Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Реферативна база даних (62)Книжкові видання та компакт-диски (46)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=БАБІЙЧУК$<.>+<.>A=ВІКТОРІЯ$<.>+<.>A=СТАНІСЛАВІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Бабійчук Ю.В. 
Динаміка первинної інвалідності, фактори ризику її виникнення, показники якості життя хворих бронхіальною астмою: Автореф. дис.... канд. мед. наук: 14.01.27 / Ю.В. Бабійчук ; АМН України. Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Наведено результати комплексного аналізу первинної інвалідності хворих на бронхіальну астму (БА) серед жителів Вінниччини. Відзначено, що динаміка показників первинної інвалідності хворих на БА у 1993 - 2000 рр. мала тенденцію до зменшення: 13,1 на 100 тис. дорослого населення у 1993 р. і 9,1 у 2000 р. За результатами дослідження факторів ризику (соціальних, спадкових, медичних) встановлено, що тривале, неадекватне щодо режиму і дози застосування системних та інгаляційних глюкокортикостероїдів, beta-агоністів, часті та повторні пневмонії в анамнезі, супутня гіпертонічна хвороба є достовірно визначеними факторами ризику інвалідизації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-1
Шифр НБУВ: РА321543

Рубрики:

      
2.

Бабійчук В.Г. 
Дія ритмічних холодових впливів на кардіорегуляторні механізми функціонування гематоенцефалічного бар'єра при стрес-індукованій гіпертензії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.35 / В.Г. Бабійчук ; НАН України. Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

Наведено теоретичні узагальнення та новий підхід до розв'язання наукової задачі щодо корекції стану серцево-судинної та нервової систем у разі стрес індукованої гіпертензії за допомогою стимуляції функціональної активності гематоенцефалічного бар'єра (ГЕБ) за ритмічних холодових впливів на організм 12- та 24-місячних щурів. Визначено роль проникності ГЕБ до норадреналіну та ацетилхоліну в розвитку загального адаптаційного синдрома. На підставі застосування гіпотермічного навантаження виявлено діапазон адаптаційних можливостей ГЕБ старих тварин. У 12-місячних щурів ритмічна гіпотемія (РГ) з частотою 0,05 - 0,2 Гц однаково ефективно підвищує проникність ГЕБ, що викликає характерний паттерн біоелектричної активності мозку з домінуванням у спектрі частот 0,1 - 0,4 Гц (феномен подвоєння ритму), а у 24-місячних тварин для зниження резистентності проникності ГЕБ і гіпертензії, найбільш ефективною є РГ з частотою 0,05 - 0,1 Гц. Центральна нервова система дворічних щурів є менш пластичною, не відслідковує верхній діапазон впливів у секундному ритмі. Динаміка проникності ГЕБ щурів, що перенесли тривалий емоційно-больовий стрес, після 0,1 РГ стабілізується та відповідає природному резонансно посиленому гіпотермією ритму. За результатами експериментальних досліджень встановлено, що ритмічний холодовий вплив на організм із частотою ~ 0,1 Гц навіть в перші 10 - 15 хв. призводить до підвищення проникності ГЕБ, достатнього для прояву центральних (парадоксальних) ефектів системно введених кардіотропних препаратів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-5
Шифр НБУВ: РА319972 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Бабійчук Т.В. 
Методика створення і використання відеофрагментів художніх творів у процесі вивчення української літератури в педагогічному коледжі: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Т.В. Бабійчук ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Вперше визначено сутність відеофрагмента як завершеного в композиційному плані міні-фільму (7-12 хвилинної екранізації художніх творів), створеного з навчальною метою. Науково обгрунтовано методику використання відеофрагментів на уроках української літератури. Доведено, що використання відеофрагмента буде ефективним, якщо реалізація запропонованої методики матиме системний характер, а на заняттях будуть впроваджені такі форми, методи та прийоми педагогічної роботи, які спроможні забезпечити активність, пошук, творчість студентів, зокрема "мікрофон", метод "ПРЕС", рольові ігри, метод проектів, написання рецензії на відеофрагмент як творчу роботу акторів-ровесників. Розроблено методику створення відеофрагментів на базі студентського аматорського театру. Показано, що використання відеофрагментів на уроках української літератури суттєво підвищує ефективність навчального процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)р20-215 +
Шифр НБУВ: РА350482

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Бабійчук В. Г. 
Механізми дії екстремально низьких температур на структурно-функціональний стан центральної нервової і серцево-судинної систем у тварин різних вікових груп: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.35 / В. Г. Бабійчук ; Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини НАН України. — Х., 2010. — 38 с. — укp.

Визначено роль гематоенцефалічного бар'єра в регуляції адаптації до екстремальних температурних впливів. Встановлено факт відновлення порушених структурних і нейрорегуляторних функцій мозку старих тварин. Показано, що ритмічне охолодження значно швидше призводить до відновлення фізіологічного співвідношення симпатичних і парасипматичних ланок вегетативної нервової системи, суттєво впливає на серцеву діяльність в залежності від віку та потреби організму. Доведено, що ритмічні експериментальні холодові впливи у старих тварин та у тварин з аліментарним ожирінням підвищують тонус парасимпатичного відділу вегетативної нервової системи, знижують активність гуморальної ланки регуляції серцевого ритму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.0 + Е60*732-636-601.2 + Е60*739.17-636-601.2
Шифр НБУВ: РА375017 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Бабійчук Л.О. 
Механізми температурно-осмотичної стабілізації еритроцитів при охолодженні й заморожуванні у присутності непроникаючого кріопротектора: Автореф. дис... д- ра біол. наук: 03.00.09 / Л.О. Бабійчук ; НАН України. Ін-т проблем кріобіології і кріомед.. — Х., 2002. — 36 с.: рис. — укp.

Простежено взаємозв'язок даних процесів із стійкістю клітин до кріоконсервування. Встановлено взаємозв'язок між характером та спрямованістю змін форми еритроцитів. Визначено роль білків спектрин-актинового комплексу в підвищенні стійкості клітин до заморожування за допомогою температурної та хімічної модифікації примембранних білків. Досліджено , що спрямованість структурної модифікації плазматичних мембран та білків цитоскелета визначено впливом температури та рівнем дегідратації на системи. Дане твердження пов'язано із змінами концентрації внутрішньоклітинного кальцію та рівнем фосфорування білків. Досліджено стійкість бар'єрних властивостей плазматичної мембрани еротроцитів та систем транспорту іонів і метаболітів залежно від температури інкубації клітин із кріопротектором ПЕО-1500 та після заморожування-відігрівання. Розроблено безвідмінний спосіб кріоконсервування еритроцитів на підставі принципу попередньої холодової стабілізації. Проведено дослідження функціональної та структурної повноцінності еритроцитів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*716-636-601.2 + Е60*732.241 +
Шифр НБУВ: РА321816

Рубрики:

      
6.

Чернявська О. О. 
Дія ритмічних екстремальних кріовпливів і кордової крові на стан регуляторних систем організму щурів при аліментарному ожирінні. / О. О. Чернявська. — Б.м., 2020 — укp.

Об'єкт дослідження – структурно-функціональний стан регуляторних систем організму тварин різних вікових груп в нормі, при аліментарному ожирінні (АО), після ритмічних екстремальних холодових впливів (РЕХВ) (–120°С), введення кріоконсервованих ядровмісних клітин кордової крові (кЯВК КК) і при їх поєднаному використанні. Мета роботи – визначити дію РЕХВ (–120°С), кЯВК КК людини і їх поєднання на структурно-функціональний стан регуляторних систем організму тварин різних вікових груп з моделлю АО. Методи дослідження: кріобіологічні (методика РЕХВ, –120°С); електрофізіологічні (реєстрація електрокардіограми з подальшим спектральним аналізом варіабельності серцевого ритму для оцінки стану адаптаційних резервів та систем нейрогуморальної регуляції організму тварин); імуноферментні та біохімічні методи для визначення концентрації тиреоїдних (тироксину, трийодтироніну) і статевих (тестостерону, естрадіолу, дегідроепіандростерон-сульфату) гормонів, а також дослідження показників ліпідного профілю сироватки крові (загального холестерину, тригліцеридів, ліпопротеїнів високої щільності, ліпопротеїнів низької щільності, ліпопротеїнів дуже низької щільності, коефіцієнту атерогенності); гістологічні, гістохімічні та електронно-мікроскопічні методи для дослідження структури тканин і судин міокарда як одного із головних маркерів, який відображає розвиток АО; методика моделювання АО; статистичні методи аналізу експериментальних даних. Вперше дана оцінка структурно-функціональним змінам, які відбуваються в регуляторних системах організму тварин різних вікових груп після РЕХВ, кЯВК КК і їх поєднання в нормі та на тлі розвитку АО. Вперше встановлено, що поєднане застосування РЕХВ та кЯВК КК здатне зберігати «молоду» ритміку нейрогуморальних впливів на організм, сприяти реалізації гормональної ланки регуляції, нормалізації ліпідного профілю сироватки крові та зменшенню маси тіла, активувати метаболічні та синтетичні процеси на мікроскопічному та субмікроскопічному рівнях.^UThe research object was the structural and functional state of regulatory systems of animals of different age groups in a normal state, that with alimentary obesity (AO), the one after rhythmic extreme cold effects influences (RECE) (–120°C), as well as after the introduction of cryopreserved cod blood cells and during their combined use. The research aim was to determine the influence of RECE (–120°C), human cCBNCs and their combination on structural and functional state of regulatory systems of animals of different age groups with the modeled AO. Research methods were as follows: cryobiological (RECE, –120°C); electrophysiological (recording of electrocardiogram with subsequent spectral analysis of heart rate variability to assess the state of adaptation reserves and systems of neurohumoral regulation of an animal body); immuno-enzymatic and biochemical methods for determining the concentration of thyroid (thyroxine, triiodothyronine) and sex (testosterone, estradiol, dehydroepiandrosterone-sulfate) hormones, as well as the study of lipid profile of serum, lipid cholesterol, total cholesterol, low density, coefficient of atherogenicity); histological, histochemical and electron microscopic methods for investigation of the structure of the myocardium tissues and vessels as one of the major markers that reflects the AO development; AO modeling technique; statistical methods of experimental data analysis. For the first time, the structural and functional changes that occur in regulatory systems of animals' body of different age groups after RECE, CBNCs and their combination in the norm and on the background of the AO development have been assessed. For the first time, it has been established that the combined use of RECE and CBNCs is able to maintain the "young" rhythm of neurohumoral effects on a body, to promote the implementation of hormonal regulation, normalization of serum lipid profile and reduction of body weight, activate metabolic and synthetic processes at microscopic and submicroscopic levels.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
7.

Айдарова В. С. 
Вплив ритмічної гіпотермії та кріоконсервованої кордової крові на структурно-функціональний стан центральної нервової системи щурів з дисциркуляторною енцефалопатією (експериментальне дослідження) / В. С. Айдарова. — Б.м., 2020 — укp.

Об'єкт дослідження – структурно-функціональний стан центральної нервової системи спонтанно гіпертензивних щурів лінії SHR з різними формами дисциркуляторної енцефалопатії до та після проведення ритмічної краніоцеребральної гіпотермії, введення кріоконсервованих ядровмісних клітин кордової крові та їх поєднаного застосування. Мета дослідження – визначити вплив ритмічної краніоцеребральної гіпотермії, кріоконсервованих ядровмісних клітин кордової крові людини та їх поєднаного застосування на структурно-функціональний стан центральної нервової системи у щурів при різних формах дисциркуляторної енцефалопатії. Методи дослідження: кріобіологічні, кріомедичні, електрофізіологічні, фізіологічні, гістологічні, морфометричні, біохімічні, спектрофотометричні та статистичний аналіз отриманих даних. Вперше показано, що у щурів з гіпертензивною та змішаною формами дисциркуляторної енцефалопатії застосування ритмічної краніоцеребральної гіпотермії, кріоконсервованих ядровмісних клітин кордової крові і їх поєднання призводить до зменшення проявів ішемії мозку, підвищення антиоксидантного захисту тканин головного мозку, сприяє зниженню показників артеріального тиску, а також призводить до значущого поліпшення когнітивних функцій експериментальних тварин.^UThe research object was structural and functional state of the central nervous system of spontaneously hypertensive SHR rats with various forms of dyscirculatory encephalopathy before and after rhythmic craniocerebral hypothermia, introduction of cryopreserved nucleated cord blood cells and their combined application. The purpose of this study was to determine the effect of rhythmic craniocerebral hypothermia, cryopreserved nucleated human cord blood cells and their combined application on structural and functional state of the central nervous system in rats in various forms of dyscirculatory encephalopathy. Research methods were as follows: cryobiological, cryomedical, electrophysiological, physiological, histological, morphometric, biochemical, spectrophotometric and statistical analysis of the obtained data. For the first time, it has been shown that in rats with hypertensive and mixed forms of dyscirculatory encephalopathy, the use of rhythmic craniocerebral hy[pothermia, cryopreserved nucleated human cord blood cells and their combination has led to a reduced brain ischemia, increased antioxidant protection of brain tissues, contributed to a decreased blood pressure, and also resulted in a ignificant improvement of cognitive effects in animals.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Кулик В. В. 
Вплив різних режимів ритмічного екстремального охолодження на структурно – функціональний стан нейрогуморальної системи організму молодих і старих щурів / В. В. Кулик. — Б.м., 2021 — укp.

Об'єкт дослідження – структурно-функціональний стан нейрогуморальної системи організму молодих і старих тварин до та після застосування різних режимів ритмічних екстремальних холодових впливів (РЕХВ). Мета роботи – визначити вплив різних режимів ритмічного екстремального охолодження на структурно-функціональний стан нейрогуморальної системи організму молодих і старих тварин. Методи дослідження: кріобіологічні (ритмічне екстремальне охолодження тварин в умовах кріокамери при температурі –600С і –1200С в залежності від режиму, що досліджувався), електрофізіологічні (реєстрація електрокардіограми з подальшим спектральним аналізом варіабельності серцевого ритму), фізіологічні (оцінка когнітивних функцій у щурів), спектрофотометричні (визначення рівня малонового діальдегіду в тканинах головного мозку), біохімічні і імуноферментні методи дослідження сироватки крові, електронно-мікроскопічні методи дослідження клітин головного мозку та статистичний аналіз отриманих даних. Вперше показано, що використання комбінованого режиму РЕХВ (–60°С; –120°С; –120°С), особливо у старих щурів, сприяє поліпшенню когнітивних функцій, оновленню ритміки нейрогуморальних впливів на організм, відновленню гормонсинтезуючої здатності щитоподібної і статевих залоз, активації метаболічних процесів в печінці, поліпшенню антиоксидантної системи, синтетичних, біоенергетичних, метаболічних функцій клітин і судин головного мозку.^UThe object of study was structural and functional state of the neurohumoral system of young and aged animals before and after the application of different modes of rhythmic extreme cold (RECE). The aim of the work was to determine the influence of different modes of rhythmic extreme cooling on the structural and functional states of the neurohumoral system of the body of young and aged animals. Research methods were as follows: cryobiological (rhythmic extreme cooling of animals in cryochamber conditions at – 60C and –120C depending on the studied regimen), electrophysiological (electrocardiogram recording with subsequent spectral analysis of heart rate variability), physiological (assessment of cognitive functions in rats), spectrophotometric (determination of the level of malonic dialdehyde in brain tissues), biochemical and enzyme-linked immunosorbent assays to examine blood serum, electron microscopic methods for studying the brain cells and statistical analysis of the obtained data. It was shown for the first time that the use of the combined mode of RECE (–60°С; –120°С; –120°С), especially in aged rats, promoted an improvement of cognitive functions, renewal of rhythm of neurohumoral influences on an organism, restoration of hormone-synthesizing ability activation of metabolic processes in the liver, improvement of the antioxidant system, synthetic, bioenergetic, metabolic functions of the brain cells and vessels.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського