Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (10)Реферативна база даних (121)Книжкові видання та компакт-диски (107)Журнали та продовжувані видання (21)
Пошуковий запит: (<.>A=БАНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
Категорія: Будівництво   
1.

Банніков Д.О. 
Дослідження міцності пірамідально-призматичних бункерів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / Д.О. Банніков ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2001. — 19 с. — укp.

Детально проаналізовано роботу конструкції одиночного підвісного сталевого пірамідально-призматичного бункера з урахуванням його просторової роботи та використанням сучасних даних досліджень вітчизняних і закордонних вчених. Використано метод математичного моделювання на базі методу скінченних елементів (МСЕ) з числовою реалізацією на базі ліцензійного проектно-обчислювального комплексу SCAD. Показано, що напружено-деформований стан бункерів такого типу за умов дії статичних і температурних навантажень є досить складним і неоднорідним, потребує розгляду конструкції як єдиної об'ємної системи. Встановлено, що схема роботи споруди нагадує роботу балки зі шпренгелем. Виконано порівняльний аналіз існуючих конструктивних схем та проведено вибір найбільш раціональних з них. Наведено ряд рекомендацій, які дозволяють удосконалити конструкцію сталевого пірамідально-призматичного бункера та уникнути типових помилок під час його проектування. Розроблено скінченно-елементні розрахункові моделі та отримано рекомендації щодо дискретизації та методики розрахунку. Надано оцінку динамічних властивостей бункера такого класу в порожньому та завантаженому станах. Запропоновано удосконалену методику його проектування з використанням МСЕ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н728.703.4-02
Шифр НБУВ: РА313296 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Баннікова О.Ю. 
Еволюційні моделі та тонка структура вихорів та струменів космічних радіоджерел: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.02 / О.Ю. Баннікова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 17 с. — укp.

Здійснено дослідження таких структурних елементів астрофізичних об'єктів, як джети та тори. Розглянуто питання розподілу інтенсивності випромінювання вузлів джетів позагалактичних джерел у радіо- та рентгенівському діапазонах. В межах дифузійної моделі розраховано функцію розподілу електронів для джерела інжекції, що рухається, а також теоретичні розподіли інтенсивності випромінювання для вузлів типових радіоджерел. З'ясовано, що неоднорідне магнітне поле може призводити до відмінностей розподілу інтенсивності у вузлах в радіо- та рентгенівському діапазонах. Показано, що дослідження в міліметровому (субміліметровому) діапазоні дозволяють визначити максимальну енергію частинок по високочастотному завалу радіоспектра. Доведено, що у випадку тороїдального вихора виродженого нейтронного газу виникає область стійкості, яка залежить від циркуляції. Запропоновано дипольно-тороїдальну модель затіняючих торів активних ядер галактик, яка може з'ясувати кореляцію, що спостерігається між оптичними спалахами та появою компонент джетів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В642.2,022 + В677.12,022 +
Шифр НБУВ: РА344060

Рубрики:

      
3.

Банник Н.Г. 
Електрохімічна система сульфідний електрод - апротонний електроліт для літієвого акумулятора: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.03 / Н.Г. Банник ; ДВНЗ "Укр. держ. хім.-технол. ун-т". — Д., 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З251.3 +
Шифр НБУВ: РА353375

Рубрики:

      
4.

Банніков В.І. 
Клініко-імунологічні особливості перебігу вагітності у жінок після екстракорпорального запліднення методом донації ооцитів: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / В.І. Банніков ; Держ. установа "Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології Акад. мед. наук України". — К., 2009. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи оптимізації тактики ведення вагітності після екстракорпорального запліднення методом донації ооцитів (ЕКЗ-ДО). Визначено чинники виникнення безпліддя, особливості репродуктивного та соматичного анамнезу у жінок, яким застосовано метод ЕКЗ-ДО. Визначено особливості перебігу вагітності, пологів, післяполового періоду і стан новонароджених після ЕКЗ-ДО. Виявлено істотні відмінності характеру порушень гормональної функції жовтого тіла та трофобласту у I триместрі у вагітних після ЕКЗ-ДО. Вперше показано, що повна чужорідність плода в межах виду викликає додаткову активацію Th2 і відносну вибіркову супресію Th1 типу імунної відповіді, що відповідає сучасним уявленням про механізми розвитку та підтримки вагітності. Вперше визначено характер морфологічних та імуноморфологічних змін плаценти, зокрема, особливості апоптозу та фактора некрозу пухлин після пологів з ЕКЗ-ДО. Розроблено рекомендації для медичних установ, які проводять спостереження вагітності після ЕКЗ-ДО.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.11 с + Р716.21-3 +
Шифр НБУВ: РА361212

Рубрики:

      
5.

Баннікова К. В. 
Основні хвороби кукурудзи та заходи щодо обмеження їх шкідливості в Лісостепу України: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.11 / К. В. Баннікова ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2011. — 20 с.: табл., рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.12(4УКР)
Шифр НБУВ: РА383429 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Баннікова Т.В. 
Профілактика і лікування запальних захворювань генітального тракту у жінок фертильного віку, які мешкають в промисловому регіоні: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Т.В. Баннікова ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2000. — 18 с. — укp.

Розглянуто проблему підвищення клінічної ефективності лікування жінок з запальними захворюваннями геніталій. Досліджено патогенетичні механізми формування запальних процесів жіночого генітального тракту та на даній основі розроблено нову схему їх терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.011-52
Шифр НБУВ: РА311832 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
7.

Банніков Д. О. 
Теорія формоутворення вертикальних сталевих ємнісних конструкцій для сипучих матеріалів: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.23.01 / Д. О. Банніков ; Донбас. нац. акад. буд-ва і архіт. — Макіївка, 2010. — 40 с. — укp.

Досліджено теоретичні основи концепції формоутворення вертикальних жорстких сталевих ємнісних конструкцій для сипучих матеріалів. Наведено уточнену класифікацію споруд даного типу. Розроблено аналітичні моделі геометричного формоутворення ємнісних споруд і поведінки сипучого середовища в замкненому сосуді. На їх базі одержано ряд часткових розв'язків для найбільш важливих практичних випадків. Пояснено виникнення ряду специфічних ефектів. Наведено результати комплексних експериментальних досліджень на підтвердження розроблених моделей. Запропоновано нову панельну конструктивну схему сталевих ємнісних будівельних конструкцій з використанням гофрованих елементів, а також ряд важливих теоретичних задач. Розроблено інженерну методику формоутворення сталевих ємностей для сипучих матеріалів і проаналізовано її ефективність на конкретних прикладах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н728.703.4
Шифр НБУВ: РА371038 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Банніков Л.П. 
Удосконалення технології двоступеневого вакуум-карбонатного сіркоціаноочищення коксового газу: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.07 / Л.П. Банніков ; Укр. держ. наук.-дослід. вуглехім. ін-т (УХІН). — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Проведено теоретичні й експериментальні дослідження процесів селективного вилучення ціаністого водню слабкими лужними содовими розчинами, впливу баластних сполук на абсорбцію та регенерацію кислих компонентів коксового газу. Запропоновано нові підходи щодо критерію розподілу потоків двоступеневої вакуум-карбонатної сіркоочистки. Розглянуто вплив баластних сполук на процес абсорбції, а також регенерації з застосуванням поняття іонної сили розчину. На підставі одержаних експериментальних даних з'ясовано, що за умов абсорбції ціаністого водню слабкими лужними розчинами вирішальну роль щодо селективності очистки ціаністого водню за присутності сірководню відіграє лужність розчину та менша pH розчину, за умов регенерації HCN вирішальну роль має pH розчину. Розроблено технологічний режим селективного уловлювання ціаністого водню, який впроваджено на ВАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг". За цього річний економічний ефект становить 107 тис. грн. Для деціанізації барометричного конденсату та безпечної утилізації відпрацьованого розчину для установки ВАТ "АрселорМітал Кривий Ріг" Гіпрококсу розроблено технологічне завдання на проектування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л523.032.6 +
Шифр НБУВ: РА364770

Рубрики:

      
9.

Баннікова О. Ю. 
Тороїдальні структури в астрофізичних обʼєктах / О. Ю. Баннікова. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертація присвячена дослідженню гравітаційних властивостей, стабільності, динаміки тороїдальних структур стосовно таких астрофізичних об'єктів, як активні ядра галактик і кільцеві галактики. На підставі отриманого нового виразу для гравітаційного потенціалу тора показано, що зовнішній потенціал тора представляється потенціалом нескінченно тонкого кільця тієї ж маси аж до поверхні тора, а відмінності існують поблизу його осі симетрії та залежать від геометричного параметра. Показано в межах задачі N тіл, що самогравітуючий товстий тор в полі центральної маси залишається стабільним, а рівноважний перетин має форму овалу з гауссовим розподілом густини. Виявлено існування області некругових орбіт між окружністю Лагранжа та останньою стійкою круговою орбітою, що здатне пояснити спостережувану щілину в розподілі зоряної густини в кільцевих галактиках. Виявлено нові аспекти ролі центральної маси в стабільності самогравітуючого тора та показано, що у потенціалі тора при наявності центральної маси існують як регулярні, так і замкнені орбіти нових типів. Показана можливість формування стійкого тора Кеплера, який є узагальненням кеплерівського диска. Побудовано динамічну модель затінюючого тора в активних ядрах галактик та показано, що спостережувану динаміку в ядрі сейфертівської галактики NGC1068 можна пояснити особливостями руху хмар в торі за рахунок ефектів самогравітації. Показано, що в гравітаційно-лінзовій системі “центральна маса та тор” формується одно, два або три кільця Ейнштейна в залежності від поверхневої густини в диску. Виявлена принципова різниця між динамікою кільцевих вихорів в радіальному потоці в 2D та 3D випадках. Показано, що спіральність для вихору з закруткою (орбітальним рухом) відрізняється від відомої формули Моффата для зачеплених вихорів. На підставі отриманого аналітичного рішення задачі динаміки кільцевих вихорів в радіальному потоці у 2D та 3D випадках показано, що вихори прискорюються акреційним потоком та викидаються в протилежних напрямках.^UThe dissertation is devoted to an investigation of toroidal (ring) structures in astrophysical objects with the main original results which are the following:1. It is shown, on the basis of an exact integral expression for the potential of a homogeneous circular torus, which is valid at any arbitrary point of space, that the outer potential of a torus can be represented with high accuracy by the potential of an infinitely thin ring of the same mass up to the torus surface. Approximate expressions for the torus potential in its outer and inner regions are obtained. It is shown that the inner potential of the torus can be represented by the potential of a cylinder and the term containing the Gaussian curvature of the torus surface (''potential of curvature'').2. A dynamical model of obscuring tori in AGNs is simulated within the framework of the N-body problem taking into account the gravitational interaction between the clouds. It is shown that a self-gravitating thick torus in the field of the central mass remains stable, and the equilibrium cross-section has an oval shape with Gaussian density distribution, which satisfies observations. 3. It is shown that in a gravitational field of a central mass and a gravitating ring, closed circular orbits exist only to a certain radius corresponding to the last stable circular orbit, which we call ''the outermost stable circular orbit'' (OSCO) by analogy with the ISCO in the relativistic case. There is also a region of unstable equilibrium - the ''Lagrangian circle''. The existence of region with non-circular orbits between the Lagrangian circle and OSCO can explain the observed gap in the distribution of stellar density in ring galaxies. It is shown that in such a system there are closed orbits of new types in the meridian plane of the ring.4. An essential role of the central mass in the stability of systems containing the gravitating torus is shown. Possible trajectories in the inner potential of the torus in the presence of a central mass were investigated which showed that there are at least two types of orbits in the co-moving system: halo and box orbits. It is shown that the quasi-closed halo-orbit exists in such a system. It is shown that within the framework of the problem of unperturbed motions, it is possible to form a torus, which we called ''Keplerian torus'', since it is a generalization of the Keplerian disk.5. It is shown in the framework of the N-body problem that the geometric thickness of the torus is larger if, in the initial conditions for the particle orbits, we introduce a distribution of both inclination and eccentricity. It is shown that the equilibrium distribution of clouds in the torus, achieved due to self-gravity, satisfies the conditions of obscuration of the accretion disk in the AGNs. It is shown that the observed dynamics in NGC 1068 can be explained by the peculiarities of the cloud motions in the torus due to the effects of self-gravity. Temperature of clouds as a result of heating by radiation of the accretion disk are obtained, which satisfy the observational data in IR band.6. The effects of gravitational lensing on the system of a central mass and of a torus (in the approach of a thin disk with a hole) have been investigated. It is shown that in this system the formation of three Einstein rings is possible. Two Einstein rings arise in a wide range of parameters with significantly different brightness. One Einstein ring is also formed, which can be identical to the case of lensing by a point mass, or, on the contrary, it may have a substantial width and high brightness.7. It is shown that there are both analogies and qualitative differences in the dynamics of dipole toroidal vortexes in 3D from the behavior of vortex systems in the 2D case. In the convergent (accretion) flow, rings as well as their flat analogues are accelerated. In the case of a dipole toroidal vortex, this result leads to the component acceleration but the vortexes can collapse for some value of the flow power. It is shown that the integral of helicity for a toroidal vortex with a twist and a maximum of the velocity on the vortex generatrix is different from the known Moffat formula on the numerical coefficient.8. It is shown that a problem of a pair of vortexes in a radial flow (in 2D case) allows an exact solution. In the converging flow, the vortexes in the pair approach each other with increasing speed. The dynamics of a dipole toroidal vortex in a radial flow in the approximation of four flat vortexes is considered. It is shown that in this case, the pair components are ejected by the convergent flow with exponentially increasing speed. It is shown that the main result associated with the acceleration of the outflows is kept for a more complicated flow (source and dipole, quadrupole), since the main influence has a monopole component of flow.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Банніков Л. П. 
Науково–практичні основи поліпшення ефективності зневоднення кам’яновугільної смоли коксохімічного виробництва: автореферат дис. ... д. т. н. : 05.17.07 / Л. П. Банніков. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертація присвячена створенню науково–практичних засад зневоднення кам’яновугільної смоли шляхом визначення закономірностей формування сукупності чинників, що визначають стійкість системи «кам'яновугільна смола–надсмольна вода», а також розробки методів реагентного впливу і спрямованого зниження в'язкості системи^UThe dissertation is devoted to the creation of scientific and practical principles of coal tar dewatering by determining the principles of formation of a set of factors that determine the stability of the coal tar- water system, as well as the development of methods of reagent treatment and controlled lowering of the viscosity of the system


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського