the ITM-73-02 wheel profile according to forecast simulations meet the requirements on wheel wear intensity for prospective freight cars. For new bogies of 18-9817 model (with increased axle load up to 25 tons) the wheel profile ITM-73-03 is proposed, the use of which will significantly improve the process of interaction between the vehicle and the track and significantly reduce ridge wear.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Андрієвський Т. Г. 
Гібридна війна у політичному процесі: особливості проявів та засоби протидії / Т. Г. Андрієвський. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єкт – гібридна війна як суспільно-політичний феномен. Мета – виявлення сутності гібридної війни у контексті сучасного політичного процесу, визначення особливостей проявів та засобів протидії гібридній війні, зокрема, в політичному процесі України. Методи – системний, компаративного аналізу, моделювання, історичний, техніко-юридичний аналіз, прогностичний. Теоретичні і практичні результати – формування теоретичного та емпіричного базису для створення державної доктрини гуманітарної безпеки і політики культурної безпеки. Новизна – уперше здійснено авторську концептуалізацію поняття «гібридна війна»; виокремлено окремі етапи у становленні російської доктрини гібридної війни відповідно до історичних та політико-правових умов; запропоновано авторську структурну модель російсько-української гібридної війни; визначено два основні напрями реалізації державних політик з протидії російській гібридній агресії; дістали подальшого розвитку твердження стосовно розуміння сутності гібридної війни, а також аргументи щодо розуміння природи вибору агресором сценаріїв; обґрунтування стосовно підходу до періодизації російсько-української гібридної війни; поглиблено твердження щодо застосування поняття «гібридна війна» на прикладному рівні в політологічному дискурсі; аргументи стосовно концепції В. Немета щодо «гібридності» суспільства, яке веде гібридну війну; розуміння щодо застосування державою-агресором «активних заходів». Ступінь упровадження – розробка конкретних рекомендацій щодо аналізу впливу гібридних війн та засобів протидії у контексті сучасного політичного процесу, зокрема, в Україні. Сфера використання – владні структури; органи державної безпеки і оборони; політичні партії; аналітична та навчальна діяльність.^UThe object is a hybrid war as a socio-political phenomenon. The objective is to identify the essence of hybrid warfare in the context of the modern political process, to determine the features of manifestations and means of counteracting hybrid warfare, in particular, in the political process of Ukraine. Methods - system, comparative analysis, modeling, historical, technical and legal analysis, prognostic. Theoretical and practical results - the formation of theoretical and empirical basis for the creation of a state doctrine of humanitarian security and cultural security policy. Novelty - for the first time the author's conceptualization of the concept of "hybrid war" was carried out; some stages in the formation of the Russian doctrine of hybrid warfare in accordance with historical and political and legal conditions are singled out; the author's structural model of the Russian-Ukrainian hybrid war is offered; two main directions of realization of the state policies on counteraction to the Russian hybrid aggression are defined; received further development statements regarding the understanding of the essence of hybrid warfare; arguments for understanding the nature of the aggressor's choice of scenarios; justification for the approach to the periodization of the Russian-Ukrainian hybrid war; the assertion about the application of the concept of "hybrid war" at the applied level in political science discourse is deepened; arguments concerning V. Nemet's concept of the "hybridity" of a society waging a hybrid war; understanding of the use of "active measures" by the aggressor state. The rate of implementation - development of specific recommendations for the analysis of the impact of hybrid wars and countermeasures in the context of the modern political process, in particular, in Ukraine. The scope of application - power structures; state security and defense structures; political parties; analytical and educational activities.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Бондаренко О. В. 
Трансформація корпоративної культури в соціально-економічному просторі України. / О. В. Бондаренко. — Б.м., 2022 — укp.

У дисертаційній роботі розкрито особливості аналізу та інтерпретації трансформації корпоративної культури в соціально-економічному просторі України у соціогуманітарних науках. Охарактеризовано поняття «корпоративна культура» та запропоновано концептуальну схему вимірювання корпоративної культури і на загальнонаціональному рівні виокремлено основні чинники впливу на трансформацію корпоративної культури в соціально-економічному просторі України. Розглянуто трансформацію корпоративної культури з позицій положень діяльнісного підходу та теорії систем.^UIn the dissertation the features of analysis and interpretation of the transformation of corporate culture in the socio-economic space of Ukraine in the socio-humanitarian sciences are revealed. The concept of “corporate culture” is characterized and a conceptual scheme for measuring corporate culture is suggested. At the national level the main influencing factors on the transformation of corporate culture in the socio-economic space of Ukraine are identified. The transformation of corporate culture from the perspective of the action approach and systems theory is considered.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Безрук К. О. 
Формування соціальної успішності підлітків у діяльності учнівського самоврядування: автореферат дис. ... д.філософ : 011 / К. О. Безрук. — Б.м., 2024 — укp.

У дисертації вперше представлено наукове осмислення теоретичних і методичних засад формування соціальної успішності підлітків у діяльності учнівського самоврядування. Здійснено психолого-педагогічний аналіз проблеми формування соціальної успішності підлітків у діяльності учнівського самоврядування, уточнено сутність понять: «соціальна успішність» як особистісної характеристики, яка передбачає достатній рівень володіння соціальною інформацією, оптимістичні соціальні уявлення, уміння налагоджувати комунікацію і працювати в команді на спільний результат, наявність позитивного досвіду протистояння труднощам і негативним впливам та здатність до самостійних і відповідальних рішень в ситуаціях непевної повсякденності; «формування соціальної успішності підлітків» як діалогова взаємодія суб’єктів освітнього процесу, результатом якої є інтеріоризація соціально схвалюваних уявлень про успіх, розвиток оптимістичного світобачення та вольової сфери, вироблення мотивації досягнень, виховання впевненості у власних можливостях досягнення цілей (позитивна Я-концепція) й спрямованості на саморозвиток, розширення соціальної компетентності; «формування соціальної успішності підлітків у діяльності учнівського самоврядування» визначається як партнерська взаємодія педагогів і підлітків щодо набуття ними ключових життєвих навичок та компетентностей у просторі діяльності учнівського самоврядування, яке створює умови для самовиховання, самоорганізації, самоуправління, самоконтролю, самооцінки, самодіяльності, самореалізації, самовдосконалення підлітків і сприяє досягненню ними особистісних, професійних та соціальних цілей. Узагальнено основні наукові погляди провідних вітчизняних та зарубіжних учених на трактування соціальної успішності особистості й встановлено, що досліджувана проблема є актуальною та недостатньо розробленою у сучасних умовах розвитку освітнього процесу.Охарактеризовано основні психофізіологічні особливості підліткового віку та його сенситивність в контексті формування соціальної успішності у діяльності учнівського самоврядування. Зокрема, визначено, що підлітковий вік є періодом, який характеризується перехідним етапом від дитинства до дорослішання та проявляється інтенсивними фізичними, психічними, соціальними змінами, які впливають на особистісний розвиток, самопізнання, самооцінку, самовизначення, соціалізацію, прагнення до інновацій; збагачення духовного світу; поява почуття дорослості та прагнення до його визнання; чутливість до засвоєння правил, цінностей, способів існування; самостійність та незалежність; здатність ставити мету, складати план дій та підібрати засоби його реалізації; самосвідомість та саморефлексія; зацікавленість іншими, аналіз дій, переживань, почуттів та думок оточуючих. Сенситивність даного віку щодо формування соціальної успішності зумовлена інтегративним поєднанням інтенсивного розвитку та прагненнями до незалежності, самоусвідомлення, самореалізації, бажання приймати рішення та самопрояву.Досліджено особливості досвіду роботи закладів позашкільної та загальної середньої освіти в контексті формування соціальної успішності підлітків у діяльності учнівського самоврядування. З’ясовано ставлення педагогів до важливості формування соціальної успішності підлітків та організації їх навчання методами та прийомами, які б сприяли її формуванню у підлітків.Зважаючи на актуальність досліджуваної теми, рекомендовано: запровадити методичний супровід педагогів, залучених до діяльності учнівського самоврядування і учнівського активу до формування соціальної успішності підлітків у закладах освіти усіх типів і форм власності; передбачити в системі післядипломної педагогічної освіти проведення активностей з питань організації формування соціальної успішності підлітків в освітньому процесі.^UThe dissertation presents for the first time a scientific understanding of the theoretical and methodological foundations of the formation of the social success of adolescents in the activity of pupil self-government. A psychological-pedagogical analysis of the problem of the formation of social successfulness of adolescents in the activity of pupil self-government has been carried out, the essence of the concepts has been clarified: "social successfulness" as a personal characteristic that implies a certain level of possession of social information, optimistic social ideas, the ability to establish communication and work in a team for a common result, positive experience of facing difficulties and negative influences and the ability to make independent and responsible decisions in uncertain everyday situations; "formation of the social successfulness of adolescents" as a process of subjective interaction between teachers and adolescents, its result is the internalization of socially approved ideas concerning success, the development of an optimistic worldview and volitional sphere, the elaboration of achievement motivation, the cultivation of confidence in one's own abilities to achieve goals (positive self-concept) and focus on self-development, expansion of social competence; "formation of social successfulness of adolescents in the activity of pupil self-governance" is defined as the partnership interaction of teachers and adolescents regarding their acquisition of key life skills and competencies in the space of activity of pupil self-governance, which creates conditions for self-education, self-organization, self-management, self-control, self-evaluation, self-activity, self-realization, self-improvement of adolescents and assists them to achieve their personal, professional and social goals.The main scientific views of leading domestic and foreign scientists concerning the interpretation of the social successfulness of an individual are summarized and it is established that the researched problem is relevant and insufficiently elaborated in the modern conditions of the development of the educational process. The main psychophysiological features of adolescence age and its sensitivity in the context of the formation of social successfulness in the activity of pupil self-government are characterized. In particular, it is determined that adolescence age is a period characterized by a transitional stage from childhood to adulthood and is manifested by intense physical, mental, and social changes that affect personal development, self-knowledge, self-esteem, self-determination, socialization, and the inspiration for innovation; enrichment of the spiritual world; the emergence of a sense of adulthood and the aspiration for its recognition; sensitivity to assimilation of rules, values, ways of existence; autonomy and independence; the ability to set a goal, draw up an action plan and select means of its implementation; self-awareness and self-reflection; interest in others, analysis of actions, experiences, feelings and thoughts of people around. The sensitivity of this age to the formation of social successfulness is determined by an integrative combination of intensive development and aspirations for independence, self-awareness, self-realization, the desire to make decisions and self-expression. Peculiarities of the work experience of out-of-school and general secondary education institutions in the context of the formation of social successfulness of adolescents in the activity of pupil self-government have been researched. The attitude of teachers to the importance of the formation of the social successfulness of adolescents and the organization of their education with methods and techniques that would contribute to its formation in adolescents has been clarified.Taking into account the relevance of the research topic, it is recommended: to introduce methodical support for teachers involved in the activities of pupil self-government and pupil activity for the formation of social successfulness of adolescents in educational institutions of all types and forms of ownership; to foresee in the system of post-graduate pedagogical education for conducting activities concerning issues of organizing the formation of the social successfulness of adolescents in the educational process.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського