Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (119)Книжкові видання та компакт-диски (149)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>A=БАНІ$<.>+<.>A=НАСУР$<.>+<.>A=ОМАР$<.>+<.>A=ЮСІФ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 17
Представлено документи з 1 до 17

      
1.

Омар Фарід Мохамед 
Агрокліматичне районування території України стосовно вирощування плодових овочевих культур: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.09 / Омар Фарід Мохамед ; Одес. гідрометеорол. ін-т. — О., 2001. — 19 с. — укp.

Висвітлено проблему встановлення впливу агрокліматичних умов на продуктивність овочевих культур: баклажанів, солодкого перцю, томатів в Україні. На основі концепції максимальної продуктивності адаптовано і модифіковано модель оцінки агрокліматичних ресурсів території, яка враховує біологічні особливості овочевих культур, виявлені закономірності формування агрокліматичних умов зростання та формування врожаю за різних агрокліматичних умов. Одержано кількісну оцінку впливу мінливості агрокліматичних характеристик на продуктивний процес рослин. За результатами оцінок агрокліматичних ресурсів продуктивності у областях, оцінок міри використання ресурсів, їх мінливості виділено агрокліматичні округи та райони. Запропоновано агрокліматичне районування території України стосовно вирощування теплолюбних плодових овочевих культур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.6-280(4УКР) + П25-280(4УКР)
Шифр НБУВ: РА316475 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Омаров А. Е. 
Державне регулювання міжрегіонального співробітництва в економічній сфері: автореф. дис. ... канд. наук з держ. управління : 25.00.02 / А. Е. Омаров ; Класичний приватний університет. — Запоріжжя, 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)80-21,01
Шифр НБУВ: РА369639 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Омаров Ш.А. 
Діагностика результатів діяльності коксохімічних підприємств: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Ш.А. Омаров ; Н.-д. центр індустр. пробл. розвитку НАН України. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Удосконалено теоретичні та методичні основи проведення комплексного економічного діагностування коксохімічних підприємств України. Досліджено сучасні підходи до визначення підприємства як функціонуючого об'єкта діагностування. Розкрито суть, цілі, принципи та напрями економічного діагностування результатів діяльності коксохімічних підприємств. Узагальнено та розвинуто підходи до класифікації методів і моделей економічного діагностування. Обгрунтовано положення щодо проведення діагностичних досліджень на даних підприємствах. Проаналізовано результати їх діяльності за визначеними складовими соціально-економічного розвитку. Розроблено методичні засади формування й імплементації підсистеми економічного діагностування в систему стратегічного управління підприємством. Обгрунтовано методичний підхід до проведення комплексного економічного діагностування результатів діяльності коксохімічних підприємств і методичний підхід до визначення факторів зростання рентабельності виробництва коксу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.551.561 +
Шифр НБУВ: РА360575

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Бані-Ісса Халдун 
Естетичне виховання у вищих навчальних закладах України у сучасний період: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / Бані-Ісса Халдун ; Луган. держ. пед. ун-т ім. Т.Шевченка. — Луганськ, 2002. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу філософської, психолого-педагогічної літератури визначено методологічні та теоретичні засади розвитку естетичного виховання у вищих навчальних закладах України 1970 - 1990-ті рр. Висвітлено специфіку, а також зміст, форми та методи естетичного виховання у вищій школі України даного періоду. З'ясовано основні фактори впливу на стан естетичного виховання студентської молоді на сучасному етапі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.355 +
Шифр НБУВ: РА320974

Рубрики:

      
5.

Омар А.Х. 
Методи і моделі створення природно-мовного інтерфейсу експертної системи медичної діагностики: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / А.Х. Омар ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено комплекс методів, моделей, алгоритмів та інструментальних засобів природно-мовного інтерфейсу для підвищення ефективності взаємодії користувачів з експертною системою медичної діагностики (ЕСМД). Розглянуто метод структуризації та подання знань, що оснований на багатозначному численні присутності та теорії категорій і забезпечує найбільш адекватний опис ієрархічних об'єктів медичної діагностики. Висвітлено метод семантичних формальних граматик для опису структур внутрішньої мови, що допомагає враховувати події та динаміку процесів. Проаналізовано багаторівневу модель мови взаємодії для спілкування користувачів з ЕСМД, яка представляє поверхневу структуру тексту у виді обмеженої природної мови та глибинну внутрішню мову системи, що описує семантико-прагматичний (значеннєвий) рівень мови взаємодії. Розглянуто модель внутрішньої мови ЕСМД, що допомагає більш адекватно представляти процеси предметної галузі у виді аксіоматичних теорій, а також моделі знань ЕСМД для опису задач диференціальної діагностики захворювань. Розкрито структуру та висвітлено алгоритми лінгвістичного процесора, що реалізовані у вигляді комп'ютерних програм природно-мовного інтерфейсу діючої ЕСМД.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р34с51 +
Шифр НБУВ: РА341700

      
6.

Омар Мухаммед Мусса Ісмаіл 
Обставини, що виключають злочинність діяння, у кримінальному праві України та Йорданії: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Омар Мухаммед Мусса Ісмаіл ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Розглянуто юридичну природу та класифікацію обставин, що виключають злочинність діяння, в теорії кримінального права України, а також особливості звільнення за наявності таких обставин від кримінальної відповідальності за кримінальним законодавством Йорданії. Визначено правильність та обгрунтованість об'єднання обставин, що виключають злочинність діяння, у єдиний кримінально-правовий інститут, який є системою взаємопов'язаних норм. Значну увагу приділено характеристиці необхідної оборони і крайньої необхідності, аналізу умов їх правомірності, оскільки саме ці обставини передбачені Кримінальним кодексом України та Йорданії. Інші обставини, що виключають злочинність діяння, є специфічними для кримінальних законів кожної країни. На основі порівняльно-правового аналізу обставин, що виключають злочинність діяння, в Україні та Йорданії розроблено пропозиції щодо удосконалення кримінальних законодавств обох держав.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)015 + Х881.9(5ЙОР)015 + Х999.88 +
Шифр НБУВ: РА327064

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Омар Ю.І. Отмані 
Організаційно-технологічні підходи до скорочення строків реалізації інвестиційних проектів в умовах Палестини: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.08 / Ю.І. Отмані Омар ; Київ. нац. ун-т буд.-ва і архіт. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему скорочення строків реалізації інвестиційних проектів за специфічних умов Палестини. Обгрунтовано організаційно-технологічні рішення щодо оптимізації виробництва у будівельній галузі Палестинської національної автономії (ПНА), на базі якого розроблено комплекс моделей і методик, а саме: двокритеріальну цільову функцію оптимізації будівельного виробництва, модель формалізації організаційно-технологічного впливу елементів складної системи управління будівництвом, алгоритм реалізації будівельного проекту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(5ПАЛ)310-56 +
Шифр НБУВ: РА364063

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
8.

Омар Мустафа Ахмад Аломарі 
Особливості проектування житла для людей похилого віку та інвалідів (на прикладі країн Аль-Шама): автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.02 / Омар Мустафа Ахмад Аломарі ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено питання удосконалення архітектурно-планувальних рішень спеціалізованого житла для осіб похилого віку й інвалідів. Проаналізовано досвід провідних країн і реальної ситуації, що склалася в країнах Аль-Шаму. Вивчено фактори, що впливають на формування спеціалізованого житла в країнах Аль-Шаму. Наведено рекомендації щодо проектування житла для людей похилого віку в жаркому та сухому кліматі. Визначено основні прийоми у формуванні архітектурного середовища для маломобільних груп населення. Узагальнено типологію спеціалізованого житла для людей похилого віку. Показано, що найбільш перспективними є житлові спеціальні й територіальні комплекси. Встановлено, що у процесі створення спеціалізованого житла необхідно використовувати пристрої й устаткування, які однаково зручні для людей похилого віку, інвалідів та здорових осіб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н711.4-022 +
Шифр НБУВ: РА355412

      
9.

Омар Саламін 
Профілактика і лікування звичного невиношування вагітності у жінок з хронічними інфекційними процесами геніталій: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Саламін Омар ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2001. — 17 с. — укp.

Наведено результати дослідження наслідків застосування препаратів "Рефортану" та "Актовегіну" в комплексному лікуванні вагітних зі звичним невиношуванням вагітності на тлі інфекційних процесів геніталій. Встановлено полімікробний характер мікробіоценозу геніталій з перевагою мікробних і вірусних асоціацій у жінок зі звичним невиношуванням вагітності, наявність у них розладів загального та місцевого імунного статусу. Вперше експериментально in vitro обгрунтовано доцільність застосування рефортану та актовегіну в післяабортному періоді з урахуванням їх метаболічної та імунокоригувальної дії. Зазначено, що застосування запропонованої схеми лікування призводить до швидкої та стійкої регресії симптомів запального процесу геніталій та регенерації ендометрія.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.219-5 + Р716.216.715.016-5
Шифр НБУВ: РА316388 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Омаров М.А. 
Розвиток теорії і практики проектування електродинамічних пристроїв з розподіленими та квазірозподіленими нелінійними властивостями: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.12.13 / М.А. Омаров ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2003. — 33 с. — укp.

Наведено теоретичне узагальнення та нове розв'язання наукової проблеми, яка полягає в необхідності розробки адекватних методів аналізу та проектування перспективного класу радіотехнічних пристроїв (РТП) - електродинамічних структур з розподіленою та квазірозподіленою нелінійністю (ЕСРН) з метою удосконалення сучасних радіоелектронних систем (РЕС) мікрохвильового діапазону. Розвинуто теорію антен з нелінійними елементами, що базується на методі нелінійних інтегральних рівнянь. Створено методи, алгоритми та програми, за допомогою яких можна провести в усталеному періодичному та майже-періодичному режимі розрахунок параметрів широкого кола різновидів випромінювальних та невипромінювальних ЕСРН з достатніми для практики точністю та швидкодією. Експериментально доведено достовірність створених теоретичних методів і програм, яких застосовано для дослідження тонкопроводових ЕСРН довільної конфігурації з поліноміальною розподіленою нелінійністю, мікрострічкових пристроїв, розподілена нелінійність яких обумовлена наявністю високотемпературної надпровідності, крупноапертурних ЕСРН відкритого типу ВВЧ діапазону з квазірозподіленими GaAs нелінійними елементами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З841-02
Шифр НБУВ: РА326604

Рубрики:

      
11.

Омардибірова В.Н. 
Система підтримки прийняття рішень керуючого інвестиційним фондом: автореф. дис. ... канд. техн. наук: 01.05.04 / В.Н. Омардибірова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Проаналізовано етапи діяльності керуючого інвестиційним фондом зі створення портфеля фонду, структуру системи підтримки прийняття рішень, яка складається з п'яти підсистем. В рамках відповідних підсистем розроблено: багатовимірну модель класифікації акцій, модифікацію побудови оптимального інвестиційного портфеля за Марковицем, модель прогнозування поведінки портфеля з використанням RFT-перетворювачів. Опис підсистем, що складають систему підтримки прийняття рішень, формалізовано у вигляді алгоритмів. Алгоритми моделювання поведінки інвестиційного портфеля на горизонті інвестування методом Монте - Карло допускають реалізацію з використанням паралельних обчислень на відеокартах та технології CUDA компанії Nvidia.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У526.229 ф
Шифр НБУВ: РА371434 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Омар Саїд Ахмед Мохамед Ахмед 
Теплообмін при випарюванні в ротаційному термомеханічному агрегаті: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.12 / Омар Саїд Ахмед Мохамед Ахмед ; Одес. нац. акад. харч. технологій. — О., 2011. — 19 с. — укp.

Доведено наукове положення щодо впливу інтенсифікації теплообміну на продукт за допомогою двофазного випарниково-конденсаційного модуля, який працює в режимі ротаційного термосифона, сприяє ефективному руйнуванню гідродинамічного та теплового приграничних шарів, що призводить до збільшення інтенсивності процесів переносу. Обгрунтовано ефективність застосування апаратів з ротаційними термосифонами (РТС) під час випарювання харчових неньютонівських рідин (HHP). Визначено вплив конструктивних і режимних параметрів на гідродинаміку руху теплоносія всередині конденсатора РТС та інтенсивність теплопереносу під час випарювання. Досліджено вплив режимних параметрів роботи апарата з РТС на кінетику росту концентрації сухих речовин у продукті під час випарювання харчових HHP. Одержано моделі в числах подібності для розрахунку процесу теплопереносу під час випарювання харчових HHP. Розроблено інженерну методику, комп'ютерну програму для розрахунку випарного апарата на базі РТС. Проведено комп'ютерне моделювання й оптимізація процесу випарювання харчових HHP в апараті із РТС. Проаналізовано енергетичну ефективність застосування випарного апарата з РТС для виробництва томатної пасти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л813.1-5
Шифр НБУВ: РА381323 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Омаров Е. Ш. 
Управління поведінкою споживачів на торговельному підприємстві. / Е. Ш. Омаров. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена узагальненню та розвитку теоретичних положень, розробці методичних підходів та практичних рекомендацій щодо управління поведінкою споживачів на торговельному підприємстві.У першому розділі проведено морфологічний аналіз терміну «поведінка споживача» за родовим поняттям, суб'єктом, об'єктом споживчої поведінки, дією суб'єкта щодо об'єкта, що дозволив надати авторське визначення поведінки споживача як сукупності фізичних, психологічних, емоційних, пізнавальних і соціальних процесів, включаючи виявлення потреби, пошук інформації, подальший вибір, придбання, використання, обслуговування, оцінку, розпорядження товарами, послугами, ідеями, часом, подіями, досвідом чи будь-якими іншими об'єктами, а також подальший обмін інформацією, що здійснюються окремими особами, групами чи організаціями з метою задоволення їхніх потреб і побажань у контексті внутрішніх і зовнішніх факторів, які керують такими процесами, та їх впливу на споживача та його оточення. Проведене дослідження підтвердило, що одним із найбільш суперечливих питань в управлінні поведінкою споживачів є моральна дилема щодо того, наскільки компанія може впливати на споживачів. Разом з екологічними, конкурентними проблемами, проблемою захисту прав працівників, тощо ця дилема призвела до появи соціально-етичного маркетингу як відображення концепції корпоративної соціальної відповідальності, яка сьогодні еволюціонує у концепцію соціального підприємництва. На основі інтеграції принципів маркетингу та принципів поведінки споживачів, в роботі сформульовано перелік принципів управління поведінкою споживачів, а саме: орієнтованість на споживача, гнучкість та креативність, міждисциплінарний науковий підхід, комплексність, довгострокова орієнтація, соціальне підприємництво. Ці принципи були інтегровані в розроблену модель управління поведінкою споживачів на торговельному підприємстві, яка об'єднує етапи та фактори поведінки споживачів, інструменти управління поведінкою споживачів та потребує інтеграції елементів соціального підприємництва до маркетингової стратегії.У другому розділі дисертації було проведено емпіричне дослідження ключових факторів, що впливають на поведінку споживачів на торговельному підприємстві. З метою обмеження кількості факторів та визначення тих із них, які найбільше впливають на поведінку споживачів на торговельних підприємствах, було проведене експертне опитування. В роботі обґрунтовано поділ факторів 3 групи для проведення опитування: внутрішні фактори, зовнішні фактори та поведінкові реакції споживача. На основі переліку відібраних експертами факторів розроблена анкета для оцінки факторів впливу на поведінку споживачів. Враховуючи структуру споживчих витрат та роздрібної торгівлі в Україні, зроблено висновок, що оптимальним форматом точок роздрібної торгівлі виходячи з завдань нашого дослідження є неспеціалізовані роздрібні магазини.У третьому розділі дисертації до результатів проведеного опитування споживачів застосовано метод факторного аналізу з метою визначення взаємозв'язків між кожною групою факторів поведінки споживачів та їх об'єднання в інтегральні фактори. На наступному етапі розроблено кореляційну матрицю інтегральних факторів споживчої поведінки, що дозволила визначити міжгрупові зв'язки та обґрунтувати висновки та рекомендації для торгових підприємств щодо управління поведінкою споживачів. Розроблено науково-практичний підхід до вибору інструментів управління поведінкою споживачів. В якості реалізації такого підходу на основі факторів споживчої поведінки, що є складовими комплексу маркетингу, визначено попередній перелік інструментів управління поведінкою споживачів. На основі такого переліку сформульовано набір гіпотез щодо позитивного впливу на поведінку споживачів у торговельних підприємствах таких інструментів як музичне оформлення, попередня реклама відомого продукту, методика неокруглених цін, кольорове оформлення цінників товарів, чесні поради продавців щодо особистого позитивного досвіду споживання продукту, особистий досвід споживання продукту та благодійність, що здійснюється магазином. Узагальнюючи результати проведених досліджень, розроблено методичний підхід до управління поведінкою споживачів на торговельному підприємстві. Поряд з ключовими складовими розробленої моделі управління поведінкою споживачів, він містить етапи вибору інструментів управління поведінкою споживачів, а також методичні положення щодо оцінки економічного ефекту від впровадження інструментів управління поведінкою споживачів.Практична цінність результатів дослідження підтверджується їх впровадженням у діяльність ТОВ «Хазар» ЛТД успішно впровадило підхід до управління поведінкою споживачів (довідка № 86 від 27.08.2021 р.); ТОВ «Харків-Інвест» (довідка № 35/21 від 27.08.2021 р.). У навчальний процес ХНЕУ ім. С. Кузнеця під час викладання дисципліни «Управління маркетингом і збутом» для підготовки магістрів за спеціальністю 073 «Менеджмент» (довідка № 28/86-21-99 від 27.08.2021 р.).^UThe dissertation is devoted to the generalization and development of theoretical provisions, to the development of methodological approaches and practical recommendations for the management of consumer behavior in trading enterprise.In the first chapter, the morphological analysis of the term “consumer behavior” by genus, subject, object of consumer behavior and by the actions conducted by subject towards the object is performed, allowing to provide the author's definition of consumer behavior as a set of physical, psychological, emotional, cognitive and social processes including need recognition, information search, selection, purchase, use, service, evaluation, disposal of goods, services, ideas, time, events, experiences, or any other entities, and further information sharing, performed by individuals, groups, or organizations in order to meet their needs and wants in context of internal and external factors driving such processes and their impacts on consumer and environment. Analysis of existing definitions of consumer behavior management has shown that there is no definition that describes this category comprehensively. So the author's definition of consumer behavior management is formulated in the dissertation: a subsystem of marketing management that embodies principles, methods, instruments and practices of interacting with customers in all the stages of their consumer behavior in order to both achieve a company's strategic and tactical marketing goals and satisfy customer needs in a socially responsible way. Basing on the integration of marketing principles and the principles of consumer behavior, the list of principles of consumer behavior management is formulated in the dissertation, namely: consumer orientation, flexibility and creativity, cross-disciplinary scientific approach, complexity, long-term orientation, social entrepreneurship. Those principles were integrated into the developed model of consumer behavior management in trading enterprise which aggregates stages and factors of consumer behavior, instruments of consumer behavior management and requires integration of social entrepreneurship elements to the marketing strategy.In the second chapter of the dissertation, the empirical research of key factors impacting consumer behavior in trading enterprises was conducted. In order to limit the number of factors and define those causing the strongest impact on consumer behavior in trading enterprises, the experts were interviewed.In the dissertation, the subdivision of factors in 3 groups for the interviewing purposes was substantiated, and such groups of factors were defined: internal factors, external factors and behavioral responses of consumer. Basing on the list of factors, selected by experts, the questionnaire for evaluation of consumer behavior factors was developed. Taking into account the structure of consumer expenses and the structure of retail trade in Ukraine, it was concluded that the optimal format for points of sales in terms of our research is non-specialized retail stores.In the third chapter of the dissertation, the method of factor analysis is applied to the results of consumers' interviewing, in order to define the relationships within every group of factors of consumer behavior and to join them into integral factors. On the next step, the correlation matrix for the integral factors of consumer behavior was developed, allowing to define intergroup relationships and to develop conclusions and recommendations on consumer behavior management by trading enterprises. The scientific and practical approach to choosing of instruments of consumer behavior management was developed. The set of hypotheses on the positive effect of list of instruments on consumer behavior in trading enterprises was formulated, namely: music sound, preliminary advertisement of the known product, colouring the product's price label, fair reference of personal positive experience regarding the product, personal experience of using the product, and of charity performed by the shop. Generalizing the results of researches being conducted, the methodical approach to consumer behavior management in trading enterprise was developed. Along with the key components of the developed consumer behavior management model, it contains the stages of choosing the instruments of consumer behavior management and the methodical provisions to evaluate the economic effect of implementation the instruments of consumer behavior management. The practical value of the research results is confirmed by their implementation into the activities of Hazar LLC has successfully implemented the approach to managing consumer behavior (reference № 86 from 27.08.2021); Kharkiv-Invest LLC (reference № 35/21 from 27.08.2021). In the educational process of Simon Kuznets KNUE in the course of teaching of the discipline “Marketing and Sales Management” for masters in specialty 073 "Management" (reference № 28/86-21-99 from 27.08.2021).


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Бані Халед Г. Ф. 
Технологія виробництва електрохемілюмінесцентного сенсорного елементу для визначення поліциклічних ароматичних вуглеводнів. / Г. Ф. Бані Халед. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єкт дослідження. Фізико-хімічні процеси, пов'язані з технологією створення електрохемілюмінесцентного сенсорного елемента для визначення ПАВ. Метою роботи є розроблення нового технологічного процесу виробництва сенсорних ЕХЛ елементів, що дозволяє визначати люмінесцентні ПАВ з високою чутливістю, і не потребує додаткового використання нестабільних біоматеріалів і коштовних наноматеріалів. Методи дослідження. молекулярний докінг; квантово-хімічні методи класу теорії функціоналу густини; спектрофотометрія; атомно-силова мікроскопія; метод циклічної вольтамперометрії; електрохемілюмінесцентний метод; метод Ленгмюра-Блоджетт. Результати: визначено вагомі фактори впливу на процес створення сенсорного елемента для чутливого визначення ПАВ. Галузь застосування – сенсори.^UObject of study. Physico-chemical processes associated with the technology of creating an electrochemiluminescent sensor element for the determination of polycyclic aromatic hydrocarbons. The aim of the work is to develop a new technological process for the production of sensor ECL elements, which allows to determine fluorescent polycyclic aromatic hydrocarbons with high sensitivity, and does not require additional use of unstable biomaterials and valuable nanomaterials. Research methods. molecular docking; quantum chemical methods of the density functional theory; spectrophotometry; atomic force microscopy; method of cyclic voltammetry; electrochemiluminescent method; Langmuir-Blodgett method. Results: significant factors influencing the process of creating a sensor element for sensitive detection of polycyclic aromatic hydrocarbons. Field of application - sensors.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Мурадова В. Х. 
Моделі та інструментальні засоби для експертного оцінювання якості знань в системах дистанційного навчання / В. Х. Мурадова. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена вирішенню актуальної науково-прикладної задачі розробки моделей та інструментальних засобів, що дозволяє підвищити ефективність експертного оцінювання якості знань в системах дистанційного навчання. У дисертаційній роботі вперше запропоновано інформаційну технологію побудови освітнього простору в системах дистанційного навчання, засновану на використанні модульної структури інструментальних засобів, яка враховує індивідуальні вимоги та особливості учасників дистанційного навчання, що дозволяє підвищити ефективність процесів формування та експертного оцінювання якості знань.Отримав подальший розвиток метод визначення інтегральної оцінки якості знань на основі штучних нейронних мереж, що дозволяє прогнозувати параметри процесів формування знань та експертного оцінювання в системах дистанційного навчання. Удосконалено концептуальну модель освітнього простору на основі формального опису специфікації інформаційних вимог до функціональних завдань користувачів у системах дистанційного навчання. Розроблено інформаційну технологію, що дозволяє створювати програмне забезпечення оцінювання знань в системах дистанційного навчання. Використання теоретичних досліджень і практичних розробок дозволяють на основі створених інформаційних технологій будувати нові, більш ефективні, або модернізувати існуючі інформаційні системи для дистанційного навчання. Ключові слова: інформаційна технологія, інформаційна система, дистанційна навчання, штучні нейронні мережі, нечітка множина, експертне оцінювання.^UThe dissertation is devoted to the solution of the actual scientific and applied problem of the development of models and tools, which improves the efficiency of expert assessment of the quality of knowledge in distance learning systems. The dissertation work for the first time proposed information technology for building educational space in distance learning systems, based on the use of a modular structure of tools, which takes into account the individual requirements and characteristics of participants in distance learning and allows to increase the efficiency of processes for the formation and expert assessment of knowledge.The method for determining the integral assessment of the quality of knowledge based on artificial neural networks has been further developed. The conceptual model of the educational space is improved on the basis of a formal description of the specification of information requirements for the functional tasks of users in distance learning systems.Information technology has been developed that allows to create software for knowledge assessment in distance learning systems. The use of theoretical research and practical developments allow based on the existing information technology to build new, more efficient, or upgrade existing information systems for distance learning.Key words: information technology, information system, distance learning, artificial neural networks, fuzzy set, expert assessment.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Банік М. В. 
Трав'янки (Aves: Saxicola) Північного Сходу України: поширення, біологія, поведінка / М. В. Банік. — Б.м., 2021 — укp.

У 1960–1970-ті роки відносно нечисленна трав'янка європейська чорноголова (Saxicola rubicola) розселилась у північному та східному напрямках в Україні і прилеглих регіонах. На Північному Сході України утворилась зона симпатрії із численнішою трав'янкою лучною (S. rubetra). Дисертаційна робота присвячена з'ясуванню причин розселення трав'янки європейської чорноголової та тих особливостей біології, що дають можливість двом видам входити до складу одних і тих самих угруповань. Результати дослідження вказують, що їхнє спільне існування полегшується завдяки відмінностям у строках перебігу фаз життєвих циклів, відмінним потребам щодо розмірів гніздових територій, відсутності міжвидової територіальності тощо. Чисельність трав'янки лучної в усіх досліджених типах біотопів є у кілька разів вищою. У крейдяних степах рівень чисельності обох видів зумовлюють неоднакові чинники, зміни чисельності є асинхронними та різноспрямованими. Можливості розселення трав'янки європейської чорноголової підвищуються через ймовірну різну роль молодих птахів, що походять з виводків перших та других кладок. Виявлена хвилеподібність процесу розселення пов'язана із коливаннями клімату, які сприяли збільшенню виживаності птахів під час міграції. Причинами розселення були також сприятливі для виду зміни гніздових біотопів, зокрема осушення заплав річок.^UThe European Stonechat (Saxicola rubicola) rapidly colonised vast areas in the Ukraine in the twentieth century. As a result, a zone of sympatry with far more numerous species, the Whinchat (S. rubetra), was formed in the North-eastern Ukraine in 1960s – 1980s. The key questions aroused about what are the causes for the expansion of the range of the European Stonechat and which aspects of the biology of both species facilitate their coexistence in bird communities. The results of the research indicate that it became possible owing to the almost complete separation of the main phases of the breeding cycle of the species, the dissimilar requirements in the size of the breeding territories, the absence of interspecific territoriality etc. The abundance of the Whinchat is several times higher than that of the European Stonechat in all studied habitats. The level of abundance of both species in chalk steppe clearly depends on different factors and the changes of the numbers are asynchronous and not unidirectional. The expansion capability of the European Stonechat is probably enhanced by different behavioural strategies in the young birds originated from the first-and the second clutch broods. The observed waves of expansion were caused by the climate fluctuations which favour the survival of the birds at the critical time of the southward migration. The causes of the expansion were also favourable changes in the habitat structure following flood-plain drainage.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Юсіфбейлі Р. .. 
Електронне врядування як механізм публічного управління та адміністрування.: автореферат дис. ... д.філософ : 281 / Р. .. Юсіфбейлі. — Б.м., 2024 — укp.

У дисертаційній роботі здійснено обґрунтування теоретико-методологічних засад електронного врядування, проаналізовано методологічні підходи, які уможливлюють імплементацію принципів електронного врядування у сферу публічного управління та адміністрування, тенденції їх розвитку.Метою дисертаційної роботи є обґрунтування теоретико-методологічних засад механізму електронного врядування у сфері публічного управління та адміністрування, розробка рекомендацій щодо напрямів удосконалення в Україні.Об’єктом дослідження є суспільні відносини, що виникають у процесі розвитку та вдосконалення механізму електронного врядування в сфері публічного управління та адміністрування. Предметом дослідження є електронне врядування як механізм публічного управління та адміністрування.^UThe dissertation work substantiates the theoretical and methodological foundations of e-government, analyzes methodological approaches that allow the implementation of e-government principles in the field of public management and administration, and trends in their development.The purpose of the dissertation work is to substantiate the theoretical and methodological foundations of the e-government mechanism in the field of public management and administration, and to develop recommendations for areas of improvement in Ukraine. The object of the study is social relations arising in the process of development and improvement of the e-government mechanism in the field of public management and administration. The subject of the study is e-government as a mechanism of public management and administration.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського