Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (182)Реферативна база даних (3650)Книжкові видання та компакт-диски (3124)Журнали та продовжувані видання (202)
Пошуковий запит: (<.>A=БАРАН$<.>+<.>A=АЛЕКСАНДР$<.>+<.>A=НИКОЛАЕВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 191
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Барановська Н.А. 
Агроекологічна оцінка засобів біологічного і хімічного контролю кореневих гнилей ячменю ярого: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / Н.А. Барановська ; УААН. Ін-т агроекології. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Вперше проведено порівняльну комплексну агроекологічну оцінку ефективності застосування традиційного хімічного протруйника вітавакс 200ФФ та окремого і сумісного використання комплексного біологічного препарату (КБП) і полімінерального добрива (ПМД) на розвиток і поширення кореневих гнилей у посівах ячменю. Науково обгрунтовано й експериментально підтверджено, що роздільна та сумісна предпосівна обробка насіння КБП і ПМД поліпшує поживний режим й активізує біологічні процеси у грунті. Встановлено доцільність доповнення базової технології вирощування ячменю ярого з застосуванням КБП та ПМД з метою покращення фітосанітарного стану посівів, підвищення урожайності та поліпшення якості зерна. Показано, що використання цих маловитратних заходів підвищення продуктивності ячменю супроводжується достовірним зростанням показників енергетичної та економічної ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.127 +
Шифр НБУВ: РА343486

Рубрики:

      
2.

Баранник І. Г. 
Адміністративно-правове забезпечення діяльності державного департаменту у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / І. Г. Баранник ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2010. — 18 с. — укp.

Наведено загальну характеристику Державного департаменту у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб як урядового органу державного управління в системі центральних органів виконавчої влади України. Розкрито сутність та особливості реєстраційної роботи, аналітичної та контрольно-наглядової діяльності Державного департаменту у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб. Надано пропозиції та рекомендації з досліджуваних питань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.01-9 + Х819(4УКР)112.033.01
Шифр НБУВ: РА376490 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Александрова Д.І. 
Визначення деяких лікарських препаратів по впливу їх аніонів на сенсибілізовану люмінесценцію європію (III) і тербію (III): автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.02 / Д.І. Александрова ; НАН України, Фіз.-хім. ін-т ім. О.В.Богатського. — О., 2009. — 21 с. — укp.

Розроблено нові аналітичні форми на основі комплексних сполук європію (III) і тербію (III) з похідними фторвмісних амідів оксохінолінкарбонової кислоти та тетрациклінами для визначення лікарських препаратів, які застосовуються у формі солей органічних кислот та основ, катіони яких не взаємодіють з Ln(III), але аніони цих солей підсилюють або гасять люмінесценцію комплексів Ln(III) з органічними лігандами-сенсибілізаторами. Встановлено, що іони Ln(III) утворюють з вивченими реагентами за pH 3.5 - 11.0 комплекси Ln(III):L = 1:1 у разі надлишку металу та 1:2 у випадку надлишку реагенту. За допомогою 2D-QSPR моделей для ряду похідних амідів оксохінолінкарбонової кислоти встановлено зв'язок люмінесцентних характеристик комплексів європію (III) і тербію (III) зі структурою лігандів. На підставі вивчення одержаних моделей зроблено висновок про пріоритетний вплив на квантовий вихід люмінесценції та час життя збудженого стану іонів лантанідів електронної поляризованості лігандів та їх типології. Встановлено, що введення у систему Eu(III) - L окремих органічних і неорганічних аніонів за молярного співвідношення Eu(III):L = 1:1 і pH 7.5 обумовлює утворення різнолігандних комплексів і збільшення інтенсивності люмінесценції іонів європію (III). Можливість утворення різнолігандних комплексів доведено з використанням методів спектрофотометрії та люмінесценції.Обгрунтовано можливість використання вивчених різнолігандних комплексів як нових аналітичних форм для визначення ряду лікарських препаратів за впливом їх аніонів на сенсибілізовану люмінесценцію комплексів лантанідів (III). На підставі вивчених комплексних сполук розроблено високочутливі, прості й експресні методики визначення цитратів окселадину, мосаприду, кломіфену та тамоксифену, бутамірату, аргініну та силденафілу з межами визначення (0.12 - 1.20) мкг/мл, тартратів платифіліну та буторфанолу (МВ 0.85 мкг/мл і 1.0 мкг/мл), малату цитруліну (МВ 1.00 мкг/мл), фториду натрію (МВ 0.17 мкг/мл), фосфату кодеїну, динатрієвої солі фосфату дексаметазону, алендронату натрію й етідронату калію з МВ 0.03 мкг/мл.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.315.1,0 + Л66-1 с34 +
Шифр НБУВ: РА368144

Рубрики:

      
4.

Баранова О.А. 
Використання тезіграфічного методу дослідження для диференційної діагностики і прогнозу перебігу псоріазу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.20 / О.А. Баранова ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 18 с. — укp.

У процесі мікроскопічного дослідження тезіграм сироватки крові хворих на псоріаз було встановлено, що вони мають суттєві морфоструктурні особливості, які в сукупності з клінічними даними дозволяють встановити діагноз псоріазу та його стадії. Результати дослідження вмісту цинку, міді, магнію, алюмінію, заліза, титану молібдену, хрому, кальцію та калію у сироватці крові дозволяють стверджувати, що в організмі хворого на псоріаз має місце явний дисбаланс біоелементів, який відіграє певну роль у патогенезі захворювання і впливає на формування тезіграфічного малюнку за умов даного дерматозу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р60.74-3
Шифр НБУВ: РА310065 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
5.

Баран І.О. 
Високоточні обчислювальні алгоритми та система автоматизованого розрахунку дифузійних процесів в багатокомпонентних середовищах: Автореф. дис. канд. техн. наук: 01.05.02 / І.О. Баран ; Терноп. держ. техн. ун-т ім. І.Пулюя. — Т., 2003. — 20 с. — укp.

Побудовано та досліджено нові математичні моделі (для одно- та двовимірного випадків) стаціонарних процесів дифузії та фільтрації рідини в анізотропних областях складної конфігурації, які містять довільно орієнтовані в просторі тонкі включення/тріщини. Запропоновано нові класичні еквівалентні узагальнені задачі, які визначені на класах розривних функцій, в основних ортогональних системах координат (декартовій, циліндричній, полярній), доведено теореми існування та єдиності узагальнених розв'язків отриманих задач. Розроблено високоточні обчислювальні алгоритми методу скінчених елементів (МСЕ) для числового розв'язування змішаних крайових задач з умовами спряження неідеального контакту та створено на їх основі ефективну діалогову систему автоматизованого розрахунку дифузійних процесів в багатокомпонентних середовищах. Одержано оцінки похибок наближених розв'язків. Побудовано нову варіаційну задачу з єдиним узагальненим розв'язком про формування температурного поля у вузлі тертя. На основі об'єктно-орієнтованого програмування та розроблених високоточних обчилювальних алгоритмів МСЕ створено та програмно реалізовано автоматизовану систему DIFUS діалогового моделювання задач з умовами спряження. За допомогою системи DIFUS розв'язано модельні приклади та практичні задачі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В192.12 с51 + З973-018.121 +
Шифр НБУВ: РА327948

Рубрики:

      
6.

Александріна Т.А. 
Виявлення, облік, лікування та диспансерне спостереження хворих на туберкульоз у поєднанні з ВІЛ-інфекцією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.26 / Т.А. Александріна ; АМН України. Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського. — К., 2007. — 19 с. — укp.

З метою підвищення ефективності епідеміологічного нагляду, виявлення, лікування та диспансерного спостереження хворих на туберкульоз у поєднанні з ВІЛ-інфекцією розроблено методики їх виявлення, обліку та організації надання медичної допомоги. На підставі аналізу епідеміологічних показників та існуючих звітно-облікових форм, результатів клінічного, мікробіологічного й імунологічного обстеження хворих встановлено, що в Україні не зареєстровано значну кількість випадків ВІЛ/СНІД-асоційованого туберкульозу, що обумовлено недосконалістю системи виявлення туберкульозу серед ВІЛ-інфікованих та ВІЛ-інфекції серед хворих на туберкульоз, зокрема звітно-облікові форми не передбачають реєстрацію усіх випадків поєднаного захворювання. Встановлено, що висока смертність від ВІЛ/СНІД-асоційованого туберкульозу пов'язана з несвоєчасним виявленням однієї з патологій, а також відсутністю діагностики та профілактики інших опортуністичних захворювань. Показано, що короткий двокомпонентний режим хіміопрофілактики туберкульозу у ВІЛ-інфікованих має більш високу ефективність, ніж 6-ти місячний курс хіміопрофілактики ізоніазидом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р54-37 + Р514,0-37 +
Шифр НБУВ: РА348868

Рубрики:

      
7.

Александров В.М. 
Військова служба як особливий вид державної служби в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / В.М. Александров ; Нац. юрид. акад. України ім.Я.Мудрого. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Розкрито особливості управління військовою службою як галуззю державного управління й окремим інститутом державної служби. Вперше військову службу визначено як організаційно-правовий інститут державної служби. Запропоновано визначення юридичної відповідальності військовослужбовців. Вперше зроблено пропозиції щодо доцільності доповнення чинного Кодексу України про адміністративні правопорушення окремою главою - стосовно визначення складів корупційних діянь та інших порушень, пов'язаних з корупцією у військовій справі. Доведено наявність додаткових ознак, що характеризують військовослужбовців як суб'єктів адміністративних проступків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4УКР)24 + Х819(4УКР)012 +
Шифр НБУВ: РА365091

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Баран І.В. 
Воєнні дії та руйнування на території Східної Галичини (серпень 1914 - червень 1915 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 20.02.22 / І.В. Баран ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Львів, 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано стан наукової розробки проблеми, її джерельну базу. Висвітлено найголовніші битви між військами Центральних держав і Росії у регіоні в 1914 - 1015 рр. Показано матеріальні руйнації у сфері промисловості, сільського господарства та людські втрати у результаті боїв між воюючими сторонами, рокрито окупаційну політику російської влади щодо населення різних національностей, її спрямованість на перетворення Східної Галичини в інтегральну частину імперії, репресивні дії воєнних і цивільних властей стосовно місцевих жителів під час відступу війська.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР 331)524 + Ц35(4Укр-9 Гал)523
Шифр НБУВ: РА375392 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Баран М.М. 
Вплив електрон-деформаційної взаємодії на електронні стани та перерозподіл електронної густини в широкозонних напівпровідниках з дислокаціями: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / М.М. Баран ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Розкрито механізм впливу ступеня заповнення зони провідності на електрон-деформаційний потенціал зарядженої крайової дислокації та на енергію дна зони провідності в околі дислокації. Розраховано ізолінії концентрації електронів навколо крайової дислокації та поверхні електронної густини вздовж стінки дислокацій невідповідності за різних ступенів заповнення зони провідності. Для різного ступеня заповнення зазначеної зони одержано аналітичний вираз енергетичного спектра електрона, локалізованого на крайовій дислокації, та розв'язки рівняння для визначення закону дисперсії носіїв дислокаційної зони. Показано, що у напівпровідниках у крайовій незарядженій дислокації відбувається діодний ефект, спричинений локальним просторовим перерозподілом електронів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.2 в641,022 +
Шифр НБУВ: РА338329

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
10.

Александрова Д. І. 
Вплив початкових осмотичних та температурних умов на стійкість еритроцитів ссавців до гіпертонічного шоку: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.19 / Д. І. Александрова ; НАН України ; Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Встановлено, що вихідний стан еритроцитів ссавців, сформований у результаті комбінованої дії температури, осмоляльності та кріопротекторів, визначає стійкість клітин до подальшого осмотичного та температурного впливу. Формування стійкого стану еритроцитів різних видів ссавців до гіпертонічного шоку визначається осмоляльністю середовища, а не іонною силою розчину. Мінімальне значення гематокриту еритроцитів щура, коня, людини та бика в розчинах попереднього зневоднення відповідає мінімальному рівню гемолізу при перенесенні цих клітин в 4,0 моль/л NaСl. Зі зниженням температури спостерігається зменшення гіпертонічного гемолізу еритроцитів людини, коня та бика, виражене різною мірою. У присутності непроникаючого кріопротектора ПЕОЦ1500 спостерігається зниження гематокриту еритроцитів людини, бика та коня та зменшення рівня гемолізу даних клітин за подальшого перенесенні в 4,0 моль/л NaСl. За 0 °С максимальна стійкість еритроцитів людини та коня до гіпертонічного шоку (4,0 моль/л NaСl) формується у кріопротекторному (ПЕО 1500) середовищі, осмоляльність якого (700 мОсм/кг) відповідає значенням осмоляльності сольових і сахарозних середовищ, після інкубації в яких клітини стають максимально стійкими до подальшого гіпертонічного шоку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.36*732.241*716
Шифр НБУВ: РА382443 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Баранець Л.О. 
Вплив рівня забур'яненості на розвиток оїдіума і продуктивність виноградної рослини в умовах Південного берега Криму: Автореф. дис... канд. с.- г. наук: 06.01.08 / Л.О. Баранець ; УААН. Ін-т винограду і вина "Магарач". — Ялта, 2004. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено проблему захисту рослин від бур'янів за допомогою хімічних засобів боротьби в поєднанні з механічними операціями на виноградниках. Встановлено вплив гербіцидів на видовий склад бур'янів, поширення та шкідливість оїдіума за умов Південного берега Криму. Доведено, що для ефективного захисту винограду від бур'янів доцільно застосовувати наступні препарати: глифосат, 48 % в.р., поаст плюс, 20 % к.е., базагран-М, 37,5 % в.р. За новою технологією захисту винограду від бур'янів передбачено одну обробку гербіцидом у ряду і дві культивації міжрядь. Виявлено, що запропонована технологія дозволяє знизити забур'яненість ділянок на 78 - 98 %, у даному разі є можливість одержувати урожай високої якості. Зазначено, що застосування хімічної прополки сприяє збільшенню продуктивності роботи листового апарату приблизно удвічі. Встановлено позитивний вплив хімічної прополки на ступінь визрівання лози та фотосинтетичну продуктивність виноградної рослини. Надано економічну оцінку застосування гербіцидів для захисту винограду від бур'янів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П26-467(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА328809

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Баранніков О.О. 
Вплив термічної передісторії і зовнішніх дій на кінетику кристалізації розплавів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / О.О. Баранніков ; НАН України. Ін-т фіз.-орган. хімії і вуглехімії ім. Л.М.Литвиненка. — Донецьк, 2001. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г562.4
Шифр НБУВ: РА312984 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Баранівська Л.І. 
Гетьмансько-старшинське середовище і культурно-музичне життя в Україні другої половини ХVII - XVIII ст.: Автореф. дис... канд. мистецтвознав: 17.00.03 / Л.І. Баранівська ; НАН України. Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т.Рильського. — К., 2001. — 24 с. — укp.

Розглянуто діяльність представників гетьмансько-старшинської верстви у галузі музичної освіти та культури в Україні другої половини XVII - XVIII ст., особливості її музичного побуту та культурно-мистецьких зв'язків в Україні та за її межами. Підкреслено роль верстви у розповсюдженні та утвердженні рис козацького бароко у пам'ятках української культури цієї доби. Зроблено висновок, що за підтримки та участі гетьманського уряду в середині XVIII ст. створилися належні умови для розвитку національної культури та закладення фундаменту вищої музичної освіти та виконавства в Україні. Маєтки представників гетьмансько-старшинської верстви стали осередками національної культури, в яких культувалися різні форми музичного мистецтва та виховувалися професійні кадри. До репрезентативної сфери суспільно-політичного та культурно-музичного життя козацько-гетьманської держави належала діяльність військових музикантів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313 (4УКР) 4-6
Шифр НБУВ: РА316420 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Александрова О. Є. 
Гігієнічна оцінка процесів формування особливостей особистості студентів медичних вищих навчальних закладів та шляхи їх корекції: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.02.01 / О. Є. Александрова ; НАМН України Ін-т гігієни та мед. екол. ім. О.М. Марзєєва. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Вперше здійснено гігієнічне оцінювання процесів формування особливостей особистості студентів медичних ВНЗ і визначено та науково обгрунтовано ефективні шляхи їх корекції. Вивчено особливості житлово-побутових і соціальних умов життя, режиму дня та стану здоров'я студентів, які засвоюють медичні спеціальності за умов ВНЗ, та виявлено особливості їх впливу на процеси формування особливостей особистості. Визначено закономірності процесів формування особливостей особистості дівчат та юнаків протягом часу перебування у медичному ВНЗ за різних систем організації навчального процесу. Науково обгрунтовано програму психофізіологічного впливу на організм і психогігієнічної корекції процесів формування особливостей особистості студентів. Здійснено прогностичне оцінювання особливостей перебігу процесів психофізіологічної та психічної адаптації студентів медичних ВНЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) р3 + Р11(4УКР)028.6
Шифр НБУВ: РА379657 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
15.

Александров Б.Г. 
Гідробіологічні основи управління станом прибережних екосистем Чорного моря: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.17 / Б.Г. Александров ; НАН України. Ін-т біології півден. морів ім. О.О.Ковалевського. — Севастополь, 2002. — 34 с.: рис. — укp.

Розвинуто новий напрямок гідробіологічних досліджень функціональної ролі водних угруповань у формуванні якості прибережних вод на підставі біогеохімічного підходу. З метою оцінки внеску гідробіонтів у трансформацію речовини та енергії визначено калорійність масових видів планктону та бентосу Чорного моря, виведено "універсальні" рівняння для визначення продукції та дихання безхребетних на будь-якій стадії онтогенезу. З використанням схеми біотичного балансу подано кількісну оцінку виняткової ролі обростання в самоочищенні прибережної зони моря. Описано фундаментальні закономірності сукцесії обростання на твердих субстратах різного типу. Оцінено біопозитивні властивості матеріалів, які найчастіше використовуються у гідробудівництві. Виведено кількісні залежності структурно-функціональної організації водних угруповань від геометрії їх життєвого простору. Наведено визначення поняття "найближчий життєвий простір", запропоновано спосіб визначення його обсягу. Обгрунтовано новий показник функціональної активності угруповання обростання, що відображає внесок його рослинної та тваринної компоненти. Виведено рівняння для оцінки внеску організмів обростання в самоочищення прибережних екосистем за рядом регламентованих показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*820*(922.8) +
Шифр НБУВ: РА321738

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Александрова Н.Б. 
Деформування елементів конструкцій при подовжніх коливаннях з урахуванням їхнього пошкодження: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.02.04 / Н.Б. Александрова ; Запоріз. нац. техн. ун-т. — Запоріжжя, 2002. — 22 с. — укp.

Висвітлено проблему деформування елементів конструкцій у разі їх подовжніх коливань з метою виявлення в них пошкоджень. За допомогою побудови фізичних та математичних моделей подовжніх коливань стрижнів з пошкодженнями типу тріщин та аналізу отриманих розв'язків, визначено частоти та амплітуди коливань стрижнів за наявності у них пошкоджень. Встановлено аналітичну залежність між величиною пошкодження і частотами та амплітудами коливань. Запропоновано функції, що допомагають виявити наявність тріщини та її розмір: зміну частоти коливань, асиметрію амплітуди коливань та прискорень, наявність вищих гармонік. Наведено графіки функцій, які можна використати під час виявлення пошкоджень. Описано фізичну та математичну моделі робочої лопатки газотурбінного двигуна, визначено параметри її коливань, за допомогою програмного комплексу "Cycle2D", розробленого у Центральному інституті авіаційного моторобудування, проаналізовано руйнування даної лопатки під дією поздовжнього малоциклового навантаження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.620.351,022
Шифр НБУВ: РА319438 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
17.

Баранкова Н.О. 
Діяльність академіка М.В. Рево (1889 - 1962) у контексті розвитку мікробіології в Україні: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.07 / Н.О. Баранкова ; УААН, Держ. наук. с.-г. б-ка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше проведено системне дослідження наукової спадщини визначного українського ученого-біолога, академіка УАСГН М.В. Рево, висвітлено його суттєвий внесок у розвиток вітчизняної мікробіології, вірусології й імунології. До наукового обігу введено значну кількість нових історичних матеріалів з архівів України, Росії, Грузії, Польщі, розглянуто маловідомі факти з біографії ученого. Упорядковано та видано бібліографічний покажчик "Академік Рево Михайло Васильович (1889 - 1962)". Розроблено періодизацію життя та діяльності ученого, проаналізовано та синтезовано його творчі здобутки за основними напрямами наукової діяльності (медичної, ветеринарної, грунтової мікробіології, вірусології, імунології, історії вітчизняної мікробіології та вірусології), розкрито їх практичне значення для розвитку вітчизняної науки. Показано внесок М.В. Рево у розвиток сільськогосподарської дослідної справи, висвітлено його діяльність як засновника відділу сільськогосподарської мікробіології, вірусології й імунології. Висвітлено історію створення Інституту сільськогосподарської мікробіології УААН - провідної науково-дослідної установи, яка у мережі УААН організовує та проводить наукові дослідження у галузі сільськогосподарської мікробіології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е4 д(4УКР) Рево М.В. +
Шифр НБУВ: РА368886

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Баранова І. О. 
Драма-діалог Лесі Українки та діалогічна традиція в європейських літературах: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.05 / І. О. Баранова ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О. Гончара. — Д., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено походження та функціонування діалогу у філософських і літературних концепціях від античності до модернізму та з'ясовано значення діалогічної природи мовлення як засобу спілкування в контексті драматичного діалогу. На підставі дослідження особливостей рецепції Лесею Українкою європейської літературної традиції виявлено форми міжлітературної взаємодії: через перекладацьку діяльність, літературно-критичні праці та художню творчість. Доведено, що знайомство з європейською літературою відгукнулося багатьма інспіраціями у творчості Лесі Українки (В. Шекспір, Дж. Байрон, М. Метерлінк, Г. Гауптман). Дослідження драматичних творів показало, що письменниця створила кілька типів драм, у яких реалізовано провідні художні тенденції літератури кінця XIX - початку XX століть (неоромантизм, символізм, неокласицизм). Враховуючи синтез філософської традиції діалогу, концепцій "драми ідей" та "драми для читання" в драматургії Лесі Українки, твори письменниці визначені як драма-діалог.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4)-336 + Ш5(4УКР)5-4 Українка Л. 536
Шифр НБУВ: РА380559 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Барановський В.А. 
Еколого-географічний аналіз і оцінювання території України на основі картографічного моделювання (теорія, методика, практика): Автореф. дис... д-ра геогр. наук: 11.00.11 / В.А. Барановський ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 31 с. — укp.

Розроблено теорію, методологію та обгрунтовано методику еколого-географічного аналізу. Оцінено інтегративну геосистему "суспільство-природа" на основі картографічного моделювання. Проаналізовано досвід еколого-географічного картографування. Розкрито поняття екологічної географії, зважаючи на особливості нового конструктивного напряму географічної науки. Розроблено системну концепцію еколого-географічного картографування та його методичні засади, за якими укладено систему карт результатів еколого-географічного аналізу й оцінювання: структури й організації (карти екологічного потенціалу природного і соціально-економічного середовища та наслідків суспільно-природної взаємодії), функціонування (конструктивно-географічні карти пошуку збалансованого вирішення екологічних і соціально-економічних проблем розвитку регіонів) інтегративної геосистеми "cуспільство - природа". Запропоновано картографічне забезпечення основних етапів державної екологічної політики в Україні на основі створення картографічного антропоекологічного моніторингу навколишнього середовища як складової частини державного екологічного моніторингу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1 в2:Д + Б2 в751
Шифр НБУВ: РА315246 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Барановський Ф.В. 
Економічна політика держави: політологічний аспект: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Ф.В. Барановський ; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено детальному аналізу взаємовпливу та взаємодії політичної та економічної сфер суспільства. На основі дослідження великого світового досвіду формування та реалізації економічної політики в кризових умовах в історичному та просторовому масштабі пропонуються певні узагальнення щодо розробки та впровадження дійової економічної політики в Україні. Встановлюється взаємозалежність між створенням демократичної, соціальної, правової держави і формуванням економічної політики. Розглядається економічна сфера громадянського суспільства щодо впливу на економічну політику держави. Робиться спроба запропонувати інноваційний комплексний підхід дослідження політологічних концептуальних парадигм взаємовідношення і взаємодії державних інститутів і політичних та економічних процесів і визначити на цій основі політологічний аспект економічної політики держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.23

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського