Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (307)Книжкові видання та компакт-диски (197)Журнали та продовжувані видання (18)
Пошуковий запит: (<.>A=БАБІЧ$<.>+<.>A=ОКСАН$<.>+<.>A=ВІКТОРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 18
Представлено документи з 1 до 18

      
1.

Бабічев С.А. 
Автоматизована система технічної діагностики міцнісних характеристик металів на основі гібридних нейронних мереж: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / С.А. Бабічев ; Херсон. держ. техн. ун-т. — Херсон, 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено інформаційну технологію технічної діагностики, що дає змогу обробляти в реальному режимі часу складні багатомірні дані різної природи й одержувати достовірну інформацію про міцнісні властивості металів. Автоматизації процесу діагностики досягнуто завдяки застосуванню гібридних нейронних мереж і систем підтримки прийняття рішень (СППР) за умов оптимального сполучення алгоритмів навчання нейронів і функцій належності нечітких множин. Запропоновано використовувати функцію бажаності Харрінгтона, на підставі якої та з засосуванням СППР зроблено висновок стосовно раціональності використання комбінації методів контролю. Розроблено базу знань для формування та модифікації нечітких правил. Показано, що для розв'язання задачі визначення межі міцності сталі найменшу похибку дає гібридна нейронна мережа з трикутними функціями належності та комбінованим алгоритмом навчання нейронів мережі. Розроблено математичну модель впливу розмірних і технологічних чинників на точність визначення вимірюваних характеристик, за результатами апробації якої на прикладі акустичного контролю показано, що найбільше впливають на точність вимірів геометричні розміри виробу та непаралельність поверхонь введення та прийому ультразвукових коливань. Наведено методику обліку факторів і практичні рекомендації з їх коректування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К206.22-1с +
Шифр НБУВ: РА325416

Рубрики:

      
2.

Бабічева О.С. 
Анархізм та повстанський рух в Центральній та Південно-Східній Україні в період національно-демократичної революції (1917 - 1921 рр.).: автореф. дис. ... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.С. Бабічева ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О.Гончара. — Д., 2010. — 18 с. — укp.

Визначено місце та роль анархістів і керованого ними повстанського руху в політичній структурі України на всіх етапах Української революції, ставлення анархістів до політики Центральної Ради, Гетьманату, Директорії, Радянської влади, боротьба повстанського руху керованого анархістами проти німецьких і австро-угорських окупантів, білогвардійського та націоналістичного рухів, організація анархістської держави - "Махновії", політичні репресії й інші методи політичної боротьби з боку радянського уряду анархо-повстанського руху, причини поразки анархістів на заключному етапі Української революції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-4 + Ф513(4УКР)61 + Ф69(4УКР)2'15 +
Шифр НБУВ: РА370128 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Бабіч Ю.Ф. 
Візуалізація просторово-часових електричних параметрів шкіри для виявлення їх характерних змін: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.17 / Ю.Ф. Бабіч ; Нац. техн. ун-т України НТУУ "КПІ". — К., 2001. — 21 с.: рис. — укp.

Розроблено новий напрям технології медичних зображень - апаратурно-методичне забезпечення візуалізації рельєфу електричних параметрів шкіри. Запропоновано принципово новий тип сканера, на базі якого створено вимірювально-інформаційний комплекс (ВІК). За допомогою ВІК виявлено й описано біологічно активні зони (зокрема, зони проекції болю, гіперестезії, акупунктури), а також феномени природної та індукованої автохвильової активності імпедансного і потенційного рельєфів шкіри.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р60-43с05
Шифр НБУВ: РА313924 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Бабіч В.І. 
Господарсько цінні ознаки батьківських форм гібридів соняшнику селекції СГІ та їх контроль в процесі насінництва: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.14 / В.І. Бабіч ; УААН. Селекц.-генет. ін-т - Нац. центр насіннєзнавства та сортовивчення. — О., 2007. — 18 с. — укp.

Доведено, що для підвищення рівня стерильності материнських форм соняшнику на ділянках розмноженння та гібридизації нетипові форми наобхідно обов'язково видаляти вже у фазі появи 2-4-ї пари справжніх листків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.11-31 + П214.11-37 +
Шифр НБУВ: РА352728

Рубрики:
  

      
5.

Бабіч І.В. 
Договір переробки давальницької сировини: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / І.В. Бабіч ; НДІ приват. права і підприємництва Акад. прав. наук України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено відносини, які виникають за договором переробки давальницької сировини. Визначено поняття, правову природу договору зазначеної переробки, а також його місце у системі цивільно-правових договорів. Розглянуто правову природу та зміст діяльності виконавця з переробки давальницької сировини. Значну увагу приділено дослідженню предмету договору та умовам даного договору. Визначено правову характеристику суб'єктного складу аналізованого договору. Зазначено щодо особливостей давальницької сировини та підрядного характеру договору. Проведено аналіз змісту договору переробки давальницької сировини як правовідносин та визначено наслідки невиконання або неналежного виконання обов'язків сторін за договором. Обгрунтовано наукові теоретичні та практичні рекомендації щодо вдосконалення законодавчого врегулювання відносин за договором переробки давальницької сировини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х832.116.1 + Х839(4УКР)211.61 + Х932.211.12 +
Шифр НБУВ: РА344887

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
6.

Бабіченко Ю.А. 
Інтенсифікація процесів тепло- і масообміну холодильного обладнання блоку вторинної конденсації виробництва синтетичного аміаку: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.08 / Ю.А. Бабіченко ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Уперше для аміачного виробництва у процесі вторинної конденсації науково обгрунтовано необхідність перерозподілу тисків в абсорбційно-холодильній системі та визначення їх показників за умов обмеження утилізаційної теплоти, що забезпечує підвищення холодопродуктивності та незалежність температурного режиму від сезонних коливань температури атмосферного повітря. Уперше за результатами аналізу даних промислової експлуатації встановлено закономірності сумісного впливу процесів тепло- і масообміну на ефективність роботи абсорбера, одержано рівняння для кількісного визначення долі активної поверхні масопередачі, виявлено екстремальний характер залежності для кількості абсорбованої пари холодоагента від гідродинамічного режиму розчину. З'ясовано закономірності впливу інтенсивності дренування флегми на ефективність процесу охолодження циркуляційого газу у випарниках та визначено існування оптимальної її величини, рівень якої визначається тиском і конденсацією холодоагента. Здійснено синтез енергоощаджувальної системи охолодження циркуляційного газу у блоці вторинної конденсації з підвищеною холодопродуктивністю та абсорбційною холодильною установкою, які передбачають додаткову утилізацію низькопотенційого тепла у пароежекторній холодильній системі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л223.370.2 +
Шифр НБУВ: РА336624

Рубрики:

      
7.

Оксанич І. М. 
Методи і моделі оцінки та підвищення ефективності проблемно-орієнтованого інтерфейсу користувача інформаційно-пошукової системи: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.06 / І. М. Оксанич ; НАН України, Ін-т пробл. мат. машин і систем. — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено шляхи та методи вирішення завдання підвищення ефективності інтерфейсу користувача (ІК) інформаційно-пошукових систем (зниження трудомісткості формування користувачем запитів до інформаційних ресурсів) на основі методів теорії ймовірностей, математичної статистики, алгебри логіки, методів математичного й імітаційного моделювання. Запропоновано модель декомпозиції ментальних операторів технології GOMS-KLM для задач вводу та візуальної ідентифікації даних. Побудовано математичні логіко-ймовірнісні моделі "покрокової" та "прицільної" підказки в ІК, залежності між його варіантами та характеристиками з урахуванням функції розподілу ймовірностей звертання до слів базового словника. Побудовано й експериметрально перевірено імітаційні моделі ІК. Зпропоновано технологію та розроблено інформаційну модель системи квазідовільних запитів користувача до баз даних у природно-мовному середовищі за допомогою стандартних CASE-засобів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.43-01
Шифр НБУВ: РА382486 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Бабіч Г.В. 
Методи пошуку несправностей в локальних обчислювальних мережах та їх сегментах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.13 / Г.В. Бабіч ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Одержано метод відокремлення несправностей прикладного програмного забезпечення від мережних несправностей з застосуванням додаткових часових параметрів, що дозволяє скоротити часові витрати на пошук несправності. Удосконалено методи пошуку явних і прихованих мережних несправностей, що дозволяє підвищити ефективність процедури постановки діагнозу, а також знизити трудомісткість їх пошуку. Удосконалено структурний метод пошуку явних адресованих несправностей, який передбачає сполучення структур даних умовного методу пошуку дефектів у цифрових пристроях та безумовного методу аналізу багатозначних таблиць несправностей, що дає змогу скоротити область підозрюваних несправностей. Розвинуто метод визначення області підозрюваних несправностей прихованого типу з урахуванням різної природи явних і прихованих несправностей на базі застосування матриці елементарних перевірок і процедури кодування реакцій, що дозволяє зменшити розмір таблиці експериментальних даних і скоротити часові витрати на пошук прихованих несправностей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.311-08 +
Шифр НБУВ: РА351565

Рубрики:

      
9.

Оксанич А.П. 
Методи та апаратура контролю структурно-геометричної досконалості напівпровідникових матеріалів та структур в умовах їх серійного виробництва: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.27.06 / А.П. Оксанич ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2002. — 34 с. — укp.

Розроблено науково-обгрунтовані методи для контролю деформацій, механічних напруг структурної досконалості і створення на їх підставі принципів конструювання вимірювального і ростового обладнання, за допомогою якого безруйнівним методом експресно контролюються на всіх стадіях напівпровідникового виробництва геометричні параметри і внутрішня напруга напівпровідникових пластин і структур, а також створено апаратуру для контролю структурної досконалості напівпровідникових кристалів у процесі вирощування. Запропоновано методики і конструкції плоских інфрачервоних полярископів "Міраж-1" та "Міраж-2". Досліджено технологічні процеси високотемпературної обробки. Висвітлено методику контролю щільності дислокацій під час дослідження жорсткості кремнієвих структур виявлено нове явище: зміну форми (згибу) кремнієвих структур після прикладення імпульса навантаження з високою швидкістю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.22,022 + З843.312-06
Шифр НБУВ: РА319978 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Бабічева Г. С. 
Науково-методичні підходи до вирішення маркетингових функцій аптечних мереж: автореф. дис. ... канд. фармац. наук : 15.00.01 / Г. С. Бабічева ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2011. — 23 с. — укp.

Визначено ключові аспекти становлення та розвитку аптечних мережевих структур на фармацевтичному ринку України, досліджено особливості маркетингової діяльності та сформовано комплекс маркетингових завдань і функцій аптечних мереж. Проведено оцінку вагомості та ступеня виконання маркетингових функцій мережевих аптек, визначено фактори впливу на ефективність їх вирішення. Розроблено методику та проведено аналіз витрат робочого часу працівників аптек на маркетинг. Встановлено вплив кадрового потенціалу аптечних мереж на рівень вирішення маркетингових функцій. Обгрунтовано доцільність впровадження посади фахівця з маркетингу до штату аптек та їх мереж. Запропоновано моделі маркетингової діяльності та моделі робочого часу працівників аптек.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.525.1 + Р11(4УКР)26 к
Шифр НБУВ: РА380124 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
11.

Бабіч 
Особливості розвитку крена прямокутних фундаментів на водонасиченій основі для шару кінцевої товщини: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.02 / Пилип Володимирович Бабіч ; Придніпровська держ. академія будівництва та архітектури. — Д., 2006. — 23 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н581.121.5
Шифр НБУВ: РА350025

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
12.

Бабічева О.Ф. 
Підвищення ресурсу пневматичних шин транспортних засобів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.20 / О.Ф. Бабічева ; Харк. нац. автомоб.-дорож. ун-т. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Розвинуто метод оцінки ресурсу шин за критерієм втомних руйнувань, який базується на моделі встановлення пробігу шин, що вперше дає змогу визначити його з урахуванням впливу якісної характеристики армувального елементу. Виявлено взаємозв'язок між експлуатаційними факторами та якісною характеристикою металокорда, а також вплив на ресурс шин. Одержано нелінійну багатофакторну залежність зміни залишкової крутильності гнучкого армувального елементу типу 9Л15/27 від певних факторів з урахуванням настроювання параметрів механізму несправжнього скручування, якісних показників готового виробу та вихідного матеріалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О33-082.266 + Л728.2 +
Шифр НБУВ: РА337567

Рубрики:

      
13.

Бабіч А. В. 
Поверхневі та тунельні ефекти в металевих наноструктурах: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.07 / А. В. Бабіч ; НАН України ; Ін-т металофізики ім. Г.В. Курдюмова. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Дослiджено поверхневi характеристики недеформованих i пружно деформованих полi- i монокристалiв Na, Cu, Au, Zn, Al, вкритих шаром дiелектрика, в межах самоузгодженого методу Кона-Шема функцiонала густини та моделi стабiльного желе. Показано, що ефект дiелектричного покриття призводить до "витягання" хвоста просторового розподiлу електронiв та ефективного потенцiалу за поверхню металу та зменшення роботи виходу зi збiльшенням константи дiелектричного покриття. Визначено нагрiв електронної пiдсистеми металевого кластера. З використанням розмiрної залежностi температури Дебая оцiнено залежнiсть ефективної електронної температури вiд зовнiшньої напруги. Запропоновано схему електронного нагрiву, яка дозволяє розрахувати розмiрну залежнiсть температури електронної пiдсистеми гранул. Розроблено метод обчислення уширення енергетичних рiвнiв у гранулах-дисках триелектродної тунельної структури в межах формалiзму - матрицi розсiяння. Розраховано залежнiсть уширення рiвнiв вiд геометричних параметрiв структури. Модифiковано теорiю одноелектронного тунелювання. Модель одноелектронного транзистора враховує уширення енергетичних рiвнiв гранул i нагрiв електронiв. Показано, що основною причиною згладженості квантових і кулонівських сходинок на ВАХ молекулярних транзисторiв за гелієвих температур є уширення енергетичних рівнів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.236,022 + В371.5,022
Шифр НБУВ: РА381868 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Бабіч А.В. 
Просторова модуляція впорядкування і критичні показники у твердих тілах: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / А.В. Бабіч ; Ін-т електрофізики і радіац. технологій НАН України. — Х., 2009. — 16 с. — укp.

Досліджено критичну поведінку систем, які мають на фазовій діаграмі мультикритичні точки з властивостями точок Ліфшиця. Запропоновано ефективний гамільтоніан для таких систем. Знайдено верхню критичну розмірність для відповідної моделі. Показано, що критична розмірність залежить від певних параметрів моделі, а саме: ступеня нелінійності, порядку вищих градієнтів параметрів порядку та розмірності підпростору модуляції. Доведено, що у випадку, коли розмірність простору співпадає з критичною, система має масштабну варіаційну симетрію, а перша флуктуаційна поправка до теплоємності має таку ж саму температурну залежність, як її рівноважне значення. Увагу приділено умовам виникнення солітоноподібних розподілів параметра порядку поблизу точок Ліфшиця. З використанням синергетичного підходу розглянуто перехід твердого тіла в надпластичний стан. Досліджено фази, що виникають у разі такого опису ансамблю точкових дефектів. Знайдено нові солітоноподібні стани, які виникають під час генерації надвипромінювання та за умов взаємодії когерентного потужного світлового імпульсу з резонансно підсилювальним середовищем. Досліджено двовимірне впорядкування, яке має місце в електронному газі у польовому транзисторі. Показано, що існуюча аналогія в описі його поведінки та поведінки "неглибокої" води зумовлена симетрічними особливостями відповідних рівнянь у двовимірному просторі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В369,022 +
Шифр НБУВ: РА365435

Рубрики:

      
15.

Бабіч О.В. 
Розроблення технології "безглютенового" печива для хворих на целіакію: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.01 / О.В. Бабіч ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено технологію "безглютенового" печива для хворих на целіакію. Установлено можливість використання гречаного, рисового, кукурудзяного борошна для виробництва здобного "безглютенового" печива. Установлено оптимальні параметри рецептурних інгредієнтів печива на основі зазначеного борошна та різних цукрів, а саме: цукрози, фруктози, глюкози. Досліджено властивості "безглютенового" борошна та вплив даного борошна, цукрози, глюкози на процеси тістоутворення та термічної обробки здобного печива. Досліджено органолептичні, фізико-хімічні, мікробіологічні показники, сорбційні та десорбційні процеси, які відбуваються під час зберігання здобного "безглютенового" печива. Розроблено та затверджено рецептури, технологічні інструкції, технічні умови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л868 +
Шифр НБУВ: РА342238

Рубрики:

      
16.

Бабіч Д.Р. 
Формування виконавської майстерності майбутніх артистів естрадних ансамблів: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Д.Р. Бабіч ; Київ. нац. ун-т культури і мистецтв. — К., 2004. — 21 с. — укp.

Досліджено проблему формування виконавської майстерності майбутніх артистів естрадних ансамблів. Уточнено сутність понять "естрадний ансамбль", "артист естрадного ансамблю", теоретично обгрунтовано зміст та структурні компоненти виконавської майстерності, зокрема: музично-виконавські та творчі навички (слухові навички, темпоритм, звуковидобування, колективну імпровізацію, акомпанемент, виконавську індивідуальність, сценічну культуру), вольові та психічні властивості (увагу, самоконтроль, комунікабельність, емоційність). Висвітлено історико-теоретичні аспекти функціонування естрадного музичного мистецтва з його стильовими напрямами та жанровими різновидами. Систематизовано та класифіковано виконавські стильові особливості естрадної музики, що є основою репертуару естрадних музичних колективів. Вперше в процесі підготовки артистів естрадних ансамблів у вищих навчальних закладах культури та мистецтва впроваджено курс сценічної культури. Розроблено критерії результативності формування виконавської майстерності майбутніх артистів естрадних ансамблів, на їх основі визначено рівневу характеристику динаміки ефективності даного процесу. Розроблено та експериментально апробовано методику формування виконавської майстерності майбутніх артистів естрадних ансамблів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ364.1-7р(4УКР)3-3 +
Шифр НБУВ: РА330578

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Оксанич І. Г. 
Методологічні основи та інформаційна технологія динамічного розподілу виконавчих ресурсів в організаційно-технічних системах / І. Г. Оксанич. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено вирішенню актуальної науково-прикладної проблеми створення методологічних засад і технологічних засобів динамічного розподілу виконавчих ресурсів в автоматизованих організаційно-технічних системах. Удосконалено методологію створення технологічних засобів динамічного розподілу виконавчих ресурсів в автоматизованих організаційно-технічних системах. До комплексу методологічних принципів включені принцип конвергенції онтологій предметної області і системи управління, принцип рефлексивного переходу і його формалізований опис, а також включені етапи стратифікації онтологій за аспектними рівнями. Синтезовано структурні, динамічні, інформаційні моделі, а також методи, що складають основу інформаційної технології динамічного розподілу виконавчих ресурсів. Створено та реалізовано інформаційну технологію динамічного розподілу виконавчих ресурсів в організаційно-технічних системах. Наведено результати експериментів на імітаційній моделі та результати впровадження, які довели працездатність та ефективність системи моніторингу і диспетчеризації бізнес-процесів на основі методів і моделей динамічного розподілу виконавчих ресурсів в організаційно-технічних системах.^UThe dissertation work is devoted to solving the actual scientific and applied problem of creating methodological foundations and technological means of dynamic distribution of executive resources in automated organizational and technical systems (OTS).Approaches to construction of the methodology of synthesis of adaptive executive structures in automated OTS have been improved. The set of methodological principles includes the principle of convergence of ontologies of the subject domain and control system, the principle of reflexive transition and its formalized description, as well as the stages of stratification of ontologies by aspect levels. This makes possible to schematize and accelerate the process of synthesis of a set of logical, mathematical, functional models and methods whose aggregation and interaction design the required information technology. The method of dynamic distribution of applications on functional knots at of business processes performance in OTS has been developed.The practical significance of the obtained results is in improvement of the quality of functioning of technical and organizational systems through construction and application of the information technology for dynamic distribution of executive resources in OTS. A study of the effectiveness of theoretical and practical results application in the management of specific objects in order to improve the quality of their operation has been carried out.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Оксанюк О. А. 
Режим окремого проживання подружжя в сімейному праві / О. А. Оксанюк. — Б.м., 2022 — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню юридичної природи інституту окремого проживання подружжя, правових підстав для його встановлення та припинення, правових наслідків, які наступають у зв'язку із встановленням або припиненням режиму окремого проживання подружжя, дослідженню відповідного зарубіжного та історичного досвіду.У роботі розроблено концепцію сучасного розуміння правового режиму окремого проживання подружжя, виявлення основних теоретичних та прикладних проблем даного сімейно-правового інституту, а також сформовано наукові висновки та пропозиції стосовно вдосконалення чинного сімейного законодавства у даній галузі дослідження.В роботі проведено аналіз теоретико-правових проблем визначення режиму окремого проживання подружжя у сімейному праві; з'ясовано поняття, основні риси та правова природа режиму окремого проживання подружжя в сімейному праві в контексті його співвідношення із суміжними правовими поняттями сімейного права; проаналізовано особливості встановлення, зміни та припинення режиму окремого проживання подружжя, в тому числі в судовому та договірному порядку; з'ясовано основні наукові підходи до класифікації та визначено зміст майнових юридичних наслідків режиму окремого проживання подружжя; розкрито зміст правових наслідків немайнового характеру у разі встановлення режиму окремого проживання подружжя; запропоновано науково-обґрунтовані пропозиції по вдосконаленню норм сімейного законодавства, якими врегульовано питання режиму окремого проживання подружжя в сімейному праві.^UThe dissertation is devoted to the study of the legal nature of the institution of separate residence of the spouses, the legal grounds for its establishment and termination, the legal consequences arising in connection with the establishment or termination of separate residence of the spouses, the study of relevant foreign and historical experience.The concept of modern understanding of the legal regime of separate residence of spouses, identification of the main theoretical and applied problems of this family law institute is developed, also scientific conclusions and offers concerning improvement of the current family legislation in this field of research are formed.The analysis of theoretical and legal problems of determining the regime of separate residence of spouses in family law is carried out in the work; the concepts, main features and legal nature of the regime of separate residence of the spouses in family law in the context of its relationship with related legal concepts of family law are clarified; the peculiarities of establishing, changing and terminating the regime of separate residence of the spouses are analyzed, including in court and by contract; the main scientific approaches to the classification are clarified and the content of the property legal consequences of the regime of separate residence of the spouses is determined; the content of legal consequences of non-material nature in case of establishing the regime of separate residence of the spouses is revealed; scientifically substantiated proposals for improving the norms of family law are proposed, which regulate the issue of the regime of separate residence of spouses in family law


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського