Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (20)Реферативна база даних (231)Книжкові видання та компакт-диски (287)Журнали та продовжувані видання (28)
Пошуковий запит: (<.>A=БАРТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 16
Представлено документи з 1 до 16

      
Категорія: Гірнича справа   
1.

Барташевський С.Є. 
Вдосконалення технології проведення підготовчих виробок буропідривним способом на базі оптимізації параметрів взаємодії вантажно-транспортного обладнання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.02 / С.Є. Барташевський ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2003. — 19 с. — укp.

Розроблено модель, що дає змогу під час проведення підготовчих виробок буропідривним способом установити взаємозв'язок між параметрами навантажувальної машини, характеристиками процесу навантаження та транспортування гірничої маси. Визначено експоненціальну залежність технічної продуктивності навантажувальної машини багатофункціонального призначення від параметрів обмінно-транспортних операцій у разі локомативної відкатки вантажів. Запропоновано параметри організації робіт, які дають змогу підвищити темпи проведення підготовчих виробок шляхом оптимізації продуктивності навантажувальних машин типу МНК, розширення їх функцій і зниження трудомісткості допоміжних операцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И160.1-5 +
Шифр НБУВ: РА325737

Рубрики:

      
2.

Барташева Г.І. 
Взаємодія невербальних та вербальних компонентів ситуації комунікативного домінування в англомовному дискурсі: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Г.І. Барташева ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Вивчено взаємодію невербальних і вербальних компонентів комунікації, що використовуються у ситуаціях комунікативного домінування, яке має соціальні або ситуативні передумови. Досліджено функціонально-прагматичні особливості невербальних компонентів комунікативної поведінки домінантних індивидів та особливості номінації невербальних компонентів ситуації комунікативного домінування засобами сучасної англійської мови. Невербальними компонентами комунікації (НВК) є просодичні, кінесичні та проксемічні комунікативні компоненти. Запропоновано засоби їх номінації розподілити на групи номінацій просодичного, кінесичного та проксемічного компонентів відповідно. Визначено лексичний каркас номінацій НВК та встановлено основні засоби та принципи номінації невербальних компонентів комунікації соціально- та ситуативно-домінантних індивидів. Досліджено функціонування НВК у взаємодії з вербальними засобами, що дозволило упровадити понятття комплементарності невербальних і вербальних компонентів комунікації, у межах якої виділено два типи: квалітативну та кватитативну. Установлено основні чинники звернення соціально- та ситуативно-домінантних комунікантів до автономного використання НВК. Визначено принципи застосування НВК у комунікації соціально- та ситуативно-домінантних індивидів, виявлено соціально-дейктичну та образостворюючу функції невербальних компонентів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-70 +
Шифр НБУВ: РА334037

Рубрики:

      
3.

Бартащук Л. П. 
Гарантії забезпечення права людини на повагу до честі і гідності у кримінальному судочинстві України: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.09 / Л. П. Бартащук ; Акад. адвокатури України. — К., 2011. — 24 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні проблеми, пов'язані із законодавчим закріпленням кримінально-процесуальних гарантій забезпечення права людини на повагу до честі та гідності, а також виявлено прогалини та недоліки у даній сфері з урахуванням відповідних положень Конституції та законів України, міжнародно-правових актів у галузі прав людини та досягнень юридичної науки. Наведено науково-обгрунтовані пропозиції щодо вдосконалення правової регламентації процесуальних засобів і способів забезпечення права людини на повагу до честі та гідності у кримінальному судочинстві України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)-2 + Х809(4УКР)3:Х89
Шифр НБУВ: РА381974 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Бартош П.І. 
Гранульовані цеолітні каталізатори алкілування на основі формованого каоліну: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.13 / П.І. Бартош ; НАН України. Ін-т біоорган. хімії та нафтохімії. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Знайдено оптимальні умови синтезу in situ та наступної модифікації гідроксидом натрію гранульованого цеоліту Y на основі Просянівського каоліну (Україна) з виходами 70 - 75 % , високою міцністю та мезопористістю гранул. Показано, що синтезовані зразки переведено у каталізатори з унікальним спектром кислотності. Експериментальні результати узагальнено у вигляді принципово нового механізму алкілування з провідною роллю первинних карбокатіонів на основі ізобутану та незначною роллю карбоній - іонів - трет - бутилу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л292 + Л611.71-32
Шифр НБУВ: РА315248 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Бартків О.С. 
Дидактичні засади відбору змісту курсу "Педагогіка" у педагогічних училищах: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.09 / О.С. Бартків ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано особливості становлення та розвитку професійно-педагогічної підготовки вчителів початкових класів. На підставі аналізу існуючих підходів до визначення змісту педагогічної підготовки запропоновано новий погляд на його суть. Розглянуто особливості відбору та структурування змісту навчального матеріалу з педагогіки. Запропоновано модель освітньо-кваліфікаційної характеристики молодшого спеціаліста, яка базується на уміннях фахівця, врахування вимог якої у відборі змісту педагогічної підготовки є однією з дидактичних засад відбору навчального матеріалу з педагогіки. Розроблено програму з педагогіки розділу "Теорія виховання", під час апробації якої доведено, що її реалізація є ефективною умовою вдосконалення змісту педагогічної підготовки студентів за умов вищих навчальних закладів I - II рівнів акредитації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч479.511.203
Шифр НБУВ: РА326945

Рубрики:

      
6.

Барткова 
Інтервальне моделювання економічних збитків, наслідків негативного впливу господарської діяльності підприємств на здоров'я населення: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / Людмила Михайлівна Барткова ; Хмельницький національний ун-т. — Хмельницький, 2005. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)280-935.1 в611 + У9(4УКР)290-28 в611
Шифр НБУВ: РА338803

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Бартіш М.Я. 
Методи типу Ньютона для розв'язування нелінійних операторних рівнянь і задач на екстремум: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.05.02 / М.Я. Бартіш ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 34 с. — укp.

Розглянуто клас рекурсивних методів, наведено алгоритм вибору ефективного, в сенсі кількості обчислень, методу для розв'язування конкретної задачі. Запропоновано нову модифікацію методу Ньютона (прискорений метод Ньютона), яка для певного класу задач ефективніша за метод Ньютона, досліджено новий диференціальний аналог методу Стеффенсена. Розроблено цілісну теорію побудови методів типу Ньютона. Наведено рекомендації щодо чисельної реалізації методів із збереженням допустимого (теоретичного) порядку збіжності. Запропоновано нові модифікації методу Гаусса-Ньютона для розв'язування задач найменших квадратів, систем рівнянь та нерівностей, нові модифікації квазіньютонівських методів, які покращують їх обчислювальні характеристики, а також нові модифікації методу Ньютона, які можна застосовувати для розв'язування задач мінімізації у випадку функцій типу яру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В192.164.2,0 +
Шифр НБУВ: РА327071

Рубрики:

      
8.

Бартащук Т.П. 
Механізми інформаційного забезпечення зовнішньоекономічної діяльності в умовах сучасної міжнародної конкуренції: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Т.П. Бартащук ; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. — К., 2003. — 17 с. — укp.

Розкрито роль інформаційного забезпечення зовнішньоекономічної діяльності для підвищення міжнародної конкурентоспроможності за умов посилення жорсткості конкурентної боротьби на світових ринках та визначено конкретні механізми комплексного системного інформування національних виробників з цих питань. Оцінено існуючі можливості запровадження інформаційного забезпечення зовнішньоекономічної діяльності в Україні. Визначено напрямки розбудови індустрії інформаційного забезпечення зовнішньоекономічної діяльності вітчизняних виробників з урахуванням сучасного стану економіки України та тенденцій розвитку світового інформаційного ринку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)8 ф + У9(4УКР)0-13 ф +
Шифр НБУВ: РА326411

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
9.

Бартоломеу А.Д.П. 
Мінералого-гемологічні критерії оцінки якості агатів у базальтах (на прикладі Рафалівського родовища): Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.20 / А.Д.П. Бартоломеу ; Криворіз. нац. ун-т. — Кривий Ріг, 2004. — 16 с.: табл. — укp.

Створено мінералого-генетичну класифікацію агатів, що базується на закономірному розташуванні мінеральних з'єднань усередині мигдалини. Запропоновано механізм утворення основних мінералів, які визначають цінність агатів. У результаті проведених досліджень створено еталонну колекцію агатів Рафалівського родовища. За допомогою оригінальної методики гемологічної оцінки каменесамоцвітної сировини визначено область застосування агатів, розроблено вимоги щодо якості сировини та встановлено сортові групи агатів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д452(45УКР)810 + Д59(45УКР)452 +
Шифр НБУВ: РА330412

Рубрики:
  

      
10.

Бартків В.П. 
Місцевий державний апарат Російської імперії і селянська реформа 1861 р. в Україні (історико-правове дослідження): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / В.П. Бартків ; Нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено правові засади й організацію діяльності місцевого державного апарату Російської імперії під час підготовки та реалізації селянської реформи 1861 р. в Україні. Проаналізовано вплив специфіки компетенції та організації місцевих органів державного управління на процес скасування кріпосного права. Визначено основні напрями та форми їх діяльності щодо втілення в життя положень реформи, висвітлено взаємодію окремих ланок державного апарату, розглянуто регіональні особливості його правозастосовної діяльності. Розкрито правові засади формування та діяльності спеціально уповноважених на реалізацію реформи органів державного управління: губернських з селянських прав присутствій, мирових посередників і повітових мирових з'їздів, висвітлено їх роль у здійснені перетворень в аграрному секторі у 1860-х - першій половині 1870 рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4Рос)51-523.7/8
Шифр НБУВ: РА317859 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Бартєнєва Л.І. 
Підготовка дітей із загальним недорозвитком мовлення старшого дошкільного віку до оволодіння орфографією: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.03 / Л.І. Бартєнєва ; Ін-т дефектології АПН України. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемі діагностики та корекції вад мовленнєвого розвитку дітей з нерізко вираженим загальним недорозвитком мовлення (НЗНМ) 7-го року життя у зв'язку з підготовкою їх до оволодіння нормами орфографії. Аналіз науково-теоретичної літератури свідчить, що засвоєння дитиною морфологічного принципу письма забезпечується сформованістю так званої орфографічної навички - складного психологічного утворення, що є сукупністю автоматизованих компонентів орфографічних дій. Формування складових орфографічної навички передбачає певний рівень володіння дітьми усіма системами, а також діями та операціями з мовними знаками на мимовільному та довільному рівнях. Аналіз відповідної літератури дозволив встановити, що окремі передумови, які зумовлюють формування орфографічної навички можуть бути сформованими вже в дошкільному віці. На основі спеціально розробленої методики дослідження мовленнєвого розвитку дитини старшого дошкільного віку було проведено порівняльне експериментальне дослідження дітей з нормою розвитку та НЗНМ, визначено стан їх готовності до засвоєння норм орфографії. З урахуванням виявлених вад розроблено адекватний структурі дефекту зміст корекційно-розвивального та попереджувального навчання дітей з НЗНМ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч437.91 + Ш12-910.32
Шифр НБУВ: РА310960 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Бартєнєва І.О. 
Професійна діяльність учителя у вихованні емоційно-позитивного ставлення підлітків до навчання: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / І.О. Бартєнєва ; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського. — О., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено проблему виховання в підлітків емоційно-позитивного ставлення до навчання. Виявлено чинники та умови, що впливають на даний процес, серед яких: екологічно зорієнтована педагогіка, наявність сприятливого психологічного клімату в підлітковому колективі, особистісно зорієнтована педагогічна взаємодія, формування та розвиток інформаційної та пізнавальної потреб. Сформульовано критерії та ознаки емоційно-позитивного ставлення до навчання, визначено рівні їх сформованості, тип ставлення підлітків до навчання (емоційно-позитивний, емоційно-негативний, нейтральний). Теоретично обгрунтовано проективну модель професійної діяльності вчителя у вихованні в підлітків позитивного ставлення до навчання, висвітлено умови функціонування даної моделі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.511.203
Шифр НБУВ: РА311468 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
13.

Барт О.О. 
Удосконалення управління комунікаціями у проектах освоєння морських газових родовищ на основі геоінформаційних технологій: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.22 / О.О. Барт ; Нац. ун-т кораблебудування ім. адмірала Макарова. — Миколаїв, 2009. — 20 с. — укp.

Розв'язано актуальну задачу підвищення ефективності управління комунікаціями у проектах морських газових родовищ. Розроблено теоретичні основи створення спеціалізованих геоінформаційних підрозділів, запропоновано для них канали комунікацій з використанням нових морських картографічних засобів. Наведено математичну модель генеральної схеми освоєння родовища з урахуванням географічної інформації. Розроблено концепцію вдосконалення управління комунікаціями у проектах. Удосконалено організаційну структуру проектно-орієнтоваої організації шляхом створення підрозділів геоінформаційного менеджменту. Запропоновано інформаційну модель сектору морської геоінформатики та канали комунікацій на базі нових підводних технологій. Розроблено матрично-топологічну модель генеральної схеми освоєння родовища з географічною прив'язкою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И362.44 в641.8 +
Шифр НБУВ: РА364750

Рубрики:

      
14.

Бартош І. А. 
"Методика навчання майбутніх соціальних працівників професійно орієнтованого усного спілкування німецькою мовою" / І. А. Бартош. — Б.м., 2021 — укp.

Наукова новизна дослідження полягає в тому, що вперше теоретично обґрунтовано, практично розроблено й експериментально перевірено методику навчання майбутніх соціальних працівників професійно орієнтованого усного спілкування німецькою мовою, яка базується на положеннях системного, парадигмального, комунікативно-діяльнісного, професійно орієнтованого, рівневого, рефлексивного та особистісно орієнтованого підходів; передбачає використання кейс технології шляхом самостійного створення майбутніми фахівцями навчально-дослідницьких кейсів, три етапи навчання (підготовчий, основний та завершальний, який реалізується в процесі аудиторної та позааудиторної роботи), використання системи вправ і завдань, що корелює з етапами навчання та містить три підсистеми вправ і завдань, кожна з яких забезпечує реалізацію цілей відповідного етапу; уточнено принципи, цілі та зміст навчання майбутніх соціальних працівників професійно орієнтованого усного спілкування німецькою мовою; удосконалено критерії відбору навчального матеріалу; подальшого розвитку набуло визначення критеріїв оцінювання рівня сформованості в майбутніх соціальних працівників вмінь професійно орієнтованого усного спілкування німецькою мовою.Практичне значення дослідження полягає у: відборі навчальних матеріалів різної форми подачі (зокрема аудіо,- відеофонограм та письмових текстів) із метою навчання майбутніх соціальних працівників професійно орієнтованого усного спілкування німецькою мовою; розробці навчально-методичного посібника з відповідними комплексами вправ та укладанні методичних рекомендацій для викладачів німецької мови щодо ефективної організації навчальної діяльності майбутніх соціальних працівників. Досліджено психолінгвістичні особливості навчання майбутніх соціальних працівників професійно орієнтованого усного спілкування німецькою мовою. На основі аналізу функціонування психічних процесів (мислення, пам'ять, увага, сприймання, мотивація) зроблено висновок, що в межах навчання професійно орієнтованого усного спілкування у майбутніх працівників потрібно розвивати критичне мислення, зосереджувати навчання на стратегіях запам'ятовування, сприяти активізації уваги та сприймання, застосувати вправи на підвищення мотивації. Запропоновано модель організації навчання майбутніх соціальних працівників професійно орієнтованого усного спілкування німецькою мовою.Укладено методичні рекомендації щодо навчання майбутніх соціальних працівників професійно орієнтованого усного спілкування німецькою мовою.Ключові слова: професійно орієнтоване усне спілкування, майбутні соціальні працівники, діалогічне мовлення, монологічне мовлення, кейс- технологія, система вправ, соціальна робота, психологічні особливості усного спілкування, лінгвістичні особливості усного спілкування.^UThe scientific novelty of the research lies in the fact that methodology of teaching professionally oriented German oral communication to future social workers has been theoretically substantiated, practically developed and experimentally tested for the first time, being based on the provisions of systemic, paradigmatic, communicative, professionally oriented, level, reflexive and personal approaches; this methodology involves the use of case technology through future social workers' independent compiling of scientific-research cases and contains three stages of students' training (preparatory, main and final, which are implemented in the course of in-class and out-of-class work), as well as the development of a deliberately designed system of exercises and tasks that correspond to the training stages and contain three sub-systems of exercises and tasks, each of which is to ensure the fulfilment of the objectives of the respective stage; the principles, objectives and content of teaching professionally oriented German oral communication to future social workers have been specified; the criteria for selecting the learning materials have been improved; the criteria for assessing the future social workers' level of oral communication proficiency in German have acquired further development.The practical significance of the paper lies in: selecting the learning materials of various forms (including audio and video materials and printed texts) with the purpose of teaching future social workers to professionally oriented German oral communication; developing the methodological manual that contains appropriate sets of exercises, as well as in elaborating certain methodological recommendations for the teachers of German on the effective organization of future social workers' training activities.The research investigates the psycholinguistic features of teaching future professionally oriented oral communication to social workers in German. Having examined the functioning of mental processes (thinking, memory, attention, perception, motivation), the conclusion has been drawn that along with training of professionally oriented oral communication, future social employees need to develop critical thinking, focus their learning on memory strategies, work on the improvement of their attention and perception, apply specific exercises to increase their motivation.Certain methodical recommendations on teaching professionally oriented German oral communication to future social workers have been developed in the paper as well.Key words: professionally oriented oral communication, future social workers, spoken interaction, spoken production, case technology, the system of exercises, social work, psychological peculiarities of oral communication, linguistic peculiarities of oral communication.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Бартащук О. В. 
Геодинамічні умови нафтогазоносності Дніпровсько-Донецького палеорифту. / О. В. Бартащук. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена дослідженню геодинамічних умов нафтогазонакопичення і структуроформування протягом структурно-кінематичної еволюції ДДП у фанерозої на основі оригінального комплексу геологічних та непрямих тектонофізичних, геофізичних, дистанційних методів аналізу диз'юнктивних і плікативних дислокацій. На прикладі ДДП встановлено динамічні обстановки, тектонічні режими і кінематичні механізми геологічної еволюції континентальної земної кори. Розроблено наукову теорію деформаційного структуроформування та нафтогазонакопичення у континентальних рифтогенних структурах, у відповідності до якої визначальним фактором їх геологічної еволюції є активізація систем розломів з формуванням деформаційного каркасу, складеного реверсним типом розломів. Протягом етапів платформного тектогенезу він контролює процеси пластичної тектонічної течії геомас кристалічних і осадових гірських порід, які обумовлюють трансформацію розломно-блокової тектоніки у пликативно-дислоковану. Внаслідок природного явища просторово-часової інверсії геодинамічних осей та генетичних типів тектонічної тріщинуватості уздовж певних азимутальних напрямків утворюються геологічно закриті системи розломів, синхронно в ортогональних до них напрямках формуються відкриті системи, що слугують шляхами висхідного тепломасоперенесення та розвантаження глибинних ВВ-флюїдів. У геодинамічних зонах стиснення земної кори формуються складчасті плащові (прирозломні та міжрозломні) та диз'юнктивні (надрозломні) зони інверсійних деформацій, а на ділянках розсування геоблоків утворюються геодинамічні зони розтягу, де формуються зони нафтогазонакопичення. Таким чином, зони сучасного розтягу/стискання земної кори контролюють розподіл зон інверсійної складчастості та нафтогазоносності у надрах рифтогенних басейнів.Розроблено модель геологічної еволюції земної кори ДДП, якою передбачено, що етапи тектонічної інверсії відбувалися в динамічній обстановці інтерференції загальноплатформного колізійного стискання і регіонального горизонтально-зсувного поля напруг. З'ясовано, що через розсування з обертанням геоблоків земної кори за рахунок тектонічного розтікання геомас гірських порід в їх межах у протилежних напрямках вздовж Верховцівсько-Льговського глибинного розлому сформувалася регіональна вісь кінематичної симетрії. Вона контролює геодинамічний процес спреднгу земної кори з відокремленням двох мікроплит з різнойменною кінематикою рухів. Західна мікроплита (Чернігівський та Лохвицький сегменти) з лівобічною кінематикою та обертанням геоблоків проти годинникової стрілки переміщується на північний захід, проте Східна (Ізюмський сегмент та Західно-Донецький грабен) з правосторонньою кінематикою та обертанням геоблоків за годинниковою стрілкою переміщується на південний схід. Процес тектонічної інверсії ДДП контролюється шістьма лінійними зонами горизонтально-зсувного контролю, сформованими над активізованими меридіональними розломами. Вони утворюють міжсегментний тектонічний каркас типу передового тектонічного віяла стискання, розгорнутого на північ. Це зумовило формування трапецієподібної геодинамічної зони розтягу земної кори у центральній частині палеорифту, де розташований найкрупніший за запасами і видобутком ВВ район Східно-Української нафтогазоносної провінції. Результати дисертаційного дослідження впроваджено на пошукових площах та родовищах ПАТ «Укргазвидобування» з умовною економічною ефективністю 1 682 641,1 тис. грн. Основні положення дисертації впроваджені автором у навчальний процес Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна при викладанні дисципліни «Геологічні умови формування родовищ нафти та газу». Ключові слова: Дніпровсько-Донецький палеорифт, планетарна решітка тріщинуватості, системи розломів, тектонофізичні методи, геодинамічні умови, кінематичний механізм, рифтогенез, тектонічна інверсія, зони розтягу/стискання земної кори, складчасті зони інверсійних деформацій.^UThe dissertation is devoted to the study of geodynamic conditions of oil and gas accumulation and structure formation during the structural and kinematic evolution of DDP at the Phanerozoic on the basis of the original complex of geological and indirect tectonophysical, geophysical, remote methods of analysis of disjunctive and plicative dislocations. Dynamic conditions, tectonic regimes and kinematic mechanisms of geological evolution of the continental earth's crust are established on the example of DDP.During the stages of platform activation, inversion complications of the rift structure take place. They are controlled by a deformation tectonic framework composed of reverse faults, which are characterized by curvature, numerical branches, changes in genetic type and kinematics of movements along the wings, the predominance of horizontal amplitudes over vertical, the formation of rocker systems in plan and "flower structures" in section. In the zones of their dynamic influence, inversion disjunctive and folded zones are formed - mantle (near-fault and interfault) and linear (strike-slip fault).Due to the manifestation of spatio-temporal inversion of genetic types of tectonic fracture along certain azimuthal directions, geologically closed fault systems are formed, which are structure-forming, and in fault orthogonal directions open fault systems are formed, which serve as ascending heat and mass transfer paths. Geodynamic tensile zones of the earth's crust are formed in the areas of block displacement in opposite directions. In the natural reservoirs of the sedimentary cover, within the zones of inversion folding, favorable geological conditions arise for the formation of secondary pore-fracture reservoirs, the capacity of which is determined by the increased component of tectonic fracture. The inflow of explosives into the useful volumes of the traps occurs due to the unloading in the mode of nadadiabatic expansion of the supercompressed deep fluids. Therefore, the zones of stretching / compression of the earth's crust control the distribution of zones of oil and gas accumulation.It was found that due to the displacement and rotation of the geoblocks of the earth's crust due to tectonic spreading of geomass of rocks within them in opposite directions along the Verkhovtsy-Lgov deep fault, a regional axis of kinematic symmetry was formed. It controls the geodynamic process of spreading the earth's crust with the separation of two microplates with different kinematics of motion. The Western microplate (Chernihiv and Lokhvytsia segments) with left-hand kinematics and counterclockwise rotation of geoblocks moves to the northwest, but the Eastern (Izium segment and West-Donetsk Graben) with right-hand kinematics and geoblocks rotation half an hour clockwise. The process of tectonic inversion of the DDP is controlled by six linear zones of horizontal-shear control, formed over activated meridional faults. They form an intersegmental tectonic framework such as an advanced tectonic compression fan deployed to the north. This led to the formation of a trapezoidal geodynamic zone of the earth's crust in the central part of the paleorift, where the largest reserves in terms of reserves and hydrocarbons production of the Eastern Ukrainian oil and gas province.The results of the dissertation research were introduced in the prospecting areas and fields of JSC “Ukrgasvydobuvannya” with a conditional economic efficiency of UAH 1,682,641.1 thousand. The main provisions of the dissertation were introduced by the author into the educational process of V. N. Karazin Kharkiv National University when teaching the discipline "Geological conditions for the formation of oil and gas fields"Key words: Dnieper-Donetsk paleorift, planetary fracturing lattice, fault systems, tectonophysical methods, geodynamic mode, kinematic mechanism, rifting, tectonic inversion, zones of stretching and compression of the earth's crust, folded zones of inversion deformations.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Бартюк Р. С. 
ДІАГНОСТИКА ТА ПРОГНОСТИЧНЕ ЗНАЧЕННЯ ЗАХВОРЮВАННЯ МІЛКИХ СУДИН МОЗКУ В ГОСТРОМУ ПЕРІОДІ МОЗКОВОГО ІНСУЛЬТУ: автореферат дис. ... д.філософ : 222 / Р. С. Бартюк. — Б.м., 2023 — укp.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського